+ Konuyu Yanıtla
6 / 2 İlkİlk 123456 SonSon
117 sonuçtan 21 --- 40 arası gösteriliyor

Konu: Ahmet Akgül Kimdir?

Ahmet Hoca başkalarının söyledikleri ile tanıyabileceğiniz birisi değil, kendiniz karar vermelisiniz onun hakkında...

Hiç başlamadan söyleyeyim; Ne milli görüş hakkındaki görüşlerine ne islam hakkındaki görüşlerinin bir çoğuna nede geleceğe dair söylemlerine katılmam...Ama

Ahmet hoca deruni bir mutasavvıftır, bir çok şeyhi bu konuda cebinden çıkarır, çok iyi bir Risale talebesidir, abilerin abileri bu konuda karşısında konuşamazlar bile, iyi bir komplo teorisyeni fakat "risalelerin etkisinden midir bilinmez" kötü bir ebcetci olsa gerek ki teorileri pek tutmaz, yada kim bilir söylediklerini dua mahiyetinde söylerde olacakmış gibi mi anlatır artık ...

Kuvayi milliyeci tarafıyla derin devletin milliyetçi kanalı ile irtibatı olduğu söylenir ki kuvvetle muhtemeldir...

Habire genel merkez tarafından yasaklanır ama ha bire programlara davet edilir, hatta bir ara Tayyip Erdoğan için söylediklerinden dolayı il teşkilatının kapısına "Ahmet Akgül ve öğrencileri giremez" yazılı bir uyarı asıldığı söylenir...

Ahmet Akgül, kendi ili ve çevresinde bir çok parti teşkilatı kurmuş, MTTB ve MGV teşkilatları kurmuş her seçimde canla başla çalışmış bir isim...

Sert bir yapıya sahip, sular kesildiği için belediye başkanına laf söylemeye kalkanlara tekme tokat girecek kadar genç, yılların anılarıyla asırlık çınar kadar yaşlı...

Neyse dagınık oldu biraz. Hem dedim ya tanımak lazım, anlatmakla olmaz...

Sonuç olarak görüşlerine hiçmi hiç katılmadığım ama "bana göre" yanlışda olsa inandıkları uğrunda samimiyetle çalışan durmadan yılmadan yıkılmadan didinen saygıya değer bir isim. Bu kesinlikle doğru... saygıyı hakediyor...
    ....

Alıntı Tevfik YAZICILAR tafarından gönderildi Mesajı Göster
    İbrahim ben hep şuna inanrım bizler Ahmet AKGÜLü tartışacak kişiler değiliz. Doğru yada yanlış birşeyler yapmış ve Milli Görüşcü olduğunu ortaya koymuş bir kişidir. Ancak şuan için Erbakan Hocamızın ekibi içersinde yer almamaktadır. Milli Görüşün partisi içersinde yer almamaktadır. Tabiri caizse emir aldığı bir yer bulunmamaktadır. Bizler ise teşkilat yapısı içersinde büyüyen ve teşkilatcılığı bilen insanlarız. Bir emire biat etmeden ve onun ordusu içinde yer almadan yapılan cihadın eksik olduğunu biliriz.

Ben şuan için Saadet Partisinde görev almayan ve Erbakan Hocamızın onaylamadığı herhangi bir kişiyi Milli Görüş kıstaslarım içersinde değerlendirememekteyim.

Erbakan hocamızın konuşmaları herkese açıktır İbrahim ; her Milli Görüşcüyüm diyen katılmalıdır zaten.Ancak Milli Görüşcü olanlar da o çatı altında görev almalıdır.

Sonuç olarak benim biat ettiğim yer bellidir. Ve onun işaret ettiği Milli Görüşü kuracak partide bellidir. Bu parti çatısı altında olmayan Milli Görüş sevdalılarına inşallah ait oldukları yerde görev yapmak nasip olur...
    En azından sizden daha şık, bilgiye dayalı ve insanlı bir yorum beklerdim....
    Evveliyatı bilmeden durum öyle bir anlatılmakta ki insan hayrete düşüyor...

Güfte ve beste bir kişiye ait olunca , birde sazın teline aynı el vurunca geriye izlemekmi kalıyor acaba ???

Ahmet Akgül Hocamız dahil olmak üzere , çoğu arkadaşım bir şekilde afaroz edilmiş ve bir nevi tecrite maruz kalmıştır...

Güfte ve besteyi yazanlar öyle bir yazmakta ve anlatmaktalar ki sanki Ahmet Hocamızın altına kırmızı halı sermişlerde o gitmemiş gibi....

Bakın şeytanın Ademe secde et dendiğüi vakit düştüğü hataya sizlerde düşmektesinizi...

Zanlarınız ve kulaktan kulağa haber servisleri sizleri suin zanlarınızı doğru göstermektedir...

Çoğu kişinin Biat ettiğini sandığı O kutlu kişi için Ahmet Hocamız tabiri caiz ise yıllardır kellesini kesip koltuğunun alltına almış ve bu davaya ne bir makam ne bir mevki nede bir menfaat gözetmeksizin hizmet etmiştir...

Burada çoğumuz daha agu mugu derken o gerek doğuda güney doğuda ve daha devletin bile giremediği yerlerde bu davayı anlatıyor yılların verdiği dinden ve vicdandan yoksun bırakılarak taşlaşmış kalplere milli görüşü aşılamak için ne dünya, ne eşı, nede çoluk çocuk düşünmeden evinden barkından uzak çalışıyordu...

Şİmdi kasım kasım kasılıp gezen bir sürü insanın o bölgelerden seçilmesine bizzat o vesile olmuştur....

Gidin eski akıncılara Ahmet Akgülü sorun....

Daha çoğunuz dünyada yok iken Ahmet Hocamız Erbakan hocamızla beraber 302 den ve daha buna benzer isnatlarla idamla mahkelemlerde yargılanıyordu....

Çoğu millet evinden burnunu çıkaramadığı zamanlarda Erbakan Hocamızın gölgesinden ayrılmamış her gezisine katılmış, her mahkemesinde bizzat bulunmuş bir şahsiyettir...

Şİmndiki pösteke şeyhleri gibi bir pösteke üzerinde salınıp yumuşak pöstekede dinlendirmek varken o doğu gibi bir yerde şıhlığı terk etmiş bu kendi tabiri ile bu milli görüş davasının "kıtmir"liğine soyunmuştur...

Şİmdi devlet memuruyum diye Kuranı bile anlatmaya erinen din adamları dururken kendisi bir öğretmen oalrak arka arkaya sırf Erbakanın yolundan gidiyor diye arka arkaya defalarca sürgün yemiş , artık sayısını kendi bile unutmuştur...

Ağaların hakim olduğu doğu ve güney doğuda, seçim zamanı Erbakan'a küfretti diye aşiretinin önünde cebri karşılık vermiş ve linç edilmeye kalkışılmıştır. Şİmdiki biat ettim diyen kollu ayaklı kütükleri görüyorumda değil liderlerine değil bir küfür, davalarının ırzına geçiliyorda kılları kıpırdamıyor....Ve bunun adına politika diyorlar, peh....

Sizlere daha evvel söylediğim gibi tekrar söylüyorum, kulağınıza üfürülen nağmelerle değil , duyduklarınızla da değil, gördüklerinizle bile değil,
    akıl, vicdan ve en öenmlisi yapılan her hareketi ve gördüklerinizi, 1nci ağızdan duyduklarınızı , kuran ve sünnet ışığında yatırın ve inceleyin... Ondan sonra siz kendiniz kararınızı verin.... başkalaırnın güfteleyip, bestelediği nağmeleri çalıp soylemeyin....

Ve lütfen herkes büyük lokma yesin ama büyük laf söylemesin....nasılki yutabileceğiniz kadar lokmayı ağzınıza atıyorsanız, yine yutkunabileceğiniz kadar konuşsun....

parti ile alakalı mevzu en basitinden budur, Ahmet hocamız şimdi şuan bir teşkilatımızın ki bu köy teşkilatı bile olsa emir telakki eder kalkar gider, orda doğruları anlatır.... Aksini iddia eden ise yalan söylüyordur...

Birde ya doğru olalım, birazda aklımızı kullanalım...
    Hem Ahmet Akgül partiden yasaklandı, teşkilatlardan yasaklandı diyorlar...

Birde kalkmış parti teşkilatlarında bulunmuyor diye suçluyorlar...

Allah akıl vermiş hem yasaklı olan, hemde teşkilatlarda bulunmuyorsun diye suçlanacan ... Adama gülerler yahu.... Minareyi çalacaksan önce kılıfını hazırlayacaksın, kıfıl minareye uyacak ....

Yasaklı adam ne yapar teşkilatlar, yok teşkilatlarda bulunması gerekiyorsa neden yasaklı....

Ama dava Allah'ın bizi yükümlü kıldığı dava, imtihan ise kendi imtihanı...

Allah ne aradığınıza bakar, nerde aradığınıza bakmaz...
    Ha kalkmışsınm Saadet partisi içinde dahi olsan, şan şeref, makam mevki aramışsın,
    ha gitmişin bir başka yerde bunları aramışşsın... fark etmez.
    Ama derdin Milli Görüş davası ise, derdin Allah'ın rızası ise yer, zaman fark etmez.....

Teşkilatlardan yasaklandı isen üzerinden farzlar vecibeler kalkmadı ya... O ve bizlerde bunu yerine getiriyoruz.....

Bizler bir yere değil bir kişiye biat etmişizdir, biat bir kişiye edilir...

Evet hepimizin BİAT ettiği KİŞİ bellidir........
    O da Muhterem Erbakan Hocamdır...

Biat nedir , ne değildir onuda herkes bilsin ve gereğini yapsın.....

Kimse de emin olmadığı konu ve olaylar hakkında hüküm arz eden laflar söylemesin, zanlarla, öyle duyduydum, bana ole söylemiştilerle , yada kısa keseyim Erbakan Hocanız şole bole dedilerle başımıza neler geldiğini, seçim zamanı ne listelerin değiştiğini ve bu partiye hıyanet edenlerin Erbakan Hocanız dedi diyerek, kendi hıyanetini Erbakan hocamız ile maskelediğini biliyoruz....

Herkes silkinsin, titresin ve kendine gelsin........

Allah akıbetimizi hayreylesin... İnşallah....
    Düzenlendi: Belkıs Elif REŞADİYELİ 16-11-2007 21:50
    Alemin nakşını hayal görürüm. O hayal içre, bir cemal görürüm.
    Cümle mevcudat ki, mazhar-ı Hak'tır. Anın içün, kamu kemal görürüm.
    Tecelli cilvesi, cümle gölgeler. Her zerresi binbir ismin belgeler.
    Hay varken hayale kanmaz bilgeler. Zat-ı Hak'tan gayrı zeval görürüm.

Ufuk beyden Allah razı olsun.ilk sayfada yapılan yorumları okuduğumda uzun uzun bu konu hakkında bildiklerimi yazmak gereği hissetmistim.ufuk beyin yazdıkları ile bilmediğim ve dusunemediğim seyleride oğrenmis oldum.ben tum hayatım boyunca,vakıfta ve partide,okulda,universitede,is hayatımda vs... onun kadar tum hayatını,her aanını her saniyesini bu kutlu davaya adamıs bir insan daha gormedim..(Erbakan hocam müstesna,soylemeye gerek bile yok.).bizler arkadaş arasında,akrabalarla bayramlasırken 'erbakan-saadet partisi' gibi dusuncelerimizi bazen soylemeye çekinirken,o tüm dunyanın karsına gogsunu gere gere çıkıp 'Erbakan devrimi yakındır,bir gun tum dunyayı adil bir düzenle düzeleyecektir' diyebilecek kadar cesur bir insandır.

Alıntı Enes KAZANCI tafarından gönderildi Mesajı Göster
    Ufuk beyden Allah razı olsun.ilk sayfada yapılan yorumları okuduğumda uzun uzun bu konu hakkında bildiklerimi yazmak gereği hissetmistim.ufuk beyin yazdıkları ile bilmediğim ve dusunemediğim seyleride oğrenmis oldum.ben tum hayatım boyunca,vakıfta ve partide,okulda,universitede,is hayatımda vs... onun kadar tum hayatını,her aanını her saniyesini bu kutlu davaya adamıs bir insan daha gormedim..(Erbakan hocam müstesna,soylemeye gerek bile yok.).bizler arkadaş arasında,akrabalarla bayramlasırken 'erbakan-saadet partisi' gibi dusuncelerimizi bazen soylemeye çekinirken,o tüm dunyanın karsına gogsunu gere gere çıkıp 'Erbakan devrimi yakındır,bir gun tum dunyayı adil bir düzenle düzeleyecektir' diyebilecek kadar cesur bir insandır.

hala bu insanları neden övüyorsunuz anlaşılır gibi değil..
    parti genel merkezimiz, genel başkanımız, büyüklerimiz, hocamızın talimatıyla açıklamalar yapıyor bildiriler yayınlıyor.. gençlik teşkilatımızı ele geçirmeye çalışan bir gurup olduğunu söylüyorlar..
    sizin gibi düşünenler hocamıza ve emire itaat etmeyerek ne yapmaya çalışıyorlar..
    hala birilerini aklamaya çalışıyorsunuz ya ...
    hayret..
    düşünmekten ve doğru karar vermekten korkmayın.. sonra bize

İYİ NİYET BUDALASI derler...
    Kimde bir güzellik varsa, bilsin ki ödünçtür

Alıntı Esra İCLAL tafarından gönderildi Mesajı Göster

hala bu insanları neden övüyorsunuz anlaşılır gibi değil..
    parti genel merkezimiz, genel başkanımız, büyüklerimiz, hocamızın talimatıyla açıklamalar yapıyor bildiriler yayınlıyor.. gençlik teşkilatımızı ele geçirmeye çalışan bir gurup olduğunu söylüyorlar..
    sizin gibi düşünenler hocamıza ve emire itaat etmeyerek ne yapmaya çalışıyorlar..
    hala birilerini aklamaya çalışıyorsunuz ya ...
    hayret..
    düşünmekten ve doğru karar vermekten korkmayın.. sonra bize

İYİ NİYET BUDALASI derler...
    bakınız hanımefendi bu portala belli bir süredir giriyoruz ama sizi bugün burada belirli konulara yoğunlaşmış ve arşivdeki bir konuyu güncelllemiş görünce acaba bugün neden bu üyemiz geldi buraya diye aklımdan bir soru geçti?üstelik yazdıklarınız doğru olsa bile burada bulunan bir insana karşı kullandığınız üslubunuz hiçbir şekilde bir bayana, bir Milli Görüşçüye yakışmamaktadır.fikirlerinizi beyan ederken birilerini defetmek, kovmak, sahiplenmek gibi düşüncelere girmeyiniz, zira Erbakan Hocamızı örnek alıyorsanız eğer Erbakan Hocamız ismi geçen zatı partiden uzaklaştırırken dahi bu tip bir üslup içine girmemiştir yada ben bilmiyorum, sözleriniz size göre doğru olabilir ama bu karşınızda kim olursa olsun ona yada onu tanıyıp seven insana ya da insanlara hakaret etme hakkını vermez...
    Her cümlenin ilk kelimesi büyük harfle başlar. Başlayan cümle bir karakter boşluk bırakılıp yazılır.

Ahmet Akgul kardesim samimi bir milli goruscu olduguna eminim.Ama gerek yazilariyla ve gerekse cikardiklari dergi ile bazi kesimlerin islerine comak soktugu icin hedef haline gelmistir.Boyle zamanlarda bu guzel insanlari harcayacak kadar basit olmamak lazim.Bu insanlar kolay yetismiyor.Saadet partisinin bulundugu konum itibari ile belki anlaya biliriz.Ama ben kabul etmiyorum boyle insanlarin dislanmasini..
    Ister mermi kullansin, ister oy pusulasi, insan iyi nisan almali kuklayi degil kuklaciyi vurmali...

_ALBAY_ SİTE BAŞKANI Tevfik YAZICILAR kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    8,607
    Blogdaki Konular
    5
    Gün gelecek bütün dünya Hocama selam duracak!

Ali BEŞYILDIZ kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Sat Mar 2007
    İletiler
    1,937
    Blogdaki Konular
    3

Akgül'ün ilginç hayat hikayesi-www.serigundem.com

Akgül'ün ilginç hayat hikayesi

www.serigundem.com

Uzun yıllar Milli Görüş'ün içinde yer almış çeşitli kademelerinde görev ve yetki almış olan Ahmet Akgül'ün İlginç hayat hikayesi24 Temmuz 2008 01:24

PEKİ AHMET AKGÜL KİMDİR?

Uzun yıllar Milli Görüş'ün içinde yer almış çeşitli kademelerinde görev ve yetki almış olan Ahmet Akgül'ün İlginç hayat hikayesi

Haber Merkezi/ TIMETURK

1949 Elazığ doğumlu. Bir tarikat şeyhi Mısır El Ezher mezunu Hacı Ömer Efendi'nin soyundan geliyor. Ahmet Akgül, Kur'an-ı Kerimi, tecvidi, Osmanlıca mızraklı ilmihali ve diğer temel dini bilgileri, çok küçük yaştan itibaren, köyün hocası ve komşuları olan Hacı Dursun Efendiden öğrenmiştir. Elazığ'da ortaokula giderken, bir yandan da fırsat buldukça Hafız Abdullah'ın ve şu anda Medine'de hocalık yapan kör Hafız Mustafa Albayrak'ın ders verdiği Başaran Kur'an kursuna devam etti.

Daha sonra 7 ilin katıldığı imtihanları 7.ci olarak kazanıp Tunceli Öğretmen Okuluna girdi.

1966 yılında öğretmen olarak Bursa Gemlik kazası Şahinyurdu köyüne, bir yıl sonra Şahintepe köyüne atanmış, arkasından 4 aylık temel eğitimini Sivas'ta tamamlayıp Van'ın Erciş kazasına tayini çıktı.

1970 yılında Elazığ Palu kazası Gülüşkür (Muratbağına) tayini çıkmış, işte bu sırada 21 yaşlarında iken Hacı Haydar Efendiyle tanışıp, sohbet ve ders halkasına katıldı.

Gülüşkür'de kaldığı 7 yıl boyunca bir nevi inziva hayatı yaşamış. Risale-i Nur üzerinde yoğunlaşması da bu döneme denk geldi.

Mehmet Şevket Eygi'nin Büyük Gazetesinde, Yeni Devir ve Milli Gazete'de yazıları yayınlanmaya başlamış, Elazığ, Malatya, Bingöl, Diyarbakır, Antalya ve Adana gibi illere, Hacı Haydar Efendinin görevlendirmesiyle tebliğ sohbetlerinde bulunmak üzere ziyaret gezilerine çıktı.

1977 yılında, Hacı Haydar Baba'nın izni ile öğretmenlikten ayrılıp, dağılan Akıncılar teşkilatını yeniden kurmak üzere Elazığ'a taşınmış ve Et Balık Kurumu Personel Müdürlüğü görevine atandı

Bundan sonra Necmettin Erbakan'nın seminer ve sohbetlerinin, miting ve yurt gezilerinin hemen hepsine katılmaya çalıştı, çok geçmeden sürgüne uğrayıp İstanbul'a yollandı.

Akıncılar Başkanlığından sonra Mefkûreci Öğretmenler Derneği II. Başkanlığı ve İlim Yayma Cemiyeti Başkanlıkları da yaptı.

Bu arada Milli Gazete yanında, Şura ve Yörünge Dergilerindeki yazıları yoğunlaştı.

12 Eylül döneminde Malatya Sıkıyönetim Mahkemesinde uzun yıllar yargılandı ve yine Adana'da bir sohbet sırasında arkadaşlarıyla birlikte tutuklandı.

İlk bir-iki oturum hariç, Erbakan Hoca'nın 12.Eylül Darbesi sonrası Ankara Mamak Askeri Mahkemesinde görülen duruşmalarının hemen çoğuna katıldı, Refah Partisi'nin Elazığ, Malatya, Bingöl, Adana ve Mersin'deki kuruluş çalışmalarında gönüllü görev aldı.

Bu arada sıra ile "İslam Davası, Erbakan Devrimi, Nifak Hareketleri, Ahu Figanım (Şiir), Tarikat Terbiyesi, Yeni Bir Dünya, Mesaj ve Metot (Teşkilatçılık) kitapları yayınladı, yurt çapında bütün il ve ilçelerde seri konferansları yaygınlaşmış, Avrupa'nın hemen her bölgesine, Libya, Mısır, Suudi Arabistan gibi İslam ülkelerine seminer ve sohbet ziyaretleri sıklaştı.

Yazıları ve kitapları, yurt dışında ve Türkiye'de bütün Milli Görüşçü teşkilatlarda ders kitabı ve seminer programı olarak takip edilmeye çalışıldı.

1995 RP Adana milletvekili adayı olarak seçimlere katılmış, iki sene sonra da emekliye ayrıldı.

Konferansları ve yazıları yüzünden pek çok mahkeme açılmış, aylarca sorgulanmış, nihayet 312'ye muhalefet bahanesiyle Malatya DGM'nin verdiği yaklaşık 1 yıllık cezanın infazını Keban kapalı cezaevinde yattı.

Kuvay-ı Milliye şuuru etrafında vatansever ve münevver sağcıların, solcuların, gerçek Atatürkçülerin ve Milli Görüşçülerin toparlanması gereğini savunan bir yolu savunuyor.

Milli Görüş'ün üst kademelerinde; "Erbakan Hoca'ya zarar veren şüpheli ve şaibeli hareketleri" gerekçe gösterilerek Milli Görüş üst yönetimi tarafından teşkilata katılması, konferansları ve Milli Gazete'de yazması yasaklandı. Algül bu kararı Milli Görüş'ün yönetimini masonların ele geçirmesi olarak yorumladı ve Milli Görüş tabanını "gerçek Erbakancılık" çizgisinde yeniden örgütleme çalışmalarına girdi.

Uzun yıllar birlikte çalıştıkları halde, bazı fevri davranışlarından dolayı "Elaziz" ekibinden de ayrıldı.

Emekli olduktan sonra kitap çalışmaları hızlanmış, yazdığı eserlerin sayısı 25'e ulaşmıştır.

2004 Ocağında, arkadaşlarıyla birlikte İstanbul'da aylık olarak yayınlanan "Milli Çözüm" Dergisini çıkarmaya başlatı.

Kitapları:

1-İslam Davası

2-Adil Düzen ve Yeni Bir Dünya

3-Mesaj ve Metot (İletişim ve işbirliği)

4-Dünyanın Değişimi ve Erbakan Devrimi

5-Siyaset Strateji ve Siyonizm

6-Medeniyet Mücadelesi ve Mehdiyet Müjdesi

7-Din, Devlet ve Demokrasi

8-İnsanın Yozlaşması

9-Din Dengedir, İslam ilericiliktir.

10-Sorunlarımız ve Sorumluluklarımız

11-Nifak hareketleri

12-Zafer Müjdeleri

13-Masonluk ve Mafya Medeniyeti

14-Tarikat Terbiyesi

15-Kur'ani Kavramlar ve Yorumlar

16-Dış Politikamız (2. Cilt)

17-Refah-Yol'la Rantiye Savaşı

18-Ahu Figanım(Şiir Kitabı)

19-Cezaevinde yazdıklarım

20-Ruhlar ve Sırlar

21-Milli Siyasette Kirli Hesaplar( Basılmadı)

22-Hikmet Çiçekleri (Şiir)

23-Bizim Atatürk

24-Dünya Değişime Hazırlanıyor

http://www.serigundem.com/haber/2008...esi%3Cb%3E.php
    Hayatınızın Anlamı MİLLİ GÖRÜŞ

KONYA MİLLİ GÖRÜŞ
    Misafir

Bİz Hocadan Bİzzat Duyduk

s.a.kıymetli arkadaşlar.bu vatandaşların en yoğun çöreklendikleri yer konyadır.2005 yılında ankaraya eğitime gittiğimizde onlarda hocamızın eğitim vereceği saatte oaray gelmişler.onlarla hocanın yanında ciddi bir kavga oldu milletvekilleri araya girdi hocam 2 saat fitne nediri anlattı namaz için ara verdi.aradan sonra da bu vatandaşların katılmamasını istemedi bunlar için itikatta sapkınlığa uğramış dış mihraklar tarafından desteklenen gruptur dedi.sonrasında bunlar konyada genlik il başkanını dövdüler yine sp gençlikten bir arkadaşımızı bıçakladılar bunlarla alakalı ceza aldılar.bunlarla alakalı olarak lütfi yalman, osman nuri kabaktepe, atik ağdağın bilgisine başvurulabilir sizleri aydınlatacaklardır. s.a.

Kayıtsız
    Misafir

Ahmet akgül

hocanın niye yasakladığını sormaya gerek yok sanırım. Bugünki gelişmeler ve ahmet akgülün bu olayların içinde çıkması Erbakan Hocanın ferasetini göstermekte değilmidir.. Hocamı bilmeden eleştirenlere güzel bir cevap bence..içimizdeki çok bilenlerde dahil bunlara.. selam ve dua ile..

Kayıtsız
    Misafir

3434

Ahmet AkgÜl'Ü Bİr Kez Konferansta Dİnledİm,arkadaŞimin Tavsİyesİyle GİtmİŞtİm,saadet Partİsİnden UzaklaŞtirilmiŞ Ama Mİllİ GÖrÜŞÇÜler Onun Konfranslarina Katiliyor Ve Sevİyorlarda.konuŞtuklari Pek Aklimda DeĞİl Ama Akp Yİ HİÇ SevmedİĞİnİ Bİlİyorum,

bazı açıklamalarında erbakan hoca mehdidir ve buna benzer şeyler yüzünden hocamız tarafından partiyle alakası kesilmiş.Dünyanın değişimi ve Erbakan devrimi adlı kitabını çok beğenmiştim kitabından Erbakan ve dava aşığı bi insan olduğu anlaşılıyor ama..

Akgülcüler

Akgülcüler: 'ERBAKAN MEHDİ'
    Marmarahaber
    24 Temmuz 2008 Perşembe 11:06
    Dilipak: “Kemalist İslamcı” Ö.Lütfi Mete: “Erbakan’a oy vermeyenlerin müslüman olmadığını savunacak kadar Hoca hayranı...”

Kaso dönemlerinde ortalarda görünmeyi pek seven Vakİt yazarı Abdurrahman Dilipak, İstanbul’da bürosu aranan ve bazı isimleri gözaltına alınan Milli Çözüm Dergisi’ni “Kemalist İslamcılar” diye tanımladı.

İŞÇİ PARTİSİ BAĞI

Dilipak, İşçi Partisi Genel Başkanı ve Ergenekon soruştumasından tutuklu bulunan Doğu Perinçek’in İsviçre’deki Ermeni duruşmasına Milli Çözüm Dergisi yöneticilerinin de gittiğini söyledi.

ERBAKAN'I MEHDİ İLAN ETTİLER

Dergi yönetiminin bu seyehatten sonra Perinçek ile yakınlaştığını iddia eden Dilipak, Akşam'a vediği demeçte “Bu derginin kurucuları ilk olarak Elazığ’da ortaya çıkmıştır. Kendileri Milli Görüş’ün bir kolunu oluşturmaktadırlar ve Necmettin Erbakan’ı mehti olarak göstermeye kadar işi vardırmışlardır. Özellikle Milli Görüş Dergisi’nden Ahmet Akgül’ün son dönemde çok sayıda Kemalist kitap yazdığını görüyoruz” dedi. Dilipak, Milli Görüş Dergisi’nin tüm alanlara girmeye çalıştığını söyleyerek, “Adeta mayınlı arazide top oynuyorlardı, sonunda mayın patladı” diye konuştu.

Bugün yazarı Ömer Lütfi Mete de, Milli Çözüm Dergisi’nin Necmettin Erbakan lehinde çok koyu yayın yapan bir dergi olduğunu söyledi.

DİLİPAK'IN MİLLİ ÇÖZÜMCÜLERİ İÇİN KULLANDIĞI "MİLLİ GÖRÜŞ'ÜN BİR KOLU" YORUMUNA SAADET PARTİSİ'NDEN DÜN SERT BİR YALANLAMA GELMİŞTİ

Kayıtsız
    Misafir

birazcık anlatayım

humeyra kardeşim ahmet akgül olan kişi teşkilatımızın içinden gelip aynen tayyib gibi vefasız olup ayrılan bir kişidir hocamızın başbakanlığı döneminde manisa soma ilçe teşkilatındayken ahmet akgül bey somada konferans verdi video kaseti bende var kendim çektim elimle yani anlayacağın içimizden biri ama sadık olmayan biri çıktı neden se hep bizi içimizden vuruyorlar genelde RABBİM bizleride şaşıranlardan eylemesin benden bu kadar kardeşim selam ve dua ile

Kayıtsız
    Misafir

neden satılmış medya gibisiniz.....

bir çok yorumu okudum bende uyeydim bu siteye ama şifremi unuttum ...

konunun güncellenmesi medyada yer almasından kaynaklandı..
    bahsedilen kişlerin hepsini tanıyorum...
    medyadan öncede bil fiil olaya canlı şahit olduk...

bu bağlamda;bende bir milli görüşcüyüm,parti içinde ahmet akgülün yasaklanması filan 2007 de oldu yukarıdada zaten gazete ilanı var,ama bu dergi her ay Erbakan hocaya elden teslim edilmektedir,tabi bu milli çözümü yasal hale getirmez ama yorumları okuyunca insan şaşırıyo

sizde milli görüşçüsünüz ve bu insanlarda en az sizin kadar Erbakan hocayı seviyorlar,teşkilatı ele geçirmek gibi bir durum söz konusu değil,konyada geçmişte yaşanmış olay ahmet hocaya yakın bir kişinin başka bir partili arkadaşımıza yapmış olduğu kişsel bir terbiyesizliktir,lütfen siz bari doğan grubu gibi konuşmayın.yazılanların %99 kulaktan dolma bilmediğiniz şeyler hakkında yazmasanız daha güzel olur.

Kayıtsız
    Misafir
    Herkese Merhaba,

Bugüne kadar en olmadık olaylarda ilk suçlanan merci biz olurduk, hayret nasıl oldu da bu sefer, Sivil toplum örgütlerinden tutun da Ordu mensubu yüksek rütbeli zatların dahi ardına düştük.

Oysa ki, Millî Görüş camiası ile uzaktan ya da yakından ilgili her kurumun her dosyası,didik edilip, şahıslarının kullandığı her cümlesi, kayıt altına alınan bir ortamda bu tutuklama ve sorgulamanın 1 sene sonra tam da dosya derlenip toplandığı bir sırada yapılmış olması çok dikkat çekiciydi. Daha düne kadar Refah Partisi'ni kapatılma davası önünde onlarca dosya varken, bir telefonla jet hızıyla el çabukluğu marifet yapıldığı günleri hatırlıyorum da böylesine namı bütün Dünya'ya yayılmış bir dava da en son olarak akla gelmiş olmamız çok garip. Anlaşılan o ki, bizim camianın bu işe adının karışmamasına birilerinin gönlü razı olmadı.

Ben birileri hakkında önyargıyla hareket etmeden önce serin kanlı olunmasını öneriyorum, bu ismin, hoca tarafından yasaklı olup olmaması onu yalnız bırakmamız anlamına gelmemeli. Bizim misyonumuz Adil Düzen'dir. Her zaman, her yerde ve her durumda her kese karşı. Ama bu demek değildir ki, anlayıp dinlemeden her önümüze geleni de bağrımıza basacağız. Temkini elden bırakmamak da fayda vardır. Şimdilik beklemekten yanayım.

Sahra Gül

Kayıtsız
    Misafir

İşçi partisi

bu şahsın işçi Partisi muhabbeti nedir? Açıklayabilir misiniz?

Kayıtsız
    Misafir

Atatürk milli görüşçü mü yani!

Parti genekmerkezi bu adamla arasına mesafe koyduğuna göre birilerinin onu savunmasının anlamı ne?Ergenekon'dan ne hayır bekliyorsunuz?Yok Atatürk milli görüşçü diye kitap yazıyor.Bu lafı Fethullah Hoca dese ne derdiniz?!Artık biraz objektif olun!Adam milli görüşü kemalist çizgiye getirmeye çalışıyordu!

Kayıtsız
    Misafir

Amaca ulaşmak

Birlikte olduğu kişilere bakınca yaptığı işin yanlış olduğuna inanıyorum.
    Amaca ulaşmak için aracında temiz olması gerekir.Adına vatansever,ulusalcı veya Atatürkçü diyenlerin kimler olduğu biliniyor.
    Davaları yücelten şahsiyetler değil fikirlerdir.Ahmet Hoca'nın da fena ve fani olması normaldir.Muhasebede eksiklik veya yanlışlık olabilir.
    "İzacael kadaeru umiye basar"
    Hoca Efendinin ihtiyat beslediği şahsa ihtiyatla bakmak gerekmez mi?

_yalnızkurt_
    Misafir
    çok güzel eleştiri ve savunmalar gördüm.Milli görüşçü değilim ama düşüncelerinizin çoğuna katıldığımı söylemek isterim.Allaha emanet olun..

+ Konuyu Yanıtla
6 / 2 İlkİlk 123456 SonSon

Tags for this Thread

Yer İmleri

Gönderme Kuralları