+ Konuyu Yanıtla
4 / 1 1234 SonSon
80 sonuçtan 1 --- 20 arası gösteriliyor

Konu: türban sorunu=erbakan=milli görüş

türban sorunu=erbakan=milli görüş

Türkiye’de başörtüsü sorununun bir kangren halini alması kimin eseridir?İktidara gelmek için türbanla yatıp türbanla kalkanlar, şimdi “Türkiye’de türban diye bir sorun yok. Bunu kafaya takan azınlık bir zümre” diyerek...
    Hangi yanlış politikalar ve hangi çıkarcı politikacılar başörtüsünü bir siyasi rant unsuru olarak bugüne kadar kaşıya gelmişler, ortaya çıkan tabloda sanki hiçbir sorumlulukları yokmuş gibi bir de ıslık çalarak ortalıkta dolaşıvermektedirler?
    Benim üniversite öğrencisi olduğum yıllarda başörtüsü sorunu yoktu. Fakültede kız öğrenciler istedikleri gibi başlarını örterlerdi. Hiç kimse onlara müdahale etmezdi.
    Başörtüsü yasalar önünde serbest değildi belki ama hemen hiçbir üniversite örtünen öğrencilere radikal bir şekilde yasakçı davranmazdı. Daha sonra ne hikmetse başörtüsü sorununu kesin olarak halledeceklerini söyleyen hatta “rektörlerin türbanlılara selam duracağını” söyleyen bir siyasi akım iktidara geldi. Oysa başörtülülerin “rektörler bize selam dursun” diye bir dedi yoktu.....

Onlar sadece okumak istiyorlardı. Sadece hemcinsleri gibi serbestçe derslere girebilmek, zaman zaman karşılarına çıkan yasakçı zihniyetten kurtulmak, ilim ve irfan sahibi olmak istiyorlardı. Ama birileri onları oy kavgasının bir tarafı haline getirdi. Birileri onları “rektörler size selam duracak!” efelenmesiyle rantçı ve kavgacı siyasetin ucuz bir malzemesi haline getirdi. Ve kılıçlar böylece çekildi. “Öbür taraf” hemen harekete geçti. 28 Şubat denilen, ABD patentli, Müslümanlarla devleti karşı karşıya getirme operasyonu devreye girdi.
    Yasakçı ve dayatmacı bir postmodern operasyonun taraftarları türbandan Kur’an Kursuna; İmam Hatip’ten camilerin inşasına bir çok alanda derin yaralar açan kararlar aldırdılar “Rektörler türbanlılara selam duracak!” diye dayılananlar ise, bütün bu kararların alındığı 28 Şubat Kararlarını tıpış tıpış imzaladılar. İmzalamakla kalmadılar bu kararları uygulamaya başladılar. Sekiz yıllık eğitim için yasa hazırladılar. Fatih Çarşamba’da “türban sorununu kökten çözeceğiz” diye oylarını aldıkları sarıklı, cübbeli Müslümanları hapse attırdılar.
    Refah Partisi’nin ikiye bölünmesi ile ortaya çıkan AKP de aynı yola devam etti. 3 Kasım seçimleri öncesi yine miting meydanları türban vaatleri ile çınladı. Yine keskin sloganlar atıldı. Seçmenlerini de o gün bugündür “valla billa biz o kararları imzalamadık” diye yıllarca kandırmayı da ihmal etmediler.
    Refah Partisi’nin ikiye bölünmesi ile ortaya çıkan AKP de aynı yola devam etti. 3 Kasım seçimleri öncesi yine miting meydanları türban vaatleri ile çınladı. Yine keskin sloganlar atıldı. Ama yine bir sonuç çıkmadı.İktidar korluğuna oturduktan sonra verilen bütün sözler unutuldu.
    Bütün bunları aslında bu köşede defalarca dile getirdik. Ayrıntıları ile anlattık. Sorun, başörtüsünü kullanan bu zevatın, bütün bu olup bitenlerden sonra, verdikleri sözleri unuttuktan sonra takındıkları tavırdır.
    Başbakan Yardımcısı Abdullatif Şener “Başörtüsünü kullanmasaydık, seçmenden oy alamazdık” diyor.
    Devlet Bakanı Mehmet Ali Şahin ise “türban önceliğimiz değil, zaten türbanı sorun sayanların oranı sadece yüzde 1,5’tur.”
    Yani ortaya çıkan net tablo şu: İktidara gelmek için türbanla yatıp türbanla kalkanlar,s okaklara dökülen onbinlerce göstericiyi destekleyenler şimdi “Türkiye’de türban diye bir sorun yok. Bunu kafaya takan azınlık bir zümre” diyerek gerçek yüzlerini ortaya koyuyorlar.
    “Biz türbanı oy için kullandık” diyerek siyasi rant uğruna her şeyi yapmaya hazır olduklarını ifade etmekten çekinmiyorlar. Türkiye’de bu zevata güvenen Müslümanların artık akıllarını başlarına alıp “yeter artık!çekin elinizi başörtümüzden! diye haykırmaları gerekiyor. Bu tavrı ortaya koymazlarsa “bizi kullandınız, kullanmaya devam edin” şeklinde açık çek vermekten başka bir şey yapmamış olacaklar.
    MUHARREM BAYRAKTAR

ben türban yüüznden okulunu bırakan kardeşlerimizn vebalinin erbakannın üzerinde olduğunu düşünüyorum.varsa sizn de elinizde türban sorunun çıkış sebebi üzerine yayınlayın.

kozalak Bilal YILMAZ kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Wed Jun 2006
    İletiler
    1,315
    Blogdaki Konular
    1
    ohoooo....
    kerdeşim ne kadar da güzel bi yazı yayınlamışsın...
    haklısın bu sorunun bütün vabali erbakanda...
    nasıl da yakalamışsın maşallah...
    :clap2[1]: :clap2[1]:

bu mantıkla hareket edince ben de hangi sonuca varıyorum biliyo musun?
    diyorum ki mesela,
    hani bugün dünya üzerinde hep birileri insanlara zulum ediyo...
    dünyayı kan gölü haline getiriyo ya..
    hani daha şimdilerde..
    işte bi yandan ırak, bi yandan filistin ve oradaki bi sürü masum insanın kanı dökülüyo ya...
    işte düşünüyorumda bu yeni bi olay değil...
    nereden baksan islam alemi 1400 yılı aşkın süredir aynı şiddete maruz kalıyo...

şimdi bütün bunlara dayanarak diyebilir miyiz ki.?
    ya arkadaş günün birinde adı muhammet olan bi insan çıktı...
    attı ortaya bişey...
    kandirdi birilerini, onların üzerinden rant elde etti..
    ve şimdi hep onun yüzünden bunlar çıkıyo piyasaya..
    bi sürü insanın masum kanı akıyo..
    demi yani...
    düşünki o islamiyet diye bişey ortaya atmasa idi....
    bunlar olmaz...
    kimse de müslümanlara kan kusturmazdı...
    heh?
    ne dersin böyle düşünmek doğru olur mu?
    ?
    :confused1[1]:
    "Ey iman edenler..! Zorluklara ve sıkıntılara sabırla katlanın. Şeytan ve uşakları olan kafirlere karşı bu sabırla yarışın, cihad için hazırlıklı ve uyanık bulunun ve yolunuzu Allah'ın kitabıyla bulun ki mutluluğa erebilesiniz.."
    -Ali İmran 200-

çok yanlış yoldasınız.siz erbakan ı iyice ilahlaştırmışsınız.islamiyet le bu konuyu ilişkilendirmek çok yanlıştır.herkes şunu bilisin başbuğ türkeş te erbakanda bir siyesetçidir.ben türkeş i asla ilahlaştırmam.çünkü o bir peygamber değil anladım mı beni işine gelmedi mi hemen islamiyeti öne sürmeyin.bu yaptığınız islamiyete yapılmış en büyük ihanettir.İSLAMİYET ÜZERİNDEN SİYASET YAPILMAZ!

bak kardeşim İSLAMİYET ÜZERİNDEN SİYASET YAPMIYORUZ.YAPANLAR ORTADA.

siyaset nedir?

ilk önce sen bi bunun cevabını verir misin?
    قال الشاعر : ليس اليتيم الذي قد مات والده إن اليتيم يتيم العلم والأدب

Giriş
    Wed Jun 2006
    İletiler
    1,315
    Blogdaki Konular
    1
    Alıntı alperen66 tafarından gönderildi
    çok yanlış yoldasınız.siz erbakan ı iyice ilahlaştırmışsınız.islamiyet le bu konuyu ilişkilendirmek çok yanlıştır.herkes şunu bilisin başbuğ türkeş te erbakanda bir siyesetçidir.ben türkeş i asla ilahlaştırmam.çünkü o bir peygamber değil anladım mı beni işine gelmedi mi hemen islamiyeti öne sürmeyin.bu yaptığınız islamiyete yapılmış en büyük ihanettir.İSLAMİYET ÜZERİNDEN SİYASET YAPILMAZ!
    haklısın sanırım...
    senin söylediklerimizi oraya çekebileceğini tahmin etmeli idik...
    o zaman şöyle diyelim..
    aynı olayı biraz daha net olarak görmeni sağlayalım...
    düşünelim ki..
    başbuğ türkeş bir akım doğurdu yeniden...
    ve onun peşinden onbinlerce belki zaman zaman da milyonlarca insan gitti...
    yıllarca bu insanlar bu ülkede ve dünya üzerinde hep vuran kıran insanlar oldular...
    binlerce masum insanın kanını döktüler..
    yok yere, o katil oldular...
    dolayısı ile bu akımın doğurucusu olarak türkeş büyük bir katildir....
    mi desek?
    yoksa ya arkadaş aslında türkeşin bu akımı kurarken böyle bir amacı yoktu..
    o sadece vatanını milletini korumak kollamak için,
    daha yaşanabilir bir ortam oluşturmak için bir akım doğurdu ama..
    arkasından bir takım insanların yapmış olduğu yanlışlar..
    basın tarafından halka yanlış yansıtıldı mı desek daha doğru olur ne dersin kardeşim..
    ?:confused1[1]:
    "Ey iman edenler..! Zorluklara ve sıkıntılara sabırla katlanın. Şeytan ve uşakları olan kafirlere karşı bu sabırla yarışın, cihad için hazırlıklı ve uyanık bulunun ve yolunuzu Allah'ın kitabıyla bulun ki mutluluğa erebilesiniz.."
    -Ali İmran 200-

yapanlar ortada derken erbakan ı kastettin herhalde bravo seni alkışlıyorum yavaş yavaş sen de gerçekleri görüyorsun zeten saadet in baraji aşacak durumu yok şu anda mhp sınırda bi el atarsanız aşarız baraji.

sen ilk önce siyaset nedir? sorusuna bi cevap versene

1980 de ülkücüler dışarda koministlerle çatışır şehit olurken siz milli görüşçüler evlerinizden dışarı çıkmıyordunuz.eğer biz kan dökmeseydik şu anda bu ülke parçalanmıştı gerekirse bu devletin ahirete kadar var olması için yine kan dökeriz anladın mı kardeşim biz hiçbir suçsuz insanı öldürmedik aksine onlar 5 bin ülkücüyü katlettiler.

sen soruma cevap versene

siyaset nedir?

Giriş
    Wed Jun 2006
    İletiler
    1,315
    Blogdaki Konular
    1
    yapanlar ortada derken erbakan ı kastettin herhalde bravo seni alkışlıyorum yavaş yavaş sen de gerçekleri görüyorsun zeten saadet in baraji aşacak durumu yok şu anda mhp sınırda bi el atarsanız aşarız baraji.
    sorularıma cevap vereceksen devam edelim..
    yok etmeyeceksen gerek yok....
    ilk yazımda bir soru sordum cevap vermedin (veremedin)...
    ikinci yazımda da bir soru sordum cevap vermedin (veremedin)...
    konuyu öteye beriye çekme...
    ya cevap ver devam edelim..
    yada sana yanılgılarınla mutlu? bir hayat diliyorum...
    -Ali İmran 200-

sevgili alperen'ın yazsında haklı olduğu bazı noktalar var bunlarıda göz önünde bulundurmak gerekir diye düşünüyorum somut kavramlar üzerinde yorum yapıyorsak tabi!
    Kaburgası Kırılmış Bir Adamın İsyanı Kadar Cehennemsiyim

ikimilyon Admin Mehmet DAĞDELEN kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    3,120
    Blogdaki Konular
    18
    türban değil başörtüsü yasağının refah partisi ile başladığını söylemek büyük bir iftiradır. türkiyede bu yasağın tevhidi tedrisat kanunuyla başladığını bilmemek yada o kanunu anımsamadan ve ya anımsatmadan doğrudan refah partisi ile
    başladığını söylemek haksızlık, iftira ve atgözlüklülüktür.
    o kanun çıktığı günden beri dönem dönem başörtüsüne karışılmamamış ama büyük oranda bu yasak uygulanmıştır. zaten milli görüş hareketi de işte bu yasağa ve islama uygulanan yasaklara karşı olmak isteyenlerin başlattığı bir hareketttir. ve ilginçtir ki kayseride refah partisi yöneticisinin konuşması sırasında "bu yasak sizin yüzünüzden olduyor eskiden böyle bi yasak yoktu" diye bağıran emekli müftünün ve onun gibi düşünenlerin görmedikleri şey milli görüş hareketi başlamadan önce bu ülkede bu yasak nedeniyle insanların kızlarını okutmama tercihleri idi. başını örtmek isteyenlerin okuldan vazgeçtiği günlerde bu yasağın sorun oluşturmadığını iddia etmek zavallılıktır.
    zira milli görüş; başörtüsüyle üniversite okumak isteyenlerin bu ihtiyacından doğmuştur.
    işte serbestilerin ve yasakların zamanlamasının üstüste olması bu sebebledir. bu ülkede başörtüsünün en serbest olduğu dönem "özal" dönemidir ki özalın eski bir milli görüşçü olduğunu unutmamak gerek. bizim zamanımızda herkes istediği gibi başını örterdi demek aslında milli görüş hareketinin(!) zorlamasıyla bir dönem bu yasağı delmesinden başka bişey değildir.
    böyle ucuz ve komik iddialarla milli görüşü köşeye sıkıştıramazsınız. biz akp nin meydanlarda verdiği sözün üstüne nasıl yattığını da gördük, "ürkek değil, erkek siyaset yapacaz" vaadiyle gelip meclisin kapısında kadınının başını açtıranları da!
    elhamdülillah biz milli görüşçüler kadınımızın başını açmadık.

Milli Görüş; hakkı üstün tutmaktır!

evet kardeşim ısrarla vereceğin cevapları dinliyorum.

"siyaset nedir?"

neyse sürem doldu soru çözmem gerekiyor kusura bakamsın kimse oylar MHP YE en azından hepimiz türbana evet te birleşiyoruz emin olun mhp nin türban için süper bi planı var.(valla siyaset nedir diye yazdım google a bir şey çıkmadı sonuçta 17 yaşındayım ama gerçekten politikanın ne demek olduğunu bilmiyorum ilginç araştıracam)

yav yazmayım diyorum nazlı ılıcak başını açmadı mmmmmııııııııııııııııııııııııııııııııı

Giriş
    Wed Jun 2006
    İletiler
    1,315
    Blogdaki Konular
    1
    eyvah eyvah...
    siyaseti bilmeden mi siyaset yapmaya çalışıyon sen...
    ne günlere kaldık rabbim...
    :biggrin[3]: :biggrin[3]:
    -Ali İmran 200-

Giriş
    Wed Jun 2006
    İletiler
    1,315
    Blogdaki Konular
    1
    yav yazmayım diyorum nazlı ılıcak başını açmadı mmmmmııııııııııııııııııııııııııııııııı
    hiç kapatmadı ki..
    :biggrin[3]:
    -Ali İmran 200-

canım kardeşim.

sityaset nedir cevabını bana veremiyorsan öğren öyle bu konuları tartışalım.

çünkü bunlar siyasttirç.

siyaseti bilmeden "din üzerinden siyaset yapmayın" gibi sözlerin,"erbakan türban sorunun başaktörüdür" demenin hiçbir samimi tarafı bulunmamaktadır

sen siyaset kavramını,hak-batıl kavramlkarını,PEYGAMBERLERİN cihad mücadelesini biliyorsan bizi anlamakta hiçbir zorluk çekmeyeceğin kanısındayım

peki yap bakalım kendin siyaset tanımı öyle google den falan bulmadan da öğrenelim bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayııııııııııııııpppppppppppppp.biraz çabuk olur musunz gidecemmmm

Giriş
    Wed Jun 2006
    İletiler
    1,315
    Blogdaki Konular
    1
    alperen kardeşim...
    çok samimi bişey itiraf etmek istiyorum..
    sen varya tam bir milli görüşçü adayısın...
    ve bunun için de rabbim nasip etmiş tam yerini bulmuşsun...
    sen ki siyasetin ne olduğunu bilmeden siyasi tartışmaya girebiliyosun...
    düşünsene milli görüşçü olmuşsun, milli görüşü öğrenmiş tam anlamıyla kavramışsın...
    senin elinden kimse kurtulamaz allahın izni ile..
    bence sen az daha sabır göstermeli..
    ve burada sürekli bulunmalısın..
    ve gel bi anlaşma yapalım....
    ben de sen de şimdiye kadar olan tabularımızı yıkalım...
    mesela ben ülküçüler adına şimdiye kadar duyduğum herşeyi unutup..
    tamamen iyi niyetle bu akımı araştırayım..
    sen de şimdiye kadar sana milli görüş hakkında anlatılanları ve bildiklerini unut..
    gerçekten kendin samimi bi biçimde bu görüşü araştırmaya başla ne dersin..
    var mısın?
    -Ali İmran 200-

+ Konuyu Yanıtla
4 / 1 1234 SonSon

Yer İmleri

Gönderme Kuralları