+ Konuyu Yanıtla
12 sonuçtan 1 --- 12 arası gösteriliyor

Konu: Fındık Kabuğunu Dolduran Meseleler...!!!

Fındık Kabuğunu Dolduran Meseleler...!!!

1. Müslüman olmakla, müslümanca yaşamak arasındaki farkın anlaşılmamış olması ya da yanlış anlaşılan şeyin doğru olduğuna inanılması meselesi.

2. İslami konularda hassas olanlarla, hassas olmayanlar arasında dağlar kadar fark vardır meselesi.

3. '...kopan ayakkabı bağınızı bile Allah cc'den iseyiniz' hadis-i şerifinin aksine herşeyimizi batıldan istiyoruz meselesi.

4. Rabbimizin vermiş olduğu sayısız nimet karşılığında, sayısız nankörlüklerimiz var meselesi.

5. İslama ve müslümanlara küfreden müslümanlar meselesi.
    Klavye Mücahidi

1. Başta gıda olmak üzere hayatımızı idame ettirmemize yardımcı olan herşeyin fiyatlarının artmış olmasına rağmen akepeye oy verenlerin gidişattan memnun olmaları meselesi.

2. Memura, işçiye, emekliye cumhuriyet tarihinin en az maaş zammını yapan rte'yi ölürcesine seven ve savunan bu maaşlı kesim; kendilerine cumhuriyet tarihinin en muazzam zamlarını yapan Erbakan'ı bir kaşık suda öldüresiye nefret etmeleri meselesi.

3. Maddi imkansızlıklar içindeyken mücahit kesilen, maddi imkanlar içinde yüzerken mütahit kesilen insanlar! meselesi.

4. Hakkı hakim kılmak adına batılla işbirliği yapmayı caiz görenler meselesi. (bu konuda koltuk sevdası ismiyle bir roman yazılabilir.)

5. Dünyası için ahiretini satanlar meselesi.
    Klavye Mücahidi

1. Kışlık giyinmek zorunda olanların, yaz mevsiminin gelmesiyle özgürlüklerine! kavuştuklarını gözlemliyorum.

2. Şapka kanunu var olmasına rağmen kimse uymuyor ama memurların gravat takma genelgesine bir çok imamın titizlikle uyduğunu gözlemliyorum. (bari namaz kılarken çıkartsalar konsantremi bozuyor)

3. Tekbir giyim defilelerini eleştirenlerin çoğunun, tekbir giyim defilelerindeki mankenlere taş çıkarttıklarını gözlemliyorum.

4. Çıplaklıkla çağdaşlığı özdeşleştirenlere karşılık, tesettürle özgürlüğü özdeşleştirmeliyiz diye düşünüyorum.

5. Hanım kardeşlerimizden bir çoğunun islam'ı tesettürden ibaret saydıklarını gözlemliyorum.
    Klavye Mücahidi

Geçen hafta düzenlenen konferansta Hasan Ünal Hocamızın bir soruya verdiği cevap da ilginçtir....

1- yapılan ankette başımıza gelen olaylardan ve bizim için yakın tehlike oalrka hangi ülke(-leri) görüyorsunuz sorusuna %80-90 a yakın (rakamlar aklımda kaldığı kadar) verilen yanıt Amerika-İsrail.....

2 - Bu tehdit oluşturan ülkeler hükümetin ilişkisini nasıl buluyorsunuz => AKp hkümeti sıkı fıkı, can ciğer kuzu sarması diyen çoğunluk %80-90 lar arası....
    3- oyunuzu kime vereceksiniz sorusuna ise yine büyük çoğunluk ile Recebe !?!?

Eğer bu millet mazoşit olmadı ise bu bir paradokstur ??!?!

:)
    Alemin nakşını hayal görürüm. O hayal içre, bir cemal görürüm.
    Cümle mevcudat ki, mazhar-ı Hak'tır. Anın içün, kamu kemal görürüm.
    Tecelli cilvesi, cümle gölgeler. Her zerresi binbir ismin belgeler.
    Hay varken hayale kanmaz bilgeler. Zat-ı Hak'tan gayrı zeval görürüm.

1. ''Benim kalbim temiz'' diyen amelsiz bir gurubun türediğini gözlemliyorum.

2. Gerçek aşkların yerini sanal aşkların aldığını gözlemliyorum.

3. Malayani işlere ayırılan zamanın çok daha azının hayırlı işlere ayrılmadığını gözlemliyorum.

4. İnandığı gibi yaşamayanların, yaşadıkları gibi inandıklarını hakketten gözlemliyorum.

5. Müslümanların kurumsallaşma sorunu olduğunu düşünüyorum.
    Klavye Mücahidi

Alıntı Ufuk EFE tafarından gönderildi Mesajı Göster
    Geçen hafta düzenlenen konferansta Hasan Ünal Hocamızın bir soruya verdiği cevap da ilginçtir....

1- yapılan ankette başımıza gelen olaylardan ve bizim için yakın tehlike oalrka hangi ülke(-leri) görüyorsunuz sorusuna %80-90 a yakın (rakamlar aklımda kaldığı kadar) verilen yanıt Amerika-İsrail.....

2 - Bu tehdit oluşturan ülkeler hükümetin ilişkisini nasıl buluyorsunuz => AKp hkümeti sıkı fıkı, can ciğer kuzu sarması diyen çoğunluk %80-90 lar arası....
    3- oyunuzu kime vereceksiniz sorusuna ise yine büyük çoğunluk ile Recebe !?!?

Eğer bu millet mazoşit olmadı ise bu bir paradokstur ??!?!

:)

kendi kendime sorup duruyordum.. neden?
    ve bugün öğrendim... bu millet kesinlikle mazoşist.. :)
    Nargileye sevdalı bir gençlik..

1. Özellikle gıdaların ambalajlanmasında kullanılan malzemelerin domuz yağından imal edildiğine dair kuvvetli rivayetler var. Plastik hammaddesini israilden ithal ediyoruz...

2. Dünyadaki tohum pazarının tamamına yakını israilin elinde ve o tohumlardan ortaya çıkan malzemelerde ortada (limon gibi hıyar, hıyar gibi limon vs.) ama ilgilenen yok...

3. Son günlerin gıda modası; 1 kg. sosis veya salam = 1,5 ytl bu nasıl iş anlamadım!! çakıl taşının kilosu bile daha pahalı...

4. Pis ortamlarda pis insanlar tarafından sokaklarda satılan yiyeceklere insanların accayip talebi var, şaşmamak mümkün değil. Yahu bu insanlar sağlığını düşünmüyor mu?

5. Dondurulmuş kalpler, dondurulmuş beyinlerden sonra artık dondurulmuş gıdalarda piyasada sıkça görülmeye başladı, taliplileride çok... artık kimse evinde mantı açmıyor...
    Klavye Mücahidi

Ya hu İbrahim bey;
    bu dedikleriniz değil fındık kabuğunu, birer birer ele alınsa Allah Bilir, tüm evreni doldurur nerde ise.......

Aman diim bunları açmayın atrtışmaya daha izlenecek dizilerimiz, sabah programları, gelin kaynana programları ve kimin eli kimin cebinde magazin programları var...

Aman beyfendi gidin Allah aşkına sizin işiniz gücünüzmü yok !?
    dertsiz başımıza dert açıyorsunuz......

Şaka bir yana bunlardan evvel ise tek bir meselemiz var o da

Yaşanabilir Bi r Türkiye, yeniden Büyük tam bağımsız Türkiye !,

ve Nihayetinde Yeni Bir Dünya !
    Alemin nakşını hayal görürüm. O hayal içre, bir cemal görürüm.
    Cümle mevcudat ki, mazhar-ı Hak'tır. Anın içün, kamu kemal görürüm.
    Tecelli cilvesi, cümle gölgeler. Her zerresi binbir ismin belgeler.
    Hay varken hayale kanmaz bilgeler. Zat-ı Hak'tan gayrı zeval görürüm.

Alıntı Ufuk EFE tafarından gönderildi Mesajı Göster
    Ya hu İbrahim bey;
    bu dedikleriniz değil fındık kabuğunu, birer birer ele alınsa Allah Bilir, tüm evreni doldurur nerde ise.......

Aman diim bunları açmayın atrtışmaya daha izlenecek dizilerimiz, sabah programları, gelin kaynana programları ve kimin eli kimin cebinde magazin programları var...

Aman beyfendi gidin Allah aşkına sizin işiniz gücünüzmü yok !?
    dertsiz başımıza dert açıyorsunuz......

Şaka bir yana bunlardan evvel ise tek bir meselemiz var o da

Yaşanabilir Bi r Türkiye, yeniden Büyük tam bağımsız Türkiye !,

ve Nihayetinde Yeni Bir Dünya !

Evet...

İlk olarak;

milletimiz bu konularda o kadar duyarsız ki bende tepkimi bu konu başlığıyla ortaya koydum..

ikinci olarak;

hani portalda konu açmak isteyip de aklına bir mesele gelmeyenlere bir fikir olsun diye maddeler halinde yazıyorum. Aslında her biri ayrı ayrı münazara konularıdır...

Üçüncü olarak;

sizin son yapmış olduğunuz yorumdan da bi beşlik çıkar hani:) hatta çıkarttım bile bi ara onları da yazarım...
    Klavye Mücahidi

yakamozaik Samet AYDIN kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Fri Mar 2007
    İletiler
    2,735
    Alıntı Abdurrahman ÖZLEN tafarından gönderildi Mesajı Göster
    kendi kendime sorup duruyordum.. neden?
    ve bugün öğrendim... bu millet kesinlikle mazoşist.. :)
    aynen :)))
    bir çöl bul kendine
    belki sonra bir Leylâ/n.arıman

1. Kartondan Milli görüşçüler; su'da eriyen, ateş'te yanıp kül olan, rüzgar'da yan yatan milli görüşçü! tipi...

2. Maytaptan Milli Görüşçüler; Barut varken (arkası kuvvetliyken) ha bire patlayan, barut yokken bir hiç olan milli görüşçü! tipi...

3. Bomba Milli Görüşçüler; Zamanında (popüler iken) esip gürleyen ama zaman ilerlediğinde bir kenera çekilen (yada çektirilen) milli görüşçü! tipi...

4. Asker Milli Görüşçüler; '' ben milli görüşçüyüm, milli görüşün bütün emir ve nehiylerini kabul ediyorum ve elimden geldiği kadar bu davanın hizmetkarıyım'' diyen milli görüşçü tipi...

5. Hakiki Milli Görüşçüler; Bir tanesinin bile bütün dünyaya yettiği milli görüşçü tipi... Bu durum anlatılmaz yaşanır... ör. Prof. Dr. Necmettin ERBAKAN.
    Klavye Mücahidi

Eskiden ve şimdi...

1. Eskiden; ilim çin'de bile olsa alınız.
    Şimdi; koltuk için eşinizi, dostunuzu bile satınız.

2. Eskiden; damlaya damlaya göl olur.
    Şimdi; ihanet ede ede başbakan olunur.

3. Eskiden; tencere yuvarlanmış kapağını bulmuş.
    Şimdi; millet yuvarlanmış başbakanını bulmuş.

4. Eskiden; ak akçe kara gün içindir.
    Şimdi; hain dost siyonizm içindir.

5. Eskiden; iyilik yap denize at balık bilmezse halik bilir.
    Şimdi; adam yetiştir davayı emanet et, ihanet ederse 'men dakka dukka'
    Klavye Mücahidi

+ Konuyu Yanıtla

Tags for this Thread

Yer İmleri

Gönderme Kuralları