+ Konuyu Yanıtla
4 sonuçtan 1 --- 4 arası gösteriliyor

Konu: Faizden Kurtulma Fırsatı

 1. #1
  ikimilyon Admin Mehmet DAĞDELEN kullanıcısının Görüntü Resmi
  Giriş
  Thu May 2006
  Konum
  Sakarya
  Yaş
  43
  İletiler
  3,120
  Blogdaki Konular
  18

  Faizden Kurtulma Fırsatı

  ekim 2008 itibari ile dünya ekonomisi büyük bir yara almıştır. bunun tek suçlusu kapitalizmdir. suç aleti ise faizdir.

  her krizin bir fırsat olduğu söylenir. tabi en çok yağmacılar için fırsattır.

  "bu ekonomik krizinin sonucu nereye gider" sorusuna kişiler, kurumlar ve devletler açısından baktığımızda şunu rahatlıkla söyleyebiliriz.
  krize hazır akçe ile girenler mülkü ucuza kapatırlar. hazır akçe ise nihayetinde dünya gelirlerinin %70'ine sahip olan batılılarda bulunuyor. batılılar aynı zamanda kağıda bağlanmış dünya mülklerinin de %70'ine sahipler. şu halde onların ellerinde bulunan mülklerin ve gelirlerin kendi aralarında el değiştirmesi önem arzetmez. asıl önemli olan diğer %30'un da çok ucuza batılıların eline geçmesidir. ki böyle bir şeyin olması fakir dünya halkları açısından daha büyük mağduriyet demektir.

  bu krizde yağmacılıkla çıkar sağlamak isteyen kişiler, kurumlar ve devletler bir şeyin farkına varmalılar. mülklerini ve gelirlerini yağmalamak istediğiniz sermayeyi düşünün... onlarında varlıklarını geçmişte yaşanan bir krizde elde ettiklerini görün. bugün konacağınız varlıklar sizin elinizde en çok bir sonraki krize kadar kalacak. dünyanın mülkleri sınırsız değil. bu yüzden tam bir yağma düzeni olan kapitalizmin sizide tüketeceğini anlayın. bugün faiz sarmalına bağlayıp elde edeceğiniz varlıkların aynı sarmalın bir sonraki döngüsünde sizide ezip geçeceğini hissedin.

  faiz öyle bir beladır ki bulaşan herkesi tüketir. işte bu yüzden ortam ve şartların böyle büyük bir değişime en müsait olduğu şu dönemde tüm dünyada faizi yasaklayın... var olan gücünüzü yağma yapmak için kullanmayın, faizi kaldırmak için kullanın. böylece güçlü olarak girdiğiniz bu krizden hem yine güçlü hemde sahip olduklarınızı güvence altına almış olarak çıkın.


  Milli Görüş; hakkı üstün tutmaktır!

 2. #2
  yüreğine emeğine sağlık çok isabetli bir yazı olmuş

 3. #3
  s.a.
  faızın nasıl bır bela oldugunu kredı kartı olan bıreyler ın aile butcesını nasıl cokerttının herkez bılıyor.

 4. #4
  Kayıtsız
  Misafir

  Kapitalizm ve kominizm

  Kapitalizm ve kominizmin başlangıcı, avrupadaki rönesans ve reform hareketleri iledir.Bu dönemde, avrupa aydınları, sahtekar ve menfaatci din adamlarına karşı gelmişler ve (siz kendi işinize bakın, devlet işlerine müdahale etmeyin)diyerek, bugün hala anlamını kavrayamadığımız, laiklik başlamıştır. Yani laiklik, avrupalıların sahte hiristiyan din adamlarına karşı kullandığı bir oluşumdur. O dönemde ise Osmanlıda, böyle bir sıkıntı yoktu. Ta ki; Avrupa teşkilatlanıp, Osmanlıyı içeriden yıkma planını uygulayıncaya kadar.
  Hiristiyanlığın zayıflaması ve islamiyetin bu boşluğu dolduramaması sonucu, Avrupada, dinsizlik çoğalmış ve bunun sonunda da kominizm ve kapitalizm varlığını göstermiştir. Kominizm çökmüş ve kapitalizm de çökmeye mahkumdur. İnşaallah...

+ Konuyu Yanıtla

Tags for this Thread

Yer İmleri

Gönderme Kuralları

 • You may not post new threads
 • You may post replies
 • You may not post attachments
 • You may edit your posts
 •