+ Konuyu Yanıtla
4 / 3 İlkİlk 1234 SonSon
71 sonuçtan 41 --- 60 arası gösteriliyor

Konu: islamcılık doğru bir ifademidir?

Kayıtsız
    Misafir

İslamcılık

İslamcılık oldukça hassas bir konu. Yeterli birikim olmadan ele alınması, orasından burasından kurcalanması konuyu istenmeyeyen negatif mecralara sürükleyebilir. Ben islamcılığın sonucunu kendimdce şöyle biliyorum. Eğer birisi İslam üzerinden İslamda yeri olmayan bir şekil ve karakterde bir menfaat sağlıyorsa o vatandaş İslamcılık yapmış ve bunlardan uzak durulması gerekir. Zira bu insanlara bir şey anlatamazsınız o kazanmış olduğu bu haksız kazançlar için göstereceği refleks konuyu kavramasına engeldir.

Kayıtsız
    Misafir

Tevhid ve Gelenek

Selam'un Aleykum,
    Herkesin gördüğü bir gerçeğe gözlerimizi kapamaya çalııyoruz, çünkü bu durum hepimizi rahatsız ediyor. istiyoruz ki herkes benim gibi düşünsün ve yaşasın, benim meşrebim, cemaatim vs. Dünyadaki bütün müslümanlar benim cemaatimin, partimin, hizbimin, gurubumun, tarikatımın vs. üyesi ve taraftarı olsun. Ve aynen asr-ı saadet'te olduğu gibi bir insan müslümanım dediği zaman onun ne demek istediği anlaşılsın. Ama maalesef bugün durum öyle değil.

Kur'an'ı değiştiremeyen BELAM'lar, Kur'an'i kavramların anlamını daraltıp, kaydırıp, ve bazen ters düz edip kendi dinlerine, felsefelerine hizmet eder konuma getirdiler. Ve herkes kendini Müslüman olarak isimlendirmeye devam etti. Mesala; millet kavramını kavim anlamında kullanmak gibi, müslüman demek ne kadar teslim olmak demek acaba insanımızın dimağında. İslam'a savaş açmış zevat da ve bunları destekleyen cahil halk da kendini müslüman olarak nitelemeye devam ederken, öbür tarafta Kur'an'ı anlamaya ve yaşamaya çalışan, Tevhid'e inanan insanlar da kendilerini tarif ederken diğerlerinden ayrıştırma isteği duyuyor. Ve tekfir etmenin riski, sorumluluğu, ve zorluğu ortadayken, onları dışlamak yerine, veya onlar (inandığını iddia eden siyonizm hizmetkarı medya vs.) kendilerini İslam dışında isimlendiremedikleri için, gerçek müslümanlara farklı bir isim bulma zorunluluğu ortaya çıkıyor.

İslamcı (İslam satan değil, 'İslam Taraftarı' daha yakın bir açıklama olsa gerek).

Bu sorunu çözmenin yolu açık bir şekilde İslam dışında olanları tekfir edebilmektir.

Ülkenin en üst konumundaki yöneticisi gerektiğinde bazı ibadetlerin yasaklanabileceğini ifade ettiğinde O herifin İslam dairesinde olmadığını söyleyebilecek cemaat, kanaat vs. liderlerimiz, önderlerimiz olduğu gün herkes Müslüman isminde birleşir ve bir sorun kalmaz. Bunun olabilmesi için de böyle liderleri destekleyecek gerçekten teslim olmuş Müslümanlara ihtiyaç var.

ahmet cafer
    Misafir

islamcılık

islamcılık dan ben şunu anlıyorum allahın kitabına inanan onun emrettiği gibi yaşamaya çalışan ve yaşatmaya çalışan kişilerin hayat felsefesi gibi görüyorum.İslamcılık islam kelimesinin çoğulcu kelimesidir.Sanki bana cılık mılık kelimeleri bir tuhaf gibi geliyor.Bence islam kelimesi daha uygun bir ifade olur diye düşünüyorum.

Kayıtsız
    Misafir

Türkiye cumhuriyeti

Türkiye de din sorunu yok,dil sorunu var.
    İnsanlar kendilerini birbirilerine ifade edemiyorlar.

Kayıtsız
    Misafir

hakaret ifadesidir

sanki burda çerevci, leblebici der gilibiler. hey leblebici ordan 1kilo verirmisin der gibi. peki islamcı derkende islamı satan birimi varki onada islamcı oradan bana göre yaşanaçak işlamı satarmısın denmek isteniyor. bence bu kelime bilerek ve art niyetli olarak beğinlere kazınmak isteniyor. taki olağanlık kazanana kadar. hayin siyonist oyunlardan biri yani.

Kayıtsız
    Misafir

insanları rahat bırakın

din nedir ?
    bence cevabı ibadetv, ve allahın verdiği kurallar doğrultusunda yaşamak

bırakın kardeşim insanları ve inananları girmeyim allahla aralarını
    allah herşeyi bilen ve görendir herkesin ne düşündüğünü ne isteğini biliyor
    insanlarda kendince allahtan ne isterlerse onu dilesin

bazıları ufacık çıkarları için alet etmesinler insanların inançları
    yeter ya
    beni hiç ilğilendirmiyor o öyle dedi bu böyle dedi
    kafama takılanı alıyorum kuranı kerimi bakıyorum
    başkasıda beni ilğilendir mi yor
    ne bu ya insanların kafasını karıştırmadan başka hiç birşey yapılmıyor ve bu karğaşadan faydalana insanlar var ey insanlar bu tür insanlara prim verneyim
    tek doğru kuran-I KERİM OKUYUM ve anlayacaksının doğruyu

Kayıtsız ağa
    Misafir
    islamcılık islamiyeti kabul etmedikleri halde islamiyeti kabul edenleride kabul etmeyen bir zihniyetin karşısında duran diyer bir zihniyet olarak da tanımlanabilir. İslamcı denilen bir kimsenin islama sahip çıkan ona söz söylettirmeyen bir kimse olması beklenir. İslamcı olmak yada olmamak ne dinden eder nede dine başka bir boyut getirir. Okuldaki din kültürü öğretmenine öğrenciler nasılki kısaca dinci diyorsa aynı mantıktan yola çıkarak bunun da böyle bir kısaltma olduğu da düşünülebir ve bence uzatmanında bir anlamı yoktur.

AF_910
    Misafir

İslam HerŞeydİr

İslamı bir din olmaktan çıkartıp, bir felsefe, bişr siyasi görüş, bir ekol ISLAM HERSEYDIR DIN DIR SIYASETTIR FELSEFEDIR EKOLDUL YANI KULL ISLAM ADI USTUN DE O HERSEYDIR

suufii
    Misafir

kafalarınızı karıştırmayın

Bu bu kadar üzerinde tartışılacak bi konu değil çok daha önmeli konular var.Şu an dünya da ne yapılıyorsa zaten müslümanları birbirine düşürmek ve bölücülük için yapılıyor yüce dinimiz İSLAM'ın da bu tür kelime oyunlarıyla bu kadar tartışma boyutuna getirmek te bu oyunlardan biridir.ne yapacaklarını şaşırdılar islam kelimesinin sonuna cık eki getirerek siyasi yada kendilerince kültürel bi terim oluşturduklarını sanıyorlar 'islamcı' kelimesinin hiç bir anlamı olamaz çükü cık cik ekleri bir işi yapan kişiler için kullanılır oysa islam soyut bir kelimedir bir iş yada uğraşı değil bir inanç biçimidir isalm ile ilgilenen kişilere görevlerine göre alim,hoca,tebliğ görevlileri,müftü,vaiz vs...hristiyanlıkla ilgilenenlere papaz,rahip,misyoner gibi isimler verilmiştir.isalmcılık kelimesini kullanarak dinimizi hem basitleştirmiş hem de çirkin bi oyuna alet etmiş oluyorlar.LÜTFEN UYANIK OLALALIM ONLARIN OYUNUNA GELİP BİRBİRİMİZE DÜŞMEYELİM MÜSLÜMANLAR KERDEŞTİR...

"İslamcı kelimesini bir kişi için kullandıktan sonra bir müddet durup düşünüp istihza ile şu kelimeleri sarf etmişti : "İslamcılık... Ne demek ki? Sucu, çantacı gibi bir şey mi ola ki? Su satar gibi İslam mı satar bir İslamcı. 'Müslüman, mümin' neye yetmiyor..."

Mehmet Fatih ÖZKAN hocam benim düşündüklerimi bizzat ifade etmiş, Allah razı olsun kendisinden.

İslam dini ki, her gönüle, her insana kapısı açık, bir cümle ile o kapıdan adım atılabilecek, Rabbimizin rızasını kazanma yoluna girilebilecek bir din.
    Yüce Allah (CC) bu bütün yazarlardan ve hepimizden daha iyi bilen değil mi! Mü'min, Müslüman kelimeleri hali hazırda mevcutken, İSLAM dinini Yüce Allah'ın emirlerine uyarak, Efendimizin sünnetleri eşliğinde uygulama gayretinde olan insanlar "öcü", "bölücü" gibi gösterilmeye çalışılırken, iSLAM'ın yükselişi hamdolsun devam etti ve daha fazla gönüle girmeye başladı...İşte bu korku , haset, kibir İSLAM'ı yaşama kendilerine ağır gelen bir takım art niyetli olduğunu sandığım ya da en kötü ihtimalle "kibirli ve kıskanç" bu çevreler Müslüman, Mü'min ( Kuran'ı Kerim'de geçtiği gibi) kelimelerini herhalde kullanamazdı.

Müslümanları "kominist, ateist, faşist,..vs gibi" insana ait, toplumları mahvetmek için kurulan ve yayılan akımlara benzer bir akım haline getirmekten de asla hâyâ etmeyeceklerdi. Şaşırmadım doğrusu.

Allah razı olsun güzel bir konu yine...
    Baki selamlar...

Kayıtsız
    Misafir
    bilmek için okumak gerekir
    ancak okurken tek bir kaynak üzerine yoğunlaşırsanız bu giç birşey bilmediğiniz anlamına gelir
    islam hakkında konuşacaksanız islamı bilmenız gerekir ancak genede yeterli değildir
    islamdan önceki dinleride bilmeniz gerekir
    şimdi
    o dinlere bir göz atalım
    tevratta kutsal topraklara m.ö. 1500 çıvarında develerle yapılan yolculuktan bahsedilir ?
    ancak develer m.ö. 500 cıvarında evcilleştirilmiştir
    yani böyle bir yolculuğun asla yapılabilmiş olmasına ımkan yoktur
    ayrca orospu babil kevaşe babil diye terimler mevcuttur
    tevratın çok daha sonra insanlar tarafından bir kısmının veya bütününün değiştirildiği açıktır

şimdide hiristiyanlıktan bahsedicem incilden bahsetmek bile yersiz cunku ne kadar incil olduğunun sayısını bile hatırlamıyorum hatta bir vejeteryan gurup bile kendılerıne incil yazmışlar tanrı et yemeyi yasakladı dıye

biliyorum bunları okurken çok hoşunuza gidiyordur ancak bundan sonra bahsettiklerimden hiç hoşlanmıyacaksınız
    Hz isa diye bir insan hiç varolmamıştır
    Hz isa diye bahsedilen kişi aslında apollonius isimli bir bilgedir
    ancak apollonius hiç bir zaman tanrının oğlu veya peygamber olduğunu idda etmemiştir
    hz isa ile aynı dönemde aynı bölgede yaşamıştır
    hz isa hakkında bir tane tarihçi bir satır yazı yazmamıştır
    bakire doğumundan olma birisi hakkında bir satır yazı yoktur
    kaldiki apollonius isimli bilgeden cıvarda yaşıyan tüm tarihçiler bahsetmektedir
    hz isa hakkında ilk resmi yazı ölümünden 250 yıl kadar sonra yazılmıştır
    kaldıki size apolloniusdan bazı örnekler vereyim
    apollonius ölmüş veya koma halindeki bir kızı bitkisel ilaçlarla diriltmiştir ( bunu isa yapmamışmıydı )
    mahkeme salonuda herkezin gözü önünde kaybolmuştur ( isa göklere uçup kaybolmadımı )
    apolloniusun söylediği bir çok söz sankı isa söylenmiş gibi kaleme alınmıştır
    kiliseler apollonius hakkındakı tüm belge ve dökümanları sürekli yok etmeye çalışmıştır

bunlar tarihte açık açık yazmaktadır

şimdi var olmayan bir adamın varolmayan dininnin devamı olduğunu nasıl idda edersiniz ?

bunları nedenmi yazıyorum çok basit salak saçma gruplarınıza insanları zorla sokup saçma sapan mesajlar atan sizsiniz ne bekliyorsunuzki

bana ulaşmak için osmanoz@hotmail.com

isteyenlere bu anlattığım olayların %100 ıspatlarını belgelerıyle ıspatlarım araştıran bulur
    çok ayrıntı istiyorsanız www.aytuncaltindal.com

Alıntı Kayıtsız tafarından gönderildi Mesajı Göster
    bilmek için okumak gerekir
    ancak okurken tek bir kaynak üzerine yoğunlaşırsanız bu giç birşey bilmediğiniz anlamına gelir
    islam hakkında konuşacaksanız islamı bilmenız gerekir ancak genede yeterli değildir
    islamdan önceki dinleride bilmeniz gerekir
    şimdi
    o dinlere bir göz atalım
    tevratta kutsal topraklara m.ö. 1500 çıvarında develerle yapılan yolculuktan bahsedilir ?
    ancak develer m.ö. 500 cıvarında evcilleştirilmiştir
    yani böyle bir yolculuğun asla yapılabilmiş olmasına ımkan yoktur
    ayrca orospu babil kevaşe babil diye terimler mevcuttur
    tevratın çok daha sonra insanlar tarafından bir kısmının veya bütününün değiştirildiği açıktır

şimdide hiristiyanlıktan bahsedicem incilden bahsetmek bile yersiz cunku ne kadar incil olduğunun sayısını bile hatırlamıyorum hatta bir vejeteryan gurup bile kendılerıne incil yazmışlar tanrı et yemeyi yasakladı dıye

biliyorum bunları okurken çok hoşunuza gidiyordur ancak bundan sonra bahsettiklerimden hiç hoşlanmıyacaksınız
    Hz isa diye bir insan hiç varolmamıştır
    Hz isa diye bahsedilen kişi aslında apollonius isimli bir bilgedir
    ancak apollonius hiç bir zaman tanrının oğlu veya peygamber olduğunu idda etmemiştir
    hz isa ile aynı dönemde aynı bölgede yaşamıştır
    hz isa hakkında bir tane tarihçi bir satır yazı yazmamıştır
    bakire doğumundan olma birisi hakkında bir satır yazı yoktur
    kaldiki apollonius isimli bilgeden cıvarda yaşıyan tüm tarihçiler bahsetmektedir
    hz isa hakkında ilk resmi yazı ölümünden 250 yıl kadar sonra yazılmıştır
    kaldıki size apolloniusdan bazı örnekler vereyim
    apollonius ölmüş veya koma halindeki bir kızı bitkisel ilaçlarla diriltmiştir ( bunu isa yapmamışmıydı )
    mahkeme salonuda herkezin gözü önünde kaybolmuştur ( isa göklere uçup kaybolmadımı )
    apolloniusun söylediği bir çok söz sankı isa söylenmiş gibi kaleme alınmıştır
    kiliseler apollonius hakkındakı tüm belge ve dökümanları sürekli yok etmeye çalışmıştır

bunlar tarihte açık açık yazmaktadır

şimdi var olmayan bir adamın varolmayan dininnin devamı olduğunu nasıl idda edersiniz ?

bunları nedenmi yazıyorum çok basit salak saçma gruplarınıza insanları zorla sokup saçma sapan mesajlar atan sizsiniz ne bekliyorsunuzki

bana ulaşmak için osmanoz@hotmail.com

isteyenlere bu anlattığım olayların %100 ıspatlarını belgelerıyle ıspatlarım araştıran bulur
    çok ayrıntı istiyorsanız www.aytuncaltindal.com

edebiyatçıların birbirlerine anlattıkları komik bir hikayeleri vardır...
    edebiyat fakültesinde sabahtan akşama kadar ders olarak ferhat ile şirin hikayesi incelenmiş, akşam tam ders bitecekken hoca öğrencilere sorar;
    "sorusu olan var mı diye"
    bir öğrenci parmak kaldırır;
    "hocam her şeyi anladım ama kafama takılan bir husus var diye"
    ....
    "hocam, ferhat şirinin neyi oluyor? Ben onu anlayamadım demiş"...

Şİmdi Hırıstiyanlık konusunda, hırıstiyanlardan daha uzman olan Aytunç Altındal gerek 3 İsa, gerek ise, gerek ise diğer kitaplarında "yaşamadı" yada olmadığını iddia ettiği İsa Kuran Kerimdeki Hz. İsa değil, şu an tahrif edilmiş ve saptırılmış Hırıstiyanlıktaki İsa Yada orjinal adı ile JESUS'tur..... Yoksa Aytunç. bey Kurandaki Hz. İsa'yği inkar etmemiş, zaten bunu inkar etmenin dine aykırı, imana da aykırı olduğunuda bilecek kadar bilince sahiptir....

Aynı şekilde Tanırın Krallığı felsefesi, çook sonraları İznik konsülü denen olay ile Krallığın dini halk üzerinde baskı uunsuru olarak kullanmak ve Krallıklarını kutsal bir hava vererek tahakkim krumak için uydurduklarını herkesin de olduğu milli görüşçülerin hemen hemen hepside bilmektedir.....
    Alemin nakşını hayal görürüm. O hayal içre, bir cemal görürüm.
    Cümle mevcudat ki, mazhar-ı Hak'tır. Anın içün, kamu kemal görürüm.
    Tecelli cilvesi, cümle gölgeler. Her zerresi binbir ismin belgeler.
    Hay varken hayale kanmaz bilgeler. Zat-ı Hak'tan gayrı zeval görürüm.

Kayıtsız
    Misafir

islam

islam dini insanı 3 grupta kategorize etmiş müminlere genelde islamcı. öznelde gerici. dinci diyorlar. kafir ve münafıklar asrımızda alenileşti. herkes herkesi bu soruya muhatap edebilir.amellerin bile dilive dini vardır.iştir kişinin ayinesi lafa bakılmaz. kalb de işlerinin aynası değil mi

Kayıtsız
    Misafir

Fİtne Uykudadir Uyandirana Anet Olsun

Kelİme-İ Sehadet Getİren BaŞini Secdeye Koyan Ehlİbeytİ Seven Allahin Kuran-i Peygamberİn SÜnnetİnden Gİden Benİm KardeŞİmdİr Vesselam Gerİsİ Laf-i GÜzaf

Fahrettin
    Misafir

Niyet

Kimin esas niyeti neyse yarin ahirette ortaya o dökülecek fazla islamci görünüp görünmemek degil aslolan nasil iman ettigidir yada islamiyeti hayatinin ne kadarinda tatbitk edebildigidir ben bir seye iman etmisim eger bir insanin hayatini her hangi bir seye (siyaset is ev araba para futbol Vs.)böyle seylere islamiyetten daha fazla zaman ayiriyorsa yada islamiyeti sadece camide namaz kilmak olarak görüyorsa o insan hüsrandadir islamiyetin güzelligini muhabbetini kavrayamamis demektir onun icin islamiyet disinda yukarida saydigim seylere dogru yüz cevirmeside ondandir saygilar
    islamcilik dogru bir ifade degildir islamiyetin icinde kavram kargasasi cikarmaya yarar anca.

Kayıtsız
    Misafir

"İslamcı", tam olarak "Müslüman"ı karşılamaz...

Mesela: "Kürkçü" dediğimizde, kürk yapan/satan anlamı çıkar. Bu "kürk yapan/satan"ın, illa kürk giyinmesi gerekmez.

Oysa İslamı başkalarına satabilmek (tebliğ), mutlaka, mümkün olan her yönüyle, bir elbise gibi üzerinde bulundurmayı gerektirir.

Belki de, "islamcı" deyiminin, "tam anlamıyla yaşamadığı halde, başkalarına satmaya çalışan" kimse için kullanılması nedeniyle, kullanım alanı bulmuştur. Bu açıdan bakılınca, bu kimsenin sattığı(tebliğ ettiği) islam, yaşanamaz(yaşanabilecek formatta anlatılmadığından).

Kayıtsız
    Misafir

Problem Islamin anlasilmasinda...

Konusulmasi,tartisilmasi ve ogrenilmesi gereken o kadar meselemiz varken, galiba abesle istigal ediyoruz.Islamciliktan once Islam nedir sorusunun cevabi bize gerekli ve bizim icin elzemdir.K.Kerim ve Hadislerin bize ogrettigi islam ile yasadigimiz islam ayni din mi? Ne kadar Islam ,ne kadar muslumaniz.Bid'at ve hurafelerle doldurdugumuz bir din ve yasantimizin buyuk bir bolumunu bu gayri islami ama islami sandigimiz eylem ve dusunce yapisiyla geciriyoruz.Islami nasil anlamak,kime gore anlamak.Bililyoruz ki ortak bir fikir etrafinda muslumanlarin birlestigini soyleyemeyiz.Her cemaat veya grub kendi liderinin veya seyhinin anlayisina gore islami anlamakta ve anlamak istemekte.Hic sorgulamasiz bir sekilde koru korune baglilik.Oysa Isalmin ana felsefesi tevhid degilmidir.Yani muslumanlarin esas cozmesi gereken bu problemi cozmeden,tevhid esasi etrafinda tek vucud toplanmadan,ne anlami olabilir islamcilik denilen fakat islami olmayan bu kavramin tartismanin.Belki de birileri bu tur kavramlari bizi boyle bos tartismalarin icine cekip mesgul etmek icin uydurup onumuze koyuyorlar.Yedirirlerse ne mutlu onlara ve galiba yiyoruz da.Neden ? Cunku gercek Islami tanimiyoruz.Kurani anlamaya calismiyoruz.Onun icin de basimiz dertten kurtulmuyor ya.Saygilar tum arkadaslara.Allaha emanet olunuz.

Kayıtsız
    Misafir

İslam

İslam : denince ;
    Her inanan islam veya baska dinden insanın aklina ilk gelenler, Kuranı kerim, Peygamber efendimiz, İman, ahlak, ahlak bilgileri, başta namaz olmak üzere islamin şartları, Hz.Ebubekir, Ömer, Osman, Ali ve ashabı kiram, Mezhepler, İmamlar İmamı Hanefi, Hambeli, Şafi, Maliki, Sünnet, Abdest, Gusul, Teyemmüm, Oruç, Kurban,Tesettur, Zekat, Sadaka, Evlilik, Aile, Dua, Diğer dinler, Ney…
    Ve bircok siralayabiliriz.
    Bazılarına gore bu “islamci” sıfati kafa karistirmaktan baska bir sey degil. Yukarida siraladigimiz Kuranı kerim ci, Peygamberci , İman ci, ahlak ci, ahlak bilgi ci, namaz ci, islamin şartları ci, Hz.Ebubekir ci, Ömer ci, Osman ci, Ali ci ve ashabı kiram ci, Mezhep ci, İmamı Hanefi ci, Hambeli ci, Şafi ci, Maliki ci, Sünnet ci, Abdest ci, Gusul cu, Teyemmüm cu, Oruç cu, Kurban ci,Tesettur cu, Zekat cı, Sadaka ci, Evlilik ci, Aile ci, Dua ci…
    Bu resmen rezalettir. Alayciliktir
    Ayiptir.
    Turhan Kirankaya

Kayıtsız
    Misafir

islam da cılık

allaha ulaşan gönül sahiplerine mümin dendiğine göre, geriye kalanlardan bana ne

Kayıtsız
    Misafir

İslamcıklar

SN.Dağdelen,bütün insanların müslüman olma zorunluluğu olamaz,ama sizin yobaz olma özgürlüğünüz vardır.Siz bu düşünce ve görüşlerle ne islam olabilirsiniz ne de insan.ÇÜNKÜ BEYNİNİZ başkaları tarafından kontrol ediliyor.Siz kendinizi konuşmuyorsunuz,başkalarını(aşırı şövenistler,faşistler,sosyal faşistler,gericiler,kelleciler,öbür dünyacılar vs.)konuşuyorsunuz.

+ Konuyu Yanıtla
4 / 3 İlkİlk 1234 SonSon

Tags for this Thread

Yer İmleri

Gönderme Kuralları