+ Konuyu Yanıtla
12 sonuçtan 1 --- 12 arası gösteriliyor

Konu: Portal İftarı 2008 / Notlar- Fotoğraflar

Portal İftarı 2008 / Notlar- Fotoğraflar

Bu sene ikincisini düzenlediğimiz geleneksel MGP iftarına 10+1 kişi katıldı.

Sayıca az olmamıza rağmen buluşmamız iyi geçti.

Malesef birgün sonra(bugün) yapılacak olan kpss den dolayı sahur yapamadık.

Cumartesi günü saat 2 buçukta yola çıkmak üzere saraçhanede olmamız söylendi.Ama söylendiği gibi olmadı(Fatih abinin yanlış yönlendirmeleri yüzünden yok oraya gel yok şurda dur yukarı çık dörtyol ağzını bul ohooo) farklı noktalarda birleşerek İstanbul'dan sakaryaya 5 kişilik bir ekip ile İbrahim Bakşiş abimizin lumuzini ile gittik.

Sakaryada bizleri Mehmet Dağdelen abimiz karşıladı.Bir süre sonrada ikinci ekip geldi.

İlk olarak ikindi namazını kılmak üzere çevredeki teneke minareli camiilerden bir tanesine gittik.

Namazımızı kıldıktan sonra camii avlusunda bir süre sohbet ettik.

Mehmet abinin lap-topundan İbrahim abinin webte bir devrim olacak olan projesinin son durumu hakkında biraz bilgi aldık.Bu arada Mehmet abinin mönitörü ölmüş.

Daha sonra bazı meraklıların illede yönetim sayfasını göreceğiz diye tutturmasından dolayı çevrede kablosuz ağ(internet) lardan birini kullanarak internete girdik.

İftara az bir vakit kalmasından dolayı meraklıların yönetim keşfine biraz ara verip iftarı yapacağımız yere gittik.

Ne yedik diye soracak olursanız sakaryanın meşhur bir köftesini (ıslama köfte) Ama ıslak değil.Mehmet abinin dediğine göre bunu yapmak 24 saat sürüyormuş.

İftardan sonra camiiye giderek akşam namazını kıldık ve ardından sohbet için kendimize nargileli bir mekan bulduk.

Sohbetimizin ilk kısmı dağınıktı.Kimileri yönetimi keşfetmeye devam ederken kimileride kendini nargileye kaptırmıştı.

Daha sonra ortaya fındık fıstık bişeyler koyuldu ve böylece sohbetimizin ana kaynağına belirlenmiş oldu.

fındık+(çiftçiler+tüccarlar)=kar

Buradaki sohbetimizi bitirerek şehri turlamaya başladık.

Sakaryada en çok dikkatimi çeken her köşe başında bir aileye ait olan dükkanların bulunmasıydı hemen hemen her işe el atmışlar.

Bir ara meydandaki kitap fuarına uğradık.

Mehmet abi fususul hikem kitabını aradığını söyledi ve sakaryada hiçbir kitapçıda bulunadığını söyledi.
    Ya da o bulamamıştı.Meydandaki kitapçılardan birinde kitabı bulduk.

Buluşmamızın son dakikalarını bol bol fotoğraf çekerek geçirdik.

Daha sonrasında da Adminimiz ile vedalaşarak dönüş yoluna koyulduk.

Dönerken enerji içeceği içtik güya uyutmayacaktı.Nedense bende ters etki yaptı uyuma isteğimi artırdı.

Not:İbrahim abi senin arabada iki adet pilim kaldı onları sana hediye ediyorum :)

Tevfik abi Engin abinin arabada Sakaryadan aldığım kitap kaldı onuda sana hediye ediyorum. :)

Günün en kötü şeyi ise çektiğim tüm fotoğrafların silinmesi oldu :(
    ............................................................ .

Sessiz DEVRİM! Fatih KANLI kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Sat Feb 2008
    İletiler
    3,669
    Blogdaki Konular
    1
    Fotoğraflar gelsin ben ondan sonra yorumumu yapacam...:).Ayrıca gelmeyenleri de esefle kınıyorum...

Eser GEDİK kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Fri Dec 2006
    İletiler
    2,784
    Blogdaki Konular
    5
    portal klasiği buluşma sendromları 1

-öncelikle tevfik abiden haber bekliyoruz deyip mesaj atan sonra ortalıktan kaybolan aslında organizeyi kendisi yapması gereken..
    -beni 1 saat belediyenin önünde bekleten ..
    -sonra beni çarşambaya kadar yürütüp yine aynı noktaya geri yürüttüğü için..
    fatih abiyi kınıyorum..

hız yapmayacağım deyip.. 160 altına düşmeyen..
    kpss de neymiş çerezci dururken diyen
    ibrahim abiyi kınıyorum..

sahurdan sonra gideceğiz deyip bizi erkenden sınav sendromuna sokan..
    nargileyi çekemiyorsun deyip elimden alan..
    tevfik abiyi kınıyorum..

laptopla namaz kılan:d yangın tüpüyle gezen..
    sakaryada esnafların gizlice ihalesiz internetinden faydalanan..
    tarımcıyı yerden yere vurup.. ben tarımcı değil çiftçiyim diyen..
    üyeleri sevip ama saymayan..

admin deyip başımızın sacı yaptığımız sayın mehmet dağ del en abimizi kınım kınım kınıyorum..

iftara geç gelip erken giden ev sahibi sayın sedat beyi
    yürekten kınıyorum..

yenibosnanın bağrından koptum deyip orda cık cıks layan ..
    stand up gösterisi yapıcam deyip yapmayan..
    emin ylmazı onun tabiriyle cık cıkslıyorum

fatih abiyi kandırıp tüm çerezleri bitiren
    portalı alt edip yeni site yapıcam diyen
    adem doğanı ıslıkla kınıyorum..

ayrıca geliceğim deyipte gelmeyen üyeleri..ağır bir gülümsemeyle başka bahara deyip sözlerimi şu iki güzel sözcükle tamamlıyorum

hadi ordan..

not :fasulyelere teşekkür ederiz.. sizide bol kepçeden kınıyorum.. :flowers[1]:

herkes ne söylediğini, nasıl söylediğini bilse. bu işler olmayacaktı sadri abi.

Siz en iyisi kınayıcının kınamasından korkmayın hahaha
    "Kentler bizi hiç anlamayacak ve esirgemeyecek,ucu yanmış kibrit çöpü gibi kırılacağız,Birşeyler dokunulmamış kalsın gidelim bu şehirden..."

Giriş
    Fri Dec 2006
    İletiler
    2,784
    Blogdaki Konular
    5
    Alıntı Belkıs Elif REŞADİYELİ tafarından gönderildi Mesajı Göster
    Siz en iyisi kınayıcının kınamasından korkmayın hahaha
    de get..:angry[1]:

Anti-Siyonist İsmail CENGİZ kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Sat Mar 2007
    İletiler
    1,972
    Eser sen baya baya kendini aşmışsın hatta bırak aşmayı uçmuşsun be olum.
    Ne yapmışsın herkese kınama yapmışsın.
    Abdullah Gülden beter oldun be yaaa.
    Oda senin gibi boynan kınıyordu.
    Hem bu arada büyüklerinlede özellikle bayan ablalara kullandıgın kelimelere dikkat!!!

Bu yüzden benide kınayacaksan...
    Tr'ye gelişimde bende seni kıyarım hehe ::)

Giriş
    Fri Dec 2006
    İletiler
    2,784
    Blogdaki Konular
    5
    ismail seni irfan abi kınayacak hahahah

Anti-Siyonist İsmail CENGİZ kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Sat Mar 2007
    İletiler
    1,972
    Alıntı Eser GEDİK tafarından gönderildi Mesajı Göster
    ismail seni irfan abi kınayacak hahahah
    Girme sen aramıza:)))
    Kınarsa boşver o kınasın

ikimilyon Admin Mehmet DAĞDELEN kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    3,120
    Blogdaki Konular
    18
    kamu personeli olma heveslisi üyeler yüzünden geçen yılkine göre sönük geçen ama kendi içerisinde oldukça verimli olan bu iftara katılan herkesi muhabbetle selamlıyorum.

fatih kanlı ile yeterince şiddetli kapışamadığım için içim biraz buruk kaldı.
    eser gedik'in tek düze ses tonu ile anlattıklarını henüz çözümleyemedim. ama gün be gün neler anlattığını anlayacağımı umarım. adamın ses tonlarında bir vurgulama hatası var. netekim artık robotlar bile vurgu ve tonlama yapabiliyorken bilmem bu eseri ne yapacaz. :)

emin kardeşim derdini anlatabilsin diye laptop getirdim ama onuda kullanmadı. demek ki kendi klavyesi ile alakalı onun konuşabilmesi. bu arada iki yıl önce sipariş vediğim yangın tüpünü getirdi. elimizde yangın tüpüyle şehri dolaşıp yangın aradık. :)

varmıydı yokmuydu anlayamadığım biri vardı. adem doğan. dağ gibi adam. oralarda dolaşırken bazen aklıma geliyor nerde bu adam diye. ve bakıyorum dağ gibi arkamda. daha ne isterim ki. :)

ibrahim ethem. albayla başı dertte. hani onun halini görünce dedim ki iyiki albaya yakın bir yerde oturmuyorum. böyle uzaktan uzağa iyi oluyor be :)

şimdi siz engin demirbileri tanımazsınız. ben iki yıldır tanıyorum. ıssız bir adam. ama adam!
    hani başınız sıkışsa şimdi enginin yeri deseniz onu arkanızda bulursunuz. sana sadece perfect diyorum engin.

tevfik hoca gene beni madara etti. kaç tane kitapçıyı gezmiştim ben. adam geldi ilk sorduğu kitapçıda buldu fususul hikemi. tabi bulması ona pahalıya patladı. satın alıp bana hediye etmek zorunda kaldı. tabi yine ekti. misafirim olacaktı. yine olmadı. neyse zamanı vardır elbet.

ibrahim bakşiş. ne diyebilirim. birkaç sefer daha görüşürsek belki ancak öyle yazabilirim. :)

sedat öcalan. hayatı adapazarı şişli hattında geçiyor. ezberbozandan bahsetti. bu hoşuma gitti. hani diyorum sedatı artık daha sık görsek pistlerde. :)

iftara değerli kayınbiraderimi de davet ettim. herseferinde -siz toplanıp ne yapıyorsunuz diye soruyordu. gözüyle görmüş oldu. hani o sordukça illegal hiddediydum bu toplantıları. artık meşruiyetimizi gösterdim. :)

elmalı turta bilirdim. şimdi birde elmalı nargile gördüm.

birde geçen yıl kızdığım sakarya teşkilatını ve gençlik kollarını bu yıl hiç çağırmadım. geçen yıl geleceğini söyleyip gelmediler. bu yılda ben çağırmadım. tabi insana dokunuyor. şehre milli görüşçüler geliyor ama bir teşkilat yetkilisi gelip hoşgeldiniz demiyor. neyse olur böyle şeyler.

Milli Görüş; hakkı üstün tutmaktır!

WeL_AsR^^ Adem DOĞAN kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Fri Feb 2007
    İletiler
    1,545
    Blogdaki Konular
    1
    Çok güzel bir programdı...Emeği geçen herkese teşekkürlerimi arz ederim...Ev sahibi mehmet abimize duble teşekkürü borç bilirim...Yolcudaşlarım Fatih kanlı, İbrahim Bakşiş, Emin yılmaz ve eser gedik sizlerede teşekkürlerimi iletiyim...çok güzel bir yolculuk geçirdik...sizinle fizana bile gidilir...Tevfik abi sanada teşekkürlerimi arz ederim...sedat öçalan'ada teşekkürlerimi iletirim...bugün bonkör günümdeyim...kısaca programa katılan herkese bir kez daha teşekkürlerimi iletiyorum...yolda yürürken yanımızdan geçip giden sakarya teşkilatının güzide gençlik kollarınada teessüflerimi sunarım...

ʞoʎ ʎǝşıq uǝpıƃ sɹǝʇ ɯıʎıʎı uǝq

Alıntı Adem DOĞAN tafarından gönderildi Mesajı Göster
    Çok güzel bir programdı...Emeği geçen herkese teşekkürlerimi arz ederim...Ev sahibi mehmet abimize duble teşekkürü borç bilirim...Yolcudaşlarım Fatih kanlı, İbrahim Bakşiş, Emin yılmaz ve eser gedik sizlerede teşekkürlerimi iletiyim...çok güzel bir yolculuk geçirdik...sizinle fizana bile gidilir...Tevfik abi sanada teşekkürlerimi arz ederim...sedat öçalan'ada teşekkürlerimi iletirim...bugün bonkör günümdeyim...kısaca programa katılan herkese bir kez daha teşekkürlerimi iletiyorum...yolda yürürken yanımızdan geçip giden sakarya teşkilatının güzide gençlik kollarınada teessüflerimi sunarım...

adem bize teşekkür yok mu ? ::)
    "yolda yürürken eğer ayağınız taşa takılırsa siz yine amerikaya küfredin." (humeyni)

WeL_AsR^^ Adem DOĞAN kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Fri Feb 2007
    İletiler
    1,545
    Blogdaki Konular
    1
    Alıntı Kadir KILIÇASLAN tafarından gönderildi Mesajı Göster

adem bize teşekkür yok mu ? ::)
    cıks...size yok...böyle güzel bir aktivitede bizleri yanlız bıraktınız....:)

ʞoʎ ʎǝşıq uǝpıƃ sɹǝʇ ɯıʎıʎı uǝq

+ Konuyu Yanıtla

Yer İmleri

Gönderme Kuralları