+ Konuyu Yanıtla
2 / 2 İlkİlk 12
27 sonuçtan 21 --- 27 arası gösteriliyor

Konu: Sulu İslamın Sınırsız İmkanları

EY LAYT MÜSLÜMAN!

Akıl donmuş; imanın, karakışıdır
    Zalimi alkışlar mı, hayret, Müslüman?
    Irak'lı Fatmaların, haykırışıdır:
    "Hiç mi vicdanız yok, ey layt Müslüman!.

Filistinliyi suçlar, Yahud'a acır
    Coniye dua eder, erzakın taşır

Hakikatı söylersin, kıçını kaşır
    Ayarları bozulmuş, sakat Müslüman!.

Viran olur Müslüman; yurtlar, bahçalar
    Gavur, Dinimi bozar, devlet parçalar
    Hala, "hoş gör, diyalog"; davulu çalar
    İz'ansız ve insafsız; hoyrat Müslüman!.

devamı ==>>>>>>

http://www.milligorusportal.com/show...163#post322163
    Alemin nakşını hayal görürüm. O hayal içre, bir cemal görürüm.
    Cümle mevcudat ki, mazhar-ı Hak'tır. Anın içün, kamu kemal görürüm.
    Tecelli cilvesi, cümle gölgeler. Her zerresi binbir ismin belgeler.
    Hay varken hayale kanmaz bilgeler. Zat-ı Hak'tan gayrı zeval görürüm.

Muhtazaf M. Salih AYDIN kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Fri Dec 2007
    İletiler
    619
    Blogdaki Konular
    1
    ALLAH razi olsun kardes güzel bir yazi anlayana..
    Selam ve dua ile
    Birliğin kederi, ayrılığın safasından daha hayırlıdır. (Yahya bin Muaz)
    www.aydin-aydin.com

كلنا غزة Rabia ŞAHİN kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Fri May 2007
    İletiler
    2,721
    Blogdaki Konular
    2
    Alıntı Kayıtsız tafarından gönderildi Mesajı Göster
    ben akpartili değilim ama tayyip erdoğandan "ılımlı islam neymiş? islamın ılımlısı mı olurmuş? islam islamdır" dediğini kendi kulaklarımla duydum. Partici olmaya karşıyım.Çünkü bu sabit fikirliliktir.Benim dinime, vatanıma gerçekten, münafıklaşmadan kim sahip çıkarsa ben o zaman o partiyi tutarım.

sayın başkanımız "ılımlı islam neymiş? islamın ılımlısı mı olurmuş? islam islamdır" demiş öyle yani.......

peki bunları söyleyen biri neden yahudiler için onlar bizim en büyük müttefikimizdir diye bangır bangır bağırıyor...?

çok merak ediyorum doğrusu.......

Alıntı Kayıtsız tafarından gönderildi Mesajı Göster
    sululuk buysa kuru kuru bi parti savunmak hep siyasetle konuşmak neyin nesidir. dün oy vereni cehenneme atmakla itham edenler hangi tarifeden. imam hatipler arka bahçemizdir diye hepten imam hatiplerin kapanmasına sebep olanlar hangi tarifeden. başörtüsü bizim namusumuzdur deyip imam hatipteki kızların sadece kendileriyle arkadaş olmasını isteyenler hangi tarifeden çünkü ben o tarifeyi çok sevdim. onun da adresini bi verseniz diyom malum halka hizmet hakka hizmettir. daha çok yazardım da malum 5 gün 8 saat mesaim var. 7/24 gibi bi şansım yok :)

bu cevaplar tipik bilgisiz ve atıp tutan birinin cevapları....yani çamur at izikalsın misali......lakin yazdığınız bu bütün iftiraları cevaplıyacak bilgi ve belgemiz vardır...heee ben narkozluyum algılama yeteneğimi kaybettim giyorsanız hiç sizinle vakit kaybetmeyelim..........olurmu?
    "unutmazsan....unutulmazsın..."

Kayıtsız
    Misafir

Fethulllah Gülen ve cemaati

Bir insanın, ya da bir grubun, veya cemaatin, kendisini değerlendirmesi muhasebeye tabi tutması şüphesiz gereklidir. Ancak kendisi ile ilgili değerlendirmelerinin objektif olduğunu (öyle olsa bile) iddia edip, kendisi dışındakilerin bu değerlendirmeleri doğru kabul etmesini istemek/beklemek; hem haklı bir talep değildir; hem de gerçekçi değildir.

Eleştiriler karşısında ki aşırı tepkinin, her eleştiriyi suçlama olarak algılamanın ardında hangi sebeplerin yattığı da ayrıca tartışılabilir.

Aynı konuları tekrar tekrar tartışmanın bir sakıncası yok elbette. Tartışalım diye yeni promlemler çıkaracak değiliz! Ancak aynı konuları, hep aynı açıdan bakarak, hep aynı boyutunu, hep aynı üslupla tekrarlamak mı gerekiyor?

Cemaat mensuplarının, tartışılan konuları belli çerçeveye sokma gayreti kendi açılarından makul ve tutarlı görülebilir. İzninizle ben de, meselenın bütünü içinde tartışılması gerektiğinde ısrar edeceğim.

Cemaatin, yabancı ülkelerde ki okul ve ticari faaliyetlerine devlet desteğinin hikmeti nedir? Ziyaret edenlerin ve okulları kuranların ifadeleri ve kamu oyuna yansıyanları değerlendirerek cevaplamak gerekirse, bu okulların misyonu nedir? Devlet, başka cemaatlerin okul açmasına yardımı bırakın, engel olurken bu cemaate neden yardım ediyor?

12 Eylül 1980 darbesinden sonra, İslami hareketlerin seyrini incelerseniz, sorulanların yanında sorulmayan soruların cevaplarını da bulursunuz. Cemaatlerin holdingleşmelerini (sermayeyi nasıl doğrultmuşlar sa!) inceleyin mesela! Mütedeyyin televizyon kanallarının "irşad !" faaliyetlerini inceleyin mesela! 12 Eylül 1980 sonrasında, İslami kesim, yapılan irşad! sonucu para ve "tasavvuf"u nasıl keşfetti ? İnceleyin mesela! Bence hepsinden önce 12 Eylül darbesini inceleyin.

Bu günlere gökden zenbille gelinmedi. 12 Eylül 1980 de Fethullah Gülen mütevazi bir vaiz'di. Menzil neresidir bilen yoktu. Enver Ören, cami önlerinde trajı (1000) adet olan gazetesini satıyordu! "

Fethullah Gülen olayını bu noktadan itibaren ve bütünü içinde tartışmaya ne dersiniz! Elbette kişiselleştirmeden, itham etmeden, yalnızca anlama çabasıyla.... Olmaz mı?!

Diyalog meselesine tamamen hristiyanlar açısından bakalım mesela. Empati mi deniyor? Papalık (Vatikan)veya patrikhane dünya da bu kadar halkı müslüman olan ülke varken, ve o ülkelerde bu kadar İslami cemaatler varken, Ve Türkiyede bu kadar İslami cemaatler ve ilim adamı varken neden sadece başkaları değilde Fethullah gülen ve cemaatine sevgi ve muhabbet duyuyor? Madem dinler arası diyaloğa önem veriyorlar neden Mısırdaki ihvanla diyalog kurmuyorlar. Neden Vatikan Türkiye temsilcisi, Fethullah Gülen cemaatinden başka diğer cemaatlerle iyi ilşkiler kurmak için diyaloğa geçmiyor? Ayni şekilde Rum patriği, aynı şekilde Ermeni patriği neden sadece Gülen cemaati ile "diyalog" kurma ihiyacı içindeler, veya neden böyle bir tercihte bulunuyorlar?

Bakın meselenin bütünü içinde cevabı aranacak ne kadar soru var!

12 Eylül darbesi ve cuntanın başı Kenan Evrenin "himmetleri" ile palazlanıp holdingleşen cemaatlerin, müslümanlara verdiği zararların en büyüğü en "masumane" görünenleridir! Daha önce başka bir konu ile ilgili olarak; Modernitenin sunduğu, "kurgulanmış hayatın" örnek modellerine dikkat çekmiştim. Cemaat televizyonları aracılığı ile sunulan "din" ve "müslüman" modelleri dikkatle inceleyin! Orada, pagan kültürün bütün ritüellerini göreceksiniz! Orada, tapınak kültürünün "aziz" ve "azize" lerine tekabül eden "akaid'in" toplumun bilincine nasıl sinsice yerleştirildiğini göreceksiniz!

Hz. Ali (r.a) nin bir sözünü burada tekrar hatırlatmakta fayda umuyorum. "Zahiri olanı (İslam ahkamı) bilmeden batıni olana (tasavvuf) yönelen oradan zındık olarak çıkar." İslam ahkamını (zahiri hükümleri) içselleştirmeden, müteşabihlere dalarak dervişliğe soyunmak (itikadi açıdan) tehlikelidir. Hele bir de, 'Hakikat'e dair iddialı imalarda bulunmak daha da tehlikelidir. Bu konuda, Kur'anın açık hükümleri de vardır. Uyarmış olayım!

Bulduğu her mezarı "türbe" yapıp tapınak haline getirecek kadar! En önemli fıkıh meselesi, "sakız çiğnemenin orucu bozup bozmaması!" olacak kadar, Din' i bilgilerden yoksun bir topluma; "din" diye sunulanlar masumane! gayretler değildir. Meselenin bu yönleri ile çok fazla ilgilenilmese de, parçalar birleştirildiğinde ortaya çıkan tablonun, vehametinin anlaşılması gerektiğine inanıyorum.

İsterseniz cemaati yargılamak gibi algılanacak genellemeleri bırakıp, her konuyu ayrı ayrı da tartışabiliriz. Diyalog konusu örneğin. Sözün te'vili vardır! Dolayısı ile söylenen sözlere anlam yükleyip yorumlamak mümkün olsa da; ben, somut faaliyetler üzerinden tartışılmasının yararlı olacağını düşünüyorum. Özellikle bahse konu cemaate mensubiyeti olmayan bir müslüman olarak, bütün müslümanları ilgilendiren "diyalog" konusunda.

Diyalog meselesi, en hafif ifade ile baştan sona fiyaskodur. İçerik bir yana, şekil şartları itibari ile de tam bir fiyasko! "Dinler arası diyalog"....Siz kimsiniz? Toplumlar arası ilşkilerde mütekabiliyet esastır! Bir müslümanla bir gayri müslim diyalog kurabilir elbette. Tartışma konusu bile olmaz. Ancak Müslümanlarla hristiyanlar arasında diyalogdan söz ediyorsanız, karşınızda, yeryüzünde ki bütün katoliklerin ruhani lideri, Vatikanın devlet başkanı olan papa var! Siz kimsiniz? Sizi kim görevlendirdi !? Ya da karşınızda, ortadoks dünyanın ruhani lideri ve "ekümenlik" iddiasında ki patrik duruyor! Siz kimsiniz?

Sizin iddianız nedir? Bu diyalog'da, Müslümanları, hristıyanların devlet başkanı karşısında "emekli bir vaiz" mi temsil ediyor? Sizi kim görevlendirdi?! Bu soruları sormaya senin hakkın yok diyecek birisi var mı?

Diyalog taraflar arasında gerçekleşir. İki taraf ! olmadığı aşikar. Sadece bir tarafın taleblerinin ve önerilerinin görüşüldüğüde aşikar! "bizim diyalogcuların" söz ve davranışları ile, karşı tarafın söz! ve davranışlarını! kıyasladığınızda, bu tespitleri tartışmaya gerek olmadığı da aşikar! Karşınızdakiler, amaçlarını, tekliflerini, taleplerini daha Fethullah Gülen doğmadan belirlemiş! Könsüllerde alınan kararlar ortada! Sizinkiler nerede? Onların amaçlarına uygun icraatları da ortada! Sizinkiler nerede!?

12 Eylüle dikkat edin ! Kenan Evren sevgisinin tohumları, hangi arazide atılmış görürsünüz! Tıpkı ihlaslı! Enver Ören gibi. Her iki gpubunda, "Sırlar dünyasını, Evliya menkıbelerini" Televizyonlarda döndürüp döndürüp neden yayınladıklarını hiç düşündünüz mü? Allah bilir. Sizin "ılımlı İslam"dan da haberiniz yoktur! Gökten zenbille soframıza inmiş bir nimet midir yoksa? Kimin "keramet"idir?

Yaptıklarından ve savunduklarından emin olanlar tartışmaktan korkmaz; aksine memnun olurlar. Sizi ürküten nedir?

Kafirler bizi neden sevmiyor diye, bütün müslümanlar sizi kıskanıyordur! Öyle zannediyorsunuz değil mi? Papa bizi neden öpmüyor? Patrik bizi neden kucaklamıyor diye orta yerimizden ÇATLIYORUZ!

Sessiz DEVRİM! Fatih KANLI kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Sat Feb 2008
    İletiler
    3,669
    Blogdaki Konular
    1
    Alıntı Rabia ŞAHİN tafarından gönderildi Mesajı Göster

sayın başkanımız "ılımlı islam neymiş? islamın ılımlısı mı olurmuş? islam islamdır" demiş öyle yani.......

peki bunları söyleyen biri neden yahudiler için onlar bizim en büyük müttefikimizdir diye bangır bangır bağırıyor...?

çok merak ediyorum doğrusu.......

Valla Rabia hanım Tayyip Beyin söyledikleri arasında nasıl bir bağlantı kurdunuz bende onu merak ettim?

كلنا غزة Rabia ŞAHİN kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Fri May 2007
    İletiler
    2,721
    Blogdaki Konular
    2
    Alıntı Fatih KANLI tafarından gönderildi Mesajı Göster
    Valla Rabia hanım Tayyip Beyin söyledikleri arasında nasıl bir bağlantı kurdunuz bende onu merak ettim?

yani tayyip bey bi söylentiye göre "ılımlı islam neymiş? islamın ılımlısı mı olurmuş? islam islamdır" demiş....amma valakin ılımlı islam projesine tam desteği veren ta kendisidir onun vesilesiyle bu proje bugün tuttu.. ve hayata geçti.....

neden sayın başkanımız yahudileri hiristiyanları bizim dostumuz olarak görüyor ve adlandırıyor...?(onlarla aynı masaya oturup onların bütün isteklerini bir bir gerçekleştiyor onlar bizim en büyük müttefikimizdir diyor....)

hani o güyaa dememişmi İslam islamdır ılımlısı olmaz diye peki neden islamiyetın çizgilerini,sınırları aşıp islamda(allah'ın)bize haram kıldığı şeyleri tek tek yasak olmaktan çıkartıp hayatımıza geçirmeye çalışıyor?

(uzun lafın kısası aklımdan geçenlerle bağlantıyı kurdum fatih bey bilmem anlata bildimmi? )
    "unutmazsan....unutulmazsın..."

Kayıtsız
    Misafir

çok abartılmış

Birşeyleri eleştireyim derken fazla abartmışsınız ayetlerden örnek verilmese belki daha iyi olacaktı dalga geçeyim derken... Dikkattt lütfen küfre girmeyin

+ Konuyu Yanıtla
2 / 2 İlkİlk 12

Tags for this Thread

Yer İmleri

Gönderme Kuralları