+ Konuyu Yanıtla
21 / 1 1234567811 ... SonSon
407 sonuçtan 1 --- 20 arası gösteriliyor

Konu: Ülker Maltana alkolsüz bira

Ülker Maltana alkolsüz bira

Arkadaşlar bilginiz belki vardır ama yazmadan edemeyeceğim.
    Gıda işiyle uğraştığımız için Ülker'in son çıkardığı "Maltana" içeceği bizim satış noktasına da geldi. İlk geldiğinde şok oldum. Aynı içki kutusu gibi bir ambalaja sahipti. Resimlerini aşağıya veriyorum. Geri kalan yorum size kalmıştır dostlar.
    Bu konuyla ilgili gerekli yerlere müracaatlarımı ve şikayetlerimi bildirdim. Sizlerden ricam sizler de aşağıda vereceğim tüketici danışma hatlarına gerekli şikayetleri yapmanızdır.
    Bir an evvel bu içeceklerin piyasadan toplanması konusunda baskı yapmamız gerekmektedir.
    Tepkisiz kalmayalım lütfen.
    Tüketici Danışma Hattı : 0212 567 15 67
    Fax: 0212 310 28 38

BAKIRKÖY MGV

Bu enerji içeceği falanmı?
    "Kentler bizi hiç anlamayacak ve esirgemeyecek,ucu yanmış kibrit çöpü gibi kırılacağız,Birşeyler dokunulmamış kalsın gidelim bu şehirden..."

Hayır enerji içeceği değil, malt içeceği diye bilinen bir tür meşrubat.

BAKIRKÖY MGV

Alıntı Kadir ÖZTÜRK tafarından gönderildi Mesajı Göster
    Hayır enerji içeceği değil, malt içeceği diye bilinen bir tür meşrubat.

Bu tarz meşrubatları özellikle annelere doktorlar tavsiye ediyor.Doktorum banada tavsiye etmişti.Ama insan güvenemiyor.

Bu konuda bilgisi olanlar bizi bilgilendirirse sevinirim.Helalmidir harammı?

Malt içecek ne demek.Biraz internette araştırma yaptım ama elle tutulur,güvenilir bir bilgiye ulaşamadım.
    "Kentler bizi hiç anlamayacak ve esirgemeyecek,ucu yanmış kibrit çöpü gibi kırılacağız,Birşeyler dokunulmamış kalsın gidelim bu şehirden..."

şekilcilikten öte bunun yapımı önemli dışı böyle ise içi sizce saglamıdır güvenebilirmiyiz yani ben sanmıyorm vede duymadım güvenilir oldugunu ...

men teşebbehe kavmün fehüve minh...

bu hadise göre dış görünüşüyle bikere not kırdı içini de siz düşünün...
    Veylüllil musallin!! veyl veyl veyl___

z@hid M.Zahid ÖZPELİTOĞLU kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Tue Oct 2006
    İletiler
    280
    zannedersem türkiyedeki ilk malt içeceği Fresh+Fruit+Fizz+Fun+Formula’dan oluşan F5'i tuborg çıkarmış olması bizi şüphede bırakmış olabilir.

ülkere ambalajı benziyor diye baskı yapmak saçmalık olur.
    markete gidip içecek dolabına bakarsan aynı şişede onlarca içeceği benzer ambalajlarda görebilirsin...

ulaşabildiğim bilgilere göre

Malt içeceği nedir?

Malt çimlendirilip kavrulmuş tahıl anlamına geliyor. Malt içeceğini oluşturan şıra, mayalı olmadığından kesinlikle alkol ihtiva etmiyor. Malt içeceği sadece sıvı ihtiyacını karşılamakla kalmayıp protein, vitamin, mineraller açısından da oldukça zengin. B vitamini deposu olan ve kavrulmuş tahıldan elde edilen malt sayesinde, malt içeceğinin tıbbi açıdan birçok faydası bulunuyor. Sindirimi kolaylaştırmak, bağışıklığı güçlendirmek, kan yapıcı özellik bu faydalardan sadece birkaçı.

Bunlardan bulacagım faydaları bir çok bitkide fazlasyla bulmamız mümkün ken şüpheli olan yani net bir bilgiye ulaşmamışken güvenilip güvenilmeme konusunda işmemek bence en güzeli...

azimetle amel etmek varken ruhsata ne gerek var özellikle böyle basit bi işte içsem ne olacak ...
    Veylüllil musallin!! veyl veyl veyl___

Müslüman, hissizleşme!

Şekilciliğin fazlasına ben de karşı olabilirim, ama benim derdim başka.
    Neden illaki bir içki ambalajından ilham alınıyor. Başka bir şekil ve renk verilebilirdi hani.
    Nedir bu hafiflik onu anlamıyorum.
    Bu milletin hassasiyetlerinin farkında değilller mi acaba?
    Yoksa bilerek hissizleştirme furyasına katkıda bulunmak için mi böyle yapıyorlar?

Bu Efes Pilsen'in Miller adlı birası

Bu da Ülker'in Maltana adlı içeceği

ARADAKİ FARKI BULUN VE BELİRTİN BAKALIM!

BAKIRKÖY MGV

ülker nedir ki ne bekliyorsunuz?
    "herkese, birleştirilse doğruları verecek ayrı ayrı yalanlar söylüyorum..."

Zaten ülkerin yeni varislerinin sabataylardan olduğu söyleniyor..
    'Sen'e ithaflar bitti...

gece Leyla Nur KALELİ kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Mon Jun 2006
    İletiler
    1,169
    Blogdaki Konular
    5
    madem elimizde sağlamlığına dair deliller yok, su da değil üstelik.. içmezsek ölmeyiz diye düşünüyorum...
    ben seni yudum yudum içtim oğlum! hadi ol eskisi gibi olabilirsen...

Alıntı Leyla Nur KALELİ tafarından gönderildi Mesajı Göster
    madem elimizde sağlamlığına dair deliller yok, su da değil üstelik.. içmezsek ölmeyiz diye düşünüyorum...

Arkadaşlar, benim derdim o içeceğin içeriği değildir. Bunun altını bir kere daha çizmem gerekiyor.
    Benim tepkim direk olarak ambalajdaki durumadır. İçeriği faydalı bir şerbet de olsa bu şekilde sunulması sakıncalıdır düşüncesindeyim.

Bunun dışında Ülker gurubu ile ilgili değişik söylemlere katıldığımı söyleyemeyeceğim. Aşırı söylemlerden her zaman kaçınmanın daha doğru olabileceğini düşünüyorum. Kimse hakkında kesin konuşma selahiyetine sahip değiliz.

BAKIRKÖY MGV

Arkadaşlar, benim derdim o içeceğin içeriği değildir. Bunun altını bir kere daha çizmem gerekiyor.
    Benim tepkim direk olarak ambalajdaki durumadır. İçeriği faydalı bir şerbet de olsa bu şekilde sunulması sakıncalıdır düşüncesindeyim.

Bunun dışında Ülker gurubu ile ilgili değişik söylemlere katıldığımı söyleyemeyeceğim. Aşırı söylemlerden her zaman kaçınmanın daha doğru olabileceğini düşünüyorum. Kimse hakkında kesin konuşma selahiyetine sahip değiliz.
    Hassasiyetinizi anlıyorum.

Sizin bu yazınızı okuyunca aklıma Reyhan Gürtuna geldi.Açıldığında yapılan röpörtajda daha medeni olduğunu söylüyordu özet olarak.Kadir bey,müslümanlarda öyle bir kompleks oluştu ki onlara benzedikçe kendini daha huzurlu verahat hisseder hale geldik.

Bir viski şişesine benzemiş,haklısınız ve bunda sadece kompleks görüyorum.Tepki verilmeli.Yıllarca bu markaya sahip çıktık.Bu kendi öz satış kitlesine bir nevi haksızlıktır.

gece Leyla Nur KALELİ kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Mon Jun 2006
    İletiler
    1,169
    Blogdaki Konular
    5

ben de içeriğine takıksınız demedim zaten. madem adamlar bu yanlışı yapmış tepkimizi içmeyerek de gösterebiliriz diyorum. mail atalım, arayalım, içmeyelim vesaire.. bir diğer çözüm önerisiydi sadece...
    ben seni yudum yudum içtim oğlum! hadi ol eskisi gibi olabilirsen...

....Tadı nasıl acaba biyerlerden bulup içmek lazım...Sonra konuşmak lazım diye düşünüyorum...Dış görüşüne bakarsakkk...Yandık...Hemde ne yandık...

Energy ,içeceği Albayım içtigine göre.... demekki içilebilir........

abartmaya da gerek yok açıkcası ülker bir kere dini bir marka değil ki neyini protesto ediyorsun adamlar elden çıkarmış hala bizimkilerde dinidir hadi ülkeri kurtaralım diye çırpınıyorsunuz içmezsen içmezsin ayrıca malt içeceğide faydalıdır ben görürsem alırım çünkü sporcuyum ben... öyle ambalajına bakarak iş yaparsak bi dünya mal var piyasada alınmayacak... bence bunlara gerek yok düşünceli kardeşim çünkü ÜLKER MÜSLÜMAN MALI DEĞİLDİR... bitti onları kurtarmaya gerek de yoktur almak zorunda da hissetmesin kimse kendini...

_ALBAY_ SİTE BAŞKANI Tevfik YAZICILAR kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    8,597
    Blogdaki Konular
    5
    Ülker islami bir firmadır. Hataları yanlışları ve yapmaması gerekenleri yapmıştır. Ancak diğerleri yanında hiç tereddütsüz tercih edeceğim bir markadır.

Çalışanlarından yöneticilerine islami cizgide hareket eden, sermayesinden islami kuruluşları faydalandıran ve islami cemaatten bu sermayesini kazanan mevcut firmalar arasında tercih olmayı hakkeden bir Ülker var karşımızda.

Bu yapmış olduğu yeni tasarımı şiddetle kınamaktayım. Hatta bu yapılan şişenin derhal kaldırılması için geniş protestoların yapılmasını ve teşkilatlar olarak basın açıklamaları boykotlar ile konunun gündeme getirilmesini diliyorum. Bu hatasından bir an önce dönmelidir Ülker. Ama hatalı da olsa bizim firmamızdır...
    Gün gelecek bütün dünya Hocama selam duracak!

Alıntı Tevfik YAZICILAR tafarından gönderildi Mesajı Göster
    Ülker islami bir firmadır. Hataları yanlışları ve yapmaması gerekenleri yapmıştır. Ancak diğerleri yanında hiç tereddütsüz tercih edeceğim bir markadır.

Çalışanlarından yöneticilerine islami cizgide hareket eden, sermayesinden islami kuruluşları faydalandıran ve islami cemaatten bu sermayesini kazanan mevcut firmalar arasında tercih olmayı hakkeden bir Ülker var karşımızda.

Bu yapmış olduğu yeni tasarımı şiddetle kınamaktayım. Hatta bu yapılan şişenin derhal kaldırılması için geniş protestoların yapılmasını ve teşkilatlar olarak basın açıklamaları boykotlar ile konunun gündeme getirilmesini diliyorum. Bu hatasından bir an önce dönmelidir Ülker. Ama hatalı da olsa bizim firmamızdır...
    cüneyt zapsunun içinde olduğu hiçbir oluşum benim değildir benimsememde tavsiye de etmem... protestosunu niye edimki onlar koca herifler madem islami bilgileri var kendi kendilerini düzeltsin... bize ne

miting yapalım mı? düzeltmeleri için
    "göklerin ardında gökler var... bir deniz var.. Çok engin..
    Ufkun ötesinde başka ufuklar var..."

+ Konuyu Yanıtla
21 / 1 1234567811 ... SonSon

Tags for this Thread

Yer İmleri

Gönderme Kuralları