+ Konuyu Yanıtla
4 / 2 İlkİlk 1234 SonSon
63 sonuçtan 21 --- 40 arası gösteriliyor

Konu: 6. Uluslararası Türkçe Olimpiyatları

gece Leyla Nur KALELİ kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Mon Jun 2006
    İletiler
    1,169
    Blogdaki Konular
    5
    Alıntı Ferhat MERAL tafarından gönderildi Mesajı Göster
    maden okadar dillerine sahip cıkmak istiyorlar da neden öz dilimiz osmanlıcayı öğretmek için programlar yapmıyorlar?
    hadi onuda geçtim okadar dillerine sahiplerde neden hala risale-i nur külliyatını latin harfleriyle okutuyorlar?
    O cengaverliği kimsenin gözü yemiyor maalesef.. Ne de olsa harfler Arap alfabesi. Bize okulda iki sene verip bırakıyorlar Osmanlıcayı. Sonra da arşivlere çevirtmen arıyorlar yana yana. İşte benim ülkem...
    ben seni yudum yudum içtim oğlum! hadi ol eskisi gibi olabilirsen...

yakamozaik Samet AYDIN kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Fri Mar 2007
    İletiler
    2,735
    burda sırf onlar bizden değil diye içindeki öfke ile onların yaptığı bu güzel programı eleştirmeleri acıkcası bana sacma geliyor.tamam okullarında ne yaptıklarını bilemem ben bu cemaattende değilim ama bu program sahsen takdir ettiğim bir program.bu arada burda türkçeyi öğretiyorlarda osmanlıcayı öğretmiyor diyen arkadaşıma söylüyorum.o zaman siz burda osmanlıca konusun burda osmanlıca yazın eğer gücünüz yetiyorsa gidin başkalarına osmanlıca öğretip ondan sonra yarışma düzenleyin.

illa bizden değilller deyip yaptıkları bazı iyi şeyleri burda inadına kötülemenin manası yok.
    bir çöl bul kendine
    belki sonra bir Leylâ/n.arıman

Alıntı Kadir KILIÇASLAN tafarından gönderildi Mesajı Göster
    4 yeğenini bu cemaate kaptırmış biri olarak öfkemi bir kenara koyuyor ve kendilerine
    bu çalışmadan dolayı teşekkür ediyorum.

dandik bir futbol müsabaksında türkiye derece alınca öve öve bitiremeyipte bu
    organizasyona abuk sabuk eleştiriler getirenleri ise anlamakta zorlanıyorum.

porogramı izlemedim ama anladığım kadarıyla dünyaya açılmak adına güzel ve
    anlamlı bir çalışma. güzel bir hizmet , bu zamana kadar yaptıkları en güzel
    hizmet bile diyebiliriz.

biz milli görüşçüler olarak cihanşumül bir projenin mimarlarıyız, bu minvalde
    yapılan her çalışmayada olumlu ve yapıcı yaklaşmalıyız. aslında bu ve benzeri
    çalışmaları anadolu gençlik derneğimizin yapması lazım ( esemın yaptığı gibi )
    yapamıyorsa en azından gözlemci olarak orada olmalıyız , resmi veya gayri
    resmi...
    Kardeşimize can-ı gönülden katılıyorum. Bizler ne hikmetse başkalarını eleştirmek yerine kendi işlerimize daha fazla kafa yorsaydık, bgün bu kesimler varlığını sürdürmezdi. Lütfen çuvaldızı biraz da kendimize batıralım.
    Kusurlarımızı görmemekten Allah'a sığınalım (!)
    (¯`·.(¯`·. Canlar Cananı'nın emrini hiçe sayan candan hayır gelir mi? .·´¯).·´¯)

Kısıtlanmış Üye
    Giriş
    Wed Jan 2008
    İletiler
    1,533
    Blogdaki Konular
    5
    Bence çok gereksiz birşey bence insanların Türkçe'yi değil İslam'ı öğrenmesi gerek.
    ѕєηιη ƒαякıη вєηιм тαяzıм .......

Özgür Çağrı
    Misafir
    Bu yorumlara inanamıyorum. İnanmak istemiyorum..

Rabbim yardımcımız olsun..

Bu nasıl önyargı!!!

½DELİ@ Tuba ÖNER kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Sun May 2008
    İletiler
    742
    Blogdaki Konular
    3
    nerden bılıyosun kı ıslamı ogretmedıklerını??
    ön yargı yapmaya gerek yok bence guzel bır programdı.....
    ::::::.......................

...NeYzEn... Ferhat MERAL kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Wed May 2008
    İletiler
    360
    Alıntı Samet AYDIN tafarından gönderildi Mesajı Göster
    burda sırf onlar bizden değil diye içindeki öfke ile onların yaptığı bu güzel programı eleştirmeleri acıkcası bana sacma geliyor.tamam okullarında ne yaptıklarını bilemem ben bu cemaattende değilim ama bu program sahsen takdir ettiğim bir program.bu arada burda türkçeyi öğretiyorlarda osmanlıcayı öğretmiyor diyen arkadaşıma söylüyorum.o zaman siz burda osmanlıca konusun burda osmanlıca yazın eğer gücünüz yetiyorsa gidin başkalarına osmanlıca öğretip ondan sonra yarışma düzenleyin.

illa bizden değilller deyip yaptıkları bazı iyi şeyleri burda inadına kötülemenin manası yok.
    öncelikle sevgili kardeşim zaten osmanlıca senin suan konuştuğun dilden başka birşey değildir tek farkı latin değil islam harfleri olmasıdır! evet bende var gücümle osmanlıcamı ilerletmeye aynı zamanda öğretmeye çalışıyorum hiç şüphen olmasın.yarışma düzenmele konusuna gelincede bizim öyle büyük bağlantılarımız yandaşlarımız yok maalesef!!!işin enterasan tarafı türkçe olimpiyatı düzenliyorlar ama nedense birçok kişi vay beee hizmete bak taa nerelerdeki insnlara türkçe konusturmuşlar dinimizi öğretmişler' diye algılıyo. hayır böyle birşey yok! bi soru sormak istiyorum sallıyorum herhangi bi solcu grup buna benzer türkçe olimpiyatları düzenlese yine taktir edecekmisin?

yakamozaik Samet AYDIN kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Fri Mar 2007
    İletiler
    2,735
    öncelikle sevgili kardeşim zaten osmanlıca senin suan konuştuğun dilden başka birşey değildir tek farkı latin değil islam harfleri olmasıdır! evet bende var gücümle osmanlıcamı ilerletmeye aynı zamanda öğretmeye çalışıyorum hiç şüphen olmasın.yarışma düzenmele konusuna gelincede bizim öyle büyük bağlantılarımız yandaşlarımız yok maalesef!!!işin enterasan tarafı türkçe olimpiyatı düzenliyorlar ama nedense birçok kişi vay beee hizmete bak taa nerelerdeki insnlara türkçe konusturmuşlar dinimizi öğretmişler' diye algılıyo. hayır böyle birşey yok! bi soru sormak istiyorum sallıyorum herhangi bi solcu grup buna benzer türkçe olimpiyatları düzenlese yine taktir edecekmisin?

dediğim gibi ben nurcu değilim onların hiçbirşeyini savunmuyorum.solcu yapsa onuda türkçe konusunda takdir ederdim belki ama onları asla etmezdim.
    bir çöl bul kendine
    belki sonra bir Leylâ/n.arıman

program iyi güzel hoş da..

yarışmacılar neden hep bayan anlamış değilim.
    "ey ruhumun ışığı !
    ruhlar bölük bölük ayrılırken senin ruhunu benimkiyle aynı bölüğe yazmışlar" f.o.

Kısıtlanmış Üye
    Giriş
    Wed Jan 2008
    İletiler
    1,533
    Blogdaki Konular
    5
    öncelikle sevgili kardeşim zaten osmanlıca senin suan konuştuğun dilden başka birşey değildir tek farkı latin değil islam harfleri olmasıdır! evet bende var gücümle osmanlıcamı ilerletmeye aynı zamanda öğretmeye çalışıyorum hiç şüphen olmasın.

Bakın Ferhat MERAL size osmanlıcan bir eser koysam önünüze ne kadar anlarsınız bilemicem....Fatih yattığı yerden kalksa eminim tercuman olmasa bizi anlamazdı...Bu türkçe olimpiyatları falan tam bir fiyasko aman haklımız görsün biz dünyaya Türkçe öğretiyoruz falan bundan eminim ki CIA ajanı ve işbirlikçilerin başını çeken bir cemaatin yurt dışında açtığı okullarda yetişmiş insanlar bunlar MEB neden ülkedeki AB nin verdiği yobazlaşmış Türkçe kelimelerle ilgilenmiyor???Taksime gittiğinde bir vatandaş etrafta Türkçe olmamasını neden yadırgamıyor ?

Arkadaşlarım bazı şeyleri aşın artık Türkçe böle kotunmaz ve ilerlemez siz biz sahip çıkmazsak....Bu olimpiyat falan hala bizi narkozlama çalışmalarından ...........

Bunlar yapıyorlar bizler eleştiriyoruz
    Bunlar takdir topluyor biz görmezden geliyoruz
    Peki biz ne yapıyoruz?
    "Yarın, elbet bizim, elbet bizimdir! Gün doğmuş, gün batmış, ebed bizimdir..!"

Ali BEŞYILDIZ kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Sat Mar 2007
    İletiler
    1,937
    Blogdaki Konular
    3
    Yarışan ülkeler 105 ülkenin tam listesi
    1 Afganistan
    2 Almanya
    3 Amerika Birleşik Devletleri
    4 Arjantin
    5 Arnavutluk
    6 Avustralya
    7 Avusturya
    8 Azerbaycan
    9 Bangladeş
    10 Belçika
    11 Benin
    12 Beyaz Rusya
    13 Bosna-Hersek
    14 Brezilya
    15 Bulgaristan
    16 Burkina Faso
    17 Cezayir
    18 Çad
    19 Çek Cumhuriyeti
    20 Danimarka
    21 Endonezya
    22 Estonya
    23 Etiyopya
    24 Fas
    25 Fildişi Sahilleri
    26 Filipinler
    27 Finlandiya
    28 Fransa
    29 Gana
    30 Gine
    31 Güney Afrika
    32 Güney Kore
    33 Gürcistan
    34 Hindistan
    35 Hollanda
    36 Irak
    37 İngiltere
    38 İran
    39 İrlanda
    40 İsveç
    41 İsviçre
    42 İtalya
    43 Japonya
    44 Kamboçya
    45 Kamerun
    46 Kanada
    47 Karadağ
    48 Kazakistan
    49 Kenya
    50 Kırgızistan
    51 Kırım
    52 Kolombiya
    53 Kongo
    54 Kosova
    55 Laos
    56 Letonya
    57 Liberya
    58 Litvanya
    59 Macaristan
    60 Madagaskar
    61 Makedonya
    62 Malavi
    63 Maldivler
    64 Malezya
    65 Mali
    66 Meksika
    67 Mısır
    68 Moğolistan
    69 Moldova
    70 Moritanya
    71 Mozambik
    72 Myanmar
    73 Nahcivan
    74 Nepal
    75 Nijer
    76 Nijerya
    77 Norveç
    78 Orta Afrika Cumhuriyeti
    79 Özbekistan
    80 Pakistan
    81 Papua Yeni Gine
    82 Polonya
    83 Portekiz
    84 Romanya
    85 Rusya
    86 Senegal
    87 Sırbistan
    88 Singapur
    89 Slovenya
    90 Sri Lanka
    91 Sudan
    92 Suriye
    93 Şili
    94 Tacikistan
    95 Tanzanya
    96 Tataristan Cumhuriyeti
    97 Tayland
    98 Tayvan
    99 Türkmenistan
    100 Uganda
    101 Ukrayna
    102 Ürdün
    103 Vietnam
    104 Yemen
    105 Yunanistan

Keşke bu ülkelerin arasında FİLİSTİN ve ÇEÇENİSTAN gibi ülkelerde olsaydı .
    Bu ülkelerde kendileri için Türkçe ağıtlar okurdu.Yapılan katliamlara kulak tıkayanlar belki bu yolla duyarlardı.

Dünya'ya Yapılan katliamın ne olduğu Mesajı da verilirdi.
    Hayatınızın Anlamı MİLLİ GÖRÜŞ

Kayıtsız
    Misafir
    Arkadaşlar sizler Risale-i Nurları hiç mi okumadınız?

Nasıl önyargı bu, nasıl kardeşlik anlayışı?

Recep ÖRNEK kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Sun Oct 2006
    İletiler
    2,257
    Blogdaki Konular
    5
    Alıntı Kayıtsız tafarından gönderildi Mesajı Göster

biz gerçekten okuyup ona göre yaşıyoruz.siz kafanıza göre takılıyorsunuz.sen hiç kuran okudun mu, sahih hadis kitaplarını karıştırdın mı ?
    O görevini yaptı ve gitti, peki biz Onsuz ne yapacagiz...

Giriş
    Wed May 2008
    İletiler
    360
    Alıntı Hüseyin YILDIZ tafarından gönderildi Mesajı Göster
    Bakın Ferhat MERAL size osmanlıcan bir eser koysam önünüze ne kadar anlarsınız bilemicem....Fatih yattığı yerden kalksa eminim tercuman olmasa bizi anlamazdı...Bu türkçe olimpiyatları falan tam bir fiyasko aman haklımız görsün biz dünyaya Türkçe öğretiyoruz falan bundan eminim ki CIA ajanı ve işbirlikçilerin başını çeken bir cemaatin yurt dışında açtığı okullarda yetişmiş insanlar bunlar MEB neden ülkedeki AB nin verdiği yobazlaşmış Türkçe kelimelerle ilgilenmiyor???Taksime gittiğinde bir vatandaş etrafta Türkçe olmamasını neden yadırgamıyor ?

Arkadaşlarım bazı şeyleri aşın artık Türkçe böle kotunmaz ve ilerlemez siz biz sahip çıkmazsak....Bu olimpiyat falan hala bizi narkozlama çalışmalarından ...........
    güzel kardeşim sanırım yorumlarımın tamamını okumadın!üstte alıntı yapmış olduğunuz cümlemde samet kardeşe vermiş olduğum cevaptı yani benim burda türkçe olimpiyatlarını savunduğum yok en az senin kadar bende farkındayım ne amaçla nasıl yapıldığının bu etkinliğin! zaten benim demek istediğim madem dile okdar cok önem veriyorlarda neden osmanlıca üzerine hiç bi çalışma yapmıyorlar?

Kısıtlanmış Üye
    Giriş
    Wed Jan 2008
    İletiler
    1,533
    Blogdaki Konular
    5
    güzel kardeşim sanırım yorumlarımın tamamını okumadın!üstte alıntı yapmış olduğunuz cümlemde samet kardeşe vermiş olduğum cevaptı yani benim burda türkçe olimpiyatlarını savunduğum yok en az senin kadar bende farkındayım ne amaçla nasıl yapıldığının bu etkinliğin! zaten benim demek istediğim madem dile okdar cok önem veriyorlarda neden osmanlıca üzerine hiç bi çalışma yapmıyorlar?
    Aynen öle ama dediğim gibi bakın türkçeye....printer,firs leyd,Cd,computer ve aklıma gelmeyen yüzlerce yabancı kelime devlet dili kurtarmaktan çok ilk başta bu beyin göçünü durdurmak zorunda.

Giriş
    Wed May 2008
    İletiler
    360
    sayın misafir peki siz şuaları okudunuzdu?

Alıntı Kayıtsız tafarından gönderildi Mesajı Göster

Siz okudunuz mu ?
    Ya´da okudugunuzu anladiniz mi ?

Mâh-rû Mümine AYDIN kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Wed Jun 2006
    İletiler
    1,720
    her şey karıştı birbirine. ama bunlardan daha önemli işlerimiz var yapacak...
    Çocukluk günlerimin son demlerini yaşıyorum...Tadını çıkarmak istiyorum...

Alıntı Kadir KILIÇASLAN tafarından gönderildi Mesajı Göster
    4 yeğenini bu cemaate kaptırmış biri olarak öfkemi bir kenara koyuyor ve kendilerine
    bu çalışmadan dolayı teşekkür ediyorum.

dandik bir futbol müsabaksında türkiye derece alınca öve öve bitiremeyipte bu
    organizasyona abuk sabuk eleştiriler getirenleri ise anlamakta zorlanıyorum.

porogramı izlemedim ama anladığım kadarıyla dünyaya açılmak adına güzel ve
    anlamlı bir çalışma. güzel bir hizmet , bu zamana kadar yaptıkları en güzel
    hizmet bile diyebiliriz.

biz milli görüşçüler olarak cihanşumül bir projenin mimarlarıyız, bu minvalde
    yapılan her çalışmayada olumlu ve yapıcı yaklaşmalıyız. aslında bu ve benzeri
    çalışmaları anadolu gençlik derneğimizin yapması lazım ( esemın yaptığı gibi )
    yapamıyorsa en azından gözlemci olarak orada olmalıyız , resmi veya gayri
    resmi...

Yığınla genç kızın -ki içinde BAŞÖRTÜLÜ bir kızında bulunduğu- oraya çıkıp şarkı söylemesini ve yine yığınla mümin(!) erkeğin bunları izleyerek elleri patlayıncaya kadar alkışlamasını takdire değer buluyorsanız bu noktadan sonra söyleyecek bir şey bulamıyorum..
    'Sen'e ithaflar bitti...

+ Konuyu Yanıtla
4 / 2 İlkİlk 1234 SonSon

Yer İmleri

Gönderme Kuralları