+ Konuyu Yanıtla
2 / 1 12 SonSon
21 sonuçtan 1 --- 20 arası gösteriliyor

Konu: Kapatsana!Ceryan yapıyo

Kapatsana!Ceryan yapıyo

Ne zaman çarşıya çıksam,o küçük sevimli dükkanın önünden geçerdim.Genelde orta yaşa hitap eden kaliteli,pahalı kazaklar satardı.Ahmet amca sakallı ellili yaşlarında temiz yüzlü,kibar,beyefendi bir adamdı.
    Refah partili günlerdi...İktidardaydık ve her yapılan icraatı,her çıkan haberi tanıdığımız herkese açıklamak zorunda olduğumuz günler.Düşünüyorumda,hiç rahat günlerimiz olmadı bizim.Milli görüş ki "zehirle pişmiş aşa "talip olanların yolu...
    Birden bombardıman başladı.Bir gün Fadime Şahin televizyonda hıçkıra hıçkıra ağladı.Ertesi gün sokağa çıktığımızda bir gurup erkek arkamızdan Fadime Şahin'ler diye bağırdı.Kafamdan aşağıya soğuk sular döküldü.Hiç bir şey yapamadık.Diyecek bir şey yoktu,boğazımız düğümlendi ve yürüdük.Bir gün aczimendiler yürüdü.Ertesi gün yüzümüze huhucular dediler.Hatta çarşının en işlek caddesinde kadın kolumdan tutup durdurdu ve ağlayan çocuğuna kızmamı istedi.Ben öyle şey olur mu demeye kalmadan "bak bu öcülere veririm seni" dedi.Çocuğun gözünde ki o korku dolu ifadeyi dün gibi hatırlıyorum.

Ve partime kapatma davası açıldı.Hep birden haykırdık "refah partisi kapatılamaz".Arkadaşlarla ne zaman konuşsak birbirimize inançla bakar "hayır,hayır kapatamazlar" derdik.Duyduk ki Refah partisine kapatma davası açılınca Ahmet abi kalp krizi geçirmiş.Doktor tv seyretmesini yasaklamış.Günler geçmek bilmedi ama geçti.Refah partisi kapatıldı.

Duyduk ki Ahmet abi vefat etmiş...Başsağlına gittik.Hanımı ağlıyor.tv izleme dedikçe "nasıl izlemem kapatma davası sonuçlanacak" demiş,engel olamamışlar.Kapatıldığını öğrenince o dev gibi adam "partimi kapattılar,partimi kapattılar"diye hıçkıra hıçkıra ağlamış ve 2.kalp krizi.Kalbi bu zulme dayanamamış.

Günler geldi,deldi geçti...Fazilet partisi kuruldu.Kimsenin dili fazilete alışmadı.Hala refah diye bahsediyorlar.Zor günlerdi...Sonunda yine olan oldu ve Fazilete kapatma davası açıldı.

Davanın sonuçlandığı gün bir mağazadayım.Yanımda Fazilet partili bir millet vekili ve partinin önde gidenlerinden biri var.Hep beraber tv seyrediyoruz.Fazilet partisi kapatıldı.Yanımdaki millet vekili ve partili o şahıs gözlerinde sevinç ışıkları "Türkiye'nin önü açıldı" dediler.Partisi kapatılıyor ve o partinin millet vekili seviniyor.Boğazımdan öyle bir hıçkırık koptu ki engel olamadım.Ağlayarak terk ettim o ortamı.Bahsettiğim adam şimdi akp de hala millet vekili,o partilide akp de...

Zaman şimdiye vurdu.Akp ye kapatma davası açıldı.Ben anlattığım o günleri hatırladım.Şimdi içim içimi yiyiyor.Abd'ye açılan havaalanı ve limanlar,verilen tavizler ve Başbakanın "BOP'un başkenti Diyarbakır olacak" cümlesinin üzerine kimsecikler gitmiyor,sorgulamıyor da başörtüsünden,laiklikten suçlanıyorlar.Ülkenin stratejik kurumları yabancı sermayeye bırakın peşkeş çekilsin kimsenin umrunda değil.Misyonerler cirit atsın,boşverin.Varsa yoksa başörtüsü...

Yazık...

Bülent Arınç Beyefendi hatırlarsanız Fazilet partisi döneminde kadın kollarının toplantısına katılmıştınız.Sizden önce ki konuşmacının Muhittin Yıldırım olduğunu görünce küplere binmiştiniz."Siz hala Allah rızası diye siyaset yaparsanız partinizi kapatırlar.Tek gayemiz var iktidar olmak demiştiniz"Partinizi kapatılar cümlenizi de 3 kez tekrar etmiştiniz.

Sadece size şunu söylüyorum,Bakın gördünüz mü?....
    Düzenlendi: Belkıs Elif REŞADİYELİ 16-03-2008 10:50
    "Kentler bizi hiç anlamayacak ve esirgemeyecek,ucu yanmış kibrit çöpü gibi kırılacağız,Birşeyler dokunulmamış kalsın gidelim bu şehirden..."

mahkeme-i kübrada yargılanırken Allah rızası için dediniz partinizi bu yüzden kapattık diyecek şahitler de lazım...

zehirle pişmiş aşa talip olanların safına yazılanlardan oluruz inşallah :)
    Her cümlenin ilk kelimesi büyük harfle başlar. Başlayan cümle bir karakter boşluk bırakılıp yazılır.

İhVaN-ElFidAm Humeyra YILDIRIM kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Thu Mar 2008
    İletiler
    871
    Blogdaki Konular
    1

hümeyra yıldırım

yinede halil kardeşim bu durumda onlara destek wermek lazm her ne kadar dawaya ihanet etmiş olsalarda islahları için dua etmek lazm. we parti kapatmanın hiç etik olmadığını we bunun en büyük ceremesini bizlerin çektiğini bilmek lazım

:( kayıtsız :)
    Misafir
    heralde en çok sevinen siz oldunuz:) ama bence en çok üzülenlerden biri hayran olduğum tek siyasetçi sayın erbakan:(

Alıntı :( kayıtsız :) tafarından gönderildi Mesajı Göster
    heralde en çok sevinen siz oldunuz:) ama bence en çok üzülenlerden biri hayran olduğum tek siyasetçi sayın erbakan:(
    Sevindiğimi nerden çıkardınız?

Kapatma davasının bana neleri hatırlattığını anlattım.Sizce bunlar kahkahalarla hatırlanacak günler mi?

"Kentler bizi hiç anlamayacak ve esirgemeyecek,ucu yanmış kibrit çöpü gibi kırılacağız,Birşeyler dokunulmamış kalsın gidelim bu şehirden..."

kayıtsız şahıs konuyu okurken duygularını bir kenara bırakıp laf olsun düşüncesi ile yazmışsa sizi anlamasını beklemeniz çölde kutup ayısını görmeyi istemek gibi bi şey olur...

yaşayan bilir diyelim...

kaleminize sağlık, yaşamak ve yaşatmak namına...
    Her cümlenin ilk kelimesi büyük harfle başlar. Başlayan cümle bir karakter boşluk bırakılıp yazılır.

Yazinizi Okurken Oyillari Yenİden YaŞadim

Yazınızı okurken oyıları büyükbir üzüntüyle hatırladım,inanın çok zor yıllardı.
    yazınızı okurken gözyaşlarımı tutamadım.oyıllar benim ve ailem için hüzün yılları olmuştu.R.P.mizin kapatıldığını ilk duyduğumda rahmetli kızkardeşimle birbirimizin gözlerine uzunca birsüre baka kalmıştık. ve o bakışlar yerini gözyaşlarına bırakmıştı.partimizin kapanmasından birkaç ay sonra geçirdiğimiz tırafik kazsında kız kardeşim fatma Hakkın rahmetine erdi.Refah Partisinin kapatıldığı tarih bana iki hüznü birlikte yaşatıyor.
    Ben AKP ye açılan kapatma davasına üzüldüğümü söyleyemiycem. Çünkü ben bu davayı seçim yatırımı olarak düşünüyorum.üzüldüğüm se insanların buolayı "bakın adam cağız neyapsın baş örtüsünü sebest bırakayım dedi .akabinde partisine kapatma davası açıldı"Neyapsınlar uyumlu olmak zorundalar.Yapacakları birşey yok diyenlerin çoğalacağını düşünüyorum.
    Sayın Bülent Arınç Tarih tekerrürden ibarettir.Ben sevgili Hocam kadar malesef iyi niyetli deyilim.Gerçekten bu hadiseye üzülen ve enkalbi dualarıyla temennide bulunduğuna şüphe yok. Erbakan hocamın samimiyetini inancını ve o kalbi güzelliğini rabbim bizlerede nasip etsin.

Bu kapatma davası açıldığında gerçekten ülkem adına üzüldüm.İçimde bir yerler cız dedi.

Ama yine Fazilet döneminde ayrılığı başlatanların cümleleri geldi aklıma."Siz 4 defa duvara tosladınız,biz toslamayacağız.Sizin partilerinize kapatma davası açılıyor,bizimkine açılmayacak"...

Bunları hatırlayınca da sanki içime bir serinlik geliyor...

Alıntı Hümeyra YILDIRIM tafarından gönderildi Mesajı Göster
    yinede halil kardeşim bu durumda onlara destek wermek lazm her ne kadar dawaya ihanet etmiş olsalarda islahları için dua etmek lazm. we parti kapatmanın hiç etik olmadığını we bunun en büyük ceremesini bizlerin çektiğini bilmek lazım

siyasi partilerin eften püften sebeplerden dolayı kapatılmasına karşı olmak gayet normal ve erdemli bir insan ve toplum olmanın gereğidir..

Ama siyasi partiler yada oluşumların hiç bir şart altında kapatılmayacağı anlamına gelmemeli ve burda kapatılma olayını destekleeyceğiz diye kraldan çok kralcı olarak sahte ve bu ülkenin gidişatına hiç bir hayrı dokunmayan bu partiye destek de verilmemeli....

Zira AKP de zaten bu şekilde bir kumpas ile hayat buldu, refah partisi kapatılarak ve asıl önemlisi Erbakan hocam devre dışı bırakılmaya çalışılarak bir lider boşluğu oluşturukdu, ve arkasından Fazilet ile hepinizin bildği Gül ile sızmaya çalıştılar ve arkasından Faziletin kapanması ama .....

Sanırm o günleri tez unuttunuz....

Ama aradaki en büyük fark ise kapatılan Refah olsun Fazilet olsun hepsi hakkı savunan ve Hakkı üstün tutan medeniyeti getirmeye öalışan siaysi oluşumlardı.. Ve bunun için kapatıldılar...

Ama şu AKP nin haline bakınca , daha evvelsi gün parti kurmaylarından Egemen Bağış amerikadaki bir gazeteye mektup yazıyor ve kendi ağzından ...

AKP ye verilen oylar Amerikaya destektir manasında sözler sarf ediyor ve AMD için Özgülük anıtı ne ise AKP de aynı manaya gelir gibilerinden yapmış oldukları hıyaneti itiraf ediyordu....

Varın siz düşünün ve hala üzerimie oynanan bu oyunlarıon altında bir hikmet aramayın, bunları hikmeti falan yoooookkkkkk...

Tövbe Allah'ın kapısıdır, haddimize mi ki onun kapatmak yada açmak, kapatılacağı tarihi Allah bilir, ama Tövbeleri kabul edecek de sizler değilsiniz...

Bizim dinmizde afaroz olmadığı gibi, papazlar gibi günah çıkartmak da yoktyur...

Ne oluyor ki bizlere hemen cecik adamın 40 deve yükü günahı var iken bir çırpıda adamı allayı pullayıp, günahlarını çıkartıyoruz....

Aman dikkat, istihbarat derslerinde ilk öğretilen unsurlardan biri de şu idi...

En iyi casus, casus olduğunu kendisinin bile bilmediği casustur...

Bize bunu öğrettiler, şimdi medyanın yada sağdan soldan üfürmelerle kanalize olup, dezenformasyonlarla programlanıp o programa göre hareket etmeyiniz, zira kimse kimsenin günahını üstlenmeyeceği o gün gelecek , onun için 40 defa düşünüp o şekilde hareket edin.... başkalarının oyuncağı yada aleti olmayın, derim ben siz.....

özelikle dünyanın son demlerini yaşadığı bügünlerde.....
    Alemin nakşını hayal görürüm. O hayal içre, bir cemal görürüm.
    Cümle mevcudat ki, mazhar-ı Hak'tır. Anın içün, kamu kemal görürüm.
    Tecelli cilvesi, cümle gölgeler. Her zerresi binbir ismin belgeler.
    Hay varken hayale kanmaz bilgeler. Zat-ı Hak'tan gayrı zeval görürüm.

mehmet selim polat
    Misafir

SuÇ Kİmİn ?

22 Temmuza kadar bir çok partiye oy verdim ve üye oldum,akıllandım,Oylarımı çürüttüm.Akp çok çok yanlışlar yaptı,ama ekonomiye zarar verecağından şu an kapanmasını istemiyorum.

Kayıtsız
    Misafir

Boş İŞLER

tutturmuşsunuz bir siyaset ayağı gidiyorsunuz aslında söylemek istedigim çok şey var ama kimi dogru anlar kimi yanlış anlar o yüzden sessiz kalmak daha iyi kısa ve öz olarak şunu sormak istiyorum sadece Sadece oyuncu ve magdur yine biz . Kim geldiki yaptıgı işlerde Menfaati yok .?

Hayatı boş gören bunca insan varoldukça müminlerin önü açılmayacak..

Müslümanlara, kafirlerden daha fazla zarar veren kesimi okuduk benim mesajımdan hemen önceki mesajda..

ve Elif ,

uzun zamandır bir sayfalık bir yazı okumamıştım ... bunu okudum itiraf edeyim çok beğendim bu yazını .. Allah hayr etsin inş.

Recep ÖRNEK kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Sun Oct 2006
    İletiler
    2,257
    Blogdaki Konular
    5
    yazıyı okurken tüylerim diken diken oldu -Allah razı olsun -ve bende mahmut toptaş hocanın YARANAMAZSINIZ adlı köşe yazısını hatırladım.
    görüyoruz ki her türlü tavizi vermelerine rağmen yaranamadılar...

okumayanlar veya hatırlayamayanlar için;

Yaranamazsınız 04,05,2007 milli gazete

Ruhban okuluna yeşil ampul yakmak fayda vermedi.
    Dinler bahçesini açmanız birilerinin kinini dindirmedi.
    Birçok Müslümanın Hıristiyan olmasına sebep oldunuz.
    Sevgili peygamberim, “Bir insanın Müslüman olması yeryüzü dolusu altına veya kızıl develere sahip olmaktan daha hayırlıdır” derken sizler batıda ateistlik çukuruna batan Hıristiyanlığın önünü Anadolu’ya açtınız. Malatya’da öldürülen insanların hem öldürülmesine hem de Hıristiyan olarak ölmesine yürekler dayanmazken kılınız kıpırdamadı.
    Kanun çıkarmanıza gerek olmayan işleri yapmadığınız gibi daha önce çıkmış 3194 Sayılı İmar Kanunundan “Cami” kelimesini kaldırdınız.
    Kaldırdığınız kanun metnini okuyunuz:
    EK MADDE 2- (2.8.1998 tarih, 23421 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanmış olan 4380 sayılı Kanun) imar planlarının tanziminde, planlanan beldenin ve bölgenin şartları ile müstakbel ihtiyaçları göz önünde tutularak lüzumlu cami yerleri ayrılır.
    İl, ilçe ve kasabalarda müftünün izni alınmak ve imar mevzuatına uygun olmak şartıyla cami yapılabilir.
    Şimdi bir de getirdiğiniz kanunu okuyunuz. “Cami kelimesi yerine “İbadethane” kelimesi getirdiniz ve seçmeninizi aldattınız.
    Birçok kanundan haberinizin olmadığını kendiniz söylediniz “İyi ki petrol kanunu Cumhurbaşkanından döndü” dediniz.
    Buyurunuz ve çıkardığınız kanunu okuyunuz:
    Ek Madde 2 - (Değişik madde: 15/07/2003 - 4928 S.K./9. md.)
    İmar planlarının tanziminde, planlanan beldenin ve bölgenin şartları ile müstakbel ihtiyaçları göz önünde tutularak lüzumlu ibadet yerleri ayrılır.
    İl, ilçe ve kasabalarda mülki idare amirinin izni alınmak ve imar mevzuatına uygun olmak şartıyla ibadethane yapılabilir.”
    İmam-Hatip ve Kur’an kursu konusuna girmeyeceğim. Çünkü o konuyu ağzınıza almaktan korktunuz ve korktuğunuz başınıza geldi.
    Öldürülen binlerce Filistinliye “Allah rahmet eylesin “sözü bile esirgenirken, Müslüman öldürmekten dönerken yakalanan İsrailli asker için arabuluculuğa kalktınız.
    Kırk tane Filistin Milletvekili İsrail zindanlarında kanunsuz olarak tutuklanırken sesiniz çıkmadı ama Irak’a Müslüman öldürmeye gelen ve binlercesini öldüren İngiliz askerleri İran tarafından tutuklanınca yardıma koşmanız da inandırıcı olmadı.
    “Gelin faizi yeniden tanımlayalım” demeniz de kabul görmedi sizlere 367 milletvekili çıkaracak oy verenleri üzdünüz.
    “Gelin laikliği tanımlayalım” demekle de başkalarını üzdünüz.
    Belediyelere “İlmihal dağıtmayın, çıkardığımız gömleği giymeyin” demeniz de inandırıcı bulunmamış.
    Zinayı suç olmaktan çıkarmakla çağdaşlığınızı ispat edemediniz.
    Mardin’de camiyi kiliseye çevirmeniz, Van kalesinin içinde ve etrafında üç tane tarihi cami harap halde iken Akdamar Ermeni kilisesini milyarlarca ytl ye tamir ettirmeniz de gönüllerini okşamamış.
    Ecevit’in Başbakanlığı döneminde mahkemeye verilen ve sizin döneminizde berat eden Milli Gençlik Vakfı’nı temyize göndererek kapatılmasını sağlayansınız.
    O Milli Gençlik Vakfı ki, sizin müracaatınız üzerine Temyizin kapattığı ve kapatırken “1800 şubesiyle 350 000 (üçyüz elli bin) üyesiyle yurdun her tarafında Kur’an okutmakla suçlandı ve kapatıldı. Arzu edenler Yargıtay 18. Hukuk Dairesi’nin 25/02/2004/957 tarih ve sayılı kararını okuyabilirler.
    Şimdi “367 milletvekili çıkarırsak birçok şeyi değiştireceğiz” diyerek halkın önüne gitmeye hazırlanıyorsunuz.
    Millet “Verdiğim 367 milletvekili oyuyla ne yaptın ki şimdi ne yüzle geldin. İktidara geldiğin gün 367 milletvekili ile ilk iş olarak ülkeyi düze çıkarmayı engelleyen bütün yasaları çıkartsaydın.” Derse ne cevap vereceksiniz.
    Kanuna gerek kalmadan hatta kanun emrettiği halde yapmanız gerekenleri yapmadınız.
    Mesela yirmi bin camiyi imamsız bıraktınız. Kanun emrettiği halde Maliye Bakanlığı’nın cimriği nedeniyle tayinleri durdurdunuz. Diyanet’ten sorumlu Bakanınız acil on beş bin kadro istediği halde yerine getirmediniz.
    Türkiye genelinde İlköğretim okullarında her dersi kendi öğretmeni okutur kanununa göre Din dersini de uzmanı okutması gerekirken ve bu ihtiyacı karşılamak için otuz beş bin öğretmene ihtiyaç varken kanunun öngördüğü atamaları mali külfet gerekçesiyle veya birilerini kızdırmayalım mantığıyla yapmadınız.
    Yaranacağınızı zannettiniz Bush’a yaranamadınız, Blair’e yaranamadınız.
    Eba Müslümi Horasani’nin dediğine geldiniz:
    “Zarar vermeyeceklerinden emin oldukları için dostlarını uzak tuttular... Kendilerine bağlamak ve kazanmak için de, düşmanlarını yakınlaştırdılar. Yakınlaştırılan düşman dost olmadı ama uzaklaştırılan dost düşman oldu. Herkes düşman safında birleşince, yıkılmaları mukadder oldu.”
    O görevini yaptı ve gitti, peki biz Onsuz ne yapacagiz...

Kayıtsız
    Misafir

...

sa. resadiyeli cok müthiş bir yAzı olmus.okurken tüylerim diken diken oldu ya..sanki tekrar yasadım o günleri.

Kayıtsız
    Misafir

Parti Kapatma

Bireysel eylemleri topluma mal edip pay çıkarmak veya münferit olayla parçadan bütüne bakmak hangi doğru fikiri doğurur. Bu Ülkede Birileri birillerinden veya karşılıklı etkileşimlerden görsel ve ruhsal olarak etkilenmeyi topluma mal edenler hangi vebalın altına girdiğini anlayamıyorum bilen biride beni ikna etsin!!!
    Adı Fazilet veta refah veya ak parti olsun Yasalara aykırı tutumları elbette yasalar çerçevesinde görülmeli ancak .. oy alan bir parti ve onu destekleyenle yüzde ellinin üzerinde seçmenin sçtiği kişiler herhalde orya tesadüfen gelmediler bu seçenlerin seçtiğinin karşısında dokuz kişinin düşüncesi kaderse işte bu düşünülmeli Elbette Parti kaptılmalı Ucunda bir Nazi çıkacaksa tabiki ancak varsayımlarla teori geliştirerek varılan sonuç toplumu gerdiği gibi birilerini fakir birilerinide zengin ettiğini unutmayalım.

Alıntı Kayıtsız tafarından gönderildi Mesajı Göster
    ....

Adı Fazilet veta refah veya ak parti olsun Yasalara aykırı tutumları elbette yasalar çerçevesinde görülmeli ancak .. oy alan bir parti ve onu destekleyenle yüzde ellinin üzerinde seçmenin sçtiği kişiler herhalde orya tesadüfen gelmediler bu seçenlerin seçtiğinin karşısında dokuz kişinin düşüncesi kaderse işte bu düşünülmeli Elbette Parti kaptılmalı Ucunda bir Nazi çıkacaksa tabiki ancak varsayımlarla teori geliştirerek varılan sonuç toplumu gerdiği gibi birilerini fakir birilerinide zengin ettiğini unutmayalım.
    siyasi partilere oy verenler, istisnalar dışında, tabelalarına yada isimlerine oy vermezler...
    temsil ettikleri düşünce, fikir, ideoloji, dava, ekonomik çözüm vs vs ... bütün bunlara, yada daha avam tabiri ile vaad ettiklerine göre oy alırlar ve oy verenlerde bu vaadlere oy verirler....

Şİmdi güncel olan AKP olduğu için AKP özellikle "bizde milli görüşçüyüz" "bizde Hoca'nın adamıyız" diyerek o anki Milli Görüşün cari oyunu aldılar ve bunun üzerine biraz liberallik, biraz modernizm (medeni demiyorum) ekleyerek , artı diğer kesimdeki mason ağabeylerinin de "ters siyasetleri" etkisi ile şuan ki oy potansiyeline ulaştılar...

dediğim gibi tabelaya oy vermediler... ve vaad ettiklerini yada temsil ettiği fikri düşünceyi artık amelleri ile göstermiyorsa artık o oy kütlesinin temsil ettiği parti değildir.....

Demokrasi için bir tanım vardır, %2 azınlığın kalan %98 e olan hükmetmesi diye de tabir ederler...

Çoğunluk "HAK" lı demek değildir her zaman , kişilerin , bireylerin hakları bizce bellidir ve bu 100 milyara karşı "1" "bir " de olsa hakkı dır...

Aslında , her zaman olduğu gibi, Erbakan Hocamın siyasi partiler ile alakalı olarak çok müspet ve net bir teklifi olmuş idi, zamanında meclise çıakrak kendisi, seçin zamanı batılı temsil eden partiler bol keseden vaadler veriyor, olmadıkları görüştenmiş gibi yalan söylerek bu milleti kandırıyor ve hak etmedikleri oyları yalancı medyanın da desteği ile alıyorlar ve gidişata dur demek için partiler vaadlerini noter tastikli belirtsinler, ve belli bir bağımsız kurum kurulsun daha sonra belli gün verelim ( 500 gün vs) bu süre sonunda bu bağımsız kurum bu somut vaadleri kontrol etisn eğer parti bu vaadlerinden geçer not olursa ( on üzerinden 4.5 tan 5 e de razıyız) bu siyasi aprti devam etin, alamaz ise hükümet düşsün demiş idi.. Ama gel gelelim hiç bir siaysi parti buna yanaşmadı, zira onların işleri güçleri yalan dolan ve boş beleş vaadler ile, milletin önünde Allah deyip, koltuğa oturunca ide "yallah" demek...

Aynen şuan ki AKP ninde yaptığı gibi.....
    Alemin nakşını hayal görürüm. O hayal içre, bir cemal görürüm.
    Cümle mevcudat ki, mazhar-ı Hak'tır. Anın içün, kamu kemal görürüm.
    Tecelli cilvesi, cümle gölgeler. Her zerresi binbir ismin belgeler.
    Hay varken hayale kanmaz bilgeler. Zat-ı Hak'tan gayrı zeval görürüm.

Kayıtsız
    Misafir

bu kapatma davası akpartiye deyil resmen halka saygısısılık

ben böle birşey olmaz diyordum ama yine birileri çıktı yine ortalığı karıştırdım ben yorum yapmıyorum lütfen sorularıma cevap verirseniz sevinirim 1 şemdilli savcısıda aynı akpartiye açılan kapatmadavası gibi o da görevini yapmıştı ama noldu yer yerinden oynadı han i saygı hani savcı göreviiydi bırakın savcılık yapmayı avukatlık yapması bile sakıncalı göründü 2 cumhuriyet gastesi yazarı göz altına alınıyo yine yer yerinden oynuyo hani saygı hani savcılar görevini yapıyodu bizde o yüzden halk millet olarak bunlara inanmıyoruz bu numaralar bayatladı aynı oyunları cumhurbaşkanı seçimindede gördü ama noldu halk yine yemedi dünya resmen bizle dalga geçiyo bu resmen bi darbe dir resmen halkın ve seçme yapılmış bi hakaret dir artık uyanın ya

Yıldıray
    Misafir

Tebrik...

Elinize sağlık gerçekten çok güzel bir yazı yazmış ve konu açmışsınız.

Tebrk ederim.

Selametle...

hakikat_yolum
    Misafir

vay halinize A.K.P

s.a herşeyi bırakalım eğer bir parti halka hizmet vermişse parti el üstünde tutulur.
    ortadogu projesine imza atanları kınıyoruz..filistine sahip cıkmayanları kınıyoruz israil devlet başkanını ayakta alkışlayanları kınıyoruz..
    dinler arası diyalog yapanları kınıyoruz...amerikancı politikaları kınıyyoruz..
    mezarda emekliliği kınıyoruz..türkiyemizin kaynaklarını heba edenleri kınıyoruz..
    doguya ve güneydoguya çivi çakamayanları kınıyoruz..yürü al ananı git diyeni kınıyoruz..
    onlar bizden değil ama bizi kullanıyorlar hep dillerinde.. madem gömlek değiştirdiniz..
    neden ve hangi hakla sizi destekliyelim meydanlardaki insana sorun bakalım asgari ücretli
    perişan deyilmi ? ekonomi perişan olmuş birazda halkın içine girin ve halinizi görün bakalım
    insanlarda artık kabahat görüyorum...havuz sistemini d8 zirvesini bağkurluya işçiye dul yetime % 300 maaş veren denk bütçeyi denkleştiren hangi parti deseniz inanın hatırlamaz ve refah partisini unutmuştur tuzladaki usulsüzlükler ölen garibim insanım..tazminatı ödenmeyen zavallı işçim...insanlara dayatılan sosyal paket neyi hallettiler soruyoruz..
    rabbim insanlara akıl fikir versin...ama su gerçek var...akp ye gönül verenler yine kapatılmaktan korkuyorlar neden mi..laik devlet istediğini onlara yaptıracak neden mi..?
    türkiye yol ayırımında ya laik olacaksınız yada dindar olacaksınız canım türkiyemi
    bu hale götürmeye hiç kimsenin hakkı olamaz...

hiç hatırlanası günler değil...

acı olan bir şey varki sayın reşadiyelinin hüzünle andığı o günlerden daha vahim bir süreçteyiz.
    bence; geçmişte örtülü, islami kimlik taşıyanlara şöyle böyle olmuştu demekten öte; kimilerinin kendi isteğiyle geldiği, kimilerinin getirildiği, kimilerinin zamana sarılıp sürüklendiği bugünkü halimiz...
    O gün bir fadime şahin vardı, şimdi etraf fadime şahin doldu.
    O günlerde biz islami kimliğimizle suçlanıyorduk. Haksızlığa uğrayışımızdandı kederimiz. Şimdilerde bu kimliği üzerinde taşıyıp, ona aykırı davranmak moda oldu. Başı örtülü hanımların bu farziyeti bilmeyenlerden daha farklı bir yaşantısı kalmadı. Artık söyleyenler haksız değil.
    Bizler ağzımıza bi parmak bal çalınalı haklılığımızı çoktan yitirdik..
    O gün onlar 'hucu' diyerek üzerimize yürüdü diye biz ALLAH'ı tesbih etmekten uzaklaştık.
    O günlerde büyüklerimiz kendi hayatını kaybetme pahasına hak davamıza sarıldı. Bizler nefer olarak hep yanlarında umut ışığı olduk. Şimdi tıpkı diğerleri gibi biz de bizim açığımızı yakaladıkça sevinir olduk.
    Onlar devleti bilerek ya da bilmeyerek müzeyedeye sunduysa
    biz;
    bile bile, göre göre, koşa koşa, farklılığımızın sebebini ılımlı, orta direk, liberal söylemlere sessizce uydurduk.
    birileri bunu bağıra bağıra söylerken biz sessiz sessiz ama göstere göstere uyguladık.

eleştirdiğimiz kimliklere ne kadar benzediğimize bir fotoğraf karesinden bakın...
    selametle...

+ Konuyu Yanıtla
2 / 1 12 SonSon

Tags for this Thread

Yer İmleri

Gönderme Kuralları