+ Konuyu Yanıtla
21 / 21 İlkİlk ... 111415161718192021
407 sonuçtan 401 --- 407 arası gösteriliyor

Konu: Ülker Maltana alkolsüz bira

Kayıtsız
    Misafir

alkolsüz marmaranın aynısı değişik bi adla piyasada

Marmara alkolsüz bira vardı, hala var mı bilmiyorum. sanki o ürünün başka bir adla piyasaya sürülmesi gibi bir durum seziyorum. günümüzde para ve rant için insanların yapmayacağı şey yoktur. ben alkolsüz olduğuna inanmıyorum.

Kayıtsız
    Misafir

Ülker maltana

Spordan çıktım . markete girdim gözüme maltane denk geldi ülker yazısınıda görürnce düşünmeden aldım ama tadı biraya benziyodu ve şüphe içersinde kaldım. allah rızası için acele cvp verin !

Kayıtsız
    Misafir
    Arkadaslar ben bu içeceği bilmeden içtim bir yudum .tadı acıyı. Filmlerde ölmez alkol kullanan insanların yüzü eksiyordu. Bu içeceği tadı acı biraz o yüzden uzak durmak lazim

Kayıtsız
    Misafir

Ülker maltana alkolsüz bira

Arkadaslar dinen mayalanan da alkol gibi haram.mesela şarap da haram ama alkolsüz. Yani Malt bira gibidir.bira içen icsin.

Kayıtsız
    Misafir
    Allah sizi bildiği gibi yapsın saçma sapan boykotunuz yüzünden 3₺ alacağımız içeceği dışardan ithal ettiğimiz için 8₺ ye alıyoruz ve maalesef malt kadar hiçbir ürün anne sütünü artırmıyor.

Kayıtsız
    Misafir
    Alıntı Kayıtsız tafarından gönderildi Mesajı Göster
    Allah sizi bildiği gibi yapsın saçma sapan boykotunuz yüzünden 3₺ alacağımız içeceği dışardan ithal ettiğimiz için 8₺ ye alıyoruz ve maalesef malt kadar hiçbir ürün anne sütünü artırmıyor.
    annelik fedakarlık demektir. verin 8 lira nolcak.

Kayıtsız
    Misafir
    Alıntı Fatih KANLI tafarından gönderildi Mesajı Göster
    Değerli dotlar;

Zaman o kadar acımasız ki hızla akıp gidiyor,akıp giderkende akarsu misali bizden birşeyleri alıp götürüyor.Bazen bunun farkına varıyoruz,bazende bunun farkına varamıyoruz.Farkına varamıyoruz çünkü,o kadar gündelik boş işlerle meşgulüz ki,ne kendimize ne ailemize nede arkadaşlarımıza nede içinde bulunduğumuz topluma zaman ayıramıyoruz.

Ailelerimiz ve içinde bulunduğumuz toplum bir toprak misali hızla kayıp giderken ayağımızın altından biz ise ne kadar boş ne kadar malayağni işler varsa onların peşinden koşup duruyoruz.

İnsanlığın imanı tehlikede,gençlik bir uçurumdan aşağı doğru hızla sürüklenip gitmekte,doğru ile yanlış ayırd edilememkte ama siz gelin görün ki bunlara çareler üreteceğimize bir şişenin şekline takılıp kalmışız ve onun üzerinden yorumlar üretiyoruz.Biraz daha uğraşsak hakkında makaleler yazacağız...Sadece tek bu değil ki bunun gibi daha niceleri....

Dostlar kızmayın darılmayın,bu bir isyanın fotoğrafıdır başka bir şey değil...Hepimiz içtimai hayatın içinde olan insanlarız.Dışarıda ne olup bittiğini hepimiz görmekteyiz,rezillik diz boyu,ahlaksızlık almış başını gidiyor.Biz çocukluk dönemimizde (çocukluk dediysem 16-17 yaş dönemi yani delikanlılık çağı) ulu-orta yerde sigara içmeye korkardık.Akşamları kenarda köşe yer lerde milletin bizi görmeyecek yerlerde birde saklayarak içerdik şimdi ise gençler esrarı sarıp ulu-orta yerde alenen içmekte.

Daha bugün karşılaştığım bir sahne:Başörtülü bir genç bayan Mecidiyeköyün meydanında yanındaki gence öyle bir sarılmış ki insan ancak kendi özel odasında o şekilde hareket edebilir.Otobüslerde deseniz ahlaksızlığın biri bin para.Gençliğin imanı çökmüş gidiyor millet ise kalkmış şişenin şeklini tartışıyor neye benziyor neye benzemiyor.

Aileler parçalanıyor,çocuklar ulu-orta yerde kalıyor,kimi tinerci kimi ayyaş kimide keş olup çıkıyor ama biz bir incir çekirdeğinin içini doldurmayacak şeylerle uğraşıyoruz.Bunu en son yaptığım Hocamıza ziyarette daha iyi anladım.O mübarek gecesini gündüzüne katıyor durmadan çalışıyor biz ise ne kadar boş,ne kadar malayani şeyler varsa onun peşindeyiz.

Allah selamet versin dostlar hepimize başka bir şey demiyorum...

2008 Yılında konu açılmış muhtemelen bu içecek de o yıl üretilmeye başlamıştı. Şimdi sene 2017 aradan tam 9 sene geçmiş ve ben bu ürünün hâlâ tadına bile bakmadım. Ve yukarıda yazdığım notun arkasındayım. Şimdi gençlerin durumu çok daha berbat ve daha da kötüye gidiyor. Hatta burada bu ürünü eleştirenlerin bile bugün "ASİMİLE" olduğunu üzülerek müşahede ediyorum. Ne diyeyim Allah büyük....

+ Konuyu Yanıtla
21 / 21 İlkİlk ... 111415161718192021

Tags for this Thread

Yer İmleri

Gönderme Kuralları