+ Konuyu Yanıtla
2 / 1 12 SonSon
38 sonuçtan 1 --- 20 arası gösteriliyor

Konu: Milligorusportal site başkanı sıfatı taşıyan ehli sünnet dışı kişi

Merhum Taner PINAR kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Sat Mar 2007
    İletiler
    1,637
    Blogdaki Konular
    6

Milligorusportal site başkanı sıfatı taşıyan ehli sünnet dışı kişi

Bismillahirrahmanirrahim..

Milligorusportal site başkanı sıfatı taşıyan ehli sünnet dışı kişi..iftirasına REDDİYE DİR.

Taner PINAR olarak.,

Allah c.c.nun varlığına ve birliğine, eşi ve benzeri olmadığına, doğmamış ve doğurulmamış olduğuna , yarattıklarına benzemediğine ve yarattıklarının onun zatını düşünecek kapasitede olmadığına iman ettim.

Allah c.c. arşa istiva ettim dedi ise istiva etmiştir .. bunu nasıl yapmıştır, istiva ne demektir, neden istiva etmiştir gibi konulara girmem. ayete iman eder ve bu konuda Resulullah s.a.v. bize ne anlattı ise hepsini kabul ederim.

Allah c.c.nun zati ve subuti sıfatlarına iman ettim. Allah c.c. hakkında getirilen yorumlara karşı çıktım. Biz Allah c.c.nun bir olduğuna Resulullah s.a.v. in de onun Resulü olduğuna iman etmekle mükellefiz.

Allah c.c.nun zatı hakkında yapılan yorumlara gelince.. bunların tümü iyi niyetle ortaya atılmış olabilir .. lakin sonuçları bazı sapık fikirlere (Allah c.c. nu kadın suretinde düşünen insanların türemesi gibi) gidilmesine sebep olmuş ve olmaktadır. Bundan yine Allah c.c. na sığınırım.

Mezhep olgusuna gelince. İmamı Azam, İmamı şafi, İmamı Hanbel , İmamı Malik (Allah hepsinden razı olsun) hangi itikatta ise o itikadı alıyorum.

Amelde ise tüm mezhep imamlarının delil ile getirdikleri hükümleri kabul ederim. Aynı şekilde başka müctehid imamlar bir konuda daha kesin delil ile gelirse o hükmü alırım.

Dikkat edin mezhepleri inkar etmiyorum, mezheplerin sadece birine bağlı kalınması gibi bir düşünceye sahip değilim o kadar.

Tasavvuf konusuna gelince,

Tasavvufu, çıkışında olduğu gibi zühd ve takva olarak görenleri imrenerek izliyor,öğütlerine dikkat ediyor ve uygulamaya çalışıyorum.

Ancak tasavvufu kendi menfaatleri doğrultusunda kuran ve sünnete uygun olmayan bazı meselelere bulaştıranlara karşıyım.

Tarikatlere gelince,

Tarikatler hakkında tasavvuf olgusunda olduğu gibi kuran ve sünnete riayet eden mevcut bir emiri kabul edenlere karşı hiç bir eleştirim olmadı olmayacaktır. Tarikatlerde bir çok konuda, tarikatın liderini haşa Resulullah s.a.v. den daha üstün gösterme gibi bir yanlışı önlemeye çalıştım. Hürmet edilsin .. Ancak çok aşırıya gidilmesin .. Gerekirse sorgulansın istedim.

Yanlış anlaşılmasın kuran ve sünnete göre hareket edilsin demek istediğim.

Şimdi kimse bana bizim ilmimiz ne ? demesin. İnternete girebiliyorsanız. mevcut tüm kaynaklarıda görebiliyorsunuz demektir. Üşenmeden size tavsiyede bulunulan konu hakkında ayet ve hadisleri karıştırın.. O kadar.

Milli görüş camiası ile yıllardır beraberim İl başkan yardımcılığı dahi yaptım.

Bu davaya mensub olan kişilerin akıllı ve sorgulayıcı olması gerektiğine inanıyorum.
    Yeni bir dünya düzeni kurmaya aday olanların hiç değilse imani konularda sağlam bir tevhide sahip olmaları gerektiğine inanıyorum.

Milli görüş camiasını kendi kabuğuna çekmek isteyen tarikatlere karşı eleştirlerimde fırsatım oldukça devam edeceğim. Ta ki milli zihniyete ulaşıncaya kadar. İbrahimi millet olana kadar. Tek ümmet olana kadar.

Portalımıza zaman zaman bazı odaklarca getirilen eleştirilerden dolayı böyle bir yazı yazmayı gerekli gördüm..Gerçi bu yazıyı geçen sen yazmıştım..

Milligorusportal.com adresinde idarecilik yapan kişilerden bilindiği gibi hanefi olmayan bir tek ben varım.. Oysa "asıl hanefi benim" diye bir iddiamda var.. Velhasıl portalda kaşifler ve moderatörler dahil selefi diye sınıflandırılacak tek kişi benim..

Bu konuda daha önceden hem Mehmet DAğdelen tarafından Oğuzhan Asiltürk'e, Belkıs ELif Reşadiyeli tarafından da Hocamıza iletilen sorular karşısında, selefilerin milli görüş camiasında yer alabileceği şeklindeki açıklamaları karşısında bu camiada yer almaktan mutluluk duymaya devam ettim.

Portal idarecilerine defalarca portalın idaresinde bulunmakla, itikat ve mezhep konularında yaptığım açıklamar karşısında diğer arkadaşları da zor durumda bırakmak istemediğimi iletmiştim..

Yüne söylüyorum.. Portalda gereği gibi idarecilik yapacak bir dava kardeşimize bu görevi seve seve devredebilirim..Hatta devretmeyi çok istiyorum..

Tüm portal ahalisine bir duyurudur..
    Allah indinde Din İSLAM dır.Kendine başka din ve başka peygamber arayanlara veyl olsun..

agd_sisli Sedat ÖCALAN kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    464
    Blogdaki Konular
    2
    ne fazla ne eksik.. site başkanı aynen böyle..

Allah razı olsun.

Başkanımızın tabir-i cazise Hz Ömer gibi bir duruşu vardır.Hakı söylemekten çekinmez,gocunmaz.Zaman zaman en yalın haliyle söyler ki çoğu zaman lafı eğip bükmeye,imayı huy haline getirenlere bu tavır dokunur.

Söyledikleri en yalın en sivri haliyle söylediği için,bazı kişiler sözlerini bambaşka yerlere çekmişilerdir.

Bu portal kimi zaman ehli sünnet dışı olmakla kimi zaman da tasavvuf düşmanı olmakla suçlandı,yargılandı.Halbuki yönetim kademesinde benim gibi tasavvuf ehli insanlar olmasına rağmen.

Biz de zaman zaman bu münazaraları aramızda kardeşlik hukukuna riayet ederek,yaptık.Bir çok şeyi anlamamıza bazende öğrenmemize vesile oldu.

Buraya gelip,sen şusun busun diyenler;ne yazık ki gördükleri aynada ki kendi akisleridir...
    "Kentler bizi hiç anlamayacak ve esirgemeyecek,ucu yanmış kibrit çöpü gibi kırılacağız,Birşeyler dokunulmamış kalsın gidelim bu şehirden..."

BANNED Sedat KUMOVA kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Tue Sep 2006
    İletiler
    626
    -Muhakkak sen de öleceksin, onlar da ölecekler.
    -Sonra şüphesiz, kıyamet günü, Rabbinizin huzurunda davalaşacaksınız..Zümer 30-31
    اياك نعبد واياك نستعين
    ''Ancak sana kulluk ederiz ve ancak senden yardım dileriz''

? Melek YAZICILAR kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Tue May 2007
    İletiler
    1,529
    Blogdaki Konular
    2
    ben bazen bu portalda olanları yazılanları ithamları suçlamaları
    zanları anlamıyorum milli görüş portal burası
    sen bu görüşü benimsediğine eminmisin burada bazı üyelerin pat diye birine kafirsin sen şölesin bölesin diye suçlamalarda bulunmasını
    hayır hiçbir mantıkla anlamıyorum

başkanın yazılarından çok şey öğrendim
    takip ettğim birkaç kişi daha var ve hepsi gayet ılımlı yaklaşımlarla usanmadan bişeyleri anlatmaya çalışıyorlar

bazı haddini bilmezler klavye başında kendilerini madah zannetip ithamda bulunuyorlar...

işte bu suçlamaları ve zanları bu portalı saşhısları bilmeyen kişiler dışardan okuduğu zaman bi düşünün ya neyi nasıl yansıttığınızı bir düşünün gözünle gördüğünde başka delil ararsın kötülememek için kimse seni görmüyor sanal ortam diye atıp tutmana gerek yok zanlarını kusmana gerek yok bana bunu okutturmaya hakkında yok...

düşün sen böyle düşündüğün için tanımayan biri ve bilmeyen biri yeni öğrenmeye başlayan biri bu yazılanları okuduğunda nasıl bir portre çizdiğini bir düşün e sen bunun vebal altına giriyorsun farkında değilmisin.....yaşın ne bilgin ne düşüncen ne hayat tarzın ne birilerini suçlarken dön bak hayatına bak neyi ne şekilde yaşadığına bak hayır milli görüşte bu tarz suçlamaları aklım almıyor bilinçli olduklarınıda düşünmüyorum...

nefislerinin en yüksek mertebedeyken klavye başında atıp tutmalarına mantık yürütemiyorum... bir yönetici yi bu derece de üzüp zan altında bırakmalarını anlamıyorum hani milli görüş gömlek değil deriydi siz bu görüşün bilincindemisiniz bilinçli mücahid yada mücahidemisiniz?yaptıklarınızla düşüncelerinizle hitaplarınızla birebir örtüşüyormu samimi bir duruş sergiliyormusunuz. bunu sorun sorgulayın.. ben düşündüm sordum sorguladım hayatımı değiştirme gayreti içersindeyim...
    ...

her seferinde söylüyorum kimin hangi düşünce hangi gurubu vsvsvs savunduğu benimsediği biiz ilgilendirmez milli görüş bakış açısını almışmı buna bakılır gerisi kişiye kalmıştır diye her seferinde söyledik burası milli görüş sitesiyse öncelik bu olmalı
    hayat;iman ve cihattır. Bu iki değer ve dinanizme, kim sahip olursa, zaferi onlar kazanacaktır.

Alimler Ehli Sünnet Mezheplerden birinin seçilip onunla amel edilmesi yönünde fetva vermişlerdir. Hatta bu konu Tv5 `te Arslan ateşin Programından şöyle birvesile ile dikkatimi çekmişti. Bir hocamıza sorulmuştu. Camide ön safta oturan birinin bir meshepbe göre abdesti bozulmuş olsa fakat bu durum diger bir mezhepte bozulmamış kabul edilse. Diger mezhep uygulanabilirmi ? Cevap Hayır dı.Hayırın sebeperini hatırlamıyorum . ama araştırıcam .Benim kendi düşümeceme görede bir insan kendine bir müçtehid imam seçmişse ki bu ülkenin çogunlugu İmam-ı Azamı tercih etmiştir sürekli onun hükümleriyle amel etmesi gerekir.Aksi halde dinde nefse uygunu seçme hastalıgı başlar

Giriş
    Sat Mar 2007
    İletiler
    1,637
    Blogdaki Konular
    6
    Alıntı Cevdet YAŞAR tafarından gönderildi Mesajı Göster
    Alimler Ehli Sünnet Mezheplerden birinin seçilip onunla amel edilmesi yönünde fetva vermişlerdir. Hatta bu konu Tv5 `te Arslan ateşin Programından şöyle birvesile ile dikkatimi çekmişti. Bir hocamıza sorulmuştu. Camide ön safta oturan birinin bir meshepbe göre abdesti bozulmuş olsa fakat bu durum diger bir mezhepte bozulmamış kabul edilse. Diger mezhep uygulanabilirmi ? Cevap Hayır dı.Hayırın sebeperini hatırlamıyorum . ama araştırıcam .Benim kendi düşümeceme görede bir insan kendine bir müçtehid imam seçmişse ki bu ülkenin çogunlugu İmam-ı Azamı tercih etmiştir sürekli onun hükümleriyle amel etmesi gerekir.Aksi halde dinde nefse uygunu seçme hastalıgı başlar
    Cevdet bey bu konunun Mezhep konusuna ödnüşmesini istemiyorum.portalda Mezheplerle alaklı bir çok konu var.. Oraları bir okuyun sonra bana göre böyledir dersiniz..

Ben Hanefiyim.. İmamı azamın "benden sonra bir müctehid gelir ve size kesin deliller getiririse benim verdiğim hükmü atın" sözüyle amle ediyorum. Ve müctehidlerin neslinin kesilmediğiğne inanıyorum .
    Allah indinde Din İSLAM dır.Kendine başka din ve başka peygamber arayanlara veyl olsun..

Ben yukardaki "Dikkat edin mezhepleri inkar etmiyorum, mezheplerin sadece birine bağlı kalınması gibi bir düşünceye sahip değilim o kadar." sözlerinizden dolayı yazdım. Ben de tartışmak istemem. Elbette mücdehitler bitmez ama benim sizin sözlerinizden anladıgım. hepsine uyarım gibi bir mana çıkıyor belkide ben yanlış anladım.

Giriş
    Sat Mar 2007
    İletiler
    1,637
    Blogdaki Konular
    6
    Ben yukardaki "Dikkat edin mezhepleri inkar etmiyorum, mezheplerin sadece birine bağlı kalınması gibi bir düşünceye sahip değilim o kadar." sözlerinizden dolayı yazdım. Ben de tartışmak istemem. Elbette mücdehitler bitmez ama benim sizin sözlerinizden anladıgım. hepsine uyarım gibi bir mana çıkıyor belkide ben yanlış anladım.
    Yok doğru anlamışsınız.. İşime geleni değil.. Delilelri daha sağlam olanı alırım ..

Bir örnek vereyim isterseniz.. İmamı şafii 50 küsur sahabeden gelen hadislerle namazda elleri kaldırmakla ilgi hükmü açıklamıştır.. ben onu alırım..

Vallahi benim bildigim böyle şeylere pek cevaz verilmiyor. İmamı degişmek olabilir belki ama bir konudan birinden almak diger bir konudan digerinden almak biraz bu işleri oyuncak etmiş gibi olabilir.Yine senin tercihindir. Allah cümlemize hayırlı ameller işlemeyi naip etsin.

Eser GEDİK kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Fri Dec 2006
    İletiler
    2,784
    Blogdaki Konular
    5
    portalda bir seneyi aşkındır burdayım ve hep bunu gördük ara ara ..senaryolar farklı olsada sonuç ayınıydı çamur at izi kalsın.. ve kendini bilmez kişiler yüzünden bu portal yıpratılmak istensede..tam terisene daha iyiye gitti..
    ve hiçbir zaman kanıtlayamdıkları iftiralar oldu ..anlattık anlattık şimdide..

lakin aynı durum..

ve bana bunu ceza alacağımı bile bile söyletmek zorunda bıraktılar

şimdi kendini bir halt zannedenler... yine çıktı.. marifet iltifata tabidir iyi halt yediler..
    herkes ne söylediğini, nasıl söylediğini bilse. bu işler olmayacaktı sadri abi.

Giriş
    Sat Mar 2007
    İletiler
    1,637
    Blogdaki Konular
    6
    Vallahi benim bildigim böyle şeylere pek cevaz verilmiyor. İmamı degişmek olabilir belki ama bir konudan birinden almak diger bir konudan digerinden almak biraz bu işleri oyuncak etmiş gibi olabilir.Yine senin tercihindir. Allah cümlemize hayırlı ameller işlemeyi naip etsin.
    Amin ecmain cevdet bey..

Mezheplerin çıkışı hicretten 300 sene sonralarına tekabül eder.. Ki o günlerde mezhep imamları büyük bir fitneyi önlemiş ve bir tertip getirmişlerdir.. Bu yüzden kendileri için ne kadar rahmet dilesek azdır.. Allah onlardan gani gani razı olsun..

Mezhep imamlarının hiç biri mezhep kurmamıştır.. Mezhep imamlarına isnat edilen bir çok bidat vardır.. müslümanların üzerindeki atalet günümüzde kalbim temiz nasılsa cennete girerim fikrine kadar gitmiştir..

Bende diyorum ki .. Müctehit alimler günümüzde ve yakın tarihimizde mevcuttur.. Bir Takım tutar gibi değil .. Hadislerle(tahriçlerine de dikkat ederek) getirilen bazı önemli hususları dikkate almamak asıl suç teşkil edecek bir durumdur..

Ve bir hatırlatma yapayım ki.. Hiç bir konuda kendi şahsımla hüküm aramam.ç. hazır yazılmış ve çalışılmış huususları alır inceler, delillerine bakar ve uygularım..

selametle..

Misafir olarak girdiğim bu portalda milli görüş yazısını gördüğüm için katıldım üyeliğim daha kabul gördümü bilmiyorum.Aynı çatı altında yaşıyan gelin kaynana kavgaları gördüm,sorun hep içerideki fitneydi.yani benlikti.Hiç kimse karşısındakine sen haklısın diyememişti.tartışılan konunun uzmanı ortada yoktu.Milli görüş camiasında da bu böyle olmuştu.Allah resülünün ölümünden sonra 4 halife gelmiş daha sonraları fitne ile müslümanlar bölünmeye başlamıştır.Hocamızın belirttiği gibi şuurlu müslüman olamamanın acısını yıllarca çekmişizdir.Dini konuları konuları bu konuların profesörü ile konuşmakta fayda vardır.Bina konusunu doktora soramayacağımız gibi,ameliyatıda bir mimara yaptırmayalım.Beni şahsi görüşüm Milligörüş portalinde biz misafirlerin yanında milli görüşü anlatın.Biz nasıl olsa sizleri anlarız.Lütfen kırıcı olmayalım.İyi niyetlede olsa Allah Resülünün men ettiği tartışmadan uzaklaşalım.İlk tövbe eden biz olalım.Olgun davranalım.İnsanların bizi anlayacağı Şeyh Edipaliler,Akşemsettinler,Hacı Bayram Veliler olup milli görüşçü Osman Gaziler,Fatih sultan Mehmetler yetiştirelim.Biz üzerimize düşeni yapalım,insanlığı kurtarmaya bakalım.Allaha emanet olunuz.

Giriş
    Sat Mar 2007
    İletiler
    1,637
    Blogdaki Konular
    6
    Alıntı Ahmet SALI tafarından gönderildi Mesajı Göster
    Misafir olarak girdiğim bu portalda milli görüş yazısını gördüğüm için katıldım üyeliğim daha kabul gördümü bilmiyorum.Aynı çatı altında yaşıyan gelin kaynana kavgaları gördüm,sorun hep içerideki fitneydi.yani benlikti.Hiç kimse karşısındakine sen haklısın diyememişti.tartışılan konunun uzmanı ortada yoktu.Milli görüş camiasında da bu böyle olmuştu.Allah resülünün ölümünden sonra 4 halife gelmiş daha sonraları fitne ile müslümanlar bölünmeye başlamıştır.Hocamızın belirttiği gibi şuurlu müslüman olamamanın acısını yıllarca çekmişizdir.Dini konuları konuları bu konuların profesörü ile konuşmakta fayda vardır.Bina konusunu doktora soramayacağımız gibi,ameliyatıda bir mimara yaptırmayalım.Beni şahsi görüşüm Milligörüş portalinde biz misafirlerin yanında milli görüşü anlatın.Biz nasıl olsa sizleri anlarız.Lütfen kırıcı olmayalım.İyi niyetlede olsa Allah Resülünün men ettiği tartışmadan uzaklaşalım.İlk tövbe eden biz olalım.Olgun davranalım.İnsanların bizi anlayacağı Şeyh Edipaliler,Akşemsettinler,Hacı Bayram Veliler olup milli görüşçü Osman Gaziler,Fatih sultan Mehmetler yetiştirelim.Biz üzerimize düşeni yapalım,insanlığı kurtarmaya bakalım.Allaha emanet olunuz.
    Eyvallah ahmet salı,

Birleştirici, slogandan uzak ve iyiniyetle yaptığın açıklama için sana teşekkür ederim. Din öğrenmek için alimlerin yanına gitmek farz değil.Günümüzde yüzlerce ismini ve itikadını kanıtlamış alimlerin eserleri elimizin altında.. Okuyalım ve araştıralım diyorum.Körü körüne fikirlerimizi değiştirelim diye bir teklifim olmadı hiç bir zaman.. Alimleri de baş üstünde tutalım.. Zaman zaman portalda yaptığımız çıkışlar söz konusu alimlere değil o alimlere isnat edilen yazılara karşıdır.Bir kişiyi doğru belleyip sadece onun verdiği fetvalarla hareket edersek Allah korusun şia gibi imamlarımızı masum sayar isek bunun vebali bize ağır olur.. Biz biliriz ki insanoğlu hata yapmaya müsaittir.. Zaten bir çok alim verdikleri fetvalar sonrası Rabbine sığınızr ve fetvanın arkasından dayandığı delilleri sunar.. Biz de sunulan deliller karşısında bu fetvaya aykırı bir fetva var ise ve onun delili daha sağlam ise ona uymalıyız.. Mesele bu kadar basit.. Alim olmalıyız demiyorum.. Sadece belli başlı itikadi ve ameli meselelerde alimlerin ittifak etikleri ve reddettikleri konularda delillere bakalım diyorum.. Maalesef bu teklifimizi insanlar ehli sünnet dışı hareket etmekle bir tutuyorlar.. Oysa ben biliyorum ki Kaynak olarak kuran ve sünenti almayanlar ehli sünnet dışı olurlar..

Açıklamanızdan dolayı teşekkür eder,bu konuyu kapatarak en kısa zamanda Milli Ğörüş hakkındaki yazılarımıza döneceğimizi belirtmek isterim.Allah'a emanet olunuz.

Allah bu iman üzere sabit tutsun. Bu hali herkese nasip etsin..
    قال الشاعر : ليس اليتيم الذي قد مات والده إن اليتيم يتيم العلم والأدب

AHDE VEFA ibrahim DEMİRCİ kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Fri Feb 2007
    İletiler
    2,598
    Blogdaki Konular
    11
    Bir yıl önce bana ceza puanı veren taner başkanın (o zaman acayii kızmıştım )portalda hangi konuda olursa olsun yazdıgı her yorumun arkasında olmamın bir önemi varmı bilmem ama ben arkasındayım.
    sadece tarikat konularında onun gibi düşünmüyorum.
    milligörüşçü taner beye saygı ve sevgilerimi sunuyorum.
    allahın dinine yardımcı oldugu için onu sevdigimi unutmamasını istirham ediyorum.
    EĞRİ CETVELDEN,DOGRU ÇİZGİ ÇIKMAZ

OkyanusYolcusu A.Ferda DAYI kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Tue Nov 2007
    İletiler
    8
    Blogdaki Konular
    5

Ehlİ SÜnnet

SELAM İLE...ben sitede tüm yazıları ve tüm konuları takip etmiyorum,sadece ilgimi çeken başlıklara göz atıyorum.Hoş ,bilgilendirici ,duygusal yazıların yanında bazen hiç ilgisiz yorumlar bazen hiç bilgisiz cevaplara genelde tebessüm edip geçerken,yazmak zorunda hissettim kendimi.Fikirlerimizi söylüyoruz,yorumları vs.ama bazı şeylerde,ki o şey karşımızdakinin yüreğinin içindekilerle ilgiliyse,durmak gerek.Doğru inanç bir ilimdir ve biz bu konuda ne biliyoruz ve neyi eleştiriyoruz.Karşımızdakine imansız,mezhepsiz,hidayetsiz yada münafık vs.sıfatlarını yapıştırmak o kadar kolay mı ? "Din" bildiğimizden ibaret değil arkadaşlar,"din" dinlediğimizden ibaret değil.Din sadece hocalarımızın anlattığı değil."Din" iddia ediyorumki,çoğu dindarın çok azını tanıdığı bir okyanus. Çoğumuz kulluk mertebesinde olduğumuzu unutup,ilahlık mertebesindeymişiz gibi muamele ediyoruz.O kadar kolay mı yargılamak,karalamak,silip atmak "ben müslümanım" diyen müslümanı.İslamı yaşasak değil,islamı geçekten tanısak bu alemin değişir çehresi.Ve yüreklerimiz tanısa gerçek huzuru,huzur verir ancak...dua ile...

Kısıtlanmış Üye
    Giriş
    Sat Jun 2006
    İletiler
    404
    Taner başkan Allah razı olsun güzel bir açıklama da bulunmuşsun ancak görüşlerindeki tasavvufi ve tarikatler hakkındaki yorumlarına tümüyle bu yazınızda katılıyorum nitekim bu kalbi arındırma cemaatlerinin istismar edilen gruplarında mevcut olması mümkündür o inançları istismar eden herkim ve cemaat var ise bizde ona karşıyız.
    Ancak ben asla ve asla İbn Teymiyye ve Abdulvehhabın tefsirlerine veya ilmi açıklamalarına tabi olmam Ömer Nasuhi Bilmen ve Elmalılı Hamdi Yazir bana fazlasıyla yeterlidir.
    İbn Teymiyyeyi tümüyle red etmediğim gibi tümüyle kabul de etmiyorum.
    Abdulvehhabı Osmanlı arşivlerindende araştırdığım kadarı ile hiçte hayırlı bir zat olarak tanımadım Müslüman toplumları kafir ilan edip ölüm fetvaları veren benim görüşüme göre hakkı savunmak değildir.
    Bunları yıllardır tartıştık sağlılı zeminlerde ya da sağlıksız zeminlerde ancak alabildiğimizi almamız gerektiğini hepimiz bilmemiz gerektiğine inanıyorum.
    Ben şahsen yakından takip ettiğim Dr.Ebubekir Sifil, Mehmet Şevki Eygi ve Mehmet Talu hocalarımızın ilimleri ile aklımı kurcalayan her meseleye nefis cevaplar bulabiliyorum elbette herkes herkesten feyz alamayabilir ancak ben o hocalarımın izahları ile şuanda kendimi iyi hissediyorum elhamdulillah.
    Bu forumda müslüman kardeşine kafirsin diyen zihniyet kendine gelmedikçe bizler fakir olarak mücadelemizi fakirce hakka ulaşmak adına fakirler olarak sürdüreceğiz!
    Ancak o hadis yalan, şu uydurma deyip Resulüllahın hak sözlerini inkar edebileceğimiz tehlikesi hiçte içimizi sıkıntıya sokmuyor nedense!
    Dün ingilizlerle teşvik edilen Arap milliyetçiliği Osmanlı Hilafetine karşın çıkardığı isyan ile Hilafeti yok etmek isteyen dış mihrakların yanında yer alan Abdulvehhab ve Suudi ailesi bugün Ortadoğudaki zulüm ve can pazarının vebalini üzerinde taşıyor vallahualem...
    Osmanlı yıkıldı ne oldu ortadoğuda onlarca ülkeye bölünerek dış şer güçlerin teker teker lokması olup istedikleri ülkeyi sömürüp istedikleri ülkede işgal gerçekleştirebiliyorlar.
    İslam ümmeti birlik olmadıkça biz bu zulümlere herzaman açığız demektir.
    Ehli Sünnet vel cemaati kalbimizin nurudur, Selefi de benim kardeşim ve diğer görüşler veya akınlara mensup müslümanlarda bizim kardeşimizdir Milli Görüş birleştiri bir dava unsudur.
    İnşallah tasavvufu küfür ilan eden yazılar daha görmem, inşallah büyük alimlerimizi karalayan yazılar görmem ve inşallah kardeşlik hukuku son sürat bu sitede en beğendiğim şekli ile devam eder zira buradaki kardeşlik hukuku herzaman savundum diğer MGF sitesinden üstündür. Bunu her platformda hertürlü kalben izah edebilecek kadar içim rahat hamd olsun.
    Ancak yinede kardeşlik hukuku meselelerinde tam değiliz dahada iyi olmamız gerekicektir.
    Dr.Ebubeki Sifil hocamızın şahsıma olan sözüyle sözlerimi bitiyorum inşallah:

Selefiler meselesine gelince, biz akidemizi, fıkhımızı, tarihimizi ve bugünümüzü Selefilerden öğrenme ihtiyacında değiliz. Onlar bizim kardeşlerimizdir; ama 1300 küsür yıllık ilmî miras dururken modern zamanlarda ortaya çıkmış bir akımdan ve onun temsilcilerinden (tekrar söylüyorum, onlar bizim kardeşlerimizdir) din öğrenecek kadar yoksun değiliz elhamdülillah.
    Ehl-i Sünnet çerçevesi içinde hareket eden herkesi kardeş bilir, kardeşlik hukukunu gözetiriz. Çok gerekmedikçe bu çerçeve içindekilerle münakaşa, münazara yapmayız. Bu zaman kaybıdır, enerji kaybıdır.
    Size de tavsiyem böyle meselelerin Ehl-i Sünnet olduğunu söyleyen insanların arasında ihtilaf oluşturmamasına dikkat etmenizdir.
    Allah sa'yinizi meşkûr eylesin.

Dr.Ebubeki SİFİL / Milli Gazete Yazarı

Allah razı olsun.
    ves'selam
    [SIGPIC][/SIGPIC]

+ Konuyu Yanıtla
2 / 1 12 SonSon

Yer İmleri

Gönderme Kuralları