3 / 1 123 SonSon
48 sonuçtan 1 --- 20 arası gösteriliyor

Konu: başörtülü çıplaklar

başörtülü çıplaklar

Başörtülü yarı çıplaklar Mine Alpay Gün

Etraf başörtülü yarı çıplaklardan geçilmiyor.
    Tesettürle başkaları değil ama başörtülüler fena halde dalga geçmekte.
    Arkadaş zor geliyorsa çıkar kafandaki örtüyü.
    Sana zorla taktıran mı var?

19/10/2007

Başörtülü yarı çıplaklar

Etraf başörtülü yarı çıplaklardan geçilmiyor.

Tesettürle başkaları değil ama başörtülüler fena halde dalga geçmekte.

Arkadaş zor geliyorsa çıkar kafandaki örtüyü.

Sana zorla taktıran mı var?

Bir salaşlık, bir derbederlik.

Sanki kafasındaki iki kılı kapatınca hatun kişi, bütün vazifelerini tamamlamış gibi vücudunu orta yere saçıveriyor.

Acaba Müslüman kadının sadece saçı kıymetli, en mahrem vücut azaları çok mu değersiz diye düşünmekte insanlar. Göbekler, göğüsler, kalçalar orta yerde.

Kadıncağız adeta amazon gibi sokağa fırlamış.

Önceki gün ziyaretime gelen üç bayan yazarla oturup konuştuk. Örtülerini bayağı modernleştirmişlerdi. Belli ki bana akıl vermeye gelmişlerdi. “Biz de zamanında bu tesettürü amma abartmışız” deyince bayağı şaşırdım. Arkadaşlarım iyi eğitimli ve sevilen kalem sahipleri idi ama değil pardösü, ceket bile giymeyerek incecik elbiselerle ne büyük devrim yaptıklarını anlatmaya uğramışlardı.

En baştakilerdeki bozulma bütün toplumu etkilemekte. VIP kadınlardan başlayan bir dezenformasyon.

“Özür dileriz cumhurbaşkanlığı sitesinde hanımefendinin bir düğünde çekilmiş resmi çıkmış, düzelteceğiz”.

“E evladımın düğününde bile, şöyle etrafa endamlı bir kadın nasıl olurmuş göstermeyeyim mi? Hem bizi zevksizlikle, demodelikle suçlayan laiklere biraz zarafet dersi vermeyelim mi?” iyi niyetinizi yüzünüzden okuyorum da.

Düğünlere katılan binlerce erkeğin meraklı bakışlarını bir kalemde yok saymanız da size ilahi bir artı getiriyor mu acaba?

Ya da dinin şöyle bir kuralı mı var? Düğünlere katılan erkekler namahrem sayılmaz. Zaruret miktarıdır. Gecelik gibi elbiselerle göbeği göğsü etrafa dağıtıp salon sahibeliği yapmanız da bir mahzurat yok mudur?

Büyük başlarımız böyle yapınca; halk çocukları da nereden bulsunlar cici salonları, şık avizeleri, pahalı kostümleri; onlar da sokaklarda soyunmaya başladılar.

Tamam, bizim kızlar yeni örtünüyor biraz hoşgörü de, altmış yaşındaki büyük hanımlarda da mendil kadar başa yapışan örtüler ve göbek göğüs hatları olabildiğince belli eden dar kostümler.

Acaba Müslüman modacılar ellerindeki makasın hakkını nasıl verecekler? Pardösü değil de atletizm mayosu biçiyorlar sanki. Bütün vücut azaları ortada.

Tanıdığım pek çok başı açık laik bayan; bizim başı örtülü pek çok kadınımızdan daha kapalı giyinmekteler. Yaz sıcağında diz altı eteği üzerine ceketini ya da hırkasını giymeden dışarı çıkmayan, neneden atadan görgülü, terbiyeli çok insan tanıyorum.

Lakin bizim cephede bir amazonluk, bir yarı çıplaklık almış başını gidiyor. Arkadaşlar zor geliyorsa takmayıverirsiniz şu örtüyü olur biter.

Ama Rabbimizin Müslüman kadınlara hediye ettiği tesettür tacını, toza kire bulayıp ayağa düşürmeyin lütfen.

Allah sonumuzu hayreyleye ama durum hiç iç açıcı değil. Aşağılık kompleksleri ile acınacak durumdayız.

Hem bu konuda sadece kadını suçlamam da yersiz.

En büyük suçlu insanın erkek cinsi yine.

Geçen gün baktım anlı şanlı delikanlı, kolundaki eşi yarı çıplak. Dapdar bir pantolon, neredeyse bağırsaklarının başlangıç ve bitiş yeri ortada. Üzerinde uzun bir ceket yok. Derisine yapışmış bir mini bluz. Ve bu trajik tabloya arsızca bir de baş bağlamış. Bu görüntüyü veren kadından çok erkeğe baktım. Acaba oğlan kör mü diye. Aval aval ağzını açmış etrafı seyreden delikanlı, yanındaki kadının yarı çıplaklığını göremeyecek kadar aptaldı.

Tesettürün bozulmasında en büyük suçlu erkekler.

Onlar açık bayanlara, televizyonun edepsiz çıplaklarına hayranlıkla bakarken, hanımları da; o aptal beylerini ellerinde tutabilmek için açılma yarışına girdiler. Bizim pek çok kadınımız niçin kapanmıyor sanıyorsunuz, ya da böyle yarı çıplak dolaşıyor derseniz; kocaları yüzlerine bakmaz diye.

Rabbimiz setr olma hususunda cümlemizin kalbine güzel ilhamlar versin.

Milli Gazete

sen oradan kıracaksın zinciri
    ben buradan ve bir gün...

En büyük suçlu insanın erkek cinsi yine.

Tesettürün bozulmasında en büyük suçlu erkekler

yine bir suclu bulduk yasasın.....
    Bir Halifemiz olsa ne güzel olurdu!

Rabbİm Sen BÜyÜksÜn... Ne Dİyebİlİrİm Kİ Zaten... Hanimlarimizdada Bİr Femİnİstlİk AlmİŞ Basini Gİdİyor.
    Sürünenlerin Değil, Direnenlerin Sesiyiz....

İhtiyar Heyeti Kaşif Ayşe ACAR kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Mon Jul 2006
    İletiler
    1,078
    Blogdaki Konular
    11
    duygularımı tercüman etmiş sanki.. bu tür kapalıları gördüğümde hep içimden sormak istiyorum neden başörtüsü takarsınız? okadar çokki hangibirine ne sorasın. akp döneminde özellikle bunda çok fazla artış oldu.
    Susturun içimdeki susmayan beni.

şu son yıllarda tesettür anlayışı iyice zayıfladı...evet iş sadece başını örtmekle bitmiyor.o bzşörtüye uygun giyinmek ve uygun yaşamak gerekiyo.etrafımda okadar çok bayan varki inanın ben utanıyorum.ama onlar birgün başörtülü başka birgün başörtüsüz olmaktan utanmıyor
    BATILI YIKMAK İÇİN KUŞANDIĞIN KILICIN KABZASINDA
    BİR DİRHEM GÜMÜŞTE BEN OLSAYDIM...

yakamozaik Samet AYDIN kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Fri Mar 2007
    İletiler
    2,735
    bu yazıyı bu gün dernekte dikkatimi çekti üşenmeden okudum ve güzel bir yazıda yazmış. tesettür anlayısı cok zayıfladı artık millet kendisini hep böyle zengin müslüman böyle gösterişli müslüman olmak için yarısılmaya baslandı kadınlarda buna ayak uydurmak için mesela tayt üzeri buluz üstüne tesettüre uygun başörtüsü bir ton boya veya normal günlerde tesettüre uygun kıyafetlerle dolaşan bir kadın düğünlerde sadece düğün günü için başını acıp süslenerek düğüne gitmek...nasıl iştir anlayamadım.dediği gibi sanki kafasındaki iki kılı kapayınca tüm vazifeleri yerine getiriyormuş gerisi alakdar etmez imajı verilmeye baslandı artık.tüm müslüman alemi bu gün bir abimin dediği gibi istesekde istemesekde ıslah oluyoruz ALLAH cümlemize hidayet versin
    bir çöl bul kendine
    belki sonra bir Leylâ/n.arıman

... Kübra YILMAZ kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Sat Jul 2006
    İletiler
    3,129
    Blogdaki Konular
    3
    Tesettürün yanlışlarını duymak ve okumaktan sıkıldım.
    Sosyofobi..

Alıntı Kübra YILMAZ tafarından gönderildi Mesajı Göster
    gerçekler herzaman acıdır

Alıntı Kübra YILMAZ tafarından gönderildi Mesajı Göster

Bende rahatsızlık duyuyorum duymasına da bendeki eksiklikleri hatırlattığı için...
    İnşaAllah bizlerde en kısa zamanda tam manasıyla tesettürü uygulayanlardan oluruz...

... Kübra YILMAZ kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Sat Jul 2006
    İletiler
    3,129
    Blogdaki Konular
    3
    Alıntı Vera KESKİN tafarından gönderildi Mesajı Göster
    Bende rahatsızlık duyuyorum duymasına da bendeki eksiklikleri hatırlattığı için...
    İnşaAllah bizlerde en kısa zamanda tam manasıyla tesettürü uygulayanlardan oluruz...
    Sıkılmam iğneyi kendime batırmam değil önce.Takvaya uygun bir şekilde giyinemediğim bir gerçek ama bırakın da ayetlerle,hadis-i şeriflerle nasıl olmamız gerektiğini belirten konular ekleyeyim.Her koyun kendi bacağından asılır.Bırakın Hayrunnisa Hanım da kendi bacağından asılsın.Size ait olmadığını da biliyorum konunun ama sıkıldığım nokta bu … Kişiselleştirmeyin .
    Sosyofobi..

.... Ravza AYYILDIZ kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Thu Apr 2007
    İletiler
    3,039
    Blogdaki Konular
    3
    bende başı kapalı ama kısa etekli ve kendilerine kapalıyım diyenlerden çok sıkıldım!!
    AMPÜLLERİ SÖNDÜRÜNÜZ!
    ELEKTRİĞE %65 ZAM!

Alıntı Ravza AYYILDIZ tafarından gönderildi Mesajı Göster
    bende başı kapalı ama kısa etekli ve kendilerine kapalıyım diyenlerden çok sıkıldım!!

işte bunu yapmayalım derim...

Alıntı Ravza AYYILDIZ tafarından gönderildi Mesajı Göster

Size katiliyorum,ben artik dinleyemiyorum.
    Birde kendilerini savunmaya kalkiyorlar ya iste ozaman cilgina dönüyorum.
    Sabir sabir sabir nereye kadar???
    Nezaket bir insaniyettir.O halde biraz daha nezaket,biraz daha...

..:: Ukde ::.. Mustafa AYDIN kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Thu Oct 2006
    İletiler
    2,471
    Blogdaki Konular
    2
    geçtiğimiz günlerde binmiş olduğumuz dolmuşta gördüğüm manzara iğrençti.

şahısın sadece başı kapalıydı..

gördüğüm kişinin yerine ben utandım adeta..

gerçi utansa giymezdi dimi...
    Aşk şehidi..

Alıntı Sümeyye AYDIN tafarından gönderildi Mesajı Göster

bu şekilde o kişilerin üzerinde etkili olmayı düşünebiliyormusunuz? bence hayır...

bu şekilde o kişilerin üzerinde etkili olmayı düşünüyormusun? bence hayır...

bencede hayir,katiliyorum ne demek istediginizi anliyorum.Herzaman ayni tepki verilmiyor zaten karsindaki kisiye bagli.Ama bazen basa cikamiyorum ve ne yalan söylim o insanlarla konusmuyorum.Anlamaya calismak ISTEMIYORLAR,cogu zaman susumayi tercih ediyorum,cünkü kendimi cok üzüyorum
    Nezaket bir insaniyettir.O halde biraz daha nezaket,biraz daha...

Giriş
    Thu Apr 2007
    İletiler
    3,039
    Blogdaki Konular
    3
    Alıntı Sümeyye AYDIN tafarından gönderildi Mesajı Göster
    evet..
    artık bırak tesettürlü olmayı düzgün kapanan kalmadı...
    ılımlı islam derler tabi halimize...
    AMPÜLLERİ SÖNDÜRÜNÜZ!
    ELEKTRİĞE %65 ZAM!

Mine ablamız güzel yazmış,elleri dert görmesin,gerçekten öyleleri yüzünden samimi tesettürlü kardeşlerimiz epey bir laf işitiyorlar en sonunda Mine ablam dayanamamış olacakki bu yazıyı yazmış,ayrıca gazeteden bu yazıyı okuyamamıştım,paylaşım içinde teşekkürler.

Giriş
    Thu Apr 2007
    İletiler
    3,039
    Blogdaki Konular
    3
    işte bunu yapmayalım derim...
    neden ama?
    AMPÜLLERİ SÖNDÜRÜNÜZ!
    ELEKTRİĞE %65 ZAM!

Kısıtlanmış Üye
    Giriş
    Fri May 2007
    İletiler
    1,574
    gecen gun gebzedekı carsı camısınde ıkındı ıcın abdest alıcaktım bı baktım bırı kapalı kız dıgerı acık ve dar gıymıs kız camıden cıkıyolar aralarında konusuyolar sonra kapalı olan kız bana ıkındı ıcınmı abdest alcaksınız dedı evet dedım daha yarım saat falan vardı önce ben abdest alayım dedı sadırvan acıkta oldugu ıcın herhalde tamam dedım arkamı dondum abdest alıp ıcerı gırdıler ama kapalı kızda dar gıymıstı acık kızda gırdı ama o abdest almadı sonra neyse bende 10dk sonra falan ıcer gırdım sonra kızlar ezan okunmadan cıktılar kapalı kız ögleyı kıldı galıba bı tuhafıma gırdı acık ve dar bı bayanın camıye gırmesı bu kadar inşallah tesetture bürünuler ıkısıde guzelce

3 / 1 123 SonSon

Yer İmleri

Gönderme Kuralları