14 sonuçtan 1 --- 14 arası gösteriliyor

Konu: Merve Kavakçı Olayı

WeL_AsR^^ Adem DOĞAN kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Fri Feb 2007
    İletiler
    1,545
    Blogdaki Konular
    1

Merve Kavakçı Olayı

Sayın Milli Görüş Portal Üyeleri ; Başörtülü olarak milli görüş davasının 4. partisi Fazilet partimizden milletvekili seçilen Merve Kavakçı’nın 2 Mayıs 1999 Pazar günü TBMM’de yemin törenine katılmasıyla ilgili olarak yaşananları ve gelişmeleri yakinen takip ettiğinizi biliyorum...hatta içinizden bir takım kişilere ve çevrelere o günleri hatırlayarak bir şeyler haykırdığınızı hisseder gibiyim...Ancak günümüzde bir takım çevreler milli görüş teşkilatının o dönemden günümüze kadar uzanan periyotta merve kavakçıya sahip çıkmadığını iddia ediyorlar...sizlerden ricam bu iftirayı reddiye amacıyla elinizde bulunan bilgi belge ve dökümanları burada paylaşmanız...ve bu iftiracı zihniyetin susturulmasına yardımcı olmanızdır...

ʞoʎ ʎǝşıq uǝpıƃ sɹǝʇ ɯıʎıʎı uǝq

ikimilyon Admin Mehmet DAĞDELEN kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    3,058
    Blogdaki Konular
    19
    ben şahsen merve kavakçı'ya sahip çıkmıyorum. çıkmayı da düşünmüyorum..
    onu milletvekili yapanlar savunsun.
    başı gözü ALLAHa emanet.

Milli Görüş; hakkı üstün tutmaktır!

Giriş
    Fri Feb 2007
    İletiler
    1,545
    Blogdaki Konular
    1
    Merve Kavakçıyı neden savunmadığını açıklayabilirmisin Mehmet abim ?

Birde; 99 seçimlerinde hangi partiye oy verdin ?

Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    3,058
    Blogdaki Konular
    19
    merve kavakçı bir milli görüşçüdür ama bir anadolu kadını değildir.
    bu yüzden milli görüş partileri açısından onun milletvekili yapılmasını tarihi bir hata olarak görüyorum.

99 seçimlerinde askerdim. oy kullanamadım.
    ama ona oy verirmisin diye soruyorsan ben vermem.
    yani en azından onun mahallinden başka bir yerde oy kullanmaya çalışırım.
    mecbur kalırsam da kerhen veririm.

milli görüş merve kavakcıyı vekil yaparak bir defa sahip çıkmıştır fazilet dönemi fitne dönemi olduğu için bu olayı ne kadar anlatırsak anlatalım anlamazlar çünki o dönemde merve hanım bazen kendi kafasına göre bazende abdullah gül şener vsvsvs gibi insanların sözüne giderek yanlışlar yapmıştır zaten merve hanımın meclise o saatte o şekilde ve o kişilerle ghirmesi hataydı söz dinlemedi veya yanıldı

dediğim gibi sahip çıkıldı ama fitne dönemi olduğu için o dönemin aktörleri oyunu iyi oynadı merve kavakçı milli görüşcüydü ozaman ama şuurlu milli görüşcü değil zaten şimdilerdede akp aday yapsa aday olacak
    hayat;iman ve cihattır. Bu iki değer ve dinanizme, kim sahip olursa, zaferi onlar kazanacaktır.

Alıntı Murat KARAERKEK tafarından gönderildi Mesajı Göster
    milli görüş merve kavakcıyı vekil yaparak bir defa sahip çıkmıştır fazilet dönemi fitne dönemi olduğu için bu olayı ne kadar anlatırsak anlatalım anlamazlar çünki o dönemde merve hanım bazen kendi kafasına göre bazende abdullah gül şener vsvsvs gibi insanların sözüne giderek yanlışlar yapmıştır zaten merve hanımın meclise o saatte o şekilde ve o kişilerle ghirmesi hataydı söz dinlemedi veya yanıldı

dediğim gibi sahip çıkıldı ama fitne dönemi olduğu için o dönemin aktörleri oyunu iyi oynadı merve kavakçı milli görüşcüydü ozaman ama şuurlu milli görüşcü değil zaten şimdilerdede akp aday yapsa aday olacak

Murat kardeşim, Merve Hanım'ın meclise girmesi konusundaki mesajınız çok doğru, bende bununla ilgili bilgileri duymuştum. hatta Genel Başkanımız Recai Kutan Bey'in haberi bile yokmuş sonradan tvden öğrenmiş. hani o zaman Merve Hanımın yanında kimler vardı diye bakarsak anlarız zaten, yanlışı doğruyu...
    Merve Kavakçı'ya sahip çıkmaya gelince, partimiz hakkında sağda solda açıkça konuşan biri için sahip çıkma ne derece doğru bilemiyorum.
    kendisi bunu medyada paylaşmak yerine partililerimizle paylaşması daha doğru olurdu diye düşünüyorum.

Kısıtlanmış Üye
    Giriş
    Wed Jan 2008
    İletiler
    1,533
    Blogdaki Konular
    5
    Anadolu kadını heryerde Anadolu kadınıdır.Bir hata yapmıştır doğrudur,hangimiz yapmadık şeytan hangimizi kandırmadı.Beni temsil etmek için seçilen ve millet vekilliği düşürülen Merve Kavakçı'nın yanındayım sonuçta onlarım hepsini Hocam yahur Genel Başkanım seçmiştir.Biz biyat ettik sorgu sorma yok eger olursa bu teşklilat tekrar çatırdar bize verilen emire itraz etmeden kabul ettik bugunde gelse Merve Kavakçı oy verirdim....
    ѕєηιη ƒαякıη вєηιм тαяzıм .......

BaŞÖrtÜsÜz Demokrasİ Kİtabini Okuyun Merve KavakÇi YazmiŞ Evet Kendİsİ De SÖylÜyor Bazilarini MÜdahele EttİĞİnİ Öylekİ BaŞÖrtÜsÜnÜ BaĞlama Şeklİne Bİle KariŞilmiŞ O Normal Omuz ÜstÜ YapacakmiŞ Tayyİp YaptirmamiŞ Ve Nazli Ilicak Kİlİt İsİm

Kardeşim ben merve hanım olayı ile baglantı kurarak bir olay anlatayım sizde ona göre karar verin aynı dönemde bizim ilimizden 4 üncü sıra mv. adayı yerini begenmeyip istifa etmişti bu geçtiğimiz 22 temmuz seçim çalışmaları sırasında bir köyde vatandaşın biri bizlere asıl sizler vefasızsınız malum şahsın hakını yediniz şimdi haktan bahsediyorsunuz diye bize serzenişte bulundu bende kendisine arkadaşım sen yanlış kapıda dolaşıyorsun zira o dediğin şahsın hakkına kıyanların hepsi şimdi a.k.p.dedirler deyince ama onlar milli görüşcü değiller siz hala milli görüşcüsünüz diye aslında halkın bizi bizden daha iyi anladığı anlamış olduk yani artık hansın bildiği hasanda biliyor ama inadından dönmüyor.
    İnsan bu su misali,kıvrım kıvrım akarya ...

Alıntı Mehmet DAĞDELEN tafarından gönderildi Mesajı Göster
    merve kavakçı bir milli görüşçüdür ama bir anadolu kadını değildir.
    bu yüzden milli görüş partileri açısından onun milletvekili yapılmasını tarihi bir hata olarak görüyorum.

99 seçimlerinde askerdim. oy kullanamadım.
    ama ona oy verirmisin diye soruyorsan ben vermem.
    yani en azından onun mahallinden başka bir yerde oy kullanmaya çalışırım.
    mecbur kalırsam da kerhen veririm.
    Bir kısım medyanın tekrarladığı cümleler...

Bazı konulara itiraz için Ruşen Çakır'ı aradığımda Merve Kavak'çı için aynı şeyleri söylemişti.

Yıllarca gerek ilde gerekse genel merkez de görev almış,çalışmış bir hanımefendiydi.
    Milletvekili adayı olarak onun seçilmesi kadar doğal bir olay yoktur.Çünkü yıllarca teşkilatlarda çalışmıştı.Ayrıca 30 yaşından sonra hafız olmuş,hayatına çok dikkat eden,gereksiz konuşmalardan kaçınan,gıybet etmemeye çalışan bir hanımefendiydi.
    Onu toplantılarda devamlı dudakları kımıldaken görürdük.Boş kaldığı anda ya tesbih çeker ya da Kur'an okurdu.
    O dönem genelmerkez de görevliydim ve bizzat onunla birlikte bir çok sıkıntıyı yaşadım.

İstişareler edilmiş ve büyüğümüzün seçimi ve tam desteğiyle milletvekili adayı olmuştu.O dönemde kazanlar kaynıyordu.Abdullah Gül o zaman genelbaşkan yardımcısıydı ve o ekip Merve Kavak'çının yani başörtülü birinin aday gösterilmesine ateş püskürüyorlardı.Kesinlikle tasvip etmediler ve bu noktada hocayı sürekli eleştirdiler.

Seçim döneminde dahi kendi aramızda iken bu yanlış bir seçimdi hoca yanlış yapıyor diye konuşuyorlardı.

Ve seçildi.Beylerin icra toplantısı var.Neler yapılacağının istişaresi için Recai beyle görüşmek istedi.Bizzat A.Gül tarafından "sen icrada değilsin toplantıya katılamazsın" diye engellendi.

Sürekli Recai beyle görüşmesi engellendi.Daha önceki görüşmelerinde yemin için geç saatlerde girmesi kararlaştırılmış ve o dönemin TBMM başkanı ile görüşülmüş oda izin vereceğini beyan etmişti.

Fakat öğlen sonraydı sanırım Nazlı hanım Recai beyin aradığını ve acilen meclise girmesi gerektiğini söylediğini ifade etti.

Onu aceleye getirdiler ve o anki heyecanından faydalanarak meclise soktular.Oyuna getirilmişti.Ama bu gerçek çok sonra ortaya çıktı.

Hatta başkanımız R. bey tv görüyor ve hayret ediyor.

Bu o dönemin en büyük kumpaslarından biriydi.

Hem oyuna getirdiler hem de sahip çıkılmadı yalanını yaydılar...

O günlerle alakalı çok şey anlatırım ama genel bir ortam olduğu için uygun olmaz.

O dönemde Merve ablanın en çok üzüldüğü konu kızlarıydı.Kızlarını okula almaya gittiğinde yuhlanmışlardı öğrenciler tarafından.Küçük kızına sormuştum o an üzüldünmü diye.Benim annem Allah için bunu yapıyor gurur duydum demişti.

Merve ablaysa daha ilköğretim öğrencisi olan kızları için şundan dolayı üzülüyordu.Kızlarının tefsir ve hadis hocaları vardı.O dönem ibunu bırakmak zorunda kalmışlardı...

Sonuna kadar şahidlik ederim ki o dönem de gördüğüm büyük bir mücahide ve mümin bir hanımefendiydi.Onu medyadan tanıyarak konuşmak büyük ayıptır...

Suçu yurt dışında okumakmıydı?Bir çok başörtülü mecburen bu yolu tercih ediyor.

Onunla planlarımız vardı.Tüm Türkiye'yi beraber dolaşacaktık.Nasip olmadı.

Allah onu hidayetten ayırmasın...
    "Kentler bizi hiç anlamayacak ve esirgemeyecek,ucu yanmış kibrit çöpü gibi kırılacağız,Birşeyler dokunulmamış kalsın gidelim bu şehirden..."

Giriş
    Fri Feb 2007
    İletiler
    1,545
    Blogdaki Konular
    1

Merve Safa Kavakçı, Türkiyenin ilk başörtülü milletvekili. 28 Şubatın, herkesin tanıdığı tartışmalı ismi aynı zamanda. 1999da Fazilet Partisinden milletvekili olarak Meclise girince Türkiyenin gündemine oturdu. Önce tartışmalı bir vekillik yaşadı, ardından Türk vatandaşlığını kaybetti. Bülent Ecevit, belki de ilk defa onun için nezaketini bozarak.Bu kadına haddini bildirin diye Meclis kürsüsünden bağırdı. Dönemin cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, Ajan ve provokatör dedi. DGM Başsavcısı Nuh Mete Yüksel de evine iki kez baskın düzenledi. Fakat onun canını en fazla kızlarının okulda yuhalanması acıttı. Aradan geçen yıllara rağmen Kavakçı o günleri hâlâ unutmadığını söylüyor. Kırgın olduğu isimleri Allaha havale etmiş. Yasaksız bir Türkiye istiyor.

-Başınızı ne zaman kapattınız?

İlk 13 yaşımda örttüm. Annemi her zaman model aldım. Ravza ve Elif isimli kız kardeşlerim var, üçümüz de kapalıyız. Elif Amerikada, daha özgür bir ortamda büyüdüğü için erken örttü başını. Ben de okulda örtme imkânım olmadığı için okul dışında, dershanede örtüyordum.

-Başörtüsü sizin için ne anlam ifade ediyor?

Benim için başörtüsüyle namaz arasında hiçbir fark yok, ikisi de farz. Başörtüsü belki Türkiyede kullanılan kültürel bir tabir. Kadının örtünmesini ilahi bir emir olarak görüyorum ve bu ilahi emir Hz. Musaya, Hz. İsaya inen bir emir. Aynı şekilde Peygamberimize de.

-Kolejdeyken ne olmayı hayal ediyordunuz?

Annem gibi Almanca öğretmeni olmak istiyordum önce. O, İstanbuldaki imam-hatip okulunun tek başörtülü öğretmeniydi. Tayyip Abi, Kadir Topbaş dahil birçok bürokrat ve siyasi annemin öğrencisi. Lise yıllarında tıp okumak istedim. Fakat başörtüden dolayı orada okumak mümkün olmadı.

İLK TEKLİF, SEVİNÇ ASİLTÜRK VE NERMİN ERBAKAN'DAN

-Kimden geldi bu teklif?

Dayımlar ve babam Refah Partisinde (RP) birçok kişiyi tanıyordu. İlk teklif Cevat Ayhan'ın eşi Nurten teyze, Oğuzhan Asıltürk'ün eşi Sevinç teyze ve rahmetli Nermin teyzeden geldi.

-Teklifi nasıl karşıladınız?

1994te parlayan bir RP hareketi vardı. Manevi olarak destekliyordum. Teklifi de orada gönüllü görev yapmak gibi düşündüm. Zaten beş kuruş para da almadım.

-Dedenizin Aktif siyasete atılmayın öğüdü aklınıza gelmedi mi?

Milletvekilliği dönemimde aklıma geldi. Fakat ailemin tepkisi olmadı. Adaylığım söz konusu olduğunda kızım Fatıma Anne seni hapse atmazlar mı?� diye sordu. Ben de gülüp geçmiştim.

-Nasıl kabul ettiniz, hiç düşünmediniz mi?

Ailemin görüştüğü insanlardı. Teklif çok hoşuma gitti. Teklifi, kızlarımı yanımda getirmek şartıyla kabul ettim. Çocuklar da zamanla partiyi çok sevdiler, orada büyüdüler.

-Siz sevdiniz mi?

Sevdim. Bir kere siyasetçiyseniz, ömür boyu siyasetçisiniz. Siyaset çok tehlikeli; fakat çok kıymetli bir meslek dalı. Kişisel boyutta insana nefsî anlamda çok büyük zararlar verebilir.

-Peki sizin nefsinize zarar verdi mi?

(Düşünüyor) Vermiştir, tabii vermiştir. Çünkü nefsinizle mücadele ediyorsunuz. Benimki çok farklı boyutlarda bir mücadele oldu. Ama sakin bir siyasi hayat yaşayan kişi de nefsiyle mücadele etmiştir.

-Milletvekilliği nasıl oldu? Kim teklif etti?

İlk teklifi Elif Erbakan getirdi. Kadınlara temsil etme hakkı verilmişti. Siyasi İslam olarak tabir edilen bir hareket, kadınları bu seviyede entegre ediyor. Hatta sadece başörtülü kadınları değil, başı açıkları da... Bugün AKPnin yaptığı gibi sadece başı açık olanları da tercih edebilirlerdi.

-AK Partide başörtülü olmamasını eleştiriyorsunuz...

Ben sadece AKPde değil, başörtülü kadının siyasetin her alanında olması gerektiğine inanıyorum. O partinin kendi görüşü sonuçta.

-Böyle bir teklif gelmeseydi de milletvekilliğini düşünür müydünüz?

Yaptığım işten memnun olduğum için düşünmezdim. Ama belki başörtülü aday çıksa ve seçilse ben de olabilirim diye düşünürdüm.

-Bu teklifin büyük anlamlar taşıyacağını bilmiyor muydunuz?

Kadının siyasete katılımı için büyük bir şerefti. Fakat benim için başörtülü milletvekili olmak daha büyük onur. Tamam ortada bir yasak var. Öğretmene, memurlara, öğrencilere var; ama Köylü, şapkasıyla Meclise girecek diyen Atatürkün kurduğu TBMM de başörtüsü yasağı yok.

ONLARIN DEMOKRATLIĞINA ÇOK GÜVENDİM

-Siz sorun olacağını tahmin etmiyor muydunuz?

Tabii ki ediyordum. Tıpta okurken, 17 yaşında Ankara sokaklarında araba kullanırken ne kadar hakaretlere maruz kaldım. Başörtünün maalesef bir sorun olduğunu kabul etmiş, onun sıkıntısına razı olmuş bir mantalitem var. Yolda bile bu kadar hakarete maruz kalmış biri olarak tepki göreceğimi elbette ki biliyordum. Fakat bu derece bir tepki ve hak ihlalini beklemiyordum. Tamam sevmeyecekler, istemeyecekler; ama kabul edecekler zannediyordum. Bir yerde de normal karşılıyordum. En çok da onların demokratlığına güveniyordum.

-Meclis�te size dışarı dışarı diye bağırıldığında ne hissetiniz?

Hayal kırıklığı ve şok. CHP ve DSPden tepki bekliyordum; ama erkeklerin kontrol ettiği hazırlanmış bir kurguda kadıncıkların rol alması beni son derece üzdü.

-Meclis�e gitmeden bir gece önce ne düşündünüz? Aklınıza gelen en kötü senaryo neydi?

Meclisin bahçesinde protesto edileceğim, basından kulağıma geliyordu. Hikmet Uluğbay ve Hikmet Sami Türkün eşleri Mecliste protesto pankartları açtılar. Haberler geldiği için acaba nasıl bir tepki gelecek diye düşünüyordum.

ERBAKANDAN DESTEK GÖRDÜM; ECEVİT ŞOKE ETTİ

-Destekleyenler var mıydı?

Halkın ve Erbakan hocanın büyük bir manevi desteği vardı. Tayyip Erdoğan Başörtüyle girersen partin arkanda durmayabilir, Abdullah Gül de Çenenin altından bağlarsan iyi olur tavsiyesinde bulundu.

-Siz bu teklifi nasıl karşıladınız?

Abdullah Abi bu teklifi getirdiğinde bana çok komik geldi. Olmaz abi. Çok çirkin, peruk takmak gibi bir şey dedim. Ama tabii onun endişesi de, böyle olursa daha çok kabul görür diyeydi.

-Başınızı açmayı veya peruk takmayı hiç düşündünüz mü?

Açmayı değil; ama peruk takmayı düşündüm ve birkaç defa tıp fakültesindeyken denedim. Ama peruk çirkin bir şey.

-Erbakan ailesiyle görüşüyor musunuz?

Elif Erbakanla en son Nermin teyzenin vefatında telefonda görüştük. Nermin teyze partinin annesiydi. Her zaman bize destek oldu.

-O zamanlar yanınızda Nazlı Ilıcak ve Mukadder Başeğmez vardı. Onlarla görüşüyor musunuz?

Mukadder Beyle fazla bir tanışıklığım yok. Nazlı Ilıcakla da dostluğumuz devam ediyor.

-Meclise girmeden önce ve girdikten sonra Erbakanın tavsiyesi oldu mu?

Hayır; ama Nermin teyzenin oldu. Siyasetin sıkıntılı ve meşakkatli bir yol olduğunu söylemişti.

-Meclisten çıktığınızda aradı mı?

Hayır. Ben aradım. Uzun uzun görüştük. Böyle bir tepki beklemediğini söyledi. Aslında bu tepkiyi kimse beklemiyordu. Ecevit bile kendinden bu tepkiyi beklemiyordu.

-Nezaketi ile anılan Ecevit bile çileden çıkıp Bu kadına haddini bildiriniz� dediğinde ne hissettiniz?

Meclise girdiğimde gururla karışık bir stres hali vardı. Kadının temsil oranının düşük olduğu bir ülkede hele başörtüsüyle Meclise girmek gurur vericiydi. Ecevitin o sözleri beni şoke etti.

-Ecevitle ilgili ne düşündünüz?

Müminler başlarına bir şey geldiğinde Hasbunallah ve nimel-vekil.(Allah onlara yeter, o ne güzel vekildir) derler. Ben de bunu söyledim ve Allaha havale ettim.

-Beddua etmediniz mi hiç?

(Düşünüyor) İlahi adalete havale ettim. Yükü kalbimden attım; ama beddua etmedim.

-Ölüm haberini duyduğunuzda neler hissettiniz?

Yorum yapmak istemiyorum.

-Neden?

Dava en yüce mahkemede çünkü.

-Dua ettiniz mi peki?

Hayır.

-Şu anki Merve Kavakçı olsaydınız yine siyasete girer miydiniz?

Evet. Çok gurur duyuyorum.

-Yedi yıldır ABDde yaşıyorsunuz. En çok neyi özlüyorsunuz Türkiyede?

Kendi dilimi konuşarak muhabbet etmeyi özlüyorum.

-Türkiyede kırgın olduklarınız var mı?

Var. Fakat isim veremem. Geçmiş insanların arkasından konuşmayacağım. Onları da zaten Allah�a havale ettim.

-Hayat hikayenize baktığımızda anneniz de üniversiteden başörtüsü yüzünden ayrılmış. Tıp fakültesinden ayrılıyorsunuz, ABDden döndüğünüzde milletvekilli oluyorsunuz fakat vekilliğiniz de vatandaşlığınız da engelleniyor. İki evlilik yapıyorsunuz ve hüsranla bitiyor. Mutlu bir hayat mı sizinki?

Kiminki mutlu ki! Allah-u Tealâ Kuran-ı Kerimde Dünya hayatı boştur ve imtihanlarla doludur. buyurur. Benimkisi herkesinkine benzemeyen bir hayat. Çünkü bir Merve Kavakçı daha yok.

-Hayatınızdaki yasak ve engeller içinde canımızı en canınızı acıtan neydi?

Kızlarımın okulda yuhalanmasıydı. Başka şeylerle kıyas bile kabul etmez. Meclisteki tepkilerinden sonra bu kadarla sınırlı kalır ve devamı gelmez sanmıştım. Ama bugüne kadar uzanan bir karalamayla karşılaştım. Bir çamur atılıyor ve kolay kolay temizleyemiyorsunuz. Bana da ajan ve provokatör diye çamur attılar.

Aksiyon Dergisi 08/01/2007 nursel dilek

Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    3,058
    Blogdaki Konular
    19
    Adı: mervekavakci-007.jpg Görüntülenme: 353 Boyut: 43.0 KBAdı: mervekavakci-008.jpg Görüntülenme: 354 Boyut: 32.4 KBAdı: mervekavakci-009.jpg Görüntülenme: 360 Boyut: 37.0 KBAdı: mervekavakci-010.jpg Görüntülenme: 358 Boyut: 20.2 KBAdı: mervekavakci-011.jpg Görüntülenme: 353 Boyut: 46.0 KBAdı: mervekavakci-012.jpg Görüntülenme: 354 Boyut: 26.7 KBAdı: mervekavakci-002.jpg Görüntülenme: 363 Boyut: 36.8 KBAdı: mervekavakci-006.jpg Görüntülenme: 353 Boyut: 29.9 KBAdı: mervekavakci-005.jpg Görüntülenme: 360 Boyut: 28.8 KBAdı: mervekavakci-004.jpg Görüntülenme: 359 Boyut: 38.8 KBAdı: mervekavakci-003.jpg Görüntülenme: 353 Boyut: 23.8 KBAdı: mervekavakci-001.jpg Görüntülenme: 353 Boyut: 29.0 KB

kaynak mervekavakci net

Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    3,058
    Blogdaki Konular
    19
    merve kavakçının aldığı ödüller:

2009: Dünyanın En Etkili 500 Müslümanı
    (Georgetown University) (ABD)

2006: Sosyal Adalet Takdirname Belgesi
    New York Universitesi (ABD)

2004: En Başarılı Kadınların Tanınması
    NAACP/GWU (ABD)

2000: İnsan Haklarının Gelişmesi ve Müslüman Kadının Güçlenmesi Çabalarının Tanınmasında Örnek Hizmet Ödülü
    Uluslararası Kadın ve Çocuk Derneği (ABD)

2000: İnsanlığa Hizmet Ödülü:
    Haus der kulturellen Aktivitat und Toleranz (Avusturya)

1999: Yılın Annesi Ödülü:
    Ankara Başkent Kadın Platformu
    Ulusal Gençlik Organizasyonu (Türkiye)

Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    3,058
    Blogdaki Konular
    19
    merve kavakçının eşleri: