+ Konuyu Yanıtla
6 sonuçtan 1 --- 6 arası gösteriliyor

Konu: Prensipler ve Kurallar

 1. #1
  ikimilyon Admin Mehmet DAĞDELEN kullanıcısının Görüntü Resmi
  Giriş
  Thu May 2006
  Konum
  Sakarya
  Yaş
  43
  İletiler
  3,120
  Blogdaki Konular
  18

  Prensipler ve Kurallar

  PRENSİPLER VE KURALLAR

  Prensipler:

  1. Bu forum 1 admin 3 moderatör ve 20 kaşif tarafından temsil, sevk ve idare edilir.
  2. Bu forum İslam esaslı bir forumdur.
  3. Bu forum paylaşım dili olarak Türkçe dilini kullanır.
  4. Bu forum nitelikli paylaşımı destekler.
  5. Bu forum milli görüşçü bakış açısını savunur.
  6. Bu forum sövgü ve doğrudan hakaretler dışında her türlü görüşe katlanır.
  7. Bu forum üyeler tarafından eklenen hiçbir data’dan sorumluluk kabul etmez.
  8. Bu forum prensip ve kurallarına karşı olan artniyet ve hilenin karşısındadır.


  Kurallar:


  1.
  A: yönetim iki bölümden oluşur. 1: idari birim 2: karar birimi
  İdari birim: admin ve 3 moderatörden oluşur. Karar birimi: 1 admin 3 moderatör ve 20 kaşiften oluşur.
  B: forum admini aynı zamanda forum başkanıdır. moderatörleri görevlendirir, yönlendirir, toplantılara başkanlık eder, prensipte her şeye doğrudan müdahalede bulunmaz, bununla birlikte bu yetkisi vardır, tartışmalı konularda (teknik konularda dahil) son karar merciidir. Kaşif grubunun da başkanıdır. Alınan kararlar için görevlendirme yapar.
  C: forum moderatörleri 3 kişiden oluşur. Adminin verdiği görevleri uygularlar. Kaşif grubunun üyeleridirler. Kurallar dahilinde doğrudan müdahale yetkileri vardır. Silinecek ve iade olunacak başlıkları yönetirler. Kurallarla belirlenen durumlarda üyeleri uyarırlar.
  D: forum kaşifleri panolarda görev alırlar. Panoları takip ederler. Yazıları denetlerler. Kurallara aykırı yazıları değerlendirme kutusuna aktarırlar. Üyeleri takip ederler, sakıncaları tespit ederler. Kurallara aykırı olmasa bile prensiplere uymayan durumları da tespit ederler. Üyeleri takip ederler ve artniyet ve hile durumlarını tespit ederler. Forumun geliştirilmesi için araştırma yaparlar. Forum için bilgi toplarlar, teklif hazırlarlar. Bütün tespit, bilgi ve tekliflerini kaşif grubuna sunarak forum yönetimine katılırlar.
  E: forum da yeni kural koyma ya da var olan kuralı revize etme ya da kaldırma: Tespit edilen sorunlar ve ihtiyaçlar idari ve karar birimi üyelerinin biri ya da bir kaçı tarafından taslak haline getirilip karar birimine sunulur. taslak birimde yorumlanır. Taslak, tek başına admin ve ya buna karşı 3 moderatörün istemesiyle oylamaya açılır. Karar gurubu oylamaya açılan karar tasarılarını oylarlar. Oybirliği ya da ¾ lük oy çokluğu durumunda bu tasarılar kurallaşarak yürürlüğe girer. Salt çoğunluk durumunda tasarı, admin ve moderatörlerin oylamasına gider. Burada bir oybirliği ya da ¾ lük oy çokluğu sağlandığında tasarı kurallaşır. Beraberlikte adminin kullandığı oy kazanmış sayılır.
  F: adminin kural koyma yetkisi: Alınan kararın selameti açısından bütün oylamalarda oybirliği ya da ¾ lük oyçokluğu aranır. Tasarı hakkında kararsız kalınması durumunda ortaya sakınca çıkacağı admin tarafından öngörülürse admin ilgili tasarıyı ya da kendi getireceği bir çözümü geçici olmak şartı ile kurallaştırır. Aciliyet olduğu durumlarda da admin, ortada görüşülmekte olan ya da henüz görüşülmemiş bir tasarı olduğu taktir de bile geçici kural koyabilir. Geçici kural; o konu hakkında birimlerin karar almasına kadar yürürlükte kalır.

  2.
  A. foruma din (İslam) düşmanlığı güden herhangi bir link, metin ya da resim eklenemez. Bunun olması durumunda ilk gören kaşif ya da moderatör tarafından konu değerlendirme kutusuna taşınır. Üyeyi tespit edip admine bildirirler. İki idari üyenin onayı ile ilgili data silinir. Silinmesi durumunda Moderatör tarafından üyeye bir uyarı verilir.
  B: foruma müstehcenlik güden herhangi bir link, metin ya da resim eklenemez. Bunun olması durumunda ilk gören kaşif ya da moderatör tarafından konu değerlendirme kutusuna taşınır. Üyeyi tespit edip admine bildirirler. İki idari üyenin onayı ile ilgili data silinir. Silinmesi durumunda Moderatör tarafından üyeye bir uyarı verilir.
  C: foruma bariz, tahrik edici ve saldırı amaçlı ırkçılık güden herhangi bir link, metin ya da resim eklenemez. Bunun olması durumunda ilk gören kaşif ya da moderatör tarafından konu değerlendirme kutusuna taşınır. Üyeyi tespit edip admine bildirirler. İki idari üyenin onayı ile ilgili data silinir. Silinmesi durumunda Moderatör tarafından üyeye bir uyarı verilir.
  D: foruma bariz bir şekilde cinsiyetler arası yakınlaşma(flört) ya da karşı cinse karşı tek yönlü kur, randevu talebi, telefon numarası ve adres talebi ya da karşı cinsi rahatsız edici anlamı güden herhangi bir metin ya da resim eklenemez. Bunun olması durumunda ilk gören kaşif ya da moderatör tarafından konu değerlendirme kutusuna taşınır. Üye ya da üyeler tespit edip admine bildirirler. İki idari üyenin onayı ile ilgili data silinir. Silinmesi durumunda Moderatör tarafından üye ya da üyelere bir uyarı verilir.
  E: foruma izin verilen panolar dışında çocukluk resimleri de dahil olmak üzere kişisel hiçbir resim eklenemez. Bunun olması durumunda ilk gören kaşif ya da moderatör tarafından konu değerlendirme kutusuna taşınır. Üyeyi tespit edip admine bildirirler. İki idari üyenin onayı ile ilgili data silinir. Silinmesi durumunda Moderatör tarafından üyeye bir uyarı verilir.
  F: foruma din düşmanlığı anlamı taşıyan, müstehcenlik anlamı taşıyan, bariz ve tahrik edici ırkçılık anlamı taşıyan nickname ile üye olunamaz ve bu tür avatar ve signatür (imza) kullanılamaz. Bunun olması durumunda ilk gören kaşif ya da moderatör tarafından üye tespit edilip admine bildirilir. Admin üyeden değiştirmek üzere yeni nickname talep eder. Bu süre zarfında üyenin niknamesini bir numarayla belirleyebilir.(örnek: üye_001 gibi).
  G: paylaşımlarında İslami esaslara önem veren üyeler yönetim tarafından bu özelliği göz önünde bulundurularak değerlendirilir.

  3.

  A: forumun bütün panoları Latin harfleri ve Türkçe dilinde düzenlendiğinden hiçbir panoya başka bir dilde yazı eklenemez. . Bunun olması durumunda ilk gören kaşif ya da moderatör tarafından konu değerlendirme kutusuna taşınır. Üyeyi tespit edip admine bildirirler. Moderatör tarafından üyeye bir uyarı verilir. İki idari üyenin onayı ile ilgili data silinir. İslami ilimlerin aktarılabilmesi açısından Kur'an-ı Kerim ayetlerinin ve hadis metinlerinin arap harfleri ile yazılmış Arapça hali ile Latin harfleriyle yazılmış arapça hali ve de hat sanatı resimleri bu kuraldan müstesnadır.
  B: Türkçeyi güzel kullanan üyeler yönetim tarafından bu özelliği göz önünde bulundurularak değerlendirilir.

  4.

  A: forum, nitelikli bir paylaşım ortamı sağlamak için ihtiyaçlara yönelik panolardan oluşmaktadır. Bu bakımdan uygun panoda açılmayan konular taşınır. Bu tür bir başlık tespit edindiğinde kaşif ya da moderatörler tarafından ilgili bölüme taşınır.
  B: bir üyenin aynı konu ile ilgili birden fazla başlık açması durumunda fazla olanlar kaşif ya da moderatörler tarafından değerlendirme kutusuna taşınır ve bir moderatör tarafından silinir. Aynı konuda birden fazla başlık açmada ısrar eden üyeye moderatör tarafından bir uyarı verilir ve verilen uyarı ilgili yere not edilir.
  C: başkasının yazısına bariz bir şekilde ilgisiz ve ya sabote (protesto değil) amaçlı cevap eklenemez. Eklenen cevap kaşifin bildirmesi ile moderatör tarafından değiştirilebilir ve ya silinebilir.
  D: foruma, bir yorum eklemeksizin ya da görüşülmekte olan bir konuya açıklık getirme amacı gütmeksizin kopyala yapıştır şeklinde bir data eklenmesi yönetim tarafından hoş karşılanmayacaktır. Ve bu madde konuya cevap olarak eklenecektir.
  E: foruma sadece simgelerden oluşan bir nickname ile ya da simgelerle süslenmiş nickname ile üye olunamaz. Nicknameler Türkçe diliyle telaffuz edilemeyecek şekilde harflerden seçilemez. Böyle bir durum olduğunda durum kaşif ya da moderatörler tarafından admine bildirilir. Admin üyeden değiştirmek üzere yeni nickname talep eder. Bu süre zarfında üyenin niknamesini bir numarayla belirleyebilir.(örnek: üye_001 gibi)
  F: admin ve moderatörler kurallara aykırı paylaşımlarda ilgili başlığın ya da cevabın uygunsuzluğunu giderirler. Ancak hiçbir paylaşımın içine doğrudan ekleme ya da uyarı yapamazlar. Gerekli durumlarda konuya uyarı ya da bilgi cevabı eklerler.
  G: nitelikli yazılar yazan ve yahut kendi çalışması olan program, resim, ses kaydı gibi eserler ekleyen üyeler yönetim tarafından bu özelliği göz önünde bulundurarak değerlendirilir.

  5.

  A: forumun temel felsefesi milli görüştür. Buna karşın bu forum milli görüşün temsilcisi değildir. Bu forum milli görüşçü bakış açılarını paylaşmak isteyenleri buluşturmak hedefiyle milli görüş sevdalıları tarafından kurulmuştur.
  B: milli görüşü anlatan paylaşımlar yönetim tarafından desteklenir.
  C: forum yönetimi milli görüş aleyhine eklenen yazılarda sorun oluştuğunda, forum kurallarına bağlı kalmak kaydıyla taktir haklarını milli görüş yönünde kullanır.
  D: paylaşımlarında ve tutumlarında milli görüşü esas alan üyeler yönetim tarafından bu özelliği göz önünde bulundurularak değerlendirilir.

  6.

  A: forumda islama ve ırkçılığa karşı olan hassasiyetimiz göz önünde bulundurularak her fikir, görüş ve felsefede yazı eklenebilir.
  B: forumda islama ve ırkçılığa karşı olan hassasiyetimiz göz önünde bulundurularak (yönetim karşıtı olanlar dahil) her türlü protesto yazısı eklenebilir.
  C: forumda her kime ve her neye olursa olsun sövgü içeren yazı ve resim eklenemez. Sövgü içeren data kaşif ya da moderatör tarafından değerlendirme kutusuna aktarılır. İki moderatörün onayıyla silinir. Silinmesi durumunda üyeye moderatör tarafından uyarı verilir. Uyarı ilgili yere kaydedilir.
  D: forumda üyelere, yönetime, dini lider ve imamlara, ve İslami kimliğiyle tanınan kişilere karşı (protesto değil) hakaret içeren yazı ve resim eklenemez. Hakaret içeren data kaşif ya da moderatör tarafından değerlendirme kutusuna aktarılır. İki moderatörün onayıyla silinir. silinmesi durumunda üyeye moderatör tarafından uyarı verilir. Uyarı ilgili yere kaydedilir.
  E: hakaret ve sövgü kullanan üyeler yönetim tarafından bu özelliği göz önünde bulundurularak değerlendirilir.

  7.

  A: foruma üyeler tarafından eklenen her türlü data’dan forumumuz sorumluluk kabul etmez.
  B: foruma eklenen ve sonradan telif hakkı bulunduğu anlaşılan her türlü data yönetime bildirilmesi durumunda silinir.

  8.

  A: foruma kendisine ait olmadığı halde başkasının eserini kendi eseri gibi sunulamaz. Tespit edildiği taktirde data kaşif ya da moderatör tarafından üyeden data’nın kaynağını eklemesi istenir. Kaynağı bilinmiyorsa bile alıntı olduğunu üye belirtmek zorundadır. Uyarıya rağmen düzeltilmeyen konular kaşif ya da moderatör tarafından değerlendirme kutusuna taşınır. İki moderatörün kararıyla düzeltilerek ya da kaynaksız data silinerek iade olunur. Moderatör tarafından üyeye uyarı verilir ve uyarı ilgili bölüme kaydedilir.
  B: foruma birden fazla üyelik hesabı ile kayıt olunamaz. başkasının hesabı kullanılarak girilemez. tespit edildiğinde üyeye admin ya da moderatör tarafından uyarı verilir ve kayıtlar iptal edilir.
  C: bir üyeyi yönetimin ve üyelerin gözünden düşürmeye yönelik iftira, gıybet ve kovuşturma yapılamaz. Tespit edildiği taktirde moderatör tarafından üyeye uyarı verilir ve uyarı ilgili bölüme kaydedilir.


  HEDEFİMİZ
  Hızla gelişen internet ortamında insanlar fikirlerini ve imkanlarını paylaşıp kendilerini ifade edebilirken, milli görüş sahiplerinin bundan geri kalmamaları…
  İnterneti tam anlamıyla kullanabilmeleri…
  Kendilerini ifade etmede gelişmeleri…
  Paylaşımlardan en iyi şekilde faydalanmaları…
  Forum kültürü edinmeleri…
  İnternette oldukları müddetçe zararlı ortamlardan uzak durmaları…
  BİZ MİLLİGORUSPORTAL EKİBİNİN EN ÖNEMLİ HEDEFİDİR.

 2. #2

  Prensip ve kurallar 2

  Bütün kurulların itibarsızlaştığı bir çağdayız,tekeller ve sürüler ortadadır.Hızla bir ortaçağ kültürüne doğru gidiyoruz.
  Ortaçağın belirgin özellikleri vardır.Korku toplumudur.Suçlamalar ve ithamlarla ayakta kalmış,afaroz ve engizisyon mahkemeleri ile kendi tükenişini yaşamıştır.
  Şimdilerde ise bizi kendi içimizde mahkemeler kurup,insanları çeşitli ithamlarla yargılayıp hüküm verme hastalığına yönlendirmeye çalışıyorlar.Ne yazık ki etkileniyoruz...
  Bu neden ile adminimiz ikimilyon ve modlarımız ebu derda,albay'ında destekleri ile bu kuralları yazma ihtiyacını hissettik.
  Portalımız çeşitli fikirlerin sansürsüzce tartışılabildiği bir yer olmak için yola çıktı.Sansürün olmaması kuralsızlık değildir.Kuralların olmadığı yerde fikri terör vardır.Sevgi ve kardeşliğimizin korunması ancak saygı ile mümkün olabilir...

  Hülasa;özellikle fikri tartışmalar esnasında dikkat etmemiz gereken hususları kurallarımız olarak duyuruyoruz.


  1-Forumda her tür fikir,ideoloji,cemaat,tarikat tartışılabilir.

  A-Kişiler fikirlerinden dolayı itham edilemez,hakaret edilemez.
  B-Fikirleri nedeni ile suçlanamaz.Konuyu diğer yönü ilede ele almak için diğer görüşün delilleri sunulur.

  2-Forumumuzda yapılan tüm tartışmalarda karşılıklı saygı ile hareket etmek esastır.

  A-Herhangi bir saygısızlık,rencide edici bir itham ve ifadede üyemiz uyarılacak ve bu halinin devamı söz konusu olursa banlanacaktır.
  Güzel ahlakı tamamlamak için gönderildiğini ifade eden bir peygamberin ümmeti olarak;sevgi,saygı,muhabbet,merhamet duygularımızın önde olması ümidi ile...MGP
  "Kentler bizi hiç anlamayacak ve esirgemeyecek,ucu yanmış kibrit çöpü gibi kırılacağız,Birşeyler dokunulmamış kalsın gidelim bu şehirden..."

 3. #3
  ikimilyon Admin Mehmet DAĞDELEN kullanıcısının Görüntü Resmi
  Giriş
  Thu May 2006
  Konum
  Sakarya
  Yaş
  43
  İletiler
  3,120
  Blogdaki Konular
  18

  prensip ve kurallarda madde değişikliği eki

  forum yönetiminde yapılan oylama neticesinde kullanılan 16 oy'un
  tamamının teklife müspet oy vermesiyle oy birliğiyle aşağıdaki
  değişiklikler yapılmıştır. tüm kullanıcılarımızın dikkatine rica ederim.

  mehmet dağdelen
  site başkanına vekaleten; forum admini

  6. prensipte değişiklik

  eski hali:
  6. Bu forum sövgü ve doğrudan hakaretler dışında her türlü görüşe katlanır.
  yeni prensip:
  6. Bu forum sövgü, mesnetsiz itham ve doğrudan hakaretler dışında her türlü görüşe katlanır.


  6.D kuralında değişiklik:

  eski hali:
  D: forumda üyelere, yönetime, dini lider ve imamlara, ve İslami kimliğiyle tanınan kişilere karşı (protesto değil) hakaret içeren yazı ve resim eklenemez. Hakaret içeren data kaşif ya da moderatör tarafından değerlendirme kutusuna aktarılır. İki moderatörün onayıyla silinir. silinmesi durumunda üyeye moderatör tarafından uyarı verilir. Uyarı ilgili yere kaydedilir.
  yeni kural:
  D: forumda üyelere, yönetime, dini lider ve imamlara, ve İslami kimliğiyle tanınan kişilere karşı (protesto değil) hakaret ve mesnetsiz itham içeren yazı ve resim eklenemez. Hakaret ve haksız itham içeren data kaşif ya da moderatör tarafından değerlendirme kutusuna aktarılır. İki moderatörün onayıyla silinir. silinmesi durumunda üyeye moderatör tarafından uyarı verilir. Uyarı ilgili yere kaydedilir.


  6.E kuralında değişiklik:

  eski hali:
  E: hakaret ve sövgü kullanan üyeler yönetim tarafından bu özelliği göz önünde bulundurularak değerlendirilir.
  yeni kural:
  E: hakaret, haksız itham ve sövgü kullanan üyeler yönetim tarafından bu özelliği göz önünde bulundurularak değerlendirilir.
  riayet edilmesi temennisiyle....

  Milli Görüş; hakkı üstün tutmaktır!

 4. #4
  ikimilyon Admin Mehmet DAĞDELEN kullanıcısının Görüntü Resmi
  Giriş
  Thu May 2006
  Konum
  Sakarya
  Yaş
  43
  İletiler
  3,120
  Blogdaki Konular
  18

  kullanıcı adları hakkında karar

  2-F Maddesinde değişiklik:

  mevcut kural metni:
  2.F: foruma din düşmanlığı anlamı taşıyan, müstehcenlik anlamı taşıyan, bariz ve tahrik edici ırkçılık anlamı taşıyan nickname ile üye olunamaz ve bu tür avatar ve signatür (imza) kullanılamaz. Bunun olması durumunda ilk gören kaşif ya da moderatör tarafından üye tespit edilip admine bildirilir. Admin üyeden değiştirmek üzere yeni nickname talep eder. Bu süre zarfında üyenin niknamesini bir numarayla belirleyebilir.(örnek: üye_001 gibi).
  Yeni Kural:
  2.F: foruma din düşmanlığı anlamı taşıyan, müstehcenlik anlamı taşıyan, bariz ve tahrik edici ırkçılık anlamı taşıyan, itham ve tahkir anlamı taşıyan avatar ve signatür (imza) eklenemez. Bunun olması durumunda ilk gören kaşif ya da moderatör tarafından üye tespit edilip admine bildirilir. ilgili data silinir ve kullanıcıya uyarı verilir.

  4.E Maddesinde değişiklik:

  mevcut kural metni
  4.E: foruma sadece simgelerden oluşan bir nickname ile ya da simgelerle süslenmiş nickname ile üye olunamaz. Nicknameler Türkçe diliyle telaffuz edilemeyecek şekilde harflerden seçilemez. Böyle bir durum olduğunda durum kaşif ya da tarafından admine bildirilir. Admin üyeden değiştirmek üzere yeni nickname talep eder. Bu süre zarfında üyenin niknamesini bir numarayla belirleyebilir.(örnek: üye_001 gibi)
  Yeni Kural:
  4.E: foruma üye olmak isteyen kişiler ad ve soyad ile üye olmak zorundadır. nickname kullanmak yasaktır. nickname ile kayıt yaptıranlardan forum admini ad soyad talep edebilir ve ad soyad vermeyenlerin kaydını silebilir. ayrıca yöneticiler gerek gördükleri taktirde üyeden telefon numarası veya adres talep edebilirler.

  hayırlı olsun İNŞAALLAH.

  Milli Görüş; hakkı üstün tutmaktır!

 5. #5
  ikimilyon Admin Mehmet DAĞDELEN kullanıcısının Görüntü Resmi
  Giriş
  Thu May 2006
  Konum
  Sakarya
  Yaş
  43
  İletiler
  3,120
  Blogdaki Konular
  18
  forum kurallarımızdaki 2-E maddesi yönetimde yapılan oylama sonucu
  eksiriyet kararıyla yürürlükten kaldırılmıştır.

  Milli Görüş; hakkı üstün tutmaktır!

 6. #6
  ikimilyon Admin Mehmet DAĞDELEN kullanıcısının Görüntü Resmi
  Giriş
  Thu May 2006
  Konum
  Sakarya
  Yaş
  43
  İletiler
  3,120
  Blogdaki Konular
  18

  4-F maddesinde değişiklik

  4-F maddesi
  ESKİ HALİ
  4-F: admin ve kurallara aykırı paylaşımlarda ilgili başlığın ya da cevabın uygunsuzluğunu giderirler. Ancak hiçbir paylaşımın içine doğrudan ekleme ya da uyarı yapamazlar. Gerekli durumlarda konuya uyarı ya da bilgi cevabı eklerler.
  YENİ HALİ
  4-F: forum yönetimi foruma ya da portala üyeler tarafından eklenen hertürlü data üzerinde tam tasarruf sahibidir.
  karar ekseriyetle alındı.

  Milli Görüş; hakkı üstün tutmaktır!

+ Konuyu Yanıtla

Yer İmleri

Gönderme Kuralları

 • You may not post new threads
 • You may post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •