+ Konuyu Yanıtla
21 / 2 İlkİlk 12345678912 ... SonSon
407 sonuçtan 21 --- 40 arası gösteriliyor

Konu: Ülker Maltana alkolsüz bira

Alıntı Numan KÜÇÜK tafarından gönderildi Mesajı Göster
    miting yapalım mı? düzeltmeleri için
    yok biz en iyisi sokağa dökülelim eylem yapalım bakalım kimler gelecek :d

_ALBAY_ SİTE BAŞKANI Tevfik YAZICILAR kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    8,612
    Blogdaki Konular
    5
    Alıntı Onur UÇAR tafarından gönderildi Mesajı Göster
    cüneyt zapsunun içinde olduğu hiçbir oluşum benim değildir benimsememde tavsiye de etmem... protestosunu niye edimki onlar koca herifler madem islami bilgileri var kendi kendilerini düzeltsin... bize ne
    Yani AKP adlı siyasi partiyi bu kadar net islami bilgisi olmayan ve bizden olmayan bir parti olarak nitelendiriyorsun. Tebrikler cüneyt zapsunun olduğu bir yerin bizlerden olmayacağını ve islami bilgileri olmadığını güzel ifade etmişsiniz.

Biz islamı sulandırmaya çalışan yaklaşımları ve içki şişesini evlere sokacak bu yeni tarz şişelemeyi protesto etmeli ve engellemeliyiz.
    Gün gelecek bütün dünya Hocama selam duracak!

kodADIistanbul Melek Zeynep BULUT kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Fri Jan 2007
    İletiler
    1,220
    Blogdaki Konular
    1
    asimile politikasına ülkerin yeni sahipleride katılmış...konu bundan ibaret...

Sessiz DEVRİM! Fatih KANLI kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Sun Feb 2008
    İletiler
    3,669
    Blogdaki Konular
    1
    Değerli dotlar;

Zaman o kadar acımasız ki hızla akıp gidiyor,akıp giderkende akarsu misali bizden birşeyleri alıp götürüyor.Bazen bunun farkına varıyoruz,bazende bunun farkına varamıyoruz.Farkına varamıyoruz çünkü,o kadar gündelik boş işlerle meşgulüz ki,ne kendimize ne ailemize nede arkadaşlarımıza nede içinde bulunduğumuz topluma zaman ayıramıyoruz.

Ailelerimiz ve içinde bulunduğumuz toplum bir toprak misali hızla kayıp giderken ayağımızın altından biz ise ne kadar boş ne kadar malayağni işler varsa onların peşinden koşup duruyoruz.

İnsanlığın imanı tehlikede,gençlik bir uçurumdan aşağı doğru hızla sürüklenip gitmekte,doğru ile yanlış ayırd edilememkte ama siz gelin görün ki bunlara çareler üreteceğimize bir şişenin şekline takılıp kalmışız ve onun üzerinden yorumlar üretiyoruz.Biraz daha uğraşsak hakkında makaleler yazacağız...Sadece tek bu değil ki bunun gibi daha niceleri....

Dostlar kızmayın darılmayın,bu bir isyanın fotoğrafıdır başka bir şey değil...Hepimiz içtimai hayatın içinde olan insanlarız.Dışarıda ne olup bittiğini hepimiz görmekteyiz,rezillik diz boyu,ahlaksızlık almış başını gidiyor.Biz çocukluk dönemimizde (çocukluk dediysem 16-17 yaş dönemi yani delikanlılık çağı) ulu-orta yerde sigara içmeye korkardık.Akşamları kenarda köşe yer lerde milletin bizi görmeyecek yerlerde birde saklayarak içerdik şimdi ise gençler esrarı sarıp ulu-orta yerde alenen içmekte.

Daha bugün karşılaştığım bir sahne:Başörtülü bir genç bayan Mecidiyeköyün meydanında yanındaki gence öyle bir sarılmış ki insan ancak kendi özel odasında o şekilde hareket edebilir.Otobüslerde deseniz ahlaksızlığın biri bin para.Gençliğin imanı çökmüş gidiyor millet ise kalkmış şişenin şeklini tartışıyor neye benziyor neye benzemiyor.

Aileler parçalanıyor,çocuklar ulu-orta yerde kalıyor,kimi tinerci kimi ayyaş kimide keş olup çıkıyor ama biz bir incir çekirdeğinin içini doldurmayacak şeylerle uğraşıyoruz.Bunu en son yaptığım Hocamıza ziyarette daha iyi anladım.O mübarek gecesini gündüzüne katıyor durmadan çalışıyor biz ise ne kadar boş,ne kadar malayani şeyler varsa onun peşindeyiz.

Allah selamet versin dostlar hepimize başka bir şey demiyorum...

Ülker bu yaz Maltana ile serinletiyor

Ülker İçecek Grubu, Türkiye’de üretilen ilk gerçek meyve aromalı malt içeceği Maltana’yı tüketicilerin beğenisine sundu. Vitamin ve mineraller içeren malt özü ile üretilen Maltana sağlıklı serinlik isteyenler için lezzetli bir alternatif olacak.

Ülker İçecek Grubu, Türk tüketicisini yeni ürünlerle tanıştırmaya ve ürün portföyünü geliştirmeye devam ediyor. Grup şimdi de Türk tüketicisini meyve aromalı malt içeceği Maltana ile tanıştırıyor. Maltana, ilk etapta 3 farklı ve yepyeni lezzette piyasaya sunuluyor; ananas, armut ve şeftali…

Farklı bir serinlik isteyenlere seslenen faydalı bir içecek olan Maltana, B2, B3, B6 vitaminleri ile kalsiyum, potasyum, magnezyum ve polifenol içeriyor. Gençler, kadınlar ve emziren annelerin rahatlıkla tüketebileceği Maltana, Türkiye’de üretilen tek meyve aromalı malt içeceği.

Türk tüketicilerinin damak tadına uygun olan Maltana’yı, Ülker AR-GE ekibi, yurt dışından AR-GE danışmanları ile 1,5 yıl çalışarak geliştirdi. Maltana, Sakarya Akyazı’da bulunan Della Gıda Fabrikası’nda üretiliyor. Bu yeni içecek için fabrikada toplam 1 milyon USD’lik ek yatırım yapıldı.

Ülker kalitesi ile üretilen Maltana, 330 ml. kutu ve 330 ml. cam şişe ambalajlarda satışa sunuldu.

_ALBAY_ SİTE BAŞKANI Tevfik YAZICILAR kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    8,612
    Blogdaki Konular
    5
    ÜLKERDEN AÇIKLAMA.

Maltana içeceği hakkında mesaj attığım Ülker, bir açıklama maili gönderdi. Maltana'nın şişesinin alkol şişelerine benzerliğini ifade ettiğim mesaja "Yetişkin görünümü ve şık ambalaj tasarımı " olarak yaklaşan ÜLKER yetkilileri sadece ürünün alkol içermediğini anlatmaya çalıştılar. Bu görüntüye sahip çıkan Ülker'in islami camiaya sırt çevirdiği ve bu haliyle memnun olduğu ortada.

Sizde Ülkere bir dur demek ve tepkinizi ortaya koymak isterseniz ÜLKER in iletişim linki http://www.ulker.com.tr/iletisim.aspx

Ülker'e gönderdiğim mail.

Bildirim Bilgileri :
    -----------------------------------------------
    Bildirim No : 2008-0197153
    Adı Soyadı : Tevfik YAZICILAR
    Bildirim Giriş Tarihi : 19.08.2008 17:22:13
    Bildirim Konusu : Ürün Marka
    Bildirim Türü : Eleştiri Sitem

Sayın Ülker Yöneticileri.

Her platformda savunduğum, tavsiye ettiğim ve arkasında durduğum bir firmasınız. Hiç tereddüt etmeden bu güne kadar ürettiğiniz her üründe "ülker ve diğerleri" ayrımını yapabilmekte ve tüm sevdiklerime sizi tercih etmeleri konusunda baskı yapmaktaydım. Hatta Ülker'in diğer markalardan bir farkı olmadığını idda edenlere karşı sert tutumum dikkat çekiydi.

Ancak bu kez hayal kırıklığına uğradım. Ürettiğiniz bir malt içeceğini ( ki tadını denediğimde beğenmiştim ) şişesi ile görene dek. Size hikaye gibi gelebilecek bir anımı paylaşmak istiyorum.

Geçen akşam arkadaşlarım tarafından Başakşehir de yeni açılan Sular Vadisine götürüldüm. Oturduğumuz kafede çay- kahve servisi yapıldığında gördüğüm manzara beni şok etti. Arkadaşıma "edepsizliğin lüzümu yok alkol satılan bir mekandan müslüman bir insan alışveriş yapamaz hadi kalkın gidiyoruz" dediğimde beni davet edenin şaşkınlığı arasında garsonun "bizde alkol satılmaz" uyarısı ile karşılaştım. Bense gözlerimle gördüğüm bira şişelerinin olduğu masaları işaret ederek " işte şişeler neyi saklıyorsunuz" dediğimde garson bir dakika izin isteyerek dolaba doğru koştu ve elinde şişe yanımıza döndü. Şişe yaldızlı kapağı , amblemi ve tasarımı ile bira şişesini andırıken garsonun pişkin surat ifadesi ile " Abi bu ülker, o da alkole özendirmeye başladı. Biz ülkeri satıyoruz alkolü değil" sözleri ile adeta yıkıldım.

Ülker nasıl olurda gençleri alkole özendirecek bir ambalaj ile Malt içeceği olarak Maltana yı piyasaya sunabilir ki. Sizin diğerlerinden farkınız ve değerleriniz olması gerekmez mi.

Ülkere bu tasarım yakışmamaıştır, biran önce bundan vazgeçmeli ve aslına dönmelidir.

Ve ÜLKER'in bu maile cevabı

Subject: ÜLKER'den Cevap Var
    Date: Tue, 19 Aug 2008 17:26:20 +0300
    From: ulker@ulker.com.tr
    To: altsayfa@hotmail.com

Sn. TEVFİK YAZICILAR,

Bize yazdığınız için çok teşekkür ederiz.

Ülker İçecek grubu olarak tüketicilerimizi her sene yeni ürünlerle tanıştırıyoruz. Maltana bu sene lansmanını yaptığımız markalardan sadece birisidir. Maltana sosyal ortamlarda tüketilen hem faydalı bir ürün hem de farklı tatlar arayan ve kişiler için lezzetli bir içecektir.

Yetişkin görünümü ve şık ambalaj tasarımı ile tüketicisi beğenisine sunulmuştur.

Maltana’da kullanılan malt özütü; hiçbir aşamada fermantasyona uğramamaktadır. Maltana; şeker ve aromalar gibi suda çözünen arpa maltının ekstraktı eklenerek üretilir. Yani hiçbir aşamada alkol açığa çıkması söz konusu değildir.

Sağlık ve mutluluk dileklerimizle,

Ülker Tüketici Danışma Merkezi
    http://www.ulker.com.tr/iletisim.aspx

Gün gelecek bütün dünya Hocama selam duracak!

Adamlar gayet güzel bir şekilde açıklamışlar.
    "Ey akıl sahibi kişi ! Görüyorum ki beni, kim olduğumu, ne yaptığımı merak ediyor ve araştırıyorsun. Acizim, güçsüz ve kuvvetsizim, etim ve kemiğim hepsi elli kilo."

Gerçekten de müthiş tatmin edici bir açıklama. Tebrik ediyorum ülkeri...

BAKIRKÖY MGV

kodADIistanbul Melek Zeynep BULUT kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Fri Jan 2007
    İletiler
    1,220
    Blogdaki Konular
    1
    yetişkin görünümü ..şık ambalaj...?????????????????

Yetişkin kelimesiyle neyi kastetmişler anlamadım
    "en büyük edepsizlik edep ya hu diye bağırmaktır."

B.D Fedaisi Okuyan Kalemler Fatih SEVİM kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Thu May 2008
    İletiler
    376
    Blogdaki Konular
    10
    parası benim cebime girmediğine göre benim firmam falan değildir...ülkere sahip çıkmak arkasında durmak vs vs...ülker sadece ve sadece ticari bir firmadır...kendisine yüklenen anlamın farkındadır ancak hiçbir zaman ona uygun davranmamıştır...bu anlamı ranta çevirmekte de oldukça mahirdir...yıllarca sağımda solumda etide domuz yağı var teraneleriyle büyümüş birisi olarak ülkerin bu camiayı yeterince sömürdüğü kanaatindeyim...şahsen benim karnım artık bunlara tok...geçmişte "bizim firmalardan" yeterince darbe yedik...bir yandan "bizim ürünlerimiz helal onlarınkinde domuzyağı var" dedikodularından sebeplenip diğer yandan da bu camianın en zor zamanlarında yüzlerce insanı devrin havasına uygun bir şekilde kapının önüne koyup, yönetimine bir asker eskisini alarak makyaj yapanların hayrına bişeyler yaptığından ziyade "yatırım" yaptıklarını düşünürüm...velhasıl...bir ticari firmaya haddinden fazla anlam yüklememek lazım...hele de bundan ağzı yanmış bi camianın mensupları olarak...ülkeri tercih ederim genelde...ama sadece lezzetli olduğu için...
    suret ile asıl geçmiş iç içe/gölgeler kalmış geriye hakikat kisvesinde...(ilmeroğlu)

Kayıtsız
    Misafir

bize ne diyenlere

yanlış hatırlamıyorsam cuma hutbesinde dinlemiştim .ismini hatırlayamayacağım bir padişah yie ismini hatırlayamayacağım biiir alime elçi göndermiş.bu toplum nezaman yıkılır demiş .alim cevaben bana ne demiş. padişah bişey anlamamış tekrar elçi gönderip aynı soruyu sormuş tekrar aynı cevabı almış.bişey anlamamış busefer kendi gitmiş birşey anlamadığını söyleyince toplumda banane lafı kullanılmaya başayınca toplum yıkılmaya başlar mealinde cevapalmış.banane cilik bu portalda bile başladıysa yanndı gülüüüm keten helva

namorluk
    Misafir

içecek şişesi hakkında

bira şişelerini andırdığı için itirazlarınız haklı olabilir ancak biliyorsunuz dinimiz açısından bir malın hükmü harammı helalmi olduğu üzerindedir.bu mal;şişesi için değil içindeki içecek için talep edilir.eğer içindeki içecek haram değilse şişenin rengi ve neye benzediği vız gelir tırıs gider.son derece basit içindeki içecek harammı helalmi benim için bu önemli eğer içindeki helalse gerisi boş laf bence.Unutmayınki kardeşler harama ve helale riayet etme iman ve şuur meselesidir.inanan bir insanı şarap denizinin tam ortasına at susuzluktan ölür ama bir yudum bile içmez.

Kayıtsız
    Misafir
    Alıntı namorluk tafarından gönderildi Mesajı Göster
    bira şişelerini andırdığı için itirazlarınız haklı olabilir ancak biliyorsunuz dinimiz açısından bir malın hükmü harammı helalmi olduğu üzerindedir.bu mal;şişesi için değil içindeki içecek için talep edilir.eğer içindeki içecek haram değilse şişenin rengi ve neye benzediği vız gelir tırıs gider.son derece basit içindeki içecek harammı helalmi benim için bu önemli eğer içindeki helalse gerisi boş laf bence.Unutmayınki kardeşler harama ve helale riayet etme iman ve şuur meselesidir.inanan bir insanı şarap denizinin tam ortasına at susuzluktan ölür ama bir yudum bile içmez.

dinimiz açısından sadece helallik haramlık baz alınmaz..bir müslüman başka bir müslüman kardeşini yanlış düşüncelere sevk ederek günaha sokamaz bu da bir vebaldir..incelemek maksadıyla evine incil sokan Hz. Ömer'e Peygamberimiz hemen çıkarmasını söylemiş.. nedeni ne peki..insanların yanlış düşünmelerine engel olmak için..bu yeterlidir sanırım..

ülker e söylenecek tek şey de.. bu kadar olur...tepkilerimizi de bildireceğiz tabi ki..DUA İLE..

Sessiz DEVRİM! Fatih KANLI kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Sun Feb 2008
    İletiler
    3,669
    Blogdaki Konular
    1
    Alıntı Kayıtsız tafarından gönderildi Mesajı Göster
    dinimiz açısından sadece helallik haramlık baz alınmaz..bir müslüman başka bir müslüman kardeşini yanlış düşüncelere sevk ederek günaha sokamaz bu da bir vebaldir..incelemek maksadıyla evine incil sokan Hz. Ömer'e Peygamberimiz hemen çıkarmasını söylemiş.. nedeni ne peki..insanların yanlış düşünmelerine engel olmak için..bu yeterlidir sanırım..

ülker e söylenecek tek şey de.. bu kadar olur...tepkilerimizi de bildireceğiz tabi ki..DUA İLE..

Allahresulü ile Hz.Ömer arasında geçen bu olayın kaynağını bize aktarırmısınız sayın kayıtsız.

Tepki ambalaja ama ülker sadece içeceğin içeriği ile ilgili açıklama yapmış..
    'Sen'e ithaflar bitti...

dilefza
    Misafir

ülker

ben ülker hakkında birtek şunu söyleyeceğim tanıdık bir abi var o anlattı; arkadaşı ülker fabrikasında çalışıyormuş ülker hakkında ki helal mi haram mı temiz mi sorularına ben sadece ülkerin naneli şekerini yiyorum başka hiçbirşeyini yemiyorum demiş bunu ülkerin fabrikasında çalışan birisi söylüyor artık gerisini siz düşünün

Selamun Aleyküm arkadaşlar şöyle bişi duymuştum. şeytan ayrıntıda gizlidir diye ama bu sözü bide şöle duydum kalite ayrıntıda gizlidir diye ben bu işlerin içinden çıkamıyorum

Bu tarz ticari işletmeler günümüzde para getiren her konuya el atıyor... Adı üstünde ticari... Burda önemli olan "bizim" sözcüğünü kullanmamak... "Biz" le uzaktan yakından ilişkisi yok... Bizim açımızdan ticari bir kurum...
    Bize Trabzonlu derler...

arkadaşlarım abilerim kardeşlerim,,,
    memlekette ,elimizde kalan son müslüman markayıda bu şekilde lekeledik helal olsun bize

ülker uluslar arsı bir firmadır ve reklamın kralını yapar.ben bu ürünün hiç reklamını görmesem tvlerde,gazetelerde ürünü ilk gördüğüm günden sonra artık hep aklımda kalır ayrıca canım çeker sebep olarak ise
    1- iştah açıcı renkler olan (bilimsel araştırmalardan çıkan sonuçlardır bu renklerin muhabbeti netten bakabilirsiniz) sarı ver kırmızı bir arada kullanılarak tüketicinin hem iştahını kabartmak hemde dikkatini çekmek sağlanmış
    2-içecek firmaları ürünlerini sundukları şişelere estetik katarak tükticinin dahada dikkatini çekmesini sağlamıştır yine bu özellik kullanılmıştır
    3-dünyada ençok kullanılan içecek (sudan sonra) biradır ve doğal olarakta en çok satılan da biradır.bira şişeleri taklit edilmiştir evet ama burdada reklam yeteneği kullanılmıştır
    (bu arada türkiyede ençok kullanılan içecek çaydır)
    4-insanlara alkol yada diğer haram gıdaları satmayan türkiyede en güvenilir en sağlam marka olan ülkerin taşlanmasını yapacaklar elbette olacaktır ancak unutmayın dedikodular ve varsayımlar herzaman doğruya götürmez...

lütfen ülkeri kınayacağınıza biraz şükredin ki Allah onuda elimizden almasın..bu hallere şükretmeye şükretmeye geldik

konunun gereksizliğini ve halkı kışkırtıcılığını bu sözlerimle vurgulamak istiyorum..teşekkür ederim..

+ Konuyu Yanıtla
21 / 2 İlkİlk 12345678912 ... SonSon

Tags for this Thread

Yer İmleri

Gönderme Kuralları