Oylama: Kitap alırken sizin için hangisi daha önemlidir?

Uyarı: Oyunuzu herkes görecektir

+ Konuyu Yanıtla
2 / 2 İlkİlk 12
36 sonuçtan 21 --- 36 arası gösteriliyor

Konu: Kitap alırken sizin için hangisi daha önemlidir?

Mâh-rû Mümine AYDIN kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Wed Jun 2006
    İletiler
    1,720
    yapılan eleştiriler daha önemlidir.Merak uyandırır ve ben de okurum ama bağlı kalmamya çalışırım o eleştirilere (olumlu ya da olumsuz)
    Çocukluk günlerimin son demlerini yaşıyorum...Tadını çıkarmak istiyorum...

mahatmagandi21
    Misafir

faydalı olduğuna inandığım kitabı seçerim

Kitap seçererken çoğumuz yaşantımızla ilintili,ilgi duyduğumuz konuları içeren bir de ekonomik olarak bizi sarsmayan kitabları tercih ederiz.Bazılarımız da sırf kitap okuyor desinler diye kitap alıyor.

bir kitabı okumam için en az bir kişinin okuyup beğendiğini dile getirmesi ve bana da okumamı tavsiye etmesi gerekiyor..çokça ismini duyduğum kitapları okumadan içim rahat etmez..kitabın yazarının özgeçmişi de çok ilgimi çeker..sonra kaçıncı baskı olduğu..

deneme yazıları,günümüz tahribatları ile ilgili kitaplar ve düşünce yazılarını tercihimdir..

Kİtap Benİm İÇİn Hassas Bİ Konudur ÇocukluĞumdan Berİ Kİtap AliŞkanliĞimi HİÇ Kaybetedİm.benİm İÇİn Ambalaj Önemlİ DeĞİldİr.paketleyende.ben Zaten Kendİmİ BİldİĞİm Ve İdeolojİmde Samİmİ OlduĞum İÇİn Yazar Önemlİ DeĞİldİr.mesela İlokula YaŞitlarimdan Erken BaŞlamiŞ Olmama RaĞmen DİĞerlerİ Cİn Alİ Okurken Ben Ansİklopedİlerde Atomun Yapisini Okurdum.yanİ Elİme GeÇen HerŞeyİ Okurum.okumak Önemlİdİr.koyu Sol GÖrÜŞlĞ Bİ Yazarin Kİtabindan Tutun İnanÇsiz Bİ Yazara Kadar Herkesİ Okurum.hele De SavunduĞum GÖrÜŞle İlgİlİ Yazilan Bİ Kİtabin Yazari Benİm GÖrÜŞÜmde DeĞİlse.bu Bazen Bana Mutluluk Getİrİyo.farkli DÜŞÜncede Bİ İnsanin Benİm GÖrÜŞÜme Saygi DuyduĞunu GÖrÜnce.eleŞtrİlerİ Bİle Önemlİ Benİm İÇİn.okumak GÜzel Şey.Özellİkle Bayan ArkadaŞlarima Şunu Tavsİye Edİyorum Benİm Okumaya Olan DÜŞkÜnlÜĞÜm Annemİn Sayesİnde Benİ Karninda TaŞimakla YetİnmemİŞ Ben Karnindayken Bana Kuran DİnletmİŞ Kİtap OkumuŞ O Zaman AtmiŞ Tohumlari Şİmdİ Meyvelerİnİ Topluyo.toplumda BİlİnÇlİ Anneler Çok Önemlİ Kİmİnİz Anne Kİmİnİz Nasİp Olursa Olacak Bayanlara Çok İŞ DÜŞÜyo...

Güle Güle.. Emre SOLGUN kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Sat Feb 2008
    İletiler
    187
    kitabın içeriği.verdiği bilgileri ve delilleri tabi.atma usulü bilgi kitapları hariç herşey okurum.
    Makro alemlerden mikro alemlere RAB O'dur

şimdi saadet Elif MERTKAYA kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Sun Mar 2008
    İletiler
    220
    kitabın konusu,türünde yazarın kim olduğu önemli
    yorum yok....

.... Ravza AYYILDIZ kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Thu Apr 2007
    İletiler
    3,039
    Blogdaki Konular
    3
    her yazar okurum ama her yazarın kitabına para vermem
    AMPÜLLERİ SÖNDÜRÜNÜZ!
    ELEKTRİĞE %65 ZAM!

yazar önemli ama ihtiyacım olan önceliğim olan kitapların yazarı ne olursa olsun genede dikkat ederek okurum konuda önemli her önüme gelen kitabı okumam okuyamam
    مجهدة:

ikra hulya
    Misafir
    ben yoculuğa çıkarken kitap alanlarda değilim muhakak hergün muntazaman kitap okurum onun için öncelik kitabın içeriği sonra yazarı vesaire.....

Medine
    Misafir
    öncelikli olarak yazara bakarım bende...daha sonra konusu başta gelen etkenler...

kitabın konusu kadar yazar da önmelidir. çünkü her yazarın kendine has bir üslubu bulunmaktadır.

??? Amine Sümeyye KIVRIM kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Sat Mar 2008
    İletiler
    129
    Blogdaki Konular
    7
    benim için önce konusu sonra yazarı...
    BUDA GEÇER YA HU!

Emanuel
    Misafir
    kitap alırken tabiki kitabın konusu ; Almamızda en önemli etken en azından benim için
    Sırası gelir . solcuyuda okuruz , liberalide okuruz , şeriatçısınıda okuruz . okuyacaksın ki insanların bakış açısını görebilesin .

Zaman gectigi icin [en son 2008 yilinda bu konuya cevap vermistim, hey gidi günler], huylarimiz'da degisiyor.
    Eskiden bir nevi, hislerime güvenerek alirdim kitaplari ve hep dogru karardi, ama simdi
    daha secici olmaya basladigimi fark ediyorum. ...

_ALBAY_ SİTE BAŞKANI Tevfik YAZICILAR kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    8,612
    Blogdaki Konular
    5
    "Kitapta seçici olmak."

Bu kavramı biraz açıklayabilir misiniz?...
    Gün gelecek bütün dünya Hocama selam duracak!

Cevap: "Kitapta seçici olmak."

Tevfik agabey, sorunu zamanin da okudugum kitap'dan alinti yaparak cevaplamak istiyorum.

Insan kitap konusunda secici olmalidir, okumak kadar, neyin okuyanacagi da önemlidir.

Genel kültürümüz acisindan bir konuyu ögretmesi gerekiyor. Bilmedigimiz konulari ögretmesi gerekiyor. Yeni bir bakis acisi kazandirtmasi gerekiyor. Davranislarimiz da olumlu degisiklikler meydana getirmesi gerekiyor.

Bu kriterleri yerine getirmiyorsa eger, o zaman okunacak kitap degildir ...

V.Dillon: "Okuyacaginiz yazari, arkadasiniz gibi secin."

"Okuma cok kitapla degil, sindirilen kitapla hedefi bulacaktir. Birkac tane samimî dost, bircok tanidiktan iyidir. Cok kitabi azar azar okumaktansa, az kitabi cok cok okumalidir. Bir kitabi sIk sIk elimize almaktan zevk duymaliyiz. Okunan kitaplarin mahsulünü kaldirabilmeliyiz. Hele düsünerek okumak, okuyarak düsünmek ne güzel olur. [...] Churchill de, "Yaslilarin yiyeceklerinde dikkatli olmalari gerektigi gibi gencler de okumak icin sececeklerinde dikkatli olmali, gerektigi gibi titiz davranmalidir" diye ifade etmektedir.
    Francis Bacon'un su tespiti okunacak kitaplar konusunda güzel bir ölcü getirmektedir: "Bazi kitaplar tatmak icin, bazisi yutmak icin, geriye kalan birkaci ise cignemek ve sindirmek icindir."
    Kitap en iyi arkadastir. Ama her kitaptan iyi arkadas olamaz. Arkadas gibi kitabin da, derginin ve gazetenin de faydalisi ve zararlisi vardir Tarihi saptiran, dinî degerleri hafife alan, gencligi ahlâsksizliga tesvik eden kitaplari hos görmek mümkün mü?
    Kötü kitaplar kötü kelimelerden daha kötüdür. Kötü davranislar gibi gelecek nesillerin düsünce ve iradesine sekil verirler. [...]" [1]

+ Konuyu Yanıtla
2 / 2 İlkİlk 12

Yer İmleri

Gönderme Kuralları