+ Konuyu Yanıtla
20 sonuçtan 1 --- 20 arası gösteriliyor

Konu: hayretler içerisindeyim

ikimilyon Admin Mehmet DAĞDELEN kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    3,120
    Blogdaki Konular
    18

hayretler içerisindeyim

bismillahirrahmanirrahim.

saadet partisi genel başkanlığı için numan kurtulmuşun önerilmesi yönünde yüksek istişare kurulu kararı alındığını öğrendim.

inanamadım. kontrollerim devredışı kaldı. hani mevcut durumumu ileride unutmayayım diye yazıya dökmek istedim.

nasıl tepki vermem gerektiğini bilmiyorum. belki şimdilik hiçbir şey yapmamalıyım. bir karar alırsam hata yaparım. ancak böyle durumlarda serin kanlı davranmanın mazeret üretme dönemi olduğunuda çok iyi bilirim. yani tepki vermeyi erteledikçe mazeret üretir insan. yatışır.

milli görüş portal sitemizde numan kurtulmuş'un adaylığının mümkün olmayacağını iddia ederek yazılar yayınladık. çok teşekkür ve çok tepkiler aldık. gelinen noktada ise numan kurtulmuşun adaylığı açıklandı. şu durumda anlatmak istediğimiz şeye bakılmaksızın yaptığımızın fitne olduğu yönünde kanaat gelişecek ve bunun neticesi olarak sitedeki otoritemiz zayıflayacak. oysa toplumlarda otoritenin kaybolması demek fetret demektir. olaya böyle bakınca derhal sitedeki yöneticiliğimi bırakmam gerektiğini düşünüyorum. devam etmenin yolu ise bir ton mazeret üretmekten geçer. buna gerek yok diye düşünüyorum. inançlarım belli, yazdıklarım ortada. dün ak dediğime bugün kara; bugün kara dediğime yarın ak diyemem. ve artık bu sitede otorite sağlayamam. o halde en kısa zamanda yönetici arkadaşlarla istişare edip bu görevi ehline devretmem gerekir. tabi şunuda ifade edeyim ki bu süreçte kongre ile ilgili olarak sitede yazdığım yazılar aynen kalacaktır. benden sonra devam edecek arkadaşlardanda kaldırmamalarını rica edicem. bugüne kadar bu tür konuları kaldırmamız gerektiğini söyleyen arkadaşlara bu yazıların arşiv niteliğinde olduğunu söyledim. bundan 10 yıl ya da 20 yıl sonra gün olup devran değiştiğinde bu yazıların çok şey ifade edeceğini izah ettim. buna örnek olarakta milli görüşün bugüne kadar geçirdiği süreçlerde yaşadığı çatlama dönemlerini ve o günlerde cereyan eden mevzuların sırf yazılmadığı için karanlıkta kaldığını belirttim. hani şu Gündüz Sevilgen ve ekibinin yaptıkları, sonra Korkut Özal ve beraberindekilerin yaptıkları ve daha beride Abdullah Gül ve beraberindekilerin yaptıkları ve o günlerde yaşananların saklı kalmalarını örnek olarak verdim. işte bugün yaşananların yarın daha iyi tahlil edilmesi için bu yazılar arşiv niteliğindedir. kim ne demiş, ne iddia etmiş burada durmalı. ki yarın at izi it izinden ayırdedilebilsin. çünkü ben inanıyorum ki bu teşkilat daha emekleme evresindedir. daha çok yol katedecek. çok düşüp kalkacak. acıyacak. sızlayacak. ama yürümeyi ve koşmayı öğrenecek. dünyadaki başarılı teşkilatların tarihine bakın. içlerinde 100 yıldan daha gencini bulamazsınız. o halde bu teşkilatın kaydını tutalım. tarihini yazalım. bu yazılarda arşive eklensin.

bugün itibari ile karar vermem gereken diğer bir husus ilçe teşkilatımdaki pozisyonumdur. ilçe yönetim kurulu üyesiyim. şimdi numan kurtulmuşu genel başkanlığa yakıştıramamış biri olarak ya bunu hazmederek devam etmeliyim ya da saadet partisindeki görevimden de istifa etmeliyim. hazmetmenin bir zorlu yanı var. o da bu teşkilatın bana öğrettiği teşkilat ilkeleridir. zaten numan kurtulmuş bu partiye genel başkan olamaz derken de bize öğretilen bu ilkeleri baz almıştım. yoksa gözünün üstünde kaşı var diye değil. çıkar meselesi hiç değil. milli görüş içerisinde geldiğim durum sadece saadet partisinin üyesi olmak ve oy vermek düzeyine inmiş gibi görünüyor. bundan öte, numan kurtulmuşun başbakanlığı için başkasının oyunu istemek ve bunun için teşkilat görevi yapmak pek mümkün durmuyor. öyle ya! inanmadığım biri için nasıl başkasının oyunu isteyebilirim ki... hadi kendi oyum tamam. o da muhterem hocama biatim ve "o ne derse o" dediğim için. o dediği için! yoksa inandığım için değil. tuhaf bir durum biliyorum. ama bunun çok mantıklı bir açıklaması var. tabi diğer taraftan milli görüş teşkilatları sadece saadet partisinden ibaret değil. milli görüşçüyüm diyen biri için bir de AGD var mesela. kimbilir belki oraya gidip elime bir bez alıp camları masaları silmekle işe başlayabilirim. böylece ilkeli bir gençlik yetişmesi için bir katkım olur. hani her zaman söylemişimdir... milli görüşü milli görüşçüler kurmadı, sağdan soldan devşirilmiş insanlar kurdu. herbirinin kendi geçmiş bağlantıları onları sağa sola esnetip duruyor. bu yüzden saf ve salt milli görüş ile yetişmiş bir kadro gelene kadar bu teşkilatlar emeklemeye devam edecek. işte o saf milli görüşçü gençliğin yetişmesine çalışmak için belkide bu kongre çok güzel bir fırsat veriyor bana. evet. şimdi bu şekilde düşününce saadet partisindeki yönetim kurulu üyeliğimden ve delegeliklerimden istifa etmem daha mantıklı gelmeye başladı. çünkü kalırsam ortalıkta muhalefet gibi konuşmalarım olabilir.

bir diğer mesele de ilçe yönetimindeki arkadaşlarım dün akşam bana yerel seçimlerde belediye başkan adayı olmamı teklif ettiler. şu durumda en iyisi teveccühleri için teşekkür edip affımı istemek olacak.

şu ana kadar neler düşündük bir bakalım.. sitedeki görevimi bırakmalıyım. normal bir üye olarak devam etmeliyim. partideki görevlerimi bırakmalıyım ve sadece üye olarak devam etmeliyim. aidatlarımı ödemeye devam etmeliyim. milli gazete almaya devam etmeliyim. arkadaşların teklifini geri çevirmeliyim. AGD yönetimindeki arkadaşlarla görüşüp vazifeye hazır olduğumu bildirmeliyim.

vay be.. bir ilkenin beni bu hale getirebileceğini hiç düşünmemiştim.
    "Görev istenmez; verilir" ilkesi.
    eskiden ısrarla başkanlık isteyen biri şüphelendirirdi bizi. hele ki istemekten öte bir de bunu manüpüle edecekte o kişi o görevi alacak... mümkün değil...
    ama şimdi bu ilke yıkıldı. yani düşünüyorumda bir sonraki genel başkan olmak isteyen kişi şimdiden çalışmalara başlasa iyi olacak. hatta şenlik bile olur. aynı CHP de deniz baykal ile mustafa sarıgülün kapışması gibi günler yaşarız. ve bunun sorumlusu muhterem hocam falan değil ha! tamamen teşkilat yöneticileridir. bu ilkeyi terkeden hocam değil bizzat tüm teşkilat mensuplarıdır. erbakan hocamın buradaki konumu aşağıdaki olayda anlatılandan başka değildir.

Alıntı Tevfik YAZICILAR tafarından gönderildi Mesajı Göster
    Yıl 1908...

Dönem Ulu Hakan Abdulhamid, yakın çevresi ve Paşaları tarafından sıkıştırılmış ve Gülhane hattı hümayununu ilan ettiriyor.

II: Abdulhamid Hanın Liderlik sırları adlı kitabında Mehmet Aydın 128. sayfa da şu notu düşmüş II. Abdulhamid’in dilinden “Madem ki millet, kendi mukadderatını bir de kendisi idare etmek tercümesinde bulunmak istiyor milletin istediği olsun istedim ve eldeki layihalar arasında Mithat Paşa’nınkini küçük bir düzeltme ile onaylayarak bilinen Hattı Hümayunu açıkladım. Mithat Paşa’nın layihasını kabul etmek zorundaydım. Çünkü Mithad adının ebced hesabıyla “Deva-i Devlet” olduğunu keşif ve ilan etmiş olan hasta bir halka, yine onun hazırladığı devayı vermek zorundaydım. Başka türlü susturamazdım”
    şimdi bunu okuyunca bana -tüm teşkilatlar yanlışta bir sen mi doğrusun, diyenler olabilir. ama dedim ya bunu yazıyorum ki gelecekte önüme koyun. kaydedin bu yazıyı. saklayın. çünkü ben bana öğretilen ilkelere güveniyorum. herbiri bir sünnetin ifasıdır. altın gibidir. ben o ilkeyi tutup yoluma devam etmek niyetindeyim İNŞAALLAH.

evet. büyük bir istişare dönemi bitti şimdi benim şahsi istişarelerim başlıyor. gidip büyüklere danışayım. arkadaşlarla oturup konuşayım. ALLAHa yakarayım. hakkımda hayırlı olana erişmek için ne gerekiyorsa...

ALLAHa emanet olun...

Milli Görüş; hakkı üstün tutmaktır!

_ALBAY_ SİTE BAŞKANI Tevfik YAZICILAR kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    8,607
    Blogdaki Konular
    5
    Konuyu degerlendirmeye kim taşıdı bilmiyorum ama iyi etmiş.

Şimdi sana bir soru abim; Senin bıraktığın yerleri kimler dolduracak ve yarın söz hakkı kimlerde olacak. Bunun vebalini ve sorumluluğunu alıyorum diyorsan eyvallah. Aksi taktirde bizi bekleyen zorlu günlerde yanımızda olacak insanlara ihtiyacımız olduğunu ve mevkilerin itlerle çakallara bırakılmaması gerektiğini hatırlatmak isterim.

abim iyi düşün.
    Gün gelecek bütün dünya Hocama selam duracak!

He vallaha..Aynen bende..Hayretler içerisindeyim!!!
    ''-yok artık,-daha neler,-hadi canım,-yuh be...'' nidalarıyla yazıyı bitirdim...

-Şu başkan olmuş duydunuz mu?
    -Aaa o mu olmuş?
    -Evet evet onu seçmişler,istişareden o çıkmış.
    -Hadi be kötü olmuş bak bu.O adam varya o adam..Neyse ya ağzımı bozmucam.Ama yaramaz adamın tekidir.
    -Ne demek len o.Alırım şimdi seni ayağımın altına.On numara adam o be.Çok sevindim başkan olduğuna.
    -Neler yapmış len geçmişte duymadın mı sen?Sağlam adam değil olum o.
    -Yürü git len.Biliyorum ben neler yaptığını.Çok güzel işler yaptı bi kere.Sen hiç onları görmüyorsun.
    -Amaann uğraşamam senle.Ne halin varsa gör.
    -Yeniden şahlanıcaz olum.Kim ne derse desin.
    -Tabi tabi...
    ...

Şimdi ben diyorum ki bunlardan bana ne!
    Bana öğretilen emre itaat,emire biat!
    Ben gerisini bilmem.
    Tutupta burda sana milli görüş dersi falan vermicem abi.Hem haddim değil hem kapasite meselesi.
    Beni ilgilendiren konu portal yöneticiliği hakkında ki düşüncelerin.Bu portalın bu günlere bu seviyeye gelmesindeki en büyük pay sana ait abi.Sen çıkıpta bu portal benim eserim desen..Hakkındır abi.. Yok arkadaş bizim eserimiz diyemem.Elbette bir çok insanın emeği var,katkısı var.Bu portal hep birlikte,tüm yönetimiyle,tüm üyeleriyle,hatta tüm misafirleriyle bu hale geldi.Ancak gerek yönetmek yani liderlik açısından gerek fikir ve paylaşım açısından senin eline kimse su dökemez.Bu bir gerçek.Sen bırakıp gidersen bu portal dağılır gider abi.Emin ol dağılır.Bunca emeğe bunca fedakarlığa yazık olur.
    Sakın abi..Sakın böyle bir yanlış yapma..Yazık etme derim ben...
    ''Allah'ın sizin için biçtiği fiyat cennettir.Değerinizi düşürmeyin..(M.İ)''

Yakıştı beee

Kadir'in yorumu:Abla Tayyipten 2 yaş küçük hemde 5 cm uzun hahaha
    "Kentler bizi hiç anlamayacak ve esirgemeyecek,ucu yanmış kibrit çöpü gibi kırılacağız,Birşeyler dokunulmamış kalsın gidelim bu şehirden..."

Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    3,120
    Blogdaki Konular
    18

hala hayretler içerisindeyim

bu nasıl mümkün olur? lütfen! biri bunu açıklasın!

saadet partisi yeniden bir kongreye gitti ve yine numan kurtulmuş genel başkanlığa aday gösterildi. hatta geçen seferkinden daha beter bir şekilde ki iki liste de birden adaydı.

bu insanların gözümü karardı. akli melekelerini mi kaybettiler.
    neler oluyor ya hu!

hadi iki sene önce yeterince tanımadığınızı düşünüyorum. ama şimdi iki yıldır tecrübe ettiniz ki bu adam milli görüş ilkelerinin altını oyuyor.
    teşkilatları kısırlaştırıp dışarıdan insan devşiriyor.

yok arkadaş ben bu işi çözemiyorum.
    biz aynı derslere girip çıkmadık mı sizinle. ya da ben derslerde uyudum da size benim bilmediğim ilimler mi öğretildi...

kendimi kontrol edemiyorum.

Eser GEDİK kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Fri Dec 2006
    İletiler
    2,784
    Blogdaki Konular
    5
    kazanın skytürkteki açıklamalarından anlaşılan politikada yada partinin eğiliminde bir sıkıntı yok durum sadece liste.. aylardır burada parti politikası yerden yere vurulmuştu numan çizgiden çıkıyor diye

kazan bir başka konuşmasındada parti çok güzel gidiyordu bir yükseliş içindeydi diyor
    tabi kurtulmuşada salladığı taraflar çok en çokta acemi diyor yani milli görüşlüğüne politkasına sözü yok

ben şuna değinmek istiyorum kurtulmuşla sadece liste konusunda anlaşılamamış.

ve kazan diyorki düzeltsin biz arkasındayız hala ! evet evet haber sitelerindeki bideoları dikkatli izleyin bizzat öyle diyor
    ya hala anlamadığım şey madem siz değerli abilerim çok net görüyorsunuz
    hala niye kurtulmuşta diretiyorlar büyüklerimiz hani o ihrac oldu dediklerimiz.
    madem kurtulmuş çok kötüydü partide genel başkan olcak adammı kalmadı
    biz asıl büyük resmi görmeliyiz
    -ki
    kafam nasıl karışmasın şimdi
    herkes ne söylediğini, nasıl söylediğini bilse. bu işler olmayacaktı sadri abi.

Sessiz DEVRİM! Fatih KANLI kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Sat Feb 2008
    İletiler
    3,669
    Blogdaki Konular
    1
    Alıntı Mehmet DAĞDELEN tafarından gönderildi Mesajı Göster
    bu nasıl mümkün olur? lütfen! biri bunu açıklasın!

saadet partisi yeniden bir kongreye gitti ve yine numan kurtulmuş genel başkanlığa aday gösterildi. hatta geçen seferkinden daha beter bir şekilde ki iki liste de birden adaydı.

bu insanların gözümü karardı. akli melekelerini mi kaybettiler.
    neler oluyor ya hu!

hadi iki sene önce yeterince tanımadığınızı düşünüyorum. ama şimdi iki yıldır tecrübe ettiniz ki bu adam milli görüş ilkelerinin altını oyuyor.
    teşkilatları kısırlaştırıp dışarıdan insan devşiriyor.

yok arkadaş ben bu işi çözemiyorum.
    biz aynı derslere girip çıkmadık mı sizinle. ya da ben derslerde uyudum da size benim bilmediğim ilimler mi öğretildi...

kendimi kontrol edemiyorum.
    Başımıza getirilecek bir Habeşli köleye bile itaat etmek varken bende hayretler içerisindeyim!

Ama sana hayretler içerisindeyim abi!

Evet O nederse o...

siz yerinizde kalınız habeşli köle var diye niyet edip yola devam edin.
    numan kurtulmuş partiyi bölecek güçte değil.ayrılsa bile en fazla gidebileceği yer evidir.ama şu bir gerçek ki herkes en iyi kendinin bildiği iddasında.bu bir hastalık halini aldı teşkilatlarda.şuna da kesin inanıyorum ki hocanın bir hesabı vardır.ama boşverin elekten geçeceksek bir daha geçelim ashaptan ne fazlamız var ki herşey süt liman olsunhayatımızda!!??

Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    3,120
    Blogdaki Konular
    18
    telaş yapmayın arkadaşlar.
    sayın başkanınızı zaten kartel medyası koruyup gözetiyor.
    hatta bu olaylar üzerinden erbakan hocamı gömme operasyonlarına devam ediyorlar.
    habeşli mi yoksa kartelli mi gün gibi ortada.

sena kara
    Misafir

numan kurtulmuş ERBAKAN TARAFINDAN TASDİK EDİLEN bizim genel başkanımızdır

ben de hayretler içerisindeyim. numan kurtulmuş hakkında bu ağır sözleri sarfetme hakkını nereden alıyorsunuz çok merak ediyorum doğrusu.

anlamakta güçlük çekiyorum numan kurtulmuşun hangi söylemi milli görüş çizgisinin dışındadır, nasıl bir salvo vermiştir de biz görememişiz?
    erbakan, numan bey bu partinin genel başkanıdır dememiş midir kongrede numan beyin elini havaya kaldırmamış mıdır? eğer numan beye karşı olsaydı bunun için en iyi fırsat kongre değil miydi konuşmasıyla karşı olduğunu belirtemez miydi? hani bu 'dava'da insanlar gelip geçiciydi önemli olan davaydı koltuk sevdası değildi noldu, bu bir bayrak yarışı değil miydi beyler ne çabuk da unuttunuz?

numan bey elbette ki kendi çalışacağı kadroyu ekibi kuracaktır bundan daha doğal olan ne var? kabul edin numan kurtulmuş gerek tv konuşmalarıyla gerek yapılan çalışmalarla partiyi gündeme getirmiştir. bazı milli görüşçülerin anlamadığı, ak partiyle olan farkımızı en güzel biçimde ortaya koymuştur. milli görüşü illa erbakan hocanın kelimeleriyle mi anlatmak zorunda? kullanılan cümleler farklı olsa da sizin gibi zeki insanların aslında anlatılanların islam, adil düzen olduğunu anlaması gerekmez mi

numan kurtulmuş 'benimle beraber koşacak arkadaşlara ihtiyacım var ama onlar bizim abilerimizdir fikirlerinden yararlanicaz' demiştir daha ne desin?

sizin bu yaptığınızı kimse yapmadı bu davaya. insanlara nasıl anlatıcaz bu yaşananları söyler misiniz.. numan kurtulmuş gibi bir adam başka partide olsa el üstünde tutulur bizde düştüğü hale bak allah bunu sormaz mı sanıyorsunuz

umarım adil olan yönetici bu yorumu yayınlar..

kendini milli görüşçü olarak tanımlayan erbakanın da diğer büyüklerin de numan kurtulmuşun da hata yapabileceğini kabul eden bir insan..

Alıntı Fatih KANLI tafarından gönderildi Mesajı Göster
    Başımıza getirilecek bir Habeşli köleye bile itaat etmek varken bende hayretler içerisindeyim!

Ama sana hayretler içerisindeyim abi!

Evet O nederse o...
    Habeşli bir köle... :)

Yahu O habeşli köle -ki başında kuru uzun tanelerini andıran bir görüntüye sahip bir kimsedir-, insanların her türlü itirazlarına rağmen itaat edilmesi vacip olan bir köle.

Peki, sizce bu köle "her başımıza geçen kimse" midir? Yani sahih hadiste geçen habeşli köle, her başımıza geçen kimseye itaati vacip mi kılmaktadır?
    Yoksa bu diğer nasslarla beraber değerlendirildiğinde mukayyetleştirilen bir mesele midir?

"Başımızda" bugün İslam düşmanı Recep Tayyip Erdoğan bulunmaktadır. Öyleyse onun yerine başka birisine itaat caiz değildir. Hatta ve hatta, "ikinci halifeyi öldürün" emri gereği, Erdoğan'ın dışındaki tüm "emir sahipleri"ni öldürmemiz gerekir. Öyle değil mi? Sizin "başımıza habeşli bir köle geçerse ona itaat etmek" sözünüzün -ki bu söz tehlikeli sözlerdendir- varacağı nokta burasıdır.

R. Tayyip Erdoğan, "başımızda yönetici" iken, başka idarecilere tabii olmamız fitnenin başlangıcıdır. Öyle değil mi?

Hayır, siz usuli bir hata yapıyorsunuz. Habeşli köle, diğer rivayetlerde geçtiğine göre "Allah'ın kitabıyla hükmeden bir kimsedir".

Vallahi ne Recep Tayyip Erdoğan, ne Necmettin Erbakan, ne de Numan Kurtulmuş ALlah'ın kitabıyla hükmeden kimselerden kesinlikle değillerdir.

İslam hukukunda "Yaradana isyan olduğu yerde, yaradılana itaat yoktur" kuralı gereği, bu kimselerin hiçbirisine itaat edilmez. Bu kimseler, Allah'a isyanda öne geçmişlerdir. İslam'ı şirkle buluşturmaya çalışmışlardır. Allah azze ve celle'ye ait olan kanun koyma hakkını kendi üzerlerinde görecek kadar alçalmışlardır. Allah azze ve celle'den dileğim, bu kimselerin sıratı mustakim üzere hayat süremeleridir.

Veyl olsun, Resulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)'in sözlerini fıkhetmeden, cem etmeden "ictihada" kalkışan kimselere! Veyl olsun, kendisinin itaat edilmek gibi bir hakkı olmamasına rağmen, bu kimselere itaate çağıran kimselere !!!

Sessiz DEVRİM! Fatih KANLI kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Sat Feb 2008
    İletiler
    3,669
    Blogdaki Konular
    1
    Alıntı Mehmet DAĞDELEN tafarından gönderildi Mesajı Göster
    telaş yapmayın arkadaşlar.
    sayın başkanınızı zaten kartel medyası koruyup gözetiyor.
    hatta bu olaylar üzerinden erbakan hocamı gömme operasyonlarına devam ediyorlar.
    habeşli mi yoksa kartelli mi gün gibi ortada.
    Abi ben kimseyi korumanın derdinde değilim. Bu konudaki görüşlerimi çok iyi biliyorsun. Lakin şuan kendisinin Genel Başkanlığından ziyade bir karar çıkmış değildir Şûradan...Şuradan çıkan kararlar bizi bağlar onun için kongredeki Numan Beyin Yeşil Listeye karşı takınmış olduğu tavır tam bir rezalettir. Lakin bu onun Genel Başkanlığına gölge düşürmez...

durum sadece liste krızi değildir.. numan kurtulmuşun agresif ,yalan,dışlayıcı ve buna benzer tavırları herkesi bıktırdı kısaca adeta bir patlama olmuştur..

bu bilen belli çevrelerde erbakan hocayı yıpratıyorlar...

kongre salonunu çocuk gibi terk etti kurtulmuş buna kimse bir şey demiyor.. daha kongreyi yönetemeyen biri kalkıp türkiyeyi yönetecek .. insanlar buna güler...

erbakan hocam her şartta numana destek verdi yol verdi ama karşılığı ne saygısızlık ahde vefasızlık ve yalanlar...

saadet partisinin şuanki durmunu göz göre göre harcadı numan çocukca düşüncelerinden dolayı...

numan baştan beri fazla abartıldı kıraldan kıralcı insanlarca ve güzel kullanıldı kendilerini kaf dağının tepesinde gördü..

sonuç buraya getirdi..
    hayat;iman ve cihattır. Bu iki değer ve dinanizme, kim sahip olursa, zaferi onlar kazanacaktır.

AHDE VEFA ibrahim DEMİRCİ kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Fri Feb 2007
    İletiler
    2,598
    Blogdaki Konular
    11
    Alıntı Murat KARAERKEK tafarından gönderildi Mesajı Göster
    durum sadece liste krızi değildir.. numan kurtulmuşun agresif ,yalan,dışlayıcı ve buna benzer tavırları herkesi bıktırdı kısaca adeta bir patlama olmuştur..

bu bilen belli çevrelerde erbakan hocayı yıpratıyorlar...

kongre salonunu çocuk gibi terk etti kurtulmuş buna kimse bir şey demiyor.. daha kongreyi yönetemeyen biri kalkıp türkiyeyi yönetecek .. insanlar buna güler...

erbakan hocam her şartta numana destek verdi yol verdi ama karşılığı ne saygısızlık ahde vefasızlık ve yalanlar...

saadet partisinin şuanki durmunu göz göre göre harcadı numan çocukca düşüncelerinden dolayı...

numan baştan beri fazla abartıldı kıraldan kıralcı insanlarca ve güzel kullanıldı kendilerini kaf dağının tepesinde gördü..

sonuç buraya getirdi..
    geldigimiz noktada hayır var inşallah.ben öyle görüyorum.zararın neresinden dönülse kardır.%2.5 e rızam var ama enaniyete,hocaya sadakatsizlige asla
    EĞRİ CETVELDEN,DOGRU ÇİZGİ ÇIKMAZ

rabia
    Misafir
    Hayret ediyorum gerçekten.. Numan kurtulmuş'tan başka alternatif var ise söyleyin bizde bilelim.. Kurtulmuş, böyle ağır sözleri hakedecek bir şey yapmadı.. Ne var, bir parti başkanı olarak farklı liste talep edemez mi, edemeyecekse ne işi var o partinin başında ?

Bu davaya zarar veriyorsunuz, Milli Görüş'e verdiğiniz bu zararın vebalini ödeyemezsiniz..
    Numan Kurtulmuş'a biraz nefes verin !

Ağzı olan konuşuyo ben bu konuşan milli görüşcülere soruyorum son sözü hocam söyler şuan kurtulmuş genel başkansa milli görüşcülere itaat düşer gereksiz konuşmak deil hatırlatmalıyımki hocam kongreye katılmıştır bu konuşanların kaçı kongrede vardı hocama çok itaatkarızya fitne uykudadır milli görüşcüler bize uyandırmak düşmez

EfLatuN_KaLeM Seçil NOYAN kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Mon Mar 2007
    İletiler
    902
    Blogdaki Konular
    3
    Alıntı rabia tafarından gönderildi Mesajı Göster
    Hayret ediyorum gerçekten.. Numan kurtulmuş'tan başka alternatif var ise söyleyin bizde bilelim.. Kurtulmuş, böyle ağır sözleri hakedecek bir şey yapmadı.. Ne var, bir parti başkanı olarak farklı liste talep edemez mi, edemeyecekse ne işi var o partinin başında ?

Bu davaya zarar veriyorsunuz, Milli Görüş'e verdiğiniz bu zararın vebalini ödeyemezsiniz..

Nasıl Kurtulmuş bir şey yapmadı? listede Milligörüş tabnından kimse kalmadı!daha ne yapmalıydı?
    yApıM AşAmAsındA...

AHDE VEFA ibrahim DEMİRCİ kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Fri Feb 2007
    İletiler
    2,598
    Blogdaki Konular
    11
    Alıntı rabia tafarından gönderildi Mesajı Göster

evet bende diyorum.ne işi var
    EĞRİ CETVELDEN,DOGRU ÇİZGİ ÇIKMAZ

olay liste olayı değildir... herkes kaç zamandır susuyordu taştı..

şevket kazan numan kurtulmuş genel başkan olduğundan beri onu destekledi artık o bile dayanamadı patladı..
    hayat;iman ve cihattır. Bu iki değer ve dinanizme, kim sahip olursa, zaferi onlar kazanacaktır.

Kayıtsız
    Misafir

el insaf..

bu sitede neler oluyor?
    milli görüş sizin tekelinizde mi? elinizde samimiyetölçer mi var da numan beyin ne kadar samimi milligörüşçü olduğunu sorguluyorsunuz?
    numan kurtulmuşa yapmadığınız hakaret, söylemediğiniz ağır söz kalmadı biraz insaflı olun lütfen. numan bey söylemlerinde illa milli görüş kelimesini kullanmak zorunda mı Kuranda mı geçiyor bu kelime..hangi kullandığı jargon milli görüş çizgisinin dışındadır?
    şu an ortaya çıkan tablo gerçekten içler acısı dışardan bakan insanlar artık tamamen büyüklerimizin koltuk sevdası için orada olmak istediğini düşünüyor.bu durumu nasıl açıklayacağız söyler misiniz..
    hani biz cihad ediyorduk önemli olan kişiler değil davaydı??son gelişmeler bu klişenin tam tersi yönünde ne yazık ki..

+ Konuyu Yanıtla

Tags for this Thread

Yer İmleri

Gönderme Kuralları