+ Konuyu Yanıtla
11 sonuçtan 1 --- 11 arası gösteriliyor

Konu: Karga

_ALBAY_ SİTE BAŞKANI Tevfik YAZICILAR kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    8,607
    Blogdaki Konular
    5

Karga

80'ine merdiven dayamış yaşlı baba ile onu ziyarete gelen -45 yaşında ve saygın bir işi olan- oğlu salonda oturuyorlardı. Hal-hatırdan,çoluk-çocuktan, havadan-sudan sohbet ettikten sonra oğlu susmuş,ayrılmanın sinyalini vermişti.

O anda üzerinde oturdukları sedirinyanındaki pencerenin pervazına bir karga kondu. Yaşlı baba kargaya gülümserek biraz baktıktan sonra oğluna sordu:

'Bu ne oğlum?' Oğlu şaşkın, cevapladı: 'o bir karga baba.' Yaşlı baba kargaya biraz daha baktıktan sonra yine sordu:

'Bu ne oğlum?' Oğlu daha da şaşkın, yine cevapladı: 'Baba, o bir karga'

Karga hâlâ pervazda, komik hareketlerle başını sağa sola çeviriyor,başını yan yatırıyor, havaya bakıyor, sonra başını yine onlaraçeviriyordu. Yaşlı baba üçüncü defa sordu:

'Bu ne?' Oğlunun şaşkınlığı sabırsızlığa dönmüştü: 'O bir karga baba, üç oldu soruyorsun. Beni işitmiyor musun?' Yaşlı baba dördüncü defa da sorunca oğlunun sabrı taştı ve sesiniyükseltti:

'Baba bunu neden yapıyorsun? Tam dört defadır onun neolduğunu soruyorsun, sana cevap veriyorum ve sen hâlâ sormaya devamediyorsun. Sabrımı mı deniyorsun?'

Babası -yüzünde hâlâ bir gülümseme- yerinden kalktı, içeri odaya gittive elinde bir defterle döndü. Bu bir hâtıra defteriydi. Oturdu,sayfalarını karıştırdı ve aradığını buldu. Sevgiyle gülümseye devamederek sayfası açık bir vaziyette defteri oğluna uzattı ve o sayfayıokumasını söyledi.

'Bugün 3 yaşındaki minik yavrumla salondaki sedirde otururken yanıbaşımızdaki pencerenin pervazına bir karga kondu. Oğlum tam 23 defa onun ne olduğunu sordu. 23 soruşunda da ona sevgiyle sarılarak,onun bir karga olduğunu söyledim. Rahatsız olmak mı? Hayır! Onun sorusunu masumca tekrar edişi içimi sevgiyle doldurdu.'

'Rabbin, sadece kendisine kulluk etmenizi, ana-babanıza iyidavranmanızı kesin olarak emretti. Eğer onlardan biri, ya da her ikisisenin yanında ihtiyarlık çağına ulaşırsa, sakın onlara 'öf' bile deme;onları azarlama; onlara tatlı ve güzel söz söyle.' (İsra, 23)

Süleyman DİLMEN
    Gün gelecek bütün dünya Hocama selam duracak!

sabır..Rabbim cümlemize nasip etsin..

çok güzel ve mana dolu bir paylaşım. allah razı olsun

Mâh-rû Mümine AYDIN kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Wed Jun 2006
    İletiler
    1,720
    Anne,baba,anneanne,babaanne,dede,hala,dayı,amca ve onların çocukları...Hepsi huzur verici,hepsi mutluluk vesilesi...Her zaman onların yanında olmak duasıyla...
    Çocukluk günlerimin son demlerini yaşıyorum...Tadını çıkarmak istiyorum...

KONYA VE LADİK Mustafa KABAK kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Mon Jul 2007
    İletiler
    127
    Blogdaki Konular
    1
    evet ne kadar iyi bir evlat olmaya çalışsakta anne babamız kadar şevkat ve merhabet dolu olamıyoruz inşaallah onlara hayırlı birer evlat oluruz
    İN CİN UYKUDA İKİ KİŞİ UYANIK BİRİ BEN DİĞERİ SERSERİ KALDIRIMLAR

Kayıtsız(LALEZER)
    Misafir

Mecnun

Dervişin biri tekkenin bahçesinde namaz kılıyormuş.Namazda otururken Mecnun hızla önünden geçmiş.Bir müddet sonra derviş Mecnun ile karşılaşmış.Derviş Mecnun’a sitem ile söylenmiş:
    -Seninle tanışırız, dostuz.Ben namazda iken tam önümden geçtin beni nasıl görmedin?
    Mecnun cevap vermiş:
    -Sen dervişsin Allah’a aşıksın.Sonsuz olana bağlanmşsın.İçindeki aşk ona ait.Ben ise
    Leyla’ya aşığım.Beşer olana geçici olana aşığım.Ben fani olan bu dünyada beşer olan ölümü olan Leyla’ya o kadar aşığım ki onu ararken gözlerim hiç kimseyi namaza oturmuş bir dervişi bile görmez.Peki sen nasıl olurda Allah’a aşıkken ve ona ibadetle
    onunla konuşurken benim önünden geçtiğimi gördün?Söyle bakalım hangimiz daha aşığız?

SELAMETLE..

Kayıtsız(lalezer)
    Misafir

yanlış olmuşş :))

bu msjı bu konu için yazmamıştım ben çok alakasız olmuş farkındayım :))
    bu işte bir yanlışlık var hay Allah! eyvah eyvah ..:((

En çok kim hak sahibidir?

Efendimiz’in hadislerine baktığımızda anne hakkının baba hakkından üç misli fazla olduğunu öğreniyoruz.
    Ebu Hureyre (radıyallahu anh) anlatıyor: Bir adam gelerek: “Ey ALLAH’ın Resulü! İyi davranıp hoş sohbette bulunmama en çok kim hak sahibidir?” diye sordu. Hz. Peygamber (aleyhissalâtu vesselam): “Annen!” diye cevap verdi. Adam: “Sonra kim?” dedi, Resûlullah (aleyhissalâtu vesselam) “Annen!” diye cevap verdi. Adam tekrar: “Sonra kim?” dedi Resûlullah (aleyhissalâtu vesselam) yine: “Annen!” diye cevap verdi. Adam tekrar sordu: “Sonra kim?” Resûlullah (aleyhissalâtu vesselam) bu dördüncüyü: “Baban!” diye cevapladı.” Buhârî, Edeb 2; Müslim, Birr 1)
    * Yanında ana babası, ya da onlardan biri yaşlanıp da, cennete giremeyen kimseye şaşarım" buyurmuşlardır.
    selametle..

ooooooffff offff diyorum başkada bişey demiyorum
    hem anneyim hem evlat
    rabbim sonumuzu hayretsin

Kayıtsız'ım mı acaba?
    Misafir

buyuyunce anlarız!...

hanı butun anne ve babalrın cocuklarına soyledıgı bısey vardır ya;
    _ benı baba olunca anlarsın
    yada
    _bıgun anne olunca benı anlarsın, bakalım kolaymıymıs

anne ve baba olmadan onları anlamak mumkun degıl
    hele hele bı de cocuk yetıstırmek hıc kolay degıl
    sahsım adına soyluyorum;
    _sureklı soru soran cocukları pek sevemıyorum
    onlara cevap vermekten yoruluyorum
    ama yınede bızım cocuklarımız onlar, bızım evlatlarımız
    sevgıye sefkate ıhtıyacları var....

allah'ım ben anne ve babam dan razıyım sen de onlardan razı ol...

_ALBAY_ SİTE BAŞKANI Tevfik YAZICILAR kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    8,607
    Blogdaki Konular
    5
    evet evet... o bir karga...
    Gün gelecek bütün dünya Hocama selam duracak!

hayır o bir serçe..
    [MP3]http://www.youtube.com/watch?v=bvow1KcukBU[/MP3]
    Nargileye sevdalı bir gençlik..

+ Konuyu Yanıtla

Yer İmleri

Gönderme Kuralları