+ Konuyu Yanıtla
3 sonuçtan 1 --- 3 arası gösteriliyor

Konu: Ya Göründüğün Gibi Ol Yada Olduğun Gibi Görün…!

Ya Göründüğün Gibi Ol Yada Olduğun Gibi Görün…!

Size göre belki yazıyla konunun bir ilgisi yoktur. Ancak bana göre var. Bazı kendi bilmez kanallar gün gelir dinimize küfreder bizleri irticacı olarak görür ve de yapılanları kendi bakış açılarına göre yayınlarlar…

Mesela gün geldi peygamberimize küfredildi. Bu yüzden meydanlara milyonlar toplandı. Ancak bu medya bu milyonları ufacık bir gösteri gibi gösterdi. Gün geldi kendilerini cumhuriyetçi olarak gösteren kişilerin mitinglerini milyonlar dediler.

Ancak iş dini günlere geldiğinde hemen bizlerden daha fazla dine sahip çıkıyorlar. Kandillerde bütün kanallara bakın hepsinde ya dini bir film ya da mevlitler vardır.Ancak bu olay ramazan ayında çok büyüyor medya tabiri caizsa yılın sadece 1 yılı dinine sahip çıkıyor.

Evet, belki ne ilgisi var ramazanla medya’nın diyeceksiniz ancak geçenlerde TV’yi karıştırırken gözüme bazı şeyler takıldı. Daha düne kadar hiç ahlak maneviyat bilmeyen kanallar-biz bu kanallara genelde kartel medyası deriz- 11 ayının sultanı ramazan-ı şerif gelince hemen programlarını değiştirişler…

Bu kanallar böyle bir uygulamayı zaten sadece yılın 1 ayı yapmaktadır bu kanallar. Ancak geri kalan 11 ay da böyle bir uygulama yapmadan insanların beynini yıkayacak, aile ilişkilerini bitirebilecek programlar yapıyorlar. Evet, yanlış duymadınız hatırlarsanız bir zaman bir kanalda ismini vermeyeceğim bir programda kız’ın birisi TV’ye çıkıp ben bu çocuğu seviyorum onunla evlenmek istiyorum dediği için ailesi tarafından öldürülmüştü…

Siz 11 ay utanmadan sıkılmadan ahlaksız diziler yapın insanların hayatlarını karartacak programlar düzenleyin insanların dinine gün gelsin küfredin… Sadece 1 ay gelin herkesten daha fazla Müslüman olun… Olmaz arkadaş bu iş böyle olmaz… Ya adam akıllı TV programları yaparsınız ya da sadece 1 ay Müslüman olmaktan vazgeçersiniz…

Bir TV’de görmüştüm bir program vardı. Öyle böyle değil o programı yapanların kesin ar damarları çatlamıştır. Bir reklâm arası verdiler ancak yapılan programla verilen reklâmın hiçbir ilgisi yok verilen reklâmın içeri şu “Ramazanda verilecek filmler ve yapılacak programlar” yok neymiş ramazanda Ömer muhtar, çağrı, Zehra’nın gözleri, Hz. Meryem vb. filmler verilecek bu sayede reytingleri artacak… Ne diyeyim bilmiyorum ama şu bunlarda değil suç bu yapıları görüp’de ses çıkartmayanlarda… Ve de halen o TV kanallarını izleyenlerde…

Şimdi size soruyorum 11 ay boyunca ahlak nedir bileyenler ramazan ayında herkesten fazla Müslüman olanlar nedir…?

Bence bunlar bir halt değildir. Sadece TV izleyen kişileri kandırıp para kazanmaya bakanlardır…

Artık bu kartel medya Haysiyet takılmıyor Maddiyat takılıyor.

Ancak şunu da unutmayalım her şey’den önce ALLAH var bu yapılanları görüyor ve biliyor…

çok haklısın kartel medya ramazanlarda olabildiğince dindar oluyor
    reklamlar da dahi o kadar büyük bir değişim göze çarpıyor ki
    işte bu yüzden insanlar gözleri kapalı izliyor bu kanalları
    o kadar bizden gözüküyorlar o kadar çok içimizdelerki her yanımızı sarmışlar ne tarafa dönsek onlardan biri
    doğru söylüyorsun Yunus Ya göründüğün gibi ol yada olduğun gibi görün
    güzel aşık

Kayıtsız
    Misafir

ya olsuğun gibi görün yada göründüğün gibi ol

gerçekten çok haklısınız size katılıyorum ramazandan önce herkes yapacağını yapıyor ramazan gelince hepsinin müslümanlığı tutuyor bu ne biçim allah aşkı ne biçim müslümanlık ramazandan önce oldukları gibi görüoruz tvlerde hepsini ama ramazan gelince yalancı müslüman oluorlar yazık çok yazıkk

+ Konuyu Yanıtla

Yer İmleri

Gönderme Kuralları