+ Konuyu Yanıtla
3 / 2 İlkİlk 123 SonSon
57 sonuçtan 21 --- 40 arası gösteriliyor

Konu: .:: Hz.İbrahim’in Kıssası ::.

amedli mehmet
    Misafir

vergi

ben 3`üncü sınıftayım ve dünyada kaç peygamber var?????

Kayıtsız
    Misafir

selamün aleyküm

biz bir ilköğretim okulu 5.sınıf öğrencileriyiz.Din kültürü ve Ah.Bil. dersimizde kıssa nedir?konusunu işliyoruz.Burada yazılanlardan faydalanmaya çalıştık.Açıklayıcı bilgi veren tüm büyüklerimize teşekkür ederiz.

Arkadaşlar Envar'ül Aşıkin Adlı bir kitap var o kitapta dünyanın yaratılışından kıyamete kadar olan ve olacak olan her şey yazılmış.İlginizi çekerse göz atın.Yazarını hatırlamıyorum.Allah 'a emanet olun.Saygılarımla...

Kayıtsız
    Misafir

kıssa

kıssa:arapça kökenli bir kelimedir.bu kelime sözlükte;hikaye,cümle,olay,durum,haber gibi anlamlara gelmektedir.

ALLAH' IN KULU
    Misafir

Konusuz

yuh demesini bilyorsunus ama ALLAH yada HZ.MUHAMMET derken bi kesme işreti koymuyonuz . insan ALLAH yazarken az bi saygı duyar

Kayıtsız
    Misafir

Kıssa nedir???

Kuranı kerimden kısa hikayeler.
    Kur'an-ı kerimde geçen peygamberlerden hikayeler.
    İBRETLER DEĞİL!!!

Kayıtsız
    Misafir

herkese selam

Geçekten herkese teşekkürler... Özelikle biz 5. sınıf öğrencileri için çok bilgi verici . çünkü daha çok ilk öğretimden ögretmenler veriyor bu ödevi ...

Kayıtsız
    Misafir

herkese selam

Dini bir terim olarak KUR`AN -I KERİM``DE geçmişte yaşamış insanlar, [milletler], peygamberlerden söz eden haberlere kıssa denir. Kıssanın amacı şimdiki insanların geşmişte yaşayan peygamberler ve insanların hayatını bilmek , bütün müminlere öğüt ve uyarı vermektir.Biliyossunuz ki peygamberler bize ALLAH huzuruna cehennem yerine cennet göndere bilmek için gönderilmiştir

ebedii yolcuu
    Misafir
    çok güzel bir yazı bunu yazandan mevlam razı olsun.ödevimi yapmamda kolaylık oldu ama daha detaylı ve ince ayrıntıları göz önünde bulundurulsaydı daha iyi olurdu...

Kayıtsız
    Misafir

Kssa ne demek

Bir konuyu anlatırken bütün hepsini değil sadece ders alın ması gereken yerleri söylemektir.
    Zaten''kıssa''arapça kökenli kelimedir.

Kayıtsız
    Misafir

hz İBRAHİM

Alıntı HERŞEYİ BİLEN... tafarından gönderildi Mesajı Göster
    ya arkadaşlar kıssanın ne anlama geldiğini bilmiyor musunuz yuh yuh yuh başka bir şey demiyorum artık allah akıl fikir versin neyse ben söylüyüm

PEYGAMBERLERİN İBRET VERİCİ ÖYKÜLERİ
    evet ama burda çok yazılmış buun hepsi yazılmaz

Kayıtsız
    Misafir
    Alıntı ademoğlu tafarından gönderildi Mesajı Göster
    kıssa ne demek
    kıssa arapça ökenli bir kelimedir.Bu kelime sözlükte hikaye,cümle,olay,durum ,hsber gibi anlamlara gelmektedir.Dini bir terim olarak ise Kur'an-ı Kerim'de ,geçmişte yaşamış milletler ve peygamberler tarafından söz edilen haberlere kıssa denir...

5.sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Kitabından Alınarak Hazarlanmıştır.

Kayıtsız
    Misafir

kıssa

Kur an ı Kerim de , geçmişte yaşamış topluluklar ve peygamberler hakkında anlatılan ibret verici hikaye ve tarihi olaylardır.

el emin
    Misafir

kıssa

kıssa peygamberlerin yaşadığı gerçek olan ibret verici olaylardır

Kayıtsız
    Misafir

selam

çok yardimci oldunuz

kıssa
    Misafir

kıssa nedir

kıssa demek herhangi birinin hayatı demektir ve herkesin bildiği gibi sadece peygamberlerin kıssası yoktuur bunu aklınızdan çıkarmayın

Kayıtsız
    Misafir

kıssa ne demek

kıssa demek geçmişte yaşamış toplulukların yada peygamberlerin ibret verici hikayesi ve tarihi olaylardır...

Kayıtsız
    Misafir
    bence bu kıssaların amacı sizin ve diğer insanların bir sonuç çıkarması için yazılmıştır

Kayıtsız
    Misafir

Kıssa

Kıssa arapaça kökenli bir kelimedir.Bu kelima sözlükte;hikaye, cümle, olay, durum, haber gibi anlamlara gelmektedir. Dni bir terim olarak ise Kur`an-ı Kerim`de, geçmişte yaşanmış milletler ve peygamberlerden söz eden haberlere kıssa denir.

Kayıtsız
    Misafir

kıssa

ya yarın kıssalardan ,kadir gecelerin anlamı , maun suresi yani yarısnı klasik söracak bizde kendimiz yazacaz offfff daha hiç çalışmadım şimdi çalışıyorum yarın hem analiz var hemde Din den yazılı offffffffffff çok sitres verici

+ Konuyu Yanıtla
3 / 2 İlkİlk 123 SonSon

Tags for this Thread

Yer İmleri

Gönderme Kuralları