4 / 1 1234 SonSon
70 sonuçtan 1 --- 20 arası gösteriliyor

Konu: Sigarayı Bırakmak

 1. #1
  Merhum Taner PINAR kullanıcısının Görüntü Resmi
  Giriş
  Sat Mar 2007
  Konum
  Makedonya
  Yaş
  44
  İletiler
  1,637
  Blogdaki Konular
  6

  Sigarayı Bırakmak

  SEKİZİNCİ SAAT
  Sevgili günlük, Tabloya göre sigarayı bıraktıktan sekiz saat sonra tansiyon ve nabız normale dönüyormuş. İnanır mısın, bunu hissediyorum sanırım. Tamam,tansiyon ve nabzımın bundan sekiz saat önceki halinde de anormallik hissetmemittim,ama normale dönmesi iyi bir herhalde. Coşkumu paylaşmak için Teoman'ı aradım, sigarayı bırakmama "geçici Ubeyd Korbey sendromu" adını taktı. "Oğlum" dedim, "bak tam sekiz saattir sigara içmiyorum, tansiyonum ve nabzım cillop gibi oldu". Bunu söyleyince kendi nabzının ve tansiyonunun da harika olduğunu söyledi, meğer sekiz saattir uyuyormuş. Yavşak işte, ben ne diyorum o ne diyor. Yalnız laf aramızda, kafama takıldı gerçekten, demek ki günde sekiz saat uyuyan bir sigara tiryakisinin tansiyonu ve nabzı da günde bir kere normalleşiyor. E peki, tansiyon ve nabız günde üç kez normale dönemeyeceğine göre benim kazancım ne bu işten? Demek ki, savaşı erken bırakmayacaksın. Yoksa Teoman itinden ne farkım kalır? Onun tansiyonu da normal, benimki de.... Neyse,
  bakıcaz....

  ONUNCU SAAT
  Sevgili günlük, Sigarayı bırakırken başlangıcın çok zor geçtiğini duymuştum. Hiç de değilmiş. Az önce yemek yedim, iştahım açılmış, yemeklerin tadını daha iyi aldım. Yıllardır ilk kez yemeğin üzerine sigara içmeyeceğim.

  ON BİRİNCİ SAAT
  Acaba azaltarak mı bıraksam? Sadece yemeklerden sonra içsem mesela? Yok yok, dayanmam lazım. Kuruyemişçiye gidip kabak çekirdeği alayım, oyalanırım.

  ON ÜÇÜNCÜ SAAT
  İki saattir aralıksız kabak çekirdeği yiyorum. Ve bir de yıldıran dejavu:
  "abi bu çekirdeğe elini sürünce bırakamıyorsun."

  ON DÖRDÜNCÜ SAAT
  Kabak çekirdeğini bırakınca yemekten sonrakine benzer bir sigara içme isteği uyandı. Çöpe attığım sigara paketini ararken telefon çaldı, Teomanmış. "Sağlığında yeni düzelmeler var mı?" diye sorup kahkaha attı. Vay ayı vaaay, sigarayla mücadelemde başarısız olmamı bekliyor demek ki. Bu beni sinirlendirmekten çok kamçıladı. Ulan Teoman, görüşürüz bakalım. İlk işim sigara paketinin olduğu çöp torbasını evden atmak.

  ON YEDİNCİ SAAT
  Sevgili günlük, Kendimden utanıyorum. Az önce kapıdaki çöp torbasını geri almaya karar verdim, kapıcı götürmüş. Kararsızım, sigarayı bırakanların sinirli olmaya başladığı ve kilo aldığı söyleniyor. Şişman ve sinirli biri olup Hüseyin'e benzemeyeyim sakın?

  YİRMİ DÖRDÜNCÜ SAAT
  Sevgili günlük, Biliyor musun, sigarayı bıraktıktan 24 saat sonra kalp krizi riski yüzde 25 azalıyormuş. Fena değil ha, ne dersin? Teoman'ı aradım az önce, sana en fazla 15 gün veriyorum dedi. Kalp krizi riskinin azalmasından sözettim, güldü. Gül bakalım Teoman efendi, gül... Gidip kabak çekirdeği alayım.

  İKİNCİ GÜN
  Sevgili günlük, Dün çok kötü geçti. Kuruyemişçiye gidip bir kilo kabak çekirdeği aldım. Gazeteleri çıkmadan okusaydım keşke, Hıncal Uluç köşesinin yarısını "kabak çekirdeğinin cinsel güce katkıları"na ayırmış. Allahım, ya kuruyemişçi de okumuşsa yazıyı? Ulan yüz gram al çık, bir kilo niye alıyorsun? Bundan sonra o dükkanın önünden geçemem.

  ÜÇÜNCÜ GÜN
  Sevgili günlük,
  Çok güzel bir gündeyiz. Sigarayı bırakmamın üzerinden 72 saat geçti, yani sinir uçlarım bugünden itibaren yenilenmeye başlıyor. Daha da güzeli, sevgilim geliyor. Bugün biraz sinirli gibiyim, kızın yanında arıza yapmasam bari...

  DÖRDÜNCÜ GÜN

  Sevgili günlük,
  Dün ne güzel başlamıştı hatırlarsın, ama korktuğum başıma geldi ve sevgilimle kavga ettim. Her şey iyi başlamıştı halbuki. Bir ara dışarı çıktık, ben sosisli sandviç almak istedim, hanımefendi karşı çıktı. Neymit, yürüyerek yemek yenilmezmiş. Durduk yerde kavga çıktı. Sonunda dayanamayıp karşıdaki lokantaya gittim ve patlıcan musakka söyledim. Garson tabağı getirir getirmez hatunun yanına koştum ve "yürüyerek yemek öyle yenmez böyle yenir" diyerek elimde tabak yürümeye başladım. Bir yandan da musakkayı yemeye çalışıyorum. Kız kaçmaya başladı, ben de peşinden koşuyorum. Bir ara ağzımdan köpükler çıktığını farkedince durakladım. Elimdeki tabağı çöpe atıp eve döndüm. Sevgilimin telesekreterine not bıraktım, umarım arar.

  BEŞİNCİ GÜN

  Bu sabah İstikbal'den çek-yat gelecekti, öğlene kadar bekledim, ne gelen var ne giden. Birden sinirlerim tepeme çıktı, elimde odunla beklemeye başladım. Hayır, niye sözünde durmuyorsun kardeşim? Sabah
  dediysen sabah getir. Adamlar saat üçte geldiler, ben odunla kapıya çıkınca tedirgin olup kaçtılar. İstikbal'i arayıp siparişi iptal ettim, Yataş'ı var Mobella'sı var canım, banane yani...

  ALTINCI GÜN
  Sevgilim aradı, bana çok kızgın olduğunu söyleyip bir çuval zır zır yaptı. Zaten ona moralim bozuk, bir de Teoman gelip karşımda fosur fosur sigara içmesin mi? Dumanı suratıma üflediğinde çaktırmamaya çalışarak içime çekmeye çalıştım. Ulan özlemişim be...

  YEDİNCİ GÜN
  Kabul etmem gerekir ki bugün çok sinirliydim. Gevtemek için televizyonu açıp belgesel izlemeye başladım. Discovery Channel'da Timsah Avcısı diye bir lavuk var, 10 dakika dayanamadım herife. Eline bir yılan almış, yılan çıtır çıtır ısırıyor, bu gevrek gevrek gülüyor. Neymiş, yılan zehirsizmiş. Ya arkadaşım, zehirsiz diye ne bu yani? National Geographic'I açıyorum, zürafalar var, daha iyi. Ama zürafalardan, Mary ve ailesi diye söz ediliyor. Allah belanızı versin hepinizin. Süt içip uyumaya karar veriyorum, süt titesinin üzerine "lütfen çalkalayınız" yazmışlar.

  Çal-ka-la-mı-yo-rum.

  Mecbur muyum lan sizin şişenizi temizlemeye. Para almasını biliyorsunuz eşşoğlueşşekler sizi be!

  Akşam arkadaşlarla cafeye gittik. Bu insanlar ne kadar anlayışsız var ya günlük, aklın oynar. Ulan zaten sigarasız necafe içiyorum, beynim sulanmış, hala üzerime geliyorlar. Masada ideolojik hadise çıktı, dışarı kadar uzadı. Tartışma sorun değildi de "sigarayı bıraktığından beri kilo aldın lan " deyince dayanamayıp kafa attım Teoman'a. Yapmasam iyiydi.

  SEKİZİNCİ GÜN
  Teoman arayıp bir daha benimle görüşmek istemediğini söyledi. Çok umurumdaydı lavuk. Gereken cevabı verdim zaten. Bu arada, gazetede okudum yine. Sigarayı bırakmanın çeşitli yöntemlerinden bahsediyordu. Azaltarak bırakma ve marka değiştirerek bırakma maddeleri ilgimi çekti. Acaba? Ama yok yok, bu kadar dayandım, gerisini getirmek lazım.

  DOKUZUNCU GÜN
  Sevgili günlük, Sana ne zamandır sevgili günlük diye seslenmediğimi farkettim. Oysa sen bu dünyada beni anlayan tek varlıksın, tek dostumsun. Bugün ne oldu biliyor musun, sevgilim beni terketti. Alçak kadın, Manyaklaştığımı söyleyip ayrıldı benden. Bu arada kabak çekirdeğinin bokunu çıkardım, her tarafımda sivilce çıktı.

  ONUNCU GÜN

  İki gün önce, sigarayı bırakmanın çeşitli yöntemlerinden sözetmiştim. Ben iki yöntemi birleştirip hem marka değiştirdim hem de azalttım. Günde üç tane yemeklerden sonra Parliement içiyorum. O kadar zaman sonra ilk içilen sigaranın bir güzel kafası var, şaşırırısın.

  ON BİRİNCİ GÜN

  Kendime bir iyilik yapıp sigarayı beşe çıkardım. Ha üç, ha beş. Eskiden günde bir paket içiyordum, şimdi beş tane içiyorum. Yine kazançlıyım yani...

  ON İKİNCİ GÜN
  Bugün gazetede Amerika'da yapılan bir araştırmayla ilgili haber okudum. Habere göre günde 10 taneye kadar sigaranın çok fazla zararı yokmuş. Üstelik sigaranın markasını değiştirmekten falan da bahsedilmiyordu. Madem öyle günde 10 tane Camel içebilirim.

  ON ÜÇÜNCÜ GÜN
  Sevgilimi ve Teoman'ı arayıp özür diledim. Sevgilim, bir süre daha görüşmek istemediğini söyledi. Ağzımdan köpükler çıkarken koşturduğum sahneyi unutamıyormuş. Haklı kız, bir şey söyleyemedim. Teoman aramızda geçen hadiseyi sigaraya yordu, ona göre yavaş yavaş sigara içmeye başlayınca beynim tekrar faaliyete geçmiş. Neyse barıştık ve yarın akşam bulutmaya karar verdik.

  ON DÖRDÜNCÜ GÜN
  Teoman'la ocakbaşına gittik. İçtiğim sigaraları saymadım. Teoman'ın da dediği gibi, sigaranın zararlarını bilerek içiyorum, kime ne? Sana da soruyorum günlük, sana ne?

  ON BEŞİNCİ GÜN
  Püfür püfür içiyorum sigaraları. Bir de, "sigaraya tekrar başlayınca ne olur" tablosu yapmaya başladım. Sevgilim de bir daha sigarayı bırakmayacağım sözünü verince geri döndü. Elveda günlük, bir daha işim olmaz seninle

  Posta kutusu..
  Allah indinde Din İSLAM dır.Kendine başka din ve başka peygamber arayanlara veyl olsun..

 2. #2
  ha ha ha

  hatta HA HA HA HA
  "yolda yürürken eğer ayağınız taşa takılırsa siz yine amerikaya küfredin." (humeyni)

 3. #3
  .:EyvAllah:. Selman TOKLU kullanıcısının Görüntü Resmi
  Giriş
  Thu Jul 2007
  Konum
  Balıkesir
  Yaş
  36
  İletiler
  1,127
  Alıntı Kadir KILIÇASLAN tafarından gönderildi Mesajı Göster
  ha ha ha

  hatta HA HA HA HA
  katılıyorum
  hatta bunu biraz daha uzatabiliriz
  http://img217.imageshack.us/img217/9784/126tm1.gif

 4. #4
  bu hikayeyi sigara içenler bölümünün manifestosu yapalım ha ha ha
  "yolda yürürken eğer ayağınız taşa takılırsa siz yine amerikaya küfredin." (humeyni)

 5. #5

  az dayanabilmiş, daha başarılı olanlar var ama geri başlamayanına pek raslamadım

  ama senin sigarayı bıraktığını düşünemiyorum sayın pınar
  kitapları okuyorsun lakin bilgiye sahip değilsin...

 6. #6
  Sayın Pınar ne mi yapar?
  o adamın yaptıklarını 2 ye çarp çıkan sonucu tekrar dörde çarp,çıkan sonucu sekize çarp........................................................ ............................................................ .............
  "Kentler bizi hiç anlamayacak ve esirgemeyecek,ucu yanmış kibrit çöpü gibi kırılacağız,Birşeyler dokunulmamış kalsın gidelim bu şehirden..."

 7. #7
  Alıntı Belkıs Elif REŞADİYELİ tafarından gönderildi Mesajı Göster
  Sayın Pınar ne mi yapar?
  o adamın yaptıklarını 2 ye çarp çıkan sonucu tekrar dörde çarp,çıkan sonucu sekize çarp........................................................ ............................................................ .............
  çok iyimsersiniz sizde.

  bu söylediklerinizi binle le çarpın hatta onbinle zu ha ha
  "yolda yürürken eğer ayağınız taşa takılırsa siz yine amerikaya küfredin." (humeyni)

 8. #8
  Merhum Taner PINAR kullanıcısının Görüntü Resmi
  Giriş
  Sat Mar 2007
  Konum
  Makedonya
  Yaş
  44
  İletiler
  1,637
  Blogdaki Konular
  6
  abartmayın
  Allah indinde Din İSLAM dır.Kendine başka din ve başka peygamber arayanlara veyl olsun..

 9. #9
  hıımmmm tepkilere bakılırsa cigarayı bırakmış olabilir mi
  kitapları okuyorsun lakin bilgiye sahip değilsin...

 10. #10
  Merhum Taner PINAR kullanıcısının Görüntü Resmi
  Giriş
  Sat Mar 2007
  Konum
  Makedonya
  Yaş
  44
  İletiler
  1,637
  Blogdaki Konular
  6
  Alıntı Tuba ÇELİK tafarından gönderildi Mesajı Göster
  hıımmmm tepkilere bakılırsa cigarayı bırakmış olabilir mi
  abartmayın dedik ya
  Allah indinde Din İSLAM dır.Kendine başka din ve başka peygamber arayanlara veyl olsun..

 11. #11
  bıraksa bile ilk onuncu saatte olmalı

  daha kimseyi banlamadı
  "yolda yürürken eğer ayağınız taşa takılırsa siz yine amerikaya küfredin." (humeyni)

 12. #12
  Taner abi ve sigara'yı bırakmakkk gülerimmm ben yaşadım arkadaşşş ben onun sigar içmemiş halini gördüm.... Taner abi sakarya'ya geldiğine iftar için güzü gülmüyordu sanki...Ama nedense iftardan sonra taner abiyi durduramadık...Anladın sen onu taner abi...

 13. #13
  Eser GEDİK kullanıcısının Görüntü Resmi
  Giriş
  Fri Dec 2006
  Konum
  vatanın her karışı
  Yaş
  31
  İletiler
  2,784
  Blogdaki Konular
  5
  sigarayı içenler sigarayı bırakmasın ekolojik denge bozulur içmeyenler yani biz pasif içiciliğe devam edelim ..
  herkes ne söylediğini, nasıl söylediğini bilse. bu işler olmayacaktı sadri abi.

 14. #14
  ... Kübra YILMAZ kullanıcısının Görüntü Resmi
  Giriş
  Sat Jul 2006
  Konum
  tek suçu;büyük şehir...
  İletiler
  3,129
  Blogdaki Konular
  3
  Masalara kül tablosu koymamama rağmen "sigara içebilirmiyim"denmesine sinir oluyorum.
  Sosyofobi..

 15. #15
  _ALBAY_ SİTE BAŞKANI Tevfik YAZICILAR kullanıcısının Görüntü Resmi
  Giriş
  Thu May 2006
  Konum
  İstanbul
  İletiler
  8,620
  Blogdaki Konular
  5
  Taner sigaranın hükmü neydi bir hatırlatsana bizlere.
  Gün gelecek bütün dünya Hocama selam duracak!

 16. #16
  Merhum Taner PINAR kullanıcısının Görüntü Resmi
  Giriş
  Sat Mar 2007
  Konum
  Makedonya
  Yaş
  44
  İletiler
  1,637
  Blogdaki Konular
  6
  Sigara illetinden dolayı haramdır tevfik..

  ama bu mizah konusu ya.. buna ses çıkarma lüfen..

  komik bu..
  Allah indinde Din İSLAM dır.Kendine başka din ve başka peygamber arayanlara veyl olsun..

 17. #17
  _ALBAY_ SİTE BAŞKANI Tevfik YAZICILAR kullanıcısının Görüntü Resmi
  Giriş
  Thu May 2006
  Konum
  İstanbul
  İletiler
  8,620
  Blogdaki Konular
  5
  Hüküm burada güzel durdu.

  neyse ben konuya başka zaman bakayım. komik tarafımda değilim sanırım.
  Gün gelecek bütün dünya Hocama selam duracak!

 18. #18
  Merhum Taner PINAR kullanıcısının Görüntü Resmi
  Giriş
  Sat Mar 2007
  Konum
  Makedonya
  Yaş
  44
  İletiler
  1,637
  Blogdaki Konular
  6
  Alıntı Tevfik YAZICILAR tafarından gönderildi Mesajı Göster
  Hüküm burada güzel durdu.

  neyse ben konuya başka zaman bakayım. komik tarafımda değilim sanırım.
  tevfik sen birkaç gün sonra bak veya bir kaç hafta sonra

  şimdi konuya yorum yapma sakın
  Allah indinde Din İSLAM dır.Kendine başka din ve başka peygamber arayanlara veyl olsun..

 19. #19
  İhtiyar Heyeti Kaşif Ayşe ACAR kullanıcısının Görüntü Resmi
  Giriş
  Mon Jul 2006
  Konum
  sevdiğim şehir.
  İletiler
  1,078
  Blogdaki Konular
  11
  kısaca yazının özeti. içipte bıkarakmaya çalışmak hata. beyin ve hayat faliyetleri duruyo. içenler sakına bırakmayın, bırakmanın zararı sigaranın zararından daha fazlaymış..
  Susturun içimdeki susmayan beni.

 20. #20
  peki şu şarktaki tütün yüceliği nerden geliyor???

  bir çok şeyh denilen kişinin nargile içerek şiirler okuduklarını biliyoruz...

  böyük alimların..

  yaw buna en iyi cevap yine üstaddan gelmiş. bakınız ki her tütün muhabbetinden sonra bu sözü ikrar ediyorum.
  "sigara iyi bişeyse içiyorum, kötü bişeyse yakıyorum"
  kitapları okuyorsun lakin bilgiye sahip değilsin...

4 / 1 1234 SonSon

Yer İmleri

Gönderme Kuralları

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •