+ Konuyu Yanıtla
4 / 3 İlkİlk 1234 SonSon
63 sonuçtan 41 --- 60 arası gösteriliyor

Konu: 6. Uluslararası Türkçe Olimpiyatları

Özgür Çağrı
    Misafir
    Alıntı Ferhat MERAL tafarından gönderildi Mesajı Göster
    sayın misafir peki siz şuaları okudunuzdu?
    Değerli kardeşler,

Mesele Risaleyi okuyup okumama meselesi değil esasen!
    Ancak şu kadarını çok iyi biliyorum ki, burada genel manada kardeşlerin çoğunun Risale-i Nurlardan maalesef haberi yok! Olaylara bu kadar acemice yaklaşılmasından anlaşılıyor!

Bu asırda Risale-i Nurları tedkik etmeyen hiçbir müslümanın bu çağın idrakine, anlayışına ayak uyduracağı kanaatinde değilim! Şimdi, olimpiyat denmiş.. Eleştiri yağmuru.. Binbir türlü senaryolar yazılmış burada! (Hoş, Üstad Bediüzzaman Hazretlerinin bilinmeden Hocaefendininde tanınmaması çok normal) Ancak, en azından İman kardeşliği korunabilir!

Maalesef, siyaset ile iman kardeşliği bir teraziye konduğunda siyaset tarafı ağır basıyorsa bir sorun var demektir!

Burada nefsi damarları tahrik edecek sözler söyleyip meseleyi nefs-i müdafaa zeminine getirmek istemem. (Öyle olacağını biliyorum) Bu forumda pek fazla da yazmayacağımı söyleyeyim. Ancak acizane, bu kardeşinizin şu mesajını dikkate alanlar olursa eğer birkaç küçük tavsiyelerde bulunmak isterim;

Öncelikle, Allah rızası için.. Davamız ne ise Davanın çizgisine, yoluna ve usulüne göre hareket edilmesi gerektiği unutulmamalı.. Efendimizin(asm) İslamı ceziretül arab'a 23 yıl içersinde yayması ve buradaki metodunu iyi araştırmalı..(Biliyrum herkes çok önyargılıdır şimdi.bu arada eski bir milli görüşçü olduğumu belirtmek isterim.. Sonsuz Nur adlı F.Gülen Hocaefendi kitabı bu manada çok önemlidir)

Bir ikincisi, bu asrın minaresinden tüm insanlığa seslenen müceddid-i azam'ı özellikle dikkatle okumak gerektiğini düşünüyor ve kardeşlerime tavsiye ediyorum..

Türkçe Olimp. veyahut hizmet metodları çalınacak son kapı olsa gerek!

Allah rızası için, zor bir şey değil.. Bediüzzaman Hazretlerinin Münazarat adlı küçük cep kitabına bakmalı...

Bir tavsiye daha istense idi Mustafa İslamoğlunun Yğrek Devleti adlı kitabını tavsiye ederdim.. Yanlışların görülmesi adına..

Her türlü eleştiriye açığım. Lakin, İslami edeb ve adaba aykırı eleştiriler uhuvveti sarsan sözler vicdanlara havale..

Şahsıma ait eleştirilerden dolayı gücenmeyeceğim.. Ancak Nur cemaatine ait bazı forumlar da bu manada incelenebilirse.. yapılmak istenenler daha net anlaşılacaktır!

Selam, Saygı ve dua ile kalınız..

Alıntı Tuba ÖNER tafarından gönderildi Mesajı Göster
    nerden bılıyosun kı ıslamı ogretmedıklerını??
    ön yargı yapmaya gerek yok bence guzel bır programdı.....
    Madem Islami Ögretiyorlar Olimpiyata katilan kizlarin basi neden acik,hersey bitti de Türkce dilini mi ögrenmek kaldi Dünyada Müslümanlar sehit ediliyor bunlar isi gücü birakmis Türk okullari aciyor , Dünyadaki Sehit edilen ve zulüm gören Müslümanlarara verdikleri önem gazetelerinde,Terorist,Militan ve Sehit edilen kardeslerimize ölü diye hitab etmelerinden anlasiliyor

İnsanların değişiyoruz dediği ama neye ve nereye göre değiştiğinin farkında olmadığı bu dönemde yapılan çalışmaları hemen anlamak görmek haylizordur türkçe olimpiyatları bakıldığında güzel herkes tarafından takdir edilen bir çalışma gibi görülüyor işte burda bakış açımız olaylar anlamamıza yardımcı oluyor yani bu olimpiyatlara nerden bakıyoruz toplum nezninde ve ilk bakışta gzüel çalışma peki içeriği neyi dolduruytor bir kaç şiir söz ılımlı ve reklam kokan mesajlar

Olimpiyatlar yapıldı peki getirisi götürüsü nedir malum cemeatin okullarının eğitimi ve yeni yapılacak okullara finansman yani referans bu olimpiyatlar ılımlı islamın eğitim ayağındaki çalışmalarından biridir geldiler şiir okudular ılımlı mesajlar verildi başka ne var kaçı müslüman oldu kaçı inancımızdan ne öğrendi.

bizim yapılan çalışmalarda öncelimiz inancımıza ne kattımızdır bu çalışmayı islami görenler olabilir ben görmüyorum buna katılan veya katılmıyan olacak toplum neznindede bakıldığında itibar görebilir lakin içi boş bir çalışmadır tabi nerden baktımıza göredir
    hayat;iman ve cihattır. Bu iki değer ve dinanizme, kim sahip olursa, zaferi onlar kazanacaktır.

½DELİ@ Tuba ÖNER kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Mon May 2008
    İletiler
    742
    Blogdaki Konular
    3
    Alıntı Erdal DINCSOY tafarından gönderildi Mesajı Göster
    Madem Islami Ögretiyorlar Olimpiyata katilan kizlarin basi neden acik,hersey bitti de Türkce dilini mi ögrenmek kaldi Dünyada Müslümanlar sehit ediliyor bunlar isi gücü birakmis Türk okullari aciyor , Dünyadaki Sehit edilen ve zulüm gören Müslümanlarara verdikleri önem gazetelerinde,Terorist,Militan ve Sehit edilen kardeslerimize ölü diye hitab etmelerinden anlasiliyor

yaptıgı bazı seyler yanlıs olabılır ama abartmana gerek yok.bız sadece lafta ama ıcraat yok o insanlar bısey yapmak ıcın gece gunduz calısıyo durmadan ama bız elestırmekle kalıyoruz.hersey bu kadar basıt degil.......
    ::::::.......................

...NeYzEn... Ferhat MERAL kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Thu May 2008
    İletiler
    360
    insanlar için en tehlikeli olan şey doğruya en yakın olanıdır. bizim kızdığımız eleştirdiğimiz noktada bu zaten.yoksa dışardan bakıldığı zaman gayet hoş bir hizmet! amma velakin artık şunu kabul edin hizmet demek dersanelere gidip oradanda hocaların yönlendirmesiyle abilere ablalara gidip üstün körü(sadece cok fazla okumak adına) risale okumak,anlamını özümsemeden bitirmek insana vakit kaybından başka birşey değildir.önemli olan okuduklarınınsana altyapı oluşturmasıdır,yoksa sadece fetullah gülenin pırlanta serisini vs. okumak insana birşey katmaz.işte ozaman fetullahcı,şucu bucu olursunuz! sorunda burda!!! egerki risaleleri hakkıyla okumuş olsan,araştırsan ki risale-i nur kur-an'ı keriminen büyük hizmetidir gerçekleri bir tokat gibi suratına vurur.ama siz bunu yapmıyorsunuz oyüzdende yanılgıya düşüyorsunuz oyüzdende diyolog gibi görünüşte müslümanlar için çok büyük hizmet gibi gözüken büyük bir yanılgı ve tehlikeye düşüyorsunuz. Rabbim bizleri ıslah etsin ,hepimizi islam yolunda doğru ve emin adımlarla ilerlememizi nasip etsin! hak davamızda hak görüşümüzü tüm dünyaya hakim kılmamızı nasip etsin.amin.

Özgür Çağrı
    Misafir
    Ferhat kardeşim,

Sizler 'diyaloğun' en güzel örneğinin Efendimiz(asm) döneminde yaşandığından bile haberdar değilseniz..

Sadece ve sadece siyasi çalışmalar ve parti programları ile ilgileniyorsanız..

Ve diyaloğun bu zamandaki önemini bilmiyor Bediüzzamanın bu konu hakkındaki fikirlerini önemsemiyorsanız...

Fethullah Gülen Hocaefendiyi eleştirmeniz..

Ve bu tip faaliyetleri 'boş bir çalışma' görmeniz gayet normal.

Rabbim bizleri istikametten ayırmasın..

Dünya yeni doğumlara gebe..

İnşallah.

Kısıtlanmış Üye
    Giriş
    Wed Jan 2008
    İletiler
    1,533
    Blogdaki Konular
    5
    Alıntı Özgür Çağrı tafarından gönderildi Mesajı Göster
    Ferhat kardeşim,

Sizler 'diyaloğun' en güzel örneğinin Efendimiz(asm) döneminde yaşandığından bile haberdar değilseniz..

Sadece ve sadece siyasi çalışmalar ve parti programları ile ilgileniyorsanız..

Ve diyaloğun bu zamandaki önemini bilmiyor Bediüzzamanın bu konu hakkındaki fikirlerini önemsemiyorsanız...

Fethullah Gülen Hocaefendiyi eleştirmeniz..

Ve bu tip faaliyetleri 'boş bir çalışma' görmeniz gayet normal.

Rabbim bizleri istikametten ayırmasın..

Dünya yeni doğumlara gebe..

İnşallah.

Kusura bakma kardeşim ben bilmiyordum.Peygamber efendimizde incille Kuran-ı kerimi bir tutmuştu demi?kusura bakma ya unuttum.Peygamber efendimiz gidip o zaman ki papanın elini öpmüştü.Yemek yemeyede gitse korumaları yalnız bırakmamıştı.Lüks uçakları ile milyarlarca Dolarla herkese anlatıyordu demi İslami.Ben bunları neden düşünmedim.Neden O dediğiniz şahıs ne kadar Peygamberin arkasından ilerlemekte??

O dediğiniz şahsiyet neden ABD'lerde Benim hocam herşeye rağmen baş koyduğu davada buralarda hapisken senin Hoca dediğin o şahsiyet neden kardeş katillerimizin yanında ???

Bana o adamın Hoca olduğuna inandıracak bir Allah kulu yok Her zaman dayılarıma ve tanıdığım akrabalarım için dua ederim bu adamdan ayrılsınlar diye...

Allah cümlemizi ıslah eylesin....
    ѕєηιη ƒαякıη вєηιм тαяzıм .......

Özgür Çağrı
    Misafir
    Alıntı Hüseyin YILDIZ tafarından gönderildi Mesajı Göster
    Kusura bakma kardeşim ben bilmiyordum.Peygamber efendimizde incille Kuran-ı kerimi bir tutmuştu demi?kusura bakma ya unuttum.Peygamber efendimiz gidip o zaman ki papanın elini öpmüştü.Yemek yemeyede gitse korumaları yalnız bırakmamıştı.Lüks uçakları ile milyarlarca Dolarla herkese anlatıyordu demi İslami.Ben bunları neden düşünmedim.Neden O dediğiniz şahıs ne kadar Peygamberin arkasından ilerlemekte??

O dediğiniz şahsiyet neden ABD'lerde Benim hocam herşeye rağmen baş koyduğu davada buralarda hapisken senin Hoca dediğin o şahsiyet neden kardeş katillerimizin yanında ???

Bana o adamın Hoca olduğuna inandıracak bir Allah kulu yok Her zaman dayılarıma ve tanıdığım akrabalarım için dua ederim bu adamdan ayrılsınlar diye...

Allah cümlemizi ıslah eylesin....
    Şimdi, maalesef olaylara ideolojik bakış açısı ile yaklaşınca bu tarz dünya siyaseti çerçevesinde yanlış anlaşılma olması çok doğaldır!

Hüseyin kardeşimiz her ne kadar İslam büyükleine karşı usul, edeb ve adab konusunda hassasiyet gösterememiş olsa da bizler bunu görmezden gelmeye çalışacağız inş.Bediüzzaman Hazretlerininde belirttiği üzere sırf siyasi sebeplere dayanarak bir müslümanın iman kardeşini 'kafirlikle' itham etmesi ve çok acımasız bir şekilde tekfirlerde bulunmasından dolayı bizler 'Eüzübillahiminişşeytanissiyaseti' deriz. Siyaset oysa iman meselesi değildir! Akide hiç değildir. Dolayısıyla iman esaslarından olmayan bir mevzu hakkındaki ihtilaftan ötürü müslümanların bölünmesi olsa olsa günümüz emperyalist güçlerinin(ABD ve İsrail) önemli bir projesi olsa gerektir! Oysa müslüman eleştiri yapmadan önce "size fasıklardan bir haber geldiğinde önce onu araştırın" ayet-i kerimesi çerçevesinde hareket etmeli değilmidir?

Bakınız.. Malumunuzdur Türkiyede bazı harici düşünceli yayınlar ve küçük kesimler (Hakikat Yayınevi- Ömer Öngüt - Mesaj, Haydar Baş) İslami cemaatleri ne denli kafir ilan ediyor ve karalıyor bunlarda ortadadır! Muhterem Erbakan hoca hakkında da ne türlü iftiralar var.. Aynı şekilde Mahmud Efendi Hazretleri hakkında edebsizce sözler... Tüm bunların dış kaynaklı olduğu gerçeğini görmemiz için ilk başta kendimiziözeleştiriye tabi tutmamız gerektiği kanaatindeyim.

Şimdi, Muhterem kardeşim, zamanında aynı sualleri bizlerde sorduk.. Bizimde Nur camiası hakkındaki kaygılarımız ve anlayamadığımız hususlar oldu. Ancak biraz daha meseleye eğilince esasında anlaşılmayan bir durum var ise onun da İslami bakış açımızda olduğunu göreceğiz kanaatindeyim.

Diyalog hususu esasen çok açıktır;

Kısıtlanmış Üye
    Giriş
    Wed Jan 2008
    İletiler
    1,533
    Blogdaki Konular
    5
    Bakın ben hiçbir alime bir atıfta bulunmadım herşey ortadır kimseyede kafir demedim öle bir görevim yok ama yazdıklarımı okursanız Dinler arası dialog diye bir şey yoktur.PEYGAMBER EFENDİMİZ DEMEMİŞMİYDİ Hristiyan ve Yahudilerde Dost edinmeyiniz onlar kendileri ile dosttur dememişmiydi....Şimdi nedir bu dinler bahçesi ??? Nedir bu Gavurlardan dost edinme modası ?? Hoca diye zikrettiğiniz İnsan Kardeşlerine arkasını dönmüştür....

Dünyada bir çok okulu var orda CIA ajanı yetiştiriyor gelecekte bunlar ülkenin belli kademelerine geçecekler ve Hristiyanlara hizmet edecekler Mason olup çıkacaklar önünüzde örnekler çok diğer müritlerde kandırılarak Zaman ve diğer legal veya illegal yollarla toplanan paralar ile devam etmektedir yoluna....

Hiç bir zaman ben O dediğiniz kişinin İslam için ter döktüğünü acı içinde her gün kanayan ortadoğu için bir şey yaptığını görmedim.Siz gördünüz mü ?Zaman gazetesi Milli Görüş'ün üstüne gelerek Hocama Laflar atarak karalama çalışması yapmaktadır.Emir nerden geliyor?
    Güneş Balcıkla Sıvanmaz Arkadaşım......

Biz boşuna burda değiliz Bir avuçta olsak biz devam ederiz...Hak Batıldan Ayrılsın,Safımız Belli Olsun...!!!
    ѕєηιη ƒαякıη вєηιм тαяzıм .......

_ALBAY_ SİTE BAŞKANI Tevfik YAZICILAR kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    8,612
    Blogdaki Konular
    5
    Prof. İhsan Süreyya Sırma
    Hoşgörü, Hıristiyana yalakalık etmek değildir

Sadece diyalog değil, bir müslüman bütün hareketlerini Kur'an ve sünnet eksenli yapmalıdır. Eğer birileri Kur'an, İslam düşmanlığı yapıyor ise, siz gidip onun sisteminin başanlı olması için dua edemezsiniz. Bu, mesuliyetti bir iştir. Mesela Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Nuri Yılmaz'ın İsrail terörünü meşrulaştırmak için Filistin'e gitmiş olmasını ben hâlâ anlamış değilim. Sayın Demirel, Diyanet İşleri Başkanı'nı beraberinde niçin Amerika'ya götürmüyor da İsrail'e götürüyor? İsrail terörünü müslümanlar nezdinde meşru göstermek için.

Fethullah Hoca merkezli diyalog çağrılarının "uzlasma"ya dönüşmesini nasıl değerlendiriyorsunuz?

- Fethullah Hoca ile ilgili daha önce çalıştığım gazetede bir makalede nokta koymuş ve demiştim ki, "bu şahıs hakkında bir daha yorum yapmayacağım." Belki, şahıs itibariyle bu kadarını söylemeke iktifa ediyorum. Ama genel açısıyla diyaloga, hoşgörüye gelince; hoşgörü, İslami manada taviz veriliyorsa, böyle bir hoşgörü yoktur İslam'da. Hoşgörü nedir? Biz müslüman olarak hiçbir hırıstıyanın işine karışmıyoruz demektir. Ama gidip hıristiyana yalakalık yapmak hoşgörü değildir. Doğrudan doğruya İslami düşürmektir ki. hiç bir müslümanın gönlü ona razı olmaz.

Diyaloga gelince, bizim islam tarihinden edindiğimiz bilgilere göre müslüman alimlerin gayrimüslimlere ancak bir tek şartla gidebilirler Bu da Peygamber aleyhisselamın sünnetidir

- O sünnet nedir?
    Peygamber aleyhisselam, gayrimüslimlere İslami tebliğ etmek için giderdi. Eğer bir hoca bir gayrimüslime (bu patrik de olabilir) İslami tebliğ için gidiyorsa, bunu normal karşılarız Çünkü islam tarihinde hep böyle yapılmış ve bu halen de bütün hocaların görevidir. Ama bunu yapmıyor, birtakım çevelerın rahatı için gidiyorsa o zaman oturup düşünmek lazımdır. İslam tarihinde bunun örneğini bulamıyorum.

- Sizce muslumanlarla gayri muslimlerin diyalogunun zemini ne olmalı? islam mı laiklik mi. Batı demokrasisi mi?
    - Halk açısın dan (zaten tarih boyunca müslümanlarla gayrimüslimler her içice yaşamış lardır) bir problem yok. Üst seviyedeki insanlar arasında kavgalar olmuştur. Tekrar ediyorum, bir musluman âlim ancak İslam'ı tebliğ için bir gayrimüslime gidebilir. Tabii ticari amaçlı da olabilir, o ayrı bir şey.

- Bartholomeos, ekümeniklik iddiasında. Ayrıca Fener'i Vatikan haline getirme çalışmaları da herkesin malûmu. Onun bu tavırları ortada iken diyalog çağrılarına evet demesi, samimi olabilir mi acaba?

-Bu soruyu Fethullah Hoca'ya sorun. Onun gerçekleştirdiği bir fiili benden sormayın. Fakat gönlümde bir şey var doğrusu. Onlarca müslüman bebek. Filistin'de, Lübnan'da katlediliyor. Gönlüm arzu ediyor ki. sözü geçen hocalar Bartholomeos lara. yahudılere gideceklerine, iyi ilişkiler içerisinde bulundukları devlet büyüklerine gidip desinler ki. "İsrail ile yaptığınız anlaşma bu neticeyi doğurdu. Bu iyi değil." Ben bunu istıyorum.

Görüşmede Bartholomeos Fethullah Hocadan Heybelıada Ruhban Okulunun açılması için yardım istemış Demek ki Fethullah Hoca, bu okulun açılmasını sağlayabilir. Bu beni düşündürüyor. Niye Milli Eğitim Bakanına değil de Fethullah Hocaya?

- Doğuda muslumanlar perişan bir haldedir. Acaba bu diyalog arayışlarının yonu Doğudaki insanlarımızın üstündeki zulmün hafifletilmesine kaydırılırsa, sizce
    daha doğru olmaz mı?

-Eğer oradaki zulmü hafifletebılıyorsa yapsın. Ama ben öyle bir şey görmedim. Bunu benim cehaletime yorun. Güneydoğu dakı bu zulmü önlemek için herhangi bir hocadan hiçbir hareket görmedim. Bu konudaki muslumanlar aslında suçludurlar. Demokratlar daha iyi tavır koydular.

- Bu tur "yozlaşmacı diyalog'ların yarınki musluman kuşaklar için ne sakıncaları olabilir?

- Sadece diyalog değil, bir müslüman bütün hareketlerini Kur'an ve sünnet eksenli yapmalıdır. Eğer birileri Kur'an, İslam düşmanlığı yapıyor ise, siz gidip onun sisteminin başarılı olması için dua edemezsiniz. Bu, mesuliyetli bir iştir.
    Mesela Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Nun Yılmaz'ın İsrail terörünü meşrulaştır mak için Filistin'e gitmiş olmasını ben hâlâ anlamış değilim. Sayın Demirel, Diyanet İşleri Başkanı nı beraberinde niçin Amerika'ya götürmüyor da israil'e götürüyor? İsrail terörünü muslumanlar nezdinde meşru göstermek için.
    Ben üstümüzde eğitim uçuşu yapan İsrail uçaklarının gidip Filistin'de Lübnan'da müslümanlan katletmelerine kahroluyorum. Reisıcumhur, Diyanet İşleri Başkanı'nı beraberinde İsrail'e götürüp İsrail terörünü meşrulaştırıyor. Hocaların buna müdahale etmesi lazım. Yunanlıya gidileceğine. Filistın'de akan bebek kanının nasıl durdurulması gerektiğine çalışmalı. Etkin olan hocalarımız Şırnak'ta bebeklerin öldürülmesini, köylerin yakılmasını engellemek için hocalıklarını kullanmaları lazım.

Lübnan'da, Güneydoğuda ve Filistin'de muslumanların bebekleri yanarken, ben hoca olarak bunun önüne geçmeyi bırakacağım, sonra gidip bu katliamı yapan yahudilerle teşrik-i mesai yapan onlarla askeri, istihbari anlaşmalar imzalayan bu kümetlen kucaklayacağım ve Diyanet İşlen Başkanı 'nın oraya gitmesini onaylayacağım. Bu benim İslami anlayışıma ters düşüyor. İslam tarihinde de bunun uygulamasını göremiyoruz.
    - islam tarihinde bu tur ihane¬ler veya gafletler hiç yok mu?
    - Çok az var. Emeviler, Abbasiler ve Osmanlılar döneminde bazı hocalar düşman safında yeraldılar. Ben bu hocaları o şekilde tanımlamak istemiyorum ama, tehlikeli bir yolda görüyorum

15-21 Zilhicce 1416 • 3-9 Mayıs 1996 • CUMA • 3

Adı: hosgörü.2.jpg Görüntülenme: 167 Boyut: 47.7 KB

Adı: hosgörü.jpg Görüntülenme: 154 Boyut: 42.0 KB
    Gün gelecek bütün dünya Hocama selam duracak!

Kayıtsız
    Misafir

Bİrazdaha Olumlu Olalim...

Böyle güzide bir forumda böyle güzel ve hoş bir proğramın abartılarak bir cemaate saldırılmasına çok şaşırdım.

Ben çok iyi biliyorumki bir çok milli görüşçü kardeşim bu cemaate ve okullarına severek isteyerek yardım etmektedir. burdaki hüsümet neden?Hiç bir milli görüşcü kendisini ziyarete gelen cemaatlerin mensuplarını boş çevirmiyor.

Ben bunu yaşaıyorum ve biliyorum Çünkü ben Zaman ve Sızıntı abonesi yaperken beni hiç geri çevirmediler.Ama biz bir şahsın yanına gittiğimizde o bize Zaman'a abone olacagını ama bizlerinde milli gazete'ye abona olmasını istedi ama biz kabuletmedik ona rağmen biz müslümanız ve hepimiz aynı yolun yolcusuyuz siz yinede beni sadece zamana abone yapın dedi..

ve bana milli görüş'cülerin tüm cemaatlerin altyapısını oluştıran bir mihenk taşı olduğunu bunu herkesin anlayamıyacagını söyledi ve sizde mutlaka Milli gazete,vakit,yeni şafak,alın okuyun diyerek tek tarafflı değil bir bütün olarak büyümenin ö nemini anlattı ama şuan portaldaki bir çok kardeşim isim yazmayayım çok kirıcıcemaatler birbirine düşman gibi gösteren üslüplü kardeşlerimiz var...

bizler aynı DAVANIN farklı versiyonlarıyız. birbirimizin eksiklerini degil güzellerini gün yüzüne çıkarıp begenmedimiz yönlerinide usluplu bir şekilde gereken yöneticilere iletmeliyiz..

FETİH KUTLAMALARI'DA EN AZ TÜRKÇE OLİMPİYATLARI KADAR GÜZEL VE NEŞELİ GEÇTİ......
    GELİN BUNLARI PAYLAŞALIM

SELAM VE DUA İLE

Hala Fetih kutlamasıyla kıyaslıyorsunuz ya şu Türkçe olimpiyatlarını...
    İslami yaşam tarzına uygun mu sizce bu olimpiyat?Uygun diyenlerin kesinlikle şarkıcı seçme programlarına laf söylemeye hakkı yok. Ki bu olimpiyatlar çok daha kötü. İslami kesimle anılıyor adı. Ne malum ordaki kızların ileride şarkıcı olmayacakları. Ki hepsininde sesi çok güzel mutlaka şarkıcılar çıkacaktır aralarından.Tamamen maneviyatı elden almak için çok şirince(!)gösterilerek yapılan bir çalışma.. Başörtülü bir kızın erkeklerin önünde şarkı söylemesi islamiyetin neresinde diye sorsam??
    'Sen'e ithaflar bitti...

BİR ÜSTEKİ KAYITSIZ KARDEŞİM GERÇEKTENDE güzel demiş milli görüş tüm cemaatlerin mihenk taşı ve savunucusudur.. ehli sünnet olçüsünde olan her müslüman kardeştir mazlumlar ise dosttur. >Buyüzden birbirimizi kırmayalım ve yapaılanlara birde iyi yönüyle bakalım

WeL_AsR^^ Adem DOĞAN kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Fri Feb 2007
    İletiler
    1,545
    Blogdaki Konular
    1
    Ahirette "Allahım ben türkçe olimpiyatları düzenledim sevabıma dahil et" mi dersiniz? yoksa "Allahım fetih şöleni düzenledim müslüman ülkelerin liderlerini ağırladım en halis en sağlam diyaloğu kurarak müslümanların birbirleriyle kenetlenmelerine vesile oldum" mu dersiniz ?

Türkçe olimpiyatları denen islam dini ile uzakdan yakından alakası olmayan sadece bir milleti bağlayan, insanların milli duygularını harekete geçirmekden başka bir yararı olmayan organizasyon ile Fetih şölenini; evrensel olan islam dinini yine evrensel bir platformda tüm inananların ortak duygularla kutladığı bir organizasyonu aynı kefeye koymak isteyenlere yazıklar olsun...

Bazı milli görüşçü kardeşlerimizde nurcuları eleştireceğimize bir şeyler yapalım diyorlar...
    Ey milli görüşçüler d-8 gibi bir devrimi gerçekleştirebilecek...islam kardeşliğini Allahın ve Rasulünün istediği gerçek diyaloğu sağlayabilecek yürek varmı bu eleştirmeyin dediğiniz insanlarda ?

Eleştirmeyin dediğiniz cemaatin başındaki zaat hiç gitmişmi bangladeşe,somaliye,bosnaya,filisitine ?? türki cumhuriyetler dışında hiç islam ülkesine yolu düşmüşmü bu zatın ?? ve sizler hiç kendi liderlerinizi takip ettinizmi ? bu güne kadar kaç islam ülkesine gitmiş ? Pakistanda onu hiç görmeyen, tanımayan insanlar neden "mücahid ERBAKAN" diye bağırmış hiç düşünmedinizmi ?

Eğer çalışmaktan kastınız eğitim ise tebliğ ise bunu en iyi yapan kuruluş yine milli görüştür...elinde o eleştirmekden çekindiğiniz cemaatin imkanlarının 10 da 1 i bile olmamasına rağmen milli görüş teşkilatları canla başla çalışmaktadır...şayet sizler bu faaliyetlere katılmıyor iseniz bir şey ler yapmıyoruz demekde haklısınız...ama bu durumda bir şeyler yapmayan milli görüş davası değil sizlersiniz....

ʞoʎ ʎǝşıq uǝpıƃ sɹǝʇ ɯıʎıʎı uǝq

Özgür Çağrı
    Misafir
    Dolduruşa getirilmişsiniz kardeşim : ))

Ne yaptığınızı bile bilmiyorsunuz... Maalesef birçok kişi geçer bu aşamalardan.. Bizlerde geçtik, hataya düştük! Sokaklarda aradık hakkımızı.. Protesto, eylem vs.

Ancak dikkat edilirse, bu tarz dolduruşta olan kardeşlerin İslami ilimler ile uzaktan yakından hiç ilgisi olmadığı görülecektir! Zaten bu bir siyasi hareket. Üstad Necip Fazıl ve Bediüzzaman Hazretlerinin en yakın talebesi Zübeyir ağabeyin ısrarla kurulmamasını istediği ancak bazı generallerin erbakanı isveçten getirip kurdurduğu siyasi bir partinin son demleri.. Sadece burada samimi kardeşlere seslenmek istiyorum...

Lütfen, eleştirdiğiniz insanları iyi araştırın. Kendi kaynaklarına da gözatın. Fikirlerine biraz bakın.. Bediüzzamanın dediği üzere din umumun malıdır hususun değil. Sizler dini kullanmamaya özen gösterin. Yukardaki yazılara cevap vermek isterdim, lakin demokratik ortam değil. Siliniyor...

Selametle..

Ne yaptığınızı bile bilmiyorsunuz... Maalesef birçok kişi geçer bu aşamalardan.. Bizlerde geçtik, hataya düştük! Sokaklarda aradık hakkımızı.. Protesto, eylem vs.

Ancak dikkat edilirse, bu tarz dolduruşta olan kardeşlerin İslami ilimler ile uzaktan yakından hiç ilgisi olmadığı görülecektir! Zaten bu bir siyasi hareket. Üstad Necip Fazıl ve Bediüzzaman Hazretlerinin en yakın talebesi Zübeyir ağabeyin ısrarla kurulmamasını istediği ancak bazı generallerin erbakanı isveçten getirip kurdurduğu siyasi bir partinin son demleri.. Sadece burada samimi kardeşlere seslenmek istiyorum...

Lütfen, eleştirdiğiniz insanları iyi araştırın. Kendi kaynaklarına da gözatın. Fikirlerine biraz bakın.. Bediüzzamanın dediği üzere din umumun malıdır hususun değil. Sizler dini kullanmamaya özen gösterin. Yukardaki yazılara cevap vermek isterdim, lakin demokratik ortam değil. Siliniyor...

Selametle..
    Ekber Şah'ı bilirmisiniz?.
    Oda sözde bütün dinleri bir araya getirmişti.Hindusu,budisti,hristiyanı...tek bir ibadethane vardı.Aynı sizlerin dinler bahçesi gibi... Bu yolda İmama Rabbani ona karşı mücadele etmiştir.Ama oda zindana atılmıştır.İmam Rabbani bu safsataya mektubatında cevaplar veriyor yeterki okuyun onu bunu islami ilim sahibi olmamakla itham edeceğinize kafanızı risalelerden kaldırıp birazda diğer kitaplara bakınız.İslamı risale-i nurdan ibaret mi sanıyorsunuz?

Mahmud Efendi Hazretleri Ruh'ul Furkan eserinin enam süresi tefsirinde 163. ayetin tefsirinde diyalog için "Zamanımızda din konusunda yetkili geçinen birilerinin çıkıp Takribü'l-edyan (dinler arası diyalog)dan bahsetmeleri ne kadar asılsız bir iddiadır.Allah'ın gönderdiği tek din islamdan ibaret olup,bütün peygamberler müslüman ve bunların evveli Hz.Muhammed (s.a.v) iken,ortada "dinler" diye birşeyden söz edilebilecek durum mu vardır ki,araları bulunmaya çalışılsın?" demektedir.
    ............................................................ .

كلنا غزة Rabia ŞAHİN kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Fri May 2007
    İletiler
    2,721
    Blogdaki Konular
    2
    bazı yorumlarda dinler arası diyalog'tan bahsedilmiş lakin bunlar bilmiyorlarmı dinler arası diyalog diye bişey olamaz(!) çünkü tek bir hak din var buda İSLAM DİNİ neyin diyalogundan bahsediyorsunuz Allah aşkına...
    "unutmazsan....unutulmazsın..."

Yorum yok (!)

Bırakın ayet ve hadisler konuşsun...

“Ey iman edenler! Zandan çok kaçının. Çünkü zannın bir kısmı günahtır...” [Hucurat-12]

"Vatan sevgisi imandandır." [Buhari]

.
    .
    .
    (¯`·.(¯`·. Canlar Cananı'nın emrini hiçe sayan candan hayır gelir mi? .·´¯).·´¯)

WeL_AsR^^ Adem DOĞAN kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Fri Feb 2007
    İletiler
    1,545
    Blogdaki Konular
    1

Selametle..
    Yüreğin varsa çık karşıma islami ilminle konuş benimle....bizler sizin gibi slogan adamı değil eylem ve mücadele adamıyız...bizim davamızın lideri sizin başınızdakiler gibi amerikada eğitim almadı...sen önce kendi başındaki adamın geçmişini araştır ve şuanda nerede olduğuna cevap ver....

ʞoʎ ʎǝşıq uǝpıƃ sɹǝʇ ɯıʎıʎı uǝq

yorum yok!!!

Maide 51;

Ey iman edenler! Yahudi ve hıristiyanları dost edinmeyin. Onlar birbirlerinin dostudurlar. Sizden kim onları dost edinirse, o onlardandır. Şüphesiz ki ALLAH zâlimler gürûhunu hidayete erdirmez.”
    Klavye Mücahidi

+ Konuyu Yanıtla
4 / 3 İlkİlk 1234 SonSon

Yer İmleri

Gönderme Kuralları