+ Konuyu Yanıtla
15 sonuçtan 1 --- 15 arası gösteriliyor

Konu: Siz bilirmisiniz?Çok utanıyorum...

Siz bilirmisiniz?Çok utanıyorum...

Bilirmisiniz,hatırlarmısınız bilmem.Bir çocuk uykularımı kaçırmış,beni derinden yaralamıştı.
    Bundan yıllar yıllar önceydi ki sanırım 5 yılı geçmiştir.Filistinliler bir sabah uyandılar ve evlerinin dükkanlarının üzerine bir siyonist çukurlaşmış, insanlığını yitirmiş bir kendini bilmez varlığın çizdiği karikatür denilen afişi gördüler.Bütün gece boyunca bu karikatür afişi evlerine ve dükkanlarına yapıştırılmıştı.Peygamberimiz (Salat ve selam onun üzerine olsun) (haşa)hayvan suretinde çizilmişti.

Peygambere hakaret karikatürünü ilk Danimarka başlatmadı.İlk başlatan İsrail'di...

Ne mi oldu?

Ertesi gün tüm Filistin halkı sokaklara döküldü.İsyan,onurlu bir kıyam vardı Kudüs sokaklarında.

Herşeyden habersiz,umarsızca ekran karşısında zapink yaparken bir haberde takılı kaldı,parçalandı yüreğim.

Yedi yaşında bir çocuk Peygamberime hakaret edemezsiniz diye tozlu yollarını arşınlarken,Mescid-i Aksa'nın gölgesinde alnından vurularak şehid edilmişti.

Daha 7 yaşındaydı ve O'nun yoluna canını hediye göndermişti Rabbine...

Sonra Muaz'la Muavvizi hatırladım.Medine'li iki çocuk...Ebu Hureyre anlatıyor.Harb esnasında bir ara gerideydim.Bir baktım karşıdan iki çocuk geliyor.Henüz küçük olduklarından kılıçlarını kaldıramamış bedenleri süreyerek getiriyorlar.Yanıma yaklaştılar ve kulağıma eğilerek "bize Ebu Cehili gösterirmisin dediler."Ne yapacaklarını sorduğumda ise "amca duydukki o peygamberimize hakaret etmiş,alay etmiş,işkence yapmaya kalkmış.Bize onun yaşaması dokunuyor.O yaşadıkça bize rahat yok."

Ne yapacaklarını merak ettim ve gösterdim.Koşarak üzerine gittiler.Boğuşma esnasında toz bulutu kaltı ki bir ara Muaz'ı gördüm.Kolu kopmuş,derisinde sallanıyor.Savaşmasına kolu engel olmakta.Muaz kolunu yere koydu hızla üstüne bastı ve koparıp attı.Tekrar saldırdı Ebu Cehile ve öldürdüler...

Yeryüzü kan gölüne çevrildi.1000 yıldır hakkın ve adaletin yanında yer almış bir milletin çocukları şimdi zalimin yanında.Amerika çok büyük zikrindeler.Peygambere hakaret kıtalar boyunca.

Muaz'ı hatırlıyorum,küçük Filistin'li şehidi ve davama ayıramadığım her gün için kendimden utanıyorum,insanlığımdan utanıyorum.Peygamberimden ve Kudüsten ...
    Düzenlendi: Belkıs Elif REŞADİYELİ 17-04-2008 22:30
    "Kentler bizi hiç anlamayacak ve esirgemeyecek,ucu yanmış kibrit çöpü gibi kırılacağız,Birşeyler dokunulmamış kalsın gidelim bu şehirden..."

"utanıyorum

utanmayanlarla aynı ülkeyi paylaşmaktan başlayarak..."
    "ey ruhumun ışığı !
    ruhlar bölük bölük ayrılırken senin ruhunu benimkiyle aynı bölüğe yazmışlar" f.o.

Alıntı Hülya TERZİ tafarından gönderildi Mesajı Göster
    "utanıyorum

.........
    müsadenizle altına imzayıda ben atayım kardeşim...
    Yalnız hüznü vardır kalbi olanın...

utanıyorum 7 yaşındaki bir çocuk kadar olamadığım için.

Kan, hemde çok Cihat ÖZKAN kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Fri Feb 2008
    İletiler
    181
    Utanıyorum aynı dünyayı bu utançsızlarla paylaşmaktan...

? Melek YAZICILAR kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Tue May 2007
    İletiler
    1,529
    Blogdaki Konular
    2
    utanıyorum sadece utanmayı bilip utangaçlığımı yazdığım için el kol bağlı kaldığı için

utanıyorum tanmakla yetindiğim için
    ...

Alıntı Ahmed EYLÜL tafarından gönderildi Mesajı Göster
    .........
    müsadenizle altına imzayıda ben atayım kardeşim...
    Evet böylesi bir şefe imza atmakla şerefyab olabilme imkanı gibi bir acizliğe
    imza atalım rabbim imza ile yetinmeyip bizi onlara yardım edebilme imkanına
    kavuştursun inşallah aminn.
    İnsan bu su misali,kıvrım kıvrım akarya ...

utanıyorum
    kolumu feda edememekden sadece oturdugum yerden sövmekten her şehid haberi düştügünde haberlere insanlıgımdan utanıyorum sadece utanmak zorunda kalmaktan
    darısı utanamayanlara....

NE EKMEK NEDE SU SENSİZLİK KORKUSU

"VE BEN EMİNİM TAŞLAR TANKLARI YENECEK"

Sessiz DEVRİM! Fatih KANLI kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Sun Feb 2008
    İletiler
    3,669
    Blogdaki Konular
    1
    Çok mutluyum utanan ve utancının gereğini yerine getirip hak davanın bir şekilde neferi olan insanlarla beraber olmaktan.Utanırım utanmayı bilmeyen,fütursuzca sadece sahte kabadayılık yapıp işin ucundan tutmayan,caka satan sahte mücahitlerle beraber olmaktan.

Ebrar ZİŞAN kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Fri Feb 2008
    İletiler
    594
    Alıntı Fatih KANLI tafarından gönderildi Mesajı Göster
    Çok mutluyum utanan ve utancının gereğini yerine getirip hak davanın bir şekilde neferi olan insanlarla beraber olmaktan.Utanırım utanmayı bilmeyen,fütursuzca sadece sahte kabadayılık yapıp işin ucundan tutmayan,caka satan sahte mücahitlerle beraber olmaktan.

bunada imza atılır...
    unutmayın ki biz elin kolun bğlı kalmamasını düşünüp bunu uygulamak yolundaki topluluğun bir neferiyiz...

Yedi yaşında bir çocuk Peygamberime hakaret edemezsiniz diye tozlu yollarını arşınlarken,Mescid-i Aksa'nın gölgesinde alnından vurularak şehid edilmişti.

Daha 7 yaşındaydı ve O'nun yoluna canını hediye göndermişti Rabbine...

:(:(:(:( daha 7 yasinda biz ise ...... :(
    Senden başka hiç kimsesi olmayan ben Senden başka herşeyi olana acırım YA RAB!

Alıntı Hülya TERZİ tafarından gönderildi Mesajı Göster
    "utanıyorum

Vay bize vaylar bize.
    Davasına sevdalı.

Allahuekber! Cesareti bu denli bürünemediğim için utanıyorum..
    'Sen'e ithaflar bitti...

Kayıtsız
    Misafir

Misak

Bütün müslümanlar için aynı endişeyi taşıma zorunluluğumuz var.

Utanmak yetmez.......!!!!!!

+ Konuyu Yanıtla

Tags for this Thread

Yer İmleri

Gönderme Kuralları