+ Konuyu Yanıtla
4 / 3 İlkİlk 1234 SonSon
80 sonuçtan 41 --- 60 arası gösteriliyor

Konu: türban sorunu=erbakan=milli görüş

Mâh-rû Mümine AYDIN kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Wed Jun 2006
    İletiler
    1,720
    Alıntı alperen66 tafarından gönderildi
    Türkiye’de başörtüsü sorununun bir kangren halini alması kimin eseridir?İktidara gelmek için türbanla yatıp türbanla kalkanlar, şimdi “Türkiye’de türban diye bir sorun yok. Bunu kafaya takan azınlık bir zümre” diyerek...
    Hangi yanlış politikalar ve hangi çıkarcı politikacılar başörtüsünü bir siyasi rant unsuru olarak bugüne kadar kaşıya gelmişler, ortaya çıkan tabloda sanki hiçbir sorumlulukları yokmuş gibi bir de ıslık çalarak ortalıkta dolaşıvermektedirler?
    Benim üniversite öğrencisi olduğum yıllarda başörtüsü sorunu yoktu. Fakültede kız öğrenciler istedikleri gibi başlarını örterlerdi. Hiç kimse onlara müdahale etmezdi.
    Başörtüsü yasalar önünde serbest değildi belki ama hemen hiçbir üniversite örtünen öğrencilere radikal bir şekilde yasakçı davranmazdı. Daha sonra ne hikmetse başörtüsü sorununu kesin olarak halledeceklerini söyleyen hatta “rektörlerin türbanlılara selam duracağını” söyleyen bir siyasi akım iktidara geldi. Oysa başörtülülerin “rektörler bize selam dursun” diye bir dedi yoktu.....

Onlar sadece okumak istiyorlardı. Sadece hemcinsleri gibi serbestçe derslere girebilmek, zaman zaman karşılarına çıkan yasakçı zihniyetten kurtulmak, ilim ve irfan sahibi olmak istiyorlardı. Ama birileri onları oy kavgasının bir tarafı haline getirdi. Birileri onları “rektörler size selam duracak!” efelenmesiyle rantçı ve kavgacı siyasetin ucuz bir malzemesi haline getirdi. Ve kılıçlar böylece çekildi. “Öbür taraf” hemen harekete geçti. 28 Şubat denilen, ABD patentli, Müslümanlarla devleti karşı karşıya getirme operasyonu devreye girdi.
    Yasakçı ve dayatmacı bir postmodern operasyonun taraftarları türbandan Kur’an Kursuna; İmam Hatip’ten camilerin inşasına bir çok alanda derin yaralar açan kararlar aldırdılar “Rektörler türbanlılara selam duracak!” diye dayılananlar ise, bütün bu kararların alındığı 28 Şubat Kararlarını tıpış tıpış imzaladılar. İmzalamakla kalmadılar bu kararları uygulamaya başladılar. Sekiz yıllık eğitim için yasa hazırladılar. Fatih Çarşamba’da “türban sorununu kökten çözeceğiz” diye oylarını aldıkları sarıklı, cübbeli Müslümanları hapse attırdılar.
    Refah Partisi’nin ikiye bölünmesi ile ortaya çıkan AKP de aynı yola devam etti. 3 Kasım seçimleri öncesi yine miting meydanları türban vaatleri ile çınladı. Yine keskin sloganlar atıldı. Seçmenlerini de o gün bugündür “valla billa biz o kararları imzalamadık” diye yıllarca kandırmayı da ihmal etmediler.
    Refah Partisi’nin ikiye bölünmesi ile ortaya çıkan AKP de aynı yola devam etti. 3 Kasım seçimleri öncesi yine miting meydanları türban vaatleri ile çınladı. Yine keskin sloganlar atıldı. Ama yine bir sonuç çıkmadı.İktidar korluğuna oturduktan sonra verilen bütün sözler unutuldu.
    Bütün bunları aslında bu köşede defalarca dile getirdik. Ayrıntıları ile anlattık. Sorun, başörtüsünü kullanan bu zevatın, bütün bu olup bitenlerden sonra, verdikleri sözleri unuttuktan sonra takındıkları tavırdır.
    Başbakan Yardımcısı Abdullatif Şener “Başörtüsünü kullanmasaydık, seçmenden oy alamazdık” diyor.
    Devlet Bakanı Mehmet Ali Şahin ise “türban önceliğimiz değil, zaten türbanı sorun sayanların oranı sadece yüzde 1,5’tur.”
    Yani ortaya çıkan net tablo şu: İktidara gelmek için türbanla yatıp türbanla kalkanlar,s okaklara dökülen onbinlerce göstericiyi destekleyenler şimdi “Türkiye’de türban diye bir sorun yok. Bunu kafaya takan azınlık bir zümre” diyerek gerçek yüzlerini ortaya koyuyorlar.
    “Biz türbanı oy için kullandık” diyerek siyasi rant uğruna her şeyi yapmaya hazır olduklarını ifade etmekten çekinmiyorlar. Türkiye’de bu zevata güvenen Müslümanların artık akıllarını başlarına alıp “yeter artık!çekin elinizi başörtümüzden! diye haykırmaları gerekiyor. Bu tavrı ortaya koymazlarsa “bizi kullandınız, kullanmaya devam edin” şeklinde açık çek vermekten başka bir şey yapmamış olacaklar.
    MUHARREM BAYRAKTAR

ben türban yüüznden okulunu bırakan kardeşlerimizn vebalinin erbakannın üzerinde olduğunu düşünüyorum.varsa sizn de elinizde türban sorunun çıkış sebebi üzerine yayınlayın.

birincisi çok ağır suçlamalarda bulunuyorsun asıl sen bunların vebalini nasıl ödeyeceksin?ikincisi görünenin arkasındakileri görmeden atıp tutmak önemli değildir.üçüncüsü Erbakan hoca evet kesinlikle bir insandır ama çok zeki ve her şeyin en ince ayrıntısına kadar düşünen bir insan tamam mı kardeşim?Ayrıca yabancı güçlerin bölmek için bir çok oyun oynadıklarını bilmen gerekir.Bunlara karşı duran tek insan Erbakan hocadır bunu da böyle bil...Rabbim yardımcın olsun ve gerçekleri görebilmeni nasip etsin.Son olarak şunu da belirteyim Dinimiz hiç bir durumdan ayrı tutulamaz tamam mı kardeşim...
    Çocukluk günlerimin son demlerini yaşıyorum...Tadını çıkarmak istiyorum...

Mâh-rû Mümine AYDIN kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Wed Jun 2006
    İletiler
    1,720
    çok yanlış yoldasınız.siz erbakan ı iyice ilahlaştırmışsınız.islamiyet le bu konuyu ilişkilendirmek çok yanlıştır.herkes şunu bilisin başbuğ türkeş te erbakanda bir siyesetçidir.ben türkeş i asla ilahlaştırmam.çünkü o bir peygamber değil anladım mı beni işine gelmedi mi hemen islamiyeti öne sürmeyin.bu yaptığınız islamiyete yapılmış en büyük ihanettir.İSLAMİYET ÜZERİNDEN SİYASET YAPILMAZ!

yanlış yolda olan besbelli.Erbakan hoca yı kimsenin ilahlaştırdığı yok haşa.Çok büyük bi sorumluluğun altına giriyorsun vebal var kardeşim vebal.Ayrıca dinimiz hiç bir durumdan ayrılamaz.Çünkü o bizim hayat rehberimizdir ki Peygamber Efendimiz de devlet başkanıydı.Kesinlikle kendine gel ve su-i zanda bulunup bu kadar insanın ahını alma anlatabildim mi acaba???:lac[1]:
    Çocukluk günlerimin son demlerini yaşıyorum...Tadını çıkarmak istiyorum...

Kısıtlanmış Üye NAİL KARAASLAN kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Sat May 2006
    İletiler
    414
    Blogdaki Konular
    2
    alperen kardeşim yaşınız17 gençligin verdigi heyecan ile kendi düşüncelerini şiddetli bir şekilde başkalarına empoze edebilmek için karşı düşüncelere hakaret mahiyetinde sözler sarfetmenizi ve kalplerin sizin kalbinize husumetde bulunmasına vesile olmanız iyi bir şey degil.insanların ve bilhassa liderlerin yapmış olduklarını eleştirmek için konulara vakıf olmak gerekir.

sizin gibi degerli genclerimizin dirayetli,sakin ve ileriye dönük düşünen,gercekler hakkın yolu oldugundan kabul eden ve bunları anlatmaları gerektirdigi halde sadece ve sadece nefsi duygular istemedigi için dogruları ve lider bir insanı karalamak size ve genc kardeşlerimize yakışmıyor

ÜlkÜcÜler Bu Vatanin Temİnatidir Temİnati Olmaya Da Devam Edecektİr.İsteyen Elİ Kanli TetÖrİst Desİn Bİzİm Umrumuzda DeĞİl Bİz Bu Vatani Öylesİye Sevdİk.bİ Bakin Bakalim Asker İn Polİsİn Arkasindan Bu Ülkede ÜlkÜcÜler Gelİyor.tarİhte BÖyle Bİr GenÇlİk YetİŞmedİ.gerekİrse Vatanimiz İÇİn Yİne Kan DÖkerİz Gİder Ellİ Yil Olsada Yatariz.

ÜlkÜcÜler Bu Vatanin Temİnatidir Temİnati Olmaya Da Devam Edecektİr.İsteyen Elİ Kanli TetÖrİst Desİn Bİzİm Umrumuzda DeĞİl Bİz Bu Vatani Öylesİye Sevdİk.bİ Bakin Bakalim Asker İn Polİsİn Arkasindan Bu Ülkede ÜlkÜcÜler Gelİyor.tarİhte BÖyle Bİr GenÇlİk YetİŞmedİ.gerekİrse Vatanimiz İÇİn Yİne Kan DÖkerİz Gİder Ellİ Yil Olsada Yatariz.
    evet siz kuru bir vatan için kuru kuruya can verirsiniz...
    Bizler ise Allah yolunca cihad ettiğimizin bilincinde ollarak Filistinde,Irakta,afganistanda can veririz...
    Siz ancak Türkiyede ölürsünüz Türksünüz ya(!)
    Ama biz müslümanız ve müslümanlar için ölürüz

KaÇ Tanenİz Fİlİstİnde Can VermİŞ Vay Bİrİsİnİn İsmİnİ SÖyle KardeŞİm.irakta Fİlİstİn De Şu An TÜrkİyenİn DesteĞİ Olmasin Onlar Yok OlmuŞtu Bunu Bİlİyo Musun.sankİ Sİzden BnaŞka Bu Ülkede MÜslÜman Yok Helal Olsun İslamİyet BÖyle SİyasallaŞiyor İŞte

gece Leyla Nur KALELİ kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Mon Jun 2006
    İletiler
    1,169
    Blogdaki Konular
    5
    İslamiyette ırkçılık yoktur bence bu yanlış sadece Türkler için ölmek diye bir şey olmamalı cihad tüm müslümanlar içindir zaten yeterince sorunu var müslümanların bir de ırkçılığa ihtiyaç yok...
    ben seni yudum yudum içtim oğlum! hadi ol eskisi gibi olabilirsen...

KaÇ Tanenİz Fİlİstİnde Can VermİŞ Vay Bİrİsİnİn İsmİnİ SÖyle KardeŞİm.irakta Fİlİstİn De Şu An TÜrkİyenİn DesteĞİ Olmasin Onlar Yok OlmuŞtu Bunu Bİlİyo Musun.sankİ Sİzden BnaŞka Bu Ülkede MÜslÜman Yok Helal Olsun İslamİyet BÖyle SİyasallaŞiyor İŞte
    İslam siyasallaşmadan gidip ölemeyiz zaten...
    Ülkeye İslam gelecek ki Devlet Başkanı diyecek gidin savaşın Allah yolunda bizler öyle gideceğiz...
    Ve son kanı dökene kadar savaşacağız...
    Sizde gidip türkleri kurtarırsınız...
    Neyse bu kadar eğlence yeter bu gecelik..
    Hadi sana iyi geceler...
    Ateşli çocuk...

BİZDEDE CİHAD KAVRAMI VAR MERAK ETME ÖNCE İSLAMİYET İÇİN SONRA TÜRK İÇİN ÖLÜRÜZ BİZ BUNU DA BİL.AYRICA BİZE IRKÇI DİYEN ZİHNİYET Bİ KENDİNE BAKSIN BAKLIM NELER GÖRECEK.SİZ TÜRKİYENİN IRKÇILARININ SİTESİNİ VEREYİM.ORDA NASIL ÜLKÜCÜLERE KÜFREDİYORLAR NASIL ŞAMAN OLUNURMUŞ Bİ GÖRÜN BAKALIM.ONDAN SONRA ÜLKÜCÜLERLE IRKÇILARI AYIRIN.

http://turkcu.net/forum/

girin ırkçıları şamanları görün ondan sonra konuşun tamam mı

BİZDEDE CİHAD KAVRAMI VAR MERAK ETME ÖNCE İSLAMİYET İÇİN SONRA TÜRK İÇİN ÖLÜRÜZ BİZ BUNU DA BİL.AYRICA BİZE IRKÇI DİYEN ZİHNİYET Bİ KENDİNE BAKSIN BAKLIM NELER GÖRECEK.SİZ TÜRKİYENİN IRKÇILARININ SİTESİNİ VEREYİM.ORDA NASIL ÜLKÜCÜLERE KÜFREDİYORLAR NASIL ŞAMAN OLUNURMUŞ Bİ GÖRÜN BAKALIM.ONDAN SONRA ÜLKÜCÜLERLE IRKÇILARI AYIRIN.

http://turkcu.net/forum/

girin ırkçıları şamanları görün ondan sonra konuşun tamam mı
    TÜRK için ölmek ne demek yaa:wallbash[1]:

Sapıtma kardeş sapıtmaaaaaa:wallbash[1]:

türk-islam ülküsünü bilmezsin sen kardeşim

Giriş
    Mon Jun 2006
    İletiler
    1,169
    Blogdaki Konular
    5
    türk-islam ülküsünü bilmezsin sen kardeşim
    :confused1[1]: ben de bilmiyorum rica etsem nedir açıklarmısınız???

Neyse Sen Bana Ve Kutlu Davama Hakaret Et Ben Sana Yİne HoŞgÖrÜyle YaklaŞip Sevabi Ben Kazanacam Ve Kazandim İŞte.ben Sİzİn Mİllİ GÖrÜŞe Saygi GÖsterİyorum Asla SaÇmalik Demİyorum.(bİr Zaman Dedİm Gece Uyuyamadim En Azindan İÇİnde İslamİyet Var Dİye.

Giriş
    Mon Jun 2006
    İletiler
    1,169
    Blogdaki Konular
    5
    Neyse Sen Bana Ve Kutlu Davama Hakaret Et Ben Sana Yİne HoŞgÖrÜyle YaklaŞip Sevabi Ben Kazanacam Ve Kazandim İŞte.ben Sİzİn Mİllİ GÖrÜŞe Saygi GÖsterİyorum Asla SaÇmalik Demİyorum.(bİr Zaman Dedİm Gece Uyuyamadim En Azindan İÇİnde İslamİyet Var Dİye.
    davanızı kim kutsadı merak ettim:whistling[1]:

saçmalık demiyorsun ama yalan yalnış şeylerle gelip karalıyorsun...
    o zaman uyuyabiliyor musun...

Alıntı LeNuKa tafarından gönderildi
    davanızı kim kutsadı merak ettim:whistling[1]:
    tarkan ve kurdu:biggrin[3]:

Benİm SÖyledİklerİmİn Aksİnİ İspatla Mİllİ GÖrÜŞÜ Karalamayayim.

agd_sisli Sedat ÖCALAN kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    464
    Blogdaki Konular
    2

YAHYA AYYAS (1993) FİLİSTİN

agd_sisli Sedat ÖCALAN kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    464
    Blogdaki Konular
    2
    Ben Daha Metİn YÜksel Olayini AÇmadim..

BRAWWWO alperen cesaretinden dolayı seni tebrik ediyorum
    yukarda tartıştıgın arkadaşlarımız sadece niki AKP diye başka bir arkadaşımızı banladılar anlaşılıyorki seninde suyun kaynamaya başladı

ben siyasetin fiili olarak tam ortasındayım yukardaki isnatlarında haklı yanların olsa bile büyük oranda yanılgıların var o iftiralar senin degil hürriyet ve benzeri sadece ramazanda trajımız artsındiye müslüman kalan 11 ayda ne oldugu belisiz olan din düşmanı basının iftiralarıdır
    bu sadece ERBAKAN hocam için degil ALBAYIM içinde olabilirdi o an HOCA iktidadı onu taşladılar eger BAŞBUG iktidar olsa aynı oyun ona oynanacakdı .
    Oynandıda 80 öncesi komanoslarla mücadeleniz dış güçlerin vatanı bölmelerinim oyunu idi ve o oyunda 6700 ülkücü gencimiz hayatını kaybetti dünya nimetleri için degermiydi bu kadar cana.
    ozaman BAŞBUG bu olaylara sadece seyirci kalabildi
    Şimdide HOCA niye yumruk vurmadı gibi söylentilere aldırma bunlar sadece HOCAnın nezdinde bütün islama saldırıdır tıpkı LADEN gibi BİZLER siz ÜLKÜDAŞ larımızıla
    beraber bütün vatandaşlarımızı seviyoruz bizi sevmeselerde
    çünkü yaradılanı YARADANDAN ötürü severiz

derslerinde başarılar ve saadet dolu yarınlar senin olsun:shake2[1]:
    Documents and Settings\casper\Belgelerim\Resimlerim\39db57caa7al0.gif

+ Konuyu Yanıtla
4 / 3 İlkİlk 1234 SonSon

Yer İmleri

Gönderme Kuralları