+ Konuyu Yanıtla
19 sonuçtan 1 --- 19 arası gösteriliyor

Konu: Dikkat Chp var!

Dikkat Chp var!

Bu millet ne günler gördü. Bir paket yağ için saatlerce kuyrukta bekletildi. Çocuğunu öğretmene "eti senin kemiği benim" diye emanet etti. Hastahanelerden, doktorlardan ve hemşirelerden öcü gibi korktu. Hala hatırlarım her hastahaneye gidişimde bildiğim bütün duaları okurdum. Doktor bir ilgili cümle ettiyse dünyalar benim olurdu. Herkese onu anlatırdım.

Öğretmen hangi haksızlığı yaparsa yapsın aileye şikayet hakkımız yoktu. Çünki öğretmen kutsaldı anne gibi baba gibi... İlkokul öğretmenim bir gün beni masasına çağırdı. Annemin ona kazak örmesini rica etti. Annemse diğer bir çok velinin aksine bu teklife sinirlendi."Halamın düğünü var, çok yoğun de "dedi. Öğretmende bu cevaba çok sinirlendi. Sanki araya koysa yapamaz mı, kaç gününü alırdı ki diye söylendi durdu. Mahalle arkadaşım hemen atladı ve annesinin bunu hemen yapabileceğini söyledi. İlkokul son sınıftım ve notlar önemliydi. O sene öğretmen en tenbeli bile hepsi 5 pekiyi ile mezun ederken benim karnem kötüydü.

Herkes karnesini elleri havada sallaya sallaya götürüken ben çantamda saklaya saklaya götürmüştüm.Çok utanç vericiydi.Bu haksızlık benim unutulmazlarımdan.

Amma haksızlık deyince ninemi hatırlarım.Chp nin tek parti olduğu yıllar.Bizim oranın yerel giyisisi feracedir.Kadınlar bol siyah bir kaftan giyerler üzerlerine.Nenem pazara gider,üzerinde feracesi başında siyah örtüsü yanına bazı adamlar gelir ya polis ya asker bilmiyorum.Senin bu kıyafetin devrimlere aykırı çıkart şu siyah örtüyü derler.Zorla başından örtüyü çekerler.İç tülbentiyle kalır nenem.O utanç öyle canını yakar ki yıllarca pazarada şehrede gitmez yüzü gülmez.O utanç hep aklının bir köşesinde kalmıştır.
    Yıllar sonra yine pazar için şehire inmek durumunda kalır.Bu sefer hazırlıklıdır.Beyaz kocaman bir örtü vardır başında.Pazardayken bazı kişiler yaklaşır yanına "hanım hanım bu gün 10 kasım inadına mı örttün başına beyazı"deyip iter kakar hakaret ederler.Bir daha da pazara gitmez nenem.O ne laikliği bilirdi ne de irticayı.Her duasında milletinede devletine de duayı eksik etmezdi oysa.

O tek partili dönemler Allah'a şükür ki geçti,bitti.Ama biz torunlar ki irtica yaygarası kopartıldığı zamanları bizde gördük.Bir gün Fadime şahin tv ye çıktı.Ertsi gün sokakta arkamızdan Fadime Şahin'ler deyip güldüler.Uğur Mumcu Haince katledildi.Bunu siz yaptınız,sizin gibiler yaptı dediler.Aczimendiler yürüdü hepimizin adı huhucu oldu.

Şimdi bir Ergenokon ki aldı başını gidiyor.Meğer bunların hepsi birer tiyatroymuş.Fadime Şahin pavyondan bu iş için çıkartılıp yetiştirilmiş.Hatta iddialara göre Uğur Mumcu'yu pkk öldürtmüş.

O zaman be hey o tek parti zihniyetinin sahipleri o dönemde yaptığınız "eyvah irtica" çığırtkanlığından hedef göstermelerinden hiç mi utanmazsınız?O dönemde "kahrolsun irtica,kahrolsun şeriat" sloganlı yürüyüşlerinizden ve bir tiyatronun figuranı olmaktan hiç mi haya etmezsiniz?Ya da Ergenokon kızgınlığınızın nedeni gerçeklerin ortaya saçılması mı?

Chp hiç değişmedi.Hep kavgalı.Kendi içinde kavgalı,milletle kavgalı malesef şimdilerde bakıyorsunuz Cumhuriyetimizin güzide kurumları ilede kavgalı.Bir savcıya laf atıyor,bir askere.Yahu sizin hiç mi kutsalınız yok.

Bu gün bu topraklarda misyonerler cirit atıyorsa,hükümet ABD yanlısı dış politika izliyor ve halkın yüzde 90'ı ABD yi sevmemesine rağmen her seferinde oy toplayabiliyorsa bunu sana borçlu.Sen milletle kavga ettikçe,sen devletle kavga ettikçe sana senin seviyende cevap veren partiye koşuyor.

Sana kızdığından oy oranını sana inadına arttırıyor.Çünki yine bir gün iktidar olabileceğin ihtimali bile bu milleti ölesiye korkutuyor...

Yani denize düşen yılana sarılıyor.Hemde hiç sorgulamadan,hiç araştırmadan bütün gücü ve sevgisiyle...

Yahu insan hayattan,tarihten hiç mi ders almaz?Umarım bu yüzyılın en büyük yalanı ortaya çıkar ve herkes irticanın,terörist denilenlerin koca bir gülyabani hikayesi olduğunun farkına varır.

Bu millet siz ne kadar kavgaya çağırsanız,bölmeye,kutuplaştırmaya çalışsanızda Allah'ın yardımıyla bu oyuna gelmeyecek...

Tek gerçek slogan var oda kardeşlik...
    Düzenlendi: Mehmet DAĞDELEN 09-08-2008 02:19 Neden: noktalama işaretleri düzenlendi
    "Kentler bizi hiç anlamayacak ve esirgemeyecek,ucu yanmış kibrit çöpü gibi kırılacağız,Birşeyler dokunulmamış kalsın gidelim bu şehirden..."

Neden utansınlar ki bir yanlış anlama olmuş sadece:) Şimdi de Ergenekon davasına "bu bir tiyatro, biz laik olduğumuz için tutuklanıyoruz." diyorlar. Şundan eminim ki o davadan yargılanan hiç kimse kaydadeğer bir ceza almayacak, bir şekilde yakayı sıyıracaklar.
    "en büyük edepsizlik edep ya hu diye bağırmaktır."

Mâh-rû Mümine AYDIN kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Wed Jun 2006
    İletiler
    1,720
    O kardeşliğe inanmıyolar ki...
    Çocukluk günlerimin son demlerini yaşıyorum...Tadını çıkarmak istiyorum...

e-turkiye.gen.tr
    Misafir

yurta sul cihanda sulh

Değerli Belkis hanım
    Anladığım kadarıyla bu formda ciddi bir sol düşmanlığı var.Olabilir önemli değil biz zaten yıllarca dinsiz ataist damgası yedik ,1923 tbmm dualarla acan m.k. ATATÜRK ün mirasına sahip cıkmak gercekten zor,ona yahudi sebatay hain diyenlarmi omadı, fethullah gülen ışık evlerinde beton kemal ,ö.... aleyselam ,deccal diyenlermi olmadı ama biz yılmadık yüzde 99 müslüman olan ülkede yüzde 20 oy almış bir partinin mensubu olarak sizleri kınayamam,çünkü 28 şubatta emperyalist güclerin korumasına giren diğer yoldaşlar akp ve fethullah gülen tarikatının size yanlız bırakmalarına bende üzüldüm.Yani 6. filoya hayır demek sucmuş eğer Hz muhammet yaşıyor olsadı 6. filoya hayır demek konusunda ne derdi acaba,soruyorum sizlere sol demek dinsizlikmi sol demek rusyamı demek ne demek.Bizlere örnek gösterdiniz rusya ortodok ve diğer hristiyanlar gibi her hafta kşiliselerine giderler antalyaya bakın her rus turistin koynunda istavroz hac işareti vardır bu da demekki onların dinsiz olduğunu göstermez kaldıki stalin leninle başlayan kominizm kurucusu karl max almanyada yaşayan orta halli dindar bir yahudi çocuğuydu kendi üst sınıfından bir kıza aşık olur ve onu elde etmek için kılıc bile kuşanır ama istediğine elde edemez.Sonucta tüm dünyada ülkelere hizmet eden sistemlerin başında din gelir m.k ATATÜRK o dönemde italyan ve alman faşizmine ve rus komizmine karşılık kendi sistemini kurar.Siz dini bütün insanlar akılbağli olduktan sonra hangi ibadetinizde zorluk gördünüz 30 yıldır hangi camide ezanlar sustu hanginizin topluca orucunuza karışıldı düşünürsek gercekten önce kendimizi sorgulamalıyız.
    Ayrıca şeriat isteyenler osmanlı imparatorluğu kanuni süleymandan sonra şeriatla yönetildi nolduda battı bu imaparatorluk kimlerin ihanetine uğradıda arkadan darbe yedik birde tarihi sorgulalamız gerekir şimdi sizlere tekrar soruyorum iranda, suud vahabi arabistanda,talabaninin afganistanında ki hangi şeriatı istersiniz kadınların insanca davranılmadığı bir makina gibi sürekli çocuk doğurmaları kullanma tarihi gecince 2.3.4. kkadınları üzerlarine kuma olarak getirilmeleri hanginiz ister ayrıca bu kuranın tabiatına aykırıdır allah adem as için sadece havva as yaratmıştır istese daha fazlasını verirdi.Şimdi soruyorum türkiye cumhuriyeti bizlere darmı geldi sizin milli görüş dediniz arap milliyetciliğimi yoksa türk milliyetciliğimi laiklik gercekten dinsizlimi laiklik gercekten dinsizlik ise 400 yıla yakın şeriatla yönetilen osmanlı niye battı.Mustafa KEMAL ATATÜRK ün ünlü sözüyle bitireyim YURTTA SULH CİHANDA SULH.
    Bunu gercekten bu sözleri söyleyen vede ona durmadan küfreden FETHULLAH gülenciler için yazdım.
    Şimdiden milli görüşünüz ne ise vatana gercekten yararlı olması dileğiyle sevgiler saygılar.

Alıntı e-turkiye.gen.tr tafarından gönderildi Mesajı Göster
    Değerli Belkis hanım
    Anladığım kadarıyla bu formda ciddi bir sol düşmanlığı var.Olabilir önemli değil biz zaten yıllarca dinsiz ataist damgası yedik ,1923 tbmm dualarla acan m.k. ATATÜRK ün mirasına sahip cıkmak gercekten zor,ona yahudi sebatay hain diyenlarmi omadı, fethullah gülen ışık evlerinde beton kemal ,ö.... aleyselam ,deccal diyenlermi olmadı ama biz yılmadık yüzde 99 müslüman olan ülkede yüzde 20 oy almış bir partinin mensubu olarak sizleri kınayamam,çünkü 28 şubatta emperyalist güclerin korumasına giren diğer yoldaşlar akp ve fethullah gülen tarikatının size yanlız bırakmalarına bende üzüldüm.Yani 6. filoya hayır demek sucmuş eğer Hz muhammet yaşıyor olsadı 6. filoya hayır demek konusunda ne derdi acaba,soruyorum sizlere sol demek dinsizlikmi sol demek rusyamı demek ne demek.Bizlere örnek gösterdiniz rusya ortodok ve diğer hristiyanlar gibi her hafta kşiliselerine giderler antalyaya bakın her rus turistin koynunda istavroz hac işareti vardır bu da demekki onların dinsiz olduğunu göstermez kaldıki stalin leninle başlayan kominizm kurucusu karl max almanyada yaşayan orta halli dindar bir yahudi çocuğuydu kendi üst sınıfından bir kıza aşık olur ve onu elde etmek için kılıc bile kuşanır ama istediğine elde edemez.Sonucta tüm dünyada ülkelere hizmet eden sistemlerin başında din gelir m.k ATATÜRK o dönemde italyan ve alman faşizmine ve rus komizmine karşılık kendi sistemini kurar.Siz dini bütün insanlar akılbağli olduktan sonra hangi ibadetinizde zorluk gördünüz 30 yıldır hangi camide ezanlar sustu hanginizin topluca orucunuza karışıldı düşünürsek gercekten önce kendimizi sorgulamalıyız.
    Ayrıca şeriat isteyenler osmanlı imparatorluğu kanuni süleymandan sonra şeriatla yönetildi nolduda battı bu imaparatorluk kimlerin ihanetine uğradıda arkadan darbe yedik birde tarihi sorgulalamız gerekir şimdi sizlere tekrar soruyorum iranda, suud vahabi arabistanda,talabaninin afganistanında ki hangi şeriatı istersiniz kadınların insanca davranılmadığı bir makina gibi sürekli çocuk doğurmaları kullanma tarihi gecince 2.3.4. kkadınları üzerlarine kuma olarak getirilmeleri hanginiz ister ayrıca bu kuranın tabiatına aykırıdır allah adem as için sadece havva as yaratmıştır istese daha fazlasını verirdi.Şimdi soruyorum türkiye cumhuriyeti bizlere darmı geldi sizin milli görüş dediniz arap milliyetciliğimi yoksa türk milliyetciliğimi laiklik gercekten dinsizlimi laiklik gercekten dinsizlik ise 400 yıla yakın şeriatla yönetilen osmanlı niye battı.Mustafa KEMAL ATATÜRK ün ünlü sözüyle bitireyim YURTTA SULH CİHANDA SULH.
    Bunu gercekten bu sözleri söyleyen vede ona durmadan küfreden FETHULLAH gülenciler için yazdım.
    Şimdiden milli görüşünüz ne ise vatana gercekten yararlı olması dileğiyle sevgiler saygılar.
    okadar çok soru sormuşsunuz ve konuyu farklı yerlere çekmişsinizki hangisine
    cevap verilebilir... mesala kim inancından dolayı zulüm gördüki diyorsunuz ,
    sanırım yazıyı iyi okuyamadınız , zulüm gören bir neneden bahsediliyor ki
    o nene benim öz nenemdir... hatta belkıs hanım özet geçmiş milli şef
    döneminde nenemin yaşadığı tek zulüm buda değil...

şöyleki ;

ne dedem nede nenem kuran okumayı bilmezler , zira o dönemde kuran
    okumak yasaktı efendi dedem ve nenem sadece ve sadece kuran öğrenmek
    istedikleri için dayak yedi... bir köy odasında baskın yediler el kadar sabiler
    suçları kuran okumayı öğremmek !

dedem 70 yaşında ve hala o günleri hatırlıyor. dedem hala hayatta ne sizin
    kullandığınız şekilde ne irticacı ne atatürk düşmanı...

ve iranı iyi araştırın boyalı basının gazına gelmeyin , ortadoğuda ( türkiye dahil)
    birçok avrupa ülkesinden daha fazla kadınlar sosyal hayatın içindedir iranda,
    yönetici kadrolarında yüzde 46 kadınlardan oluşur türkiye bu rakamın yarısında
    bile değildir... kadın yönetici olarak yerini alır iranda... birçok konuda iranı
    eleştirebilirsiniz ama kadın konusunda onun eğitimi ve sosyal yapıdaki yeri
    konusunda iran bizi sollamıştır , birçok avrupa ülkesinide...
    "yolda yürürken eğer ayağınız taşa takılırsa siz yine amerikaya küfredin." (humeyni)

Değerli Belkis hanım
    Yazınızla alakalı bir kaç noktayı düzeltme ihtiyacı duyuyorum.Öncelikle seviyeli yaklaşımınız için teşekkürler.

Fetullah Gülen hareketi bizlere destek vermemiştir.Muhakkak içlerinde milli görüşü destekleyenler elbette çıkmıştır.O camiyanın daha önce açıkça destekleri parti Özal'ın genel başkan olduğu Anavatan partisiydi.Şimdede akp...

Hatta cematin üst düzeyinde olan akrabamın daha önce siyaset şeytan işi deyip karışmadığını ama akp için seçim çalışmalarına aktif olarak katıldığını bizzat biliyorum.

Bakınız dün bu milletin çocukları birbirlerini sağ-sol diye vurdular sonrasında arkasında Abd çıktı.Şimdi laik-dinci,Atatürk düşmanı-dinci,kürt-türk vb fitne tohumlarıyla bölmek istiyorlar.

Biz bu ülkeyi çok seviyoruz.Nasıl siz dinsiz diye baskı gördüyseniz bizde dinci diye baskı gördük.Dedem bir dönem sol bir partiyi desteklemiştir.Uğur Mumcu katledildiğinde annem köye gitmişti ve eve ağlayarak döndü.Çünki dedem o derece üstüne gelmiş ve "Uğur Mumcu'yu siz ve sizin gibiler öldürdü" diye...

Okuldan atıldım.Ailemin çeşitli baskılarına maruz kaldım ve siz bu ülkede inancını rahatça yaşıyorsunuz diyorsunuz.Malesef şu yaşıma kadar bir çok yerde 2. sınıf insan muamelesine maruz kaldım.

Ama bu hiç bir zaman ne devletime ne de devletimin başka kurumlarına düşmanlığa beni ve bizleri itmedi.

Ülkenin bir çok sorunu var.Ekonomi her geçen gün kötüye gidiyor,eğitim sistemi ona keza.Bu ülkenin güçlü kurumlarından olan askeriyenin her ne olursa olsun yıpratılmamasına inanırız.Asker bizim askerimiz,devlet bizim devletimizdir.Milletse sağcısıyla,solcusuyla,türkü,lazı,çerkezi,kürdü ile bizim milletimizdir.

Her ne kadar çeşitli tuzaklarla birbirimize düşman edilmeye çalışılsakta bu oyuna daha kaç kez geleceğiz?

Evet,burada defalarca nur cemaatinide bazı tarikatleride defahatle eleştirdik ve eleştiriyoruz.Ama Fettullah Gülen'e de atılan bir iftirayıda yine bu sitede biz karşı çıktık.Her neyse o konuya bir kişi bile yorum yazmadı.Yani savunurken bir tane bile şakirt yoktu.Eleştiriken hemen geliyorlar...

Her neyse,İslam ülkelerinden örnek vermişsiniz.Ne yazık ki İslam ülkelerinin adı İslam.Halkı müslüman ne yazık ki idarecileri ABD uşağı.O nedenle orada ki sistemi siz ne kadar eleştiriyorsanız bende eleştiriyorum.Ama farkımız şu bunun İslamdan kaynaklanmadığının farkında olmak.Orada şekilci yapılan bazı baskılarıda yine bazı dış güçler planlamakta.

Farklı dünya görüşlerine sahip olsakta vatanperverlikte ve ortak noktada buluşmak durumundayız.Dikkat ederseniz yazımda kurtuluş savaşı gazisi Mustafa Kemal Atatürk'e atıf yok.İsmet İnönü'yle başlayan baskıcı rejime eleştiriler var.

Bunu unutmamak ve insanların kutsallarına saygılı olmak durumundayız...
    "Kentler bizi hiç anlamayacak ve esirgemeyecek,ucu yanmış kibrit çöpü gibi kırılacağız,Birşeyler dokunulmamış kalsın gidelim bu şehirden..."

bu ülkede dinini yaşamaya çalışan insanlar hiç bir zaman zorluk görmedi öyle mi ?
    rahmetli dedem kur'an-ı kerimi neden tarlalarda, ırmak kenarlarında öğrendi öyleyse.babam aynı şekilde ve bize silah doğrultuldu.silah doğrultulacak kadar tehlikelimiydik ?

bu ülkede evlerin tek tek dolaşılıp evinde kur'an-ı kerim bulunduran insanların hapse atıldığı, üç kişinin bir araya gelip cemaatle namaz kılamadığı zamanlar oldu.benim dinim sadece namazdan, oruçtan, ezandan ibaret değildir.dinimi öğrenirkende yaşamaya çalışırkende her zaman bir engel ve baskıya maruz kaldım.inancım gereği başımı örttüğüm için okullara alınmıyorum.kimse bunları inkar edemez çünkü biz bunları yaşadık yaşıyoruz.

kimseye bir düşmanlığımız yok.inançlarıma saldırmadığı ve dinime zarar vermediği müddetçe herkese saygım sonsuzdur.sağcı, solcu, ateist tanıdıklarım var.birlikte oturup çayımızı içip insan gibi konuşabiliyor tartışabiliyoruz.
    hangi dine mensup olursa olsun bana bir zararı olmadığı sürece yardıma muhtaç olanın yardımına koşmaktan çekinmem.türk olmadığım halde ne türkle ne kürtle ne de diğerleriyle hiç bir zaman bir problemim olmadı ve ülkeyi sahiplenip kendince benim gibilerden korumaya çalışanlardan çok daha fazla bu ülkeyi seviyorum.

laik değilim, sağcı değilim, solcu da değilim.sadece müslümanım.her şeyden önce insanım ve her insanın sahip olduğu haklardan inancımdan taviz vermeden yararlanma hakkımı istiyorum sadece

Sessiz DEVRİM! Fatih KANLI kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Sun Feb 2008
    İletiler
    3,669
    Blogdaki Konular
    1
    Bir İHL mezunuyum Hukuk veya Uluslararası İlişkiler okumak istiyordum.Bu alanlardan biri üzerine yükseklisans yapacaktım hayalim buydu.Oysa tam mezun olacağım dönemde alan uygulaması diye ne idüğü belirsiz saçma sapan bir sistem getirdiler.Bu benim tam 16 puanıma sebep oldu ve istediğim yere giremedim.Söylermisiniz Allah aşkına bu zulüm değildirde ne dir?Bu bir gencin hayallerinin katledilmesi değildirde nedir?Bunu yapanlar "katil" değildirde nedirler? Söylermisiniz Allah aşkına....

e-turkiye.gen.tr
    Misafir

gecmişi sorgulamak gerekir

Alıntı Fatih KANLI tafarından gönderildi Mesajı Göster
    Bir İHL mezunuyum Hukuk veya Uluslararası İlişkiler okumak istiyordum.Bu alanlardan biri üzerine yükseklisans yapacaktım hayalim buydu.Oysa tam mezun olacağım dönemde alan uygulaması diye ne idüğü belirsiz saçma sapan bir sistem getirdiler.Bu benim tam 16 puanıma sebep oldu ve istediğim yere giremedim.Söylermisiniz Allah aşkına bu zulüm değildirde ne dir?Bu bir gencin hayallerinin katledilmesi değildirde nedir?Bunu yapanlar "katil" değildirde nedirler? Söylermisiniz Allah aşkına....
    Arkadaslar her türlü hassasiyetinizi anlıyorum bu gün kuran okumak yasak değil eğer genç iseniz biz solcular gibi 12 eylül 1980 darbesini sorgulamanız gerekiyor kaldıki 82 den bu yana bir sefer saol parti iktidar oldu anap dyp ve akp dönemleri sağ partilerdi istese idiler sizlerin ihtiyaclarınıza cevap verebilirlerdi o zaman fethullah gülen 28 şubatta erbakana neden tansuya devretmesini istemiş onuda sorgulamak gerekir neden 28 şubat maduru erbakan diğerleri iktidar ve amerikada yaşıyor onuda sorgulamak gerekir.
    saygılar bir chp li

Arkadaslar her türlü hassasiyetinizi anlıyorum bu gün kuran okumak yasak değil eğer genç iseniz biz solcular gibi 12eylül 1980 darbesini sorgulamanız gerekiyor kaldı ki 82 den bu yana bir sefer saol parti iktidar oldu anap dyp ve akp dönemleri sağ partilerdi istese idiler sizlerin ihtiyaclarınıza cevap verebilirlerdi o zaman fethullah gülen 28 şubatta erbakana neden tansuya devretmesini istemiş onu da sorgulamak gerekir neden 28 şubat maduru erbakan diğerleri iktidar ve amerikada yaşıyor onu da sorgulamak gerekir.
    saygılar bir chp li

Katsayı engeli ve başörtüsü yasağı vb. sorunlar suni sorunlardır, ucu bundan on yıl öncesine dayanıyor. Ve ne yazık ki siyasilerin ellerine oyuncak olsun diye verilmiş, arada sırada ağızlara bal çalmak için birileri düzeltme teşebbüsünde bulunur, birileri de engeller, sonra ortalık karışır vs. vs.... Ama Kur'an okumak yasak değil ya, daha ne olsun... :) :)
    "en büyük edepsizlik edep ya hu diye bağırmaktır."

Arkadaslar her türlü hassasiyetinizi anlıyorum bu gün kuran okumak yasak değil eğer genç iseniz biz solcular gibi 12 eylül 1980 darbesini sorgulamanız gerekiyor kaldıki 82 den bu yana bir sefer saol parti iktidar oldu anap dyp ve akp dönemleri sağ partilerdi istese idiler sizlerin ihtiyaclarınıza cevap verebilirlerdi o zaman fethullah gülen 28 şubatta erbakana neden tansuya devretmesini istemiş onuda sorgulamak gerekir neden 28 şubat maduru erbakan diğerleri iktidar ve amerikada yaşıyor onuda sorgulamak gerekir.
    saygılar bir chp li
    Sevgili kardeşim buradaki bir sorunuzu gündemdeki ergenekon olaylarını
    demekki iyi takip etmiyorsunuz diyerek cevaplamak istiyorum.
    O' da şudurki maalesef erbakan hocayı istifaya zorlayanların kimler oldugunun
    raporuda ergenekon dosyalarında cevabını net olarak bulmuştur zahmet buyurup araştırın lütfen.
    İkinci olarak ben senin bahsettiğin islam ülkesi saudi arabistanda uzun süre
    kaldım 12 eylüldede oradaydım orada bir suudlu benimle yarı şaka yarı alay
    12 eylülün israil tarafından yağtırıldıgına bunun karşılıgı olarak kendilerinin
    israille hiç bir baglantılarının olmadıgına ve benzeri bir takım sözlerle benimle
    güya sohbet etdiyordu.
    ben ise kendisine dedimki bak dostum bizim idarecilerimiz a.b.d.cidir dolayısıylada israilcidir bunu kabul ediyorum.
    Ama İsraili siz besliyor sunuz nedenmi dersen çünkü bizim düya bankasının
    finansörleri arasında ismimiz yok oysa dünya bankasının %49 u melik fahadın
    dünya bankası ise % 50 kırediyi israile verir bunu araştır ondan sonra seninle konuşalım dedim araştırmış sonuç benim söylediklerimdende felaket.
    ondan sorasını buraya yazmaya luzum görmüyorum sevgilerimle.
    İnsan bu su misali,kıvrım kıvrım akarya ...

e-turkiye.gen.tr
    Misafir

özür dilerim

Alıntı Sara SAVAŞ tafarından gönderildi Mesajı Göster
    Katsayı engeli ve başörtüsü yasağı vb. sorunlar suni sorunlardır, ucu bundan on yıl öncesine dayanıyor. Ve ne yazık ki siyasilerin ellerine oyuncak olsun diye verilmiş, arada sırada ağızlara bal çalmak için birileri düzeltme teşebbüsünde bulunur, birileri de engeller, sonra ortalık karışır vs. vs.... Ama Kur'an okumak yasak değil ya, daha ne olsun... :) :)
    Değerli arkadaşlar
    Yazdıklarımda yanlış bir şey varsa özür dilerim ama doğru olanları söyledim hiç kimse 12 eylülü sorgulamaz bu gün darbe istemeyen arkadaşlara sormak gerekir madem darbe istemiyorsun gelin 12 eylülü tartışalım ama kimse yanaşmıyor neden açaba diye merak ediyorum bir chp li olarak yanlış anlaşıldığımı düşünüyorum umarım saygıda kusur etmememişimdir tekrar özür dilerim.

Kayıtsız
    Misafir

chp li arkadaşa

deniz baykalın siyasi duruşu hakkındaki engin görüşünüzü merak etmekteyim önder savın peygamber efendimiz ismini telaffuz ederken kullandığı milletimizi derinden yaralayan ve öfkelendirenifadeler hakkında ne düşünüyorsunuz
    önder sav'ın bu terbiyesizliğine tepkiniz ne oldu
    partinizin buolaya sessiz kalmasını nasıl değerlendiriyorsunuz

Kayıtsız
    Misafir

ölüyü asan zihniyet

ölüyü bile asan zihniyetten ne beklersiniz ...

Herşey değişir CHP değişmez..

Şanlı Osmanlı Devleti'nin kurucusu Osman Gazinin mübarek anası Hayme Hatunun Domaniç’teki türbesini ulu hakan Abdülhamid Han'ın, ecdadına hürmetinin ifadesi olarak büyük bir itina ile tamir ettirip pencerelerini atlas perdelerle kaplattırdığını ve zeminini de Hereke dokuması muhteşem bir halı ile, döşettiğini...

Daha sonraları iş başına gelen CHP döneminde ise o muhteşem halının türbeden gasp edilerek, partinin İnegöl ilçe yöneticilerinin kapılarına paspas yapıldığını ve atlas perdelerinin de kaymakamlık binasında kullanıldığını biliyormuydunuz?

Müstakim ol!

e-turkiye.gen.tr
    Misafir
    değerli arkadaşlar
    Lütfen ben buraya kavga etmeye gelmedim.Herşeyden önce Deniz Baykalın son zamanlarda
    akp için lozanı delen işbirlikciler erbakan içinde milli görüşcü demişti anımsarsanız.Önder savı savunacak değilim her bir çuval cevizin içinde mutlaka cürükler olacaktır herkesim için söylüyorum,ülkemizin okur yazar olduğunu varsayarsak insanları kandırmanın en kolay yolunun din olduğu varsayarsak yüzde 47 oy almanın başarısını anlarsınız küçümsenemez ama bu ben her şeyim derken vakıflar yasasını geçirmekte en büyük ihanettir bunuda biliyorsunuz.Sizlerle 12 eylülü tartışalım dedim cevap yok hep gecmişe gidiliyor bunun için üzülüyorum ama olsun diyelimki gecmişte emperyalistler solcuları ve sağcıları alevileri sünnileri kullandı ama şimdi din adı altında çok güçlü geliyorlar ve biz forumlarda tartışmaktan başka caremiz yok unutmayın sadece bir türkiye var hepimizin gayesi vatan ama sunu sorgulamaktan kendimi alıkoyamıyorum 400 arap yarımadasına huzur götüren osmanlının yaptığı ecyad kalesi yıkılıp neden yerine oteller dikildi ?

400 arap yarımadasına huzur götüren osmanlının yaptığı ecyad kalesi yıkılıp neden yerine oteller dikildi ?
    Demekki; her ülkenin bir CHP si var...
    Müstakim ol!

_ALBAY_ SİTE BAŞKANI Tevfik YAZICILAR kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    8,612
    Blogdaki Konular
    5
    değerli arkadaşlar
    Lütfen ben buraya kavga etmeye gelmedim.Herşeyden önce Deniz Baykalın son zamanlarda
    akp için lozanı delen işbirlikciler erbakan içinde milli görüşcü demişti anımsarsanız.Önder savı savunacak değilim her bir çuval cevizin içinde mutlaka cürükler olacaktır herkesim için söylüyorum,ülkemizin okur yazar olduğunu varsayarsak insanları kandırmanın en kolay yolunun din olduğu varsayarsak yüzde 47 oy almanın başarısını anlarsınız küçümsenemez ama bu ben her şeyim derken vakıflar yasasını geçirmekte en büyük ihanettir bunuda biliyorsunuz.Sizlerle 12 eylülü tartışalım dedim cevap yok hep gecmişe gidiliyor bunun için üzülüyorum ama olsun diyelimki gecmişte emperyalistler solcuları ve sağcıları alevileri sünnileri kullandı ama şimdi din adı altında çok güçlü geliyorlar ve biz forumlarda tartışmaktan başka caremiz yok unutmayın sadece bir türkiye var hepimizin gayesi vatan ama sunu sorgulamaktan kendimi alıkoyamıyorum 400 arap yarımadasına huzur götüren osmanlının yaptığı ecyad kalesi yıkılıp neden yerine oteller dikildi ?
    Sayın e-turkiye.gen.tr;

Tartışmak için sizin de bizim kadar cesur ve yürekli olmanız gerekir öncelikle. Bizler burada adımız ve kimliğimizle her türlü paylaşımı yapmaktayız. Sizde kimliğiniz ile portalımızda olup bu konu hakkında bir konu açar ve fikirlerinizi ortaya koyarsanız istediğiniz her konuda tartışabilir ve anlaşabiliriz. 12 eylül bizim çokca yorumlayabileceğimiz bir alandır. ülkenin sağ ve sol kamplara bölündüğü, deniz gezmişlerin polis vurduğu, mahirlerin terörist örgütleri yönettiği ülkücü gençlerin onlarla amansız mücadele ettiği dönemlerde Türkiyenin en büyük gençlik teşkilatını bu kardeş katliamına alet etmeyen bir davanın yolcularıyız biz. 12 eylül sonrasında anaların gözlyaşları arasında şirketler kuran ve kızıl elma ülküsü ile kolkola giren sol ve sağın dönem liderlerinin gencecik fidanları bir hiç uğruna ölüme gönderdiğini Kirazlıdere Tutukevinde hayıkıran bilge başkan Recai KUTAN'ın uyarılarını da iyi biliriz bizler.

Hadi kimliğinle aramızda olda şu 12 Eylülü enine bonuna bir tartışalım.

Gün gelecek bütün dünya Hocama selam duracak!

Değerli arkadaşlar
    Yazdıklarımda yanlış bir şey varsa özür dilerim ama doğru olanları söyledim hiç kimse 12 eylülü sorgulamaz bu gün darbe istemeyen arkadaşlara sormak gerekir madem darbe istemiyorsun gelin 12 eylülü tartışalım ama kimse yanaşmıyor neden açaba diye merak ediyorum bir chp li olarak yanlış anlaşıldığımı düşünüyorum umarım saygıda kusur etmememişimdir tekrar özür dilerim.
    Bizim küçük politikalar ile ilgimiz yoktur...Biz meseleye, Devletimizin ve Milletimizin bütünlüğü açısından bakar ve ona göre yorum yaparız...Şimdi;

Bizim vicdani kanaatimize göre, 12 eylül öncesi kanlı şiddet ve anarşi olayları, asla bir sağ-sol çatışması değil, tamamı ile gizli ve kahpe bir oyunun Türk devletini ve Türk milletini parçalamaya yönelik, planlı ve proğramlı bir savaşın ifadesi idi...yani emperyalizmin bir oyunu...

Emperyalizm, bu istila emellerini, bir sağ-sol çatışması ile maskelemek için elinden geleni yapıyordu..Türk milletini ve onun vatanperver gençliğini, bu savaşın diğer bir kutbuna getirmek için her türlü tahrike başvuruyordu...
    Milletlerin kendi milli ve mukaddes değerleri karşısındaki hassasiyetini, ve vatanını, bayrağını ayakta tutmak hususundaki gayretlerini çok iyi biliyordu...Hele Türk milletinin bu konudaki his ve heyacanını iyi tanıyordu...

Bütün renkleri ile emperyalizm ve bilhassa kızıl istilacılar, Türk milletini ve onun vatanperver gençliğini, karşı harekete zorlamak üzere, okullarda istiklal marşımızı okutmuyor, ıslıklarla ''kızıl enternasyoneli'' söyletiyordu...Duvarlara yıkıcı ve bölücü sloganlar serbestçe yazılıyordu...Dünyaca meşhur kominist liderlerin resimleri boy boy asılıyordu...ve Türk ve islam kelimelerini kullanmak büyük bir cesaret gerektiriyordu...Dersanelerde açıça marksist öğreti talim ediliyordu...Türk Milletini ve Devletini hedef alan broşürler bildiriler dağıtılıyordu...Şehir ve kır gerillaları adı altında teröristler yetiştiriliyordu...

Bunlarlada kalmıyor, iyi yetiştirilmiş bir kaç eşkiya bütün bir müesseseye hakim oluyordu...Direnenler oluyorsada ya dövülüyor, yada öldürülüyordu...Tehlike bütün vatan köşelerine yayılmış, bütün tabaka ve dilimleri ile vatan çocukları bir avuç eşkiyaya boyun eğmeye zorlanıyordu...Evler dinamitleniyor, insanlar kurşunlanıyor, kahvehaneler taranıyordu...Sahur için uyanan ve ışıklarını yakan ev ve mahalleler bombalanıyordu...işe okula gitmek engelleniyor, boyun eğmeyen köy, mahalle sürekli tehlikeye maruz kalıyordu...

Evet bütün maksat, karşıt bir grup ihdas etmek, oyunu bir sağ-sol çatışması tarzında maskelemek...Küçük bir karşı-devrimci grup oluşturup büyük halk kitlelerini ve hatta devlet güçlerini şaşırtarak nötralize etmek....

Bunun için, bütün propaganda silahlarını kullanmak, devleti ve milleti savunan güçleri pasifleştirmek, hareketsiz bırakmak...Devleti ve milleti ''dostunu'' ve ''düşmanını'' ayıramaz duruma sokmak....

Şimdi burada sormak lazım;
    Gözünü ve kulağını ''Kızıl diktatörlerden'' gelecek emirlere çeviren bu ''şer odakları'' 12 eylül öncesi hangi partinin teşkilatlarında yuvalanıyordu? Hangi partinin mitinglerinde Milletimiz ve ordumuz aleyhinde slogan atılıyordu?

Müstakim ol!

+ Konuyu Yanıtla

Tags for this Thread

Yer İmleri

Gönderme Kuralları