+ Konuyu Yanıtla
21 / 3 İlkİlk 1234567891013 ... SonSon
407 sonuçtan 41 --- 60 arası gösteriliyor

Konu: Ülker Maltana alkolsüz bira

Selimoğlu
    Misafir
    Alıntı Yücel ÖZGÜL tafarından gönderildi Mesajı Göster
    arkadaşlarım abilerim kardeşlerim,,,
    memlekette ,elimizde kalan son müslüman markayıda bu şekilde lekeledik helal olsun bize

ülker uluslar arsı bir firmadır ve reklamın kralını yapar.ben bu ürünün hiç reklamını görmesem tvlerde,gazetelerde ürünü ilk gördüğüm günden sonra artık hep aklımda kalır ayrıca canım çeker sebep olarak ise
    1- iştah açıcı renkler olan (bilimsel araştırmalardan çıkan sonuçlardır bu renklerin muhabbeti netten bakabilirsiniz) sarı ver kırmızı bir arada kullanılarak tüketicinin hem iştahını kabartmak hemde dikkatini çekmek sağlanmış
    2-içecek firmaları ürünlerini sundukları şişelere estetik katarak tükticinin dahada dikkatini çekmesini sağlamıştır yine bu özellik kullanılmıştır
    3-dünyada ençok kullanılan içecek (sudan sonra) biradır ve doğal olarakta en çok satılan da biradır.bira şişeleri taklit edilmiştir evet ama burdada reklam yeteneği kullanılmıştır
    (bu arada türkiyede ençok kullanılan içecek çaydır)
    4-insanlara alkol yada diğer haram gıdaları satmayan türkiyede en güvenilir en sağlam marka olan ülkerin taşlanmasını yapacaklar elbette olacaktır ancak unutmayın dedikodular ve varsayımlar herzaman doğruya götürmez...

lütfen ülkeri kınayacağınıza biraz şükredin ki Allah onuda elimizden almasın..bu hallere şükretmeye şükretmeye geldik

konunun gereksizliğini ve halkı kışkırtıcılığını bu sözlerimle vurgulamak istiyorum..teşekkür ederim..
    Kardeşim mesele, ülkerin yeni ürettiği içeceğin ambalajı veya ürünün içeri değil.
    olayın içyüzü, ülkerin FETHULLAH hocaya olan yakınlığıdır. Arkadaşları asıl rahatsız eden konu bu.Onlarda biliyorki ülker en güvenilir marka..
    Ama gelgörki, kendilerini çepeçevre saran benlik duygusunu bir türlü aşamıyorlar.
    Adamlarda nasıl bir kin varsa, Erbakan hocanın cezası kaldırıldı diye bayram ederler,cezayı kaldıran Cumhurbaşkanımıza ''Allah razı olsun'' diye yazamadılar.ne garip insanlar değilmi?

mesele fetullah gülen'e kadar dayanıyorsa yeni bir konu açılsın orda ülker-fetullah gülen ilişkisi tartışılsın yok mesele hocamızın sözde cezasının kaldırılmasına sevinmemeleri ise ali beşyıldız kardeşimin açtığı "Liderimiz ERBAKAN YENİDEN AKTİF SİYASETE DÖNEBİLECEK müjde" başlıklı konuda tartışılsın yada yine yeni bir konu açılsın..

bu konu hepsinden farklıdır, kadir öztürk kardeşimizin "Arkadaşlar bilginiz belki vardır ama yazmadan edemeyeceğim.
    Gıda işiyle uğraştığımız için Ülker'in son çıkardığı "Maltana" içeceği bizim satış noktasına da geldi. İlk geldiğinde şok oldum. Aynı içki kutusu gibi bir ambalaja sahipti. Resimlerini aşağıya veriyorum. Geri kalan yorum size kalmıştır dostlar.
    Bu konuyla ilgili gerekli yerlere müracaatlarımı ve şikayetlerimi bildirdim. Sizlerden ricam sizler de aşağıda vereceğim tüketici danışma hatlarına gerekli şikayetleri yapmanızdır.
    Bir an evvel bu içeceklerin piyasadan toplanması konusunda baskı yapmamız gerekmektedir.
    Tepkisiz kalmayalım lütfen. " açıklamalı "ülkerden bir gariplik daha!" başlıklı açmış olduğu konudur.lütfen konuları saptırmayalım ozaman güzel kardeşim değilmi ama?

Mâh-rû Mümine AYDIN kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Wed Jun 2006
    İletiler
    1,720
    Alıntı Selimoğlu tafarından gönderildi Mesajı Göster
    Kardeşim mesele, ülkerin yeni ürettiği içeceğin ambalajı veya ürünün içeri değil.
    olayın içyüzü, ülkerin FETHULLAH hocaya olan yakınlığıdır. Arkadaşları asıl rahatsız eden konu bu.Onlarda biliyorki ülker en güvenilir marka..
    Ama gelgörki, kendilerini çepeçevre saran benlik duygusunu bir türlü aşamıyorlar.
    Adamlarda nasıl bir kin varsa, Erbakan hocanın cezası kaldırıldı diye bayram ederler,cezayı kaldıran Cumhurbaşkanımıza ''Allah razı olsun'' diye yazamadılar.ne garip insanlar değilmi?
    suizan hiç yakışmıyor size :lac[1]: eğer öyle bi rahatsızlık olsa söylenir.
    Çocukluk günlerimin son demlerini yaşıyorum...Tadını çıkarmak istiyorum...

_ALBAY_ SİTE BAŞKANI Tevfik YAZICILAR kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    8,607
    Blogdaki Konular
    5
    yuuuh yani. Sapıklığın ve sapkınlığın bu kadarı. Ülker kalkmış gençleri alkole özendirecek bir şişe taşarlamış bunu da piyasaya malt içeceği olarak sunmuş siz kalkmış bunu Fethullah Gülene dayandırıyorsunuz. Edep yahu.Nasıl olurda Fethullah beyi böyle edepsizce Ülkerin yapmış olduğu hataya dayanak hale getirir ve Ülker Fethullah bey ilişkisi kurarsınız anlamadım. Daha Fethullah bey İzmirde hatiplik yaptığı ve cami etrafında söz geçirebildiği bir kaç seveni olduğu tarihte bizler ülkenin en büyük teşkilatı olarak Ülkere sahip çıkan ve Ülkeri bu günlere taşıyan insanlarız. Ülkerin büyümesi ve yükselmesi bizlerin omuzlarında gerçekleşmiş ve her daim bugünde olduğu gibi arkasında durmuş insanlarız. Ancak bariz hatalarda arkasında duracak değiliz. Ülker bizim firmamızdır ve onu uyarmak hata yaptığını iletmek bize düşer.

Lütfen böylesine sapıkca Fethullah beyi konulara alet etmeyi ve ve Fethullah bey üzerinden siyaset yapmayı bırakın. Azıcık edep yahu...

Sayın Yücel renkler konusunda yapmış olduğunuz açıklamaya gelince. Sarı renk hiçbir zaman iştah açıcı olarak kullanılmamıştır. Kırmızı renk için söylediğiniz doğrudur.Ancak şurası kesindir ki bu ambalaj da kırmızı renk kullanımı minimum düzeydedir. Yani bu ambalajın renk bilimiyle alakası yoktur. Ayrıca şişeyi estetik amacla kullanmaları fikri bizim karşı çıktığımız durumdur. Bizler inanan insanlar olarak estetik kavramımızı alkolün sunulduğu bir şişeden almamalıyız. Günümüz Türkiyesinde dejenerasyon almış başını giderken Ülker gibi bir firmanın bu dejenerasyona alet olarak alkol görünümlü şişeleri evlere sokmasına karşı bizim bu tepkimiz. Dikkat ederseniz bu şişeyi ve benzerlerini diğer firmalar tasarlar ve satıla sunarken bu tepkimiz söz konusu olmamaktadır. Çünkü herkez görevini yapıyor.

Ancak bu Ülkere yakışmamaktadır. Alkol satmayan Ülkerin Alkole benzer şişelerde satıl yapmaya çalışması Ülkerin büyüklüğünün değil basitliğinin ifadesi olacaktır...

Gün gelecek bütün dünya Hocama selam duracak!

sevgili tevfik abicim, maltana nın anlamını araştırdım "biranın hammaddesi olup, alkol olmayan sıvı" tanımına rastladım..bira şişesinin örnek alınmasını da göz önünde bulundurarak size hak veriyorum ve kısmen haklı olduğunuzu kabul ediyorum.ancak reklam yetenekleriyle ilgili bahsettiklerimden şaşmıyorum, neticede burger king gibi macdonalds gibi dünyanın ençok ciro yapan markalarınında kullandığı renkler diğer taklit türk yada yabancı markalarda da kullanılmaktadır..

ben ülker firmasının şişesini, şişenin tasarımını değil ürünün adını eleştiriyorum.. cola turka ismiyle gönlümüzde iyice taht kuran ülker bu "maltana" ismiyle sempatizanlarını epey üzömüştür..biraya özenen gençler umarım bu içeceği bira niyetiyle içmezler.

önceki yazılarımda tam araştırma yapmadan yorumlara başvurduğum için özür dilerim..

yekkkk
    Misafir
    İlk bu tarz tasarıma frukonun şişe gazozunda rastladım,içerken insan kendini bira içiyormuş gibi hissediyor

Kayıtsız
    Misafir
    Alıntı yekkkk tafarından gönderildi Mesajı Göster
    İlk bu tarz tasarıma frukonun şişe gazozunda rastladım,içerken insan kendini bira içiyormuş gibi hissediyor
    Niyet o yöne meyilli olunca hissedersin tabi!

Güle Güle.. Emre SOLGUN kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Sat Feb 2008
    İletiler
    187
    tevfik beyin şikayet ve uyarı yazısını okudum ve ardından ülkerden gelen cevaba baktım.
    adamlar cevapta tevfik beyin şikayetine yeterli bir seviyede cevap yazmak yerine yeni ürünlerinin reklamını yapmışlar hemen :D
    ayrıca malt içeceği biradır zaten,kökeni arpa olarak biliyorum yani biranın alkolsüz hali.
    dış tasarımında alkollü içecek özentisi göze çarpıyor bunu iki türlü düşünebiliriz.ülker geçmişinin halkta verdiği bir güvenceyle ya gizliden gizliye gençleri masum bir niyetle alkole alıştırmaya çalışıyor yada akol kullanan gençleri alkol kullanmadanda içeceklerden keyif alabileceklerini yada o açığı kapatabileceklerinin yolunu gösteriyor.
    bilemiyorum ben hala ellerine geçen ilk fırsatta tevfik ağabeye yapılan reklam cevabına odaklandım :D
    Makro alemlerden mikro alemlere RAB O'dur

niyetleri bilemeyiz tabi..kimsenin içini okuyamayız.ancak hatırlatmakta fayda var suyu alkol niyetiyle içersek ( şakasına dahi olsa ) alkol içmiş kadar olur,bu haramın günahını omuzlarız..Allah kimseyi şaşırtmasın

Şişenin dış görünüşü alkollü içecek ambalajlarını çağrıştırıyor ve bundan dolayı gayet itici. Anladığım kadarıyla eleştirilen nokta burası. Bu durum Ülker'in tüketici kitlesine garip geliyor. Yazdığınız sebepleri nereden çıkardınız şaştım doğrusu...
    "en büyük edepsizlik edep ya hu diye bağırmaktır."

Arkadaşlar konuyu başka yerlere çekmeye fırsat vermememiz gerekir.
    İşin aslı, gerek tüm dünyada gerekse Türkiye'de bir hissizleştirme furyası devam etmekte. Bu olay da bunun bir parçasıdır diye düşünmekteyim.
    Bu sürecin etkileri sonucunda, sen artık bir Müslüman ve Türk gibi düşünemeyeceksin. Olaylara bir müslüman penceresinden bakamayacaksın. Bakacağın zaman gericilikle çağdışılıkla itham edileceksin. İşin garibi bu itham eskiden olduğu gibi malum kişilerden değil bizzat dün senin yanında bulunan, beraberce dava arkadaşlığı yaptığınız, fakirliği, izzeti, muhteşem duyguları paylaştığınız kimselerden gelecek.
    İnsanın içini asıl acıtacak olan da budur herhalde.
    Ancak şunu da aklımızın bir köşesinden çıkarmayacağızki; Geçmişte yaptığımız çalışmaların hepsinin niyetlerini Hz. Allah (cc) bilir. Herkes niyetlerine göre yargılanacak ahirette. Bizi teselli edecek olan odur. Ben şahsen niyetlerimin halıs olduğu gibi bir megalomanlık yapmak istemiyorum. Herkes kendi içini bilir.
    Hz. Peygamber (@) bir gün kişisel bakımlardan olan el tırnaklarını keserken sünnet üzere olan işaret parmağından başlayarak devam ediyormuş. Yanına yaklaşan bir gayr-ı müslim çocuğu, babasının da aynı şekilde kestiğini söyleyince Peygamber (@) kesiş şeklini hemen değiştirmiş ve dolayısıyla onlara benzememe konusunda örnek verilebilecek bir tavır ortaya koymuştur.
    Zaten günümüzde yeterince hissiz bir şekilde yaşıyoruz, hiç dikkat etmiyoruz. Yemek yemeden tutun da tatil şekillerimize kadar hassasiyet gösterdiğimiz şeyler çok kısıtlı.
    Eeee peki bu küçük sayılabilecek şeyi neden bu kadar büyütüyoruz? Eski bir alışkanlık desek belki latife yapmış oluruz. Ama güzel bir alışkanlık değil mi dostlar?

BAKIRKÖY MGV

Selimoğlu
    Misafir
    Alıntı Tevfik YAZICILAR tafarından gönderildi Mesajı Göster

yuuuh yani. Sapıklığın ve sapkınlığın bu kadarı. Ülker kalkmış gençleri alkole özendirecek bir şişe taşarlamış bunu da piyasaya malt içeceği olarak sunmuş siz kalkmış bunu Fethullah Gülene dayandırıyorsunuz. Edep yahu.Nasıl olurda Fethullah beyi böyle edepsizce Ülkerin yapmış olduğu hataya dayanak hale getirir ve Ülker Fethullah bey ilişkisi kurarsınız anlamadım. Daha Fethullah bey İzmirde hatiplik yaptığı ve cami etrafında söz geçirebildiği bir kaç seveni olduğu tarihte bizler ülkenin en büyük teşkilatı olarak Ülkere sahip çıkan ve Ülkeri bu günlere taşıyan insanlarız. Ülkerin büyümesi ve yükselmesi bizlerin omuzlarında gerçekleşmiş ve her daim bugünde olduğu gibi arkasında durmuş insanlarız. Ancak bariz hatalarda arkasında duracak değiliz. Ülker bizim firmamızdır ve onu uyarmak hata yaptığını iletmek bize düşer.

Lütfen böylesine sapıkca Fethullah beyi konulara alet etmeyi ve ve Fethullah bey üzerinden siyaset yapmayı bırakın. Azıcık edep yahu...

Efendi..Siyasetle ne alakası var. Asıl siz olaylara siyasi yaklaşıyorsunuz.Ülkerin Fethullah hoca cemaatine yakınlığı malum, sizde bunun farkındasınız. Neticede düşmanımın dostu düşmanımdır mantığı ile hareket ettiğinizin için, maksadınız ülkeri karalamak..
    Siz olaylara, siyasi hesaplar çerçevesinde baktığınız için, rakip kabul ettiğiniz kişi ve kurumların bütün faaliyetlerini ona göre değerlendirirsiniz.Yani hayrı şer, şerri hayır görme gibi bir durumunuz var.
    Eğer konuları alet etme mevzusuna gelecek olursak, bırakın şu-bu hocayı, İktidar olabilmek için, bütün yolları meşru sayıp, inançları siyasete alet edenler var..Bu konuya girmeyin zararlı çıkacak sizlersiniz.....

Anti-Siyonist İsmail CENGİZ kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Sat Mar 2007
    İletiler
    1,972
    Bana kalırsa Fatih abinin ilk yaptıgı acıklamaya tamamen katılıyorum.Edeb ahlak gidiyor biz kalkmış pireyi deve yapıyoruz.
    Onun yapmış oldugu şişeye o kadar kafa yormamak lazım..
    Sonuçta bira içmek isteyen adam gidip Efes Pilsen veya ne bileyim Tuborg alır.
    Zaten içki içen adam Maltı Ülkerin ürettiğini bilse hayatta içmez.
    Böyle düşünür '' Ülker üretmişse buna alkol koymazlar.İşim olmaz...'' falan der.
    İçkiye özendirme konusunda onu insanların şahsi görüşlerine bırakıyorum.
    Ben kendim ne zamandan beri enerji içeceği içiyorum bir türlü içkiye alışmadım.
    Zaten içkinin haram oldugunu kavrayan adam gidipte içki içmez,içmek isteyenide kimse tutamaz...
    Ben kendimde sahsen merak ettim.Alıp içmeyi düşünüyorum...

ülker e bir eleştiri de ben gönderdim..gelen cevap aynen Tevfik Bey'e gönderilen cevap gibi kastedileni anlamamışlar cinsinden..işte cevap..

Sn. HÜMEYRA KARCI,

Bize yazdığınız için teşekkür ederiz.

Maltana sosyal ortamlarda tüketilen, faydalı ve keyifli bir içecektir. Yetişkin görünümü ve şık ambalaj tasarımı ile tüketicisi beğenisine sunulmuştur.

Maltana’da kullanılan malt özütü; hiçbir aşamada fermantasyona uğramamaktadır. Maltana; şeker ve aromalar gibi suda çözünen arpa maltının ekstraktı eklenerek üretilir. Yani hiçbir aşamada alkol açığa çıkması söz konusu değildir.

Eleştirinizi Ürün Yöneticilerimizle paylaştık.

Sağlık ve mutluluk dileklerimizle,

Ülker Tüketici Danışma Merkezi
    http://www.ulker.com.tr/iletisim.aspx

Önemli Not : Yukarıdaki mesaja 'REPLY' tuşuna basarak dönülen cevapları sistemimiz kabul etmemektedir. Lütfen http://www.ulker.com.tr/iletisim.aspx adresinden ilgili formları doldurarak bize cevap dönünüz!

MÜŞTERİNİN / TÜKETİCİNİN AÇIKLAMASI :
    --------------------------------------------------------------------------------------------
    ben rahatsızlık duyduğum bir konuyu sormak istiyorum..şu yeni çıkarmış olduğunuz içecek..adı maltana mı nedir..anlayamadığım ve gözlerime inanamadığım ve de size yakıştıramadığım bir şey..bu kadar olur ya..neye özeniyorsunuz..basit bir marka mısınız da böyle şeylere gerek duyuyorsunuz..tek güvenilir ve temiz niyeti ile baktığımız bu markayı da mı tercih edemeyeceğiz artık..değiştirilmesini istiyorum..tabi ki tüketicilerinizi önemsiyorsanız..
    MANA KAPLAN HUYLUDUR DIŞARI ÇIKMAZ...

Mutasavvıf Selçuk AKENGİN kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Sat May 2008
    İletiler
    28
    Blogdaki Konular
    1
    ülker uçmuş indirebilene aşkolsun mesaj çektik heriflerde tık yok
    işte mesajım
    sn ülker yöneticileri zihnimizde senelerce islami gıda firması diye yer edindiniz bugün gitmiş şık görüntü adı altında kültürümüze ve geleneğimize yakışmayacak şekilde içeceklerinizi alkollü içeçek kutularına benzetiyorsunuz ve adıda estetik oluyor öylemi. maltana içeceğiniz başka bir görüntüyle de sunabilirdiniz bu hiç size yakışmadı

ve ülkerin cevabı

Sn. SELÇUK AKENGİN,

Bize yazdığınız için çok teşekkür ederiz.

Eleştirinizi dikkatle okuduk ve Ürün Yöneticilerimizle paylaştık.

Sizlerden gelen her türlü eleştiri, yeni fikir, öneri ve projeler daha iyiye ulaşma adına bizlere ufuk açmakta ve hep birlikte geleceğe yürüme azmimize güç katmaktadır.

Sağlık ve mutluluk dileklerimizle,

ÜLKER Tüketici Danışma Merkezi
    http://www.ulker.com.tr/iletisim.aspx

Alıntı Tevfik YAZICILAR tafarından gönderildi Mesajı Göster

Yani AKP adlı siyasi partiyi bu kadar net islami bilgisi olmayan ve bizden olmayan bir parti olarak nitelendiriyorsun. Tebrikler cüneyt zapsunun olduğu bir yerin bizlerden olmayacağını ve islami bilgileri olmadığını güzel ifade etmişsiniz.

Biz islamı sulandırmaya çalışan yaklaşımları ve içki şişesini evlere sokacak bu yeni tarz şişelemeyi protesto etmeli ve engellemeliyiz.
    kolayı var evinize sokmayın siz de .... bir müslüman kardeşimiz de polaris markası için de islami diyordu ama gel gör ki namazımı kılmama bile hatta cumaya gitmeme bile izin vermeyen bir firma ile karşılaştım ben... kusura bakmayın ama ülker müslüman kitleyi çok profosyonelce sömüren ve kazancını bunlara borçlu olan bir firmadır... tamam bende ülker tüketiyorum genel de ama bu islami diye değil ürünleri güzel diye... daha bundan bir kaç ay önce milli görüş aleminde ülker tv5 de reklam neden vermiyor diye tepki verilmişti... o tepkiden sonra iki kere reklam yapıp sonradan tekrar kesti bu mu yani onların müslümanları... bize bir faydası yok ki biz onu benimseyelim.. kusura bakmayın ama ticari firmaları artık bunları kurtaralım diye bunlar da müslüman diye heyecanlanmaya gerek yok.. bizim olan firmalar bellidir.. oda tv5 milli gazete ve tv5 e sürekli reklam vererek kanala destek olmaya çalışan birkaç sayılı marka vs... aşalım bunları artık...

Mâh-rû Mümine AYDIN kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Wed Jun 2006
    İletiler
    1,720
    Efendi..Siyasetle ne alakası var. Asıl siz olaylara siyasi yaklaşıyorsunuz.Ülkerin Fethullah hoca cemaatine yakınlığı malum, sizde bunun farkındasınız. Neticede düşmanımın dostu düşmanımdır mantığı ile hareket ettiğinizin için, maksadınız ülkeri karalamak..
    Siz olaylara, siyasi hesaplar çerçevesinde baktığınız için, rakip kabul ettiğiniz kişi ve kurumların bütün faaliyetlerini ona göre değerlendirirsiniz.Yani hayrı şer, şerri hayır görme gibi bir durumunuz var.
    Eğer konuları alet etme mevzusuna gelecek olursak, bırakın şu-bu hocayı, İktidar olabilmek için, bütün yolları meşru sayıp, inançları siyasete alet edenler var..Bu konuya girmeyin zararlı çıkacak sizlersiniz.....
    Allah ıslah etsin.Düz mantıkla hareket etmek asıl zarardır.
    Çocukluk günlerimin son demlerini yaşıyorum...Tadını çıkarmak istiyorum...

ciran
    Misafir
    çok kötü bir taklit olmuş zaten ülkerin son zamanlarda reklamları da bir acayip olmuş ben biraz muhafazakar bilirdim bu firmayı, böyle giderse diğerlerinden bir farkı olmaz üstelik onlardan daha aşağı olur çünkü düğerleri enazından tarfalarını belli etmişler..

Kayıtsız
    Misafir

maltana

arkadaşlar maltana ya güvenebilrsiniz .ben markette çalışıyorum içtim okudum üzerini.maltana malt tan yapılır. malt ise arpasuyudur . ülker e güvenim sonsuz .alkolsüz içeçektir sadece arpasuyu

Kayıtsız
    Misafir
    Alıntı Kayıtsız tafarından gönderildi Mesajı Göster
    arkadaşlar maltana ya güvenebilrsiniz .ben markette çalışıyorum içtim okudum üzerini.maltana malt tan yapılır. malt ise arpasuyudur . ülker e güvenim sonsuz .alkolsüz içeçektir sadece arpasuyu
    iyiki söyledin yoksa bilmiyorduk:))))
    sırf sen istedin diye güvenirim merak buyurma marketçi kardeş
    ülkere güvenim sonsuz yaşasın ülker :))

+ Konuyu Yanıtla
21 / 3 İlkİlk 1234567891013 ... SonSon

Tags for this Thread

Yer İmleri

Gönderme Kuralları