4 sonuçtan 1 --- 4 arası gösteriliyor

Konu: Ihsan tamgüney (sultan baba) rahmetle anıyoruz

 1. #1

  Ihsan tamgüney (sultan baba) rahmetle anıyoruz
  İstikameti hiç değişmedi
  18/12/2007 · Kategori: Milli-Gazete'den Alıntılar (24-11-2007)
  Sultan Babam, Kur’an aşığıydı

  Kısaca ifade etmek gerekirse, Sultan Babam tam bir Kur’an aşığıydı. Haftada 2 hatim okurdu. Birini Pazartesi sabahı başlar, Çarşamba günü bitirir, öbürünü de Çarşamba sabahı başlar, Cuma gecesi bitirirdi. Kur’an-ı babam sessizce, ancak kendi duyacağı sesle, onu da gece okurdu. Peygamber Efendimiz, farz namazların dışında gece yapılan ibadetlerin ameli salihadan ve bire bin mükafatı olduğunu bildiriyor Hadis-i Şerifinde.

  Gündüz kılınan bin rekat nafile namazın geceleyin bir rekat nafile namaza tekabül ettiği bilinir. Sultan babamız sevap açısından bu zorluğa katlanırdı diyemeyiz. Çünkü Rahmetli Babam derdi ki: Biz dünyada yaptığımız bütün hasenatı Ümmet-i Muhammed’e (sav) bağışladık. Allah’a söz verdik. Bu sözümüzden dönmeyiz."Sultan Babam bu sözü dünyasını değiştirmesine 5-6 ay kala söylemişlerdi. Yani babamın bu işe katlanmasının sadece sevapla da alakası yok.

  Sultan Babam, Müslümanların darmadağınık oluşuna, birlik ve beraberliğin sağlanamayışına, perişan halimize çok üzülürdü ve çok ağlardı. Bu yüzden ömrünün son aylarında göz tansiyonu oluştu ve sağ gözünden ameliyat olmuştu. Yani 80’li yıllardan sonra 72 yaşında oluştu. Kur’an okumakta sıkıntısı yoktu. Ama Selami gelse, Selami’yi sesinden tanırdı. Gözlerinden ameliyat olmuştu. Evlatlarını bile sesinden tanırdı.

  Hacı Hüseyin Tamgüney kimdir?

  10 Mart 1958’de İstanbul’da doğdu. Ailenin 4’ü erkek, biri kız, beşinci çocuğu olarak dünyaya geldi. Süt Ürünleri elde edilen mandra kurduk. Yüzde 100 tabii ürünler elde ediyoruz. Tahsil hayatının dini bölümünü kendi tabiriyle babasının rahle-i tedrisinden geçerek yaptı. İlk, orta ve liseyi devletin resmi okullarında tamamladı. Babasından çok Hacca ve umreye gitti. (Sultan Baba: 12 sefer, oğlu Hüseyin Tamgüney: 35 sefer Hacc ve Umreye gitti.) Babasının emrini yerine getirerek katkısız, tabii gıda maddeleri (ekmek, et ve süt ürünleri) üretiyor. (Süt ürünleri derken A’dan Z’ye, yani yoğurt, peynir, kaşar, tereyağı gibi süt ürünlerini sıfır katkısız tabii ve İslami usüllere göre helal olarak üretiyorlar.

  Sultan Baba’nın kuvveti değil, Hakkı üstün tutan Milli Görüş’ü desteklediğini belirten oğlu Hacı Hüseyin Tamgüney diyor ki:

  İstikameti hiç değişmedi

  1969 yılında Erbakan Hoca’nın Bağımsızlar hareketini başlattığı zaman O’nun yanında Mehmed Zahid Kotku hazretleri, Sami Efendi hazretleri, Mahmud Efendi hazretleri, Kayserili Hasan Efendi, Konyalı Ali Ulvi Kurucu bey, Bayburtlu Dede Paşa hazretleri ve Sultan Babam yer aldı. Millî Nizam böyle kuruldu.

  Millî Selamet bu isimlerini saydığım mübarek insanların desteğiyle kuruldu. Refah Partisi’ni de Sultan Babam hararetle desteklerdi. 24 Kasım1991’e, yani dünyasını değiştirene kadar bu çizgide yürüdü. Biz de 5 evladı olarak babamızın yürüdüğü çizgiden bir milim sapma yapmadan aynı çizgide yürüyoruz."

  Sultan Baba’nın oğlu, Hacı Hüseyin Tamgüney, Zeytinburnu’nda Sultan Baba’nın kurduğu dükkanın ikinci katında istikametinden bir milim sapmadan Millî Görüş çizgisinde yürüyen ve bundan 17 yıl önce Hakk’a uğurladığımız babasını anlatmaya devam ediyor:

  "Sultan Babamın siyasette de istikamet sahibiydi. Siyasette hep Hakkı üstün tutan zihniyeti destekler, mazlumun yanında yer alırdı. Sırat’il Müstakim’den bir milimlik bir sapma göstermedi. 1969 yılında Erbakan Hoca’nın Bağımsızlar hareketini başlattığı zaman O’nun yanında Mehmed Zahid Kotku hazretleri, Sami Efendi hazretleri, Mahmud Efendi hazretleri, Kayserili Hasan Efendi, Konyalı Ali Ulvi Kurucu bey, Bayburtlu Dede Paşa hazretleri ve Sultan Babam yer aldı. Millî Nizam böyle kuruldu. Millî Selamet bu isimlerini saydığım mübarek insanların desteğiyle kuruldu. Refah Partisi’ni de Sultan Babam hararetle desteklerdi. 24 Kasım1991’e, yani dünyasını değiştirene kadar bu çizgide yürüdü. Biz de 5 evladı olarak babamızın yürüdüğü çizgiden bir milim sapma yapmadan aynı çizgide yürüyoruz."

 2. #2
  gece Leyla Nur KALELİ kullanıcısının Görüntü Resmi
  Giriş
  Mon Jun 2006
  Konum
  Ankara
  Yaş
  28
  İletiler
  1,169
  Blogdaki Konular
  5
  Allah razı olsun inş..

 3. #3
  rabbim makamını ali eylesin bizleride şefaatlarından mahrum etmesin
  Documents and Settings\casper\Belgelerim\Resimlerim\39db57caa7al0.gif

 4. #4
  S.a. Bu Dergaha Giden Bir Kardeşimizle İrtibata Geçmek İstiyoruz Yardımcı oLabilecek Kİmse Varmı?

Yer İmleri

Gönderme Kuralları

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •