3 / 1 123 SonSon
53 sonuçtan 1 --- 20 arası gösteriliyor

Konu: Cinnet Günlüğü

Cinnet Günlüğü

Ne oluyor bu gençlere?
    27 Mart 2008 Perşembe 08:02
    İki kız, annelerini aynı şekilde, boğazlarını keserek öldürdü. İki olayda da ortak yönler var..
    Önce İstanbul'da sonra Konya'da iki kız, annelerini aynı şekilde, boğazlarını keserek öldürdü. İki olayın ortak yönü sadece cinayetlerin işleniş şekli değil elbette. İki aile de boşanmıştı. İki anne de kızlarıyla yaşıyordu. Ve iki genç kız da psikolojik tedavi görüyor ve anti-depresan ilaç kullanıyordu.

Yetişen gençliğin içinde bulunduğu dünyayı anlamlandıramadığını belirten psikiyatrist Doç. Dr. Kemal Sayar, çocuklara manevi değerlerin verilmesi gerektiğini savunuyor. Psikiyatrist, haz eksenli yaşayan gençlerin zamanla bencilleştiğine dikkat çekiyor.

Nedrgihan Çelen/Zaman
    sen oradan kıracaksın zinciri
    ben buradan ve bir gün...

antidepresan falan hikaye...
    bence bu kızlar metafizik güçlerin tesiri altındaydılar. satanist bunlar satanist...
    "Ey akıl sahibi kişi ! Görüyorum ki beni, kim olduğumu, ne yaptığımı merak ediyor ve araştırıyorsun. Acizim, güçsüz ve kuvvetsizim, etim ve kemiğim hepsi elli kilo."

Kısıtlanmış Üye
    Giriş
    Wed Jan 2008
    İletiler
    1,533
    Blogdaki Konular
    5
    Acaba bu kızlar annelerini keserken sağcımıydı solcumuydu?
    ѕєηιη ƒαякıη вєηιм тαяzıм .......

İhtiyar Heyeti Kaşif Ayşe ACAR kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Mon Jul 2006
    İletiler
    1,078
    Blogdaki Konular
    11
    durum vahim.
    Milli Güvenlik Kurulunun duruma el koyması şart.
    ya da bütün halkın cinnet duası etmesi gerekir.
    Susturun içimdeki susmayan beni.

ikimilyon Admin Mehmet DAĞDELEN kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    3,120
    Blogdaki Konular
    18
    eteğim fırfır hayatım gırgır
    evde rahat yok hergün dırdır

sokağa atarım kendimi birden
    hürriyetten yanayım hürriyetten

zamane kızıyım ben zamane
    amanda herkes herşeye nane

Milli Görüş; hakkı üstün tutmaktır!

GAZETELERDEN.......

Çiğli ilçesi Güzeltepe semtinde bir şahıs, eşini sokak ortasında taşla döverek hastanelik etti.

Olay, Çiğli semti Güzeltepe Mahallesi 8424/7 sokakta bir binada dün gece meydana geldi. Evli ve 4 çocuk babası Talib Korkurt (38), tartıştığı eşi Gerdan Korkurt'u sokak ortasında önce yumrukladı daha sonra yolda eline aldığı taş parçasıyla genç kadına vurmaya başladı.
    .........................

Bursa Emniyet Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, Kale Mahallesi Taşocağı mevkisinde bulunan belediye çöplüğünde çöpleri ayrıştıran işçilerin, 8 Martta, Yenimahalle’den gelen çöplerin boşaltıldığı bölgede siyah poşet içinde boğazında siyah kadın çorabı bağlı iki günlük olduğu belirlenen erkek bebek cesedi bulmalarının ardından başlatılan soruşturma devam ediyor.

ÜLKEMDEN HATIRIMA HEP SEFİLLER GELİYOR...

halkımız 3. dünya savaşına hazırlanıyor.
    idman bunlar idman...

ölenlerde eğitim zayiatı sayılır tabi.
    "Ey akıl sahibi kişi ! Görüyorum ki beni, kim olduğumu, ne yaptığımı merak ediyor ve araştırıyorsun. Acizim, güçsüz ve kuvvetsizim, etim ve kemiğim hepsi elli kilo."

... Kübra YILMAZ kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Sat Jul 2006
    İletiler
    3,129
    Blogdaki Konular
    3
    çok karışıyodu hayatıma ben de kestim
    Sosyofobi..

yetiştirdiğiniz nesle sahip cıkın beyler
    avrupa birliğine dünya seviyesine cıktınız
    binalrı gökdelenleri inşa ettiniz
    denizin ortasına saraylar yaptınız
    tarihi mirasa restorasyon ile sahip cıktınız
    malesef karnenizdeki hal ve gidişinize zayıf yada cok kötü yazılacak
    Hak geldi batıl zail oldu
    http://www.milligazete.com.tr/

Yahu sizin haliniz ne böyle?

İnsanlar dehşet bir buhran içerisinde ve siz bu haberleri okuduğunuzda ancak ve ancak espri yapıp, bu haberleri bilinçaltınıza atabiliyorsunuz.

Aramızdan birilerinin de böyle olmayacağını kim bilebilir? Sadece Allah bilir..

Peki bunun için ne önlem alıyoruz?
    Ne önlem alıyoruz?
    Yada biz kimiz ve kimin yanındayız???
    قال الشاعر : ليس اليتيم الذي قد مات والده إن اليتيم يتيم العلم والأدب

Alıntı Ömer ÇELİK tafarından gönderildi Mesajı Göster
    Yahu sizin haliniz ne böyle?

İnsanlar dehşet bir buhran içerisinde ve siz bu haberleri okuduğunuzda ancak ve ancak espri yapıp, bu haberleri bilinçaltınıza atabiliyorsunuz.

Aramızdan birilerinin de böyle olmayacağını kim bilebilir? Sadece Allah bilir..

Peki bunun için ne önlem alıyoruz?
    Ne önlem alıyoruz?
    Yada biz kimiz ve kimin yanındayız???
    Olay dramatik bir durumu çoktan geçmiş evet doğru...Ama şu profösöre sorsaydınız kızını çağdaş yetiştirdiğini yüzünüze tükürük saça saça anlatırdı...Maneviyat maneviyat maneviyat.....

tamam tabiki herşey bizim dediğimiz gibi maneviyat ama böyle insanlar başkalarının hayatlarıyla fazla ilgilenmezler sadece kendi yaşayış şekillleri vardır
    mutsuzdurlar ailelerinin boşanmış olması başka sebepler bilemeyiz tabiki
    isteyerek yaptıklarını düşünmüyorum ruhsal bozukluk
    ya kendine zarar vereceklerdi yada başka birilerine

ki eğer akli dengesi yerinde değilse bu kızların annelerini öldürdüklerinde dinimizde de cinayet işlemiş sayılmazlar
    güzel aşık

كلنا غزة Rabia ŞAHİN kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Fri May 2007
    İletiler
    2,721
    Blogdaki Konular
    2
    Önce Ahlak Ve Maneviyat....
    "unutmazsan....unutulmazsın..."

ikimilyon Admin Mehmet DAĞDELEN kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    3,120
    Blogdaki Konular
    18
    Alıntı Nazan DİNLER tafarından gönderildi Mesajı Göster
    GAZETELERDEN.......
    Bursa Emniyet Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, Kale Mahallesi Taşocağı mevkisinde bulunan belediye çöplüğünde çöpleri ayrıştıran işçilerin, 8 Martta, Yenimahalle’den gelen çöplerin boşaltıldığı bölgede siyah poşet içinde boğazında siyah kadın çorabı bağlı iki günlük olduğu belirlenen erkek bebek cesedi bulmalarının ardından başlatılan soruşturma devam ediyor.
    aa bak bu hikaye ilginç.

hıristiyanlıkta bir bebek annesinin gühanları ile birlikte doğar. ve bebek yüklendiği bu günahlardan temizlenmesi için vaftiz edilir.

belki bu vatandaş vaftiz ettirip temizletmek yerine çöpe atmayı tercih etmiştir.

Milli Görüş; hakkı üstün tutmaktır!

30 mart 2008 pazar
    Uyuyan karısının boğazını kesti
    Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde, bir kişin eşini boğazını keserek öldürdükten sonra kendi boğazını da keserek intihar girişiminde bulundu.

Alınan bilgiye göre, ilçede lokanta işleten Osman K. (43), İskele Mahallesi Seda Caddesi'nde, bir yıl önce taşındıkları iki katlı evlerinde, saat 07.00 sıralarında, üst kattaki yatak odasında yatan eşi Fatma K'nin (43) boğazını bıçakla kesti.

Odanın kapısını kilitleyerek alt kata inen ve salonun kapısını kilitleyen Osman K, bu kez de aynı bıçakla kendi boğazını kesti. Bu sırada uyanan çiftin 13 ve 15 yaşındaki iki kızı, duydukları inleme sesleri üzerine yatak odasına girmek isteyince kapının kilitli olduğunu fark etti.

Bunun üzerine evlerinde misafir olan dayıları Hasan U'yu uyandırarak kapıyı kırıp odaya giren çocuklar, annelerinin kanlar içinde yattığını gördüler.

Ben bu konunun burdan kaldırılmasını rica ediyorum....Böyle bir günlük bu portala yakışmıyor...

Alıntı Şüheda YAŞAR tafarından gönderildi Mesajı Göster
    Ben bu konunun burdan kaldırılmasını rica ediyorum....Böyle bir günlük bu portala yakışmıyor...
    üklenin pespayeliğine ,hal i pür melaline gözlerimizi ve kulaklarımızı tıkayarak meselelere çözüm bulamaz,bu gidişin önünde duramayız....

toplumun ıslahı hususunda idealleri ve hedefleri olan misyonun temsilcileri olarak en temel sloganlarımızdan biride ''manevi tahribata dur'' demek se oturup bir düşünmeli '' ne oluyor bu insanlara ''deyip buhranın çözümlenmesine gayret etmeliyiz şuheda hanım...
    yoksa görmezlikten gelmek le sorumluluktan kurtulamayız.....

Not ;yorumların değiştirilmesi ile uzaktan yakından alakamın olmadığını da belirtmek isterim...

Alıntı Nazan DİNLER tafarından gönderildi Mesajı Göster
    üklenin pespayeliğine ,hal i pür melaline gözlerimizi ve kulaklarımızı tıkayarak meselelere çözüm bulamaz,bu gidişin önünde duramayız....

toplumun ıslahı hususunda idealleri ve hedefleri olan misyonun temsilcileri olarak en temel sloganlarımızdan biride ''manevi tahribata dur'' demek se oturup bir düşünmeli '' ne oluyor bu insanlara ''deyip buhranın çözümlenmesine gayret etmeliyiz şuheda hanım...
    yoksa görmezlikten gelmek le sorumluluktan kurtulamayız.....

Not ;yorumların değiştirilmesi ile uzaktan yakından alakamın olmadığını da belirtmek isterim...

Öncelikle şunu belirteyim kimsenin bu tür meselelerie kulak tıkadığı yok...

Toplumun ıslahı için böyle bir günlüğün tutulmasını sakıncalı buluyorum...

İnsanlar bu tür şeylerin neyin eksikliğinden kaynaklandığını çok iyi bilir buna rağmen hergün bilmem hangi memlekette bilmem hangi vatandaş kesilmiş diye bir haberin burda günlük olarak tutuluyor olmasını da hoş karşılamıyorum açıkçası...

Manevi tahrifatın olmadığını kimse iddia edemez...Bütün haberlerde olsun diğer yayın kuruluşlarında olsun bunu istemeye istemeye gözümüze sokuyorlar zaten...

Bunlardan etkilenmemek mümkün değil elbette...Ama bu tür haberlere farkında iseniz eskisi gibi bir duyarlılık yok nedeni de çok açık artık aşina olduk ne yazık ki...

Ve bu tür haberlere yapılan yorumlarda bellidir...Birisi ah çeker birisi dua eder, birisi eksiliği söyler ama bazılarıda zamanla alışır bu tür haberlerle ne yazık ki alay eder....

Ben size şu soruyu sormak istiyorum...Siz neyin günlüğünü tuttuğunuzun farkında mısınız?

Sosyal çözülme ve toplumsal cinnet

Ömer Vehbi Hatipoğlu
    ovehbi2007@gmail.com
    09.02.2007
    Milli GAZETE

Türkiye, tarihinin en büyük manevi ve ahlaki tahribatı ile karşı karşı bulunuyor. Toplumsal çözülme adeta bir sosyal çürümüşlüğe doğru hızla gidiyor. Bu sosyal çürümüşlük ve dejenerasyon bizi adım adım yok olmağa doğru götürüyor.

Birkaç gazete haberini hatırlamak bile bu çürümüşlüğün ne boyuta geldiğini göstermeye yeter de artar bile.. “Suç makinası yine yakalandı.. 12 yaşındaki kızın suç kaydı 91’e yükseldi..’’

“14 yaşındaki kızını pazarlayan anne yakalandı..’’.. “150 YTL için iki akrabasını öldürdü..” “11 yaşındaki erkek çocuğu 25 kişinin tecavüzüne uğradı..’’.. “Cinnet geçiren işsiz baba iki çocuğunu öldürdü..’’..’’ Cinnet geçiren polis memuru ailesini katletti..’’.. “İki kız kardeşin katili 14 yaşındaki kuzenleri çıktı.” .. “Kahvaltıyı geç hazırlayan eşini boğarak öldürdü.’’… “Eşinin başını baltayla ezdi..’’

Bu başlıklar birkaç günlük gazeteden seçtiğimiz haber başlıkları.. Emniyet Genel Müdürlüğü’nün resmi internet sitesinde yayımlanan asayiş raporlarına göre 9 aylık süre zarfında cinayete kurban giden kişilerin sayısı 1610. Aynı raporda 9 aylık

sürede aile içi şiddete maruz kalan kişi sayısı 12 bin 784 olarak veriliyor. 2006’nın ilk 9 ayında her dört satte bir kişi öldürülmüş. Her saatte bir kişi kapkaççıların saldırısına uğramış. Bu sürede 1290 kişi intihar etmiş, 14 bin 78 kişi ise intihara teşebbüs etmiş…

İşte size durum…

İşte bu aziz milletin AB hülyası sonucu ödemek zorunda bırakıldığı bedel...

İşte manevi ve ahlaki tahribatın ağır faturası...

İşte din eğitiminden ahlak terbiyesinden mahrum bırakılmış bir toplumun vardığı uçurumun bire bir resmi…

Bizi biz yapan manevi ve ahlaki değerler birer birer hayatımızdan ve toplumsal yapımızdan sökülüp atılıyor, bilinç kirliliği gerçekleştirilerek toplumsal hafıza dumura uğratılıyor. Tarihi geçmişimiz hiçe sayılıyor, AB hayali ile yarınlarımız karartılıyor.

Milletlerin en küçük ama en temel yapı taşı olan aileler eğer dağılmaya başlamışsa, aile bağları gevşeyip kopmuşsa sosyal yapı hızla dağılır. Bu dağılma sürecinde dini değerler de saldırıya hedef olmuşsa artık karmaşa anafora dönüşür.

Bugün Türkiye’deki sosyal dejenerasyona baktığımızda dehşetle görürüz ki; bu çözülme kendiliğinden olabilecek bir sosyal vakıa değildir. Çürümeyi planlayan ve bunu hızla yaygınlaştıran bir merkezin varlığı inkar edilemeyecek bir gerçektir.

Aziz milletimiz tarihin bir eşini daha kaydetmediği çok yönlü; planlı ve kararlı bir tahribatın hedefi haline gelmiştir. Bu tahribat, yerli işbirlikçiler olmazsa asla bu kadar etkili sonuçlar vermeyecektir.

Şimdi herkesin başını elleri arasına alıp düşünmesi gerekmez mi?

Acaba bizim kaçakların değişim dediği bu muydu?

…Ve değer miydi bunca tahribata bir iktidar şehveti…

Samsun'daki Cinayetle İlgili 4 Kişi Gözaltına Alındı

02.04.2008
    Samsun'da 19 bıçak darbesiyle öldürülen ve cesedi boş bir araziye atılan gencin cinayet zanlıları olarak 4 kişi gözaltına alındı.

Samsun'da 19 bıçak darbesiyle öldürülen ve cesedi boş bir araziye atılan gencin cinayet zanlıları olarak 4 kişi gözaltına alındı.
    Cinayet, Yaşar Doğu Mahallesi'nde dün sabah saat 08.00 sıralarında ortaya çıkmıştı. 19 bıçak
    darbesiyle öldürülen Tamer Ayyıldız'ın (25) cesedi, boş bir arazide vatandaşlar tarafından bulunmuştu. Olayla ilgili soruşturma başlatan Samsun Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Bürosu ekipleri, bugün olayla ilgili C.Ç. (19), ağabeyi N.M.C.(24), annesi Y.Ç. ile N.M.C.'nin eşi A.Ç.'yi gözaltına aldı. Cinayetin ölen şahsın, A.Ç.'ye sarkıntılıkta bulunduğu iddiasıyla işlendiği iddia edildi.
    Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

jpg haber.com

3 / 1 123 SonSon

Yer İmleri

Gönderme Kuralları