+ Konuyu Yanıtla
9 sonuçtan 1 --- 9 arası gösteriliyor

Konu: "Andolsun,ben galip geleceğim,elçilerimde..."

"Andolsun,ben galip geleceğim,elçilerimde..."

"Andolsun,ben galip geleceğim,elçilerimde..."

Halbuki baştan galip inmiştik yeryüzüne.Zaman ve mekan,koskaca bir kainat ve içinde yaradılmışların en şereflisiyle bize emanetti.Küçücük omuzlarımıza cehaletimizden gelen bir cesurlukla koca bir dünyayı bindirmiştik.Biz O'na teslim olmuştuk.O'da bize hilafet gibi muazzam bir değer ve görev vermişti.Yeryüzünde fitne kalmayana dek...

Şimdiyse karanlığın iliklerime kadar işlediği bu çağda gözlerimi her kapadığımda korkuyorum.Karanlık bir hücrede karanlık adamlar tarafından atılan küfürler onurumu yaralıyor.Sabaha kadar süren işkenceler,tecavüzler ve çığlıklar beni rahat bırakmıyor.Ekmeğe her baktığımda çöplüklerde onu arayanlar düşüyor aklıma.Kuru ve küflüsüne razı olanlar.Sonra ülkemin soğuk kentlerinde yer yatağı bulamayan,birbirine sokulup yatan kara gözlü çocuklar...

Mora gerillalarının sadakatinde yaşıyorum.Onların bir selama sahip çıkışları,unutmamaları ve asla vazgeçmemeleri kendime getiriyor içimde ki ruhu.Bir küçüğün elinde ki taşla dünyaya meydan okumasında;gücü sayılarda,alkışlarda,güçte arayanların acizliğini hissediyorum.

Yaşama madalyonun diğer yüzünden şahitlik ederken,tüm mazlumlara ve zalimlere şu vaadi bir daha hatırlatabilsek"Zulmetmiş olanlar,nasıl bir inkılapla sarsılacaklarını göreceklerdir"
    Henüz bitmedi.Asırlık yedek kulubesinde bekleyişimiz.Çünkü bu çirkin oyuna biz başlamadık bile.Sıra bize gelmedi henüz ve bir tanemiz bile yeter bu karanlıkları aydınlatmaya.

Gelin görün ki dünyaya ait sevgiler Eyyub'un üzerinde ki kurtlar gibi kemirerek tüketmiş bizleri.Ümidin ve aşkın yerini kompleksler almış.Aşkı,ümidi,rızayı dünya bataklığında kaybedip,sahte oyuncaklarla avunmuşuz.Hırslarımız,kaygılarımız enemize tahsil edilmiş.

Gel birlikte bakalım nerede kaldınız diyen afrikalı çocuğun ıstıraplı simasına.Onun yüzüne iyi bak!Gözlerinde ki umud ışığı sensin.

Elinde ki bir tabak hurmayı fırlat at ve cennetin kokularını duyarak koş...Sen bu yarışa O'nun safında olmakla baştan galip girdin.Bu safta olduğun müddetçe sana yenilmek yok.Yeter ki ümidini kaybetme.Çünkü O'ndan ancak kafirler ümid keser.

Ve sürekli zaferler kazanıyoruz...
    Hala okul kapısının önünden dönenler var.Senin teşkilatının binalarını tekrar tekrar kapatmak isteyenler,sana envai çeşit tuzaklar hazırlayanlar var.Hala fincancı katırlarını ürkütüyorsun.Türkçeye "hortumlamak" kelimesini kazandıranlar(!) senin varlığının farkında ve rahatsız.

Hava karardıkça,sabah yaklaşıyor.Önümüzde ezilen tüm halkların davetli olduğu bir şölen.Bu davet senin adına ve iki cihanda.Bunu kaçırmamalısın...
    Düzenlendi: Belkıs Elif REŞADİYELİ 24-03-2008 23:08
    "Kentler bizi hiç anlamayacak ve esirgemeyecek,ucu yanmış kibrit çöpü gibi kırılacağız,Birşeyler dokunulmamış kalsın gidelim bu şehirden..."

davetine eyvallah...
    ümitlerimizi, ümidimizi çoğaltmak için gezerken yollarda kaybettik. arkamızı dönmüş kapıya küs otururken. bir ses geldi. 'ondan ancak kafirler ümit keser' ve titredik bir anda. onu unutmamiştik ama. bilinmez tarifsiz haletin ortasındaydık işte...
    dost o nu hatırlatandır. dostumuzsun elif7. yüreğine sağlık...
    kitapları okuyorsun lakin bilgiye sahip değilsin...

ozisler13
    Giriş
    Mon May 2006
    İletiler
    854
    Blogdaki Konular
    4
    "Elinde ki bir tabak hurmayı fırlat at ve cennetin kokularını duyarak koş...Sen bu yarışa O'nun safında olmakla baştan galip girdin.Bu safta olduğun müddetçe sana yenilmek yok.Yeter ki ümidini kaybetme.Çünkü O'ndan ancak kafirler ümid keser."
    Burada tüylerim ürperdi.
    Hava karardıkça,sabah yaklaşıyor.Önümüzde ezilen tüm halkların davetli olduğu bir şölen.Bu davet senin adına ve iki cihanda.Bunu kaçırmamalısın...
    yazının tamamını müsdenizle göndereceğim bütün tanıdıklarıma ve msn dekilere.şimdilik şölene bu şekilde iştirak edilebileceğini düşünüyorum.

ALLAH razı olsun sizden.:clap2[1]:
    artık zamanı ve belki de son hakkım,çünkü dağıldım ve hala ALLAH a sığınıyorum Utanmadan

Şimdi zaman dilediği gibi vursun adımlarını,yollar uzasın dursun.Şunu biliyoruz ya o da yeter.Bir yerlerde birileri ağlıyor,bir yerlerde birileri eğleniyor.Yeni hakikatlara doğru koşan birileri var.Biliyorum çünkü onlarla aynı ortak paydadayım.Aynı ortak düşüncede.Aynı sevgide ve aynı secdede.

Benliğinde sevgiyi özgürce yaşayan kişilere...

Dünya her sabah yeniden yaratılırken onu değiştirmek için and içenlere...

Bilgelerin ve erenlerin yolundan gidenlere...

Selam ve muhabbetle...
    "Kentler bizi hiç anlamayacak ve esirgemeyecek,ucu yanmış kibrit çöpü gibi kırılacağız,Birşeyler dokunulmamış kalsın gidelim bu şehirden..."

güzel an-ek-tod'lar...
    Kaburgası Kırılmış Bir Adamın İsyanı Kadar Cehennemsiyim

Gelin görün ki dünyaya ait sevgiler Eyyub'un üzerinde ki kurtlar gibi kemirerek tüketmiş bizleri.Ümidin ve aşkın yerini kompleksler almış.Aşkı,ümidi,rızayı dünya bataklığında kaybedip,sahte oyuncaklarla avunmuşuz.Hırslarımız,kaygılarımız enemize tahsil edilmiş.
    :yes[1]:

"Asırlık yedek kulubesinde bekleyişimiz.Çünkü bu çirkin oyuna biz başlamadık bile.Sıra bize gelmedi henüz ve bir tanemiz bile yeter bu karanlıkları aydınlatmaya."

"Hava karardıkça,sabah yaklaşıyor."
    umudun rengi karadır,tadı acı bir tek kokusu duyulur gül gibi taptaze.karalığa,karanlığa inat, acıyı şerbet diyip içenler gül yoluna düşmüşlerdir çiğ düşmüş sabahların gecesinde.

ve sabahki etrafı birden asrı saddet kokuları sardırır.geceyi umursamadan hergün güç gösterisi ile tan yerinden belirir. kimler vardı oysa sabahtan korkan ve saklanan. yarasa yüzlülerin gecesinden cennet yüzlülerin sabahlarına doğar güneş. ve güneşin tam ortasında bir iman belirir....
    kitapları okuyorsun lakin bilgiye sahip değilsin...

+ Konuyu Yanıtla

Tags for this Thread

Yer İmleri

Gönderme Kuralları