+ Konuyu Yanıtla
2 / 1 12 SonSon
31 sonuçtan 1 --- 20 arası gösteriliyor

Konu: Matta 21/19

 1. #1
  ikimilyon Admin Mehmet DAĞDELEN kullanıcısının Görüntü Resmi
  Giriş
  Thu May 2006
  Konum
  Sakarya
  Yaş
  43
  İletiler
  3,120
  Blogdaki Konular
  18

  Matta 21/19

  bir hristiyan size hz. isa'nın tanrı olduğunu söylerse ona şunu sorun:
  -isa tanrıysa neden incir ağacına beddua etti?

  matta incili 21. bab 19. laf'ta anlatılan olay:
  "isa yol kenarındaki bir incir ağacına baktı.ağaca yaklaşıp onda yapraktan başka birşey bulamayınca, ona: sonsuza dek sende meyve yetişmesin dedi. ağaç o anda kurudu."
  "öğrenciler bunu görünce şaşırıp -incir ağacı anında nasılda kurudu diye konuştular. matta 21/21

  aynı olay markos incilinde şöyle anlatılıyor:
  "isa uzakta üzerinde yaprakları olan bir incir ağacı gördü. belki incir bulurum diye ağaca yaklaştı. ağacın yanına geldiğinde yapraktan başka birşey bulamadı. zira incir mevsimi değildi." markos 11 bab. 13. laf
  "isa ağaca: sonsuza dek kimse senden bir meyve yemesin! diye seslendi. öğrencileri onu duyuyorlardı." markos 11. bab 14. laf.
  "oradan yeruşalim!e geldiler" markos 11. bab 15. laf.
  "akşam olunca kentin dışına çıktı" markos 11. bab 19. laf.
  "sabahleyin incir ağacının oradan geçerken onun kökten kuruduğunu gördüler" 11. bab 21. laf
  "(havari) petrus olayı hatırlayıp (isa'ya) -ey tanrım, lanetlediğin incir ağacına bak. o kurumuş. dedi" markos 11. bab 22 laf.

  evet olay bu!
  el-hindi izharu'l hakk kitabında bunu işlerken şu tespitleri yapmış:
  matta ile markos metinleri arasında ayrılık vardır. birde ayrılıktan da öte bişey vardır ki o da şudur: isa'nın yabancıya ait olan incir ağacından yemesi ona caiz değildir. böyle bir konumda onun ağaç hakkında beddua etmesi akla aykırıdır. zira bu ağaç sahibine zarar vermektir. (sonra akıllı kişi mevsiminin dışında bir ağaçtan meyve istemez) bundan ötürü mevsiminin dışında meyvesi olmayan ağaca öfkelenmez. (çünkü ağaç, mevsiminin dışında meyve vermez) aksine! mucizeye uygun olan şöyle yapması idi: isa ağaç hakkında dua edip ona meyve verdirecekti. ve sahibinin izniyle (eğer ağacın sahibi varsa) meyveyi yiyecekti. böylece ağacın sahibine de yararı dokunmuş olurdu.

  bu sözlerden hz isa'nın tanrı olmadığı anlaşılır. tanrı olsaydı meyve mevsimi olmadığını ve ağaçta meyve olmadığını bilecek ve ağaca karşı öfkelenmeyecekti.

  Milli Görüş; hakkı üstün tutmaktır!

 2. #2
  ibhaz
  Misafir
  Gerçekten çok çarpıcı bi tesbit.. Bi çok hristiyanla tanıştık ama bilmediğimz için konuşacak pek bişeyimiz olmadı bu konularda.. Fakat bundan sonra tanıştığım ilk hristiyanla bu meseleyi konuşcam inşaAllah.. Paylaştığınız için çok sağolun.. Allah razı olsun..

 3. #3
  Alıntı ibhaz tafarından gönderildi Mesajı Göster
  Gerçekten çok çarpıcı bi tesbit.. Bi çok hristiyanla tanıştık ama bilmediğimz için konuşacak pek bişeyimiz olmadı bu konularda.. Fakat bundan sonra tanıştığım ilk hristiyanla bu meseleyi konuşcam inşaAllah.. Paylaştığınız için çok sağolun.. Allah razı olsun..
  O kadar büyük çelişkiler var ki.
  Mesela Hristiyanlıkta çocuk günahkar doğuyor ve vaftiz töreni ile günahsız oluyor.Böylelikle her hristiyan göklerin krallığına yani cennete gidiyor.

  Bende hristiyan bir papaza bu çelişkiyi sordum.Şimdi Irakta 5 yaşındaki çocuğa tecavüz eden ABD askeri sadece hristiyan olduğu için cennete mi gidecek?Bu adaletsizlik deyince,
  el cevap:Onlar gerçek hristiyan değil,olsalardı bunu yapmazlardı.Dedi.

  İncil'deki çelişkili ifadeleri sorduğumda buna benzer.Saf kalple (şu an şeytanın askeriyiz ve içimizde şeytan var onlara göre)okumadıkça İncil'i anlayamayacağı söyledi ve tavsiyede bulundu."Her gece doğruyu bulmak için dua et,Allah sana yol gösterecek"dedi:)
  "Kentler bizi hiç anlamayacak ve esirgemeyecek,ucu yanmış kibrit çöpü gibi kırılacağız,Birşeyler dokunulmamış kalsın gidelim bu şehirden..."

 4. #4
  Kayıtsız
  Misafir

  TEBRİK ve TEŞEKKÜR

  Selamun aleyküm,
  Bahis konusu olan İncilleri zaten kendisini Yahudi diye yutturmaya çalışan Siyonistlerden birileri yazmış, Yazdıkları da deli saçması şeyler zaten...
  Tesbitlere gelince güzel tesbitler... bunları kabul etmemek mümün değil,
  Kişi aynaya bakınca kendisini görür...
  Matta, Yuhanna gibi kitapları kaleme alanlar kendileri deli olduğu için saçmalamışlar ve -hâşâ- Hz. İsâ (a.s)'ı da kendileri gibi deli zannetmişler de onun için mevsimi olmadan ağaçta meyve bekletmişler...
  Zaten akıllı biri, hiç insanı Allah veya Allah'ın oğlu yerine koyabilir mi? Elbette koyamaz, aklı olan müslüman olur zaten...
  Bir de şu tanrı lafına (burada istemeden, mecburiyyetten kullandım) çok gıcık oluyorum, nerede görürsem üzerini çiziyor, cümlenin gelişine göre ya Allah, ya ilâh, ya da put yazıyorum. Çünkü tanrı sözü hiçbir zaman Allâh'ı kasdederek söylenemez....
  Ve's-Selâmu alâ men'it-tebea'l-HÜDÂ
  Mehmet SARIKAYA
  mesfar64@hotmail.com

 5. #5
  kullanışsız
  Misafir

  incİr çekirdeğini doldurmayacak İncİk boncuk

  Bu kadar çelişkiye pes doğrusu, başlarını kaldırıpta göremedikleri için utanmalılar. hazıra konmuşlar. Mensubu oldukları dini madde madde okuyup akıllarına yatmayan şeylerin altını çizmeleri gerekirdi.

 6. #6
  Evet arkadaşlar farkındaysanız ilk cevap yazan kardeşimizin dedigi gibi ne bizler
  incili ve tevratı biliyor ondaki yanlışları tesbit edip ona göre fikir sahibi oluyoruz nede onlar inatlarından ve kinlerinden dolayı kuranı inceleyib gerçege ulaşma
  imkanına sahib olabiliyorlar halbuki kuranı inceleseler.Biiznillah hepsi müslüman olur dolayısıyla dünyadaki fitnede birden biter gider herşey huzur ve saadete erer elhamdülillah.
  İnsan bu su misali,kıvrım kıvrım akarya ...

 7. #7
  Malesef insanları etkileme yollarını iyi biliyorlar.Sitelerinde İslam ve Hristiyanlığı kıyaslamışlar.Ne kadar kadın hakkında uydurma olduğu kanıtlanmış hadis varsa sitede. Uydurma hadislere dayanarak İslamda Kadına değer verilmediğinden dem vuruyorlar.Sanki daha bundan bir asır önceye kadar kadın insanmıdır şeytanmıdır sorularını soranlar bunlar değilmiş gibi.

  Kadın uğursuzdur diye gemiye almayanlar bunlar değilmiş gibi.

  Kendilerini sevgiye barışa adamış Allah insanı gibi göstermekteler.Konuşmaları "Bunu söylememi tanrı istedi.Tanrı hatırlattı."Herşeyin Allah'tan geldiğine iman etmiş müminler (!) olarak görüyorlar kendilerini.

  Siz ve sözde dininiz sevgi diniyse haçlı seferleri,Afganistan'da,Irak'ta dökülen kanı nasıl açıklıyorsunuz?Yıllarca yeryüzünü İsa (!) adına kana bulamadınızmı?
  Ve Türkiye'deki evangelistler Bush "bu bir haçlı seferidir " demedimi?


  Kendilerine tolerans ve hoşgörü beklerken sitelerinde İslama dil uzatmaya utanmıyorlar.Açıkçası meydanı boş buluyor,istedikleri gibi at oynatıyorlar.

  Googleye onlara dair bir iki kelime yazın bir sürü onların sitesi karşınıza çıkacak.Sitede onlarca suçlama ve iddea var.Bambaşka bir dini İslam diye yutturma gayretindeler.

  Ama suç bizde!

  Bu sitelere cevap veren,sordukları soruları yanıtlayan iddealarını çürüten bir tane site yok.Googleye onların sorularını yazın cevap sadece hristiyanların olacak bizden ses seda yok.İşte bu bizim ayıbımız hemde bizim mahallemizde...

  Ve yine bizim yüzümüzden geçenlerde fakülteden arkadaşlarla konuşurken sınıflarından örtülü İmam hatip çıkışlı bir kızın depresyonda olduğu bir dönemde bunlarla tanıştığını ve akabinde hristiyan olduğunu öğrendim.

  Tehlike büyük ve bizuyumakla kalmıyor "dinler arası diyalog" la ekmeklerine yağ sürüp buyrun diyoruz.

  Geçenlerde bir cemaatin büyüklerinden bir ağabeyin kızınında hristiyan olduğunu okudum.

  Neden mi?

  Babasına madem onlarda cennete gidecek ben niye başımı örteyim,namaz kılayım bu daha kolay savunmasını yapmış.

  Zaman slogan değil ilimle meydanda olma zamanı...
  "Kentler bizi hiç anlamayacak ve esirgemeyecek,ucu yanmış kibrit çöpü gibi kırılacağız,Birşeyler dokunulmamış kalsın gidelim bu şehirden..."

 8. #8
  Kayıtsız
  Misafir
  Hüküm koyucu yalnız Allah'tır.Allah Egemenliğine kimseyi ortak kılmaz.

 9. #9
  msp1955@mynet.com
  Misafir

  Hıristiyanlık,Batıl,İncirle Oğraşma

  Bugünkü Hıristiyanlık,Siyasi ve Tarihi bir oluşumdur.DİN değildir.İnancı yanlış olan ,teslis akidesine saplanan... Barnabas incilinin yerine Ahdi atik,anuda kabul görmeyip ahdı cedidi koyan.tabiiki başka şeylerde uyduracaklardır.Allah incire Lanet etmez.vettini suresinde ki gibi yemin eder.Aslı bozulmuş bir dinin,bozulan içerikleriyle oğraşmak fuzuli,boş oğraş değilmi?.O güzel kaleminize ve emeğinize yazık değilmi?.Siz Bugünkü Hıristiyanlığın inanç noktalarının püf noktalarını anlatmanız yeterli değilmi?.İslamı anlatmanız karanlığın gitmesine yeterli değilmi?.Hidayet Allah dandır.Cehenneme gidecekseler varsın gitsinler.Cehennemi ben yaratmadımki.yaradan düşünsün.ikiside haktır,isteyen cennete,isteyen cehenneme gider.herkes imtihanı kazanırsa,kim coban olacak?.

 10. #10
  El Hob Teer
  Misafir
  Hıristiyanlık din değildir.

  Avrupa'da Vatikana dava açmada patlama yaşanıyor.Sebeb:Bir din olmayan Hıristiyanlık namına insanlardan para toplandığı için...

  saddamın avukatları bu davalara bakıyorlar....

  AİHM, kendisine gelen davaları yetkisizlik sebebiyle geri çeviriyor.İç hukukun meseleyi çözmesini belkiyor.Ancak ne iç hukuk ne de uahukuk bu meseleyi çözer...

  Avrupa din problemini çözememiştir,çözemeyecektir.Bize gelen bir hıristiyana ünlü düşünürlerinin giydiği tişörtleri hediye ederiz olur biter.-"Tişörtün ön yüzünde Tanrı ölmüştür,arka yüzünde insan ölmüştür yazar-

  Bu onları susturmaya yeter.
  Artık ne İslama hakaret edebilirler ne de misyonerlik yapabilirler.

  Müslümanlar kendilerine yönelen tehditleri-temelinde uyuşmazlık besleyen dostça! yaklaşımları bile- İncildeki/Tevrattaki cümlelerle karşılayamazlar.Din insanın kutsalıdır,akıl öğretilerde daima 2.plandadır.Dol.ile bilimsel bilgi aşığı iddiasını taıyan Aristo bile sadık bir Hıristiyan olsaydı onu bile ikna edemezdik.

  Bırakınız nasıl inanıyorlarsa öyle yaşasınlar.

  Müslümanlar ufuklarını genişletmeli...
  İnsan yaratıldığından buyana islamla(din) varolan bilimsel bilgiyi kullanmak ve insanlığa hizmet etmek müslümanların hakları...

  Bir F/16 ya da drop üretebilseydik bu matta 16 yı çürütmeye çalışmamızdan daha etkili olurdu...

 11. #11
  YAŞAR KAPKARA
  Misafir

  O Zaten Muharref Kİtap

  SELAMÜN ALEYKÜM

  İNCİLLE İLGİLİ TESBİTLER İYİ GÜZEL DE,
  KEŞKE KİTABI SAĞLAM OLAN BİZ MÜSLÜMANLAR KENDİ KİTABIMIZI DERİNLEMESİNE İNCELESEKTE
  İMANİ
  AMELİ
  İKTİSADİ
  SİYASİ
  FERDİ
  VE
  TOPLUMSAL
  ALANLARDA DÜŞTÜĞÜMÜZ ZİLLET ÇUKURLARINDAN KURTULABİLSEK.

  YA RABBİ! MÜMİN KULLARINA KUR'AN VE SÜNNET ETRAFINDA KENETLENİP,
  SENİN DİNİNİ YÜCELTEREK, YÜCELEBİLMEYİ NASİP EYLE.
  AMİN.

  ***** "MİLLİ GÖRÜŞTE OLMAK VE KALMAK" ******
  DİLEKTERİMLE

  mail : yasar1126@hotmail.com
  youtube: http://youtube.com/yasar1126

 12. #12
  gercekten inançlarını cürütecek gecerli bir delildir. bu paylaşım icin Allah kendilerinden razı olsun.

  başka bir konu hakkında degerlendirmelerinizi bekliyorum. gerci burası uygun mu bilmiyorum, Allah'a sığınırım.

  onların doğan çocukları vaktis etme gereksinimi duymalarının yani doğan Çocukların günahkar olarak doğduğunu ve temizlenmesi gerektiğini inancına sahip olmalarının nedeni ile Adem A.S. efendimizin Cennetten çıkarılması ile bir alakası olabilir mi? teşekkur ederim

 13. #13
  Bence incilin tahrif edilmiş bir kitap olduğunun en bariz örneğidir.Hala böyle bir kitaba nasıl inanıldığına şaşırıyor insan.Paylaşım için teşekkürler

 14. #14
  Kayıtsız
  Misafir

  Zaten Hep Ayni Seyler

  İsa peygamber haz ALLAH(c.c.) nun peygamber ilan ettıgı bir İNSANDIR onu tanrılastıranlar ıse bızden degıldır...en onemlısı zamanında 8 farklı ıncıle ınanan daha sonra onları masanın ustune atıp yere dusenlere yalancı damgası vuran zıhnıyet hangı akla tanrı dedıklerı ısayı acılarla dolu bır hayata zorladı...uzun lafın kısası HAKK dını ıslam dır...ısa ıse yuce ama sadece peygamberdır...

 15. #15
  özcan
  Misafir

  bunlarda biliyorlar ama yapcak bişeyleri yok

  ya bikere tanrı herşeyi yaratacak, sonra olaylara kayıtsız kalacak...
  yani kardeşim ozaman yunan tanrılarıda gerçek... mantık aynı değilmi...
  ama ben zeusa tapan kimseyi görmedim... bunların hepsi insanları kandırmak için yapılmış şeyler. dikkatli olmak lazım.

 16. #16
  i. YILMAZ
  Misafir

  Tespitler için teşekkürler.

  Değişik bir bakışla bu bilgilerini bizimle paylaştığın için Allah razı olsun. Ama, yukarda da bazı arkadaşların dediği gibi kendi dinimizle daha çok ilgilenmeli öğrenmeli ve öğretmeliyiz. Bakın geçtiğimiz günlerde İstanbulda Müslüman aleminin bütün devletlerinin eğitimcileri bir araya gelerek Müslüman aleminin neden batı dünyasından yada başka bir deyişle dünyanın en çok mensubu olan dinine inanan insanlardan ve ülkelerinden geri olduğumuzu tartıştılar ve tartışıyorlar. Gerçi bu tartışmalar hep olmuştur ve olacaktır. Şimdi oturup bir düşünelim. Dünya devi ve gelişmiş bir dünya ülkesi olan bir müslüman ülke var mı? Yok. Neden? Bunları tartışalım. Neyi ne kadar biliyoruz yada bilmiyoruz. Bunları belirleyelim ve çözümlerini bulalım.
  Tanrı kelimesine çok kızıyormuş biri. Birincisi Kabe deki islamiyetten önce bulunan putlardan en büyüğü olan ay tanrısının adı neymiş bir araştıralım. İkincisi ise,
  İsrâ 110 De ki: ''ister Allah deyin, ister Rahman deyin. Hangisini deseniz olur. Çünkü en güzel isimler O'na hastır.''Namazında yüksek sesle okuma; onda sesini fazla da kısma; ikisinin arası bir yol tut.

  Yani önemli olan Yaradana hangi isimle seslendiğin değil doğru bir tevhid bilinciyle seslenmen. "Ya ilahi" diye başlayan her arapça duanın tam Türkçesi "Ey Tanrım" demektir. Yani bu kelimelere takılmak niye?
  Arkadaşı şahsında tenzih ederim. Ben burda ne kadar bilgi sahibi olduğumuz hususuna parmak basmak istedim. Okuyanda Allah razı olsun.

  Dilerim Allahtan sağlıklı ve huzurlu olursunuz.

 17. #17
  Kayıtsız
  Misafir

  Bazı müslümanların o hristiyanlardan farkı varmı

  Hristiyanlık diye bir dinin olmadığını bizler biliyoruz, yahudileri adam etmek için seçilen İsa peygamber ne yazıkki bunu başaramamış birde dünyanın başına hristiyanlık, haçlılık diye yeni bir bela musallat olmuştur.
  Biz bunu biliyoruz ama krize girmiş hristiyanlara anlatabiliyormuyuz. Onlar doğruyu görmek istiyorlarmı.
  Yada şöyle sorayım Hz. Muhammed (sav) in ölümünden bir nesil geçmeden onun torunlarının kafalarını sırığa geçirecek kadar gözü dünya gücü ile kör olmuş emeviler, islamı akıldan uzaklaştıran Gazali ve bugünlerde herbiri kendini peygamber sayan, halifelik rüyaları gören, Müslümanları yoketme projesi olan BOP a tüm gücü ile destek veren ve bu destek verenlere destek verenler acaba ne yapmakta olduklarının farkındalarmı, kendilerine islama en büyük kötülüğün güya islam adına yapıldığı söylendiğinde bunu kabul edeceklermi, ne farkı var binlerce tarikata bölünmüş, tarikat lordlarının eline düşmüş islamın Allaha oğul bulan müşriklerin elinde maskaralığa dönüşmüş İsa öğretilerinden. Herkesin kafasına göre tefsir ettiği, tercüme ettiği, eksiklerini (sanki Yüceler Yücesi Allahım (C.C) demek istediklerini söylemekten acizde) parantez içinde doldurduğu böylece anlamını kafasına göre çarpıttığı Kuranın (tevbeler olsun) dört veya ondört incilden farkı varmı.
  Kendini üstün, akıllı veya doğru görmek güçsüzlüğe, yalana ve ahlaksızlığa giden yolun başlangıcıdır.
  Müslüman olmak kibire neden değil ancak tevazuya giden yol olmalıdır.

 18. #18
  Maskut bir tanrıya inanan hristiyanların aklına şaşarım...(mevlana)
  "en büyük edepsizlik edep ya hu diye bağırmaktır."

 19. #19

  daha ne deliller getirdik!

  Mehmet Dağdelen abi güzel söylüyorsun, doğru söylüyorsun ama sunduğun deliller ne kadar çok ve ne kadar çarpıcı olsa dahi bunlar küfür de ısrar ederler. Muhakkak hepsine karşı verecekleri kendilerince makul ve uyarlanmış bi cevapları oluyor...kendilerini ispat etmekten çok, sana saldırmayı tercih ediyorlar.. Ne diyelim ALLAH hidayet versin. Umarız ki;bir an evvel gözlerinde ki ve gönüllerinde ki perdeler kalkar da akın akın hak din olan İSLAM'a koşarlar...
  iyiyim ben, hep aynı şeyler işte, uyku hapları yalan dolan gülümsemeler...
  son defa...

 20. #20
  Kayitsiz
  Misafir
  Yazilanlari okudumda biri kendi dinimizle ilgilenelim ogrenelim ogretelim demis.. Evet haklisiniz ancak onlarin dininide bilmeliyiz diye dusunuyorum. Yeri gelir tartisma konusu olur.. Yeri gelir birinin hidayetine vesile olursunuz..

  Ayrica bu konuda yardima ihtiyacim var. Yardimci olabilecekler bu mesajimi yanitlarlarsa sevinirim. Farz edinki karsinizda bir Hristiyan var ve kendiside dinini yeni yeni ogreniyor. Ona Islam'i anlatacaksiniz.. Nasil baslarsiniz, hangi konulardan baslarsiniz ve neler anlatirsiniz..


  Selam ve dua ile..

+ Konuyu Yanıtla
2 / 1 12 SonSon

Tags for this Thread

Yer İmleri

Gönderme Kuralları

 • You may not post new threads
 • You may post replies
 • You may not post attachments
 • You may edit your posts
 •