Ankette Son Durum: Aşğıdakilerden Hangisini Milligazetenin Düzeltmesi Gereken Problemlerden Görüyorsunuz

Oylayanlar
291. Bu oylama kapalı
  • Siyaset Sayfaları

127 43.64%
  • Dünya Sayfaları

56 19.24%
  • Bölge Sayfaları

64 21.99%
  • Ailemiz Hayat Sayfaları

61 20.96%
  • Haber Sayfaları

80 27.49%
  • Ekonomi Sayfaları

53 18.21%
  • Spor Sayfaları

90 30.93%
  • Güncel Sayfalar

73 25.09%
  • Düşünce Sayfaları

60 20.62%
  • Kültür Sanat sayfaları

66 22.68%
  • Matbağa ve Kâğıt Hataları

115 39.52%
  • Yazar Seçimleri

70 24.05%
  • Manşetler

82 28.18%
  • Tasarım ve Mizampaj

142 48.80%
  • Gündem Takipsizliği

86 29.55%
  • Haber ve Yorum Farkı

63 21.65%
  • Dosyaları

41 14.09%
  • Reklamlar

75 25.77%
  • Fotoğraflar ve Renk Seçimleri

151 51.89%
  • Röportajlar

62 21.31%
Çoklu Seçime Açık Oylama
+ Konuyu Yanıtla
6 / 3 İlkİlk 123456 SonSon
120 sonuçtan 41 --- 60 arası gösteriliyor

Konu: Milli Gazetenin Eksiklikleri

Selamun Aleykum KardeŞlerİm Öncelİkle HÜseyİn Yavuz KardeŞİmden Allah Razi Olsun Mİllİ Gazetemİz Ben İnaniyorumkİ Mevcut Gazetelerden Çok Çok İyİ Ama MÜslÜmana Enİyİsİ YakiŞir Bunun İÇİn Gazetemİzİn Mevcut Şartlarda Eksİklerİde Olsa Gazetemİz Çok İyİ Bİraz Vİzyon Tasarim DegİŞİklİgİnİ SÜreklİ GÜncellese GÖze Daha Çok Takilcak İnsanlarin Dİkkatİnİ Cekecek Bİzİm Mİlletİmİzİ Layt Dİyedİye Layt Yaptilar YanliŞin Devamli KarŞisinda Olacagiz Ama Bİraz Uslup DÜzenİ Yerİnde Önemlİ Bunada Dİkkat Edİlİrse Sevİnİrİm

Selam Ve Dua

Bizim yapabileceğimiz en önemli katkı;
    1-Gazeteyi satın almak
    2-Fikir üreterek katkıda bulunmak
    İlk aklıma gelen; Kişisel gelişimle ilgili haftalık peryotlarda yayın yapılması. Bu hem okuyucu kitlesinin (milli görüşçülerin) kalifiye eleman olarak yetişmesine katkı sağlayacak hem de gazeteye farklı bir çehre kazandıracaktır.
    "Anası gül koklasa ağzı gül kokan çocuk
    Tohum içinde tohum yetiştiren tomurcuk" NFK

Arkadaşlar Uzun Süreden beri Portala katılamadım Hakkınızı Helal Edin.

Bu Ankete Bir Eleştirim Var
    Neden MilliGazete de eksik bulmuyorum herşeyi güzel seçeneği yok İllaki bir eleştiri yapmak zorundamıyız.Ayrıca Bir anket daha açmanızı istiyorum. Kim Milli Gazeteye Abone Anketi.Bu Eleştirileri yapan arkadaşlar kaçar tane gazete alıyorlar görelim.
    Her birimin, kendisine göre doğruları vardır, yanlışları vardır.
    Oysa, ALLAH’ın indinde doğru TEK’tir ve DOĞRU’dan başka hiçbirşey yoktur!
    Esas yanlış ise, DOĞRU’dan başka hiç bir şey olmadığını görememendir….

http://img227.imageshack.us/img227/3...kber6ezls1.gif

Alıntı Mehmet ELMAS tafarından gönderildi Mesajı Göster
    Ayrıca Bir anket daha açmanızı istiyorum. Kim Milli Gazeteye Abone Anketi.Bu Eleştirileri yapan arkadaşlar kaçar tane gazete alıyorlar görelim.
    buyrun burda bir anket var
    "ey ruhumun ışığı !
    ruhlar bölük bölük ayrılırken senin ruhunu benimkiyle aynı bölüğe yazmışlar" f.o.

muhacir Okuyan Kalemler Cüneyt YILMAZ kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Tue May 2006
    İletiler
    840
    Mail atıyoruz haber gönderiyoruz ertesi gün bölge haberi hiç yazmıyorlar.... Bizim haberimiz güme gidiyor... Ben bu işi anlamıyorum...Gazetede ciddi problem var adamlar zaman gazetesini su geçirmiyo diye alan var ya.... Renk ve baskı çok kötü resimler çok kötü.... yazarlara laf diyemem hepsi çok değerli çok harika yazı yazıyorlar ama gazete de beni al diyecek bişeyler olmalı ek olarak bişleyler vermeli..... Spor bölümü aman allahım böyle bişey yok yaa üniversite başkanlarına genel merkez soruya neden milli gazete aboneniz az diye cevabını başkan şöyle veriyo spor bölümünde haberler 3 gün sonra veriyo kimse üye olmak istemiyo.... Bu neden değil ama haklılar...Durum ciddi
    BİLMEK VE PAYLAŞMAK GEREK DUSTURUNU EN İYİ ŞEKİLDE UYGULAYAN YER!!!
    OKUYAN KALEMLER GRUBU

Milligazeteyi Geliştirebilmek

Bir şirketi vede bir medyayı geliştirebilmenin tek yolu sürekli hataları denetlemekten ve hataları yok etmekten geçer. Yani önce teşhis sonra tedavi.

Arkadaşlar Gazetemiz çok güzel bugüne kadar çok güzel başarılarada imza atmış mesela bu gazete bu gün Türkiyenin problemlerini en güzel şekliylen teşhis edip meselere farklı ve kendine has üslubuyla yanaşa bilen bir gazete.

Milligazetenin önünü açabilmemiz için bizim Milligazeteye projeler önerebilmemiz vede Milligazetnin kitlesi olarak da kendi ihtiyaçlarımızı Milligazeteye anlatabilmemiz de gerekiyor.

"Bakın bir arkadaş dediki Milligazete kişisel gelişim üzerine ekler verip kendi kitlesini de bilgilendirebilmesi gerekiyor." dedi gerçekten kişisel gelişim pazarına baktığımızda Türkiyenin ve Dünyanın en hızlı büyüyen sektörü konumun da Milligazetenin bunları düşüne biliyor olması gerekir. İkinci mesele ise ilginçtir bu gazeteyi takip eden insanlar ise zaten ne aşırı genç nede aşırı yaşlıdır. Bundan dolayı kişisel gelişim vede kişisel değişim ekleri çok tutacağını zannediyorum Traj olarak yansımasada kitlemize çok iyi bir hizmet olacağını düşünüyorum.

Böyle projele Milligazetenin önünü açacaktır. Ankette en çok Tasarım ve Mizampaj, Matbağa ve Kağıt hataları, Fotoğraf ve Renk seçimi gibi istenmeyen olaylardan şikayet gelmesi ise ilginç kendi kitlemizin bundan rahatsızlık duyduğunun bir göstergesidir. Varsa arkadaşlarımızdan tasatımcı veya buna gönüllü arkadaşlar lütfen önerilerini gazetemize gönderirlerse gerçekten bize büyük bir iyilik yapmış olurlar.

Allahın Rahmeti ve Bereketi Üzerinize Olsun.

Kayıtsız
    Misafir

Milligazete Bütün Kütüphanelere Girmek Zorunda

Milligazete Türkiyedeki belki 500 tane kütüphane varsada hiçbirine girmiyor. Milligazete taraftarları Milligazeteyi kütüphanelere göndererek büyük bir hizmet yapabilir. Bakın beş yüz kütüphane de Milligazetenin olması en azından haftalık beşbin değişik insana ki bunların yaklaşık büyük bir çoğunluğu fikirlere bakan düzeyde insanlardır. Bizim kütüphanelerde yapacağımız çalışmalar önemli sadece gazetemiz değil bütün dergilerimizi sokabildiğimiz kadar sokabilmemiz gerekiyor. Gerekirse sendikalarımızı bile devreye sokabilmemiz gerekiyor. Mesela 2007 sonuna bir hedefte atabiliriz. 2007 sonuna kadar bütün illerimizdeki kütüphanelere girebilmemiz gerekiyor en azından büyük şehirdekilerine.

Hedef Koymak

Hedef koymak... " Spesifik hedeflere sahip olmanın önemi ne kadar vurgulasak azdır. İnsanların genelde bilinçli hedefleri yoktur ve yaşamda tesadüfi olarak oradan oraya sürüklenirler. İnsanların beynindeki proglama bilinçli bir amaç ile yaşamanın önemini vurgular. Hedeflere ulaşmak için belirli şekillerde davranmak ve konuşmak gerekir. "

" Eğer yapılan davranış işe yaramazsa, başka bir davranışta bulunmak önemlidir. İstenen sonuç elde edilinceye kadar davranışı değiştirmemeye devam edilmelidir. davranış değişikliği tesadüfen ortaya çıkmaz. "

" Aynı zamanda hedeflerimiz için harekete geçmek de önemlidir. Çünkü herhangi bir girişimde bulunmadığı sürece hiçbir şey gerçekleşmez. "

Unutmamalıyız ki biz en az iki milyon civarında bir büyük topluluğuz. Sayımız hiçbir zaman azımsanamaz biz bir çok ülkenin nufusundan da daha kalabalık bir topluluğuz yeterki vizyonumuz ve ufkumuz bir olsun. Ben demiyorum ki buradaki insanların vizyonu ve ufku ayrı kesinlikle buradaki herkesin takdir ederimki bir ufuklarımız bir vizyonlarımız var yok olsaydı şuan biz bu yazıları okuma bile okumazdık.

Yanlız yukarıda dediğim gibi bizim medya alanımızda da kesinlikle somut bir hedeflerimiz olması gerekmekte yani hepimiz aynı anda bir hedefe kilitlenmeliyiz.

Mesela: Bu gazete İstanbulda en az yüz bin abonesi olacak Bursada en az kırk bin abonesi olacak bu gazetenin bu yılın sonunda en az 24 sayfa olacak en az28 sayfa olacak 2008'in sonunda en az 32 sayfa olacak ve bunları halklanda konferansta paylaşması gerekiyor ki halkta bu reflekse uyum göstersin.

Allahın Rahmeti ve Bereketi Üzerinize Olsun

Köylere Hizmet

Düşünüyorum da Türk Medyası köylerimize pek fazla hizmet etmiyor dahası kırsal alanı hiç düşünmüyor. Ya bu alan müstehşen metaryellerlen yada pek bir ilim seviyesi olmayan insanları cahillikten daha cahilliğe sürükleyebilecek meteryallerle giriyor. En kötüsü ise bu meteryallerin insana hiç bir şey katmaması.

Milligazate desturuyla bir ilk yapmalı. Köylü halkın okuyabileceği bir sayfa ve ek sunabilmeli. Mesela, tarımda ki yenilikler, tarım piyasası, köylülere öneriler, köylerde yetiştirilebilecek ürünler, ürünler hakkında bilgiler, dünyada ki meyveler hakkında bilgilendirme, faydalı ürünler, tarım alanın da yapılan reformlar, köydeki halkın yapabileceği özellikle kadınların uğraşı gösterebilecekleri meseleler. Bunlar Türk köylüsüne çok şeyler katacak. En azından Milligazete bunun başlangıcını yapabilir.

Nasıl satacağı konusunda ise bir önerim cuma günleri genellikle tarımsal alandaki vatandaşlar şehre namaz kılmaya iniyor. bence denemede fayda var en azında bu yaz birer aylık periyotlar halinde denenebilir.

arkadşlar çok güzel diyorsunuz fakat milli gazete temsilcisi olarak trajın artması için yapılacak tek şey gazetenin içeriginin birazdaha güncel olaylarla süslenmesi vede daha da önemlisi milli görüşçü arkadaşların gazetesini desteklemesi ben okadar çok milli görüşçü esnaf arkadaş tanıyorumki zaman gazetesi okuyor sebebini sorunca rızık kaygısına kapılmış ALLAH hidayet versin diyorum

Kayıtsız
    Misafir

Bİraz Oldugİbİ

mizanpaj açısından milli gazete biraz değişiklige uğradı sayfalar reklendi haberler birazdaha yerli yerine ve içiçe degil anlaşılır.şimdi yapılması gereken nurettin şirin gigi yazarları kadrosuna katmak olmalı ve türkiyedeki gündemi sıçak bir şekilde tutmalı (bir haftadır buda iyi)

geniş yelpazede siyasi partilerden de haber vermeli reklam lara birazdaha çeki düzen verilmeli

ve herkes üzerine üşen görevi yapıp mutlaka ama mutlaka MİLLİ GAZETE'Yİokumalı ve okutmalı

arkadaşlar konuyu pek fazla okumadım...tek diyeceğim şu:

ELHAMDÜLİLLAH biz milli gazteden memnunuz...
    sakın ha bu yenilik muhabbetlerine dalmayasınız...yoksa sonumuz ZAMAN gazetesi gibi olabilir...
    ZAMAN gaztesi yani saman gazstesi soba tutuşturmak için birebir hatta ayaklar altında ezilse bile önemi yok çünkü saman gazstesinin o kadar sayfası arasında ALLAH lafzı bile geçmemeye başladı...

bilmem anlatabildimmi biz ELHAMDÜLİLLAH milli gazetemizden memnunuz...milli gazete bizim için bir gazeteden cooooookk ötelerde ELHAMDÜLİLLAH...

SELAMETLE ...ZAFER YAKINDIR...ŞAFAK BUGÜN İTİBARİYLE 57...MUHARREM 10 'A KALAN ZAMAN...
    GECENİN EN ZİFİRİ KARANLIĞI ŞAFAK SÖKMEDEN ÖNCEKİ SON KARANLIKTIR

ikimilyon Admin Mehmet DAĞDELEN kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    3,120
    Blogdaki Konular
    18
    milli gazete için yapılan yazar transferi gibi teklifler için bişey söylemek istiyorum.
    gazetemiz yazarları içinde bile fikir ayrılıkları varken dışarıdan transfer gazetenin
    içeriğinin daha da karışmasına sebeb olur.
    bilirsiniz bazı dönemler vardır ki fikirler yakınlaşır/yakınlaşmak zorunda kalır.
    ama şimdi fikirlerin oldukça ayrıştığı bir dönemdeyiz.
    her yazar kendi doğrusunu anlatmaya çalışıyor. ve bu daha önce de dönem dönem
    yaşandı. şimdi yaşadığımız bu dönemi de atlatmak zorundayız.
    ki her yazar kendi burnunun dikine gitmekle bir yere varamadığını görsün.
    ortak paydaya kendi kendine gelsin.
    işte bu yüzden dışardan yazar transferi fikri bana yanlış geliyor.
    elbette burada tüm yazarların aynı şeyi yazıp aynı şeyi savunmasından
    bahsetmiyorum.
    olay biraz daha geniş.
    mevcut yazarların dışarıdakilerin yaklaşımlarına inmesi; dışardakilerin de
    bizim fikrimize yaklaşması gerekir.
    ve bu olduğu vakit bağımsız düşünen ancak bu bağımsızlığını belli bir kazığa
    bağlamış, çok yönlü bir gazete oluruz.

ve bu en çok ihtiyaç duyduğumuz şu anda pek mümkün görünmüyor.

o halde yazarlar konusunda muhafazakar tarzımız bir süre daha devam etmeli.

Milli Görüş; hakkı üstün tutmaktır!

milli gazetenin spor sayfası çok düzensiz
    kocaman resimler koyuyorlar yazı çok az
    ben konyada oturuyom milli maçları iki gün sonra öğreniyorum gazeteden
    bi de mesela haftanın panoromasını yapıyolar hiç işe yaramaz..
    televizyon sayfası diye bişey yok
    bulmaca eki verilebilir haftada bir (4sayfa)
    promosyonlar daha ilgi çekici olabilir (mesela milli gazete duvar saati)
    çünkü kitap promosyonlarıyla bi kaç bi nartan tiraj,kampanyanın bitmesiyle yine düşüyor bişey değişmiyo..
    sayfa sayısı artırılabilir
    milli gazete içerik olarak en iyi gazetedir ama bunlar olmayınca işte böyle 3 senedir tirajımız yerinde sayıyor malesef..
    konuyu açan arkadaş çok iyi yazmış sağolsun
    bu konudan milli gazete ekibini haberdar etmeniz mümkünse haberdar edin çok iyi olur..

Kayıtsız
    Misafir

Güncellenmek

Milligazetenin güncel haberlere fazla değiniyor olması gerekir. Bir cemaatçi olarak vakit gazetesini alıyorum ama Milligazete aslında daha güzel bir gazete olarak karşıma çıkıyor ama gelgörki bizim evdekilerlen kaynaşamıyor. Çünkü Milligazete hep kendi çevresinin haberlerini çıkarmaktan diyer haberlere yer veremiyor. Buda bizim evde kısır gazate imajı yaratıyor. Arkadaşlar gazetemizin sorunu yokmuş gibi davranmayın elbette var. Bakın biz siyasi, iktisadi, sosyal vede kısacası her alanda faliyet gösteren bir camiyayız. Bundan dolayıdır ki biz bir gazete çıkardığımız zaman bütün kitlelere hitap edebilmesi gerekiyor.

Mesala Milligazete Hürriyet gazetesinin kitlesine hitap edemez ama Milligazete Vakit gazetesinin Yenişafak gazetesinin sonra Türkiye vede Zaman gazetesinin kitlelerine hitap edebilir. Bunun için yapması gerekenler gazetenin içerisinde ki yorum ve kendi kitlesinin isteklerini ve etkinliklerini bazı eklere yüklemeleri bile bir çok sorunu ortadan kaldırır. örnek olsun Saadet partisinin bir çok haberi çıkıyor. Madem Saadet partisi Milligazeteyi çok seviyorsa o zaman bir Millisiyaset ekini herhafta çıkarsın da gazete Saadet partisinin haber ve fikir ihtiyacını oradan karşılasın. Yahu gazetede il başkanları hakkında bile yarım sayfa haber çıkarken diyer siyasi partiler hakkında zerre bir şey yok. Sonra kitlemiz gazetemizi almıyor. Niye alayım kardeşim alıyorum 50 kuruş veriyorum eve getiriyorum sonra Saadet partisi Balıkesir il başkanı şöyle dedi yok istanbul il başkanı böyle dedi Konya selçukludaki ilçe başkanı şunları söyledi ne bu yaa! Deyeter bir sizmi varsınız. Kusura bakmayın ama parti sesini duyuracak diye eğer bu davanın gazetesi ciddiye alınmıyor ve değişik kitlelere yayılamıyorsa lütfen sesinin fazla duyulmasını isteyen kardeşlerimiz elinizi birazcık cebinize atınız haftalık 40 bin ytl'ye rahatlıkla bir ek çıkartırlar ve gazeteylen dağıtabilirler. Haftalık iller çalışsa rahat bu parti 100 bin ytl bile reklam sponsor toplar. Çünkü bunu siyasiler okuyacak siyasilerin çıkardığı gazetelerden bir çok çevre çekinir kesinlikle bu parayı toplayabilirler. Meselede çözülmüş olur hem bir fikir eki sunmuş olur bizlere hemde Gazetenin imajı geri kazanılmış olur. Lütfen anlayın...

Saygılarımla...

terrcu_man
    Misafir
    Milli Gazete' nin tepeden tırnağa değişmesi gerekir.

Kayıtsız
    Misafir

Milligazete Değişiyor

Ben inanıyorum Milligazete değişiyor. Bugüne kadar pek fazla bir değişim göstermedi ama iki üç yıldır birşeyler çabalıyor. Önemli olan bazı arkadaşların dediği gibi bire bir katabilmek. Projeler üretebilmek.

Kayıtsız
    Misafir

çok baba gazete

onu bunu bilmem ne olursan olsun milli gazete içerik bakımından çok büyük gazete
    onun gibisi yok piyasada.
    ,Ama tasarım gibi şeyleri diyorsanız onu bilmem pek önelide değil ama bu yönden iyi olması güzelliğine güzellik katar
    ama bu yönden kötü olması onun kalitesini düşürmez
    anca baskı kalitesini düşürür....
    içerik süperr

ben okumuyorum milli gazete.

500 ykr oldukça pahalı bence.

zaten 4-5 sayfası benim bildiğim yada onayladığım şeyler diğer kalan kısımları da bunların tekerürürnden ibaret.
    bence gereğinden fazla fanatik davranıyor görüşünde ve yorumlarında.
    öyle zaman oluyor ki çok önemli ve kirliliği aleni ortaya koyacak gerçek bir haber hani derler ya olayı can damarından yakalayacağın bir haber sırf bu yoğun propaganda yüzünden arada bğulup gidiyor.
    bana salt bilgiyi daha az boğucu verse yorumlara da sadece köşe yazılarında yer verse haberin içinde dğeil daha okunası olur bence.
    BİN KİŞİ BİR KİŞİYİ ADAM EDEMEZ KAL İLE,BİR KİŞİ BİN KİŞİYİ ADAM EDER HAL İLE...

Kayıtsız
    Misafir

Acaba...?

objektiflik 0. Hatalar olur da bu kadar bariz hatalar mı olur...Tamam sınırları vardır gazetenin ama.... bilemiyorum neye hizmet ettiğini ama Milli Görüş 'te çok bariz bence hatalar bir amaca yönelik yapılıyor.
    (Bu yorum konu milli görüş hakkında yeterince bilgisi olmayan biri tarafından yapılmıştır)

+ Konuyu Yanıtla
6 / 3 İlkİlk 123456 SonSon

Tags for this Thread

Yer İmleri

Gönderme Kuralları