+ Konuyu Yanıtla
7 / 3 İlkİlk 1234567 SonSon
125 sonuçtan 41 --- 60 arası gösteriliyor

Konu: Aşılar güvenilir mi?

Alıntı Elif AYDIN tafarından gönderildi Mesajı Göster
    Aşı deme de ne dersen de bana :angry[1]:
    6 aydır çocuğun bacakları delik deşik oldu. Hayır bizim zamanımızda bi koldan yapıp bırakırlardı şimdi en az üç tane (bi kol sağ ve sol bacak bir de ağızdan damla...)
    Güvenilirliği konusunda bişey diyemem çünkü çevremde her iki görüşte olanlar da var. Ben özel aşılar hariç hepsini yaptırdım.
    Pnomokok aşısı var aklıma takılan avrupadan gelen ve fiyatı 80YTL onda kararsızım. Bismillah dedik vurdurduk inşAllah olmaz bişey...
    Bizim çocukların doktoru bu "pnomökok aşısı" ile ilgili "tamamen bir gereksizlik" dedi. Her çocuğun bu aşıyı olmasını gerektiren bir durumun olmadığını bana söyledi.
    Anlıycanız tamamen duygusalmış olay. Ayrıca da pahalı bir aşı (toplamı 300-500 ytl yi buluyor)
    Çok ileri derecede ağır hastalığı olan çocuklara bu aşının bir çare olabileceğini de eklediğini belirtmeliyim.
    Allah sağlık sıhhat versin... (AMİN)

BAKIRKÖY MGV

Alıntı İsmail CENGİZ tafarından gönderildi Mesajı Göster
    Ya bu yahu varya onlar.Adamlar topla tüfekle bizleri öldüremeyeceğini biliyor.ne yapıyor kimyasal silah kullanıyor yani bunlar aşı oluyor.
    Yediğimiz yiyeceklerle oynuyorlar.
    sebze meyve tohumunda dışa bağlıyız ve israilden geliyor.
    o yüzden üretilen sebze ve meyvelerden bir daha tohum elde edilemiyor
    ikincisi Nestle denilen çikolatalarda kısırlaştırıcı madde var.
    Çocukları küçüklükten kısırlaştırmaya çalışıyorlar

bunları yapanlar neden aşılarla oynamasın bu onlar için daha kolay

Bütün bunları okuduktan sonra "Öldürmeyen Allah Öldürmüyor" demekten başka çare kalmadı.:)

Ebrar ZİŞAN kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Fri Feb 2008
    İletiler
    594
    valla ne yalan söyliyim bende güvenmiyorum...
    benimde hocalarım çocuklarına ne aşı vurduruyodu ne hamilelikte doğru dürüst kontrol... yani bu çok eski değil yeni sezon...

birde hamilelikteki testler var tabi 2 li 3 lü diye. bilmiyorum amao kadarçok kişiden duydum ki sakat bu çocuk alalım dedikleri halde aldırmayan kadınların sağlam çocuk doğurduklarını...
    ayrıca bi şampuan bile o kadar yıkanmasına rağmen genlere işleyebilen etkisini kaybetmiyosa, bu aşılarıda habire bedava diye yaygınlştırıyolarsa bi bit yeniği vardır gibi gelyo bana...sonuçta şükür nesllimiz hala genç...

savaş şekilleride değişti herşey olabilir... de bu arada bizde iice paranoyak olcaz yani...

Doktorumuz GÜvenİlİrse SÖzÜnÜ Dİnleyelİm

Sevgi Belkıs Elif bilirsiniz sizin sözlerinize çoook güvenirim.Bende bir anneyim. Malesef benim kızım sağlıklı olarak dünyaya gelmedi.Kan uyuşmazlığı ve yüksek tansiyon'dan dolayı bir buçuk ay önce doğdu.Pıramatüre doğduğu içinde 4000 bebekte bir rastlanan hiper tiroyid tespit edildi.(halk arasın'da kuvatr olarak biliniyor.)Hastalık kızım 22 günlükken tesbit edildi.Bu 22 gün süresince sürekli topuktan kan alınıyodu, ben de budurumu tamamem hastanenin maddi çıkar amaçlı yaptığını düşünüyor ve ALLAH biliyo ya çokta kızıyodum.Taki doktorumuz ve farklı hastanelerde ki doktorların aynı teşhisi koymaları ve durumun ciddiyeti anlatılana kadar.eyer teşhis zamanında yapılamaz veya rahatsızlık ciddiye alınmazsa tedavisi yapılmadığı takdirde Allah muhafaza zeka geriliği,cücelik,ve fiziki gelişim bozukluğu yapıyor!!!
    Bunun tedaviside sadece ÇAPA TIP FAKÜLTESİ ÇOCUK ENDOKRİNOLOJİSİ bölümünde yapılıyo.Bizde bu bölüme kızımı götürdük ve Elhamdülillah tedavi sine bir aylık gibi başladık.KIzım şimdi 25 aylık ve RABBİME şükürler olsun sağlığı gayetiyi.Tedavimiz hala devam ediyo,nezaman biter belli deyil ama iyiki doktorların dediklerini ciddiye almışım.Hastanedeki tdavide geç kalınmış çocukları gördükçe kızıma bakıyor ve hamd ediyorum ya bende ihmaledip önemsemeseydim,şimdi belkide çocuğum benim yaptığım hatanın getireceği sonuçlarla yaşamak zorunda kalacaktı.Doktorumuz güvenilirse sözünü dinleyelim.Ve gerçekten gerekliyse ki ben öyle olmasını umuyorum,aşılarınıda doğruluğuna inandığımız yerlerde yaptıralım.Ben sağlık ocaklarında hiç aşı yaptırmadım bütün aşılarımızı doktorumuzun reçetemize yazdığı aşıları alıp DR.muza yaptıdık.Biz tedbir aldığımızı düşünü yoruz takdir CENABI MEVLADAN.Cenabı hak her türlü hilecinin ve çirkin oyun pilanlıyanların oyun larını kendi başlarına çevirecektir.Hepimizin evladı ALLAH'aemanet olsun sağlık ve selamet le .

Çağatay
    Misafir
    Bu konuda fazla bilgi sahibi olmasam da,paylaşmak istediğim birşey var.Ben Kıbrıs'ta yaşıyorum.Komşumuz olan bir ailenin 7 yaşındaki oğulları Tekin'in başına gelen olay...Medyaya da yansıdı,bundan 4-5 sene evvel sanırım Sağlık Bakanlığı kızamık aşılarında bir hata yapmış.Eksik doz vurmuş veyahut vurulmasına sebep olmuş.Kızamık geçiren çocuklardan bazıları da eksik dozda vurulan aşı sebebiyle kızamık virüsünün beyne sıçramasından mütevellit SSPE denilen ölümcül hastalığa uğramış.Beyne sıçrayan kızamık virüsü,bünyede hızlıca etkisini gösterip önce konuşma bozukluğu sonrada yürümekte güçlük çektirerek kendini belli ediyor.Dil üzerinde çıkan siyah lekeler,sıklıkla baş gösteren havaleler,felce uğramış şekilde yatağa düşmek...tamamiyle hayattan soyutlayan bir süreç...Bunları söylemek çok acı,heleki forumda olan annelerimiz bana kızabilirler çok detaya girip bizleri üzüyorsun diye ancak, basit gibi görünen bir aşının eksik dozda veya yanlış şekilde verilmesinin nelere sebep olabileceğini birkez gözler önüne sermek istedim.

Allah kimseye böyle bir acı vermesin,verdiklerine de acil şifalar versin.

Tekin için de dualarınızı bekliyoruz.

Ayrıca,rahatsızlığını başka bir forumda paylaşıp dua dileklerinde bulunduğumda kendisiyle yakından ilgilenen bir arkadaşımın hazırladığı videoyu sizlerede sunmak istiyorum :

selametle..
    Düzenlendi: Mehmet DAĞDELEN 01-03-2008 02:51 Neden: flash düzenlendi

Ben oğlumun menenjit hariç tüm standart aşılarını yaptırdım.Henüz 4 yaşında neden menenjit derseniz, hep dikkatimi çekmiştir her menenjit aşısı yapılan bebek kısa bir süre içerisinde havale geçiriyor havaleye varmasa bile ateşleniyor rahatsızlanıyor.Sağlıklı çocuğa rahatsızlık veren şey nasıl şifa olabilir ki? Mantığım bir tüürlü kabul etmedi ve bende menenjit yaptırmadım.Bilmiyorum ne kadar doğru ne kadar yanlış ama bugüne kadar da hamdolsun bir rahatsızlık olmadı hele yüksek ateş hiç.Selam ve dua ile...

Alıntı Bülent DURUR tafarından gönderildi Mesajı Göster
    Ben oğlumun menenjit hariç tüm standart aşılarını yaptırdım.Henüz 4 yaşında neden menenjit derseniz, hep dikkatimi çekmiştir her menenjit aşısı yapılan bebek kısa bir süre içerisinde havale geçiriyor havaleye varmasa bile ateşleniyor rahatsızlanıyor.Sağlıklı çocuğa rahatsızlık veren şey nasıl şifa olabilir ki? Mantığım bir tüürlü kabul etmedi ve bende menenjit yaptırmadım.Bilmiyorum ne kadar doğru ne kadar yanlış ama bugüne kadar da hamdolsun bir rahatsızlık olmadı hele yüksek ateş hiç.Selam ve dua ile...
    Özellikle menenjit aşısıyla alakalı ortalıkta bir çok söylenti ve gazetelerde çıkmış haberler var.
    Menenjit aşısının hammaddesinin domuzdan elde edildiği iddea ediliyor.İslam ülkelerinde de alternatif aşı çalışmaları olduğu vakit gazetesinde yayınlanmıştı .

Bu konu hafife alınacak ve bana birşey olmaz denilecek bir konu değil.

Yurt dışında bir çok ülkede aşılar isteğe bağlı.O yüzden kimse aşı vurdurmayanlara lütfen salak muamelesi yapmasın...

"Kentler bizi hiç anlamayacak ve esirgemeyecek,ucu yanmış kibrit çöpü gibi kırılacağız,Birşeyler dokunulmamış kalsın gidelim bu şehirden..."

Bu Menenjit asisi hacc icin yapilmasi mecburi bir asi simdi ne yapacagiz biz anlamadim dogrusu
    ikincisi ben kolay kolay grip olmazdim doktorum sana grip asisi yapayim dedi bende gayriihtiyari yap dedim.asiyi yaptiktan sonra üc defa grip oldum.son iki yildir grip asisi olmuyorum simdilik bir sorunum yok cok sükür.
    Ben Beni Biraktigim Zaman Sen Beni Birakma YA RAB

Alıntı Çağatay tafarından gönderildi Mesajı Göster
    Bu konuda fazla bilgi sahibi olmasam da,paylaşmak istediğim birşey var.Ben Kıbrıs'ta yaşıyorum.Komşumuz olan bir ailenin 7 yaşındaki oğulları Tekin'in başına gelen olay...Medyaya da yansıdı,bundan 4-5 sene evvel sanırım Sağlık Bakanlığı kızamık aşılarında bir hata yapmış.Eksik doz vurmuş veyahut vurulmasına sebep olmuş.Kızamık geçiren çocuklardan bazıları da eksik dozda vurulan aşı sebebiyle kızamık virüsünün beyne sıçramasından mütevellit SSPE denilen ölümcül hastalığa uğramış.Beyne sıçrayan kızamık virüsü,bünyede hızlıca etkisini gösterip önce konuşma bozukluğu sonrada yürümekte güçlük çektirerek kendini belli ediyor.Dil üzerinde çıkan siyah lekeler,sıklıkla baş gösteren havaleler,felce uğramış şekilde yatağa düşmek...tamamiyle hayattan soyutlayan bir süreç...Bunları söylemek çok acı,heleki forumda olan annelerimiz bana kızabilirler çok detaya girip bizleri üzüyorsun diye ancak, basit gibi görünen bir aşının eksik dozda veya yanlış şekilde verilmesinin nelere sebep olabileceğini birkez gözler önüne sermek istedim.

Allah kimseye böyle bir acı vermesin,verdiklerine de acil şifalar versin.

Tekin için de dualarınızı bekliyoruz.

Ayrıca,rahatsızlığını başka bir forumda paylaşıp dua dileklerinde bulunduğumda kendisiyle yakından ilgilenen bir arkadaşımın hazırladığı videoyu sizlerede sunmak istiyorum :

http://www.youtube.com/watch?v=x4XWv2Azjwc

selametle..
    Görüntüleri seyrettim.Tekin'e Allah acil şifa versin.Yeryüzüne düşmüş bir melek o.Tertemiz günahsız...Allah iki cihan da yüzünü güldürsün.Çok etkilendim.Allah ailesine sabır versin...
    "Kentler bizi hiç anlamayacak ve esirgemeyecek,ucu yanmış kibrit çöpü gibi kırılacağız,Birşeyler dokunulmamış kalsın gidelim bu şehirden..."

Kayıtsız
    Misafir
    Ben yurt Disinda yasiyorum

cocuk Dogdugu aydan itibaren
    Gelisimine Göre Bir takim hastaliklardan koruyan asilari yaptirmak kanunen
    mecburidir burda asi vakitlerinde Doktor kendisi rendavu verir Ve cocugun asisini
    yapar bu zamana kadar 3 kizim var en büyügü 14 yasinda Her asilarinida yaptirdim
    elh hic bir tehlike ile karsilasmadim Türkiyede yasanan bazi talihsiz olaylarin
    asidan degilde Doktorlardan kaynaklandigini düsünüyorum Hepsini ayni kefeye koymak
    yanlis olur fakat bir cogu meslegini sevdigi icin degilde parayi sevdigi icin bu meslegi
    yapmaktalar sanirim saglik ocaginda devlet hastahanelerinde calisan dr günde 1
    hastada muayne etse 1000 hastada muayne etse ayni parayi alacagi icin
    isini önemsemeden yapiyor ve sonuc bazen korkunc oluyor .......

Gectigimiz sene izine geldigimizde 3 yasindaki kizim izinden dönmemize
    1 gün kala hastalanarak hastahaneye kaldirildi türkiyede devlet hastahanelerinde
    rezil olmayalim diye özele götürdük ve basimiza gelmeyen kalmadi
    Doktorlar aga pasa onlara soru sorulmaz sorarsan cevap alamassin doktor bey
    yarin yola cikacagiz arabayla geldik 3000 kilometre yol bu yolu cocuk dayanirmi
    dedigimde dayanir bisey olmaz doktor bey yapmayin etmeyin burasi benim vatanim
    bu yolun bulgaristani yogoslavyasi var orada cocuk dahada kötülesirse napariz
    bisey olmaz cocuk bu bu sekilde hasta olmasi normal bu arada cocugun 40 derece atesi var
    cocuk sayikliyor artik dayanamadim almanyayi aradim (ADAC) yi Allah cc
    iman nasip eylesin istanbulda almanyada yetismis doktoru devreye soktularda
    bir gün icerisinde cocugu ucakla almanyaya getirtildi türkiyedeki cocuk doktoruda
    halen bu kadar masrafa ne gerek var arabayla yolculuk yapar bu cocuk diye diretiyor
    1 ay tatil yaptik fakat hastahanelerde 1 günde 1 senelik yiprandik almanyaya
    doktora telefon actigimda doktor beni telefonda teselli ediyor sabret az kaldi
    biz islemleri baslatiyoruz üzülme gerekeni yapariz yapiyoruz diyor :(

cok aci bir durum maalesef insana deger verilmiyor ülkemde :(

bu yazdiklarimdan görevini canla basla yapan Doktorlarimizi tenzih ederim
    onlarin yeri her zaman baskadir ......

ustadin dedigi gibi

avrupayi gezdim dolastim gördüm ki kafirlerin isleri var bizim dinimiz gibi saglam
    Dinleri var bizim isimiz Gibi yamuk ......

Kayıtsız
    Misafir
    bakın asılar genellikle herkes vurduruyor lütfen bu yazıyı okuyan hemsireler daha okullaa gelmesin cünkü onların sayesinde kızım eve geldi onu tiireme aldı kustu ateşi 40 derece oldu

benim de 3 çocuğum var ilkında anlamadan yaptırdım ama sonrakilerde belki bir iki aşi olmuşlar yakın zamanda felç aşısı birde tetonoz aşısı meşur oldu hemşireler peşime geziyor illada aşı olacaksın bırakın ALLAH aşkına felç aşısını yaptırtmadım istemiyorum ve samsun 19 mayis ünü versitesinden çok samimi bir baş hemşire arkadaşım vardı kendi kızına aşı yapacaktılşar bir damla istedi vermediler test için o da kızına vurdurmadı bende vurdurmadım vesselamç
    SAHİPSİZ VATANIN BATMASI HAKTIR SENSAHİP ÇIKARSAN BU VATAN BATMAYACAKTIR

Kayıtsız
    Misafir
    Alıntı Huriye YILMAZ tafarından gönderildi Mesajı Göster
    benim de 3 çocuğum var ilkında anlamadan yaptırdım ama sonrakilerde belki bir iki aşi olmuşlar yakın zamanda felç aşısı birde tetonoz aşısı meşur oldu hemşireler peşime geziyor illada aşı olacaksın bırakın ALLAH aşkına felç aşısını yaptırtmadım istemiyorum ve samsun 19 mayis ünü versitesinden çok samimi bir baş hemşire arkadaşım vardı kendi kızına aşı yapacaktılşar bir damla istedi vermediler test için o da kızına vurdurmadı bende vurdurmadım vesselamç
    Cehalet olurda bu kadar olur:)

değerli kayıt sız çocuk benim çocuk sanane ve devlete güven miyorum yapsın bir açıklama bir çocukla 52 gün aynı odayı paylaştım ve okuldan olan çocuk felci aşisında felç olmuştu sen nenden bahsediyorsun ben bir anayim vesselam.

Kayıtsız
    Misafir
    Alıntı Huriye YILMAZ tafarından gönderildi Mesajı Göster
    değerli kayıt sız çocuk benim çocuk sanane ve devlete güven miyorum yapsın bir açıklama bir çocukla 52 gün aynı odayı paylaştım ve okuldan olan çocuk felci aşisında felç olmuştu sen nenden bahsediyorsun ben bir anayim vesselam.
    Değerli kardeşim...çocuk elbette sizin, ve çocuğunuzada rabbimden şifalar dilerim.
    Bu olayın aşının içeriğindenmi yoksa,yanlış uygulamadanmı olduğunu acaba kesin olarak öğrendinizmi? Sadece sizin çocuğunuza yapılmıyorki bu aşı...Hem nice insanlar varki, hatalı yapılan iğne neticesinde kolunu bacağını kaybedenler var...Şimdi kalkıpta burada iğneyi yapan
    kişi yerine devleti suçlamak niye?Devlete güvenmeme konusuna gelince; o zaten bu sitenin genel anlayışı, normal karşılarım..Başı sıkışınca,nerde bu devlet, sıkışmazsa yıkılsın bu devlet!

Alıntı Kayıtsız tafarından gönderildi Mesajı Göster
    Değerli kardeşim...çocuk elbette sizin, ve çocuğunuzada rabbimden şifalar dilerim.
    Bu olayın aşının içeriğindenmi yoksa,yanlış uygulamadanmı olduğunu acaba kesin olarak öğrendinizmi? Sadece sizin çocuğunuza yapılmıyorki bu aşı...Hem nice insanlar varki, hatalı yapılan iğne neticesinde kolunu bacağını kaybedenler var...Şimdi kalkıpta burada iğneyi yapan
    kişi yerine devleti suçlamak niye?Devlete güvenmeme konusuna gelince; o zaten bu sitenin genel anlayışı, normal karşılarım..Başı sıkışınca,nerde bu devlet, sıkışmazsa yıkılsın bu devlet!
    Bizi ne kadar önyargılı okuduğunuz ortada.Herşeyden önce devlet bizim devletimizdir.

Biz geceli gündüzlü kucağımızda bebeklerimizle bu ülke bu vatan için koşuşturuyoruz.Elbette vergi verdiğimiz devletin gidişatı,yanlışları bizi ilgilendirir.

Gelelim aşı meselesine.En son 1-2 ay önceydi Muğla'da aşı faciası yaşandı.Tüm ana haber bültenlerinde çıktı.Aşıların içeriği yüzünden bir çocuk öldü.Bir çoğuda büyük rahatsızlıklar geçirdiler...

En doğal insani hakkımız bu aşıların nerede üretildiği ve içeriğinde ne olduğunu bilme hakkımızdır...

Alıntı Mehmet DAĞDELEN tafarından gönderildi Mesajı Göster
    tartışmaya gerek yok. yapılması gereken belli. sağlık bakanlığı bir program
    başlatıp aşı olacak herkese aşı öncesi direnç testi uygulayabilir.
    böylece değişken sonuçlar verebilen aşılarda hata olayı ortadan kalkar.

aşı ve ilaçların yan tesirleri biliniyorsa bunları harekete geçiren faktörlerde
    biliniyor demektir. aşı olacak her kişiye faktör testleri uygulanabilir.
    evet bu maliyatleri artırır ama önem veren kişiler için maliyet mühim olmasa gerek.

mehmet abi sorun sadece bazı kişilerin metobolizmalarının aşıya
    tepki vermeleri değil ; asıl sorun sağlıksız ve denetimsiz hatta
    bizzat lions klüplerinin organize ettiği aşılar.

işte bunlar soru işaretlerini çoğaltıyor. lions klüpleri türk - islam
    çoğrafyasında neden bu şekilde amme hizmeti yapıyor ? bu sadece
    iyi niyetle ve reklam amaçlımı yoksa bu sonuçları 30-40 yıl sonra
    ancak anlaşılıcak bir planın parçası mı ?

doktor ve hemşirelerden başka hatta çok daha fazla bu işten
    ( 3. dünya ülkelerinden getirilen aşılar) rant sağlayan bir kesim
    mi var ? iyi niyet süsünün altında ki gerçek amaç bu olabilir mi ?

gibi sorular.

ve basma kalıpdüşünce ve öğretim metotlarını reddeden doktorlar
    ( sorgulayan araştıran )sürekli bu aşıların sağlıksız ve kullanılmaması
    gerektiği söylüyor ve susturuluyorlar.

ve aşıya tanımlama getirenler ;

burada karşıçıkış aşıya değil ; mevcut aşıların sağlıksız olma ihtimalinedir.
    ve bunun yaygaracılığını yapan kuruluşların güvenilirsizliğindendir.
    "yolda yürürken eğer ayağınız taşa takılırsa siz yine amerikaya küfredin." (humeyni)

Nasil GÜveneyİm ArkadaŞ DÜn ÇocuĞu AŞiya GÖtÜrmÜŞ Gece Acİle Kaldirdilar 41 Derece AteŞ Ne Oldu Bu ÇocuĞa Sİz SÖyleyİn 3 SaĞatte Anjİmİ Oldu GÜven Mİyorum Vesselam.

Kayıtsız
    Misafir

aşılara güvenilir mi

bence aşılara güvenilmez.çünkü kanseryapma tehlkesi var.okul aşılarına hiç güvenmemenizi tavsiye ediyorum.

Ebrar ZİŞAN kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Fri Feb 2008
    İletiler
    594
    millet bedava diye aşı oluyo bu memlekette...

+ Konuyu Yanıtla
7 / 3 İlkİlk 1234567 SonSon

Tags for this Thread

Yer İmleri

Gönderme Kuralları