+ Konuyu Yanıtla
9 sonuçtan 1 --- 9 arası gösteriliyor

Konu: Müslümanların Vahdeti Hayal mi?

Merhum Taner PINAR kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Sat Mar 2007
    İletiler
    1,637
    Blogdaki Konular
    6

Müslümanların Vahdeti Hayal mi?

Kime inanacağım ?

Subhanallah .. Dinim parça parça olmuş.. Fırkaların sayısı ne kadar çok artıyor böyle?

Ehl-i Sünnet, Ehl-i Bidat kavramların karmaşası almış başını gitmiş.. Terliksi hayvanın bölünmesi gibi müslkümanların fırkalara ayrıldığını görüyorum..

Canım acıyor ustaa..

Dün sohbet ettiğim kişi bir gün sonra beni tekfir ediyor.. Bir diğeri biber acıdır hayatta acıdır ozaman biber hayattır misali felsefik kıyaslarla kimini harici , kimini bidatçı, kimini münafık , kimini mümin yapıyor..

Yeter artık yahu..

Cemaatlere bakıyorum .. Kime sorsam onlar fırka-i naciye diğerlerinin işi sakat..

Müslşümanların en büyük hastalığı şu ki; "ben kurtuldum diğerleri helak oldu" fikri..

Allah c.c. nun Merhametlilerin en merhametlisi olduğun u biliriz söyleriz.. Şirk koşulması dışında büyük günahları dahi affedeceğini biliriz..

Cenneti sahiplenip diğerlerini (ki bu diğerleri islam düşmanları değil aynı camide namaz kıldıklarımız) cehennemlik yaparız..

Yazıklar olsun..

Kaynak belli ama başvuran yok.. Kuran ve Sünnet.. "Allahın ipine sımsıkı sarılın ki kurtuluşa eresiniz" Ortada net kaynaklar var iken .. Ayet ve hadisle kesin yargı verilmemiş meselerde insanlar birbirlerini tekfir etmede yarış halinde...

Nedir dertleri bu insanların ?

Kimi kesin hükümler olmasına rağmen ayet ve hadisi görmezden gelerek alenen şirke girer ve arkasından binlerce , milyonlarca müslümanı sürükler ...

Kimi tevhid ehli olduğunu iddia eder ve diğerlerini tek kalemde silerek cehenneme gönderir..

Kimi şıhını , kimi işini, kimi menfaatlerini, kimi sevdiğini, kimi de kendini Allah eş koşar da ...

Cehennem ehli olmaya en büyük aday olmasına rağmen kendi cemaati dışındakileri cehennem ehli sayar..

Yok arkadaş ben bu işte yokum..

Namazı kılar , zekatı verir, tevhid ten ödün vermem ve işime bakarım..

Kim kimi cehenneme gönderecekse göndersin..

Din gününün sahibine sığınırım.. ve bu tür meselerde ve haksızlıklarda..O' nu vakil tayin ederim.. O ne güzel Vekildir..

selametle..
    Allah indinde Din İSLAM dır.Kendine başka din ve başka peygamber arayanlara veyl olsun..

ağbi ben 1 sene önce aynı karara vardım,galiba Allah rasulunun s.a.v.in hadisinde bahsettiği dönem geldi, insanların şerrinden korunan ve bir kenarda kendi mükellefiyetlerini yerine getiren kimse en hayırlı insan oldu herhalde,ne dersin...
    Düzenlendi: Taner PINAR 01-01-2008 00:29
    Ölüm de var !!!

Alıntı İsmail AKVARDAR tafarından gönderildi Mesajı Göster
    haci ağbi ben 1 sene önce aynı karara vardım,galiba Allah rasulunun s.a.v.in hadisinde bahsettiği dönem geldi, insanların şerrinden korunan ve bir kenarda kendi mükellefiyetlerini yerine getiren kimse en hayırlı insan oldu herhalde,ne dersin...
    mükellefiyeten ne anladığımıza göre bu fikir değişiklik arzeder...

ben kimseye bulaşmıyorum diye kenara çekilmek , modorn bir sofizimde
    doğurabilir selefi camiasında ki bu çok komik olur ... öte yandan tekfir
    hastalığına bulaşmadan , hariciler konumuna düşmeden , bildiklerini
    yaşayarak (!) tavsiyede bulunmak en güzeli.

tavsiyeyide kavga eder gibi , savaşır gibi yapmadıktan sonra sorun çıkmaz
    herhalde...
    "yolda yürürken eğer ayağınız taşa takılırsa siz yine amerikaya küfredin." (humeyni)

Kayıtsız
    Misafir
    " Sizin en hayırlınız inzivaya çekilen değil, insanların arasına karışıp eza ve cefasına sabredendir. "

hadis

kadir kardeş sana mutlaka katılıyorum.kayıtsız arkadaş'a da fakat bu benim sözüm değil Allah c.c.nun Peyagamberi böyle bir zamanı işaret ediyor,hadis i tam metni ve kaynağı ile bulup buraya koyucam,lakin bence de daha o devir gelmedi fakat siz de bizim mahallede(taner pınar,irfan selçuk,sedat ağbi ve ben)yaşasanız acaba o devir geldi mi diye düşünürsünüz vesselam,ama umut hala var tebliğe devam muhakkak...
    Ölüm de var !!!

WeL_AsR^^ Adem DOĞAN kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Fri Feb 2007
    İletiler
    1,545
    Blogdaki Konular
    1
    benim görevim islami vahdetin sağlanması için mücadele etmek...bu şartlarda bu vahdet olurmu olmazmı tartışılır...fakat sağlanması için elimden gelen her şeyi yaptım mı ? diye soruyorum kendime...tabiki yapmadım...önce elimizden gelen bütün gayreti sarf etmeli,umudumuzu yitirmemeli,mücadelemize azimle devam etmeliyiz...şartları oluşturmak için gayret etmeliyiz sonunda vahdet tam anlamıyla sağlanamasa bile...

ʞoʎ ʎǝşıq uǝpıƃ sɹǝʇ ɯıʎıʎı uǝq

cahilden dostum olacağına alimden düşmanım olsun. o beni dinler en azından bizim ermiş zındıka takımı ise seni beni dinlemez bile , ya ata yaite ya da buşa kulluk ederler de cehenneme kadar gitseler zor uyanırlar

AHDE VEFA ibrahim DEMİRCİ kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Fri Feb 2007
    İletiler
    2,598
    Blogdaki Konular
    11
    Alıntı Taner PINAR tafarından gönderildi Mesajı Göster
    Kime inanacağım ?

Subhanallah .. Dinim parça parça olmuş.. Fırkaların sayısı ne kadar çok artıyor böyle?

Ehl-i Sünnet, Ehl-i Bidat kavramların karmaşası almış başını gitmiş.. Terliksi hayvanın bölünmesi gibi müslkümanların fırkalara ayrıldığını görüyorum..

Canım acıyor ustaa..

Dün sohbet ettiğim kişi bir gün sonra beni tekfir ediyor.. Bir diğeri biber acıdır hayatta acıdır ozaman biber hayattır misali felsefik kıyaslarla kimini harici , kimini bidatçı, kimini münafık , kimini mümin yapıyor..

Yeter artık yahu..

Cemaatlere bakıyorum .. Kime sorsam onlar fırka-i naciye diğerlerinin işi sakat..

Müslşümanların en büyük hastalığı şu ki; "ben kurtuldum diğerleri helak oldu" fikri..

Allah c.c. nun Merhametlilerin en merhametlisi olduğun u biliriz söyleriz.. Şirk koşulması dışında büyük günahları dahi affedeceğini biliriz..

Cenneti sahiplenip diğerlerini (ki bu diğerleri islam düşmanları değil aynı camide namaz kıldıklarımız) cehennemlik yaparız..

Yazıklar olsun..

Kaynak belli ama başvuran yok.. Kuran ve Sünnet.. "Allahın ipine sımsıkı sarılın ki kurtuluşa eresiniz" Ortada net kaynaklar var iken .. Ayet ve hadisle kesin yargı verilmemiş meselerde insanlar birbirlerini tekfir etmede yarış halinde...

Kimi kesin hükümler olmasına rağmen ayet ve hadisi görmezden gelerek alenen şirke girer ve arkasından binlerce , milyonlarca müslümanı sürükler ...

Kimi tevhid ehli olduğunu iddia eder ve diğerlerini tek kalemde silerek cehenneme gönderir..

Kimi şıhını , kimi işini, kimi menfaatlerini, kimi sevdiğini, kimi de kendini Allah eş koşar da ...

Cehennem ehli olmaya en büyük aday olmasına rağmen kendi cemaati dışındakileri cehennem ehli sayar..

Din gününün sahibine sığınırım.. ve bu tür meselerde ve haksızlıklarda..O' nu vakil tayin ederim.. O ne güzel Vekildir..

selametle..
    EĞRİ CETVELDEN,DOGRU ÇİZGİ ÇIKMAZ

Kayıtsız
    Misafir

islam

Alıntı Taner PINAR tafarından gönderildi Mesajı Göster
    Kime inanacağım ?

Canım acıyor ustaa..

Yeter artık yahu..

Yazıklar olsun..

selametle..
    ciddende efendimizin dediği günler gelmiş olmalı.bazı aşırı insanların görüşlerini savunmalarını tabikide doğal karşılıyorum fakat -sende benim gibi düşüneceksin-tavırlarını hiç tasvip etmiyorum.

+ Konuyu Yanıtla

Yer İmleri

Gönderme Kuralları