2 / 1 12 SonSon
31 sonuçtan 1 --- 20 arası gösteriliyor

Konu: Hadİ Mİllİ GÖrÜŞculer Cevaplayalim Butun Sorulari...

Recep ÖRNEK kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Sun Oct 2006
    İletiler
    2,257
    Blogdaki Konular
    5

Hadİ Mİllİ GÖrÜŞculer Cevaplayalim Butun Sorulari...

HADİ MİLLİ GÖRÜŞCULER CEVAPLAYALIM BUTUN SORULARI...

arkadaşlar ben kısa bir suredir milli.go.portalına uyeyim.ama bu hareketin içine dogumumla beraber girdik.ancak şimdi soyle bir bakıyorum cevreme m.g veya sp oldugunu iddia eden insanlardan bazıları bu davayı tanımıyor tam olarak ne oldugunu bilmiyor.bir nevi koru korune seviyor ve savunuyor.hal boyle olunca ufak bir tartışma da ve konuşmada hemen dokuluyor çunku bilmiyor tanımıyor hocamızı ,davamızı ama savunuyor.bu tarz insanların da bu davaya faydasından çok zararı dokunuyor çunku karşısındaki insanı kırıyor ve doğruları net olarak bilemediğinden onu tatmin de edemiyor.

benim önerim biz bu portala(en azından) insanların en çok kafalarına takılan konuları,davamızın nasıl başladıgı,nereye dogru gittiği,amacının ne oldugu,hocamın kim oldugu,niye böyle bir işe başladıgı,vb... soruları soralım mesela hergune bir soru tarzında.diğer arkadaşlar da bunları deliller ile (gerektiğinde) açıklamaya çalışsın.

inş.faydalı bir çalışma olur ve bizim de eksikliklerimiz kapatır.daha sağlam ,daha inaçlı bu davaya daha sıkı tutunmamıza yardımcı olur...

selametle...

Giriş
    Sun Oct 2006
    İletiler
    2,257
    Blogdaki Konular
    5
    Mesela ilk soru benden...

Neden siyaset?
    siyasetsiz bu iş olmaz mı ,amaç dine hizmet ise?
    ne kadar dogru bu yanlış duzene girip duzeltmeye çalışmak?

cvpları bekliyorum ve başka soruları karşılaştıgınız onmli gördugunuz...
    O görevini yaptı ve gitti, peki biz Onsuz ne yapacagiz...

kozalak Bilal YILMAZ kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Wed Jun 2006
    İletiler
    1,315
    Blogdaki Konular
    1
    Alıntı example58 tafarından gönderildi Mesajı Göster
    Mesela ilk soru benden...

Neden siyaset?
    siyasetsiz bu iş olmaz mı ,amaç dine hizmet ise?
    ne kadar dogru bu yanlış duzene girip duzeltmeye çalışmak?

cvpları bekliyorum ve başka soruları karşılaştıgınız onmli gördugunuz...
    hımmm..
    bak benim pek dini bilgim yoktur.
    ama şunu söyleyebilirim sanırım..
    mesela efendimiz (sav) devlet başkanlığı yapmıştır dimi..
    yani onun yaptığı da siyasetti...
    o halde sünnet olduğu için olabilir mi?
    "Ey iman edenler..! Zorluklara ve sıkıntılara sabırla katlanın. Şeytan ve uşakları olan kafirlere karşı bu sabırla yarışın, cihad için hazırlıklı ve uyanık bulunun ve yolunuzu Allah'ın kitabıyla bulun ki mutluluğa erebilesiniz.."
    -Ali İmran 200-

Giriş
    Sun Oct 2006
    İletiler
    2,257
    Blogdaki Konular
    5
    Alıntı kozalak tafarından gönderildi Mesajı Göster
    hımmm..
    bak benim pek dini bilgim yoktur.
    ama şunu söyleyebilirim sanırım..
    mesela efendimiz (sav) devlet başkanlığı yapmıştır dimi..
    yani onun yaptığı da siyasetti...
    o halde sünnet olduğu için olabilir mi?
    abicim oncelikle cvpladıgın için tşk ederim.ancak daha kaynaklı delilli açıklama yaparsak tatmin edici olur sanırım.

ztn bunlara da bn snn verdiğin cvp vb bir suru cvp yazabilirim ama bu bzm surekli karşılaştıgımız sorular biri sadece.ve bunları once bizim net ogrenmemiz sonrada insanlara anlatmamız gerekiyor.ancak boylelikle amacımızı ulaşırız.

hocamızın bildiklerinin %1 ini bilsek butun insanları m.g yaparız bence işte bu yuzden bunları ogrenmeliyiz.
    tamamen bnm dusuncelerim katılmayan varsa soyleyebilir.

Giriş
    Wed Jun 2006
    İletiler
    1,315
    Blogdaki Konular
    1
    abicim oncelikle cvpladıgın için tşk ederim.ancak daha kaynaklı delilli açıklama yaparsak tatmin edici olur sanırım.

ztn bunlara da bn snn verdiğin cvp vb bir suru cvp yazabilirim ama bu bzm surekli karşılaştıgımız sorular biri sadece.ve bunları once bizim net ogrenmemiz sonrada insanlara anlatmamız gerekiyor.ancak boylelikle amacımızı ulaşırız.

hocamızın bildiklerinin %1 ini bilsek butun insanları m.g yaparız bence işte bu yuzden bunları ogrenmeliyiz.
    tamamen bnm dusuncelerim katılmayan varsa soyleyebilir.
    Kaynak olarak efendimizin hayatını anlatan siyerlerin hepsi verilebilir..
    "Ey iman edenler..! Zorluklara ve sıkıntılara sabırla katlanın. Şeytan ve uşakları olan kafirlere karşı bu sabırla yarışın, cihad için hazırlıklı ve uyanık bulunun ve yolunuzu Allah'ın kitabıyla bulun ki mutluluğa erebilesiniz.."
    -Ali İmran 200-

Giriş
    Sun Oct 2006
    İletiler
    2,257
    Blogdaki Konular
    5
    abi yanlış anladın sunnet oldugu konusunda haklısın o konuıda ama ne kadar bu yeterli sadece sunnet oldugu için mi siyaset ?
    tatmin edici değil daha derin ayrıntılı anlatım olsa ii olmaz mı demek istedim.
    sonuçta boyle birşekilde karşımıza çıkan insanları ikna edici tarza doyurucu olması gerekio.

example kardeş sen cevapla istersen biz de bilgilenelim....

Giriş
    Wed Jun 2006
    İletiler
    1,315
    Blogdaki Konular
    1
    abi yanlış anladın sunnet oldugu konusunda haklısın o konuıda ama ne kadar bu yeterli sadece sunnet oldugu için mi siyaset ?
    tatmin edici değil daha derin ayrıntılı anlatım olsa ii olmaz mı demek istedim.
    sonuçta boyle birşekilde karşımıza çıkan insanları ikna edici tarza doyurucu olması gerekio.
    seni bilmem kardeş..
    ama benim için sadece sünnet oluşu...
    siyaseti yapmak için yeterli bir sebeptir..
    eğer biri bunu yeterli görmüyosa..
    ben ona hiçbişey anlatmam..
    senin dinin sana benim dinim bana der geçerim..
    -Ali İmran 200-

Giriş
    Sun Oct 2006
    İletiler
    2,257
    Blogdaki Konular
    5
    abi haklısın ama anlatamadım bn kendimi herhalde

adam sana karsı tezle de oluşturabilir bu bir neden sayılabilir ama kafi değil.
    bizim gorevimiz insanları uzaklastırmak ,onları dışlamak değil.bir insan daha nasıl kazanırız olması gerekmez mi?

anladığım kadarı ile arkadaşımız sünnet olduğunu kabul ediyor ama siyaseti somut olarak hadis/olay vb. şekilde mesnetlendirmemizi istiyor.....

Giriş
    Sun Oct 2006
    İletiler
    2,257
    Blogdaki Konular
    5
    Alıntı nationalvision tafarından gönderildi Mesajı Göster
    example kardeş sen cevapla istersen biz de bilgilenelim....
    bnm de bu konuda cok ciddi ikna edici bilgilerim yok açıkcası .araştırırım inş.
    ama burada bunu acıklayacak çk insan var.bn onlardan bekliyorum oncelikle.ayet hadis dagarcıgı geniş olanda,siyasi bilgisi yeterli olan da vb abilerim ablalarım var.önce onların bilgilerinden faydalanmak isterim...

anladığım kadarı ile arkadaşımız sünnet olduğunu kabul ediyor ama siyaseti somut olarak hadis/olay vb. şekilde mesnetlendirmemizi istiyor.....

yanlış anlaşılmasın bnm sahsi prob dğl bn bu davayı anlatırken karşılaştıgım sorulardan biriydi.diğer m.g bu sorulara nsl cvp verdiklerini ögrenmek için açtım bu konuyu.tartışalım hep beraber ogrenelim

Niçin siyaset?

Siyaset, idare etme sanatıdır. İnsanlar için ya da insanların edindikleri dava ve gayelere hizmet etmek için düşünülen, arzu edilen, planlanan, programlanan tüm hizmet sahalarının yolu, idare sanatından geçer.

Bu da gösteriyor ki en büyük, en geniş, en kapsamlı hizmet sahası, siyasettir. Mesela, vatana, millete hizmet amacıyla bir kişi İstanbul'da bir vakıf ya da dernek kursa, bu vakfın ya da derneğin hizmetleri, yine aynı maksatla kurulan bir siyasi partinin hizmetleri kadar geniş, büyük, kapsamlı ve faydalı olmaz.

Bir vakıf ya da dernek Kıbrıs Barış Harekatı gibi bir işe karar veremez, verse de geçerli sayılmaz ve etkili olmaz. Halbuki Meclis'te grup kurmuş, iktidar olmuş bir siyasi parti böyle bir iş için karar verebilir ve vereceği kararını da gerçekleştirebilir.

Bundan da net bir şekilde anlıyoruz ki, insanlara daha çok, daha geniş, daha verimli, daha faydalı hizmet edebilmek için siyasetle uğraşmak gerekir. Zira; "insanların en hayırlısı, insanlara en faydalı olanıdır." prensibi de bunu gerekli kılmaktadır.

Erbakan, bu gerekliliği bilmenin yanısıra bizzat Odalar Birliği Genel Sekreterliği ve Genel Başkanlığı döneminde yaşayarak müşahade etmiş olduğu için siyasetin ehemmiyetini daha iyi kavradığından siyasete girmeyi, siyaset yapmayı vatanı ve milleti için zaruri, kaçınılmaz bir vazife kabul etmiştir.

Rahmetli Adnan Menderes'den sonra Erbakan'la Türk Siyaseti canlılık, hareketlilik ve renklilik kazanmıştır.

Bu canlılık, hareketlilik ve renklilikten, maddi ve manevi çıkarlarından dolayı rahatsız olanlar var! Bunun için Erbakan'ın siyaset meydanında olmasını istemezler...

İsteseler de istemeseler de o siyaset yapmaya karar vermişti. Mutlaka siyasete başlamalıydı.

-alıntı-

tarihte tüm peygamberler devrinin en önemli isimleriydi. islam hep devletin ve o dönemki hükümetlerin en üst kademesini zorlamıştır.
    bunun nedeni ise söyle özetlenebilir kardeşlerim.
    devamlı anlattığım bir hikayedir bu.
    bir dere kenarında geziyorsunuz. adamın biri dereye zehir döktü ve siz bunu gördünüz.
    bir an gözünüz ilerideki 250 hanelik köy ile dere arasındaki vanaya takıldı.
    yani köy su ihtiyacını dereden karşılıyor.
    bu demekki tüm köylü ölecek.
    direk köye gidip kapı kapı gezerek insanlara suyun zehirli olduğunu anlatamazsınız. vaktiniz de yetmez buna mecalinizde o halde yapacağını iş, köy ile dere arasındaki anavanayı kapatmaktır.
    zehir akımını kesmek tamamen yani.
    işte islam hep bu anavananın tepesinde batılla mücadele vermiştir.
    tek din olan islam yine anavananın tepesinde olmak zorundadır. ki zehiri kökten kesebilsin...
    türkiye ve tüm dünyada gerçek hak ve özgürlüklerin savunulduğu tek yapılanmadır milli görüş. bu yatsınamaz.
    bugün büyüklükleri ile övünen onca cemaat sabah kalktıklarında içkiyi yasaklayamıyor!
    bunun nedeni sizce nedir.
    bugün bir parktan kaşı kaldırmak için bile belediye izini gerekiyor.
    nedeleri sıralamak mümkün elbette.
    ozaman bizim yapmamız gereken şey, bu özel düşünce sisteminin içinde yer alan topluluk olarak anavananın tepesine geçmektir vesselam

allahın gülleri yakanızı bırakmasın...
    kitapları okuyorsun lakin bilgiye sahip değilsin...

Giriş
    Sun Oct 2006
    İletiler
    2,257
    Blogdaki Konular
    5
    guzel bir yazı abi sagol
    bu tarz
    cvplara ve sorular dvm edrsk faydalı olur mu ? ne dersin
    suan katılım çk az
    ama okunma sayısı fazla

tuba abla snn yazını merakla ve sabırla bekliodum
    gerçekten guzel olmuş
    bu tarz kullanabileceğimiz orneklerinde aktarılması guzel .
    tşk edrim .

ikimilyon Admin Mehmet DAĞDELEN kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    3,120
    Blogdaki Konular
    18
    nisa 59 daki "allaha itaat edin, resulüne ve sizden olan ulül emre de itat edin"
    ayetindeki ulülemre itaat farzı;
    varolan bir ulül emre itaat edin anlamının yanısıra,
    bir emiriniz olmaması mümkün olamaz, mutlaka bir emire tabi olun ve
    ona itaat edin anlamınıda içeriyorsa islamda siyaset farz düzeyinde
    değerlendirilebilir.

Milli Görüş; hakkı üstün tutmaktır!

Giriş
    Sun Oct 2006
    İletiler
    2,257
    Blogdaki Konular
    5
    bu konuya bu kadar cevap kafi sanırım.

haydi başka bir soru

milli görüş,adil duzen,vb ne demek sp ne yapmak istiyor?
    siz olsanız ne değişecekti.
    yine 11 ay surer daha fazlasına izin vermezler...

bu sorularla da karşılasıyoruz değil mi?

aslında bu soruların cevabı basit ama olsun.belki kafasına takılan birileri vardır..
    ayrıca siz de ekleyin bu tarz soruları....

Sümeyye YILDIZ
    Misafir
    neden siyaset?çünkü bu ülkede oynanan oyunun adı siyaset yani birilerine söz mü geçirmek istiyorsun kendi doğrularını mı empoze ediceksin siyaset yapıcaksın

we need you saadet

ozisler13
    Giriş
    Mon May 2006
    İletiler
    854
    Blogdaki Konular
    4
    Alıntı zemheri tafarından gönderildi Mesajı Göster
    neden siyaset?çünkü bu ülkede oynanan oyunun adı siyaset yani birilerine söz mü geçirmek istiyorsun kendi doğrularını mı empoze ediceksin siyaset yapıcaksın

we need you saadet
    kendi doğrularını empoze etmek demesek olmazmı.çünkü kabul etmiyorum demesi yeterli olabilir.sizin demek istediğinizi anlıyorum da benim ve sizin karşınıza çıkabilecek art niyetliler bunu böyle yorumlamayabilir ve tepkiyle karşılık verebilirler.( şimdi bunları yazdım diye böyle birisi olduğumu düşünmeyin damarıma bastığında babama dahi acımam)
    artık zamanı ve belki de son hakkım,çünkü dağıldım ve hala ALLAH a sığınıyorum Utanmadan

bir vakitler ev sohbetlerinden birinde eski bir belediye başkanımız anlatmıştı...
    Başkanlığımdan evvel müftülük görevimi ifa etmeye çalışıyordum;ben kürsülerden içkinin haram ve çirkin bir şey olduğunu anlattıkça caminin karşısına içki bayii yanına birahane arkasına türkü bar açılışlarında bir azalma olmuyordu.Gün geldi o beldeye başkan oldum ve sınırlarımız dahiline içkinin sokulmasını yasakladım ve o zaman anladım ki;bu iş öyle kürsülerde halledilecek işlerden değil...
    ilahi emirde hakkı ve sabrı tavsiye etmek vardır elbette kürsülerde parklarda lokantada otobüste iyiyi ve güzeli anlatacaksın.
    birde iyiliği emredip kötülükten alıkoymak emredilmiş.peki bunu nasıl yapacaksın mübarek.pekçok cemmaatlerin sohbetlerine katılırım mahallemizde hep bahsettikleri neden müslümanlar bir araya gelemiyor.(bazıları dahada iyi niyetli neden hırıstiyan ve yahudilerle bir araya gelemiyoruz)bu dağınıklık giderilmeli.eee sonuç konuş konuş dur birileri ise açıklama yapsın bu bir haçlı seferidir isteyen istediği yerde safını alsın.birlik olalım çığırtkanlığı yapan bizim şıh tabiki seninleyiz sen güçlüsün seninle iyi geçinmeliyiz yoksa başımıza bir hal gelir(bu bir ayettir ama numarasını ben söylemeyeceğim arada bul)işte bu işbirlikçiliğin daniskasıdır ve taklitçilikten bile tehlikelidir.birliktelikten bahseden şıhlara birliğin adresi gösterilince destur beridur bizim siyasetle işimiz olmaz derler ama en büyük siyaseti kendileri yaparlar siyasetle işimiz olmaz derken...
    herşeye rağmen bunlar konuşurlar kervan ise yürür ve değil halkları devletleri birleştirir ve D-8 KURULUR.

Giriş
    Sun Oct 2006
    İletiler
    2,257
    Blogdaki Konular
    5
    beşyıldız teşekkur edrim guzel bir paylaşım olmuş...

2 / 1 12 SonSon

Yer İmleri

Gönderme Kuralları