+ Konuyu Yanıtla
5 / 2 İlkİlk 12345 SonSon
93 sonuçtan 21 --- 40 arası gösteriliyor

Konu: Kelle Kesme Caiz mi Yoksa Vahşet mi?

Alıntı Tevfik YAZICILAR tafarından gönderildi Mesajı Göster

Bizler cihad ile emrolunmuş bir topluluğuz. Bu gün cebri bir saldırı islam beldelerinde yaşanmaktadır ve savaş kaçınılmazdır. Misli ile mukabele eden kardeşlerimizin de yaptıkları haktır.

Bu tartışmaya bile grek görülmeyen bir gerçektir...

Bugün bu şartlar altında ben büyük olan cihadı gerçekleştiriyorum nefsimle mücadele ediyorum demek, hadi önce nefsimizle cihadımızı yerine getirelim sonra küçük çihada yöneliriz demek yanlıştır. efendimiz ordusu ile savaşa çıkmış ve dönüşünde bu sözü söylediği rivayet edilmiştir unutmamak gerekir.

selam sevgi ve dua ile...

Burada da bir sorun yoktur, ve hatta bilakis farkında oalrak veya olmayarak bir noktaya parmak bastınız....

Nefis ile mücadeleden eğer bir odaya, yada bir dergaha kapanıp, dünyadan elini eteğini çekip, bana ne alemden ben nefsimle boğuşuyorum, demek son derece yanlış ve hatalıdır...

Ama batıl ile mücade denince de sadece savaş cephesini görmekte bir o kadar yanlıştır....

Nefis ile mücade, her şeye rağmen, para pul makam menfaatiniz aleyhine dahi olsa, hakkı savunmak ve bunu yaparken nefsinizi, kibirinizi, ve menfaatinizin zarar görmesidir...

nefi ilse mücadele, yani büyük cihad, dükkanında masa üstünde milli gazete bulundurmaktır....

Asıl mücadele bir toplulukta otururuken, davanıza, Hocanıza bir hakaret geldiği vakit, şimdi millet ne der diye düşünmeden orda kalkıp gür bir sesle gereken cevabın verilmesidir...

Mücadele, partide bir koltukta otururken, bi r üst düzey denetleyiciye, eğer yanlışını gördüğünüz vakit, bu koltuktan atılırmıyım diye düşünmeden gerekn cavabın verilmesi demektir...

Mücadele , seçim zamanları acaba benide listeye korlarmı diye düşünüp her türlü yalakalığı ve şaklabanlığı yapmayıp yada yapılan haksızlığıa karşı susmamaktır...

Mübadele görmüş bir kişi olarak diyebilirimki zaen er meydanında beklene ziden cesarettir ve sizinde (en azından postu deldirmemek için) yapmanız gereknde odur, savaşta düşman bellidir, dost bellidir...

Ama sosyal hayatta , siyaset içinde, işinizde, dostlarınız arasında yapılan cihad ise emin olun ki daha zor ve keyifsizdir....

savaşta atar vurursunuz, kelle kopartırsınız takdir toplar kahraman ilan edilirsiniz...
    Ama sosyal hayatat yukarıda dedikelrimi yaparsanız , horlanırsınız, bu adam delimi derler, itilir kakıısınız....

Zor olanda, zahmet olanda ise ecir daha yüksektir...

Bizler millet olarak kahraman gibi savaşmış bir milletiz, doğuştan asker olan bir miletiz..... Ama birde asıl olan büyük cihadı, nefsi micadeleyi (yukarıda tarif ettiğim gibi) becerebilsek o zaman belki savaşmeydanlarına gerek kalmayacak, baltalarımızı gömdüğümüz yerden çıkarmak zorunda kalmayacaz....

Zaten emribil maruf, nehli anil münkeri beceremediğimiz için Yüce Allah, rahmetinden ötürü bize son şans oalrak, er meydanında kanımızla ve canımızla cebri savaşı önümüze koyuyor....

Bu adam gibi olamadığımız için biz müslümanlara son bir şanstır...

Adam gibi yaşayamadın, müslüman gibi yaşayamadın bari adam gibi, er gibi , müslüman gibi şehit ol mesajıdır.....
    Alemin nakşını hayal görürüm. O hayal içre, bir cemal görürüm.
    Cümle mevcudat ki, mazhar-ı Hak'tır. Anın içün, kamu kemal görürüm.
    Tecelli cilvesi, cümle gölgeler. Her zerresi binbir ismin belgeler.
    Hay varken hayale kanmaz bilgeler. Zat-ı Hak'tan gayrı zeval görürüm.

bence tam bir vahşet insanı canlı canlı boğazını keserek öldürüyolar.bence bu çok eski kafalı bir şey insana ceza verilir ama bu çok ağır bir ceza.Allah korusun!

http://www.anadolugenclik.com.tr/tr/...p?p=oku&id=261

""Küçük Cihaddan Büyük Cihada Döndük. Büyük Cihad Nedir? Diye Sordular. Bu, Kalbin Cihadıdır. Buyurdu."
    (Racanâ Minel-Cihâdil-Asğari İlel-Cihâdil-Ekberi. Kâlû: Ve Mâ Cihâdul-Ekber?, Kâle: Cihâdul-Kalb)
    Hz. Peygamberin Tebuk Gazvesi dönüşünde söylediği iddia edilen bu sözün de hadis olarak aslı bulunmamaktadır. Münâvînin Feyzul-kadîri (III, 109), Zürkânînin Şerhi (I, 463) ve birkaç müsned ve tarih kitabı dışında neredeyse hiçbir hadis kitabında geçmemektedir. İçeriği itibariyle nefis terbiyesini öne çıkarması sebebiyle Gazâlînin, İhyau Ulûmiddin, II, 85, 210; Sırrul-âlemîn, s. 35; Mîzânul-amel, s. 19; İbn Acîbenin, İkâzul-himem, s. 269; Berîka Mahmûdiye fî şerhi Tarikati Muhammediyye (III, 354) adlı kitaplarında ve benzeri tasavvuf kitaplarında hadis olarak yer almıştır. Beyhakî, İbn Hacer el-Askalânî, Münâvî, Zeylâî, Suyûtî, Irâkî, Aclûnî, el-Fettenî, İbn Teymiyye ve Muhammed Nâsıruddin Elbânî gibi hadis âlimleri tarafından bu sözün, Hz. Peygambere ait olmadığı, dolayısıyla hadis olmadığı haber verilmiştir. Bunun, Hz. Peygamberin ağzından uydurulmuş bir söz olduğu açıktır. İbn Hacer, gerçekte bu ifadenin, İbrahim b. Ebû Uble isimli Şamlı bir tâbiûnun sözü olduğunu bildirmiştir. İbn Teymiyye ise, hadis olarak aslının bulunmadığını söyledikten sonra, onun anlam olarak da doğru olmadığını; düşmanla savaşmanın nefisle cihaddan daha üstün bir amel olduğunu söylemiştir. (Bkz. Münâvî, el-Fethus-semâvî, II, 513-514, 851-852; Zeylâî, Tahrîcul-ehâdîs; Aclûnî, Keşful-hafâ, I, 511; Suyûtî, ed-Durerul-muntesire, I, 11; el-Fettenî, Tezkiretul-mevzûât, s. 191; Irâkî, Tahrîcu ehâdîsi İhyâ, VI, 216; Muhammed Nâsıruddin Elbânî, ez-Zaîfe, V, 478)."Anadolu Gençlik Dergisi, Ocak-2007"
    قال الشاعر : ليس اليتيم الذي قد مات والده إن اليتيم يتيم العلم والأدب

Alıntı Taner PINAR tafarından gönderildi Mesajı Göster
    biz bizi tartışmıyoruz ki..

ırakta .. gece yarısı yatak odasından hanımı alınan , duvara çarpa çarpa çocuğu öldürülen .. insanların durumunu konuşuyoruz..

muhatap biz değiliz.. biz olsaydık sanırım klavye başında bunu tartışmak aklıma bile gelmez eylemde olurdum...
    Öldürülenlerden biri Türk bir tır şöförüydü

Irakl'ı kadına o mu tecevüz etti peki, elbette hayır.

Ha şunu diyebiliriz

Kardeşim ne işi vardı adamın orda, taşımasın aerikan askerlerine yiyecek.

Fakat bügun Bir çok filistinli İsrail şirketlerinde çalışıyor. ertesi günde israile savaş açıyor.

Ben işin içinden çıkamadım.
    "göklerin ardında gökler var... bir deniz var.. Çok engin..
    Ufkun ötesinde başka ufuklar var..."

Alıntı Numan KÜÇÜK tafarından gönderildi Mesajı Göster
    Öldürülenlerden biri Türk bir tır şöförüydü

Irakl'ı kadına o mu tecevüz etti peki, elbette hayır.

Ha şunu diyebiliriz

Kardeşim ne işi vardı adamın orda, taşımasın aerikan askerlerine yiyecek.

Fakat bügun Bir çok filistinli İsrail şirketlerinde çalışıyor. ertesi günde israile savaş açıyor.

Ben işin içinden çıkamadım.
    numanın söylediklerinden hareketle :

marlboro veya coca cola da çalışan birininde katli vacipmidir ? kellesi uçurulabilir mi ?

zira coca cola karının bir kısmını israile gönderdiğini açıklamıştı.

yada ırakta da iş yapan bir türk firmasındasınız , mesala köprü yapacaksınız. ,firma sizi oraya gönderdi ne yaparsınız ? ( gerçi bekara karı boşamak kolay
    olsada )
    "yolda yürürken eğer ayağınız taşa takılırsa siz yine amerikaya küfredin." (humeyni)

Saygıdeger arkadaşlar,öncelikle bizler ne kadar üzülsekte ,ıraktaki insanların neler yaşadıgını,neler hissettigini ,tam manasıyla bilemeyiz.Kafa kesme olayı,bir insan olarak,beni ne kadar etkilesede ,bunun islami ölçüleri neyse o şekilde hükmedilmelidir.

Alıntı Zeynep ŞİMŞEK tafarından gönderildi Mesajı Göster
    Saygıdeger arkadaşlar,öncelikle bizler ne kadar üzülsekte ,ıraktaki insanların neler yaşadıgını,neler hissettigini ,tam manasıyla bilemeyiz.Kafa kesme olayı,bir insan olarak,beni ne kadar etkilesede ,bunun islami ölçüleri neyse o şekilde hükmedilmelidir.
    nedir peki bu durumun islami ölçüleri

Allah muhafaza diyelim ki bir yakınınız

Kadir Kılıçaslanın da dediği gibi Irak'ta bir türk firmasında köprü inşaatında

üstelikte Milli Görüşcü Anti amerikancı

daha önce örnekler ile sabit olduğu gibi bu adamı gelse bir grup Mücahit !!!

kafasını kesebilirmi

İslamiyet buna musade verir'mi

Yada Mısır pramitlerini ziyaret eden turistler Müslüman olduklarını söyleyen kimselerce kurşuna dizilebilirmi..?
    "göklerin ardında gökler var... bir deniz var.. Çok engin..
    Ufkun ötesinde başka ufuklar var..."

Kayıtsız
    Misafir
    Alıntı Fatih Talha İKBAL tafarından gönderildi Mesajı Göster
    Günümüz cihadını -özellikle Irak cihadını- en çok baltalayan olaylardan
    birisi de esirlerin kellelerinin kesilmesi olayı. Çoğumuz vahşet ve
    iğrenç diye isimlendirdiğimiz bu olayların gerçeklik payı nedir? Asr-ı
    Saadette Peygamber Efendimiz (s.a.v.) veya Sahabeden böyle bir olay sadır
    olmuş mudur?

esirlere bile merhametle yaklaşan bir dinin bu vahşete kolayca müsade etmesi imkansızdır

“Cihad” sözcüğünün anlamında “adam öldürme, düşman yok etme, ortadan kaldırma” anlamı yoktur.
    Ölme ve öldürme (savaş), Kur’an’da, “kıtal” ve “muharebe” ifadeleriyle yer almıştır. “Cihad”ın her zaman yapılmasını isteyen Rabbimiz savaşa ise ancak şartlar oluşunca, yani fitneyi yok ermek, zulüm ve fesadı ortadan kaldırmak için izin vermiştir. İntikam, yağma, kişileri zorla İslâm’a sokma gibi amaçlarla savaş yapılamayacağı, Hacc suresinin 39. ayetinden ve diğer kıtal ve muharebe ayetlerinden açıkça anlaşılmaktadır.
    (alıntı hakkı yılmaz)

Alıntı Tuba ÇELİK tafarından gönderildi Mesajı Göster
    buna vahşet diyenleriiiii, en sosyalist en hümanist zihin ve düşünce tarzını benimsemiş olanları, ırak'a koysak, eşlerine tecevüz edilip oldürülse şereflerine ve namuslarına halel gelse, herşeyini kaybetse, çocukları tanklar altında kalsa ve bir an bu olayın müsebbibi ile karşı karşıya kalsa neee yaparrr diye merak eidyorum açıkcası..
    moda olarak çıkmış bu kavramlar insanın gerçek dünyası ve tabiatı ile uzaktan hakından iniltili değil bence. bugün hiçbir bünye bunu kaldıramaz. heleki iman ettiği değerler yerle bir olursa işte ozaman ipler kopar.
    günümüz toplaumlarına dinin afyon olduğunu empoze etmeye çelışan batı insanı bu vahşetin üzerini örtmek için dine alternatif bu kavramları üretmiştir. ki bu kavramlar diğer dinleri değil direk olara islam dinini hedef almaktadır. yani kısaca açıklarsak.
    müslümanın kafire yavuz mazluma yunus zihniyetini yıkmak ve bu yıkıntılar içinde islamı da kendi dinleri gibi dejenere etmek...
    böylece yeni yetişen nesil, düşmanını da sevecek ve ona hoş görü adlı masalı okumak üzere yetiştirilecektir. ki bu kısmen başarılıda olmaktadır.
    %99 müslüman olarak adledilen türkiyede bu oran %98 inmiştir. bu resmi bir açıklamadır. ki bu %1 lik rakan rasyonel olarak çok büyük bir sayıya tekabül etmektedir...
    türkiyede bugün bir savaş olsa, ellerimizde karanfillerle veya zeytin dallarıyla kafir beklemiyeceğiz sınır booylarında bunun farkındalar. işte bunu yıkmaya çalışıyorlar...
    allah basiret ve feraset ihsan etsin ümmete vesselam.
    allahın gülleri yakanızı bırakmasın...
    yorumumu tekrar güncelliyorum. ve tekrar altına imza atıyorum...
    kitapları okuyorsun lakin bilgiye sahip değilsin...

Kayıtsız
    Misafir

muslumanlık bumudur

yani kusura bakmayın ama savas sırasında dusmanı oldurmek te beis yoktur savastasın ama peygamber efendimiz esirlerin kelleisni ucurmus mu acaba cok merak ettim. valla sizleri gorunce(bazılarınız) ben muslumanlık nedir diye dunsuyorum benmi yanlsı biliyorum yoksa sizdemi bi problem var

yorum yapmadan önce elinde kılıçla kendinizi savaş meydanında hayal ederseniz yorumlarınız daha gerçekçi olur, zeki müren gibi kahrolsun düşman diyecek bir müslüman tanımıyorum ben. ne burda ne başka yerde.. yada zan ediyorum...
    kitapları okuyorsun lakin bilgiye sahip değilsin...

El Hob Teer
    Misafir
    Diyanet İşleri Başkanlığı derhal "İslam savaş Hukuku"na dair bir neşriyat bastırmalıdır...

hz.Peygamberin(sav) savaş öncesi,savaş sırası ve savaştan sonraki davranışlarını açıklayan yani savaşa hazırlıktan ,esirlere muamele ve ganimet paylaşımına kadar pek çok şeyi ayrıntılaıyla anlatan bir eser olmalıdır...

Dünya İslam Alimleri Birliğinin konu hk. makaleleri mevcut bunlar derhal Türkçeye çevrilmelidir....

Burada "sen savaşa mı girdin,Iraklı n'apsaydı" tarzı yorumlar ve "canice" yanıtları bizleri asla doğru yola götürmeyecektir.

Diyanet İşleri Bş. Dinler Arası Diyalog Daire Bş gibi çalışmayı derhal bırakmalı ve müslümanlara yedd-i eminlikten konumuz olan savaş hukukuna kadar tüm bilgileri aktarmalıdır.Ve elbette bunu hadisler ışığında yapmalıdır...

Düşmanımı üzecek,yıpratacak,canını acıtacak,cesaretini kıracak,gönlüne korku salacak ne varsa bu benim silahımdır,saldırı stratejimdir. Filistinli bir gencin ,yahudi kafası kesip yayınlaması israili haklı çıkarır.Ama filistinli hackerın yahudi bankalarındaki milyar dolarlarla oynaması onları kahreder....Değişik islam coğrafyalarındaki sıkıntılara değişik çözümler aranmalı temelde islam birliği olması şartı ile..!!!!

Alıntı Enes İŞBİLİR tafarından gönderildi Mesajı Göster
    bence tam bir vahşet insanı canlı canlı boğazını keserek öldürüyolar.bence bu çok eski kafalı bir şey insana ceza verilir ama bu çok ağır bir ceza.Allah korusun!
    ----------------------------
    kaç kere kapın kırıldı kardeş kaç kez namusnuza yan gözle bakıldı. sadece bir örnek verecem ortalıkta halkın bir kısmı dahil şeriatül islam kol keser deyip eleştirirler çunku onlara hiç zarar gelmemiştir. ama birileri tarfından mallarına bir zarar dokunduğu an linç etmye kalkışırlar bu sizce daha medenicemi oluyor. söylediğin bir söze bir örnek verdim sen bir söz söyle ben bir daha örnek vereyım. bu arada ihanet eden benı kurayza yahudilerinin kellelerini hatırltırım.

Kayıtsız
    Misafir

yakışmaz

arkadaşlar geçenlerde çeçen askerlerin bir videosunu izledim ruslara saldırı yapıyolar ve bazı rus askerleri esir alınıyor bu esirleri öldürmek lazım mecbur infazı gerekiyor çünkü tutabilecekleri bi yer yok bırakamazlarda fakat infaz şekli çok berbat rusların kafasını kesiyolar kesmek isterken bazı ruslar direnince önce çeşitli yerlerinden bıcaklıyarak acılar çektirerek kesiyolar başlarını ve bunun üzerine gülüyolar tamam şunu anlarım tecavüzler var zulümler var işkenceler var insanın piskolojisi bozuluyo ve bir rusu yada abd askerini yakalayınca parçalıyosun fakat onlar kafir kafirlini yapıyo biz müslümanız bize yakışan bu degil islam bu degil kafa kesmek belki pskolojikmen size dogru gelebilir fakat bunu islamla bagdaştrmayın sadece islamı yanlış tanıtırız bu şekilde düşünen arkadaşları kınıyorum ve kuranı ve resulun hayatını bilmeyişlerinden ve cahilliklerinden diyorum saygılar

Alıntı Kayıtsız tafarından gönderildi Mesajı Göster
    arkadaşlar geçenlerde çeçen askerlerin bir videosunu izledim ruslara saldırı yapıyolar ve bazı rus askerleri esir alınıyor bu esirleri öldürmek lazım mecbur infazı gerekiyor çünkü tutabilecekleri bi yer yok bırakamazlarda fakat infaz şekli çok berbat rusların kafasını kesiyolar kesmek isterken bazı ruslar direnince önce çeşitli yerlerinden bıcaklıyarak acılar çektirerek kesiyolar başlarını ve bunun üzerine gülüyolar tamam şunu anlarım tecavüzler var zulümler var işkenceler var insanın piskolojisi bozuluyo ve bir rusu yada abd askerini yakalayınca parçalıyosun fakat onlar kafir kafirlini yapıyo biz müslümanız bize yakışan bu degil islam bu degil kafa kesmek belki pskolojikmen size dogru gelebilir fakat bunu islamla bagdaştrmayın sadece islamı yanlış tanıtırız bu şekilde düşünen arkadaşları kınıyorum ve kuranı ve resulun hayatını bilmeyişlerinden ve cahilliklerinden diyorum saygılar
    ....................

1. resullulah kımsenın kafasına sıkmadı ama 600 kureyzalının kellesını kesti vede ıyı etti ancak yahudi bundan anlar
    2.kellesı kesileceği zaman rahat dursun da bıcaklanmasın. muslumanlar yapmayın dedıkleri zaman onlar kahkahalar içinde işkence edıyorlardı.
    3.kelle kesmekyi islamla bağdaştırmayın dıyorsun islamdaki ölüm cezaların bır kısmı kelle kesmek iledir. ki millet ibret alsında bir daha aynı şeyleri yapmasınlar.
    4. resullulahın hayatı ve islamı sende zekeriya beyaz gıbı yansıtmayı istıyorsan paşa gönlun bılır bız onlara ancak BEL'AM dıyoruz. ( Zekeriya beyazda kuranda recm yok dıyordu fakat resulluahın sunnetınden haberı olmayacak kadar cahilce ve tağuta hizmet edecek kadar şirince konuşuyordu)
    5. saygılar.....

Evet kayıtsız kardeş haklı,
    Dağıstan operasyonundan bahsediyor.

Kısıtlanmış Üye
    Giriş
    Fri May 2007
    İletiler
    1,574
    buraya kelle kesme göruntusu verılebılırmı

ikimilyon Admin Mehmet DAĞDELEN kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Thu May 2006