+ Konuyu Yanıtla
4 / 4 İlkİlk 1234
71 sonuçtan 61 --- 71 arası gösteriliyor

Konu: islamcılık doğru bir ifademidir?

? Melek YAZICILAR kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Tue May 2007
    İletiler
    1,529
    Blogdaki Konular
    2
    Alıntı Kayıtsız tafarından gönderildi Mesajı Göster
    SN.Dağdelen,bütün insanların müslüman olma zorunluluğu olamaz,ama sizin yobaz olma özgürlüğünüz vardır.Siz bu düşünce ve görüşlerle ne islam olabilirsiniz ne de insan.ÇÜNKÜ BEYNİNİZ başkaları tarafından kontrol ediliyor.Siz kendinizi konuşmuyorsunuz,başkalarını(aşırı şövenistler,faşistler,sosyal faşistler,gericiler,kelleciler,öbür dünyacılar vs.)konuşuyorsunuz.

şimdi size sayın diye nasıl hitabedilir herneyse kayıtsız sorum şu
    burda siz kafiye mi uydurmak için ne islam nede insan olursunuz dediniz
    siz kimsiniz?peki birilerinin beyninin başkaları tarafından kontröl edildiğini görüyorsanız anlıyorsanız demekki sizin de kontrol altında beyniniz.siz etrafınızdakileri nekadar tanıyorsunuz siz kendinizi nekadar tanıyorsunuzda bu şekilde saçma sapan varsayımlarla ve iftiralarla insanlara bulaşıyorsunuz.öbür dünyacılar,siz hanki dünyacısınız hımm feza uygunmudur size ya siz nesiniz görüşünüz ne ilericimisiniz siz ilericilik ne. sizmi karar veriyorsunuz insanlık kriterlerlerine yoksa insan değilmisiniz.
    ...

bilmek için okumak gerekir
    ancak okurken tek bir kaynak üzerine yoğunlaşırsanız bu giç birşey bilmediğiniz anlamına gelir
    islam hakkında konuşacaksanız islamı bilmenız gerekir ancak genede yeterli değildir
    islamdan önceki dinleride bilmeniz gerekir
    şimdi
    o dinlere bir göz atalım
    tevratta kutsal topraklara m.ö. 1500 çıvarında develerle yapılan yolculuktan bahsedilir ?
    ancak develer m.ö. 500 cıvarında evcilleştirilmiştir
    yani böyle bir yolculuğun asla yapılabilmiş olmasına ımkan yoktur
    ayrca orospu babil kevaşe babil diye terimler mevcuttur
    tevratın çok daha sonra insanlar tarafından bir kısmının veya bütününün değiştirildiği açıktır

şimdide hiristiyanlıktan bahsedicem incilden bahsetmek bile yersiz cunku ne kadar incil olduğunun sayısını bile hatırlamıyorum hatta bir vejeteryan gurup bile kendılerıne incil yazmışlar tanrı et yemeyi yasakladı dıye

biliyorum bunları okurken çok hoşunuza gidiyordur ancak bundan sonra bahsettiklerimden hiç hoşlanmıyacaksınız
    Hz isa diye bir insan hiç varolmamıştır
    Hz isa diye bahsedilen kişi aslında apollonius isimli bir bilgedir
    ancak apollonius hiç bir zaman tanrının oğlu veya peygamber olduğunu idda etmemiştir
    hz isa ile aynı dönemde aynı bölgede yaşamıştır
    hz isa hakkında bir tane tarihçi bir satır yazı yazmamıştır
    bakire doğumundan olma birisi hakkında bir satır yazı yoktur
    kaldiki apollonius isimli bilgeden cıvarda yaşıyan tüm tarihçiler bahsetmektedir
    hz isa hakkında ilk resmi yazı ölümünden 250 yıl kadar sonra yazılmıştır
    kaldıki size apolloniusdan bazı örnekler vereyim
    apollonius ölmüş veya koma halindeki bir kızı bitkisel ilaçlarla diriltmiştir ( bunu isa yapmamışmıydı )
    mahkeme salonuda herkezin gözü önünde kaybolmuştur ( isa göklere uçup kaybolmadımı )
    apolloniusun söylediği bir çok söz sankı isa söylenmiş gibi kaleme alınmıştır
    kiliseler apollonius hakkındakı tüm belge ve dökümanları sürekli yok etmeye çalışmıştır

bunlar tarihte açık açık yazmaktadır

şimdi var olmayan bir adamın varolmayan dininnin devamı olduğunu nasıl idda edersiniz ?

bunları nedenmi yazıyorum çok basit salak saçma gruplarınıza insanları zorla sokup saçma sapan mesajlar atan sizsiniz ne bekliyorsunuzki

bana ulaşmak için osmanoz@hotmail.com

isteyenlere bu anlattığım olayların %100 ıspatlarını belgelerıyle ıspatlarım araştıran bulur
    çok ayrıntı istiyorsanız www.aytuncaltindal.com

Merakımdan bu adamın msn adresini ekledim

Bu adamın imanından şüphe edin !

İslam ile Hristiyanlığı aynı düşünce ile değerlendiriyor
    diyorki; "apollonius topluma isa olarak sendezlenmiştir ancak apollonius hiç bir zaman peygamber veya tanrı olduğunu beyan etmemiştir var olmayan bir adam var edılmış koca bılgede tarıhten sılınmeye çalışılmıştır bu olay avrupa insan hakları mahkemesıne kadar tasındı mahkeme delıller ne olursa olsun ınsanların ınançları hakkında yorum yapılamaz kararı verdı" dedi.
    ve yine bu adam diyor ki; "hz ısa dıye bırısı hakkında tarıhte bır tane resmı belge yok" Bende cevaben; "Lakin kur'an yani Allah söylüyor en açık belge bu değil midir?" diyorum ve şu cevabı alıyorum "ıncilde hiristıyanlara gore resmı belgedır onadamı ınanmak gerekır ? ayrıca kuran ısanın olumunden 600 kusur yıl sonra gelmıştır" diyor ve yine diyor ki "4 büyük kitapta yahudilere gelmiştir" yani kur'anında yahudilere geldiğini söylüyor sorduğunuzda "kur'an kureyş kabilesinin bulunduğu bölgeye gönderilmiştir kureyşte yahudidir" diyor
    ve konuyu tam burada kesip gidiyor.
    Şimdi bu adama ne demeli :)
    ben kendisine "Andolsun, size içinde sizin için öğüt bulunan bir kitap indirdik. Hâla akıllanmaz mısınız? Enbiya/10 Kur'an okumanı tavsiye ederim...Bazı İdeolojilerin etkisine kapılıpta kendine yazık etme... "dedim.
    ............................................................ .

emin boşuna kafa patlatma... burası ciddi bir portal ve bu konu da ciddi bir konu.....pirim yapmak isteyenlere aldırma.....bu ne dediğini kendi bile anlamıyor....ben o kişiye cvp bile yazmadım.... bu cvp senin içindi....
    Klavye Mücahidi

SN.Dağdelen,bütün insanların müslüman olma zorunluluğu olamaz,ama sizin yobaz olma özgürlüğünüz vardır.Siz bu düşünce ve görüşlerle ne islam olabilirsiniz ne de insan.ÇÜNKÜ BEYNİNİZ başkaları tarafından kontrol ediliyor.Siz kendinizi konuşmuyorsunuz,başkalarını(aşırı şövenistler,faşistler,sosyal faşistler,gericiler,kelleciler,öbür dünyacılar vs.)konuşuyorsunuz.
    Bütün insanlığın iki cihan kurtuluşu için Müslüman olma zorunluluğu vardır bu bir.Eğer böyle bir iddiada bulunuyorsanız dinimizin gerekliliğini tam anlamıyla kavrayamamışsınız...Bilmediğiniz konularda böyle ulu orta açıklamalar yapmayınız bu iki..Ayrıca düşüncelerini söyleyen insanlara hele de bunlar dini hususlarda olunca yobaz diyen takıma bizde cahil diyoruz üç.İslam teslimiyet demektir.Gerçek manada insan ise Allah’a teslim olan kuldur.Siz bu iki hususuda sorgulayamazsınız buda 4…Çok şükür ki bizim kontrol edilecek bir beynimiz var …
    Ve elhamdulillah beynimiz alemlerin tek yaratıcısı kuvvet ve kudret sahibi rabbimiz tarafından yönetiliyor çünkü sizinde son cümlelerinizde sarfetmiş olduğunuz bu kadar batılın karşısında tek hak görüş olan milli görüş davasındayız.Elbetteki biz kendimizi bu ortamda konuşmamalıyız bu kadar batılın karşısında onların kurtuluşu için mücadele etmek yine bize düşüyor çünkü…
    ...Sizi öyle bir pataklayacağız ki hayatınız Gazze şeridi gibi gözlerinizin önünden geçecek...

Kayıtsız
    Misafir

Olmazsa olmaz! doru bir tanedir.

Dünyadaki müslümanların arasındaki tek proplem doruları çoğaltmalarıdır.yaradan bir olduna göre dorularda tekdir. yaradan,bağışlayan esirgeyen,istedini alan istedini veren yüce allahın varlını onun kudretinini kayıtsız şartsız.. kendi egolarımızdan uzak tutarak kabul ettimiz anda bütün proplemler biter.bakıyorsunuz 5 tane müslüman ülke din üzerinde hemfikir olamıyo;yine 10 tane müslüman dinine balı kişileri bir araya getir malisef hemfikir olamıyorlar herkes ayrı pencereden bakıyor bakış değişik olunca;yaradandan dolayı yaratılana saygı ortadan kalkıyo
    insanlara hazreti mevlananın dünya görüşü ve adelet anlayışını ii anlatmak lazım.saygılar

hemen hemen bütün yorumları okudum.benim kanatime göre ''islamcı ''kelimesi yeni bir düşman oluşturmak için kitle oluşturmak için kurgulanmış bir kelime gibi geliyor.özellikle 11 eylülden sonra böyle bir kitleye şiddetle ihtiyaç vardı.bir misal verecek olursak,sokaktaki bir köpeği döğen ,eziyet eden bir kimseye etrafdan tepki gelir.ama köpeğe bu köpek kuduz diye döğülür hatta yok edilrse etrafdan tepki değil destek alır.bana öyle geliyorki müslümanları ,dolayısı ile islamı bu duruma düşürmek istiyorlar.halkların desteğini almak için.efendimize hakaretler içeren,haşa eli kanlı bir terorist olarak tarif edenler bu amaca ulaşmak için uğraşıyorlar...

Kayıtsız
    Misafir

İslamcilik

Bir felsefi düşünce değildir. çünkü bir şahsın fikrini taşımaz, ve insandan insana tanımı değişen bir nesnede değildir. islamcılık ilahi çağrı ile KURAN İLE adı konmuş, kimlerden ve ne şekilde oluştuğu nasıl çalışılacağı, ne yaparsan zafer ne yaparsan yenilgi geleceğini açıklamış ilahi bir emirdir. bu nedenle ben sizin için İSLAMI SEÇTİM BUYURMAKTA. biz müslümanlar kurandaki yazılı olanları yaşar, yapar ve mücadalesini verir. sonuç ise ahirette hesabı düşünür.

Kayıtsız
    Misafir

peki bu söylediğinize siz inanıyormusunuz

Alıntı mehmet selim polat tafarından gönderildi Mesajı Göster
    Bu cak,cuk,a karşı olanların delilleri ne?.
    Ali İmran suresine baksınlar.
    Hizbullah=Allah taraftarı demektir.
    islamı Dandik Türkçeye çevirince tabiiki cak,cık,cuklar olur.
    Müslüman=İslamcı demektir.Başkada manası yoktur.
    bak kardeşim islam ile ile uğraşılmaz bir insan ya müslümandır ya kafir sencak cuk la bu işler olur dersen yanlış demiş olursun.niçin müslümanım varken islamcı oluyor bu tür tabirler müslümanların tabiri değil müslümanları parçalayıp lime lime etmek istiyenlerin tabiri.lütfen birazdaha duyarlı olmamız gerekmezmi. bir kaç kitap okuyup fetva makamına geçmekte çok yanlış değilmi? son zamanlarda moda oldu.biz kendimizden olmıyan insanları müslümanmış gibi anlamaya başladık.çok garip bir dünyada yaşıyoruz.

Kayıtsız
    Misafir

İslamcılık

İnsan islamı seçmişse müslümandır. Seçmemişse değildir. Bu kadar basit. İslamcı da kemlist gibi bir şey. Nasıl ki kemalistlerin Atartürkle bir ilgisi kalmamışsa İslamcılar da aynen öyle.

Kayıtsız
    Misafir

İslam Budur

.Şeriat

2.Tarikat
    İman etmek,
    İlim öğrenmek
    İbadet etmek
    Haramdan uzaklaşmak
    Ailesine faydalı olmak Tövbe etmek
    Mürşidin öğütlerine uymak
    Temiz giyinmek Edepli olmak
    Bencillik, kin ve garezden uzak olmak
    Perhizkârlık
    Sabır ve kanaat
    Haya Cömertlik
    İlim
    Hoşgörü Alçakgönüllü olmak
    Kimsenin ayıbını görmemek
    Yapabileceğin hiçbir iyiliği esirgememek
    Allah’ın her yarattığını sevmek
    Tüm insanları bir görmek
    Birliğe yönelmek ve yöneltmek
    Gerçeği gizlememek
    Manayı bilmek
    Tanrısal sırrı öğrenmek
    Tanrısal varlığa ulaşmak

Özünü bilmek
    Ariflik

İyilik yolunda savaşmak
    Hizmet etmeyi sevmek
    Haksızlıktan korkmak
    Ümitsizliğe düşmemek
    Ibret almak
    Nimet dağıtmak
    Özünü fakir görmek

Çevreye zarar vermemek,
    Peygamberin emirlerine uymak
    Şefkatli olmak
    Temiz olmak
    Yaramaz işlerden sakınmak
    3.Marifet

4.Hakikat

Müslümanlık ile İslamcılık arasındaki çelişki

"Ben İslâmcıyım" başlıklı bir yazı yazmıştım. Haberim ve bilgim olmadan bu konuyla ilgili Ali Bulaç'ın İslâmcılık ile ilgili yazısı aynı dönemde yazılmış. Sonradan haberim oldu. Bu yazının ardından hararetli bir tartışma başladı. Bir iki yazım daha oldu, fakat ben bu tartışmaların ve çekişmelerin dışındaydım. Ardından gazetemiz yazarları da bir başka düzlemde bu tartışmaya katıldılar. Şevket Eygi Bey'in ve başka arkadaşların yazılarında kendilerinin İslâmcı değil Müslüman olduklarını belirttiler.

Bugünün bakışıyla bu kavramlar yeterince belirleyici olmuyor ne yazık ki.

"Müslüman'ım" demek, bilinçli, sahih ve hakiki Müslümanlığı kuşatmıyor. Bu iddiada bulunanlar için belirleyici olabilir. Fakat genel tanımlama bakımından tanımlayıcı değil, kafaların daha çok karışmasına neden oluyor. Siyasal anlamda, Müslüman olduklarına dair kuşku duymadıklarımız kendilerini "Muhafazakâr-demokrat" bir çizgide buluyor. Onlar şu anda Türkiye nüfusunun çoğunluğunu oluşturuyor. Ya da o siyasal partiye gönül verenlerin büyük bir bölümü kendisini böyle tanımlıyor. Muhafazakâr demokratların bir de bir medyası var. Buradan bakarsak bu medyanın bir bölümünde geçenlerde "Zeki" kurumunun mayo reklâmlarını yaptı. Bu hafta da aynı yayın grubunun gazetelerinde tam sayfa rakı reklâmı var. Bunların büyük bölümü faiz kurumu olan banka reklâmlarını da yayımlıyor. Muhafazakâr seçmenin bir bölümü tesettürlü olduğu hâlde tam bir seküler hayat yaşayan kesim var. Türkiye nüfusunun kahir ekseriyeti Müslüman. Kime sorsanız kendisini Müslüman olarak tanımlar. Bunların içinde laikler, sekülerler, solcular, alkol alanlar da var. Bunlar kendilerini Müslüman olarak tanımladıktan sonra hayır siz Müslüman değilsiniz denemez. Onlar kendilerini öyle görüyorsa Müslüman'dırlar. Biraz yukarıya dönersek gazetesinde tam sayfa rakı, şarap, reklâm amaçlı tam sayfa kadın reklâmlarını basan gazeteler ile "Ben Müslüman'ım, İslâmcı değilim" diyenlerle aynı safta yer alırlar mı? Uzağa değil gazetemiz yazarlarına sorsak siz onlarla aynı safta yer alır mısınız? Şarapçı, laik, seküler gibi kesimlere sorsanız onlar kendilerini İslâmcı olarak görürler mi? Hayır asla görmezler.

Siz, Türkiye nüfusunun her kesimini oluşturan Müslümanlar toplumu içinde mi, yoksa İslâm için mücadele eden, Müslüman'ca yaşayanların arasında olmayı mı tercih edersiniz?

İslâmcılık kavramı, tanımlama olarak 19. yüzyılın başlarında ortaya çıktı. Kimilerinin kendilerini Türkçü, kimilerinin kendilerini Batıcı gördükleri bir zamanda İslâmcılık kavramı ortaya çıktı. Sosyolojik bir tanımlamadır bu ve yerindedir.

İslâm adına mücadele edilemez mi? Edilemez ben ancak Müslüman'ca yaşamaya bakarım denilirse, böyle bir savda bulunulursa biz Müslümanların bir dönüm noktası olan Bedir savaşına dönelim. Sevgilimiz Efendimizin dua ve yakarısına bir kulak verelim:

"Ey Kadir-i Mutlak Allah'ım! Sen müminlere yardım et, eğer şu topluluk helâk olursa, sana ibadet edecek kimse kalmaz..."

Allah yolunda savaşan Müslümanlar İslâm için savaştılar şehit oldular, gazi oldular. Ve tarihin başlangıcı böyle oldu. Öyle ise İslâm adına hem siyasal, hem kültürel, hemen her alanda mücadele veren Müslümanların mücadelesi İslamcılıktır. Burada Allah elçisi Allah'a yalvarıyor, savaşı kazanmak için duada bulunuyor. Allah bu duaya karşılık veriyor ve savaş kazanılıyor. Gene Sevgili Efendimiz bu savaş anında şu öğütte bulunuyor:

"Allah her konuda iyilik ve güzellik ile hareket etmenizi ister. Öyle ise öldürürken bile, en güzel şekilde öldürünüz" dedi.

Cenab-ı Hakkın Müslümanlara kutlu muştusu şu oluyor:

"Ve Rabbin meleklere, vahyediyordu. 'Evet ben sizinle birlikteyim, inananları destekleyin. Ben inkârcıların kalplerine korku salacağım. Artık vurun onların boyunlarına! Vurun bütün eklemlerine!" (Enfal: 12)

Ey sevgili Müslümanlar siz küfre ve her türlü kötülüğe karşı mücadele eden mücahit, yani cihad eden Müslümanlardan mı olursunuz yoksa suya sabuna dokunmayan yukarıdan beri anlatmaya çalıştıklarımızdan mı olmak istersiniz? Yani İslâm uğruna mücadele eden İslâmcılardan mı, bana ne deyip suya sabuna dokunmayan şarap içen Müslümanlardan mı olmak istersiniz? Ne dersiniz? Tercih sizin.

Ali Haydar Haksal

+ Konuyu Yanıtla
4 / 4 İlkİlk 1234

Tags for this Thread

Yer İmleri

Gönderme Kuralları