+ Konuyu Yanıtla
6 / 3 İlkİlk 123456 SonSon
117 sonuçtan 41 --- 60 arası gösteriliyor

Konu: Ahmet Akgül Kimdir?

Kayıtsız
    Misafir

Ahmet Akgul

Arkadaslar ben bu partinin genel merkezinde yillarca calistim. Ahmet Akgul kimdir sorusuna verilen bir suru cevap var, ancak bulabilirseniz Ahmet Akgul ve ekibinin cikardigi ELAZIZ gazetesini okuyun ve orada gorun kim oldugunu!
    Hocami mehdi ilan ettigini goreceksiniz
    Milli gorus camiasi icerisindeki bir cok kisi hakkinda asilsiz itham ve hatta iftiralarina sahit olacaksiniz. Benim ve Mehmet Karaman'in ajan ve hain oldugu da dahildir buna.
    Oguzhan Bey gibi bu davanin ensamimi insanlarindan birine Ermeni dedigini okuyacaksiniz orada,
    Bu gazetenin Genel Merkezce yasaklandigina ben sahidim ve onlari dagitim icin gosterdikleri cabayi da bilmeyen yoktur.
    Genel merkez tarafindan defalarca uyarilmasina ragmen, her hafta guya Hocama bagliliklarini belirtmeye calisan 15 yada 20 kisilik bir grubu Genele merkeze gonderip, gereksiz yere tepki cektigini bildikleri halde Hocam lehine irrite edici slaganlar attiklarini gorduk.
    Hocam herhalde her uyariyi kendisi yapmaz, ozel kalemi var, o partinin yetkilileri var! Onlarin uyarisi da Hocamin bilgisi dahilinde demek degil idir? Muhittin Hoca birsey soyluyorsa, ondan muhakkak Hocamizin haberi vardir ve Muhittin Hoca emir almadan bisey soylemez. Soyleseydi hala orda olmazdi.
    Bana gore, kendini yucelterek Hocamizin yerinde (Allah gecinden versin, ondan sonra) kendini gormeye baslayan birisiydi. Fevri davrandi, yanlis islere bulasti diye dusunuyorum. Insallah yine de ben yanilirim.
    Hepinize hayirli isler diliyorum.

Ahmet Akgül'ün küçük gelini bizim çok yakın arkadaşımızdır,Aynı zamanda Ahmet Akgül ile beraber içeri alınan İsmet Sezgin,Ali Çağıl ve Nevzat Gündüz bir zamanlar Saadet partisi Gebze İlçe Teşkilatına yıllarca çok hizmet etmiş abilerimizdendi.Kısa bir zaman önce Ahmet Akgül'ün Milli Çözüm dergisini ön plana çıkarmaya çalıştıkları anda Partiden geçici süreli uzaklaştırma kararı alınan kişilerdir.Şunu belirtmek isterim kim iyidir kim kötüdür bilmem Allah herşeyi daha iyi bilendir,bildiğim şey şudur ki hısımları olan Zeycan abla hala teşkilatta canla başla çalışmaktadır.Bir yanlış varsa ortada Rabbim hepsinin yardımcısı olsun çünki gerçekten iyi insanlardır bu kişiler.Ahmet Akgül'ün tanımını yapamayacağım çünki çok tanımıyorum ama Partiden yasak getirilmeden önce çok çok evlerimizde ağırladığımız bir isimdir...

Fatih Konevî
    Misafir

Milli Çözüm , Ahmet Akgül ve Milli Derin Devlet...

S.aleyküm...
    Ahmet Akgülü 90 lı yıllarda Refah Partisinin eğitim çalışmlarında tanımıştım ilkkez. Yine o yıllarda teşkilatçık, dava erlerine tebliğ metotları gibi kitapları da basılmıştı. 94 yılında (biz o sıralar ortaokuldaydık) Konya İl Teşkilatında 1 kaç saatlik eğitim vermişti bize..
    Sonraki yıllarda pek fazla görmedim kendisini. Ara sıra Konyaya geldiğini ve bir takım özel söyleşiler yaptığını biliyorduk. Ancak katılmadık.
    99 yılından itibaren Ahmet Akgülün alışılageldik milli görş söylemleri ve eğitimleri dışında, Atatürk , Uzayda hayat, Mehdilik gibi konularda konferanslarla boy gösterdiğine şahit olduk. Bir dönem Elaziz gazetesi ile paralel çalışmalarda bulunduğunu duyuyorduk. Ki yine o yıllarda Ahmet Akgül ile yakın mesaide bulunan ve daha sonra Miili Çözüm olarak ortaya çıkan ekibin Ahemt Akgülle sürekli irtibat halinde olduğu aşikardı. Biz o yıllarda Konyada üniversitede teşkilatında idik. Yİne bu ekibin o yıllarda Teşkilat içinde başıboş tavır ve eylemleri o dönem MGV bünyesinde rahatsızlık yaratmaya başlamıştı.
    3 Kasım seçimlerinde seçim çalışmalrı ve sonrasında bu ekip teşkilatla bağlarını kopardı. KEndileri hiç bir zaman biz Miili Görüşçü değiliz demediler. Yapılan her çalışmaya ve seçim sırasındaki çalışmalara hep katıldılar. Ancak onlara göre esas çıkış noktası Erbakan Hocamızın etrafındaki bir kasım hain ve Yahudi Dönmesi olduğuna inandıkları kişilerin (ki bu ikişiler yıllarca bu davada saçlarını ağartmış abilerimzidir) Erbakan Hocayı yanlış yönlendirdikleri bu nedenle hedefe ulaşılamadığı gibi bir saplantı içine düşmeleriydi.
    Bir İfrat ve Tefrit hareketi olarak ortaya çıkan bu yapı, sonraki yıllarda her cuma Hamidiye Camiisine giderek attığı sloganlarla Hocamıza desteklerini esirgemediler.
    Daha sonraki zaman diliminde Genel Merkez ve Teşkilatarın bu gruba mesafeli durulması yönünde verdiği karardan sonra, gerek üniversite teşkilatlarında gerekse Gençlik kollarında bu gruba yakın kişiler teşkilatlardan temizlendi.
    Yien de bu isimler geçmişte yapmış olduları hayırlı çalışmalardan dolayı kazandıkalrı saygıdan hrehangi bir şey kaybetmedi. Kii bunu fazasıyla hakediyorlardı.
    Daha sorna Milli Çözüm olarak çıkarılan dergi ile, bir Milli Derin Devletten bahsedilegeldi. İşçi Partisi , ve ADD gibi oluşmlarla ortak hareket eder hale geldiler. Büyük otellerde yapılan paneller programlar bunların cabasıydı. Yine bu dergide sürekli oarak İl teşkilatlarına, onların başkanlarına , Eski Bakan ve milletekillerine yapılan hakaretler ve edilen küfürler dergide hiç eksik olmadı. Yine bu dergide sürekli oarak MEhdilik, Kıyamet senaryoları, vs.. işlendi..
    Özellikle Milli Çözüm dergisinin ana gövdesini Konyada olması nedeniyle, belli bir süre sempati ile yaklaşılan bu grup zamanla tamamen teşkilatla bağlarını kopardı.
    Geçen sene 2007 ramazanda Sp Konya İl Gençlik Koları başkanı ve İl Gençlik Kolları üylerinden birine yapmış oldukları saldırmışlar ve Darp etmişlerdi. Saldırya uğrayanlardan biri hayati tehlike atlatmıştı. Daha sonra bu ekipten bazı kişiler tutuklanarak mahkemeye çıkarıldı.

Ne adına olursa olsun, gücü ve meşruiyeti nerden alırlarsa alsınlar bu teşkilatlara ve onun mensuplarına ve ileri gelenlerine karşı şiddete kadar gidecek bir takım eylemleri yapanlar, her türlü küfür ve hakareti yazdıkları yazılarda ve konuşmalarında söytlemekten geri durmayan bir grup ve oluşum bizim nezdimizde dikkate alınacak ve itibar edilecek bir oluşum değildir.

Elahmdülillah Genel Merkezimiz ve teşkilattlarımız zamanında bu tehlikeyi görerek bertaraf etmişler ve Miili Görüşe leke getirebilecek bu tür ifrat ve tefrit hareketini daha ilk yıllarında camiamızdan temizlemişlerdir.
    Allah kendilerinden razı olsun..

Kayıtsız
    Misafir
    Ya arkadaslar Perincekgillerin bir adaminin hala nesini savunuyorsunuz anlamiyorum.Yok neymis bilmeyen konusmasinmis,söyle yapmasinmis, böyle yapmasinmis. Böyle sacmalik olur mu ya. Ada Ulusal Kanala Maddi manevi destegini esirgemeyecek ve Ulusal Kanalin misyonunu dünya alem bilecek ve biz de bu adami kollayacagiz öyle mi? Ve bunu Partinin basindakiler degerlendiremiyecek kadar basiretsiz miki buradaki degerli Alimler bu meselede tuhaf yorumlar yapiyorlar...

ÇARE BELLİ
    Giriş
    Tue Feb 2007
    İletiler
    16
    Enes e yaa sen hocayı mehdi olarak ilan edenlere nasıl Milli Görüşçü dersin Şevket kazan ve hocanın yanındakilere zıt bir insan AHmet akgül ben sapıtmış diyordum ama ergenekonla alakası çıkınca gerçekten şaşırmadım
    GÖREVİMİZ SEFERDİR.....

yarbay
    Misafir

ahmet akgün

ahmet akgün benim hocamdı el-aziz okuruyum.daha sonra ahmet hocanın fikirleri değişmeye başladı guruptan ayrıldı.el-azizden ayrılıncada muterem hocamında gözünden düştü ....sürüden ayrılanı kurt kapar deler ya onada öyle oldu...masonik yapılanmanın açık hedefi haline gedi....şimdilik yeter

Kayıtsız
    Misafir

Ahmet Akgül ve Ekibinin Konya'da Teşkilatımıza Verdikleri Sıkıntılar

1- Tüm teşkilat büyüklerine iftiraya varacak şekilde isnatlarda bulunmaları, onlara Yahudi dönmesi, Ermeni, siyonizmin askeri, sabatayist, fasık, teşkilatlarımıza marazlı ifadelerini kullanmaları;

- Şevket Kazan Bey’e Yahudi ajanı denmesi, Oğuzhan Asiltürk Beye Ermeni, Mete Gündoğan Beye Sabatayist, Recai Kutan Beye Akl-ı evvel, Rıza Güneri Beye marazlı, Zülfikar Gazi Beye fasık vb… kişilere çok farklı ifadeler kullanmaktadırlar.

2- Çalışmalarını legal olarak göstermek için çeşitli faaliyetlerde ve söylemlerde bulunmaktadırlar;

-Evliliklerinin dahi Erbakan Hocamızın izniyle gerçekleştiğini söylemektedirler.

-Her hafta Cuma günleri mutat olarak ziyaret ederek, çiçek ve Milli Çözüm dergilerini hediye ederek yaptıkları çalışmaları ve Milli çözüm dergisini legal göstermektedirler.

-Erbakan Hocamızı rüyalarında görmelerinden dolayı yaptıkları çalışmaların doğru olduğunu iddia etmektedirler.

Teşkilatın önemli toplantı ver programları öncesinde veya gününde programlar düzenleyerek Ahmet Akgül’e konferans verdirmeleri.

3- Milli Çözüm dergisinin tüm Adliye, Askeriye, Resmi Protokollere, tüm medya organlarına ve ilçe teşkilatlarına ücretsiz olarak göndermektedirler. Bu şekilde Mili Çözüm dergisinin, Saadet Partisinin bir yayın organı imiş gibi algılanması sağlamaktadırlar.

4- Ahmet Akgül’ün teşkilat programlarına çağrılmaması emredildiği halde Erdoğan Pişkin teşkilatta görevi olduğu zamanlarda çeşitli programlara çağırmıştır. Bu yapılan programlardan dolayı teşkilatımız resmi makamlarla sıkıntıya girmiştir. Esam teşkilatı yapılan bir programdan dolayı takibe alınarak Mahkemeye sevk edilmiştir. Bunun neticesinde Esam üyeleri mahkum olup, cezaları para cezasına çevrilmiştir.

5- Yaptıkları çalışmaların Teşkilatı sıkıntıya sokmasından, izinsiz hareket etmelerinden, kendi teşkilatlarını kurmaya çalışmalarından dolayı, yaptıklarının Erbakan Hocamızın tasvip etmediği hususunda Muhittin Yıldırım Beyin, Erdoğan Pişkin’e gerekirse Erbakan Hocamızla görüştürebileceğini söylemesi üzerine Ahmet Akgül’ü telefonla arayıp, izin almasıdır. Erbakan Hocamızın da bu görüşme talebini her şeyi tevil etmelerinden dolayı, kendi istedikleri gibi yorumlamalarından dolayı kabul etmemiştir. Teşkilat büyüklerinin de bu noktada yaptıkları nasihat ve görüşmelerinden bir netice alamamışlardır.

6- Teşkilatın içerisine kendi görüşlerinden gençleri sokarak, teşkilat içerisinde fitneye sebep olmaktadır. Teşkilatta görevli gençleri ve kişileri teşkilat çalışmalarından uzaklaştırmaktadırlar.

7- Erbakan hocamıza olan sevgide ifrat noksana vardıkları için, Hocamıza Mehdiyet isnat edip, Türkiye’de ki her hareketi organize ettiğini, her şeyi yapabileceğini, her şeyi yapmaya muktedir olduğunu ve bu görüşlerini herkese söylemeleri teşkilatı zora sokmaktadır. Harun Yahya eserlerinin hepsini Erbakan Hocamızın hazırladığını iddia etmektedirler. Ali Bulaç’ın Mealinin Erbakan Hocamız tarafından yazıldığını söylemektedirler;

- 28 Şubat Sürecinin Erbakan hocamız tarafından yapıldığı, Generallerin Erbakan Hocamız tarafından atandığı, Ordunun direkt Erbakan Hocamıza bağlı olduğu, Mossad içerisine Erbakan Hocamızın ajanlar yerleştirdiği, Bill Clinton’ı seçilmesinde Erbakan Hocamızın etkin rol alması vs…

8- Milli Çözüm Dergisinde ki yazılarında, Tv ve Konferanslarında yaptığı konuşmalarda, Cd’lerinde diğer cemaat ve partilere hakaretler yapmaktadırlar. Bu konuşmaları her ortamda yaptıkları için teşkilatımız ciddi tepki almaktadır.

9- Yaptıkları programlar, sohbetler ile ciddi manada fitneye sebep olmaktadırlar. Teşkilatın yetiştirdiği gençlerin kafasının karışmasına, teşkilatlarda görev almalarını engel olup, sapkın olan ifadelerin herkese söyleyerek teşkilatımıza karşı buğuza sebep olmaktadırlar.

10- Diğer illerde de (İstanbul, Gebze, Bursa, Kocaeli vs…) benzeri yapılanmalar yapmaktadırlar.

11- Ahmet Akgül’ün teşkilat programlarına çağırılmaması ve yapılan programlara teşkilat mensuplarının katılmaması hususunda verilen talimatı, “Erbakan Hocamızın ağzından duydunuz mu?” diyerek kabul etmemeleri. Teşkilat tarafından yapılan tüm uyarıları kabul etmeyip, bu uyarıları yapanlara çeşitli isnatlarda bulunmaktadırlar.

12- Yapılan bütün mitinglere katılıp, tertip komitesinin belirlemiş olduğu sınırların dışına çıkıp sanki mitingi yada salon programını provake edercesine slogan atıp, yapılan ikazlara kulak asmamaktadırlar. Teşkilat görevlilerine her programda hakaret edip, olay çıkarmaktadırlar.

13- Teşkilat programlarını sabote edip, teşkilatı sıkıntıya sokucu hareket ve davranışlarda bulunmaktadırlar;

- Son genel seçimler esnasında Saadet Partisi broşürlerinin arasına Milli Çözüm dergisinden veya Ahmet Akgül’ün yazılarından oluşan bir takım metinleri koyup gençler vasıtasıyla halka dağıtımını yapmak,

- Millet vekili aday tanıtım programında yapılan hiçbir ikaza uymadıkları gibi salon görevlilerine müdahale edip yaklaşık 20 kişiyle bir teşkilat mensubuna saldıracak kadar ileri gitmeleri,

14- Son yaşanan olayda ise : “Hocamız bizimle ilgili bir sıkıntısı olsa bunu mutlaka belli ederdi. Siz kendi kafanızdan hocamızla aramıza girmeye çalışıyorsunuz. Bize hep engel olmaya çalışıyorsunuz gibi gerekçelerle ramazan ayı içinde iftara 30 dakika kala evinin önünde pusu kurarak gençlik kolları başkanı Hamza Okur sopalarla saldırılarak darp edildi. Bu hadiseyi gerçekleştiren 5 kişi Erdoğan Bişkin’in en yakınındaki insanlardır.

Ama Tez Grubu yine rahat durmamış ve gençlik kollarından Abdullah Pirinçci’yi kendilerine hakaret ettiği gerekçesiyle yine evinin önünde ailesinin gözleri önünde 13 kişi ile darp etmişlerdir. Darp edilen arkadaş hayati tehlike yaşamış ve 35 gün rapor yazılarak hastaneden taburcu olmuştur.

Gençlik kolları başkanımızın darp edilmesinden sonra camiamıza zarar gelmemesi olayların dışarıya yansımaması için gençlik kolları gereken tedbirleri almış ve gençlerin fevri bir hareket yapması engellenmiştir.
    Düzenlendi: Murat KARAERKEK 25-07-2008 01:35 Neden: ....

Kayıtsız
    Misafir

A Akgül

Ahmet Akgül'ü
    Talat Paşa eyleminde Berlin yürüyüşünde gördüm.Ulusal TV de bir kaçkez izledim.Ulusal duruşu olan temiz bir insan.
    Konyada tutuklanırken "size muhalif herkes Ergenekon,tüm memleketi cezaevine çevirdiniz"diye çıkıştı.SP Berlinde ve Lozanda hiç bir temsilci bulundurmaması manidar bir durumdur.Ergenekon dan SP tutuklanan varmı?ben duymadım.SP den Ergenekon AB-D karar verilmiş tetibe karşı bir açıklama duydunuzmu?

Kayıtsız
    Misafir

..

hocamız önceden anlamış bu adamın ihanetini ve uzaklaştırılmasını istemiş..
    dikkat ederseniz yukardaki yazılardan birinde hocamızın konuşmasından alınan bir metinde"dış mihraklar tarafından desteklenen grup" yani bugün adı ergenekoncular olan grup.. fazla söza hacet yok gibi..

Kayıtsız
    Misafir

ahmet akgül hakkında bildiklerim

ben eski bir üniversite başkanıyım. Ahmet Akgül'ü bir teşkilat gezisinde Elazığ'da gördüm. bizlere sohbet etti. Motive edici konuşmalar yaptı. Ama sohbetin en dikkat çekici tarafı sürekli tarihler vererek şifreli konuşmasıydı. mesela şöyle diyordu. Bekleyin altı ay sonra çok şey değişecek. bir yıl sonra şu iktidardan inecek. Bilmem şurası karışacak vb.İnancım gayb konusunda bilgi verilmesinin mümkün olmadığını öğrettiği için bu sohbet beni tatmin etmedi.
    El aziz gurubu olarak bilinen bu gurubun çok net bir gurup olmadığına inanıyorum.
    bu sohbetten bir yıl sonraki bir genel merkez toplantısında Ahmet AkGül'ün itikadi bir sapma ,içerisinde olduğu ve kesinlikle vakfa ve çalışmalara davet edilmemesi gerektiği söylendi.
    Muhterem hocamı mehdi olarak gördükleri söyleniyor.

diyarbakırlı mağdur
    Misafir

O Kadar TaninmiŞ Bİr Şahsİyet DeĞİl Galİba Olsaydi Basinda Boy GÖsterİrdİ.

Benim bildiğim Ahmet AKGÜL bir zamanlar diyarbakırda görev yapan bir Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi öğretmeniydi.Acaba bahsetiğiniz muhterem zat o mudur?

DADAŞ
    Misafir

Ahmet AkgÜl

ya saf olmayın hocamın uyarılarını dikkate almayacan( mehdi diyecen mehdiyi dinlemeyecen ) ve bir sürü safsataya gircen konya teşkilatındaki arkadaşları darp edecen ve ramazanda dahada ileri giderek üzerine kaldırım taşı koyacak kadar kinlenip hastanelik edecen ,sonrada bu ekip milli görüşçüdür diyecen , bu ekip eski gömleksiz milli görüşçülerin farklı bir kesimidir , bizde kural şudur
    BAŞ BAŞA BAŞTA ALLAHA BAĞLIDIR
    teşkilatta olmayan veteşkilata leke getiren milli görüşçü olamaz onlar sakattı ve teşkilatta bunu önceden açıkladı çok şükür yine başımız dik

Alıntı hakan tafarından gönderildi Mesajı Göster
    arkadaşım ahmet akgül bey senden daha iyi bir milli görüşlüdür lütfen saptırmayalım ALLAHın izniyle alnının akıyla çıkacak bunların niyeti belli hedef belli ahmet akgül beyi susturmak işlerine gelmiyor
    akgülün konuşması onların işine geliyorki niye sustursunlar ne güzel milli görüşe zarar veriyor fitne çıkarıyor neden sustursunlar uyanın beyler uyanın
    Düzenlendi: Tevfik YAZICILAR 29-06-2011 20:29 Neden: ...
    hayat;iman ve cihattır. Bu iki değer ve dinanizme, kim sahip olursa, zaferi onlar kazanacaktır.

Ahmet AKGUL'un durumu su an nedir bilemem ama Refah ve Fazilet zamanında hocaya hayranlıgı ve sohbetleri ile bilirdik abimizi. Ne diyelim hayırlısı neyse o olsun.

SELAM OLSUN FATİHLERİN NESLİNE SELAM OLSUN MUHABBET ERLERİNE

Sahra Gül
    Misafir

Mehdî olup etrafındakileri ayırt edememek

Herkese merhaba,

Burada bu konu hakkında yazılan yorumların neredeyse tamamını okudum. Açık söylemek gerekirse 3 ayrı grup oluşmuş gibi geldi bana.

1- Ahmet Akgül taraftarları
    2- Ahmet Akgül'ün ihanetamiz tavırlarına kızan ve eleştiren kendisinin Millî Görüş camiasından uzaklaştırıldığını ve bu camia mensuplarının bu kişi ve oluşumlara itibar etmemelerini öneren bir kesim.
    3- Ahmet Akgül'ün son dönemde yaptıklarını tasvip etmeyen, ama geçmişte yaptıklarının da göz ardı edilmemesini tavsiye ederek eleştirilerde daha insaflı olunmasını önerenler.

Ben açıkçası bu grubun hangisinde yer alacağımı bilemedim. Fakat müsaade ederseniz 3 grupta yer alanlara da söyleyeceklerim var.

1.Gruba şunu söylemek istiyorum;

Sn. Ahmet Akgül Bey, bir yandan Sn. Prof.Dr.N.Erbakan Hocamızın mehdî olduğunu iddia edip, diğer yandan etrafındakilerin gerçek niyetini ayırt edemediğini ve çevresindeki bir takım kişiler yüzünden hem kendisinin hem de camianın zarar gördüğünü iddia ediyormuş. Açık söylemek gerekirse (El Aziz) adlı siteye zaman zaman ziyaretlerde bulunup yayınlarını takip ediyorum. Sn. Şevket Kazan hakkındaki yazıları okumuş hatta çevremde bazı kişilere de göndererek bu ne demek oluyor diye sormuştum.

Sn. Ahmet Akgül, bizler biliriz ki, keramet sahibi velîler, vs. kişiler kalp gözleri açık insanlardır. Allah(cc.) tarafından bir takım iltifatlara mazhar olurlar, kaldı ki, mehdîlik gibi bir sıfatla özdeşlediğiniz bir şahsın etrafındaki kişilerin niyetlerini anlamaktan aciz olduğunu îmâ etmekle bir yandan yapıp diğer yandan yıktığınızın farkında mısınız acaba?.

Ayrıca ben Sn. Erbakan Hocamızı çok severim, fakat sevgide aşırı gidip, Allah(cc.) gücendirmek istemem, hocamız çok değerli bir şahsiyettir, lâkin mehdîlik yakıştırmalarının hem onu hem de bizleri büyük bir riske atacağını düşünüyorum, sarfettiğimiz kelimelere çok dikkat etmeliyiz. Bugün birilerini övmek adına burada söylediklerimiz yarın huzuru mahşerde aleyhimize delil olarak kullanılabilinir,ve bizi asıl övülmesi gerekenin gözünden düşürebilir.

2.Gruba şunu söylemek istiyorum;

Büyük bir ihtimalle sizler Millî Görüş camiasına yıllarını vermiş, iyi günlerinde meyvelerini toplayanlara inat en zor dönemlerde, sadece bir teşekkür karşılığında kutlu bildiğiniz davanıza hizmeti esirgememiş kişilersiniz.

Lâkin ben sizler kadar aktif olmasam da bugüne kadar Millî Görüş kadrolarından başkasına oyu nasib olmamış ve kendi çapında da hizmetlerine devam etmeye çalışmış bir arkadaşınız olarak çevremde yaptığım bazı gözlemlerden edindiğim tespiti haddim olmayarak sizlere ifade etmek istiyorum.

Bizim camiamızda bir mantık vardır, burada hizmet makam için değil, vatan ve iman içindir. Bu yüzden teşkilatlarda hizmet verenlere ya da buralara hizmet için gelenlere ilk söylenen şey, sen elinden geleni yap taktir Allah'tan. İşte büyük yanlış burada başlıyor, insanlar verdikleri hizmetlerin insanlar tarafından da taktir edilip, hizmetlerinin karşılığında yeni rütbelerle taltif edilmeyi bekliyor. Dikkat ederseniz SP Teşkilatlarının önde gelen isimleri hep AK saçlılardan oluşuyor, şüphesiz bu kişilerin saçları değimende ağarmadı ama artık yeni yüzlere ve daha genç yeteneklere de şans tanınması gerekir diye düşünüyorum.

Eğer dalında toplanmayı bekleyen olgunlaşmış meyveler, bir an evvel toplanarak insanlığın istifadesine sunulmazsa durduğu yerde çürür ve etrafa kötü kokular yayarlar. Bence Ahmet Akgül olayında da böyle bir durum yaşanmış, her ne kadar ben kendisini tanımıyorsam da içinizde bu zatın geçmişte olumlu icraatlarının bulunduğunu ifade edenler var, bunlar zamanında gerektiği gibi değerlendirilseydi belki bugünkü durum yaşanmazdı, ama tabii ki bu benim bir bakış açım yanılıyor da olabilirim, belki de kendisi hakkındaki kanaatleri erken tespit edenler yapılanları takdire gerek görmemiştir,bizler kendisini uzaktan tanıyoruz. Yine de bundan böyle Millî Görüş kadrolarında emek verenlerin başarılarının sadece yürekten, şifahen değil aynı zamanda kendilerine birtakım fırsatlar tanınarak da desteklenip onların küsüp gitmelerine en azından gücenme duyguları içinde dallarında çürüyüp etrafı kokutmalarına engel olunması gerektiğini düşünüyorum.

Çünkü hepimiz insanız ve hepimizin bir nefsi var karşılanmayan beklentilerin nefislerimizi azdırmasından korkarım.

3. Gruba şunu söylemek istiyorum;

Şu an için en insaflı kesim burası gibi görünüyorsa da Sn. Ahmet Akgül hakkında ortaya atılan iddialar da yenilir yutulur cinsten değil. Kısacası zamanında bahsettiğiniz kadar verimli hizmetleri geçen birinin birden bire de rotasını bu denli değiştirmesi beni tedirgin etti açıkçası, bu bana neyi hatırlattı biliyor musunuz?... Peygamberimizin döneminde, üzerine giyecek ikinci gömleği dahi olmayan bir sahabenin gecesini gündüzünü mescitde, Peygamberimizin dizinin dibinde geçirerek taktirini kazanmış ve daha sonra peygamberimizden kendisinin zengin olması için dua da bulunmasını ısrarla istemesi üzerine baştan buna sıcak bakmayan peygamberimizin daha sonra duası üzerine sahabenin birden çok zengin olarak, önce sadece Cuma Namazı için daha sonra da Bayram Namazı ve sonunda tamamen kendi sürülerine dalarak cemaati hatta ibadeti bırakması, peygamberimizin gönderdiği zekat toplayan elçilerini kapısından kovması üzerine peygamberimiz tarafından bu kişiye selam dahi verilmemesi için çevresini tembihlemesinden hiç bir farkı yok bu durumun. Teşbih de hata olmaz ama Sn. Ahmet Akgül Bey, zamanında çok icraatta bulunup, sonra bu kadar ters düşüp sürüden ayrılarak hocamızın bir selamından bile olacağına az ama öz hizmet etseydi daha iyi olurdu bence.

Zaten Hadisler de İbadetin makbulü, az ama devamlı olanıdır buyrulmuyor mu?.

Sahra Gül,

hizbulislam
    Misafir

Ahmet AkgÜlÜ Yakİnen Taniyan Bİr KŞİ Olarak....

sa. kardeşim ben acizane bir milli görüşçü kardeşin olarak;
    o dediğin kişiyle aktif olarak çalışmış biriyim..
    konyada olmamdan dolayı daha çok iç içe olduk..
    bu şahışlar tabi konu 3 5 yıl öncesine dayanıyor ama kısacası şöyle;
    önce radikal milligörüşçü olarak çıktılar ve hocamıza mehdi dediler, daha sonra konyaa milli görüşçüler mehdiciler ve lider olarak görenler diye ikiye ayrıldı,daha sonra proğramlarda kavga çıkardılar..biz konya gençliğini siyonist uşağı sözüyle,ağır ithamlarda bulundular,hocamızın yanındakilere (mete gündoğan,o.asiltürk,şevket kazan ) gibi değerli şahsiyetlere siyonist uşağı diyerek ağır ithamlarda bulundular..en son 5-6 ay önce milli görüşçü yani saadet partisinden atılmamış kardeşlerimize gece yarıları puus kurarak komalık etmeye başladılar..vs. vs..anlayacağın bunlar akp gibi davay ı bıraktık demeyip,milli görüşçü gözüküp kanı dava aşkıyla kaynayan gençleri çekmeye çalıştılar ama HAMD Allaha olmadı...tek güç ve kuvvet sahibi RAbbimz bunların oyununu boşa çıkardı..
    ve son bu yıl içinde de bir çok ayeti kerimeyi erbakan hocamıza yorarak a. akgül denen şahıs itikati olarak ta yoldan çıktı.
    ve hocamıza MESİH demeye başladı..

Allah bizleri korudu ve kurtulduk...

saygılarımla..

SAADET PARTİLİ

Kayıtsız
    Misafir

ahmet akgül hk

tüm yorumlarınızı okudum.dürüst namuslu olduğunuzu söylüyor ve yazıyorsunuz adam hiç kusur işlememiş gibi halbuki kusur işlemeyen hak yemeyen bir tek allahtır.yorumlara bakılırsa adam a nerdeyse tapacaksınız.hep aynı görüşteki insanlarsınız .ama bu kadar dürüstse neden orda anılıyor at gözlüğü ile olaya bakmayalım tabiiki dürüste olabilir.ama dini kullanarak 10 köşeyi dönenleride unutmayın.ama görüyorumki kendi görüşünüzden olanları yanlışta yapsa asla eleştirmediginizide ğörüyorum.yanlız ahmet akğül degil digerlerinide.bu ğörüş bizleri felakete götürür yani benim görüşümdedir dindardır haram yemez kandırmaz demeyin.her görşteki insan oy verdigi partide namuslu vatan için calışan yakınlarına degil fukaraya iş bulan vekilleri secersek bu ülke kurtulur unutmayalım .

Kayıtsız
    Misafir

akgüller

saygı değer kardeşlerim ben konyada okumaktayım bu yüzden de akgüllerin en yoğun olduğu bölge olması sebebiyle haklarında çook şey biliyorum. ilk önce onların tam olarak neden partiden ve teşkilatlardan uzaklaştırıldıklarını aktarayım.
    ahmet akgül denen zatı muhterem!!! refah zamanı teşkilatımızın eğitim başkanıdır yani şuan muhiddin yıldırım hocamızın konumunda. daha sonra erbakan hocamız hakkında ifrat derecesine varan söylemleri dolayısıyla bizzat erbakan hocamız tarafından teşkilaatlardan uzaklaştırılmış biridir. ifrat olan düşüncesi ise ERBAKAN HOCAMIZIN AHİR ZAMAN MEHDİSİ OLDUĞUDUR. tabi bunun yanında bir çok fikirleri de var. ben şahsi olarak arkalarında bir ABD seziyorum çünkü zenginliklerinin nereden geldiği belli değil. şunu da aktarayım ve bitireyim. teşkilata girmeleri yasak olsada bazı illerde bilinmediği için hala teşkilatta görev verilmiş olanları var. konyada yok elbette.
    yukarda okudğum kardeşimizin yazızınıda ekleyim ifrat ve tefride kaçmadan itidalli olarak orta yolda olmak lazım. selametle

Kayıtsız
    Misafir

neden?

millşi görüşçü ise Ahmet AKGÜL neden ulusalcıların kanalında boygösteriyordu? Bana sakın dava haramiliği yapmayın.davayı anlatıyordu falan filan da demeyin. ama zamanında milli görüşün içerisindeydi. söylemlerinde kendi dilini oluşturmaya çalıştı.milli görüşü anladığı gibi anlatma çalışmaları yaptı. baktı olacak gibi değil. kendine yeni fraksiyonlar bulmaya çalıştı.bu da sonunu hazırladı.

Kayıtsız
    Misafir

milli görüş içindeki ergenekonun 1 numaralı ismidir

tek amacı milli görüş içindeki samimi insanların deşifre edilmesidir. sp içinde böyle bir radikallik hareketi yaparak insanların gözünde bu hareketi düşüren insanlardır.
    yaptıkları ak parti karşıtlığı kesinlikle ak partinin ekmeğine yağ sürmüştür. neden? çünkü o kadar radikaller ki insanlar artık saadet partisini radikal gurup olarak görüyor. ak partinin yanlışını görenler saadet partisine dönmüyor bu radikaller yüzünden. gerek konya gerek elazığ teşkilatları bugün darma dağınıksa onların marifetidir. ama artık partinin heryerine sızmışlardır. onlardan kurtuluş için ise bedenin bazı kısımlarını feda etmek gereklidir

+ Konuyu Yanıtla
6 / 3 İlkİlk 123456 SonSon

Tags for this Thread

Yer İmleri

Gönderme Kuralları