Ankette Son Durum: Aşğıdakilerden Hangisini Milligazetenin Düzeltmesi Gereken Problemlerden Görüyorsunuz

Oylayanlar
291. Bu oylama kapalı
  • Siyaset Sayfaları

127 43.64%
  • Dünya Sayfaları

56 19.24%
  • Bölge Sayfaları

64 21.99%
  • Ailemiz Hayat Sayfaları

61 20.96%
  • Haber Sayfaları

80 27.49%
  • Ekonomi Sayfaları

53 18.21%
  • Spor Sayfaları

90 30.93%
  • Güncel Sayfalar

73 25.09%
  • Düşünce Sayfaları

60 20.62%
  • Kültür Sanat sayfaları

66 22.68%
  • Matbağa ve Kâğıt Hataları

115 39.52%
  • Yazar Seçimleri

70 24.05%
  • Manşetler

82 28.18%
  • Tasarım ve Mizampaj

142 48.80%
  • Gündem Takipsizliği

86 29.55%
  • Haber ve Yorum Farkı

63 21.65%
  • Dosyaları

41 14.09%
  • Reklamlar

75 25.77%
  • Fotoğraflar ve Renk Seçimleri

151 51.89%
  • Röportajlar

62 21.31%
Çoklu Seçime Açık Oylama
+ Konuyu Yanıtla
6 / 2 İlkİlk 123456 SonSon
120 sonuçtan 21 --- 40 arası gösteriliyor

Konu: Milli Gazetenin Eksiklikleri

_ALBAY_ SİTE BAŞKANI Tevfik YAZICILAR kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    8,607
    Blogdaki Konular
    5
    Ömer önce bir konuyu düzeltmek isterim ; Avrupada olmanız nedeniyle oradaki sorunları çok fala bilmememe rağmen şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki Milli Gazete yetkileri burada sürekli bizlerle içiçe. Her şehirde hatta neredeyse her ilçe de geniş toplantılar organize ediyorlar. Bu toplantılardan çıkan sonuçları da değerlendiriyorlar. Ancak sanırım bu noktada bizlerde de biraz sorun oluşuyor. hep afaki olarak birşeyler olsun istiyoruz. ancak şu şu şu diye ortaya döküp çözüm yollarını da sunmuyoruz. İşte biz şuan bunu yapmalıyız ve yetkililere işte sorun bu ve bu sorun bu yollarla çözülmelidir diye sunmalıyız.

ömer senden bir ricada bulunmak istiyorum. bu sayfaya gelen ve Milli Gazete yetkililerine çözümleri ile sunacağımız sorunları toparlayabişlirmisin. Son güne kadar buraya gelen tüm mesajlardan bu kıstaslara uyanları bir araya toplarmısın.

Örneğin. Sorun: Reklamların eksik kalması Öneri : Milli Gazeteye 1000 YTL lik reklam veren her kurum ve/vaya kuruluşa TV5 de yayınlanan herhangi bir gündüz kuşağı proğramınnda 5 sn lik bir kart ilanı ücretsiz yayınlanmalıdır.
    Gün gelecek bütün dünya Hocama selam duracak!

Kayıtsız
    Misafir

Mİllİgazeteye Partner Şart

Arkadaşlar tam bilmiyorum ancak benim bildiğim kadarıyla Milligazetemizin bir Partneri yok. Milligazetemizin bir partnere ihtiyacı var. Partner gazetenin üretim maliyetlerini düşürür. Günümüzde bir çok gazetenin yurt dışında gazetelerle partnerlik anlaşması yapıp, uzun vadeli mizampajı birinin yürüttüğü veya farklı şeylerde üzerlerine farklı görevler aldığı biliniyor. Milligazete malezyadaki veya mısırdaki bize yakın çevrelerin gazeteleriyle işbirliği kurup uzun vadeli fikir ve yenilenme çalışmaları yapabileceğini bildirim.

Mesela, Milligazete mısırdaki el islam gazetesiyle partnerlik yapıyor. Sonra gazeteyle ortak tasarım ve mizampaj çalışmasına giriyor. yapılan tasarımı iki gazetede farklı ülkelerde kullanacağından dolayı arge çalışmalarını Milligazete %50 indirmiş oluyor. Dahası el islam gazetesinde çıkan makeleleri Milligazete Türkiyede Milligazetede çıkan makeleri ve dosyalarıda el islam mısırda sunuyor. Yeniden farklı fikirler ve farklı yorumlar genişlemiş vede yorum genişliği olan bir gazete haline dönüyor. Dahada var el islam Orta Doğudaki, Asyadaki, Afrikadaki haberlere yükleniyor. Milligazete ise Avrupadaki, Balkanlardaki, Avrupadaki gündemlere yükleniyor. Ortaya daha az iş gücüyle daha çok iş beceren bir gazete çıkıyor. Buda verimliliğin formülü girdi bölü çıktı.

Dahada var. Yapabileceği anlaşmalar.
    - Dünya haberleri
    - İstihbarat paylaşımı
    - Fikir paylaşımı
    - Yazar paylaşımı
    - Mizampaj paylaşımı
    - Tasarım paylaşımı
    - Ortak yayın
    - Ek paylaşımı (Türkiyede çıkan bazı makale ve dosyalar aynen Mısırda, Mısırdaki yayınlardan beyelinenlerde aynen Türkiyede)
    - Sürekli yenilenen AR-GE kolaylığı
    - V.b. gibi ekstra kolaylıklar çözüm çok. Haydi fikir üretin.

AnadoluGençlik Müslim AYDIN kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Wed Jul 2007
    İletiler
    11

Gazetemİz DÖrt ÖdÖrtlÜk

Dedİm Ya Mİllİ Gazete DÖrt DÖrtlÜk .

Sorun Ne Bİlİyormusunuz. ?
    Sorun Mİllİ GÖrÜŞÇÜyÜm Dİyenlerİn Gazetemİzİ Almamasi .
    Yok Sİyasİ İmİŞ Yok Yorum YapiyliyormuŞ Yok Yorum KÖŞe Yazarlarina AİtmİŞ.
    GeÇelİm Bu BoŞ Laflari ArkadaŞlar KaÇ Bİn Üyemİz Var Ama Gazete Traji Nerde.
    Demekkİ Mİllİ GÖrÜŞÇÜyÜm Dİyenlerİn BÜyÜk Bİr Orani Elİnİ Cebİne Sokamiyor, Verİcİ Olamiyor...

Mİllİ Gazete SÜper ..

İstersenİz Bayanlara Magazİn Sayfasida Yapsin Sİzler Onuda İstersİnİz.

Yazik Yazik

Mİllİ GÖrÜŞÇÜyÜm Dİyenler Gazete Alin Aldirin...

Sorun Bİzlerİz Sorun Gazete DeĞİl...

Gazete Ve Partİ Yetkİlİlerİmİz Bu Trajin Farkinda DeĞİl, Bİz Farkindayiz. MaŞallah Bİz NeymİŞİz. Herkes Yazisini Yazarken Bİlerek DÜŞÜnerek Yazacak.

Yİne Bİr Örnek Vereyİm Sİzİn Traj Mevzusu İle Ayni Örnek Sayilir; Sİzde O Zaman Az ÇaliŞltiniz Oyumuz Az Oldu. Gazetet Yenİlenseydİ Trja Artacakti Ya Sİzdemİ YenİleŞeceksİznİz Yoksa.

Hak Davada Bİr Nefer Olmaya Devam Beyler Bayanlar.
    Milli GörüşçüKüfrün her türlüsüne karşı eliyle, diliyle ve kalbiyle mücadele etmeyi vesile bilir.

Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    8,607
    Blogdaki Konular
    5
    Sayın Müslim ;

Güzel bir sorun tespiti yapmışsınız.

Sorun Mİllİ GÖrÜŞÇÜyÜm Dİyenlerİn Gazetemİzİ Almamasi .
    Peki bunu nasıl aşarız. Akit gazetesini, yeni şafak gazetesini, zaman gazetesini alan abone olan Milli Görüşcüleri gazeteyi almaya nasıl teşvik/ ikna ederiz. Hadi bunla ilgili fikirler geliştirelim. Nefer olmak zaten bizlerin görevi, tespit ettiğiniz soruna tutarlı ve gerçekci çözümler üretebilmek bizim hedefimiz. Bakınız yazınızdan önceki yorumda bize katkıda bulunan misafirimizin yazdıkları birçoğumuzun değil aklına gelmek haberi bile olmadığı bir konuydu. işte bu ve bunun gibi gerçekleştirilebilir ve sorunlara çözüm getirecek yazıları bekliyoruz inşallah.

hadi devam inşallah.

Alıntı Fatma Zehra YAGMUR tafarından gönderildi Mesajı Göster
    bir türlü tasvip edemedigim birseydir böyle mecburiyetler...hangi cemaat grup olursa olsun böyle bir eylemin fayda getirecegini düsünmüyorum para haricinde..

milligazete siyasi bir gazete..miligörüscü olmayanin milligazeteyle isi olmaz gibime geliyor..yani bazi arkadaslarimiz her kesime uygun olsun demis ama bu mümkün olmaz bence...olursa milligazete kimligini kaybeder, o zaman da milligörüscü olanlar almaz olur..

aslinda biliyor musnuz su portaldaki arkadaslarin cogu gazetede yazsa müthiş olur :)
    aslında Türkiyede yaşayan herkes milli görüşçüdür ama insanlar bilmiyorlar milli görüşçü olduklarını biz bazı teşkilat çalışmaları yapıyoruz tamam milletimi severim hak hukuk adalet olsun diyor ondan sonra iş islamiyete dökülünce şeriat yapıyorsunuz o eskide osmanlıda kaldı diyorlar..artık ne diyim bilmiyorum Rabbim basiretlerini açsın önce bizim basiretimizi sonra başkalrınınkini açsın da hakkı batıldan ayırabilelim..bizim davamız bizim davamız bizim davamız milli görüş diorum...inşallah daha bilgili olurda birkaç insana bişeyler anlatabiliriz
    eşin var aşiyanın var baharın var ki beklerdin

Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    8,607
    Blogdaki Konular
    5
    Fatma Zehra ve Nuriye Özkal hanımlar ;

hadi bize yardımcı olun. Milli Gazetenin okunurluğunun artması için sorun olarak gördüğünüz yada öneri olarak sunacağınız bir konuyu da buraya ekleyin. Fikirler o kadar değerlidir ki. Başkasının göremediği yada gördüğü halde farkedemediği ufak bir noktayı ortaya koyar ve karşısına çözüm yolunu da sunabilirsek Milli Gazate için yapabileceğimiz en güzel işi yapmış oluruz.

haydi çözüm yollarımızı paylaşalım...

tasarımı degiştirilebilir kagıdında bir değişim yapılabilir güzel bir kağıt tercih edilebilir..bana göre gazetede pek eksik yok tam insanların psikolojisini anlayan bir gazete..siyaset yapması gerçekleri anlatması insanların hoşuna gitmiyor..hani doğru söyleyeni 9 köyden kovarlar ya öyle işte bizim gazetede doğrulardan kaçmayan bir gazete oldugu için insanlar dogrulardan kaçmak istiyor.sorun gazetemizde degil yani.
    eşin var aşiyanın var baharın var ki beklerdin

Aslında teşkilatlarda verilen eğitimlerin hepsinde Milli Gazete nin önemine binaen konuşmalar yapılıyor, bizler de çalışmalarımızda gazetemizi unutmuyoruz tavsiye ve teşviklerimiz devam ediyor ama bir yerlerde tıkanıklıklar olduğunu düşünüyorum.O yüzden öncelikle gazetemizin çalışanlarının ve dağıtıcılarının da eğitimden geçmesi gerekir.Eminim sorunun büyük bir kısmı aşılmış olur.
    Eleştirilecek yönleri var gazetemizin fakat yine de hiçbir gazeteyi Milli Gazetenin yanına koyamam, gerçekten değerli gazetemiz.Bütün bu eleştiriler de en iyisini yapmamız gerektiği düşüncesi..DUA İLE...
    MANA KAPLAN HUYLUDUR DIŞARI ÇIKMAZ...

görüyorum ki bir çok arkadaş kendine göre eksikliğini gördüğü şıkkı oylamış hatta bir çok şıkkı oylayanlarda var.
    bu şıklardaki eksiklikleri açalım örneğin güncel sayfalar denmiş buradaki olumsuzluklar neler onlarıda yazarlarsa daha iyi olur diye düşünüyorum...

bu yazılanların söylenenlerin kat kat faslası milli gazete yetkilileri tarafından bilinmekte toplantılarında görüşülmekte dışardan bakınca herşey kola gelmekte ve milli gazete sanki bunları düşünmüyormuş giib bir tepki oratay çıkıyor buda acaip oluyor

milli gazetenin kitab çarşııs eki vardı her 15 günde bir çıkacaktı bir kere çıktı ve rafa kaldırıldı neden maliyeti çok para yok

yine çocuk eki gündemde oda rafta neden maliyeti çok para yok

kültür sanat eki gündemde oda rafta vsvsv devam ediyor

gazetenin güncel bölge dış haberler düşünce sayfalarıda gündemde ve aklınıza gelmiyecek çalışmalarda gündemde daha gzüel gazetenin nasıl çıkarılacağıda biliniyor farkında milli gazete bunların

milli gazete hale eski makinalarıyla sizlere ulaşmaya çalışıyor devletten kıredi almadan sadece gazetenin parasıyla sizlere ulaşıyor vakit yeni şafak zmaan gibi devletten kıredi alarak gazete çıkarmıyor

milli gazeteye nedne yazar alınmıyor deniliyor çünki milli gazetede yazmanın bir bedeli var gazetede yazı yazmaya başlamışsan bir çok seminerin konferansın malum yerlerce engellenir

daha neler neler anlatılamıyor anlaşılmıyor

ama sunu haykırıyorum milli gazete herşeyin farkında hemde herşeyin farkında
    hayat;iman ve cihattır. Bu iki değer ve dinanizme, kim sahip olursa, zaferi onlar kazanacaktır.

Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    8,607
    Blogdaki Konular
    5
    milli gazetenin kitab çarşııs eki vardı her 15 günde bir çıkacaktı bir kere çıktı ve rafa kaldırıldı neden maliyeti çok para yok

yine çocuk eki gündemde oda rafta neden maliyeti çok para yok

kültür sanat eki gündemde oda rafta vsvsv devam ediyor
    Teşekkürler Murat. Çok güzel ve yerinde bir tespit daha. Milli Gazete ek çıkardı ama tutmadı neden ?

Bu konuyu söyle açabilirmiyiz murat ?

1) Milli Gazete abonelik sistemi ile satılan bir gazetedir. Bu gün için satış fiyatı 50YKR dir. Ve her abone aylık ortalama 15 YTL ödemektedir. Milli Gazete her hafata 1 ek olmak üzere ayda 4 ek çıkarsa ve her ekinde ayrı bir konuya değinse ( kitap, çocuk, kültür...vb) ve bu ekleri maliyetine 25 YKR ye bizlere satsa ( 1 gazetenin yarı bedeli ) her ay bir aboneye 1 YTL yük binmiş olacaktır. Bu davaya ve gazeteye gönül verenlerde zaten buna ses çıkarmaycak hatta destekleyecektir. Nitekim örnek olarak Zaman gazetesi tüm eklerini bu şekilde vermektedir.

2 ) Birde bunu faklı bir açıdan yakalarsak bu güzel tespitinde düzeltilmesi gereken bir yer var sanırım Murat. Bir ek çıkarıldığında Ek için alınacak özel reklamların Ekin maliyetini çıkarması gerekmektedir. Çıkartılan ekleri beslemek konusunda sanırım Reklam departmanı yetersiz kalmaktadır. Çıkarılan eklerin gazeteye zarar değil destek olması için Reklam Departmanında iyileştirilmeye gidilmelidir. Ekler için kurulacak bir reklam ekibi düşünülebilir. yada Ek konusu reklam ajanslarına havale edilebilir. Çıkarılacak ekten kar amacı güdülmez maliyetin dışında kalan tüm kar aracı kuruma devredilir. ( Tabi bir süre sonra ek tutunca ajans işinden kovulmamalıdır) .

İşte böyle Murat. Hastalık teşhis edilince çözümler sunmak kolay oluyor. Elbette Milli Gazetede birileri bunları bizden önce düşünmüş olabilir. Burada önemli olan bizlerinde düşünüp katkı sağlayabileceği ufak da olsa konular bulmamızdır. Sürekli yenilik birinci kuraldır (kaizen). Biz hataları teşhis edip gerçekleştirilebilir çözümler üretelim mutlaka birileri bu çözümleri sahiplenerek uygulanması için ugraş verecektir.

Haydi birlikte düşenelim daha farklı neler yapılabilir ?

OkyanusYolcusu A.Ferda DAYI kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Tue Nov 2007
    İletiler
    8
    Blogdaki Konular
    5

Belkİ Bİr BaŞlangiÇ...

SLM..Tüm kardeşlere.Milli görüşü anlamak bir onur ama.bana ait ne varsa doğrudur,gerisi yanlıştır yaklaşımı ile sanırım yol almak zorlaşıyor.Milli gazetenin trajı sorun,alınıp okunmaması bir sorun.Sorunu görmemezlikten gelemeyiz,yada başkalarına yükleyemeyiz.BENCE CİDDİ BOYUTTA ANKETLER YAPILMALI.Teşkilat çalışanları arasında,üyeler arasında,bize yakın olanlar arasında ve bize uzak duranlar arasında dahi.Bir gazeteden beklenen nedir,hedef kitlesi nedir,alınmama sebebleri nedir,alınıp okunmama sebebleri nedir.Bunların asıl kaynakları nelerdir.Neye bağlı olarak böyle bir yaklaşımda bulunuyor insanlar,yüzdeleri ile ortaya konulup uzmanlar yolu ile çözümler getirilmeli.MESAJIMIZIN DOĞRU VE HAK OLMASI YETMEZ arkadaşlar.Muhataplarımızda aynı netlikle kabul görmeli vesselam...

mill gazetenin aboneliklerinin iptal edilmesinde en büyük rol dağıtımda sanırım!
    abone ettiğimiz,(abone edebilmek için birkaç aylık aboneliği kendimiz ödediğimiz) insanlar,doğru dürüst dağıtım yapılmadığı için kızıp aboneliklerini iptal ediyorlar.

bizim her ilde, her ilçede teşkilatlarımız var.her teşkilatta milli gazetenin dağıtımından sorumlu bir birim oluşturabiliriz
    Müslümanım diyen bu kadar millet
    islam gözü ile kendine baksa
    Esirmi olurdu Mescid'i Aksa:lac[1]:

Kayıtsız
    Misafir

Dağıtım

Dağıtım ve Milligazete sanırım bütün arkadaşlar en büyük problemi dağıtımda görmeye başladı. Bunda hakları varmı acaba, bilmiyorum ama bence biraz var.
    Bakın arkadaşlar bizim gazete tam sağlıklı bir şekilde dağıtalamıyor.
    Mesela: Gazete dağıtılırken hesaplar profosyenel bir şekilde kontrol edilemiyor. Dağıtım merkezlerine gidip ödeme yapmaya çalıştığımızda bile bir sürü defter içinden yapılan aramaların sonucun da kafadan hesaplama yöntemleriyle hala gazetelerin proglaması yapılıyor. Gazeteler zamanında yerine iletilemiyor. Aboneyi adam bıraktı neden bıraktı niçin abone olmuyorların hiç bir zaman araştırması yapılmıyor. Gazete halkın güncel sosyal ihtiyaçlarını karşılamaktan öte aylık ihtiyaçlarını bile karşılayamıyor. Dahalarıda var. Ama neyse söylemeyim. Bakın burada bile aboneliği bırakan arkadaşlarımız var. Bence Milligazete kendi kitlesine TV5 aracılığı ile bile gazetesini aldıracak reklam yapmalı çünkü gazete daha kendi kitlesi tarafından bile okunmuyor. Çünkü insanların ihtiyaçlarını bugüne kadar pek fazla karşılamadı bundan sonra karşılayacak yayınlarını ortaya koyar ve TV5'de sadece kendi kitlesine yönelik bile reklam çalışması yapsa en az bu gazetenin Trajının daha da artacağını düşünüyorum. Arkadaşlar projeler verirlerse sevinirim. Buna Milligazetenin ihtiyacı var. Ayıp değil günah değil yazabilirsiniz. Buradaki yazılar Milligörüşün ne kadar hertürlü fikre açık olduğunuda bence yeterince açıklayabilmiştir. Burada yadırganacak birşey yok.

Projeler üretin ve gazetemize iletin. Teşekkürler.

ikimilyon Admin Mehmet DAĞDELEN kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    3,120
    Blogdaki Konular
    18
    kitap verilmesinin çok etkili olduğuna şahit oldum.
    kupon karşılığı verilen kitaplar için abone yapılması kolay oluyor.
    ve kişi kupon sürsi boyunca milli gazete alıyor ya da gazetenin
    bir kahvehaneye bırakılmasını istiyor.
    sonra cd verilmesi çok etkili oluyor. bir yön kur üyemize -niye milli gazete
    yerine vakit alıyorsun diye sorduğumda -vakit cd veriyor demişti.

bence kitap ve cd gazete eklerinden daha etkilidir.
    hatta ben bile güzel bir kitap verildiğinde birden fazla abonelik
    alıp kitabımı da birisine hediye ediyorum.

diğer yandan konferans olayı çok mühim. yani gazete de zaman zaman
    dosya-inceleme yazıları yayınlanıyor. bunların aynı zamanda
    konferans serisi olarak türkiye genelinde yapılması etkili olur.
    hatta şuna şahidim ki taşrada yapılan konferanslar yerel basının ve
    yerel elitlerin takip ettiği etkinliklerdir.
    gazete de yazan bir köşe yazarı taşraya geldiğinde oranın basınından
    ve elitlerinden kişilerle tanıştığında zaten kendileri için doğal
    okuyucu buluyor.

ve şu var ki burada tavsiye ettiğim bu mevzular ne çok pahalı
    ne çok uzuz; ancak düzenli çalışıldığında sonuç verecek önerilerdir.

Milli Görüş; hakkı üstün tutmaktır!

yöre ve bölgeye yönelik çalışmaların ilgiyi artırdığı doğru ... geçen hafta gazetenin ek olarak verdiği trabzon dergisi gibi...ben burda bir kaç kişinin elinde gördüm

Bismillah.
    Selam'un Alaykum
    Haber ve yorumun ayrılma konusunda kardeşimin sözlerini tasdikliyorum. Babam Milli Gazetenin bende Anadolu gençlik dergisinin üyesiyim. Herşeyden önce bu iki yayın unsurununda diğerleri gibi tabak çanak vermemesi taktir edilecek bir durumdur. Ama içerik olarak zenginleştirilmesi gerekir.

Daha önceden bir kereliğine sosyal içerikli bir sayfada İngilizce pratik vardı. Belkide ilgilenenler azdır. Ama devam etseydi kisisel olarak söylüyorum, özür dilerim çok iyi olurdu. :) Tabi bu bazı ya da bir kaç kişinin ilgi alanına girdiği için yanlış bir talep olmasında da korkuyorm işin aslı.

İngilizcede olmayabilir, Arapça da güzel bir tercih.

ayrıca
    Bir milli görüşcü prezentabl olmayabilir, ama diksiyonu düzgün ve Türkçeyi güzel kullanmalıdır. Anlatım bozukluğu citti hastalıktır. sadece ÖSS öğrencileri için geçeli bir ders değilidir. Zaten ÖSYM'nin belkide sayılı kayda değer müfredatlarından.

aslında bunlar basit ve aklıma gelebilen birer örnekten ibaret daha bir fikir her zaman olacaktır.

benim esas anlatmak istediğim sosyal içeriğin zenginleştirilmesi.

Konuyu açanlara ve fikir beyan edenlere teşekkür ederim. yanlış bir şey yazmış olmaktan sığınırım.

Allaha emanet olun.

Teşekkürler.

Arkdaşlar gerçekten sağolun yaklaşık birbuçuk haftadan beri gerekli duyarlılığınızı gösterdiniz ve iyi yada kötü bazı fikirlerde bulundunuz. Bazı projesi olan arkadaşlar vardı projelerini anlatma imkanı buldular. Bazı arkadaşlarda proje vermek yerine bu yazıyı eleştirme gereği duydu. Olabilir herkes herkesi istediği gibi eleştirebilir. Yazıyı Milligazetede yakından takip etmiş olacakki bu yazı yayınlandıktan hemen sonra pazartesi günün ki Milligazeteden Mektup yazısının en sonunda Sn. Necdet Kutsal bey "Gazetemizle ilgili çalışmalarımız son aşamasında. Daha güzel bir gazeteyle birlikte daha gür bir sese kavuşmak için size olan ihtiyacımızı bir kez daha hatırlatıyor, hepinizi Allah’a emanet ediyoruz." deme gereksinimini hissetti. Bilmeniz gereken Milligazete her yenilendiğinde Milligazeteye hertürlü destekte bulunmanızdırda. Çünkü bu Vatikanın, Amerikanın, İsrailin ve işbirlikçilerin vede İşbirlikçilerin işbilircileri olmadığı için bu gazetenin tek sahibi halkın adamları bu gazeteye sahip çıkması gerekmektedir. Halkında bu gazeteye en yakınları bu gazeteye sahip çıkması gerekir ki bu gazete daire içerisine diğer halk kitlelerinide katsın. Milligazete her zamankinden çok şimdi inanın ki yenilenme isteği en doruğa çıktı. Sadece Bize proje üretmek kalıyor.

Arkadaşlar Milligazete biz eleştirsekte eleştirmesekte yenilenecek. Allah yolunu açık eylesin ve bütün insanlarında. Ancak şu bir gerçek ki bu gazete hepimizin ve insanları proje üretmeye teşvik etmekte bir projedir. şuan sizleri proje üretmeye teşvik ediyorum. Proje üretin Milligazetenin buna ihtiyacı var.

Ben bazı projeleri Milligazete'ye ilettim bir kaç gün içinde ellerine ulaşır. Bakarlar, uygun buldukları bazı projeler varsa bunu uygularlar diyorum. İnşaallah işleri yarım kalmaz.

Bazı arkadaşlarımız düşündüm ki proje üretecekler ama proje üretecek bazı fikirleri yok. çünkü sorun nedir bunu bilmiyorlar. İsterseniz ben sorunların ne olduğunu bildiğim kadar biraz açayım.

Milli Gazete'yi işte bunun için seviyorum

Milli Gazete'yi işte bunun için seviyorum
    ali öztürk

Artık cümle alem biliyor evet Milli Görüşçüyüm.

Bir Milli Görüşçünün Milli Gazete’yi övmesi ve sahiplenmesi de elbette şaşırtıcı olmayacaktır.

Milli Gazete çok mu mükemmel bir gazete, hayır değil.

Elbette eksikleri var ve çok daha iyi olabilir.

Ama herkes bilir ki; Milli Gazete, Milli Gazetedir.

Tüm eksiklerine rağmen Milli Gazete’yi Milli Gazete yapan şey, kritik dönemlerde koyduğu tavır ve yaklaşımıdır.

İşte o kritik hadiselerden biri önümüzdeki günlerde gerçekleşecek.

Eli kanlı katil Şimon Peres ilk defa Müslüman bir ülkenin parlamentosunda hem de asırlarca İslam Alemine önderlik etmiş, Hilafetin son merkezi ve Kudüs’ün tapusu kendisinde olan Osmanlı’nın mirası devlet geleneğini sürdüren Türkiye’de, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde konuşma yapacak ve milletvekillerine seslenecek.

Ne var bunda, kritik mesele denecek kadar diye düşünenleriniz olmuştur.

Bu mesele o kadar kritik bir meseledir ki; Türkiye’nin İslam Dünyası’nda prestij kaybetmesine ve güvenililirliğini kaybetmesi sürecinin başlangıç noktası olabilir.

Bu eli kanlı adamın TBMM’de konuşma yapması tarihimiz açısından bir dönüm noktasıdır ve dünya tarihinin en önemli hadiselerinden biridir.

Şimdi size soruyorum; Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, İsrail’e resmi bir ziyarette bulunsa Sayın Gül’ün acaba İsrail Parlamentosu’nda konuşma yapmasına ve Filistin Halkının haklarını savunmasına ya da Kudüs’ün İslam toprağı olduğunu söylemesine müsaade ederler mi?

Bu hadisenin çok büyük ve çok derin bir anlamı vardır.

İşte bu anlamı kavramak ve buna karşı durmak herkesin kolay kolay takınabileceği bir tavır değildir.

Bunu anlamak ve kavramak için meselelere müslümanca bakmak gerekir.

İşte bu nokta da Milli Gazete’nin tavrı net olarak ortaya çıkıyor.

Yazılı basına ve gazetelere bir göz gezdirin.

Hiç biri bu olaya Milli Gazete’nin baktığı gibi bakmıyor ve meselenin perde arkasını görmüyor ya da görse bile görmezden geliyor ve hakikati örtmeye çalışıyor.

Milli Gazete bu tavrını şuna ya da buna yaranmak için değil HAK’tan yana olduğu için yapıyor.

Milli Gazete hakikati örtmek için değil, tam tersine millete hakikatin ne olduğunu göstermek için çalışıyor.

Milli Gazete’nin aslında sadece bir gazete olmadığını ve her zaman varolmasının neden gerektiğini böyle kritik olaylarda bir kez daha çok iyi anlıyoruz.

Milli Gazete’yi işte bunun için seviyorum.

Çünkü Milli Gazete dışında hiçbir gazete ‘Şimon Peres’i hain ve katil’ ilan edemiyor.

Milli Gazete her türlü eksiğine rağmen, milletimizin derin vicdanının ve inancının hür, bağımsız ve güçlü sesidir.

Onun için her şeye rağmen Milli Gazete varolmalı ve sesi daha güçlü ve gür çıkmalıdır.
    hayat;iman ve cihattır. Bu iki değer ve dinanizme, kim sahip olursa, zaferi onlar kazanacaktır.

Cuma Eki Cok Mantikli Bu Konu Bize Genc Kazandirma Kİtlesİ Yuksek Bir Yatirim...

+ Konuyu Yanıtla
6 / 2 İlkİlk 123456 SonSon

Tags for this Thread

Yer İmleri

Gönderme Kuralları