+ Konuyu Yanıtla
4 / 2 İlkİlk 1234 SonSon
78 sonuçtan 21 --- 40 arası gösteriliyor

Konu: Portal Prof. Dr. Necmettin Erbakan Ziyareti

Alıntı Cihat UÇAR tafarından gönderildi Mesajı Göster
    [COLOR=Green][B]
    öğlen namazı eda edildikten sonra oynanan "dayak oyunu" :)

M.Ali abi bu oyun sana ne hatırlatıyor...Bir daha ki oyunda cihat seni alacağım meydana kendini hazırla... :)

katılan kardeşlerimi tebrik ediyorum Allah azze ve celle ziyaretinizi mübarek eylesin inşallah amiiiiiiin.
    İnsan bu su misali,kıvrım kıvrım akarya ...

Burada görüyoruz ki Esenler teşkilatı teşkilatlanmış ve M. Ali abiye çok kötü bir tezgah yapılmış. Ama bu karşılıksız kalmaz evelallah ha ha ha :)
    "Ey akıl sahibi kişi ! Görüyorum ki beni, kim olduğumu, ne yaptığımı merak ediyor ve araştırıyorsun. Acizim, güçsüz ve kuvvetsizim, etim ve kemiğim hepsi elli kilo."

Sessiz DEVRİM! Fatih KANLI kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Sat Feb 2008
    İletiler
    3,669
    Blogdaki Konular
    1
    Arkadaşlar gelelim asıl meseleye Hocamızın dersine;

"Ben sizin kafanıza burada 3 tane ana meseleyi çakacağım:

1-İslamsız saadet olmaz:Bunu 4 koldan izah ederiz:

a)Hayırla şerri birbirinden ayırırız,

b)İyi ile kötüyü,güzelle çirkini birbirinden ayırırız,

c)Doğru ile yanlışı birbirinden ayırırız,

d)Zulüm ile adaleti birbirinden ayırırız.

Diğer partilere sorsanız:

"-Sizin amacınız ne?

-Efendim ülkemizin ve milletimizin huzuru ve saadeti için çalışmak.

-Peki bunu nasıl yapacaksınız?Sizin parti programınızı kim hazırladı?

-Efendim Ahmet hazırladı Mehmet hazırladı."

(Buraya dikkat) Sorarım size Allahın kelamı dururken insanın hazırlamış olduğu programdan saadet gelirmi?Bu nasıl bir anlayış bu nasıl bir zihniyettir?

İslam olmadığnız zaman (müslüman) cennete giremezsiniz.Kim ki "Lailahe illallah" derse el-hak cennete girer.Ancak;bu hiç cehenneme girmeyecek anlamına gelmez.Cehenneme bırakın girmeyi uzaktan bile görseniz bu bir insanın milyonlarca yıl azab çekmesine yeterde artar bile.Bunun için kelime-i tevhidi çekip bırakmayacağız onun için şuurlu müslüman olacağız.

2)Şuur:Müslüman şuurlu olacak.Ne yaptığını bilecek,ibadetini yapmak için değil kainat-ı yaratan halik-ı zülcelalin rızasını kazanabilmek için yapacak.

3)Cihat:Cihat ibedetlerin en büyüğüdür.Bir müslüman sadece zikir çekmek,namaz kılmak,oruç tutmak için yaratılmamıştır.Müslüman emri bil-maruf nehy-i anilmünker vazifesini yerine getiren insandır.Bir yerde insanlığın imanı kaybolurken sen gidip öbür tarafta sadece kendi dünyasını kurtarmak için çabalayan neme lazımcı dervişler gibi bir kenara çekilip eline alıp bir tesbih tesbih çekmekle meşgul olamassın.Bu dediğimizde olacak ancak cihatsız asla...

CİHAD'IN ÖZELLİKLERİ

1)Kur'an da en fazla geçen farz ibadettir.

2)Vakte bağlı değil her daim yapılacak bir ibadettir.

3)Miktara bağlı değil taakatimizin sonuna kadar yapılacak ibadettir.

4)Cihadı bireysel olarak yapamazssınız ancak ümmete dahil olarak yapabilirsiniz.

5)Cihad ilk eda edilecek farz ibadettir.Örnek;Allahresulü (s.a.v.) vefaat ettiği zaman sahabe hiç beklememiş derhal Hz.Ebu Bekr (r.a.) biat etmiş kendilerine halife olarak seçmişlerdir.

6)Ecri en fazla olan ibadettir.

CİHAD'IN EDASININ FARZLARI

1)İttifak:Ümmete dahil olmak,bireysel değil.

2)İhlas:Cihadı menfaat için değil makam mevki için değil Allahrızası için yapacaksın.

3)İttika:Allahtan korkarak yapacaksın.

4)İyi Ahlak:Dedikodu yapmayacaksın sadece işini yapacaksın.Dava arkadaşının kuyusunu kazmayacaksın o değilde ben olayım demeyeceksin.

5)İhsan:Görevini en iyi bir şekilde yapacaksın.

6)İstişare:Bir karar almadan önce istişare ehli ile istişare yapacaksın.

7)İtaat:Emirine itaat edeceksin.Emir istişare yapar herkesin görüşünü alır ancak sonuç olarak kendi görüşünü ortaya koyar ve onu uygular.Örnek;Hz.Ebu Bekr halifeliğinin ilk dönemlerinde kabilenin biri zekatını ödemek istemez.Bunun üzerine sahabeyi toplar ve istişare yapar istişare'nin sonucunda oluşan kanaat kabilenin üzerine sefer yapılmaması beklenmesidir.Ancak;halife kendi kararını ortaya koyar ve sefer yapılır.Seferdednde okumlu netice alınır.İslamda karar sayı ile alınmaz.Bu eski Yunana ait bir ekoldür,bize ait değildir.

8)Sadakat:Her ne şartta olursa olsun davana sadık kalacaksın sebat edeceksin.

9)Diğer farzların hepsi ile beraber yapılır.

Mâh-rû Mümine AYDIN kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Wed Jun 2006
    İletiler
    1,720
    Alıntı Fatih KANLI tafarından gönderildi Mesajı Göster
    Arkadaşlar gelelim asıl meseleye Hocamızın dersine;

"Ben sizin kafanıza burada 3 tane ana meseleyi çakacağım:

1-İslamsız saadet olmaz:Bunu 4 koldan izah ederiz:

a)Hayırla şerri birbirinden ayırırız,

b)İyi ile kötüyü,güzelle çirkini birbirinden ayırırız,

c)Doğru ile yanlışı birbirinden ayırırız,

d)Zulüm ile adaleti birbirinden ayırırız.

Diğer partilere sorsanız:

"-Sizin amacınız ne?

-Efendim ülkemizin ve milletimizin huzuru ve saadeti için çalışmak.

-Peki bunu nasıl yapacaksınız?Sizin parti programınızı kim hazırladı?

-Efendim Ahmet hazırladı Mehmet hazırladı."

(Buraya dikkat) Sorarım size Allahın kelamı dururken insanın hazırlamış olduğu programdan saadet gelirmi?Bu nasıl bir anlayış bu nasıl bir zihniyettir?

İslam olmadığnız zaman (müslüman) cennete giremezsiniz.Kim ki "Lailahe illallah" derse el-hak cennete girer.Ancak;bu hiç cehenneme girmeyecek anlamına gelmez.Cehenneme bırakın girmeyi uzaktan bile görseniz bu bir insanın milyonlarca yıl azab çekmesine yeterde artar bile.Bunun için kelime-i tevhidi çekip bırakmayacağız onun için şuurlu müslüman olacağız.

2)Şuur:Müslüman şuurlu olacak.Ne yaptığını bilecek,ibadetini yapmak için değil kainat-ı yaratan halik-ı zülcelalin rızasını kazanabilmek için yapacak.

3)Cihat:Cihat ibedetlerin en büyüğüdür.Bir müslüman sadece zikir çekmek,namaz kılmak,oruç tutmak için yaratılmamıştır.Müslüman emri bil-maruf nehy-i anilmünker vazifesini yerine getiren insandır.Bir yerde insanlığın imanı kaybolurken sen gidip öbür tarafta sadece kendi dünyasını kurtarmak için çabalayan neme lazımcı dervişler gibi bir kenara çekilip eline alıp bir tesbih tesbih çekmekle meşgul olamassın.Bu dediğimizde olacak ancak cihatsız asla...

CİHAD'IN ÖZELLİKLERİ

1)Kur'an da en fazla geçen farz ibadettir.

2)Vakte bağlı değil her daim yapılacak bir ibadettir.

3)Miktara bağlı değil taakatimizin sonuna kadar yapılacak ibadettir.

4)Cihadı bireysel olarak yapamazssınız ancak ümmete dahil olarak yapabilirsiniz.

5)Cihad ilk eda edilecek farz ibadettir.Örnek;Allahresulü (s.a.v.) vefaat ettiği zaman sahabe hiç beklememiş derhal Hz.Ebu Bekr (r.a.) biat etmiş kendilerine halife olarak seçmişlerdir.

6)Ecri en fazla olan ibadettir.

CİHAD'IN EDASININ FARZLARI

1)İttifak:Ümmete dahil olmak,bireysel değil.

2)İhlas:Cihadı menfaat için değil makam mevki için değil Allahrızası için yapacaksın.

3)İttika:Allahtan korkarak yapacaksın.

4)İyi Ahlak:Dedikodu yapmayacaksın sadece işini yapacaksın.Dava arkadaşının kuyusunu kazmayacaksın o değilde ben olayım demeyeceksin.

5)İhsan:Görevini en iyi bir şekilde yapacaksın.

6)İstişare:Bir karar almadan önce istişare ehli ile istişare yapacaksın.

7)İtaat:Emirine itaat edeceksin.Emir istişare yapar herkesin görüşünü alır ancak sonuç olarak kendi görüşünü ortaya koyar ve onu uygular.Örnek;Hz.Ebu Bekr halifeliğinin ilk dönemlerinde kabilenin biri zekatını ödemek istemez.Bunun üzerine sahabeyi toplar ve istişare yapar istişare'nin sonucunda oluşan kanaat kabilenin üzerine sefer yapılmaması beklenmesidir.Ancak;halife kendi kararını ortaya koyar ve sefer yapılır.Seferdednde okumlu netice alınır.İslamda karar sayı ile alınmaz.Bu eski Yunana ait bir ekoldür,bize ait değildir.

8)Sadakat:Her ne şartta olursa olsun davana sadık kalacaksın sebat edeceksin.

9)Diğer farzların hepsi ile beraber yapılır.
    devamı var mı abi?
    Çocukluk günlerimin son demlerini yaşıyorum...Tadını çıkarmak istiyorum...

Giriş
    Sat Feb 2008
    İletiler
    3,669
    Blogdaki Konular
    1
    Benim aklımda kalanlar bunlar.Diğerlerinide diğer arkadaşlar açıklasınlar bi zahmet.

yakamozaik Samet AYDIN kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Fri Mar 2007
    İletiler
    2,735
    hepsi bu kadar.aranızdan ayağa kalkıp anlatan varmı hiç..
    bir çöl bul kendine
    belki sonra bir Leylâ/n.arıman

Giriş
    Sat Feb 2008
    İletiler
    3,669
    Blogdaki Konular
    1

Buda bizi denizden zorla çıkartıp muhabbet edelim diye sonrada uyuklayan zat-ı muhterem...

..Usame abi...Bizde oyun bitmez...Bene sen kendine dikka et... :)

Giriş
    Sat Feb 2008
    İletiler
    3,669
    Blogdaki Konular
    1

MGP yemek saatini beklerken sohbet ediyor.

Giriş
    Sat Feb 2008
    İletiler
    3,669
    Blogdaki Konular
    1

Bu ne hal saffet!
    Hiç yakıştıramadım sana...Otostopçuluk he....
    Cıks cıks cıks...

Giriş
    Sat Feb 2008
    İletiler
    3,669
    Blogdaki Konular
    1
    Arkası yarın hahahahahaha...........

Resimleri neden kendi aranızda paylaşmıyorsunuz da site halkıyla paylaşıyorsunuz ???

Özel mülkiyete giren argümanları neden umuma sunuyorsunuz ???

Yanlış anlamayın sadece merak ediyorum bu şahsi resimlerinizi sitemizle paylaşmanızın nedenini ???

Giriş
    Sat Feb 2008
    İletiler
    3,669
    Blogdaki Konular
    1
    Alıntı Mehmet Efe YAZICILAR tafarından gönderildi Mesajı Göster

Resimleri neden kendi aranızda paylaşmıyorsunuz da site halkıyla paylaşıyorsunuz ???

Yanlış anlamayın sadece merak ediyorum bu şahsi resimlerinizi sitemizle paylaşmanızın nedenini ???
    Efendim şöyle ki......

sana az bile yurmuşlar daha bunun deyırmenciside vaar
    yüzük oyunu var
    kabak oyunu var
    tekerleme oyunu var
    resim var
    traş var
    varda var sen şükür etki biz yoktuk oralarda
    ÇAKALIN PADİŞAH OLDUĞU YERDE,İT OLMAK KOLAYDIR.KONUŞMAK GEREKİNCE,SUSMAK ZORDUR.NAMERDİN SOFRASIN DA,YERİMİZ YOKTUR.MERT OLAN,KARDEŞLERİME SELAM OLSUN...

Fatih abi anlaşmıştık hani:)Bu resmi yayınlamayacaktın...Olmuyor ama:):)
    Sen devlet güçlerini abi sohbetlerinden ve 2. el kitaplardan tanıyan çocuk,ayıp olmuyomu böle şiirlerinde molotoflamalar falan.
    Sen taksim otobüsüne binerken selam vermeye utanan çocuk harbi kahrolsunmu?Amerika
    sen miting meydanlarında bile bacılarını kesen çocuk
    DEVRİM DEYİPTE GÜLDÜRME LAN BENİ!

yakamozaik Samet AYDIN kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Fri Mar 2007
    İletiler
    2,735
    Alıntı Mehmet Efe YAZICILAR tafarından gönderildi Mesajı Göster

resim değil fotoğraf paylaşmışlar.o zaman sizin içinde sorun yok...
    bir çöl bul kendine
    belki sonra bir Leylâ/n.arıman

Alıntı Yunus BİTİŞ tafarından gönderildi Mesajı Göster
    ..Usame abi...Bizde oyun bitmez...Bene sen kendine dikka et... :)
    Senin gibi gençleri pistlerde görmek isteriz Yunus kardeş... :d
    "Ey akıl sahibi kişi ! Görüyorum ki beni, kim olduğumu, ne yaptığımı merak ediyor ve araştırıyorsun. Acizim, güçsüz ve kuvvetsizim, etim ve kemiğim hepsi elli kilo."

Askerde bir tabir vardır: "Ölümüne Yatışşş" derler... :) Derler Kazım derleeer ha ha ha

"Yönetim uyuma Portalına sahip çık" ha ha ha :d:d:d

Yanlız fotoğrafta 18 yaş altını etkileyebilecek olumsuz görüntü (sigara) var... Kınıyorum :)

+ Konuyu Yanıtla
4 / 2 İlkİlk 1234 SonSon

Yer İmleri

Gönderme Kuralları