+ Konuyu Yanıtla
4 / 4 İlkİlk 1234
63 sonuçtan 61 --- 63 arası gösteriliyor

Konu: 6. Uluslararası Türkçe Olimpiyatları

Kısıtlanmış Üye
    Giriş
    Wed Jan 2008
    İletiler
    1,533
    Blogdaki Konular
    5
    Alıntı Özgür Çağrı tafarından gönderildi Mesajı Göster
    Dolduruşa getirilmişsiniz kardeşim : ))

Ne yaptığınızı bile bilmiyorsunuz... Maalesef birçok kişi geçer bu aşamalardan.. Bizlerde geçtik, hataya düştük! Sokaklarda aradık hakkımızı.. Protesto, eylem vs.
    Hmm kardeşim.Bizim orda 50 55 yaşlarında bir amca var.Ne kadar da anlat CeHePe diyip durur.Neden derim?İşte o böle şöle falan....Ama beni tatmin edecek bir cevap yoktur.Ama sen onun tatminde etsen cevaplarınla yerin dibinede soksan o büyüktür daha iyi bilmiştir.Bir çok şey yaşamıştır....Özgür ÇAĞRI kardeş kaç kere protestolara eylemlere gittik Yurtsever cephesinde kaç kere polis taşladın??? Kaç kere Kapilatilizm'i protesto için okulu birbirine kattın?Duvarlara yazılar yazdın ?? Ben ordan bugün burdayım 26 yılda 50 yılda 60 yılda gördüklerin önemli değil .....Davaya ne kadar hizmet ettin? Ve son nefesinde naptın ?

Özgür ÇAĞRI kardeşim Allah ilk başta beni sonra seni ıslah etsin.Gönlüne Bir Aşk düşürsünki medet umduğun boş yalanlı sözlerin tesirinden kaçabilesin.Bizim kapımız hiç bir zaman kapalı değildir.sadece gerçekleri gör......
    ѕєηιη ƒαякıη вєηιм тαяzıм .......

Kısıtlanmış Üye
    Giriş
    Wed Jan 2008
    İletiler
    1,533
    Blogdaki Konular
    5
    Alıntı Özgür Çağrı tafarından gönderildi Mesajı Göster
    Dolduruşa getirilmişsiniz kardeşim : ))

Ne yaptığınızı bile bilmiyorsunuz... Maalesef birçok kişi geçer bu aşamalardan.. Bizlerde geçtik, hataya düştük! Sokaklarda aradık hakkımızı.. Protesto, eylem vs.

Ancak dikkat edilirse, bu tarz dolduruşta olan kardeşlerin İslami ilimler ile uzaktan yakından hiç ilgisi olmadığı görülecektir! Zaten bu bir siyasi hareket. Üstad Necip Fazıl ve Bediüzzaman Hazretlerinin en yakın talebesi Zübeyir ağabeyin ısrarla kurulmamasını istediği ancak bazı generallerin erbakanı isveçten getirip kurdurduğu siyasi bir partinin son demleri.. Sadece burada samimi kardeşlere seslenmek istiyorum...

Lütfen, eleştirdiğiniz insanları iyi araştırın. Kendi kaynaklarına da gözatın. Fikirlerine biraz bakın.. Bediüzzamanın dediği üzere din umumun malıdır hususun değil. Sizler dini kullanmamaya özen gösterin. Yukardaki yazılara cevap vermek isterdim, lakin demokratik ortam değil. Siliniyor...

Selametle..

Arkadaşım sen Türkiyede Demokrası var diyormusun ??? Zaman tamam Bediüzzamanın Efendiye ve Nacip Fazıl ustaya birşey diyemem...Peygamber Efendimiz siyaset yapmamışmıdır??? Siyasetin Kelime Anlamı nedir ilk başta onu bilelim...Siyaset=Taraf olmak değilmidir?? Ben Müslümanım derken bile siyaset yapmamaktamıyız? evet siyaset yapmaktayız Hristiyan değiliz....Kendimizi bir tarafa alıyoruz...Peygamber efendimiz müşriklerle anlaşmalar yapdılar mı ?Yanlışmı biliyordu Efendimiz???

Sizin desteğinizi sürdürdüğünüz T.C başbakanı ne yapıyor ? ? Siyaset değil mi ?O sizin hoca dediğiniz insanın arkasından gitmiyor mu ???Vallahıde Irakta akan kandan,Filistindeki Tecavuz Edilen bacıdan,Yetim çocuklardan Vebal vardır....O Hoca dediğiniz kişi neden birşey yapmıyor ?? T.C başbakanı ödüllere doğmuyor oleyyy Tebrikler başbakanımız Yahudilerden Üstün başarı ödülü aldıııı ''' diye seviniyorsunuz demi ???O ödülde kaç tane mücahid kanı var ???DÜŞÜNÜN...

Buradaki kardeşlerimin İlim seviyesini sadece sizin kişisel düşüncelerinizle ölçemezsiniz sizi Hoca dediğinizin hayatını burdaki herkes bilmekte emin olun Müslüman akıllı olmalıdır....NARKOZ'lu değil....Burdaki insanların ilmini bir kişi ile ölçemezsiniz hakkınız yok..!!

Eleştirilen insanda ortadadır.Kendi topraklarından korkan Hapisten korkan kendini Hristiyanların kollarına atan bir ucubedir.Hocam tek başına direnirken Sizlere emir veren insan gitti 22 Temmuzda AKEPE dedi.....diğer seçimdede Tüm Müslümanların Vebalı var sizde.....Tüm.......

İşbirlikçi Tüm Devlet Adamlarını Sana Şikayet Ediyorum Allah'ım Sana Şikayet Ediyorum Şahit Ol Ya Rab....Şahil Ol..............
    ѕєηιη ƒαякıη вєηιм тαяzıм .......

Kayıtsız
    Misafir

Sizin burada belirttiğiniz 6. Türkçe Olimpiyatları değil, 5. Türkçe olimpiyatlarıdır

Alıntı leyla nur kaleli tafarından gönderildi Mesajı Göster
    6. Uluslararası türkçe olimpiyatlarında ilgi toplayan senegal folklor ekibindeki siyahî öğrenciler silifke oyunu oynamaya hazırlanıyorlar.
    Olimpiyatlara katılan ata yurt'tan gelen kazak öğrenciler millî kıyafetleriyle iş adamlarının toplandığı bir konferansta.
    Olimpiyatlara katılan öğrencilerden bir grup tobb başkanı rifat hisarcıklıoğlu ve sanayi ve ticaret bakanı ali coşkun'la fotoğraf çektirirken.5. Uluslararası türkçe olimpiyatları, uluslararası dil öğretimi derneği tarafından düzenlenen, tüm dünyadaki türkçe öğrencilerinin katıldığı dil olimpiyatlarının beşincisidir. Bu yılki teması "türkçenin 100 akları" ve "100 ülke sevgi diliyle buluşuyor, yarışıyor." olan olimpiyatlara 105 ülke katılmıştır.

Yarışan ülkeler 105 ülkenin tam listesi
    1 afganistan
    2 almanya
    3 amerika birleşik devletleri
    4 arjantin
    5 arnavutluk
    6 avustralya
    7 avusturya
    8 azerbaycan
    9 bangladeş
    10 belçika
    11 benin
    12 beyaz rusya
    13 bosna-hersek
    14 brezilya
    15 bulgaristan
    16 burkina faso
    17 cezayir
    18 çad
    19 çek cumhuriyeti
    20 danimarka
    21 endonezya
    22 estonya
    23 etiyopya
    24 fas
    25 fildişi sahilleri
    26 filipinler
    27 finlandiya
    28 fransa
    29 gana
    30 gine
    31 güney afrika
    32 güney kore
    33 gürcistan
    34 hindistan
    35 hollanda
    36 ırak
    37 ingiltere
    38 iran
    39 irlanda
    40 isveç
    41 isviçre
    42 italya
    43 japonya
    44 kamboçya
    45 kamerun
    46 kanada
    47 karadağ
    48 kazakistan
    49 kenya
    50 kırgızistan
    51 kırım
    52 kolombiya
    53 kongo
    54 kosova
    55 laos
    56 letonya
    57 liberya
    58 litvanya
    59 macaristan
    60 madagaskar
    61 makedonya
    62 malavi
    63 maldivler
    64 malezya
    65 mali
    66 meksika
    67 mısır
    68 moğolistan
    69 moldova
    70 moritanya
    71 mozambik
    72 myanmar
    73 nahcivan
    74 nepal
    75 nijer
    76 nijerya
    77 norveç
    78 orta afrika cumhuriyeti
    79 özbekistan
    80 pakistan
    81 papua yeni gine
    82 polonya
    83 portekiz
    84 romanya
    85 rusya
    86 senegal
    87 sırbistan
    88 singapur
    89 slovenya
    90 sri lanka
    91 sudan
    92 suriye
    93 şili
    94 tacikistan
    95 tanzanya
    96 tataristan cumhuriyeti
    97 tayland
    98 tayvan
    99 türkmenistan
    100 uganda
    101 ukrayna
    102 ürdün
    103 vietnam
    104 yemen
    105 yunanistan

tertip heyeti başkan: Mehmet sağlam türkiye cumhuriyeti başbakanlık etik kurulu başkanı, eski millî eğitim bakanı, eski yök başkanı.
    Yıldırım akbulut eski başbakan.
    Vehbi dinçerler eski millî eğitim bakanı.
    Mustafa isen türkiye cumhuriyeti kültür ve turizm bakanlığı müsteşarı
    hasan kaplan türkiye cumhuriyeti millî eğitim bakanlığı yurt dışı eğitim öğretim genel müdürü.
    şükrü halûk akalın türk dil kurumu başkanı.
    Hakan fidan türkiye cumhuriyeti başbakanlık türk işbirliği ve kalkınma idaresi başkanı
    osman horata atatürk kültür merkezi başkanı.
    Mehmet atalay gençlik ve spor genel müdürü.
    Nevzat köseoğlu türk ocakları eğitim ve kültür vakfı başkanı.
    Harun tokak gazeteciler ve yazarlar vakfı yönetim kurulu başkanı.
    Ali fuat bilkan tobb ekonomi ve teknoloji üniversitesi fen edebiyat fakültesi dekanı, tobb ekonomi ve teknoloji üniversitesi türk dili ve edebiyatı bölüm başkanı, uluslararası dil öğretimi derneği başkanı.
    Tuncay öztürk uluslararası dil öğretimi derneği başkan yardımcısı.

Bilim jürisi 6. Uluslararası türkçe olimpiyatları'ında türkiye'nin önde gelen üniversitelerinin, türkoloji, türk dili ve edebiyatı ve türkçe öğretimi bölüm başkanları ve öğretim üyeleri ve yabancı türkologlar bilim jürisindeydi.

Bilim jürisi
    prof. Dr. Mustafa özkan (istanbul üniversitesi türk dili ve edebiyatı bölümü başkanı)
    prof. Dr. şeyma güngör (istanbul üniversitesi türk dili ve edebiyatı bölümü öğretim üyesi)
    prof. Dr. Nuri yüce (istanbul üniversitesi türk dili ve edebiyatı bölümü öğretim üyesi)
    prof. Dr. Muhammet yelten (istanbul üniversitesi türk dili ve edebiyatı bölümü öğretim üyesi)
    prof. Dr. Azmi bilgin (istanbul üniversitesi türk dili ve edebiyatı bölümü öğretim üyesi))
    prof. Dr. Cihan okuyucu (fatih üniversitesi türk dili ve edebiyatı bölümü başkanı)
    prof. Dr. Mustafa kaçalin (marmara üniversitesi türkçe eğitimi bölümü başkanı)
    prof. Dr. Sebahat deniz (marmara üniversitesi türk dili ve edebiyatı bölümü öğretim üyesi)
    prof. Dr. Abdullah uçman (mimar sinan güzel sanatlar üniversitesi türk dili ve edebiyatı bölümü başkanı)
    prof. Dr. Abdurrahman güzel (başkent üniversitesi türkçe öğretmenliği bölümü başkanı)
    prof. Dr. Halil ahmet kırkkılıç (atatürk üniversitesi türkçe eğitimi bölümü başkanı)
    prof. Dr. Murat özbay (gazi üniversitesi türkçe eğitimi bölümü başkanı)
    prof. Dr. Ali fuat bilkan (tobb ekonomi ve teknoloji üniversitesi türk dili ve edebiyatı bölümü başkanı)
    prof. Dr. Hendrik boeschoten (mainz üniversitesi oryantalistik ve türkoloji bölümü başkanı)
    prof. Dr. Emil boyev (şumen üniversitesi türk dili ve edebiyatı bölümü başkanı)
    prof. Dr. Gulia alasania (uluslararası karadeniz üniversitesi tarih bilimleri uzmanı)
    prof. Dr. Tofik haciyev (azerbaycan devlet üniversitesi filoloji ilimleri öğretim üyesi)
    doç. Dr. Celal demir (afyon kocatepe üniversitesi türkçe eğitimi bölümü başkanı)
    doç. Dr. Ismet biner (litvanya vilnius pedagoji üniversitesi öğretim üyesi)
    doç. Dr. Bünyamin çağlayan (kastamonu üniversitesi türkçe bölümü başkanı)
    yrd. Doç. Dr. Hüseyin özcan (fatih üniversitesi türk dili bölümü başkanı)
    yrd. Doç. Dr. Mehmet gümüşkılıç (fatih üniversitesi türk dili ve edebiyatı bölümü öğretim üyesi)
    doç. Dr. Mustafa volkan coşkun (muğla üniversitesi türkçe eğitimi bölümü başkanı)
    dr. Halina kobeckaite (litvanya cumhurbaşkanı danışmanı, türkolog)

final jürisi 6. Uluslararası türkçe olimpiyatları'nın final etkinliklerine ünlüler de destek verdi. 105 ülkeden katılan 550'yi aşkın öğrenci arasından finale kalan 20 öğrenci finale ünlü simalar ile birlikte hazırlandı. 2 haziran 2007 cumartesi günü istanbul gösteri merkezi'nde yapılan finalin jürisi şu isimlerden oluştu:

Garo mafyan
    neco
    coşkun sabah
    demet sağıroğlu
    erhan güleryüz
    burcu güneş
    nurettin soydan
    umut akyürek
    reyhan karaca
    deniz arcak
    cahit berkay
    fatih kısaparmak
    iskender pala
    kerem alışık
    bedirhan gökçe
    cem kurtoğlu
    nebil özgentürk
    yavuz bülent bakiler
    beşir ayvazoğlu
    ali ural
    nurullah genç
    mario levi
    salih memecan
    selim ileri
    uğur ışılak
    orhan hakalmaz
    ertuğrul erkişi
    mustafa çavuşev
    şükrü halûk akalın
    yüksel evsen
    gürkan vural

destekleyenler
    2007 yılında rekor sayıda ülkenin yarıştığı olimpiyatları birçok kamu ve sivil toplum kuruluşu da destekledi. Bu kuruluşlar şunlardır:

Türkiye cumhuriyeti millî eğitim bakanlığı
    türkiye cumhuriyeti kültür ve turizm bakanlığı
    türk dil kurumu
    türk işbirliği ve kalkınma idaresi başkanlığı
    atatürk kültür merkezi başkanlığı
    gençlik ve spor genel müdürlüğü
    türk ocakları eğitim ve kültür vakfı
    türk tarih kurumu
    unesco
    sizin burada belirttiğiniz 6. Türkçe olimpiyatları değil 5. Türkçe olimpiyatlaridir. Lütfen düzeltin. ..

+ Konuyu Yanıtla
4 / 4 İlkİlk 1234

Yer İmleri

Gönderme Kuralları