+ Konuyu Yanıtla
2 / 2 İlkİlk 12
27 sonuçtan 21 --- 27 arası gösteriliyor

Konu: Sehirlerimiz Neyi Ile Unlu...

Alıntı Z.OMER TURGUT tafarından gönderildi Mesajı Göster
    [COLOR="Red"]GÜMÜŞHANE Tomara ve Torul Şelaleleri, Satara Antik Kenti, Kuşburnu Çayı ve Marmeladı, İmera Manastırı ve Gümüşhane Evleri
    Pestil, Köme, KAraca mağarası, Zigana dağları ve kayak merkezi...
    Ayrıca gümüşhanenin mayhoş elmasındaki tat başka hiçbiyerde yok.

Bide Harşit çayı yolu üzerinde yürümek.(Halk arasında sahilde yürümek denir:))
    "Söylesem tesiri yok, Sussam gönül razı değil..."

Mâh-rû Mümine AYDIN kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Wed Jun 2006
    İletiler
    1,720
    KİLİS;baklavası,hamamları,bol camisi,açık hava müzesiyle ülkemizin nadide bir ilidir. :)
    Çocukluk günlerimin son demlerini yaşıyorum...Tadını çıkarmak istiyorum...

Bizim oraların eşeği meşhur, eşeği ile ünlenmiş ama ben hiç öyle eşek meşek görmedim memleketimde. Ne iki ayaklısını ne dört ayaklısını.
    Taşlardan putları ya Rab senin yerine koymuşlar.

AHDE VEFA ibrahim DEMİRCİ kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Fri Feb 2007
    İletiler
    2,598
    Blogdaki Konular
    11
    Alıntı Deniz ZİYADE tafarından gönderildi Mesajı Göster
    Bizim oraların eşeği meşhur, eşeği ile ünlenmiş ama ben hiç öyle eşek meşek görmedim memleketimde. Ne iki ayaklısını ne dört ayaklısını.
    nasıl göremiyorsun yahu.
    yani sen şimdi hiç eşegin iki ayaklısını görmedinmi,sizin oralar hep milligörüşçümü.:):):):):)
    EĞRİ CETVELDEN,DOGRU ÇİZGİ ÇIKMAZ

Bizim buralarda ikiyüzelli ayaklı insanlar var.

KURŞUNKALEM

Aksaray

Aksarayımızın Somuncu Baba'sı, Selçuklu Darphanesi, Sultan Kılıçarslan Türbesi, Selçuklu Köprüleri, Cumhuriyet Döneminin ilk Un Fabrikası, Dünyada 3 yerde bulunan "Dar-ül Ervah" Kabristanı, Zemzem Suyu, Selçuklu Hamamları, "Sac Tavanın ilk yapıldığı yer (Aksaray Tava'sı), Acemhöyük, Saratlı Yer Altı Şehri, Ihlara Vadisi, Selime, Yaprakhisar Peri Bacaları, Helvadere...

Kayıtsız
    Misafir

Mersin için eksikleri tamamlarsak ;

Adam kayalıkları, Ayaş ve llimonlu kıyıları, Mut inciri, kaysısı, Yerköprü, Darıseki şelaleleri, Tarsus üzümü ve çatal burun köpekleri, Kleopatra kapısı, Danyal A.S. kabri, Eshab ı kehf mağarası, Nusret Mayın Gemisi (orjinali), Erdemli domatesi, cezerye, tantuni, Yumuktepe höyüğü, Frederick Barbarossa anıtı, Cehennem kayalıkları ve deresi, Tarsus Antik Kenti, Silifke kalesi, Alahan manastırı, Kıyı parkı, Yaban Mersini (Murt) bitkisi, Sahabe Hz. Migdad r.a. türbesi ve camisi, Mezitli Viranşehir sütunları ve antik kenti (Yazmaktan sıkıldığım çün virgül koyup bırakıyorum; yazmak isteyen devam etsin deyu deyu:) ,

+ Konuyu Yanıtla
2 / 2 İlkİlk 12

Yer İmleri

Gönderme Kuralları