+ Konuyu Yanıtla
17 sonuçtan 1 --- 17 arası gösteriliyor

Konu: Şahsi Görüşüm: "Allah'tan Umudunu Kesenler Mehdi İlan Ediyor!"

Şahsi Görüşüm: "Allah'tan Umudunu Kesenler Mehdi İlan Ediyor!"

Elbette Mehdi(as) haktır. Gelecektir. Ancak Mehdi(as)'a duyulan inancın abartılmasını garipsiyorum. İşini gücünü bırakıp ümmetin çilesine çözüm arayacağına kısa yoldan bir Mehdi ilan edenleri "Allah'dan umudumunu kesmiş" kişiler olarak görüyorum! Durumun bu kadar ciddi olduğundan kendileri bile belki habersiz, saf duygularla hareket ediyorlar ama bunun başka bir psikolojik yorumu olamaz!

Bu insanlar ümmetin normal çabalarla kurtulacağına olan inancını kaybettiğinden olsa gerek başlarına olağanüstü güçlere sahip birini geçirmek istiyorlar...

Mesela güçleri İslam Birliği'ne yetmeyenler kısa yoldan bir mehdi bulup, insanları buna inandırıp İslam Birliğini kurmak istiyorlar!

Kafirlere kaşı savaşma gücü kalmadığı görüşüne kapılanlar yine Olağanüstü güçlere sahip bir kişi bulup, kafirlere mağlup etmek istiyorlar!

Kendi cemaatleri, tarikatları, hareketleri "tutmayanlar" "Tosun Paşa" filmindeki gibi olağanüstü güçlü bir lider bulup gidişatını kurtarmak istiyor ve hizmette yetişemedeiği diğer gruplara üstünlük kurup kendi çatısı altında islam birliği kurmaya davet ediyor!

Mehdi(as)'a en ufak bir söz etmekten Allah'a sığınırım. O'nun hak olduğuna ve vakti saati geldiğinde ümmeti kurtarıcı olarak geleceğine ve vaad edilen görevlerini yerine getireceğine iman ediyorum.

Burada söz ettiğim "sahte" mehdiler... Daha doğrusu bunlara mehdi bile demek yakışık almaz, bunlar "sahte superman" ler!

Kardeşlerim;

Bizler bırakalım Super Man arayıp onun peşinden koşmaya da gücümüz yettiğince ibadet edip, salih ameller işleyip, Allah yolunda cihad edelim! Vaktimizi Mehdi aramakla değil, daha önemli ilimlerle harcayalım...

Mehdi(as) geldiğinde ümmet zaten Allah'ın izniyle haberdar olacaktır.

Ayrıca şu karşı atağa ve savunma metoduna da takılmayalım:
    "Mehdi aramak suç değidir, itikadi sorun değildir; asıl benim bulduğuım Mehdi haksa sen haline yan!"

Hayır kardeşlerim. Bence MEhdi aramak itikadi bir sorundur! Ümidin tükendiğinin bir göstergesidir ki Allah'a ümidin kesilmesi itikadi bir problemdir! Ayrıca ben kimsenin mehdisine iman etmek zorunda değilim ve nehyi anil müker görevimden dolayı eleştirmem de HAKTIR!

Selametle...
    Düzenlendi: Tevfik YAZICILAR 05-07-2011 01:26 Neden: kelime düzenlemesi

mehdi olsun olmasın, gelsin gelmesin, görelim görmeyelim, bize sorulacak sual onu bulabildinizmi değildir elbet...
    zira mehdi arayışına girdiğimizde ve onu bunu kurtarıcı gördüğümüzde birilerinden pek bir farkımız kalmayacak...
    kitapları okuyorsun lakin bilgiye sahip değilsin...

_ALBAY_ SİTE BAŞKANI Tevfik YAZICILAR kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    8,612
    Blogdaki Konular
    5
    her gün birilerinin bir mehdi ilan etmeye çalıştığı şu günlerde güzel bir bakış açısı ...
    Gün gelecek bütün dünya Hocama selam duracak!

kesinlikle doğru ümidini kaybedenlerin , direnmek , kafa tutmak yani zora talip olmaktan kaçanlarını , sığındığı küçük düşürücü bir kompleks ...

üstelik hak ve sabit olduğu için taraf toplamaya en müsait konu.

müslüman damarlarında akan kana inanmalı , mücadeleden , direnmekten hiçbir zaman vazgeçmemeli , zaten mehdi gelsede değişen birşey olmayacakki yine savaşacağız yine zorluklar çektikten sonra zafere ulaşmayacakmıyız?.. zafere ulaşana kadar yine şehitlerimiz ve gazilerimiz olamayacak mı ?

o zaman niye kandırıyoruz kendimizi ? basit kolay varken niye zora talip olalım ?
    sihirli bir deynek gelsin herşey güllük gülistanlık olsun ! pekiya sınav ? okuyanla okumayan , çalışanla çalışmayan hiç bir olurmu ?
    "yolda yürürken eğer ayağınız taşa takılırsa siz yine amerikaya küfredin." (humeyni)

Alıntı SaFa_Cihad tafarından gönderildi Mesajı Göster
    Elbette Mehdi(as) haktır. Gelecektir. Ancak Mehdi(as)'a duyulan inancın abartılmasını garipsiyorum. İşini gücünü bırakıp ümmetin çilesine çözüm arayacağına kısa yoldan bir Mehdi ilan edenleri "Allah'dan umudumunu kesmiş" kişiler olarak görüyorum! Durumun bu kadar ciddi olduğundan kendileri bile belki habersiz, saf duygularla hareket ediyorlar ama bunun başka bir psikolojik yorumu olamaz!

Bu insanlar ümmetin normal çabalarla kurtulacağına olan inancını kaybettiğinden olsa gerek başlarına olağanüstü güçlere sahip birini geçirmek istiyorlar...

Mesela güçleri İslam Birliği'ne yetmeyenler kısa yoldan bir mehdi bulup, insanları buna inandırıp İslam Birliğini kurmak istiyorlar!

Kafirlere kaşı savaşma gücü kalmadığı görüşüne kapılanlar yine Olağanüstü güçlere sahip bir kişi bulup, kafirlere mağlup etmek istiyorlar!

Kendi cemaatleri, tarikatları, hareketleri "tutmayanlar" "Tosun Paşa" filmindeki gibi olağanüstü güçlü bir lider bulup gidişatını kurtarmak istiyor ve hizmette yetişemedeiği diğer gruplara üstünlük kurup kendi çatısı altında islam birliği kurmaya davet ediyor!

Mehdi(as)'a en ufak bir söz etmekten Allah'a sığınırım. O'nun hak olduğuna ve vakti saati geldiğinde ümmeti kurtarıcı olarak geleceğine ve vaad edilen görevlerini yerine getireceğine iman ediyorum.

Burada söz ettiğim "sahte" mehdiler... Daha doğrusu bunlara mehdi bile demek yakışık almaz, bunlar "sahte superman" ler!

Kardeşlerim;

Bizler bırakalım Super Man arayıp onun peşinden koşmaya da gücümüz yettiğince ibadet edip, salih ameller işleyip, Allah yolunda cihad edelim! Vaktimizi Mehdi aramakla değil, daha önemli ilimlerle harcayalım...

Mehdi(as) geldiğinde ümmet zaten Allah'ın izniyle haberdar olacaktır.

Ayrıca şu karşı atağa ve savunma metoduna da takılmayalım:
    "Mehdi aramak suç değidir, itikadi sorun değildir; asıl benim bulduğuım Mehdi haksa sen haline yan!"

Hayır kardeşlerim. Bence MEhdi aramak itikadi bir sorundur! Ümidin tükendiğinin bir göstergesidir ki Allah'a ümidin kesilmesi itikadi bir problemdir! Ayrıca ben kimsenin mehdisine iman etmek zorunda değilim ve nehyi anil müker görevimden dolayı eleştirmem de HAKTIR!

Selametle...
    bütün hak ve dogru olduguna inandıgımız bütün tarikatlar hakktır senin benim tarikatım diye bir şey sözkonusu olmaz olamazda böyle bir düşünce ilim sahibi kişilerin düşüncesi olmaz zaten birkere sade bu mehdilik konusu deyil her konuda allahtan ümidi kesmek küfürdür allahdan ümidini kafirler keser bu hadisi bilen bir kişinin boyle bir yanlışa düşeceyi kanısında deyilim mehdinin geleceyinin hak olduguna ve görevini yapacagınıda biliyorsun da neden bilmiyen kardeşlerimizi uyduruk mehdilere karşı uyanık tutmuyalım ki bu konu hakkında güzel bilgi verip hem kendimizi hemde bilmiyen kardeşlerimizi bilgilendirmiyelim mehdi as mı elini kolunu beklemenin son derece yanlış oldugunu ve böyle biş şey müslüman ahlakı olmadıgını onun bir kurtarıcı olarak gözlerde büyütülüp allah muhafaza böyle gördügümüzde imanı zedeleneceyini bizim her zaman takatımızın sonuna kadar çalışmamız gerektiyini yoksa hiç birşeyin bize kendi çalışmamız kadar faydalı olmuyacagını böyle anlatmamız bence daha güzel olmazmı ve daha güzel anlaşılırdı benim kanaatımce zaten bu uyduruk mehdilere karşı uyanık ve gerçek bilgi edinmek içindi bu konuyu açma geregim bunuda biliyorsunuzdur mutlaka hakkiki mehdi çıkmadan hurafeleri çıkacak tır mutlaka

Kayıtsız
    Misafir
    mehdi gelmedi gelmeyecekte

Alıntı Kayıtsız tafarından gönderildi Mesajı Göster
    mehdi gelmedi gelmeyecekte
    Gelmemiş olabilir. Onu anlarızda gelmeyecek olmasını anlamayız.
    ............................................................ .

>>>>>>>
    Mehdi'yim, Mesih'im diyene kanmayın

Son günlerde tartışma konusu olan Kıyamet alametlerine Yazar İhsan eliaçık da katıldı. İhsan Eliaçık Kuran`da gelecek tasavvurunun bulunmadığının altını çizerek Mehdi ve Mesih beklentisini eski dünya dinlerinden kalmış çaresiz zavallı ve boş beklentiler olarak yorumladı:
    ...Mehdinin geleceğine, İsa’nın ineceğine dair yapılan zorlama yorumların hiçbirinin aslı astarı yoktur. Konuyla ilgili hadis olduğu iddia edilen rivayetlerin tamamı uydurmadır. İbn Haldun, altıyüzyıl önce Mukaddime adlı eserinde bunları tek tek ele almış ve kesin bir şekilde çürütmüştür. (bkz. “İsa nerede?”, “İsa gökten inecek mi?” ve “İnzâr ve intizâr” başlıklı makaleler).

Bunların hepsi eski dünya dinlerinin kurtarıcı beklentisini yansıtan boş inançlarıdır. Kur’an’ın bunların hiç birine itibar etmediğini ve insanlığa bambaşka bir gelecek tasavvuru getirdiğini görüyoruz.

Bu açıdan bakınca, evet, Kur’an son derece futurist (gelecekçi) bir kitaptır. Yoğun bir şekilde gelecekte olacaklardan ve yarınlarda beklenmesi gereken şeylerden bahseder. Fakat bu asla eskiden yaşamış bir kahramanın dirilerek yeniden dünyaya gelmesi veya bir kurtarıcının ortaya çıkıp dünyayı kurtarması beklentisi değildir.

Peki nedir?

Kur’an’ın “İleride şunlar olacak, bekleyin” dediği şey nedir?

Üç şey: 1- Ölüm 2- Afet 3- Kıyamet!

Bütün Kur’an bunlara dair uyarılarla dolu…

Açın herhangi bir yerinden bir kaç sayfa okuyun, göreceksiniz.Bunun dışında beklenecek hiç bir şey yok!Ne mehdi gelecek, ne İsa inecek, ne mesih zuhur edecek!Bunların hepsi Kur’an öncesi eski dünya eskatolojilerinde kalmış çaresiz, zavallı, boş beklentilerdir.

Aslında bu tür rivayetleri “Mehdi Kur’an’dır”, “Her Müslüman mehdidir”, “İsa’nın ruhu geri dönecek, davası hakim olacak” vs. şeklinde “tevil” ederek yorumlamak da mümkün.

Fakat ben bu yoldan kazançlı çıkanın yine pusuya yatmış bekleyen ve halkı aldatmayı meslek haline getirmiş din simsarları olacağı kanaatindeyim. Asıl böyle yapılınca onlara prim verilmiş olacaktır. Bu nedenle tereddütsüz hepsi reddedilmelidir. Bunun hesabını hem dünyada hem de ahirette vermeye hazırım. Bu kadar kesin, aslı yok bunların!

Peki, elde Kur’an gibi bir “bürhan-ı hakikat” varken, bu kitabın bağlıları olduğunu iddia eden Müslümanlar dahi, nasıl oluyor da hala mehdi, mesih veya nuzul-i İsa beklentilerine inanabiliyor?

İşte cevabı : “Ey Rabbim, benim halkım bu Kur’an’ı mehcur bıraktı” (terketti/bir kenara attı/uzaklaştı)“ (Fussilet; 30).

Yani: En güzel hadis (ahsenu’l-hadis) Kur’an iken uydurma hadislerin peşine düştü. Uydurma rivayetler yoluyla eski dünya dinlerinin boş inançlarını 200 bin uydurma rivayet yoluyla yeniden dinine soktu. Senin dinini tersyüz edip iyiyi kötüden, gerçeği kurgudan ayıran Furkan’ı terketti. Akif’in tabirleriyle “Nebiye atf ile binlerce herze uydurdu/Yıktı din-i mubini de yeni bir din kurdu...”

Usül ulemasının defalarca söylediği gibi bende yineliyorum: Gelecekten/ğaybtan haber veren, bir kişiyi veya kesimi yeren, diğer bir kişiyi veya kesimi öven, Kur’an’ın vurgusu, teması ve söylemi dışında vurgular, temalar ve söylemler içeren tüm hadisler uydurmadır, batıldır! Böyle asgari 200 bin, azami 1.5 milyon uydurma rivayet vardır ve hepsi de piyasada dolaşmaktadır.

Muhammed’in getirdiği din bu yolla tersyüz edilmiş, yerine Ehl-i Kitap dinine benzer yeni bir din kurulmuştur.

Kanımca mevzu (uydurma) rivayetler konusu İslam’ı yıkan üç şeyden birisidir (bkz. “İslam’ı yıkan üç şey“ başlıklı makale).

Hz. Peygamber’in Kur’an dışındaki nasihatlerini derleseniz en fazla 500 rivayeti geçmez. Bunlar da daha çok ahlak, ibadet, doğruluk, dürüstlük, merhamet, adalet vb. etrafında döner. Kur’an’ın ana söylemini doğrular nitelikte ve onunla direk irtibatlıdır. Bunlar dahi Hz. Peygamberin emri veya tevsiyesi üzerine değil; sahabelerin kendiliğinden tuttuğu notlardan ortaya çıkmıştır. Dini değil; sosyolojik değere haizdir. Dini değer ifade eden tek şey Allah’ın kitabı Kur’an’dır. Çünkü Allah bizi kendi kitabından hesaba çekecektir. Buhari’nin veya Ebu Davud’un kitabından değil. “Dini değer“ derken bunu kastediyorum...

Şimdi...

Ey halkım söyle!

Artık uydurma treninden ne zaman ineceksin?Sermayeyi kediye yüklemekten ne zaman vazgeçeceksin?
    Burhan-ı hakikat’e ne zaman döneceksin?
    Ey halkım söyle!

Allah’ın kitabı ölüm, afet ve kıyamet uyarıları yapar durur.Oysa sen...Ölüm gelir aldırmazsın...Afet olur akıllanmazsın...Kıyamet yaklaşır umursamazsın...

Bilmem ki daha neyi beklersin?
    Ey halkım söyle!Allah’ın kitabı ölüm, afet ve kıyamet uyarıları yapar durur.

Oysa sen...

Mehdiyim diyene koşarsın..

Mesihim diyene kanarsın...

İsa’yım diyene söğüşlenirsin...

Defalarca aldatılır, kandırılır, yine aynı şeyi yaparsın.

Trafik kazası olur böcek gibi çiğnenirsin...

Deprem olur tezek gibi ezilirsin...

Sellere kapılır kütük gibi kıyılara vurursun...

Bunlara neden olan rantçılardan, kaçak binacılardan, dere yatağı haramîlerinden hesap sormak aklına gelmez, hep kurtarıcı beklersin...

Allah’ın kitabının ölüm, afet ve kıyamet uyarılarını teberrüken okuduğundan görmezsin. Bunları boyuna ölülerin arkasından üfürür durursun.

“Açıp nazm-ı celilin bakarsın yaprağına/veya okuyup geçersin bir ölünün toprağına... İbret olmaz sana, hergün okursun ezberde/ yoksa bir maksat aramazsın ayetlerde...”

Mehdiyim diyene koşarsın..Mesihim diyene kanarsın...İsa’yım diyene söğüşlenirsin...Defalarca aldatılır, kandırılır, yine aynı şeyi yaparsın.Bilmem ki daha neyi beklersin?

Ey halkım söyle:

Hala “Beni uyaran olmadı” mı diyeceksin!

İhsan Eliaçık >>>>>>>>

bu yazıyı geçen ay okumuştum ekleyeyim dedim.
    Gelecek, yorgun insanların değil, Rahatlarına kıyabilenlerindir.

Insanlara farkli bi persfektif gosteridigniz,
    Paylasiminiz icin tsk...
    Farkli bi bakis acisi...))
    "Ben gidiyorum, ta ki benden hayırlısı gelsin inşaALLAH"

Muhtazaf M. Salih AYDIN kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Fri Dec 2007
    İletiler
    623
    Blogdaki Konular
    1
    Mehdi Imani bir konu degildir bu bir
    Mehdi hadislerinin senedlerine bakin cogu zayif seneddir bu iki.
    Yahudiler hiristiyanlarda mehdi bekliyor bu üc?
    Anliyacaginiz kardeslerim Emek cekmesse bu ümmet kurtulmasi cok zor herkes birseye sariliyor. ALLAH Cümlemizi Dogru yoldan ayirmasin Insaallah
    Birliğin kederi, ayrılığın safasından daha hayırlıdır. (Yahya bin Muaz)
    www.aydin-aydin.com

Allah hidayet versin

Alıntı M. Salih AYDIN tafarından gönderildi Mesajı Göster
    Mehdi Imani bir konu degildir bu bir
    Mehdi hadislerinin senedlerine bakin cogu zayif seneddir bu iki.
    Yahudiler hiristiyanlarda mehdi bekliyor bu üc?
    Anliyacaginiz kardeslerim Emek cekmesse bu ümmet kurtulmasi cok zor herkes birseye sariliyor. ALLAH Cümlemizi Dogru yoldan ayirmasin Insaallah
    bir, bu imani bir konudur
    iki , Ebu Davud, Tirmizi, İbn Mace, al-Bezzar, Hakim ve Taberani gibi büyük muhaddislerin eserlerinde 10 larca sahih hadis vardir, hadisi inkar imansizliktir.
    uc, bugune kadar yasamis gelmis gecmis hic bir islam alimi evliya Allah dostu icinde mehdiyi inkar eden olmamistir.

iki , Ebu Davud, Tirmizi, İbn Mace, al-Bezzar, Hakim ve Taberani gibi büyük muhaddislerin eserlerinde 10 larca sahih hadis vardir, hadisi inkar imansizliktir.
    uc, bugune kadar yasamis gelmis gecmis hic bir islam alimi evliya Allah dostu icinde mehdiyi inkar eden olmamistir.

Sonra gelenlere nasıl bu hükmü yürüyebilir ki: Onlar arasında Mehdi aleyhisselam vardır. Resulullah (SAV) efendimiz onun kudumünü ve vücudunu müjdelemiş; şöyle buyurmuştur:
    "O, Allah'ın halifesidir." ("Mektubat-ı Rabbani", c. 1, s. 814)

Geleceği vaad edilen Mehdi, velayetin ekmeliyetini alacaktır. Bu Tarikat-ı Aliyye üzerine gelecek ve bu Silsile-i Aliyye'yi tamam ve tekmil edecektir. Zira bütün velayet nisbetleri, bu Nisbet-i Aliyye'nin altında bulunmaktadır. ("Mektubat-ı Rabbani", c. 1, 251. Mektup, s. 550, 554)

Vaad edilen durumu, açık bir şekilde iken, son derece cehaletlerinden ötürü bir cemaat dalalete saplandı.. Sübhan Allah onlara doğru yolu göstersin. (Mektubat, c. 2, 380. Mektup, s. 1162-1163 )

Deccal'in ve Yecüc'ün çıkması, Güneşin batıdan doğması, İsa (as)'ın gökten inmesi ve sahih haberlerin getirdiği diğer kıyamet alametleri haktır ve olacaklardır. Kıyametin büyük alametlerinden daha başkaları da vardır. Örneğin Mehdi (as)'ın gelmesi gibi. Bütün bu olaylar sahih haberlerin getirip söylediği gibi haktırlar ve gerçekleşeceklerdir. (Fıkhı Ekber Tercümesi, İmamı Azam Ebu Hanife, Hazırlayan Ali Rıza Kaşeli, s. 99)

daha yuzlerce ornek var cok fazla uzatmaya gerek yok, dort mezhep imamina gore ve butun ehli sunnet alimlerine gore bu itikadi bir konudur ve inkari mumkun degildir , inkar eden kafir olur, dolaysiyla bu imani bir konudur.
    iki tane kitap okuyup herseyden haberdar oldugunu sananlar, iki degil ,iki milyon kitapta okusaniz bir imami azamin , bir imam rabbaninin tirnagi olmazsiniz, bu kadar alim hadislerin senetleri zayifdir demiyor sen kimsin ?

yazini Allah cumlemizi dogru ayirmasin insaallah diyerek bitirmissin, dogru yol inkar yolu degildir ama, dolaysiyla bilmedigin konularda yorum yapma. cunku bu tur konularda inkar insani dinden eder, Allah tobe etmeyi nasip etsin sana ve hepimize.

Serdar
    Misafir

Mehdi!

Son peygambere inanıyorsanız ahir zaman hadislerini okuyunda Mehdi hakkında öyle konuşun. Yok gelmedi, gelmeyecek de, bilmem ne de!

Kafadan sallamak ne güzel şeymiş de haberimiz yokmuş!

Kayıtsız
    Misafir
    dunyada 313 momin yeni heqiqi momin omalidiki Mehdi agamiz zuhr elesin...siz peygemberin hedislerini inkar edirsiz....ne diyiyim ALLAH HIDAYET EYLESIN...

Kayıtsız
    Misafir

of of bulsanız ne olucak mehdiyi

daha göreve başlamadı başlama süresi 10-15 sene var tabi en doğrusunu ALLAH bilir ama mehdiye hidayet 2016 inecek ve çalışmaları fili olarak sürecek 10 sene yanında 313 kişi olacak bunların 100 yakını türkdür ve ben ve bikaç arkadaşımda ordu komutanıyım ilk 7 yani ve isminide biliyorum yerinide siz adını bilmeyeceksiniz araştırmayınızda yasaktır bileceğiniz isimi ahmet olucak ünlü yapmayada çalışmayın kibir meleklerin hocasına yakışmadı kibir tek ALLAH yakışır bu konuyu kurcalamayın artık gelmemekmiş diyenler için inş mehdi size deccal dan önce gelir...ALLAH a emanet olun sağlıcakla kalın.

Muhtazaf M. Salih AYDIN kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Fri Dec 2007
    İletiler
    623
    Blogdaki Konular
    1
    MaşaALLAH mehdiyle arkadaş olmuşsunuz saatini de söyleyin.
    Hadislerin senedini de.
    Benim imanımı siz sorgulamaya gücünüz yetmez.
    ALLAH size akıl feraset versin.
    Ben hadis inkar etmiyorum , birçok hadislerin senedi zayıf diyorum.
    O kadar biliyorsanız hadis senetlerini yazın.
    Rivayet eden kişileri silsilesi ile. Laf etmek marifet değil.
    Birliğin kederi, ayrılığın safasından daha hayırlıdır. (Yahya bin Muaz)
    www.aydin-aydin.com

Kayıtsız
    Misafir

aman kardeş zayıfa deyil sen hiçbir hadise inanma

zaten bende senle aynı görüşteyim dediğim gibi tam saatini ALLAH bilir ben sadece ulaştığım bilgiyi paylaştım bikaç hadiste çok üzerinde durmayın diyor okonuda uyardım ben sana burda bikaç şey yazarım kafan almaz nerden biliyor bu bunları demez ne yaptın sen dersin nasıl bukadarını biliyosun dersin .
    not benim bilgilerim okuduğum hadis bilgisi değil.bunla ilgili istihare kılmıştım ordan biliyorum rüyamda peygamber efendimizi gördüğümde öğrendim konuyu bukadar yoksa internete her ağızdan bişey çıkıyo neyin ne olduğu beli değil.

Kayıtsız
    Misafir

Mehdi a.s

Mehdi a.s gelecektir hadislerde sahihdir,gelecek ve bu dunyani adaletle dolduracaktir,Isa Mesih a.s da onla beraber gelecektir.onun gelmesinden suhpeli olanların muslumaligindan suphe ederim

+ Konuyu Yanıtla

Yer İmleri

Gönderme Kuralları