+ Konuyu Yanıtla
6 sonuçtan 1 --- 6 arası gösteriliyor

Konu: İmanın şartı 6 mı?, 7 mi?

İmanın şartı 6 mı?, 7 mi?

Bu konuyu islami bölüme mi, yoksa siyasi bölüme mi açsam diye düşünürken sanırım güncele açmalıyım dedim... açtım da.

İktidardaki ikinci beş yılını idrak eden akepenin seçmenlerini, sevenlerini, yani akpizmcileri anlamakta gerçekten zorluk çekiyorum.

Akepe iktidarında geçen yaklaşık 6 senenin ardından yaptığım bilanço neticesinde gerek nefis muhasebesi bakımından ve gerek resmi muhasebe bakımından, sosyal bir varlık olarak hep zarar çıktığını görüyorum. İşte tam bu noktada sosyal bir varlık olmamın gereği olarak etrafımdaki insanlarla bu bilanço hakkında yorumlar, bilonço sonucuna göre değerleme ve değerlendirmeler yapmaktayız. Ancak her bilginin net ve doğru olduğundan şüphe olmayan bilançoyu, olduğu gibi okumaktansa yorum yapmayı tercih eden ve bunu yaparken de bilanço yerine, kötü sonuçlu bilanço sahiplerinin sözlerini referans alan akpizmci yorumcular, ''Ainesi iştir kişinin, lafa bakılmaz'' atasözünü de bertaraf ederek gerçeklerle yüzleşmemek hatta gerçekleri kabul etmemek pahasına, güzelim yorum müessesesini hunharca katletmek adına bilanço lehine yorum yapmaktan çekinmiyorlar.

En son, hükümetin sosyal güvenlik yasa tasarısıyla yapmak istediklerini dahi ''tayyip ağanın vardır bir bildiği'' şeklinde yorumlayan akpizmcilere Allah hidayet versin demekten başka bir söz bulamıyorum.

Akepe hakkında açılan kapatma davası hakkında da şunları söylemek istiyorum;

Akepenin şimdiki yöneticileri Fazilet Partisi kapatılırken kaostan yararlanmak isteyen yahudi tüccar misali ellerini oğuştururken bir yandan da şunu söylüyorlardı; ''Erbakan çenesini tutsaydı partiler kapanmazdı.'' Ne hikmettir ki akepenin kapatılma gerekçesiyle Milli Görüş partilerinin kapatılma gerekçeleri aynı (aslında ben akepenin aynı sebeple suçlanmasına bi anlam veremiyorum çünkü; akepe bu milletin dinine adeta savaş açmıştır.), Allah akepe yöneticilerinin Erbakanı hangi ithamla suçladılarsa o ithamı kendi başlarına getirdi. Bu ibret alınması gereken bir durumdur. Akpizmcilere bu durumu anlatınca aynen şu cevabı alıyoruz ''daha ne olsun islam adına birşeyler yapmak istedikleri için kapatma davası açıldı, bu bir şereftir'' diyorlar.

Ya çıldırsam mı delirsem mi??? bilemiyorum!!!

Bre hidayeti kararmış akpizm yorumcusu Erbakan hoca aynı sebeple suçlandığında niye ''çenesini tutsaydı böyle olmazdı'' diyordun!!!!!!!!!!

Ben düşündüm taşındım hatta ara arada kaşındım ve şu kanaate vardım;

ya;
    bu milletten bi cacık olmaz...

ya;
    ben cacık değilim de bu millet bana bi değişik geldi...

ya;
    düşünen insan kavramının içeriği değişti...

ya;
    ipin ucu puştun elinde...

ya da;
    imanın şartı 7 oldu da benim haberim yok...

7. şart mı ne??? olsa olsa akepeye imandır herhalde....

bi deli smilesi olsaydı inanın şuraya elli altmış tane koyacaktım....
    Klavye Mücahidi

// حمســاويــة Esra KARAGÖZ kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Sat Nov 2006
    İletiler
    364
    Blogdaki Konular
    1
    :w00t2[1]: :w00t2[1]: :w00t2[1]:
    فإن خير الحديث كتاب الله وخير الهدى هدي محمد وشر الأمور محدثاتها وكل بدعة ضلالة رواه مسلم

geçen gün bu akpsevicilerin biriyle konuşuyoruz...

- ya kadir bu tayyibin ekonomiden anladığı filan yok. burama kadar
    geldi artık yeter.

heh diyorum içimden bu adam kıvama gelmiş dememe kalmadan...

- ama öbür işlerde hakkını vermek lazım diyor.

- hangi işler abi diye soruyorum.

öbür işler işte diyor , diğer konularda çok başarılar.

o kadar ısrar ediyorum sıkıştırıyorum ama öbür işlerin ne olduğu
    hakkında tek bişey söylemiyor.

öle deme ibrahim bu adamlar öbür işleri süper yapıyor. ve sakın
    öbür işleri vatan toprağını satmak abd ye tüm varlığımızı emanet
    etmek olarak algılama öle deyince küsüyor bu akpseviciler.
    "yolda yürürken eğer ayağınız taşa takılırsa siz yine amerikaya küfredin." (humeyni)

EfLatuN_KaLeM Seçil NOYAN kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Mon Mar 2007
    İletiler
    902
    Blogdaki Konular
    3
    Bu akpmanlara Kadir'in sorduğu soruyu sorduğumda neler yaptı bu hükümet dediğimde Sağlık sektörü diyorlar eee diyorum başka işte karşımıza yine öbür işler çıkıyor bilen varsa şu öbür işleri bana bir anlatsınlarda bende öğreneyim.
    yApıM AşAmAsındA...

Alıntı Esra KARAGÖZ tafarından gönderildi Mesajı Göster
    :w00t2[1]: :w00t2[1]: :w00t2[1]:

evet bu kafalar biraz delimsi...:w00t2[1]::w00t2[1]::w00t2[1]:

Alıntı Kadir KILIÇASLAN tafarından gönderildi Mesajı Göster
    geçen gün bu akpsevicilerin biriyle konuşuyoruz...

- ya kadir bu tayyibin ekonomiden anladığı filan yok. burama kadar
    geldi artık yeter.

heh diyorum içimden bu adam kıvama gelmiş dememe kalmadan...

- ama öbür işlerde hakkını vermek lazım diyor.

- hangi işler abi diye soruyorum.

öbür işler işte diyor , diğer konularda çok başarılar.

o kadar ısrar ediyorum sıkıştırıyorum ama öbür işlerin ne olduğu
    hakkında tek bişey söylemiyor.

öle deme ibrahim bu adamlar öbür işleri süper yapıyor. ve sakın
    öbür işleri vatan toprağını satmak abd ye tüm varlığımızı emanet
    etmek olarak algılama öle deyince küsüyor bu akpseviciler.
    heh işte kadir benimde anlatmak istediğim de böyle bişey....::)

bu gibi durumda neler yapmalıyız dokktor bey???:rtfm[1]:

Alıntı Seçil NOYAN tafarından gönderildi Mesajı Göster
    Bu akpmanlara Kadir'in sorduğu soruyu sorduğumda neler yaptı bu hükümet dediğimde Sağlık sektörü diyorlar eee diyorum başka işte karşımıza yine öbür işler çıkıyor bilen varsa şu öbür işleri bana bir anlatsınlarda bende öğreneyim.

Bu konuda kadir doktora danışınız... onların halinden veya dilinden kadir anlar:shiny[1]:
    Klavye Mücahidi

İbrahim bu zevat Faziletin kapatılma sürecinde çok attılar tuttular.Bizzat bizlerin yüzlerine sizin partileriniz 4 defa duvara tosladı bizimkiler toslamayacak,bize kapatılma davası açılmayacak diye.Bu sözler aklıma gelince elimde olmadan gülümsüyorum.

Akp aşkına gelince 2 nedeni var.

1- psikolojide bir gurubu devamlı aşağılar,onunla inancıyla alay eder,dışlarsan bir süre sonra o kişide aşağılık kompleksi oluşmaya başlar.Daha sonra aşağılayan kimseye karşı ufacık bir zafer onu çılgına çevirir ve peşinden gider.

İşte Başbakanın cumhurbaşkanının eşlerinin örtülü olmasını zafer sayma bilinçaltının kompleksini gösteriyor.

2-Nermin anne rahmetlinin tespitiydi.Belediyelerde ve bazı makamlarda boğazından haram lokma geçenler bir süre sonra bu davayı terk etti.Deniz leş kabul etmez.Eninde sonunda dışarı atar.

Haramla beslenene haramla beslenen talip olur...
    "Kentler bizi hiç anlamayacak ve esirgemeyecek,ucu yanmış kibrit çöpü gibi kırılacağız,Birşeyler dokunulmamış kalsın gidelim bu şehirden..."

+ Konuyu Yanıtla

Tags for this Thread

Yer İmleri

Gönderme Kuralları