+ Konuyu Yanıtla
3 sonuçtan 1 --- 3 arası gösteriliyor

Konu: Esnaf'ın Ekonomi Analizi

Esnaf'ın Ekonomi Analizi

Ramazan ayının bereketini! yaşadığımız şu günlerde yaklaşık 20 milyon insanın geçim kaynağı olan esnaflık müesseseleri bu bereketten istifade edememenin tatsız düşünceleri ile ramazan sonrası için pırasa gibi dökülmemenin hesaplarını yapıyor.

Yaklaşık 4 aylık yaz rehavetini binbir güçlükle atlatan esnaflar dört gözle bekledikleri ramazan ayından da umduklarını bulamadılar.
    Esnaf, devletin yüklediği ağır yükler (vergi, ssk, bağkur, stopaj, işgaliye ve daha sayamadığım onlarcası..) sebebiyle yok olmaya mahkum olmuş öylece beklemektedir.
    Esnaf kesiminin müşteri potansiyelini oluşturan işçi, memur, emekli vatandaşlarımıza ekmek kırıntısı misali verilen komik ve ayıp zam oranları esnafın iş yapamamasının başlıca nedenidir.

İki dönemdir tek başına iktdarda olan akp hükümeti ise bu durumu göremezlikten gelmektedir. Kişi başına düşen milli gelirin adil dağıtılmaamsından kaynaklanan bu çarpık tablo milletimizi adeta açlığa mehkum etmiştir. İşçiye, memura, emekliye fazla zam yapıldığı takdirde enflasyon canavarının hortlayacağından dem vuranlar ya ekonominin kara cahilleridir ya da profösyonel birer yalancıdırlar.
    Ekonominin iyi gittiğinden dem vurarak millete az maaş veren bu hükümet başta elektrik, doğalgaz ve kit ürünleri olmak üzere milletin temel ihtiyaçlarına insafsızca %100 lere varan hatta aşan zamlar yapmaktadır.

Aydın doğan'ın Koç'un vs... devlete olan katrilyonlarca borcunu silen, devletin bütün imkanlarını bu yiyici haramzadelere peşkeş çeken hükümet, parasızlıktan elektrik borcunu ödeyemeyen millete günlük faiz uygulamasını olanca yüzsüzlüğüyle devam ettirmektedir.

Global dünya balonunu yutan insanların çoğunlukta olduğu şu zamanda, küresel ekonomik kriz safsatasının prim yapması çok anlamlıdır. İşte bu durumdan en çok nemalanan ise başarısız akp hükümetidir. Çünkü miletin yarısı bu hükümete destek vermiştir ve daha da kötüsü destek vermeye de devam etmektedir. Bu durum hükümetin yalan ekmeğine yağ sürmektedir.

Aslında bir bakıma kendimiz ediyoruz, kendimiz buluyoruz.

Hükümet, millet benim milletim hem severim hem döverim edasında..

Millet, devlet bizim anamız, ne yapsa yeridir havasında.

Bütün bu yazdıklarımdan sonra konuyu şu sözlerle bitirmek istiyorum;

Kul'a bela gelmez, hak yazmadıkça.
    Hak bela yazmaz, kul azmadıkça...
    Klavye Mücahidi

Sessiz DEVRİM! Fatih KANLI kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Sun Feb 2008
    İletiler
    3,669
    Blogdaki Konular
    1
    Bir esnaf olarak insanın içi yanınca nasıl da döktürüyor böyle değilmi İbrahim!

Yeri gelmişken geçen başımdan geçen bir hadiseyi nakledeyim size:

HSBC bankasının kredi kartı borçlularından birinin evine hacze gittik.Borç miktarı 14000 ytl ev saray yavrusu gibi eşyalar deseniz anlatmaya kelimeler yetmez.Ama gelin görün ki;bu şahıs icralık olmuş bir icra memuru ve banka vekili gelmiş kapısına dayanmış.Borçlu yok eşi hanımefendi evde,borçlu diş hekimi...Adamcağız şu kriz ortamında kliniğini satmış,bütün alet ve edavatının tamamını satmış bir yerde maaşlı veya primli doktor olarak çalışmakta...

Hanımefendiye şunu söyledim:"Eğer borcunuzu ödeyemiyorsanız elinize ne geçerse 1000 ytl falan yatırın" dedim.Demez olaydım,kadıncağız gözlerinden yağmur gibi boşaltmaya başladı:"1000 ytl ödeyecek durumum olsa kiramı öderim siz ne diyorsunuz dedi ve bu akp bizi mahfetti benim bu zamana kadar kapıma haciz memuru gelmedi ne nedir bu rezillik" diye ağladı.

Emin olun gidip gördüğüm onlarca örnekten sadece bir tanesidir bu...

Allah bu milletin sonunu iyi getirsin...

tek çare var arkadaşlar bu millet kendini düzeltecek tekrardan iman edip rabbine dönecek
    bu millet kendini düzeltmedikçe biz bu ekonomik buhranları dahada katlanarak göreceğiz
    bu millet seçimini kendisi yaptı sonucunada katlanmak zorunda. kasketli ahmetler,sakallı hüsnüler,ampül hasanlar onca uyarılara rağmen yanlış bir seçim yaparak kendi kendilerinin
    dizlerini döğdüler.inşaallah bundan sonra akıllanırlar iş işten hep geçmeden.

+ Konuyu Yanıtla

Tags for this Thread

Yer İmleri

Gönderme Kuralları