+ Konuyu Yanıtla
6 sonuçtan 1 --- 6 arası gösteriliyor

Konu: Başörtüsünün Yapay Çözümü!

Başörtüsünün Yapay Çözümü!

İslami açıdan herşeyin yapaylaştığı günümüzde başörtüsü meselesi de üniversitelerde yapay olarak çözüme kavuşmuştur.

Her ne kadar bu çözüm yetersiz, gösermelik, hatta seçim yatırımı olsa da dini hassasiyetleri olan insanımızın belli bir alandaki sıkıntılarının giderilmesi bakımından oldukça önemlidir.
    Hayatını islami ölçülerle tanzim eden insanlar olarak akepe hükümetinin (her ne kadar yetersiz ve siyasi koz amaçlı olsa da) bu konudaki gayretini görmemezlikten gelemeyiz. Bu yetersiz çözümü desteklemekle beraber, yeterli bir çözüme ulaşana kadar da akepe hükümetinin başında bir adalet kılıcı gibi durmaktan da vazgeçmemeliyiz.

Bütün bu yapay sorunlar, çözümler, hükümetler vs vs.. neyse.!!

Kısacası yapaylıklarla inşa edilmiş günümüz dünyasında yapay bir yazı yazayım dedim. Siz bunu kaale almayın...:)
    Klavye Mücahidi

Başörtüsü sorunu kağıt üzerinde çözülmüş olabilir fakat pratikte çözüleceğe benzemiyor.Neden biliyomusunuz?Nedeni yine başörtülüler.Şu anda üniversite öğrencisi olan biriyle konuştum ve hadi gözün aydın okula artık başörtülü gireceksin dedim.Cevabı beni şok etti."Benim zaten başörtüsü diye bir sorunum yok,liseyide açarak okudum,okulu bitirince çalışmak içinde açmam gerekecek,hem derslere başörtülü girersem hocalar notlarımı düşürebilir."
    Bu şekilde düşünen yapay şahsiyetler sayesinde başörtülü girmek isteyenler üstünde"bak arkadaşın ne güzel açıp giriyor sende öyle yap"baskısı uygulanacaktır.
    Yazık!yazık!yazık!:evil[1]:
    Bu ülkenin bir kısmı için başörtüsü sorunu yoktur,çoktaaaan ÇÖZ-ÜLMÜŞTÜR.

arkadaşım anladığım kadarı ile sen de bu konuda aldananlardan olmuşsun, belki böyle bir çalışma üniversitelerde bayan kardeşlerimizin başörtülü okumaları için bir vesile olamakla birlikte daha önce kamuda ve okulların ilköğretim ve ortaöğretim kesiminde var olmayan yasağı yasal hale getirmiştir...daha önce bu yasakla ilgili olarak hiç bir yasal yoktu, sadece mahkeme kararı vardı, meclis yasal olmayan başörtüsü yasağını sadece üniversitelerde serbest diyerek kendi eli ile üniversiteler dışında bütün resmi kurumlarda ve kuruluşlarda olmakla birlikte eğitim kurumlarında yasal yasak hale getirmiş bulunmaktalar, iş bu hale gelince sizce yasak çözüldü mü?yoksa çöz-üldü mü?

tavsiyem Milli gazete ve Milli görüş ü daha fazla takip etmenizdir...(yanlış anlamayın, ukalalık değil niyetim, iyi niyetli olduğunuzu düşünerek iyi niyetli bir tavsiye sadece...)
    Her cümlenin ilk kelimesi büyük harfle başlar. Başlayan cümle bir karakter boşluk bırakılıp yazılır.

Alıntı Halil BAYIR tafarından gönderildi Mesajı Göster
    arkadaşım anladığım kadarı ile sen de bu konuda aldananlardan olmuşsun

Allah muhafaza kardeş, Allah muhafaza...

Hani derler ya beni bir sen anladın sende yapay anladın:)
    Klavye Mücahidi

"arkadaşım anladığım kadarı ile sen de bu konuda aldananlardan olmuşsun, belki böyle bir çalışma üniversitelerde bayan kardeşlerimizin başörtülü okumaları için bir vesile olamakla birlikte daha önce kamuda ve okulların ilköğretim ve ortaöğretim kesiminde var olmayan yasağı yasal hale getirmiştir...daha önce bu yasakla ilgili olarak hiç bir yasal yoktu, sadece mahkeme kararı vardı, meclis yasal olmayan başörtüsü yasağını sadece üniversitelerde serbest diyerek kendi eli ile üniversiteler dışında bütün resmi kurumlarda ve kuruluşlarda olmakla birlikte eğitim kurumlarında yasal yasak hale getirmiş bulunmaktalar, iş bu hale gelince sizce yasak çözüldü mü?yoksa çöz-üldü mü?

tavsiyem Milli gazete ve Milli görüş ü daha fazla takip etmenizdir...(yanlış anlamayın, ukalalık değil niyetim, iyi niyetli olduğunuzu düşünerek iyi niyetli bir tavsiye sadece...) "

Sayın Halil Bayır ben zaten bu yasağın 10 yıl önce muhatabı olan bu nedenle okulu bırakan ve Milli Görüşçü bir insanım ve akp nin bu yasa ile ne yaptığının farkındayım,benim kızdığım nokta bazı başörtülü kişilerin bu dar alandaki özgürlüğü bile kullanmak istememeleri,yani zaten ben şu anda sorunumu çözdüm başım açık okuyorum üniversitede de serbest olsa bile ben başımı açarak girerim derslere demeleridir.Burada kastettiğim çözüm başını açmak,başörtüyü çözmek anlamındadır.

VuSLaTa HaSReT Merve GÜRAY kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Fri Jan 2008
    İletiler
    87
    Blogdaki Konular
    7
    Başörtüsünü Türban Diye Ele Alan Bir Zihniyetin Anlaşılmaya Ve Bir Şeyleri Anlatmaya Mecali Ve Hakkı Yoktur
    Mehmet Akif Ne Güzel Söylemiş

Bacımın Örtüsü Battı Zalimin Gözüne,
    Acırım Tükrüğe Vallahi Tükürsem Yüzüne.

FiEmanAllah
    Selam Ve Dua İle...
    .....KiMSe KaLMaSa Da "SeN" VaRSıN.....

+ Konuyu Yanıtla

Tags for this Thread

Yer İmleri

Gönderme Kuralları