+ Konuyu Yanıtla
11 sonuçtan 1 --- 11 arası gösteriliyor

Konu: Hormonlu Müslüman Çeşitleri

Hormonlu Müslüman Çeşitleri

Peşinen söyleyeyim; yazacaklarımdan dolayı bazıları beni 'müslümanları bu şekilde kategorize etmen yanlıştır, günahtır, islama aykırıdır' diye eleştireceler.

Onlar eleştirmeden önce ben ben şunları söyleyeyim; Aşağıdaki yazacaklarım fikrim ve bilgim değildir. Sadece ve sadece gözlemlerimdir. Şayet eleştiri yapacak kişiler gözlemlerimin yanlışlığının ispat edemeyeceklerse (bir başka ifadeyle gözlerimin bozuk olduğunu tescilleyemeyeceklerse (ne acayip bi kelime oldu, galiba yazım yanlışı), salt muhalefet amaçlı yorum yapacaklarsa) o kişiler kendilerine dikkat etsin benden uyarması...:)

Siyonist hormonlu müslümanlar;

Kimliklerinin din hanesinde 'islam' yazan ve islamla tek bağları bu olan müslüman tipidir. 7 yaşındaki ammar'ın kolunun israilli teröristler tarafından taşlarla kırılırken 'ohh olsun, dedeleri topraklarını satmasaydı' diye ingiliz fitnesine kurban olmuş şeref yoksunu müslüman tipidir. Allah cc'tan başkasına kurban olanın vay haline!!!

ABD hormonlu müslümanlar;

Bunların soyu taaa wilson ilkelerine dayanmaktadır ( yani wilson'la yakın akrabalıkları var). T.C'yi amerin müstemlekesi olması için büyük gayret gösterdiler, Türkiyeyi amerikanın 51. eyaleti sayarlar. Her zaman ve mekanda amerika ile ilişkileri en üst düzeyde ve en ileri derecede olmasını isterler. Bu sebeple bip'in yardımcısı, bop'un ortağı olmakta bir beis görmezler. Bop ve bip için maddi ve manevi değerlerinden her türlü tavizi verirler.

AB hormonlu müslümanlar;

Bunlara AB sevdalıları da denir. Bunların ki ferhat ile şirin'e taş çıkartan bir sevda hikayesidir. Bu swvdaya kimler tutulmamıştır ki; 'islam medeniyetinin batı medeniyetine yenilmiştir' diyen Allah cc'ın kullarından tutun da kendisini Fatih Sultan Mehmet sanan dinler bahçesinin başbakanına kadar... Allah cc bizlere sevdanın da hayırlısını versin...

Diyanet hormonlu müslümanlar;

Buraya dahil olanlar ise şunlardır; namaz kıldırma memurları, resmi dini kitap okuma memurları (bunlara vaiz-e de denir), ceset sulama memurları, minarelerden höykürme memurları, müslümanların soru-sorunlarını kılıfına uydurma memurları (bunların diğer adları ise fetva verme memurlardır).

Bu zümrenin görevleri genel olarak şunlardır; islam'a göre tırnak nasıl ve ne zaman kesmeleri gerekir, islam barış ve kardeşlik dinidir, müslüman yolda nasıl yürümelidir, eve girerken sağ evden çıkarken sol ayakla çıkmanın önemi, hayvan hakları konusunda bilinmesi gerekenler, islam'ın şartının 5 olduğunun herkes tarafından bilinmesi vs vs vs.. gibi konularda müslümanları bilgilendirirler.

Laiklik hormonlu müslümanlar;

Bunların dini imanı laikliktir, hatta kimliklerde din hanesinde laik yazılması konusunda ısrarlı talepleri de vardır. Rabbim gayretlerini arttırsın ki cehennem ateşi kuvvetli olsun. Bunların en önemli özellikleri, her hangi bir şey (kişi, fikir vs.) ya laiktir ya da yoktur. Yani her şeyi-kişiyi laiklik kalıbına sokmak isterler. Kendilerinin dahi ne olduğunu bilmedikleri laiklik halen günümüzde bir tariften bile yoksundur. Laikliğin bir tanımı-uygulamasının yok olması, tarifinin olmamasından değil, olmasından korkulmasındandır.(tamam bu son cümle karışık oldu ama 3 kere okuyunca anlaşılıyor, aslında daha karışıktı biraz düzenledim, belkide bu parantez olmasaydı herşey çok daha anlaşılır olacaktı)

İktidar hormonlu müslümanlar;

Bunlar gelişimini, değişimini, ilerlemelerini iktidarlara borçlu müslümanlardır. Büyyük hocaefendiler, şeyhler, cemaatler, vakıflar, dernekler vs. vs... bu guruba dahildir. Bunlar hakkında faz bişeyler yazmayacağım, zira adamı fena halde çarptıklarına dair rivayetler var...

Açıkçası bu hormonlu müslüman tiplerini saymakla bitiremeyiz. Ben mümkün olduğu kadar genel kategoriler halinde ele aldım....

Buna karşılık bizler gerçek, şuurlu birer müslüman olmalıyız. Bunu başarabilmek için ilk önce şuurlu müslüman nasıl olunur onu öğrenmeliyiz... haydi iş başına...
    Klavye Mücahidi

Zamane Müslümanı

Kur'an'ı araştırmaz, uymuş kalabalığa
    İmanı gelenektir, Dini ise görenek!..
    Haramı karıştırmış; köfte, alabalığa
    Adı Müslüman, yeter; öğrenmeye ne gerek!

Yalan", idare yolu, biraz haram bişolmaz
    Kalbur gibi kalbleri, yine iman boşalmaz
    Tapındığı dünyadır, açıklasa hoş olmaz
    Tavrı münafık gibi; dili ise engerek!..

Beş kuruşu kaybetse, üzülüp kederlenir
    Manevi iflas etmiş; ne kızar ne dertlenir
    Hayr işe isteksizdir, şerre hareketlenir
    Utanmayı unutmuş; sırıtır gevrek gevrek!..

Onun bütün şerefi, apartmanı arsası
    Makamı ve masası, arabanın markası
    Namusundan kıymetli, hanımının hırkası
    Irzlarını pazarlar; ya bir altın, ya çeyrek!

Din davayı satarlar, insan postlu davarlar
    Zulme karşı duyarsız, sanki tuğla duvarlar
    Zenginlere saygılar, fakirleri kovarlar
    Doğruya dayanamaz, zoruna gider gerçek!..

Ma'bud'u Amerika, Maksud'u Avrupa'dır
    Kıçı rahat koltukta, başındaki torbadır
    Yahudi şişirmeli, bir havalı hoppadır
    Şöhret sarhoşu olmuş; kendisinden geçerek!..

Bayram Yönem

http://www.millicozum.com/content/view/32/32/
    Alemin nakşını hayal görürüm. O hayal içre, bir cemal görürüm.
    Cümle mevcudat ki, mazhar-ı Hak'tır. Anın içün, kamu kemal görürüm.
    Tecelli cilvesi, cümle gölgeler. Her zerresi binbir ismin belgeler.
    Hay varken hayale kanmaz bilgeler. Zat-ı Hak'tan gayrı zeval görürüm.

maşallah gözleriniz çok sağlıklı da küçükken parantez kazanına falan mı düştünüz sayın BAKŞİŞ :)

salt muhalefet amaçlı yorum yapacağım.

yaptım ha ha ha
    "yolda yürürken eğer ayağınız taşa takılırsa siz yine amerikaya küfredin." (humeyni)

MİLLİ GÖRÜŞ Serkan AYDIN kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Tue Apr 2007
    İletiler
    18
    Bunların ortak özelliğine hiç değinmemişsiniz.Biraz birleştirici olsun buda ....Hepsi birden siyonizmin yar ve yardımcıları olmayı peşinen üstlenmiş kişilerdir.Allah(cc)müslümanları vahyin ışığından,sünnetin yolundan ayırmasın inşallah(amin)........selametle.....

Mizahi yönüyle birlikte düşündüren ve son derece gerçeklik payı olan bi yazı olduğu için artı puan almayı haketmiştir. :)
    Emeğinize sağlık...
    'Sen'e ithaflar bitti...

sn bakşiş başka çeşit müslüman yok mu:confused1[1]::confused1[1]:

Alıntı İbrahim BAKŞİŞ tafarından gönderildi Mesajı Göster

Açıkçası bu hormonlu müslüman tiplerini saymakla bitiremeyiz. Ben mümkün olduğu kadar genel kategoriler halinde ele aldım....
    sayın yaman, yazıyı okumadınız galiba...:)
    Klavye Mücahidi

Alıntı İbrahim BAKŞİŞ tafarından gönderildi Mesajı Göster
    sayın yaman, yazıyı okumadınız galiba...:)
    okudum :)

daha çok müslüman çeşitleri çıkar ama siz daha aza indirgemişsiniz :) gerçekten inanan müslümanlar bu katagorilere girer mi acaba (biz ne kadar çok değiştik ve bölündük sonumuz hiç iyi değil )
    Düzenlendi: Emin YILMAZ 12-11-2008 15:31 Neden: böylesi daha iyi...

bütün bunları olumsuz kategorisinde ele almışsın İbrahim abi, bi de hormonsuz müslümanlığı yazsan da saf halimizi görsek :d
    Her cümlenin ilk kelimesi büyük harfle başlar. Başlayan cümle bir karakter boşluk bırakılıp yazılır.

:) :)
    Silikon müslüman unutulmuş. Eskiden öylelerine cıva denilirdi, ama cıvanın bile kendince bir asaleti var.
    "en büyük edepsizlik edep ya hu diye bağırmaktır."

+ Konuyu Yanıtla

Tags for this Thread

Yer İmleri

Gönderme Kuralları