+ Konuyu Yanıtla
3 / 2 İlkİlk 123 SonSon
54 sonuçtan 21 --- 40 arası gösteriliyor

Konu: Kosova Cumhuriyeti

Kayıtsız
    Misafir

Rabbim abd nin palnlarını bozar inş

Kayıtsız kalmamak gerekir sahiplenilömesi lazım amerika şeytanı boş yere torba takmaz atın ağzına mutlaka hedefleri ve ileriye dönük planları var ama kosova halkıda abdyi kurtarıcı olarak görüyor ah Osmanlı bu akıl almaz halden utanmamak münkünmü.

Kayıtsız
    Misafir

Kosova

Kosovanin Bagimsiz Olmasina En Çok MÜslÜman Ülkeler SevİnmİŞtİr.osmanlilar Kİmlere 'zindik 'dedİ Bİlmİyorum.% 80 İ MÜslÜman Olan Kosovanin Tahmİnen 10-12 Mİlyon NÜfusu Var.tahmİnİm

Kayıtsız
    Misafir
    Kosova Cumhuriyetinin bağımsızlığı İslam toplumu açısından çok büyük bir olaydır. Zira haçlı avrupada, bu ülke İslam kalesidir. Her ne kadar A.B.D sempatizanı olsalarda, nüfusun çoğunluğunun müslüman olmasının önüne geçemez. Darısı K.K.T.C. nin başına inş.

Kayıtsız
    Misafir

Amerİkan Oyunu

Bagımsızlık tabiki bir ülke ve devlet için en dogal hakkıdır ama amerika İstediyse orda bagımsızlık garip bir çelişki bence amerikanın haddinemi başka milletin bagımsız kalması veya oraya girip birşeyleri karıştırması bunu şimdi kimse anlamayacak ama zaman gösterir bunu bilelim gördük girdikleri yerleri bagımsızlartırıyorlar her gün yüzlerce sivil müslüman ölüyorr amerikanın yaktıgı ocak ateş iştemez o kendiliginden yanar durur allah düşündükleir niyetlerin içinde bogulsun diyorum başka denecek söz bulamıyorum hayırlsı olur olur inşaallah kosova halkı ve hükümeti için selam ve duayla kalın

Kayıtsız
    Misafir

K

SAZAN gibi atladık tanıdık çünkü babamız amerika öyle istedi yarın bi kürt devleti kurulmak isttenildiğinde biz sırplar ğibi zıplıyacağız kurdurmayız diye onlarda b
    izim kosovayı tanıdığımıız ğibi
    tanıyacaklar kürdistanı ve hiç bi şi yapamıyacağız

RAHMİ .YK
    Misafir

Sİstemİn Getİrdİklerİ

Merhaba DÜnya Tarihinin Son 300 Yilini Dusundiuunuz Mu HİÇ
    Son 30 Yilda Oldu Gu Kadar Hangi Yilda Bu Kadar Amİp Gibi Bolunme Ve Oarcalanma Sureci YasanmiŞ Tir
    5 Yil Once Ki Dunya Haritasini Kullanamaz Olduk Bu Sade Ce Sistemin Bir Parcasi Katiliyorum Sirp Zulmetinden Ayri Yasamak Isteyen KardeŞlerimize Ama Zulmet Neden Olsun Ki .. Buradan Su Geliyor Akillara Emparyalist GuÇler Toplumlari Kullanmak İÇİn Kendi Egosal Idollerini Yasatmak İÇİn Kucuk Devletlere Ihtiyaci Var Bu Da Bolunmeleri Gerektiriyioor Aksi Durum Bati Dedigimiz Mefhunun Çokmesi Anlamina Geliyor . Vesselam

BosanskiTurcin
    Misafir
    şu abd bir işe karıştığında ben nedense,zahiri hayr görünen işlerden bile şer bekler oldum..tamam Kosova bağımsızlığını kazandı,inşaAllah hayırlı olur,zira evropa da ne kadar Mü
    slüman ülke olursa o kadar iyi..Ancak bu bağımsızlıkta pay sahibi olan ki,dünyanın en şaibeli ülkeleridir;bu durum hiç hoş değil..Binaenaleyh,bu şaibeli ülkeler,Rusya'ya "AB Kosova'yı tanırsa,KKTC'yi de tanımak zorundadır.." dedirtecek kadar coşmuştur..buradan,oynanan oyun hakkında,aklı baliğ insanlar olarak az çok bir şeyler anlaşılıyor..Sokaklarda gaflet içinde,ellerinde sam amca bayraklarını sallayan zavallı kosova halkı bence bundan henüz habersiz..Zira bir arkadaşımızında yukarda dediği gibi,bu iki şaibe ülkesi,terkisine alamayacağı ülkelere destek vermez..

Kosova artık bağımsız...inşaAllah Rabb'im yar ve yardımcıları olur...

Pozzdrav brate,
    pozzdrav Turska,pozzdrav Bosnia,pozzdrav Shqiptare...

Assalamu alaikum

Kayıtsız
    Misafir

Peki, şimdi ne olacak?

Her ne kadar ABD nin sayesinde 'sözde' bağımsız olsada Kosova için olumlu bir gelişme bağımsızlık.Tabi ki ABD nin ve İngiltere nin Kosova nın bağımsızlığından çıkarları olacaktır.Bu ülke büyük bir ihtimalle AB ülkesi olacaktır.Tam bu noktada halkının büyük bir kesimi müslüman bir ülkenin AB toplumu tarafından nasıl karşılanacağı ve bu duruma karşı tepkilerin ne olacağıdır.Eğer Kosova AB üyesi olursa AB nin bir İslam ülkesi Türkiye hakkındaki yaklaşımlarında bir değişme olabilir mi?Kosava ilerleyen yıllarda ABD ile Türkiye arasında bir husumet olması durumunda nasıl bir tavır sergileyecektir?

Yüksel Çiçek

Kayıtsız
    Misafir

sırplar

Tarİhler Boyunca Azinliktakİ MÜslÜman Ülkelere Ve Topluluklara KarŞi Daİma Soykirim Uygulandi
    Katlİamlar Yapildi Hala Da Yapilmaktadir...
    Tabİ Buna BaŞta İslam Ülkelerİ Olmak Üzere BÜtÜn DÜnya Seyİrcİ Kaldi.
    Bosnada Kosovada Irakda Hep Ezİlen Katledİlen Zavalli Savunmasin MÜslÜman KÖkenlİ Kadinlar Ve Çocukla Oldu...
    Daha Önce Yahudİlerİ Yakan Nazİler
    Şİmdİ De TÜrklerİ Yakmaya BaŞladi Devlet Kurma Sevdasiyla TutuŞan KÜrtler Irakda Amacina UlaŞti
    Katİl Amerİka Iraki İŞgal Edİp KÜrtlere Teslİm Ettİ
    Kahpe Sirplar Yenİden Ayaklandi
    DÜnyanin Her Yerİnde Katlİamlar Haksizliklar Yolsuzluklar SÜrÜyor..
    BİteceĞİnİ De Sanmiyorum
    Bunlar Dİn SavaŞi Çikar SavaŞi Menfaat SavaŞi Olarak Devam Edecektİr Daha Uzun Yillarca. Bİzse Bu Olanlara Sadece Yazi Yazarak Tepkİ GÖsterebİlİyoruz....

Bursali Tİyatrocu Fatİh

Kayıtsız
    Misafir

nesine takılıyosunuz? bende bunu anlamadım.

Alıntı Ravza AYYILDIZ tafarından gönderildi Mesajı Göster
    bende oraya çok ama çok takıldım...

Amerika ve İngiltere Kosova' nın bağımsızlığında başrol oynadılar, biz sadece tanıdık onlarsa tanıttılar Kosova' yı, tabiki Amerika bayrağı sallayacaklar, hem zannetmeyinki onlar islamı yaşıyolar, islamı yaşayanlar çeçenler, islamı içimizde yaşamadığımız sürece Amerika nın, İngiltere' nin bayrağını daha çok sallarız.

Kayıtsız
    Misafir

YaĞiz Kadin

Yağız kadın kitabımda ben yazmıştım.ilgilenlerin kitabı alıp okumasını tercih ederim saygılar murat altun

Kayıtsız
    Misafir

(((((

Şİmdİ Kosavayi Taniyanlar İlerİde BaĞimsiz KÜrt Devletİnİ De Tanimak Zorunda Kalacaklar Yazikkİ O Zamanda GÜneyde Amerİkan BayraĞi Sallayan KÜrt Çocuklari Olacak Zafer SarhoŞu Olan Mİllİyetcİ Kesİmİ O Zamanda GÖrmek İsterİm

Kayıtsız
    Misafir

Tarİhİ Çarpitmasaniz Olmaz Mi ?

Sayın yazar Kosova hakkındaki yorumlarınıza katılıyorum. Ama size hiç yakıştıramadığım bir şey yapmışsınız. Osmanlı ve Kosova Sırbistan ilişkisini resmen ve bilerek çarpıttığınız ayan beyan ortaya çıkıyor. Biliyorum Osmanlıcısınız. Ama işin gerçeği Osmanlı sultanlarının çoğunluğunun yarı Sırp olduğunu, yani haşmetlü padişahlarınızın analarının Sırp kadınları olduğunu ve Kosovayı da Osmanlının 400 yıl sırp eyaleti olarak yönettiğini (Sırplara yönettirdiğini) saklamanız sizin gerçekçiliğinizin sahte olduğunu apacık ortaya koyuyor.

Yaşar Atay
    Misafir

kosova

Her ne kadar yakın geçmişte ABD ve AB bize karşı olumsuzlukları olmuşsa da Kosova hususunda teşekkür etmesini de bilmeliyiz.Bu bize bundan sonra da dünya sitasetimize olumlu katkılar yapacaktır.Onların olumsuluklar karşısındaki tepkilerimizi de güçlendirir.Bu bir dünya siyasetidir.

Kayıtsız
    Misafir

Tüm Üyelere Kosova Bayrağı Hediye Ediyoruz

Kosova Prizrenliler Kültür ve Yardımlaşma Derneği, bu çoşkulu günlerimizde tüm hemşerilerimizin bağımsızlık çoşkusunu arttırmak ve Kosova özlemini gidermek amacıyla "HER ÜYEYE KOSOVA CUMHURİYETİ BAYRAĞI" gönderme kampanyasını başlatıyor.

Aşağıdaki linkte yer alan formu doldurarak yapacağınız müracaat ile "KOSOVA CUMHURİYETİ BAYRAĞI" adresinize gönderilecektir. İsteyen üyelerimiz bayrağını, Derneğimizden teslim alabilecektir.

http://www.prizrenliler.org/index.ph...lid=5&Itemid=1

Saygılarımızla,
    Bülent Fidan

emd106
    Misafir

Kim olduğu,uyruğu ve dini önemli değil

Kim olduğu,uyruğu ve dini önemli değil önemli olan vatan uğruna toprak uğruna can verilmişse kan dökülmüşse o topraklarda insanlık uğruna bişey yapılmışsa o millete o toprağı bağımsız olarak devlet adı altında kullanmak meşrudur.

Örnek verecek olursak kendilerine PKK(ben bunu Perişan Kalmış Kürtler olarak anlıyorum)diye anan şeyler(insan diyemiyorum)hakedilmiş bir amaçları olmadığı için vurkaç taktiği ile savaşmaya çalışıyorlar.Fakat bir vatanda emeği olan kanı olan canı olan bir millet böyle yapmaz.kanının son damlasına kadar savaşır.

Allah O toprakları onlardan ayırmasın.Hayırlı uğurlu olsun inşallah....

Kayıtsız
    Misafir

katiliyorum sana

Alıntı Aşkın TUNCEL tafarından gönderildi Mesajı Göster
    şimdi benim anlamadığım bizim kosavayı devlet olarak tanımamızmı yoksa tanımamamız iyidir. eyer devlet olarak tanırsak yarında kürdistan diye doğuda böyle birşey olursa ne olacak
    diyosunki bugun kosavayi kabul eden herkes yarinda kürddüstani kabul eder haklisin ama kosava da din kardesimiz varsin onunda bir devleti olsun zarar gelmez ama kürdüstan olursa gercek felaket o zaman baslar hic unutmayin kürtler degil daglardaki sadece alevi kürtlerdir onlar sünni kürt bizden yana aralarinda yokmu var onlarda beyni yikanmislar yoksa cogu alevi kürttür alevilere sözüm yok sözüm sadece alevi kürtlere

ufuktan doğan güneş :)
    Misafir

selamın aleyküm arkadaşlar :)

bende kosovananın bahımsıslıhını tüm ümeti muhamette hayırlı olmasını diliyorum inş allah yakında ab yede tam üye olarak girerler cok mutluyum bornovalı :)

Kayıtsız
    Misafir

Kosova

selam arkadaşlar.... gerçekten kosova hak ettigini aldı.Rumlara Yunanlılara karşı KOSOVA ya sahip çıkalım...Sevgi ve Saygılarımla...akman_ro@yahoo.com

Kayıtsız
    Misafir

Kosova Halki GereÇkten Varmi..

130000 nufu olan ve bir milyonu göçmen olup,ikiyuzbini yoguslav olan sadece ama sadece bir yuz bini kosovalı olan bir halktan halk mı olur,birde şimdide ABD nin altında klmak çok içler acısı,ben bu kosova bgımsizlıgına krşıyım,çok aceleye gitrdiler biraz beklemelidirler

+ Konuyu Yanıtla
3 / 2 İlkİlk 123 SonSon

Tags for this Thread

Yer İmleri

Gönderme Kuralları