Aslında bu mesele nereden aklıma geldi bilmiyorum ama çoktandır ''cemaate devam'' meselesiyle alakalı önemine binaen bir konu açmak istiyordum.

Bu meselenin aklıma gelmesi taa saadet partisinin çağlayan meydanında düzenlediği 'Peygambere (sav) saygı' mitingine dayanıyor.

O mitingde (yanlış hatırlamıyorsam) pakistan'daki siyasi partilerden olan ak parti genel başkanı bir konuşma yapmıştı. (bu ak partinin bizim işbirlikçi akepe ile bir alakası yok; bilakis milli görüşün pakistan'daki siyasi kolu diyebiliriz) ;

Pakistan'ın ak partisinin genel başkanı; Ben bugün burada olmaktan çok mutluyum ve umutluyum, umudum şundandır ki bugün (günlerden pazar) sabah namazı için gittiğim Eyüb Sultan Camii'de buradaki muhteşem görüntü oatada da vardı. Namaza durmak için yer bulmakta zorlandım. Ben şuna inanıyorum ki; Sabah namazlarında dahi camilerimizde yer bulamıyorsak hiç bir güç bize galip gelemez inşallah...

Konuşması bu şekilde sürüp giderken bende bir mahcubiyet başladı sanki kulaklarım kızardı, sanki bu adamı kandırmış gibi hissettim kendimi... (gerçekten de kandırmıştık)... acaba süleymaniye'yi, fatih'i şehzadebaşı'nı hatta selimiye'yi de görse aynı düşüncelere sahip olurmuydu?????

Bunları düşünürken bir yandan da aklımdan hınca hınç dolan stadyumlar geliyor, maça girebilmek için bilet sıralarında saatlerce bekleyenler geliyor, karaborsadan bilet alabilmek için bir yıllık iaşesini verenler geliyor, hatta yer kalmaz korkusuyla bir yıllık biletini yani kombinesini peşinen alanlar geliyor vs vs....

...acaba birgün bizlerde süleymaniyelere, fatihlere, selimiyelere kombine almak zorunda kalabilir miyiz???

olmaz öyle şey yaaaa!!!! demeyin daha önce oldu, hemde stadyumları dolduranlara taş çıkartırcasına... inanın nereye ayak bassam 'orasının sahibi var' nidasıyla karşılaştım... evet evet oldu ne zaman mı???

deprem olduğunda ben fatih camii'de adım atmak için aylarca yer bulamamıştım... hemde gece gündüz.... insanlar Allah'a sığınmaya o kadar çok ihtiyaç duymuşlardı ki camide yatıp kalktılar, camide yediler, camide içtiler....

Hani bi mesele vardır bilirsiniz ifrat ve tefrit meselesi, herşeyde ölçüyü kaçırmamak lazım... insanlar bütün işlerini!!! camide yapmaya başladılar... buna tavla, kağıt oynamaları da dahil...

Biz hiçbir işimizi kuralına uygun yapamıyoruz zaten...

Çok acayip bi konu oldu, belkide saçma oldu... belkide olmadı:)

Allah sonumuzu hayır etsin.... amin