+ Konuyu Yanıtla
9 sonuçtan 1 --- 9 arası gösteriliyor

Konu: Mürsel

ikimilyon Admin Mehmet DAĞDELEN kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    3,120
    Blogdaki Konular
    18

Mürsel

1992 yılında bir fizik öğretmeninin kafama taktığı bir soru üzerine zaman zaman düşünerek uzun yıllar geçirdim.
    ama siz kafanıza takmayın... neticede bu yazıdan hiçbişey anlamayacaksınız. sadece dertlenmek istiyorum. yani okumasanızda olur...

hikaye şöyle... bir derste hoca elektriği anlatıyor. kafama bir soru takılıyor. üzerinde uzun uzun düşünerek yıllarımı geçiriyorum. soruyu bir türlü çözemiyorum. ta ki 2000 yılının ağustos ayına kadar. o yıl bir rus nükleer denizaltısı batmıştı. denizaltının adı Kursk. 14000 ton ağırlığında idi. bu bilgi o gün için önemli değildi ama aradan 7-8 ay geçince çok değerli oldu benim için. 2001 şubat krizi günleriydi ve kursk'un yüzeye çıkarılmasıyla ilgili bir haber geçiyordu. işte o haber yıllar önce kafama takılan sorunun bir cevabının olduğuna inandırdı beni. ancak neticede ben bir mühendis değildim. fizik ve matematik bilgimde yeterli değildi. ne kadar çok düşünsemde var olduğuna inandığım cevabı bulamıyordum. hatta bir ara öyle bir hale geldim ki düşüncelere daldığımda suratımın aldığı aptalca ifadeler ve anlamsız sayıklamalarım yakınlarımı korkuttu.

düşündükçe kafamda bir şekil oluşmaya başladı. kimi anlar -tamam! buldum! diye bağırıyordum sonra hayır bulamadım diye sönüyordum. bu hal ile zaman zaman deney aşamasına geldiğini hissettiğim tasarımlar gelişti kafamda. ancak teknik imkan bulamadığım için bu deneyleri yapamadım. ve yine yıllar geçti. 2007 yılının ocak ayında oldukça küllenmiş fikirlerim yine alevlendi. o gün bugündür yine yoğun olarak düşünüp duruyorum. ve cevabın bir adım mesafesi ötede olduğunu hissediyorum.

ve ben bilemiyorum. bu bir adım kaç yılda aşılır. işin bir yanında da bundan kurtulmak istiyorum artık. çünkü kafama takılan diğer meseleler için düşünme ve araştırma anlarımı kısaltıyor. çünkü daha elektiriğin sadece iki karakterli olup olmadığını öğrenmem gerekiyor. eğer elektirik 0 ve 1 den ibaret değilse insanlık ve teknoloji çok ilerler diye düşünüyorum.

bilmem benim halim nice olur.

Milli Görüş; hakkı üstün tutmaktır!

_ALBAY_ SİTE BAŞKANI Tevfik YAZICILAR kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    8,612
    Blogdaki Konular
    5
    Soru nedir ? Şu yangın tüpünün olayla ilgisi var mıdır ?
    Gün gelecek bütün dünya Hocama selam duracak!

ikimilyon Admin Mehmet DAĞDELEN kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    3,120
    Blogdaki Konular
    18
    cıks... soruyu söylemem. :)
    çünkü sorunun pozitif bir cevabı varsa ticari sırra girer.
    sorunun negatif bir cevabı varsa aptal konumuna düşerim. :[ıslık çalan mimik]

Milli Görüş; hakkı üstün tutmaktır!

Rus nükleer denizaltısı “Kursk” nasıl battı?

Bu felaketi soruşturan Rus parlamento heyetine göre Kursk, “Büyük Peter” kruvazörlerinden atılan bir anti-denizaltı füzesi ile vurulmuştu.

Yakın zamanlarda Rus yetkililer, Kursk’un yukarıda adı geçen Rus kruvazörü tarafından vurulmuş olma ihtimalinin yok denecek kadar az olduğunu söylüyorlardı.

Pentagon’a göre, 12 Ağustos 2000’de Kursk’da 07.28 ile 07.30 arasında iki şiddetli patlama duyulmuştu. (Amerikalılar Kursk’u adım adım izliyorlardı!)

İkinci patlama, birinciden 45-50 defa daha şiddetliydi ve bunlar Kursk denizatlısında ait bir veya daha fazla torpilin patladığına işaret ediyordu. Denizaltının ön kısmındaki büyük hasar, böyle bir patlama olduğunun göstergesiydi. Fakat birinci patlamanın sebebi hâlâ bilinmiyor!

“Flugscheiben Online” adlı web sitesinde Kursk’un batırılmasıyla ilgili olarak şu ifadeler yer alıyordu:

“Rus denizatlısı Kurk, 12.08.200’de 118 mürettebatı ile birlikte Barents Denizi’nde battı. Denizaltının görevi, Barents Denizi’nin dibindeki 2. Dünya savaşı’dan kalma Alman denizaltı üssünü araştırmaktı. 3. Reich’ın denizatlılarının bu üsde saklandığını sanılıyordu. Bu bilgi, herkesten gizlenen bir gerçekti. Kursk denizin dibinde aradığı üssü bulmuştu! Denizaltı sonar ve sualtı kameraları vasıtasıyla 3. Reich’in denizaltı üssünü tespit etti ve bu bilgiyi derhal karadaki askeri istasyona telsizle bildirildi.

Fakat Kursk mürettebatı, bu şekilde kendi ölüm fermanlarını imzalamış olduklarının farkında değillerdi. Bu bilgi, yani Barents Denizi’nin dibinde faal bir 3. Reich üssünün bulunduğu, kesinlikle dünya kamuoyuna açıklanmamalıydı!

Kursk’a yapılan saldırı 3. Reich’in deniz üssünden değil, Amerikalılardan geldi. Amerikan Gizli Servisi, Kursk’un telsiz konuşmasını dinlemiş ve bir Amerikan denizatlısı da Kursk’a vurmaya gönderilmişti. Rus Başkanı Putin, rüşvetle işbirliğine ikna edildi. Amerikalılar ve Ruslar Kursk’a karşı ortak bir operasyona giriştiler. Tehlikeyi sezen Kursk, 3. Reich’in denizaltı üssüne sığınmayı denedi ama Amerikalılar daha hızlı davranarak, Rusların kendilerine verdikleri gizli kodlarla denizatlıya yaklaşarak onu batırdılar.

Kursk mürettebatı, bir avuç dolar için Rus denizaltı kodlarını Amerikalılara satan kendi hükümetinin kurbanı olmuştu!..

Fizik bilgisi vektörler, iş-güç-enerjiden öte gitmeyen şahsıma olur göre çok ütopik bir durum...:)
    "en büyük edepsizlik edep ya hu diye bağırmaktır."

Anti-Siyonist İsmail CENGİZ kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Sat Mar 2007
    İletiler
    1,972
    Harbi Memet abi soru ney????
    Bilelim bizde cevap verelim:)))
    Sende bu 1992 den beri kafana takılan sorudan kurtulmuş olursun:)))

ANTİ-SİYONİST Cihat UÇAR kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Tue Jul 2006
    İletiler
    2,030
    Blogdaki Konular
    1
    Sayın Dağdelen'in en büyük merakı;
    Suyun Kaldırma Kuvveti'dir...
    ZzZzZzZzZzZ ! ! !

Bence bu konuyuda okuyun Mehmet abinin sorusunu belki bulursunuz

http://www.milligorusportal.com/showthread.php?t=10553
    ............................................................ .

hoca elektriği anlatırken suyun kaldırma kuvvetiyle mi alakalı soru takılır insanın aklına. aynı zamanda elektriğin karakter sayısı ile de alakalı :düşünme kaşınma smilesi:
    "ey ruhumun ışığı !
    ruhlar bölük bölük ayrılırken senin ruhunu benimkiyle aynı bölüğe yazmışlar" f.o.

+ Konuyu Yanıtla

Tags for this Thread

Yer İmleri

Gönderme Kuralları